Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#44201) runner 125 válasza Chaser (#44200) üzenetére


runner 125
nagyúr

..vagy egy konzol. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44202) Dhampir válasza Laci FULL HD (#44196) üzenetére


Dhampir
félisten

14" kijelzővel az alábbiak:

HP ProBook 6460b.

HP EliteBook 8440P hibátlan állapotú.

Még több jó gép is van ugyanott. :)

(#44203) TheProb válasza Chaser (#44200) üzenetére


TheProb
veterán

Csak itt is ott is akarok játszogatni

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44204) Chaser válasza runner 125 (#44201) üzenetére


Chaser
titán

Jah vagy az. Bár pc jól jöhet, attól függ milyen suli.

TheProb: Persze, tanulni meg én fogok helyetted?:D
Az az igazság, 200k-ért nem fogsz kapni olyan géped ami az igényeidet maradéktalanul lefedi. Jó az a Z500, de ugye vga-ban azért nem erőmű. Ha minden igaz az már csak 2 év garis - ekkora értékű gépet 2 év garival? :( -. Vékonynak vékony, oké. Majd ha úgy alakul hogy takarítani kell rájössz hogy érték el..szóval vagy vékony gép, vagy vastagabb ami szerelhető is. Viszont FHD-ban játszani egyikkel sem tudnál túlzottan. Igaz ez nem akkora érvágás, elég szépen skálázódik HD-ra meg 1280-ra a FHD. Megint más kérdés egy böhöm tv-nél az már esetenként igen csúnya lehet. Én neki futnék annak mégegyszer, hogy tényleg olyan gép kell amivel valamennyire tudsz játszani, de FHD-ban biztos nem lesz élmény és kevés rá a gar, nehezen szerelhető. Vagy egy 1.5kg-os subnoti amit tényleg lehet hordozni meg strapára találtak ki, otthonra meg egy bika pc ha kell a kraft. Ha "gamer" notesz mellett döntesz akkor meg együtt élsz a kompromisszumokkal amit a Z500-zal megveszel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44205) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Na hazaértem és kivenném a battery-t.... De... nem találom :D Hol van a SAMU NP370R5E aksija?
Beépített? Mert ahol le lehet szedni csavarhúzóval, ott elméletileg a RAM, és a HDD található ^^

Már csak azért is érdekes így, mert nem fogom tudni kioperálni belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#44206) btudos válasza csibusz0314 (#44205) üzenetére


btudos
veterán

Akkor ez a kérdés el is dőlt, az akksit nem szeretnéd kivenni :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44207) csibusz0314 válasza btudos (#44206) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Na igen, de pont azt beszéltük a kollégákkal, hogy ha sokat használom itthon, akkor nem éppen tesz jót neki a folytonos le fel dugás az adapterre, vagy az egyfolytában töltés.

Viszont sehol nem találtam semmilyen battery appot, amivel le tudom korlátozni, hogy csak 80%ra töltse fel, és akkor szünetmentesen tudom nyomni a Tomb Raider-t :P

(#44208) csibusz0314 válasza btudos (#44206) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Na, kicsit utánanéztünk, és találtunk egy ilyen opciót:

Battery Eco Mode

Remélhetőleg ez javít a kiszerelhetetlen aksi helyzetemen :/ :)

(#44209) csibusz0314 válasza csibusz0314 (#44208) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Bár mondjuk így is tölti 80%-on tovább, szóval nem teljesen értem. Mindegy is, a lényeg, hogy beépített aksinál is remélem bírni fogja a terhelést, mert ha játszok leginkább AC-ra lesz kötve.

(#44210) YikeSS


YikeSS
tag

Sziasztok!

T61-ről váltanék valamire, mert az új ThinkPad-ek siralmasak. Kb 7 éve elégedett TP használó voltam, de most, hogy a T61-ben a videokari meghalt - és amúgyis ideje volt fejleszteni - teljesen "elveszettnek" érzem magam, mert minden amit megnéztem eddig siralmasnak tűnt... Hátha van valami jó 5letetek, ami elkerülte a figyelmem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb...
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? "bármennyi"
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) munka, fejlesztés, üzemeltetés, stb
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem játszom
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! SSD már van, vagy veszek, ha kell, nem baj ha gyárilag nem azzal van szerelve
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14" lenne jobb, de esetleg 15.x", legalább 1050 magas felbontás -> FHD, de az 1680x1050 is elég lenne :)
(8) Notebook tömege? minél könnyebb, de nem ez az elsődleges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? elsősorban nélküle, de ha vmi vindóze van rajta az is mind1, úgyis letörlöm egyből recovery partícióval együtt :)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? SSD+HDD kell a végén, de nem baj, ha alapból valamelyik nincs benne, tehát 2 eszköz kezelése kellene, mind1, hogy 2xSATA, vagy 1xmSATA+1SATA, RAM legalább 8G, de jó lenne ha bővíthető lenne 12 de inkább 16-ra, ODD nem kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
+ valamilyen digitális videokimenet
+ dokkolhatóság
+ valami normális bill. kellene, ami valami normális elrendezésű, mint a TP-ken volt, nem a mai elterjedt "fossunk mindent 1 kupacba mindenféle koncepció nélkül", pl. no space az F billentyűk között, stb (numerikus bill nem kell, sőt nem szeretem, ha a touchpad el van tolva balra miatta

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem, de nem árt ha van CPU, GPU kevésbé fontos
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs semmi kinézve, és elhoznám akár a holdról is, ha lenne vmi normális gép :)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? jobb lenne új, valami modernebb, de a satnya kínálat miatt már elkezdtem régieket is nézni...

köszi...

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#44211) runner 125 válasza YikeSS (#44210) üzenetére


runner 125
nagyúr

E6430 - E6530, Elitebook 8470p

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44212) TheProb


TheProb
veterán

Egyébként ezek a hybrid HDD-k milyenek a sima SSD-hez képest?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44213) YikeSS válasza runner 125 (#44211) üzenetére


YikeSS
tag

Köszi, de ezekkel a billentyűzet kiosztás a legnagyobb problémám. Nincsenek tagolva a funkciógombok, stb.

mergedes...

(#44214) D@ve89 válasza TheProb (#44212) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, most vettem a laptopomba egy hibrid winchestert, íme a tapasztalatom: [link]

(#44215) TheProb válasza D@ve89 (#44214) üzenetére


TheProb
veterán

Esetleg egy Crystal benchmarkot megtudnál velünk osztani? csak hogy összemérhessem a saját ssd-mel.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44216) btudos válasza YikeSS (#44213) üzenetére


btudos
veterán

Akkor neked egy T420/T520/W520 lesz a társad (persze használtan, mert újat már nem igazán lehet kapni), azok a legújabbak amik még a hagyományos kiosztással jöttek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44217) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok tud valaki véleményt írni erről a laptopról? (Melegedés, teljesítmény, játékokat, hogy viszi stb) Köszönöm

Acer TravelMate 8572G i7
Processzor: Core i7 620M - 4 szálas 2,7Ghz
Monitor: matt, 1366x768
VGA: nVidia GeForce GT330M
500Gb-os winchester
Memória: 4 GB

#2: Szerk laptop újításon vagyok, ami vinne pl olyan játékot mint a starcraft 2, közepes grafikán, nem szánok rá sok pénzt 100-130e Ft-ot az alábbi konfig amit leírtam 100e Ft használtan :U

[ Szerkesztve ]

(#44218) Chaser válasza rwin5 (#44217) üzenetére


Chaser
titán

Ha már ilyen konzum gépet veszel maradj az újnál, vagy nagyon sok gari legyen rajta és olcsó legyen. Lenovo G580-at kapsz 120-ért GT635-tel, pentiummal, az biztos jobb 3D tudást ad, pláne ha ddr2 a gt330 vramja.

szerk: Vagy alkudd le ezt 90-100-ra, többet nem ér.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44219) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Én azt szeretném megkérdezni hogy vannak-e külön laptopgyártó nem olyan nagy(vagy nagy csak én nem halottam róla szóval mindkettő) amelyek külön rendelésre/kívánságra készítenek gépet?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#44220) rwin5 válasza Chaser (#44218) üzenetére


rwin5
őstag

Pont ezt a laptopot ajánlották nekem tegnap priviben :C Köszi a segítséget

(#44221) runner 125 válasza sotetlovag97 (#44219) üzenetére


runner 125
nagyúr

A mondatod első fele értelmezhetetlen, de ha arra akarsz kilyukadni, h létezik-e olyan gyártó, aki egyedi konfigokat tud összeállítani, akkor igen.
Dell üzleti szériájánál biztosan működik, persze vastag felár ellenében.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44222) Chaser válasza sotetlovag97 (#44219) üzenetére


Chaser
titán

Itthon nem, próbálkozz itt ha van pénzed:) Vagy kinti ismerőst kérj meg, hogy rendeljen neked olyan dell konfit amit összeállítottál.

rwin5: Szívesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44223) sotetlovag97 válasza runner 125 (#44221) üzenetére


sotetlovag97
tag

runner 125: Bocsi csak gyorsan írtam. Én is a Dell-t nézegettem csak azt hittem hogy van valami kisebb cég is ami ilyenekkel foglalkozik.

Chaser : Köszönöm a linket, ezt az oldalt még nem nézegettem.A jövőben szeretnék sort keríteni egy olyan gép vásárlására ami egy-két vagy több évig kiszolgál.
Sajnos kinti ismerős nincs de megoldom valahogy.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#44224) Sajty1


Sajty1
csendes tag

Hello!

Keresek notebook-ot C++ programozáshoz és filmezéshez, de nem találok megfelelőt. :(

ár: max 300kHUF
méret: 14-15"
kijelző: anti-glare, de előny az IPS (filmhez)
proci: legalább 4 magos haswell (fordításhoz)
RAM: legalább 8 GB (visual studio-nak)
aksi: legalább 5 órát bírjon filmezni.
vga: elég az integrált (játékhoz van asztali gépem)
SSD: Samsung 840 pro (fordításhoz)
USB: legalább 3db, abból legalább 1 USB3.0
HDMI: legalább 1.4a verzió
Ethernet: 1 Gbit/sec
Wifi: legalább 802.11n, de előny a 802.11ac
gari: legalább 3 év
OS: nem szükséges
optikai meghajtó: nem szükséges
hangkártya: legalább sztereo out és mic in
hangszóró: tűrhető hangzás. (filmezéshez)
webkamera: legyen
mikrofon: nem szükséges
billentyűzet: magyar, előny a háttérvilágítás
doboz/kinézet: vékony, karc rezisztens fém, nyomásra ne görbüljön. Előny, ha vékonysága és súlya megfelel egy ultrabook-nak.

Eddig a lenovo y510 a legrelevánsabb, de a GPU nem kellene bele és túl nagy/vastag és kijelzője sem olyan jó.
Tudtok ajánlani ilyen paraméterekkel rendelkező notebook-okat?
Köszi a válaszokat!

(#44225) Braddock


Braddock
őstag

Szeretném megköszönni Borote fórumtársnak a segítségét!
Egy 8440p-vel lettem gazdagabb alfa156 kínálatából.
Gyári, karcmentes állapotban.

Külön köszönöm a Laptopkalauz.hu tesztjeit, amik sokat segítettek dönteni! :R

[ Szerkesztve ]

(#44226) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Szeretnék venni egy Notebook-ot, a keret max 200K, ha alatta van az sem baj, de fölé már nem mennék!

Amire kellene, Net, film, zene, adattárolás, játékra nem igazán!
Ami a lényeg minél nagyobb képernyő, és szép képe legyen, valamint strapabíró legyen, mert sokat lenne hurcolászva!

(#44227) littledon


littledon
tag

Sziasztok!
Egy Lenovo S400 vásárlásáról illetve a bennük található processzorról lenne szó...
Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel gyorsabb, fogyaszt kevesebbet, jobban támogatott (tehát mindenre kiterjedően érdekel, hogy mivel jobb) az Intel® Core™ i3-2365M (3M Cache, 1.40 GHz) processzor a Intel® Pentium® Dual-Core™ 997 (2MB, 1.6GHz) processzorral szemben?? :U Internetezés és filmnézés mellett érezhető a különbség, esetleg melyik melegedik jobban? Pár év elteltével (3-4-5) melyiken fog jobban menni az adott kor operációsrendszere? :U Egyéb vélemények is érdekelnek a gépről természetesen...
Előre is köszönöm! :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#44228) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok kérdésem lenne felétek mit ajánlanátok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
dec-január
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200 ig szeretnék megállni.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játékra lenne inkább, szerencsére munkára meg van már a notim.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Bf3-mazok illetve örülnék ha legalább med-en elmenne normálisan multiba (ahova 4magos cpu minimum kell)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Balance legyen a 2 között, minöség hajhász is vagyok de nem adnám lejebb +10%-al gyorsabb hw miatt hogy gagyibb legyenek a zsanérok, hűtés megoldás billentyűzet stb.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem feltétel
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6 1600*900 , matt
(8) Notebook tömege?
max 4kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Rendszerrel
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
hdd 500gb, 6-8gb, szeretnék meghajtót.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kimenet, dokkolhatóság ha van ilyen a kategóriában.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
igen.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem néztem konkrétat, asus g szériások közül 1-2t ismerek.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
is-is.

[ Szerkesztve ]

(#44229) iliili


iliili
csendes tag

Vélemény eléggé jónak tűnik 1, [link]
Eddig a Lenovon gondolkodtam 2, [link]
De ezzel az akcióval már az Asus elég jó lett,az a kis memória,meg tárhely nem érdekel annyira,úgyse használja ki!
Szerintetek melyik 1 vagy 2?

(#44230) Borote válasza iliili (#44229) üzenetére


Borote
addikt

Végre láttam az X550-t élőben... Z500 sokkal jobb minőségű, ráadásul support terén is jobb!

(#44231) dunc válasza iliili (#44229) üzenetére


dunc
nagyúr

Asust ne. Lenovo ok.

(#44232) dunc válasza ADAM1337 (#44228) üzenetére


dunc
nagyúr

Addig még átformálódik a piac.

(#44233) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Nemrég kérdeztem itt hugom leendő laptopjával kapcsolatban, aztán addig bonyolította a dolgot (munkahelyi beszerzés) hogy végül visszaérkeztünk a kiindulópontra :)

Annyi megkötés van, hogy csak az ebolt.hu kínálatából választhat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Most

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - Maximum 120.000 Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

- Abszolút hétköznapi felhasználás, internet, filmnézés, néha egy-egy word doksi megnyitása.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

- Még csak böngészős játékkal sem játszik :)

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - Felhasználása alapján abszolút nem teljesítményigényes, így adhatunk a minőségre (azért mondjuk egy dual-core pentiumnál lejjebb nem mennék.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - nem kell neki

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - 15.6-os kijelző minimum, a fényes/matt kérdés mindegy, nem az a felhasználó, akit nagyon észrevenné a difit.

(8) Notebook tömege? - mindegy, nem fogja hurcolni

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - nélküle

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - memória legyen min. 4 GB, tárhely mindegy, optikai meghajtó nem szükséges

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - semmi extra igény

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - nem

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - fentebb már írtam, hogy csak eboltból választhat

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - fentiek miatt csak új

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44234) pannhy


pannhy
csendes tag

Sziasztok, most sulikezdéshez keresek tanulós laptopot. Sokat tervezem hurcikálni szóval valami könnyű és strapabíró gép kellene.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában (1 hónapon belül)
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150-200e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Tanulás, Word, Excel meg persze filmnézés, zenehallgatás.
(4) Játékra használnád-e?
Nem igazán, néha flash játékok
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem fontos
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Max 15,6 vagy kisebb
(8) Notebook tömege?
Minél könnyebb, annál jobb
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Passz, Ha van benne CD az nem baj :)
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Valami kimenet a projektorhoz. Egy színes gépnek örülnék :))
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Matlab alkalmanként vagy valami SPICE szimulációs program.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Még nem nagyon van
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Inkább újat szeretnék

Köszi a segítséget! :)

(#44235) Chaser válasza Hintalow (#44233) üzenetére


Chaser
titán

B590, vagy W8-cal 124k, AH502. Erre 6-8k-ért lehet venni még 1 év gart bármelyik üzletben aki foglalkozik vele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44236) d4d


d4d
tag

sziasztok egy sos kérdés, ezt érdemes megvenni? a leírás alapján megfelelne, árban e fölé most nem tudok menni
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/58_38790.htm

elemlampa.blog.hu

(#44237) d4d válasza d4d (#44236) üzenetére


d4d
tag

tárgytalan, nincs már belőle

elemlampa.blog.hu

(#44238) privacy99 válasza d4d (#44237) üzenetére


privacy99
senior tag

Szerintem jobban is jártál :D

(#44239) scream


scream
veterán

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Szeptember vége/október eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 120-150ezer Ft
(3) Felhasználási kör?
- Általános felhasználás, irodai alkalmazások, internetezés, film nézés, zene hallgatás, chatelés.
(4) Játékra használnád-e?
- Legfeljebb régebbi játékokat, de azt sem nagyon.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- Igazából is-is, de jelenleg a minőség és megbízhatóság a fő szempont. Legyen halk, de hűvös, masszív felépítésű, a zsanérok esetleg bírjanak ki 1 évnél többet anélkül,hogy cserélni kéne őket.
(6) Szeretnél bele SSD-t?
- Amennyiben a fent megnevezett árkategóriába belefér.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- 13 vagy 15 col körül, a matt előny, minél nagyobb, értelmes(ebb) felbontással szeretném (szerintem 15 colra az 1366x768 elég picike).
(8) Notebook tömege?
- Külföldre kéne, suli mellé, hurcolászva is lenne, hamá'...
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- Nélküle
(10) HDD/SSD/RAM mennyisége, illetve, szeretnél-e bele ODD-t
- SSD esetén amennyi belefér (120/240GB), HDD 500/750, RAM 4GB vagy afelett, ODD nem feltétel.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI, normális mikrofonok, sok gari
(12) Használsz-e CPU vagy GPU igényes alkalmazást?
- néha PS
(13) Eddig kinézett notebookok?
- Nem
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Helyzet függő

[ Szerkesztve ]

(#44240) d4d válasza privacy99 (#44238) üzenetére


d4d
tag

miért? nem nekem lett volna, csak megkérték hogy nézzem meg, de hát első, hogy idejövök érdeklődni :)

elemlampa.blog.hu

(#44241) pocokxx válasza d4d (#44240) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tény, hogy 80ért nem kapni új notit 3 év jótállással, ugyanakkor az ár is sejteti,hogy milyen lehet az összeszerelés és a használt anyagok minősége... Ha nincs több keret, érdemesebb lenne egy használt üzletit keresni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44242) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , nyugdíjasnak szeretnénk venni notebookot, netezget , facebookozik , netes játékokkal játszik rajta. A rá fordítható összeg 100 000 és 130 000 Ft között mozog. Csak extreme digitalból lehetséges a vásárlás a 0%-os thm miatt. Minőség és teljesítmény tekintetében valami arany középutat kellene találni. Nem igazán vagyok otthon notebook ügyben és nem tudom hogy mi lenne már neki túl sok , de azt sem szeretnénk hogy túl kevés legyen , jó pár évig használná. Köszönöm előre is

(#44243) Sonja


Sonja
veterán

Anyumnak szeretnék egy gépet venni max. 100eHUF-ból. NET-ezni, képeket nézegetni, meg kisebb facebook-os (pasziánsz, meg ilyesmi is) játékra. Már kinéztem egy Toshiba Satellite C855-2G2 (Intel® Celeron® Processor 1000M (2M Cache, 1.80 GHz), 6GB DDR3/1600MHz memória, 750GB HDD meghajtó, DVD RW meghajtó • 15.6" WXGA HD-LED (1366x768) kijelző, Intel® GMA HD grafikus vezérlő (HD 2500), 10/100 LAN, Wireless 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, USB 2.0 (2db), USB 3.0 (1db), VGA monitor, HDMI, 5in1 Card reader, Webcamera(beépített), 24 hónap garancia) típust. Ajánlott a Toshiba? Megbízható? :F Vagy keressek mást?! :B Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44244) agentJ


agentJ
tag

Üdv

Milyen laptopot tudnátok ajánlani 130-150 ezres árkategóriában az alábbi feltételek szerint?

-Legalább Ivy i3 processzor
-4GB RAM,előny lenne ha 2db RAM slot lenne
-Magyar billenytűzet
-HDD teljesen mindegy
-13.3' vagy 14' méret
-lehető legkönnyebb,illetve legjobban hordozható,mert ez lenne a lényege
-relatív hosszú akkuidő
-eSATA,USB 3.0 előny,de nem létfontosságú.

Apának lesz,netezésre ahol egyszerre 20 lap van megnyitva,szövegszerkesztésre,rajzoló programokhoz.

A lehető legjobb net,ultra,notebook-ot keresném ebben az árban,sajnos ezekkel a definiciókkal nem vagyok tisztában.

Előre is köszi a segítséget :)

(#44245) btudos válasza agentJ (#44244) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook LH532. Igaz nem Ivy hanem Sandy i3, de teljesitmenyben nincs szamottevo kulonbseg.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44246) FabioHD


FabioHD
csendes tag

Jó estét uraim! :)

Az alábbi kérdésem lenne; Egy Powerbook G4 1,6 Ghz mennyire lenne alkalmas FullHD filmnézésre illetve DJ laptop feladatainak ellátására ( 4 lejátszós Virtual DJ ) ?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#44247) Chaser válasza FabioHD (#44246) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem az a topik, de kb semennyire.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44248) FabioHD válasza Chaser (#44247) üzenetére


FabioHD
csendes tag

Elnézést a rossz topik kiválasztásához és köszönöm szépen a gyors választ! :R :U

(#44249) agentJ válasza btudos (#44245) üzenetére


agentJ
tag

Köszönöm.

Esetleg 13.3'-as méretben Intel HD videovezérlővel is tudnál ajánlani egy típust?

(#44250) runner 125 válasza agentJ (#44249) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennyi pénzért elég szűk keresztmetszetből lehet válogatni, de pl. az Acer S3 is korrekt választás lehet. A jobb minőségért még némi pénzmagot be kell vetni: NP530

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.