Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3351) VMatteo


VMatteo
őstag

Vigyázok a cuccaimra, szerintem a laptopot se ütném-vágnám. Ez a Toshiba elég jól néz ki, amikor ittjártam pár hónappal ezelőtt, akkor még inkább az i3-as procikat mondtátok, azóta már az i5-ös olcsóbb lett?

Tisztelet a Gépésznek!

(#3352) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Tesóm Németországban van és szeretne laptopot venni. 600 euró körül gondolkozik, max 680. Milyen oldalakat, üzleteket tudnátok ajánlani? Mediamarkt-ot átnyálaztuk, de inkább az ebay.de-n vadászgatunk, ott vannak nagyon jó ajánlatok, de tegnap is 2 másodperccel csúsztunk le egy nagyon jó laptopról. Akár olyan oldalt is mondhattok, ahol használt lapik vannak, ha tudtok még ilyet.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3353) Dhampir válasza Dyingsoul (#3352) üzenetére


Dhampir
félisten

(#3354) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy a Toshiba Satellite L850-13U laptop tudja e azt hogy a dgpu nem fut folyamatosan hanem tudok váltogatni az integrált és a dedikált között a terheléstől függően?

(#3355) Borote válasza matepalfi (#3354) üzenetére


Borote
addikt

Nem tudja. Legalábbis amit infó eddig én találtam róla, illetve személyes beszámolók alapján nem támogatja a Switchable Graphics-ot.
Esetleg egy emailt megér a Toshibának, hogy erre lehet-e majd számítani :DDD

(#3356) szecska24 válasza matepalfi (#3354) üzenetére


szecska24
tag

Épp egy ilyenről írok, és sajna nem tudja.... :(

(#3357) Dyingsoul válasza Dhampir (#3353) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi, ezek elég jó kis oldalak, már ki is néztem neki egy-két lapit! :) ha valaki tud még hasonlókat, jöhetnek a linkek! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3358) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek! Megint én...
[link]

Ez miért ilyen olcsó? i3-as proci miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#3359) Tikakukac válasza Petyus87 (#3358) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert egy szanaszéthullós vacak darab.

A topiklakóknak meg sok erőt és kitartást, 1 hétig én offline leszek :DDD :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3360) subidu válasza Tom1939 (#3332) üzenetére


subidu
tag

Igazad van. Csak az a gáz, hogy az i5-ös verziókat ssd-vel adják. Nem baj. Az i7 szerintem is felesleges lenne. A T9300-as xps-em 2gb rammal is elég volt eddig mindenre. Most megjavíttatom, a vga forrasztással lehet gond. Ha működik akkor nem is kell az új gép.

Ezek alapján megvan az ideális választás:

[link]

Még vacilálok, hogy 4gb rammal legyen és vegyek külön hozzá, egy 16gb-os kittet 27.000-ért.

De lehet, hogy 4gb rammal is bőven jól működne egy ilyen gépecske.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3361) daveh90


daveh90
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, és ki is néztem már magamnak egy használt notit.
A problémám, hogy az eladó azt állítja, hogy 1 év világgari van még rá, de a gép sorozatszámát nem hajlandó elküldeni, hogy leellenőrizhessem. Szerintetek ez normális? (gyanúsan jó áron hirdeti a cuccot.)

A válaszokat előre is köszi! :)

(#3362) Petyus87 válasza Tikakukac (#3359) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Ez egy komolytalan hsz., dislike...
Valaki hozzáértő esetleg valami értékelhetőbbet?
Köszi előre is!

(#3363) Khelben válasza Petyus87 (#3362) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig igazat mondott.

(#3364) kolly


kolly
csendes tag

Sziasztok!

Ártól függetlenül szerintetek melyik éri meg jobban?
[link]
[link]
vagy
[link]

Minőségre, megbízhatóságra gondolok. Teljesítményben nagyjából ugyanott vannak, ahogy elnéztem.

Köszi!

Üdv:

Kolly

(#3365) Tikakukac válasza Petyus87 (#3362) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nem fb, nincs diszlájk. Mire vagy kíváncsi? Részletezzem a torziós merevségét az Asu K és X szériájának? Olvass vissza, keress rá. Hullanak a zsanérok, törnek a burkolatok stb stb.
Ez így elég mérnöki és komoly?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3366) Dhampir válasza Dyingsoul (#3357) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen!

ktommy91 biztosan ki tudja egészíteni a megbízható német boltok listáját.

[ Szerkesztve ]

(#3367) Borote válasza Petyus87 (#3362) üzenetére


Borote
addikt

Ért hozzá :) Low end Asus... nem éppen a minőség csúcsa.
A boltot pedig nem ismerem. Amúgy iPonnál is 113k.

(#3359) Tikakukac: :(

(#3361) daveh90: ha privátban nem hajlandó elküldeni a serialt, akkor ott valami lehet, hogy büdös...

(#3360) subidu: milyen problémád volt az oprendszerrel a nap folyamán?
Illetve az SSD amid van, az biztos, hogy SATA I-es? Nem tartod meg inkább azt?

(#3364) kolly: mire szeretnéd használni? Mennyi pénzed van rá? (A VPCF24M1E pl egy bumfordi tégla, nagy és drága, billentyűzetének pedig számomra nagyon kellemetlen volt a nyomáspontja... A másik VAIO-t nem ismerem. A Pavilion nem rossz gép, de külföldi, ha nem kapsz hozzá számlát, nem érvényes a garancia. Minőségre ha minden igaz elmarad a VAIO-któl).

[ Szerkesztve ]

(#3368) Magnum_ válasza Tikakukac (#3365) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ott sincs dislike :P

subidu: 8gb ram is elég lehet szerintem, de értem én, hogy a lelkednek kell a több kraft. kicsit én is ilyen vagyok, de beérem 8gb-val is :B

viszont az vicc, hogy 150-200k-val t9bbet adnál érte, hogy ne neked kelljen a win-t feltelepiteni az ssd-re...
biztos találsz itt vkit, aki 1-50k-ért feltelepiti, de ugyis sporolsz 100k-t..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#3369) Petyus87 válasza Tikakukac (#3365) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm, így már megfelel.

A Packard Bell notikról mit lehet tudni? Merjem, vagy ne merjem?
Most vetődött fel a lehetősége, ár/érték arányban találtam egy számomra megfelelőt.

(#3370) Borote válasza Petyus87 (#3369) üzenetére


Borote
addikt

Szokásos kérdés, mennyi pénzt szánsz rá, mire szeretnéd használni?
PB az Acernak a még költséghatékonyabb márkája.

(#3367) Borote: u.i.: annak azért utána kell nézni, hogy az adott VAIO-nak milyen a kijelzője, van egykét IPS-es modell, azoknak pazar :)

[ Szerkesztve ]

(#3371) Petyus87 válasza Borote (#3370) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Net, szövegszerkesztés, filmnézés, legalább B960-as Intel proci legyen benne, 4 gb memória, és ne legyen több 110.000 Ft-nál, tudom... túl sokat akarok, de a legjobb gépet szeretném megvásárolni ebből a keretből.

(#3372) runner 125 válasza Petyus87 (#3369) üzenetére


runner 125
nagyúr

Másik nem ajánlott kategória.
Még sorolj fel egy 630-as HP-t, Inspiron-t és valami Acer-t, aztán ki is lőttük az összes kerülendőt. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3373) subidu válasza Borote (#3367) üzenetére


subidu
tag

Nem volt komoly probléma. Van egy sata1-es ssd-m samsung 256gb, amit 2 hónapja vettem.
Sokan azt tanácsolták, és igazuk is van, hogy ne vegyem a gépet ssd-vel, mert durva a felár. 500-as hdd-vel vettem volna, de nem kaptam volna hozzá telepítő dvd-t, amivel az ssd-re is fel tudtam volna telepíteni az op rendszert. Az ssd-t rádugni usb-n a gépre sem egyszerű, hogy klónozzam a rendszert, mert valami átalakítóra volna szükség , ami nekem nincsen. Természetesen nem gondolom, hogy ez a bolt hibája. Csak furcsállottam, hogy egy 180 ft-os tételen spórol a lenovo.Csak legális dolgok érdekelnek, warez szóba sem jöhet. Kapásból nem tudom, hogy honnan lehet, csak úgy letölteni egy win 7-es isot. És nem is nagyon van mire, mert most is a 7 éves asus laptopomtól írok.

A probláma megoldódni látszik, mivel maradnék egy i5-ös változatnál, és azokból csak ssd-vel szerelt van a mysoft kínálatában. Azon pedig rajta maradna a win7. A 2 hónapos ssd-m, vagy maradna a régi gépemben, vagy háttértárolónak használnám , külső merevlemezként.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3374) Tikakukac válasza Petyus87 (#3369) üzenetére


Tikakukac
titán

Packard Bell szintén kuka. Én inkább a jól bejáratott típusokban gondolkodnék, legyen szó bármiről.

Saint_: Akkor ezt most lájkolhatom? ;]

Borote: Épp elég most a privátokat rövidre zárni. Ma voltam Pesten össze vissza albit nézni, de végre lefixáltam a dolgokat, szóval máris nyugodtabb vagyok :K Plusz holnaptól relax hét. Remek lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3375) Magnum_ válasza subidu (#3373) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyébként te vagy a kereskedők álma...

ráadásul beletennél egy nem olcsó, sata3-at támogató gépbe sata I-es ssd-t...

eddig annyira fontosak voltak a számok... akkor már inkább erre költs szvsz...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#3376) subidu válasza Magnum_ (#3375) üzenetére


subidu
tag

Valaki azt írta, hogy nem lenne nagy a különbség köztük...

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3377) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Az a baj, hogy ellentmondásokba keveredtem itt...
A csodát/okosságot a rutinos tagoktól várom általában, szoktam adni a véleményükre, gondolom, nyilván nem véletlen a sok hsz., de amit az egyik fél kukáz, az a másik félnek jó.
Ma pl. asus gépekre mondták itt azt, hogy felejtsem el. Tudtommal az Asus nem rossz márka. Még 5 éve legalábbis mikor én vettem az acerem, ők voltak a ranglétra csúcsán...
Volt olyan aki nyugodt szívvel ajánlotta nekem a B815-ös gépeket, később némi utána nézés során kiderült, hogy igen elavult darabok, ha egy mód van rá akkor már inkább a B960...
Már körvonalazódott, hogy B960-as intel procival szerelt gépek jó alternatívák, mondván, majdnem olyan jó mint az i3, ill. a 4 gb memória... Ebből szeretném kihozni gyakorlatilag a legolcsóbb gépet.

[ Szerkesztve ]

(#3378) ussseal válasza Petyus87 (#3377) üzenetére


ussseal
tag

"Tudtommal az Asus nem rossz márka."

Nincs ilyen, hogy rossz márka, minden gyártónak vannak jobb/rosszabb szériái.

(#3379) mrThomi válasza Kornel (#3259) üzenetére


mrThomi
addikt

Na ott áll most a helyzet, hogy beszéltem velük és kiküldenek egy futárt aki elviszi ! De a faszi jelezte hogy nem biztos hogy megcsinálják, mert a kijelzöknél vannak szabályok és ha bele esik az elfogadható kategoriába nem javitják ! De mondom neki, hogy ez sztem nem pixel hanem vmi más probléma ! hát majd most meglátjuk...

(#3380) brumi1024 válasza subidu (#3373) üzenetére


brumi1024
veterán

A Samsung 470-es Sata 2-es. Ha nekem nem hiszel itt a gyártói honlap.

"Data Transfer Rate Up to 3Gbps Data Transfer Rate"

A 3gbps a sata 2-es szabvány, a sata 1 csak 1,5gbps. Azért látod te a gépeddel sata 1-nek, mert a laptopod max a sata 1-et támogatja. Nem értem továbbá, hogyha van egy jó, megbízható 256gb-os ssd-d akkor miért akarsz egy ismeretlen márkájú(mondjuk méretből és a lenovo-t ismerve valszeg intel, tehát nem rossz) 180gb-os ssd-ért pluszpénzt kiadni. Szerintem továbbra is vedd a jelenlegi legolcsóbb konfigot(ami mellesleg pont i7-es, de leírom még 1x, ez 2 magos i7-es nem melegszik jobban az i5-ösöknél(minimálisan a picivel magasabb órajel miatt), mehet bele még 4gb ram(8gb bőven elég, nem tudom mire használnád ami enné ennyire a ramot...), és a régi ssd-d. Sokkal jobban jársz. De természetesen a te döntésed, felőlem arra költesz amire szeretnél.

(#3381) Borote: Ráadásul ma már linkelte valaki neki a hivatalos msdn letöltőoldalt ahonnan leszedheti legálisan a telepítő isot.

[ Szerkesztve ]

(#3381) Borote válasza subidu (#3373) üzenetére


Borote
addikt

Biztos, hogy az SATA1-es és nem SATA2-es? Nem is nagyon láttam eddig SATA1-es SSD-t...

Win7 DVD-t bármikor készíthetsz Magadnak. Gondolsz egyet, felmész egy bármilyen torrentoldalra, letöltesz egy lehetőleg MSDN Win7 Professionalt, kiírod DVD-re, és tádámm, már készen is van a saját Win7 DVD-t. Utána pedig telepítheted a géped alján lévő seriallal. Teljesen legálisan.
DVD írásra használhatod a dokkolóban lévő DVD írót (ha ultrabase-t adnak hozzá), illetve ugyanezt használhatod telepítésre is.
Ha külsőleg csatlakoztathatót adnak, akkor annyiban változik a helyzet, hogy nem biztos, hogy képes kapásból arról az USB-s meghajtóról bootolni, ekkor egy pendrive-ra kell készítened bootolható Win7-t.

Teljesen legális :) Ha nagyon finnyás vagy, legfeljebb nem töltöd vissza.

(#3377) Petyus87: milyen ellentmondásba keveredtél? Az Asus soha az életbe nem volt 'a csúcs', legfeljebb a hozzá kevésbé értők körében.
Az X54 pedig erősen költséghatékony színvonalat képvisel.
Semmivel sem elavultabb a B815 a B960-nál, tekintve, hogy megegyezik egymással a két lapka. a B815 alacsonyabb órajelen üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#3382) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy egy olyan laptop ami tudja a switchable graphics-ot az mennyivel fogyaszt kevesebbet mint egy olyan gép ami pl ezt nem tudja.

Nekem konkrétan egy Toshiba Satellite L850-13U laptop tetszik, de ugye ez nem tudja a switchable graphicsot. így mennnyit fogyaszthat max a laptop?

(#3383) DarkDeer válasza Petyus87 (#3371) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én ezt ajánlom: Lenovo G570

(#3384) runner 125 válasza Petyus87 (#3377) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hol van itt az ellentmondás?

Szerintem itt a topikban évek óta a legnagyobb egyetértésben folyik a fórumozás a gépekkel kapcsolatban. Aki próbál segíteni, nem a levegőből beszél, hanem némi gyakorlati tapasztalat után.
Az, h neked Józsi bá' fia, a frissen érettségizett Petike mit ajánlott, valószínű ellentmondásba keveredik az itteni véleményekkel.

Egyébként nagyon ritka, h konkrét márkát jelölünk meg, mint kerülendő vétel. Az egyik (talán egyetlen) ilyen a PB - Acer vonal, s személy szerint, én az Aldi-s gépeket sem tartom jó vételnek.
De, ezen kívül jó néhány gyártónak vannak gyengébb és nagyon korrekt kivitelezésű gépeik.

Az Asus consumer kategóriája (X, K széria) manapság alighanem a legrosszabb. Számtalan esetet lehet olvasni zsanértörésről, háztörésről, alaplapi problémáról és ezekhez hozzájárul még a szerviz rendkívül rossz hozzáállása, akik hajlamosak a felhasználóra kenni minden egyes garanciális problémát. Plusz volt már post a 3-4 hetes garanciális ügyintézésekről. Mindent összevetve ezért nem ajánlott - ismétlem - a consumer kategóriában.
(Pl. az eeepc-ik teljesen rendben vannak, nincsenek típushibák, de a G szériára sem olvastam még panaszt, és fogásra, tapintásra is sokkal minőségibb gépek azok, mint a silány K, X.)

Megveheted B815-tel is, általános használatra az is elég amolyan döcögősen, de felhasználói szempontból, célszerűbb minimum B950-nel, B960-nal venni a notit, ezért szoktuk minimum azzal javasolni.

Lenovo G570
A531
Series 3 (itt a fotó nem stimmel, Google-ban keress rá.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3385) subidu válasza brumi1024 (#3380) üzenetére


subidu
tag

Igazad van. amikor vettem az iponnál, akkor a sata1-esek között találtam rá. Ez volt az egyetlen. Tényleg sata2-es.

Így maradna a legolcsóbb i7-es változat természetesen.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3386) Petyus87 válasza runner 125 (#3384) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszi a kimerítő választ. Ezek alapján csak hozzá kell tenni és utána vásárolni, valószínű ez a variáció lesz akkor, ha másképp nem megy.

(#3387) subidu válasza Borote (#3381) üzenetére


subidu
tag

Megnéztem az iponnál, és tényleg a sata2-esek között van :)
Ennek örülök. Akkor felesleges az ssd-vel szerelt változat.
Majd veszek későbbbele 16 gb-ramot, ha szükséges lenne, ésvan egy jó gépem.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3388) Macisajt3 válasza runner 125 (#3384) üzenetére


Macisajt3
tag

Speciel nekem egy acer aspire 5920g 5 teljes egyetemi (kemény) évet kibírt :D

Egyetlen problémája a viszonylag gyenge hűtése volt :(

Mondjuk azzal, hogy jelenleg milyeneket gyárt az Acer cég, azzal nem vagyok tisztában, csak azt tudom, hogy 4-5 éve szerintem az korrekt kis gép volt :)

(#3389) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

A laptopszalonnál még van egy db ilyen: [link] megér ez 129.900 Ft-ot...

a Hp probook 4535s-el versenyzik [link], csak az ugyebár 15k-val hosszabb, és sajnos a keret... :(

és mibel irány külföld fontos lenne a nemzetközi gar, azt meg csak a Toshiba adja...

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#3390) Borote válasza papeti01 (#3389) üzenetére


Borote
addikt

Ha külföldön használod majd, miért nem külföldön veszed? Mire kell a gép?
Én ezért a gépért nem adnék 130k-t már...

A ProBook minőségre más kategória :)

(#3391) Kerio


Kerio
őstag

Döntöttem... 140ezres kategóriában nem találtam ennél jobbat:
Toshiba L850-13M

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#3392) papeti01 válasza Borote (#3390) üzenetére


papeti01
senior tag

mert meg nem jutottunk ki, es az allaskereses hatekonysagahoz
kell egy noti...
azt mondtak a szalonban, hogy a toshiba megbizhatobb...?!
mennyit adnal erte? megprobalok alkudni...

#proudfather

(#3393) ussseal válasza papeti01 (#3389) üzenetére


ussseal
tag

Elméletileg a a HP-nél is lehet valahogy nemzetközi garanciát kérni a gépre. Ha ennek mikéntjéről esetleg tud valaki bővebbet, akkor az ossza meg legyen szíves, mert engem is érdekelne a téma :)

(#3394) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Már a múltkor is gyanus volt, hogy a magyar oldalakon a Fujitsu A532-re olyan találatokat kaptam, hogy "Fujitsu 2. évrõl 3. évre szerviz garancia kiterjesztés Lifebook A532-höz". Úgy tünik, hogy az új szériát csak 2 év garanciával adják majd, és plusz 11 ezerért lehet majd venni hozzá + 1 év garit. :O :F
Fujitsu A532

Fujitsu A532

(#3395) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Egy hölgy ismerősömnek kellene egy igazán jó 15,6" laptop 120e Ft-ig bezárólag. A teljesítmény háttérbe szorulhat a minőség és megbízhatóság javára, de Brazos meg Atom azért kizárva. Akkuidő sem élvez prioritást. Tudnátok valami jót ajánlani?

Köszi. :R

Hörcsög Powa'

(#3396) B-L-A-C-K válasza Sundesz (#3395) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Parancsolj:

Fujitsu A531 Ajánlott darab, jó anyagokból összerakott, matt kijelző, cseppálló billentyűzet, 3 év garancia...Nem összekeverendő a Fujitsu Siemens-el, a cég külön vált, ez már csak Fujitsu, és nagyon korrekt gépeket gyárt. Negatívumként talán a gyengébb hangszóróit tudom felhozni, de gondolom nem ezen lesz koncertezés...:)

[ Szerkesztve ]

(#3397) umek7 válasza B-L-A-C-K (#3396) üzenetére


umek7
őstag

+1, ez tökéletes lesz

(#3398) ussseal válasza DarkDeer (#3394) üzenetére


ussseal
tag

Még egy érv annak, aki A532-re várna, hogy ne tegye.

(#3399) Dhampir válasza DarkDeer (#3394) üzenetére


Dhampir
félisten

Véleményem szerint ezek külföldi gépek, Magyarországon 3 év garanciával lesznek kaphatóak. Utána kell kérdezni a Fujitsu kirendeltségénél.

(#3400) Tekmen válasza szecska24 (#3356) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Ment PÜ. Nemtudom láttad e. :)

Tekmen

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.