Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3451) B-L-A-C-K válasza HXY (#3446) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én amit tudok ha egyszerre megy 10-15 oldal, msn, zene, torrent akkor már nekem kevés a E450/B800-as, A4-es procitól se voltam oda de ezt csak 1 gépben használtam így nem akarom lehurrogni, B900-as/i3-as alatt nem vennék notit. Viszont i7-est sem mert felesleges átlagos felhasználásra. Viszont akinek még sosem volt notija vagy összehasonlítási tapasztalata 0, neki az lesz a csúcs amit elé raknak. De mivel ez egy szakmai topik, és ha már veszem a fáradtságot hogy beírok nem fogom neki a lehető legrosszabb alternatívát mondani, hanem azt amiről adott árszegmensben tudom hogy jó vételnek számít. Úgyhogy nekem senki se magyarázza meg hogy az Inspiront jó, attól hogy "3 év" garanciával adják esetleg.

(#3452) sarkan


sarkan
aktív tag

Samsung laptopok milyenek?

összeszerelés, megbízhatóság, szerviz?

NP300E5A

[ Szerkesztve ]

(#3453) somasz válasza albinolynx (#3448) üzenetére


somasz
addikt

Köszi a választ! Egyetemen oktatják majd következő félévben, nyilván nem a mélyvíz lesz egyből...

Az efféle 3d-s programokhoz szokták ajánlani a quadro kártyákat, nyilván nem a megváltás kategória egy nvs160m :DDD , de azt hittem a 32MB-os 4500mhd-hez képest előrelépést jelenthet, ez a nálam leledző E4300-as latitude-ben található.
Kipróbálhatom majd a 6910p-n is, lehet, simán viszi majd, de lejárt a garanciám róla, így megválnék tőle...

kb. 70-90ezer ft-ig szánnék egy ilyen használt gépre. Külföldről venném, mert olcsóbb...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3454) albinolynx válasza somasz (#3453) üzenetére


albinolynx
őstag

Persze quadro-t ajánlanak, mert...
A leírt kompromisszumokkal simán fogod tudni használni a student verziókat. Viszont ha 1GB ram van a gépedben, azt bővítsd és egy SSD sem hátrány. Feltéve, ha pénzügyileg megengedheted ezeket magadnak és más miatt nem cserélnél gépet, csak SW.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3455) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy Toshiba Satellite L850-13U laptop vásárlását.
Légyszi írjatok róla véleményt.

Előre is köszi!

Üdv: pitetomi

(#3456) matepalfi


matepalfi
aktív tag

(#3457) Pocok256 válasza matepalfi (#3456) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam ha tiltva van a switchable cucc akkor 1-2 órát megy a gép ha engedélyezem és elaltatja a kártyát akkor 3-4 óra az üzemidő.
(Gépem az adatlapomon)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3458) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek, bnőmet meglepném egy tablettel. Androidos legyen mert az ár is fontos tényező(bár hitire veszem meg......) Fontos még, hogy nagyon pengén nézzen ki, ha jól tudom az új apple cuccok a nagyon vékonyak, ilyesmit keresek. Tudnátok ajánlani valamit?
Köszi!

(#3459) Khelben válasza fartfun (#3458) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt érdeklődj. A Galaxy Tab 7.7 elég jól néz ki :)

(#3460) fartfun válasza Khelben (#3459) üzenetére


fartfun
tag

Omájgád, félrecéloztam a topikot!
Köszi, megkérdem ott!

(#3461) brumi1024 válasza HXY (#3446) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, de ha még a hardver gyengeségétől el is tekintünk(így viszont elveszti az inspiron a legjobb feature-jét, a melegszendvicssütési képességet), a trágya anyaghasználat, a hullámzó billentyűzet, és a 2 év szervizgari(ami a kb egyetlen pozitívumát veszi el a gépnek) elég komoly eltántorító tényező.

(#3462) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#3457) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

OCZ SSD bevált?

(#3463) Иван


Иван
őstag

Sziasztok, nekem egy egyszerű kérdésem lenne, mindennapi. A laptopok világában nem vagyok otthon, ezért kérném a ezt a kis segítséget. A dologra konkrétan nincs anyagi keretem, de iránynak olyan 200 ezer magyar királyi valuta körülit adnék meg.

Laptop kéne egyetemi éveimre, lehetőleg olyan, ami kitart sokáig, tehát nem szándékozom 2 évente cserélni.

Ami fontos, hogy szép képe legyen, és kényelmes legyen rajta gépelni, mivel sokszor asztali gépként fog funkcionálni. Éppen ezért például az üzemidő másodlagos, ahogy a súlya is, de azért még legyen hordozható kategória, szóval a könnyebb-tartósabb előnyt élvez.

Hardverek fejlődését nem követtem mostanság, notebookoknál még kevésbé, de gondolom a 2 mag itt is minimum legyen, meg nem tudom mostanság mi az alap, de gondolom a 2 gb ram is játszik. VGA fogós kérdés, mivel nem játékra lenne elsősorban, de egy counter-strike source azért menjen rajta játszhatóan (szinte csak source-os játékokkal játszok). Persze főbb felhasználási területe "irodai" lenne, de lesznek azért gondolom filmek néha. Aki egyetemista volt az már úgyis tudja nagyjából mik lesznek az igényeim.

SSD nem fontos, nem áldozok rá plusz pénzt. ha nem kell, HDD-ből a nagyobb a jobb és szeretném, ha ODD is lenne benne. Jól jöhet az még sokszor.

Pár tippnek nagyon örülnék :R

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3464) Pocok256 válasza B-L-A-C-K (#3462) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen elég fürge lett a rendszer tőle. Igen közvetlen és kezes bárány. Főleg rendszer indításnál vehető észre az a max 15 sec boot idő bekapcsoló gomb megnyomásától számítva elég kellemes. Na meg a 5 sec kikapcsolási idő is :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3465) Dhampir válasza AxBattler (#3450) üzenetére


Dhampir
félisten

Egálban van a Z575 teljesítményével? A ProBookok nagyon jó minőségűek. :K

(#3466) AxBattler válasza Иван (#3463) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha minőségi, de hordozható gép kell, kis játékkal, akkor HP 4330s: matt képernyő, fém borítás, 3 év gari, usb3.0, a HD6490 meg bőven elég a Source-os játékokhoz.
Van gyengébb konfiggal is, usb3 nélkül: itt meg kell elégedni a minimális grafikus beállításokkal, de attól még játszható.

(#3465) Dhampir
Melyikre érted?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3467) Иван válasza AxBattler (#3466) üzenetére


Иван
őstag

Köszi, igen, elsőre ez jónak tűnik, ilyesmikre gondoltam.
Azt még összehaosnlítás képpen elmondanád, hogy ennek a procija kb melyik azstalinak fele meg, és a VAG-ra is ez? (Tehát pl teljesítményben melyik asztali NV/ATi kártyának felel meg). Meg az nvidiás parija melyik? (Csak azért, mert ha böngészgetek legyne referenciám mihez hasonlítani).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3468) Borote válasza Иван (#3467) üzenetére


Borote
addikt

Processzorral egy 2,9GHz-es kétmagos, hyper-threading-es Sandy Bridge processzor, tehát az asztali i3 2100-tól picit gyengébb, egy szálon pedig vele egy szinten van.
A GPU-ja NV-ből az 520MX szintjén van, ami asztaliban is hasonló nevet kapott - legalapabb Fermi GPU, 900MHZ-n, 64bit-es memória bus-szal.

Source bőven fog rajta futni, ősrégi motor.

(#3469) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv!

Toshiba L850-13U oldalán olvastam ezt:
"memória mennyisége : 2 048 MB elkülönített videomemória. A rendelkezésre álló grafikus memória a rendszermemória használatával bővíthető a HyperMemory™ technológia segítségével: akár 4847 MB-ra 6 GB telepített rendszermemória mellett, illetve akár 5871 MB-ra 8 GB rendszermemória mellett (64 bites Windows® 7 operációs rendszer esetén)."

El tudnátok magyarázni, hogy ez hogy működik? :F :R

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#3470) Zuperapuka


Zuperapuka
csendes tag

Adott egy B960 + GT630m konfiggal szerelt laptop (Ideapad G580)

A B960 kihajtja teljesen a GT630m VGA-t?

CPU vagy GPU limit jelentkezik előbb?

(#3471) Borote válasza Tekmen (#3469) üzenetére


Borote
addikt

Parasztvakítás :) Egyrészt a kártyának fölösleges ennyi memória, másrészt sokkal lassabb, mint a VRAM.

(#3470) Zuperapuka: az esetek döntő többségében VGA limitesek lesznek a játékok, kihajtja majd rendesen. (Kivétel, ha alacsony felbontásban, kis részletesség mellett mész baromi magas fps-ekre).

[ Szerkesztve ]

(#3472) Иван válasza Borote (#3468) üzenetére


Иван
őstag

Köszönöm. Amúgy itt most belepillantottam egy-két áruház kínálatában 150-200 között ahogy elnézem, bőven fogok nekem megfelelőt találni, nem nagyon tudok félrenyúlni.

Esetleg valami márka ajánlás van, vagy amit mindenképpen kerüljek?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3473) albinolynx válasza albinolynx (#3415) üzenetére


albinolynx
őstag

Megjött a masina, egyből hdd->ssd csere, win7 x64 sp1 telepítés.
Gyors, az már egyszer biztos. Boot idő nem tudom, de többször is újraindítottam újraindítást követően, mivel félrenéztem és nem tűnt fel a reboot. Hangot meg némítottam, így az sem jelezte.

HDD csere, ram bővítés, ilyen esetleges belenyúlkálások kényelmesen mennek.
Maga a gép nekem nagyon tetszik a nem tudom milyen árnyalatú fehér színével. Monitornak nagyon szép képe van. Hűtés hangja megítélésem szerint "nem zajos.
Ami nagyon tetszik, hogy az L300-hoz képest nincs elöl semmi csatlakozója. Koppra tolhatom a billentyűzetet, ami így kitakarja a ledeket - mivel azok 10%-ban világítanak felfelé, 90%-ban inkább előre. Sötétben ez abszolút pozitív!

Ami nem tetszett, felkészülhettem volna, de kiment a fejemből: nem fog felismerni a win7 szinte semmit sem. El lehet kezdeni chipset driverrel, vga, lan, wifi, stb. A vga driver-nél ráadásul figyelni kell, nem az ATI.AMD honlapról kell letölteni! Ott írja, hogy a mobil HD7610-hez való driver, nem jó toshiba, sony, panasonic gépekhez. Mindegyik japán?

Driver vadászat után viszont tökéletesen működik minden, bár a kártyaolvasót pár pillanatig keresnem kellett. Jó, ez az elején van a gépnek... (:

Magáról a gép szerkezetéről
Ahogy a napokban sikerült képbe kerülnöm a hozzászólások alapján, ez nem üzleti laptop. Ezt le kell szögezni. Méretéből adódóan és a műanyag anyaghasználat miatt nem "merevedésbajnok". Teljesen rendben van, nem recseg, nem ropog, 1 sarkánál fogva ha elbírod simán emelhető, de szerintem nem "tili-toli" használatra való.
A zsanérokat én jónak tartom, bár elég keskeny kivitelűeknek tűnnek. Nyitni nem lehet a gépet fél kézzel, szorosak hozzá a zsanérok és kicsi súlya van a talp résznek. Nem tudom, ez lehet hülyeség, de olyasmi érzést adnak oldal irányba mozgatva a zsanérok, mintha gumiperselyekben lennének a zsanér tengelyek. 3D-ben finom mozgást engednek. Gondolom ezzel küszöbölik ki a zsanér túlfeszítés lehetőségét.
Nekem eleinte hiányzott a fedél szélén lévő reteszes fedlap zár, de próbálgatva tényleg jobb. Szomszéd "hülyegyerek" sem fogja tudni feszegetni, mert egyből felnyílik.

Egyelőre ennyi, elkezdem használni. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3474) Borote válasza Иван (#3472) üzenetére


Borote
addikt

Könnyű minőség szempontjából félrenyúlni. Ha nem akarsz a legújabb játékokkal nagy részletesség mellett játszani, egy ProBook kitűnő választás :)

[ Szerkesztve ]

(#3475) Dhampir válasza AxBattler (#3466) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP ProBook 4535s-re. AMD A-Series A6-3420M, AMD Radeon HD 6540G2.

[ Szerkesztve ]

(#3476) Иван válasza Borote (#3474) üzenetére


Иван
őstag

HP-k jók akkor? Csak egy márkával van tapasztalatunk: édesapámnak egy Dell-je van, nagyon baba kis masina, de apróság, mégis bosszantó: két hónap után lekoptak a billentyűről a felfestett betűk, gariztatni kellett, már matricázták. NEm nagy gond, de mégis apró kellemetlenség.

Szóval mik azok a gépek, amik szerintetek mindenképp kerülendők, és amik azért jobb anyagfelhasználásúak meg kellemesebbek?

Hát mondom, CS: Source fusson játszhatóan (medium grafón, natív felbontásban legyen stabil játszható FPS szám), de ez szerintem ma azért már könnyen teljesíthető.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3477) Dhampir válasza Иван (#3476) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP üzleti, illetve belépő szintű üzleti gépei nagyon jók; az EliteBook, ProBook típusok. :K

(#3478) albinolynx válasza albinolynx (#3473) üzenetére


albinolynx
őstag

500GB-os külső tárban, formázás előtt. (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3479) premete válasza Иван (#3476) üzenetére


premete
veterán

Én még nem is láttam festett Dell billentyűzetet, igaz, nem is a madarasteszkóban válogatok laptopok között: ami ott van kitéve, azokat nem szabad megvenni, ha dell, ha hp, ha lenovo, akármi van ráírva. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3480) Kobe


Kobe
veterán

hali

na most faternak laptopvadászgatás közben megfordult 1 dolog a fejemben

van 1 pont 1 éves L502X-em - fHD kijelző, 9 cellás akksi, i5-2410m, 4g ram, 2gb 540m VGA

Nem tudom mennyi lehet az értéke, eredeti árával számolva mostani dollárárfolyamon olyan 280-310 körül lehet, szerintetek megérné lecserélni egy lenovo y580-ra ? láttam h sokkal komolyabb hardver van benne, egyedül a kijelző lenne kicsit visszalépés.

(#3481) Pocok256 válasza albinolynx (#3478) üzenetére


Pocok256
veterán

Az fini xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3482) Borote válasza Kobe (#3480) üzenetére


Borote
addikt

Kijelző miért lenne visszalépés? Y580 is van fHD kijelzővel :)

(#3483) Kobe válasza Borote (#3482) üzenetére


Kobe
veterán

na ezt nem tudtam :)

(#3484) Tekmen válasza Borote (#3471) üzenetére


Tekmen
aktív tag

tehát semmi értelme? :F

(#3478) albinolynx: Az korrekt ;] Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#3485) Borote válasza Tekmen (#3484) üzenetére


Borote
addikt

(#3486) Tekmen válasza Borote (#3485) üzenetére


Tekmen
aktív tag

de mondjuk egy 1GB-os kártyánál, 2GB-ra bővíteni megérné vele nem?

Egyébként eSATA portnak mi értelme van?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#3487) mrThomi


mrThomi
addikt

na el lett küldve a gép szervizbe, de ahogy olvasom a pixel hibák fajtáit, nálam az volt a jelenség, hogy 2 ponton folyamatosan fényesebben világit !
Megnéztem nagyitoval, de hogy az most hány pixelt, vagy alpixelt érintett azt megnem mondom, de marhára zavavó !

kérdésem, ha a lenovo nem cseréli ki, mennyibe fáj egy panel ? Vagy hol lehet megcsináltatni ?

(#3488) Borote válasza Tekmen (#3486) üzenetére


Borote
addikt

Ú, akkor nagyon nem vagy képben... Azzal sem amit írtam.
Szóval.
Ez egy gyenge GPU, nincs rajta mit szépíteni (már ha a 7670-re gondolsz itt éppen). Ennek az 1GB VRAM is bőven elég, ha 2GB VRAM-mal adják, az is baromira ritkán fog bármi előnyt is jelenteni.
Viszont. A HyperMemory a rendszermemóriából csíp le, ami még sokkal lassabban hozzáférhető a GPU számára, tehát megint csak nem vagy előrébb egy centivel sem.

eSATA csatlakozós holmikat tehetsz rá, pl külső adathordozók :)

[ Szerkesztve ]

(#3489) Pocok256 válasza mrThomi (#3487) üzenetére


Pocok256
veterán

20-30k max.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3490) Иван válasza premete (#3479) üzenetére


Иван
őstag

E-digitalból volt :U

Dhampir: nem feltétlenül "üzleti" kell nekem, de ha ez a fajta neve, amit keresek, ám legyen :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3491) mrThomi válasza Pocok256 (#3489) üzenetére


mrThomi
addikt

hol és ki cserél magyarországon lenovo gépbe panelt ?

(#3492) LaptopSystem válasza premete (#3305) üzenetére

sőt lejjebb is vittem az árát :K

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#3493) AxBattler válasza Dhampir (#3475) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ez a Z575Am játékban jobb a linkelt HP-nél: ha megnézed, a HD6540G2-ben egy igp + HD6450M lapul, míg a Lenovoban az igp mellett ott van egy HD6650M (ez a HD6720G2), ami azért önmagában jobb, mint az előző páros.

Viszont minőségben inkább a Probook nyer + tudja az usb3.0-át.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3494) Dhampir válasza AxBattler (#3493) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a két grafikus meghajtó különbségének részletezését. A ProBook minőségileg biztosan jobb. :K

(#3490) Иван

A consumer és az üzleti közötti minőségbéli különbség miatt említettem.

[ Szerkesztve ]

(#3495) brumi1024 válasza Kobe (#3480) üzenetére


brumi1024
veterán

Az xps-t ma 1 évesen nem tudnád eladni 280-310 közt(már ha jól értelmezem, ezt az árat tippelted), ilyenek fényében inkább 200 körül.

(#3496) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Van közületek olyan ,aki ilyen gépet használ?

Samsung NP300E5Z-S07

Véleményekre lennék kíváncsi.

(#3497) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Páromnak keresek laptopot, amit leginkább netre, office-ra fog használni, illetve a gyerkőc fog rajta időnként mesét nézni, leginkább fülessel, esetleg néha én játszogatok rajta World of Warcraft-tal, ha vidékre utazunk. Maximum 130-140ezret szeretnék rákölteni, windows nem szükséges hozzá.
Előre is köszi a segítségeteket.

**********

(#3498) kovadam1


kovadam1
tag

Sziasztok!
szeretnék venne egy Laptopot 180-190e ből

amire használnám az kép és videó szerkesztés + játékok, (nem gond ha nem full grafó de azért élvezhető legyen ) meg persze film és net
és ha lehet akkor Matt kijelző
köszönöm segítségetek

(#3499) AxBattler válasza echterion (#3497) üzenetére


AxBattler
félisten

G580GH - ez bőven viszi a WoW-ot, de más játékokat is akár.

A531 - masszívabb, matt kijelző, cseppálló bill., 3 év gari, de gyengébb vga (WoW azért megy rajta), és gyengébb hangszórók (állítólag kibírható).

(#3498) kovadam1
Probook-ok, Vostro-k között nézelődj.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3500) hippohopp válasza echterion (#3497) üzenetére


hippohopp
csendes tag

TOSHIBA Satellite L850 13M

6GB ram, i3-2350, Radeon 7670 és 2db USB 3.0

Így néz ki élőben:

Csukva
Nyitva

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.