Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3651) porpi007 válasza B-L-A-C-K (#3642) üzenetére


porpi007
tag

Köszi az ajánlatokat! Nem szeretnék dedikált videókártyásat. A családban 3-ból 2 laptopban azok haláloztak el többször is.
AxBattler egyik ajánlása nagyon tetszik. Én is a Lenovo-kat néztem először.

Erről mi a véleményetek? Lehet hozzá +két év garit is venni.

Babi néni! Magáé a macska?

(#3652) Borote válasza subidu (#3649) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem itt szimplán kifizetsz egy oem wint külön dobozban. Azaz nem a géphez jár (matrica a gép alján), hanem veszel egy win7-t.
De miért fájna letölteni, és kiírni? Vagy ez ilyen csak azért is Neked legyen igazad típusú hsz volt? :B

(#3653) B-L-A-C-K válasza porpi007 (#3651) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor máskor értelemszerűbben fogalmazz, mert a "minél erősebb hardver, hogy még sokáig jó legyen" ebbe nem csak a processzor tartozik...Illetve ha nem kell neki dedikált vga, egy i3-as is bőven elég átlagfelhasználásra, ha már nem lesz elég az i3-as akkor az i5-ös sem...

LENOVO ThinkPad Edge Plus E320-assal szerintem nem sok tapasztalat van még itt, de ha csak a ThinkPad minőséget nézzük nem lehet gond vele, B960-as proci meg szintén elég, majdnem i3-as szintjét hozza.

[ Szerkesztve ]

(#3654) subidu válasza Borote (#3652) üzenetére


subidu
tag

Dehogy.

Csak mutatni akartam egy példát. Véletlenül akadtam rá.

ThinkPad x230 alternatívákat nézegetek.

Bizony ez sem tűnne rossz vételnek, 4 év háztól házig garanciával:

[link]

( Ha az ssd-t tenném bele, akkor nekem pl. szükségem lenne a dvd-re. Amit pedig letöltesz nem tudod, hogy honnan származik. Valamiért nem működtet a microsoft sem ilyen letöltő központot.)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3655) porpi007 válasza B-L-A-C-K (#3653) üzenetére


porpi007
tag

Értem, köszönöm a segítséget!

Babi néni! Magáé a macska?

(#3656) Borote válasza subidu (#3654) üzenetére


Borote
addikt

A Vostro nem éppen x230 alternatíva :P
Felmész a thepiratebay.se-re, letöltesz egy MSDN verziót (ez amúgy a letöltő központból van), és kiírod egy nyamvadt DVD-re... max nem töltöd vissza.
Telepíted, és a gép alján lévő kóddal aktiválod.

De ennyi erővel vehetsz külön win-t is, mert ez nem valószínű, hogy a géphez jár, hanem külön adja hozzá a mysoft, mint az ssd-t is...

(#3657) B-L-A-C-K válasza subidu (#3654) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt a kód a lényeg nem azt hogy honnan szeded le. Ha letöltöd tegyük fel torrentről azt az operációs rendszert amihez a kód van, (pl Win7 Professional), és azzal a kóddal érvényesíted ami a gépedre van ráragasztva, az is teljesen legális, hivatalos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3658) subidu válasza Borote (#3656) üzenetére


subidu
tag

A Vostrot nem is oda írtam, csak a Latitudot :)

Olvashatnál figyelmesebben.

Sok ember számára, az hogy iso, meg képfájl nem mond semmit. Vesz egy gépet és használni szeretné.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3659) Borote válasza subidu (#3658) üzenetére


Borote
addikt

Most mondjam azt, hogy Te pedig fogalmazhatnál kevésbé félreérthetően? ;]

Sajnos gondolatolvasó nem vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#3660) premete válasza Borote (#3656) üzenetére


premete
veterán

Az MSDN nem jó, mert a gépen OEM kód van, onnan a legjobb egy multi OEM-et letölteni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3661) subidu válasza premete (#3660) üzenetére


subidu
tag

Igaz :)
Vita lezárva. Veszek egy full verziós DVD-s Win7 profot is a biztonság kedvéért. Fő az óvatosság.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3662) AxBattler válasza subidu (#3661) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy, hogy rajta van a gépen az OEM kód?
Ne viccelj! INNEN bármikor legálisan letöltheted.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3663) fateless válasza rizso (#3644) üzenetére


fateless
veterán

Mind a két készülék jó, nem kell félni a T400 minőségétől.
Inkább azt kellene eldönteni, hogy 12" vagy 14" gépet akarsz használni. Ez fontosabb tényező, mint a készülékek maguk - mivel mindkettő nagyon jó gép, nagyjából egyidősek is a kiadás időpontját tekintve.
Én inkább a 2530p felé húznék :B

A 3420#-ban felsorolt elvárásoknak mindkét gép maradéktalanul megfelel. A 2530 mellett szól a webcam, a T400 mellett az, hogy beleillik a méretkategóriába, amit megadtál. (Vigyázz a 12"-es gépekkel: egyszer olyat veszel és nem akarsz majd többet nagyobbat használni) ;)

Ha bármilyen egyéb részletkérdésed van, keress megy nyugodtan privátban, minkét gépet jól ismerem (ez az én terepem :B ), feltehetőleg tudok válaszolni rájuk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3664) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Üdv.

Haverom venne laptopot, csak nem tudja melyiket válassza. Tudnátok segíteni, melyik jobb?
Egyik. Másik. Vagy ha esetleg tudtok ugyanilyen (max. 130-140k-s) árban FreeDOS, jobb laptopot, akkor várom a javaslatokat. Amúgy szeretné, hogy fussanak rajta újabb játékok. Előre is köszönöm a válaszokat.

(Privát üzenetesek kíméljenek, hardveraprón, meg használtat, stb. nem akar venni az ismerősöm)

(#3665) runner 125 válasza S0m30n3 (#3664) üzenetére


runner 125
nagyúr

Toshiba, vagy a korábban linkelt G580.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3666) ro_bert17 válasza rizso (#3644) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szerintem egy eladóra gondolunk. Itt van mellettem az egyik, hanem az utolsó 6930p, amit árult.
Nekem a kis 2530p nagyon szimpatikus. Pici, könnyű sokat hurcibálni, nagy akksival nagyon sokat megy, masszív, jó darab, mintha valamennyivel olcsóbbak, de egyben ritkábbak is lennének hozzá az alkatrészek. Pl. 1,8-as meghajtó van benne.
A T400-at talán könnyebben lehet "farigcsálni" alkatrészekel kiegészítőkkel, jó gép, viszont nekem személy szerint hiányozna a nagyobb felbontás ebben a méretben.

(#3667) AxBattler válasza fateless (#3663) üzenetére


AxBattler
félisten

"Vigyázz a 12"-es gépekkel: egyszer olyat veszel és nem akarsz majd többet nagyobbat használni"

+1
Megerősítem, csak óvatosan azokkal a kis gépekkel! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3668) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#3667) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez így van amúgy, régen még anno vettem egy kis 10"-ost utána rákövetkező gépeim 10"-12"-ak voltak, vagy 5-8 db azt hiszem...:D Utána nehéz volt a váltás, de már meg úgy vagyok vele nem kéne kicsi...

S0m30n3: runner125 kolléga válaszát preferálom én is.

[ Szerkesztve ]

(#3669) Seraph 16 válasza AxBattler (#3605) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi a tippeket mindkettőtöknek!
Ezeket néztem én is korábban, és a hp probook kifejezetten tetszik, de talán nekem kicsit kicsi a teljesítményük főleg 3D téren, nem szeretném két éven belül cserélni. Azonban találtam két esélyest, ami első ránézésre jónak tűnik, bár túl sok infót nem találtam róluk.

1) Asus N53
2) HP Pavilion dv6-6b14sg

Melyik lenne a jobb választás?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3670) B-L-A-C-K válasza Seraph 16 (#3669) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

N53-ról semmi tapasztalatom sincs, viszont az "N" szériás Asus-ok jók szoktak lenni. A HP DV6-os köztudott szintén jó széria, nekem ilyen kategóriában ráadásul külsőleg a legjobban tetszik. Én a HP-t is venném...

[ Szerkesztve ]

(#3671) M3oH válasza Seraph 16 (#3669) üzenetére


M3oH
addikt

Tolem is +1 a HPra. N55 volt kezemben, az sztem rendben van, de en sem ismerem az N53t. HP pedig mar bizonyitott itt is par tulajnal.

Off: Heten kaptam egy Dell E6520-t i7es kiszerelesben a cegnel, mondhatni etalon, bar ennyiert legyen is az :)

(#3672) JoceeHunt válasza B-L-A-C-K (#3670) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem tudod esetleg ebbe a 8460p-be lehet 3G-s kártyát rakni?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3673) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! 1 olcsó notit kellene vennem, netezni filmezni 2 célpont van:
Lenovo IdeaPad B570e (59-325615) Fekete notebook
LENOVO NB IdeaPad B570e, 15.6" HD LED, Intel Celeron B800, 2GB, 320GB, DVD-RW, Intel HD Graphics, 6 Cell, DOS, Fekete

Asus X54C-SO083D notebook
Intel® Celeron® Dual Core™ B815
2GB RAM, 320GB HDD
15,6" 1366x768 HD LED kijelző

A Lenovoból már telepítettem 2őt, nem rossz, meg 6 cell akku, de nagyon műanyag hatású...
Az ASUS jobb, e merjem megvenni?

:R

(#3674) subidu válasza AxBattler (#3662) üzenetére


subidu
tag

(Here you'll find the official links for Windows 7 SP1 in Chinese, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Italian, Korean, Norwegian, Portuguese, Spanish and Swedish.)

Nem találtam magyar nyelvű változatot. Vagy a nyelvet a telepítésnél tudom átállítani magyarra?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3675) M3oH válasza GIJoe (#3673) üzenetére


M3oH
addikt

Ha Lenovot muanyagnek erezted, akkor nemtom mit fogsz mondani az Asusra :) Hardverileg sem erosebb tulzottan az Asus. Sztem Lenovo jobb valasztas, foleg, hogy mar ismered es jo rola a velemenyed.

(#3676) runner 125 válasza GIJoe (#3673) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy kicsit told meg, és; A531, vagy G570.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3677) rizso válasza fateless (#3663) üzenetére


rizso
addikt

12" fölött majdnem mindegy a méret. Nem tervezek nagyon hosszú időre, addig meg az a lényeg, hogy el tudjam intézni a napi feladatokat a gépen (amiket már írtam is), és ne érezzem azt pár nap használat után, hogy rosszul döntöttem, egy gyenge, nekem nem tetsző "szart" vettem. 2530p esetén kicsit a hardvertől félek - bár talán tényleg nem lesz gond vele, simán elég lehet.
Egyébként nagyon is örülnék, ha írnál egy pü-t, egyre tanácstalanabb vagyok (már ott tartok, hogy a 2510p is képben van, mint lehetséges alternatíva).

ro_bert17: nem titok/reklám, alfa156-tól venném a gépet, mégiscsak fél év garanciát vállal(nak) a gépekre (még ha számomra nem sokat érő bolti garancia is - bár ki tudja, lehet minden gond nélkül kezelik az esetleges problémákat). Kijelző felbontása számomra lényegtelen, 15"-en is elég volt az 1280*800 pixel.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3678) M3oH válasza rizso (#3677) üzenetére


M3oH
addikt

Alfa156 forumtars 100% megbizhato. Garanciaintezes korrektebb, mint jo nehany "nagy" bolte. Barmi gond lenne a masinaval, jelezd fele, talatok megoldast ra. Tapasztalat :)

(#3679) franc0 válasza rizso (#3677) üzenetére


franc0
őstag

Nekem már cserélt ki laptopot szó nélkül. Pedig én csak venticserét akartam...

"Kijelző felbontása számomra lényegtelen"
Hehe, én is ezt mondtam amíg nem vettem normális kijelzőjű gépet :)

Amúgy nem értem mit kell ezen ennyire túlspilázni, már kicsit unalmas bevallom. Azért nem milliós befektetésről beszélünk...

Ha 14,1" kell, akkor T400 vagy 6930P.
Ha 12,1" kell, akkor X200 vagy 2530P.

Mind jobb, mint bármi ami a kezedben volt eddig. Dobj fel egy érmét ha nagyon nem megy, mind jó.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3680) Seraph 16


Seraph 16
őstag

B-L-A-C-K, M3oH köszi! Nekem is az tetszik. Lehet a héten meg is rendelem.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3681) AxBattler válasza subidu (#3674) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a telepítésnél szabadon megválaszthatod, akárcsak azt, hogy x86-os, vagy x64-es verziót szeretnél.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3682) ro_bert17 válasza rizso (#3677) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szerintem is csak annyit kell eldönteni, hogy 12, vagy 14". Ha nem tervezel vele hosszú időre, akkor szerintem 2530p. Később másod gépnek tökéletes lesz.

(#3683) Tekmen


Tekmen
aktív tag

200eFT alatt van fHD-s gép?

Tekmen

(#3684) premete válasza subidu (#3674) üzenetére


premete
veterán

Mivel ezek nem OEM-ek, el sem fogadja a készüléken lévő kulcsot. olyan nyelven tudod telepíteni, amelyik fájlt letöltöd, hivatalosan csak az Ultimate esetén tudod a windows update-tel a magyar nyelvet rátenni. Persze, ezeknek a retail-eknek az esetében előtte vehetsz egy kulcsot is hozzá, tehát ugyanott vagy (esetleg még drágább), mintha itthon veszel egy dobozos w7-et. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3685) franc0 válasza Tekmen (#3683) üzenetére


franc0
őstag

Van.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3686) Tekmen válasza franc0 (#3685) üzenetére


Tekmen
aktív tag

köszi :D

Mindenki!:
100-180eFT között mi a legjobb gamer gép?

(EZT néztem ki. Ennél van jobb?)

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#3687) B-L-A-C-K válasza Tekmen (#3686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használt nem érdekel? Ha igen Lenovo Y570-est ajánlanám, nekem is ez van jelenleg, nagyon csipázom...;)

(#3688) Spancho válasza DarkDeer (#3647) üzenetére


Spancho
őstag

Szia/sziasztok megint.

Írtad hogy a PB nem ajánlott.
Csak azért nem ajánlott mert 1 év gari van ,vagy esetleg rosszak a gépei ?
Mert ha nem romlik el akkor mindegy ,hogy 1 vagy 2 év a garancia.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#3689) B-L-A-C-K válasza Spancho (#3688) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem nagyon nem mind1, vagy egy jós vagy hogy tudod nemfog elromlani? (bírom az ilyet amúgy :N ). Amúgy minőségben is alulmarad mint írtam/írtuk, de ezek szerint mind1 is mint írunk neked mert lesz@rod. Vedd meg azt akkor amit szeretnél, és felesleges kérdésekkel ne gyötörd a topikot.

(#3690) Spancho válasza B-L-A-C-K (#3689) üzenetére


Spancho
őstag

Ezért kérdeztem rá hogy miért nem ajánlott a márka.
Ha minőségben is gyengébb akkor azért nem árt a több gari.
Köszi :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#3691) B-L-A-C-K válasza Spancho (#3690) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minőséget elsősorban az anyaghasználatra értem, amire ugye nem vonatkozik a garancia. Hidd el nem éri meg azt a 10-15 ezret megspórolni egy notin, már csak ha a plusz 1 év garit nézzük már akkor is megérné de itt többről van szó.

(#3692) malwy válasza Spancho (#3690) üzenetére


malwy
senior tag

(#3693) subidu válasza premete (#3684) üzenetére


subidu
tag

Köszi.

Akkor nem érek vele semmit, ha letöltöm a linkelt oldalról a win7-et. Az amazon oldalon is fullos, teljes változatként árulják őket. Akkor az OEM kód a laptop alján , ha nem kapok hozzá DVD-s változatot, egy esetleges HDD halál esetén, akkor semmit sem ér.

Ezek szerint jobb egy gépet op rendszer nélkül megvenni és venni hozzá külön egy OEM-es win7-et, mert ahhoz legalább adnak 1 DVD-t. Ilyenem van 2 is vistából. 1 home, és egy premium.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3695) Pocok256 válasza subidu (#3693) üzenetére


Pocok256
veterán

Miért ne érne teljesen legális Windowsod lesz, ha a megfelelő verziót töltöd le a microsoft honlapról vagy bárhonnan majd a notebook alján lévő kóddal feltelepíted.

edi111:
Köszi a reklámot :W

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3696) premete válasza subidu (#3693) üzenetére


premete
veterán

Az OEM-kulcs csak oem windowshoz jó, amit le akarnak veled töltetni ezek az emberkék, az egy sem OEM, tehát nem fogja elfogadni az OEM kulcsodat. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3697) sarkan


sarkan
aktív tag

sziasztok!

Erről van valakinek véleménye?
[link]

internet, film és egy kis játék

[ Szerkesztve ]

(#3698) Kbali válasza subidu (#3693) üzenetére


Kbali
nagyúr

De az továbbra sem játszik, hogy megveszed a gépedet előtelepített, OEM Win-nel, majd első bekapcsolás után készítesz recovery DVD-ket, amivel bármikor elő tudod állítani a gyári állapotot?

(#3699) B-L-A-C-K válasza sarkan (#3697) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen van, ajánlott, viszont ez is bőven elég neked amire kell: Lenovov G580GH

(#3700) sarkan válasza B-L-A-C-K (#3699) üzenetére


sarkan
aktív tag

Félek a lenovo szervizétől, ha jól tudom nincs itthon szerviz kiküldik külföldre.
Jól tudom?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.