Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3551) subler555 válasza habek (#3549) üzenetére


subler555
csendes tag

Megbízható, de nagyon drága.

(#3552) Csabee86 válasza B-L-A-C-K (#3550) üzenetére


Csabee86
senior tag

Köszönöm válaszod és a segítségedet!

(#3553) B-L-A-C-K válasza habek (#3548) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Melegedése átlagosnak mondható, proci jelenleg (i3-2330M) netezés/zene közbe 45-60 fok ami átlagosnak mondható (természetesen függ a környezeti hőmérséklettől is). Kijelzőbe én a sokaknak nem kedvelt fényest preferálom jobban, ezért nekem nem annyira jön be, mint tudjuk a színei a mattnak nem olyan telítettebbek mint a fényesnek, ellenben ugye nem tükröződik. Viszont átraktam dokkolóra így ez nem befolyásol.
A gép maga nagyon rendben van, érezhető a minőség, ütheted vághatod, ami negatívumnak hozható fel hogy a billentyűzetén meglátszanak a nyomok, aki tisztaságmániás (mint én) annak kicsit idegesítő lehet.

Szóval én csak ajánlani tudom.

(#3554) Kerio válasza subler555 (#3547) üzenetére


Kerio
őstag

Ezzel a hozzászólással le is beszéltél egy Toshiba L850-13M-rõl. A hang és a zaj kérdés nálam nagyon fontos.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#3555) franc0 válasza Kerio (#3554) üzenetére


franc0
őstag

Ha halk és hűvös gépet akarsz, nagyon mélyen zsebbe kell nyúlni.
És csak Intel GPU jöhet szóba, no játék.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3556) subler555 válasza Kerio (#3554) üzenetére


subler555
csendes tag

Nem volt szándékomban senkit se rá, se lebeszélni, és én a Pro R850 notiról írtam ami elég drága a tudásához képest, de jó gép. Na nem játékokra való.
Alapon nem mondható hangosnak csak állandóan duruzsol, és melegen tartja a kezeket.

[ Szerkesztve ]

(#3557) kovadam1


kovadam1
tag

Van valakinek HP ProBook 4530s gépe? annyit szeretnék tudni róla, hogy hány db winyónak van benne hely. és gondolom ga nem integrált a videokártya akkor lehet cserélni a későbbiekben.

(#3558) B-L-A-C-K válasza kovadam1 (#3557) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1 vinyónak van hely, meg persze az optikai meghajtó helyére beépítő kerettel még rakható 1. igaz csak a hátlapi panelt szedtem még probbooknál le, darabokra nem szedtem, de szerintem a vga nem cserélhető, max a proci, de ezt nem tudom neked biztosra mondani.

[ Szerkesztve ]

(#3559) franc0 válasza kovadam1 (#3557) üzenetére


franc0
őstag

Neked is csak azt tudom mondani, ha cserélhető VGA-s gépet akarsz, nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni.

Hihetetlen, milyen irreális elvárásaitok vannak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3560) Khelben válasza kovadam1 (#3557) üzenetére


Khelben
nagyúr

A nem-integrált vga nem azt jelenti, hogy cserélhető, hanem azt, hogy külön chipben van. De attól még ugyanúgy rá van forrasztva fixen az alaplapra.

(#3561) kovadam1 válasza Khelben (#3560) üzenetére


kovadam1
tag

áá már értem köszönöm a felvilágosítást :) ezt nem tudtam hogy laptopoknál így megy.

(#3562) Kerio válasza franc0 (#3559) üzenetére


Kerio
őstag

Nagy elvárás, hogy pl. ne villogjon a kijelzõ közel 200ezerért. :DD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#3563) habek válasza B-L-A-C-K (#3553) üzenetére


habek
csendes tag

Szia, köszönöm a segítséged.
A zajszintje, hogy alakul. Mennyire hangos?

(#3564) B-L-A-C-K válasza habek (#3563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudok neked egyértelmű választ adni, mivel körülöttem megy még millió dolog, de szerintem nem hangos.

(#3565) dReeZyr


dReeZyr
csendes tag

Sziasztok

Esetleg olvassák ezt a topicot lenovo z580 vagy g580 tulajok? A személyes tapasztalat nagyban megkönnyítené a választást. A z580 ról eddig csak jót halottam: jó anyaghasználat jó hűtés stb. A vga megegyezik , a proci az itt olvasottak alapján elég lenne a 630 alá tehát ha a g580 is rendelkezik a z580 bizonyos tulajdonságaival( anyaghasználat? ha jól tudom ez is fém, hűtés, stb..) akkor ez a tuti vétel és spóroltam 60k-t.Ebből esetleg vehetek ssd (sokan írták itt hogy mennyire hasznos.) Ezen két laptok közül melyikben van ssd bővítési lehetőség? Ti melyiket választanátok? Mindenki véleménye érdekel

Köszönöm előre is

Ui. bocsi a szájbarágós kérdésekért első noti lesz és tényleg a legjobb döntést akarom meghozni. Gáz lenne ha utólag jönnék rá hogy az olcsóbb is jó lett volna és most lenne +60k de az is gáz hogy megvolt a keret és utólag sajnálkozom hogy miért nem a drágábbat vettem mert annyival jobb lett volna.

(#3566) AxBattler válasza dReeZyr (#3565) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
A B580-tulajok se fogják vissza magukat.
Kíváncsi lennék, hogy ennek mennyiben jobb a zsanérja és a burkolata a G580-nál. Illetve a B570-G570 esetében is érekelne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3567) echterion


echterion
nagyúr

Erről a Samu laposról van valakinek tapasztalata? Asszonynak fontos a külcsíny. :))

**********

(#3569) B-L-A-C-K válasza spyduck (#3568) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Old vagy... ;]

Amúgy állítólag nem is válaszol az üzenetekre, szóval nem nagyon kell vele foglalkozni...

(#3570) echterion válasza B-L-A-C-K (#3569) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet, hogy csak szerbül ért. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#3571) AxBattler válasza echterion (#3567) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó az, de ennyiért van jobb is. A feltűnő kék-fehér kombó fontos?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3572) spyduck válasza B-L-A-C-K (#3569) üzenetére


spyduck
nagyúr

Elég jól ismerem a tagot, szinte rokonom :) Csak ő is sokat van külföldön.....

(#3573) Tamas05


Tamas05
csendes tag

Hellosztok!
Notit szeretnék venni 150e-170e Ft között.
Szeretném használni:
- HD filmek nézésére
- játék elég fontos lenne pl.(SIMS 3)
- munkára használnám (Office, PS)
- netezésre
Előre is köszi a választ.
Üdv:Tamás

(#3574) runner 125 válasza spyduck (#3572) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már majdnem újabb spyduck klónt sejtettem a háttérben, mivel nem először szerepelt az ajánlás. ;] :D

Tamas05

Toshiba, Z580, Z575

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3575) B-L-A-C-K válasza spyduck (#3572) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Áhá akkor értem is most már mi ez a nagy "Z575 :Y :Y :Y " reklám... ;]

(#3576) Pocok256 válasza franc0 (#3555) üzenetére


Pocok256
veterán

Merthogy az I5 az hűvösebb mint egy A8 ne ne nevettess :D
Vagy egy i3 egy i6 nál :D
Az ilyen buta rossz beidegződéseket már azt hittem levetettük ... Főleg egy szakmai fórumba ....

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3577) B-L-A-C-K válasza Pocok256 (#3576) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gép függő, de olyan iszonyat nagy különbség nincs köztük, láttam már 95 fokos A6-ost terhelve (tuningol nélkül).

(#3578) Khelben válasza B-L-A-C-K (#3577) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az I5-nél 98 fok a rekordom, sima játékkal.

(#3579) echterion válasza AxBattler (#3571) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem feltétlenül, csak megtetszett neki.

**********

(#3580) Pocok256


Pocok256
veterán

Erre próbáltam rávilágítani én is, hogy a két fél kb ugyanolyan meleg vagy hideg adott körülmények között, a fő lényeg a gép hűtésének megtervezettsége nem pedig, hogy a4 a6 a8 a10 vagy i3, i5 van benne. (i7 direkt nem írtam)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3581) B-L-A-C-K válasza Khelben (#3578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most nézegetem ennek kapcsán pl a Z575-ös topikot nem egy embernek volt akinek 100 fok fölé ment az A6. Viszont változó dolgok ezek, nem mind1 milyen gépben van, illetve milyen a környezeti hőmérséklet, de azért olyan nagy különbségek nincsenek köztük...(szerintem)

Amúgy a "sima játék" jobban terheli a gépeket hőmérséklet szempontjából mint pl egy 100%-os proci tesztelő program, mivel játékok alatt a vga hőmérséklete is befolyásoló tényező.

[ Szerkesztve ]

(#3582) franc0 válasza Pocok256 (#3576) üzenetére


franc0
őstag

Te láthatóan teljesen laikus vagy ehhez, de az arcod megvan...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3583) Kerio


Kerio
őstag

Van valakinek Toshiba L850-e? Egy pár mondatban írhatna véleményt :)

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#3584) Pocok256 válasza franc0 (#3582) üzenetére


Pocok256
veterán

Mire alapozod a teljesen laikus kijelentésed ? :)
Amúgy nem akartam a lelkedbe gázolni csak szerettem volna felnyitni a szemed elnézést ha megsértettelek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3585) Torry válasza B-L-A-C-K (#3581) üzenetére


Torry
addikt

Nem a legjobb minőségű asus k53ta-ban A6 2200Mhz-en (csupán +800mhz :D ), 75 fok max.

(#3586) dReeZyr


dReeZyr
csendes tag

Továbbra is várok véleményeket a g580 z580 notikról. Meggyőzhető vagyok tudtok z580 hoz hasonló árban és tudásban ( 630m körüli vga) esetleg jobban "összeszerelt " vagy minőségibb notit ajánlani?

(#3587) Borote válasza dReeZyr (#3586) üzenetére


Borote
addikt

Én ebben most így kapásból nem tudok Neked segíteni.
A minőség és az anyaghasználat lesz a hardver mellett a másik különbség, de a Lenovo a budget kategóriában is jó gépeket szokott gyártani, nem hiszem, hogy olyan elképesztően nagy különbség lenne a Z580 javára... Szerintem eddig sem volt hardver tekintetében bomba vétel, G580 óta még annyira sem.
A különbözetből futja SSD-re, beépítőkeretre is...

Az az igazság, hogy ilyen minőségű gépet már fél évvel ezelőtt is lehetett kapni ilyen belsővel, szerintem ez már nincs a legjobb áron.
Nemsokára pedig jönnek az ugyanilyen teljesítményű ProBook 4540s-ek is.
(Ráadásul nekem nem tetszenek a touchpaddel egybenőtt gombok sem...)

Nézd meg élőben őket, és dönts az alapján.

(#3588) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ez a videó kártya mire elég?

Radeon HD 7470M

(#3589) Dhampir válasza Borote (#3587) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekes, hogy nálunk a kiárusítás egyet jelent az árnövekedéssel. :U

Közben meg boldog-boldogtalan örömmel veszi a külföldről jóval olcsóbban behozott, néha még jobb kiszerelésű laptopokat. Nem csoda, ha az itthoni boltok elesnek a bevételtől.

(#3590) Borote válasza Gedeon31 (#3588) üzenetére


Borote
addikt

Mire hármat számolok ;]
Alapszintű játékra, memóriától függően a 6470M-mel és a 6490M-mel egyezik meg. ITT tudsz nézelődni.
Ha pedig segítséget szeretnél, akkor írd le a kereted, és mondd el, hogy mire szeretnéd a gépet használni :)

(#3591) Gedeon31 válasza Borote (#3590) üzenetére


Gedeon31
addikt

Hd filmek nézésére , játszani nem szoktam ,de lenne egy jobb gép lehet arra is. 140000 ig lenne a keret, az Edigitálnál volt két jó gép ,de már egyiket se lehet már venni.

(#3592) Borote válasza Gedeon31 (#3591) üzenetére


Borote
addikt

Ha nem szeretnél játszani, akkor mire kell a dedikált GPU?
HD filmnézésre a legalapabb IGP is elég, illetve a mai processzorok erőből elviszik az fHD-t is.

Szóval döntsd el, hogy szeretnél-e játszani, mert annak fényében tudunk ajánlani gépet. Kisebb teljesítménnyel - jobb minőséggel, vagy fordítva.
Használt gép is jöhet?

(#3593) RohenHun


RohenHun
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Egyik ismerősöm szeretne laptopot venni. Főleg grafikus tervezésre használná (3d-ben, pl. most Maya-t tanul), néha netezésre, film, zene. Ha játékok is elmennének rajta nagyon örülne, de vhogy kibírná anélkül is. Ami fontos lenne neki: 15,6 vagy minél nagyobb kijelző (17,3 col lenne az ideális); full hd felbontás a tervezés miatt; mattnak örülne, cpu-nak gondolom ezért az erős nem ártana, +sok ram; legalább 4 usb és világítós billentyűzet. Ha jó vga lenne benne, annak nagyon örülne :D
A keret bruttó 350 ezer Ft. Én mondtam neki, h miket javasolnék, de lehet vétozni, ha nem jó
Asus G75VW: [link]
Asus N76VZ: [link]
(Asus N76VZ-től azért félnék, mert olvastam külföldi fórumokon, h még vmi baj lehet a driverekkel, mert néha recsegő hangot ad a hangkártya, ha 10mp-ig nincs használva)
Lenovo y580-ra is gondoltunk, de fél tőle, mert nem mattos a kijelzője.
Egyik boltos még a Sony Vaiot mondta, h az hú de jó, de sztem nem éri meg érte a pénz (de megcáfolhattok, mert ezt csak gondolom :D ).
Az Asus G75VW igaz, h 4,5 kiló, de azt mondta, h úgyis vhol asztalon használná főleg, meg jó erőben van. Csak néha utazgatna, aztán ezért lenne jó a laptop. Ha ezt a típust választaná, akkor nem kell laptophűtőt vennie hozzá? (vagy tudtok vmi rosszat erről a típusról?)
Másik: SSD-t is szeretne a laptopba, kb 120 gb-osat. Ha megvenné a laptopot és az ssd-t, akkor videós útmutatókkal beszerelhetnénk az SSD-t, vagy ugrana a garancia, ha mi csinálnánk?
Előre is köszönjük mindenki segítségét!!

(#3594) franc0 válasza RohenHun (#3593) üzenetére


franc0
őstag

Lenovo T530 nVidia Quadro-val és egy SSD (pl. Samsung 830).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3595) premete válasza RohenHun (#3593) üzenetére


premete
veterán

SSD-től nem ugrik a garancia, egy Macbook pro 15 retina, vagy egy Precision M4600-as biztos alkalmas lenne a célra.....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3596) Borote válasza RohenHun (#3593) üzenetére


Borote
addikt

Amikor utazgat, akkor is szüksége van erre a teljesítményre? Vagy csak az ország egy adott pontján használná munkára?

Amúgy én is workstation gépek után nézelődnék :)

Illetve ha kell a jó, akarom mondani JÓ kijelző, és notebook kell mindneképpen, akkor én egy renew EliteBook-ot vennék, messze veri minden tekintetben az összes ennyibe kerülő gépet. Főképp a kijelzőt tekintve, ami grafikus tervezés esetében nem egy utolsó szempont, a 2000-es Quadro pedig szintén az egyik legalkalmasabb GPU ebben az árban.

(#3595) premete: 350k-ból eléggé neccesen jönne ki a több, mint félmilliós MBP :P ellenben a fent említett DreamColor-os 8560w-vel :)

[ Szerkesztve ]

(#3597) franc0 válasza Borote (#3596) üzenetére


franc0
őstag

Ez tényleg karaj, csak renew (engem nem zavarna) és SSD-vel 400 lesz.

premete ironizált.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3598) Borote válasza franc0 (#3597) üzenetére


Borote
addikt

3 év garancia megvan rá... ketté meg csak nem lesz törve :DDD Viszont fHD IPS kijelző... ha már egyszer grafikus munkára használná, ennél jobbat ennyi pénzből :B Én speciel megvenném. Már ha erre akarnám elverni a tartalékaimat szükségem lenne rá.

M4600 még ki is jönne a keretből :)

[ Szerkesztve ]

(#3599) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Azt sem tudom hol kezdjem... egy notebookot keresek :) (ki gondolta vna :DDD )
A) All round felhasználás lenne. Sok netezéssel, filmezéssel, MsOffice-szal kevés photoshoppal és még kevesebb játékkal (Assassins creed revalations talán a legkomolyabb, amivel játszogattam, de nem lenne baj, ha még a hamarosan megjelenő új része is vélhetően eldöcögne).
B) Nagyon fontos, hogy az 1080p filmeket simán vigye.
C) Jó minőségű beépített hangszórók piros pont, de nem kritérium.
D) A gagyi képernyőket kerülném, mert munka során sokat fogok előtte ülni, de az mondjuk még nem zavar, ha fényes.
E) Kellemes anyaghasználat (lehetőleg fém). Toshibát nem szeretnék, sorry a fanoktól a gép biztos nem rossz, de próbáltam egyet, és nekem az a műanyag nem jött be.
F) Tesóm az én javaslatomra (és természetesen a Ti rábólintásotokkal (köszi még egyszer!)) nem régiben egy Lenovo Z575-öt vett magának, így teljesen ugyanilyet nem szeretnék.
G) Ár: max. 165k

Köszi előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3600) premete válasza Borote (#3598) üzenetére


premete
veterán

Ki hát, azért írtam, valamint szimpatikus volt, hogy nem 130 ezerből akar ilyesmit venni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.