Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117601) nesa válasza Kornel (#117572) üzenetére


nesa
veterán

El ne hidd, egy szar, de hogy maradhatott ki ez az eletetdbol?

Agilis = egy turot
Gyors = hogyne, amikor gyartottak akkor is lassu volt!
Kitarto es robusztus = hogyne ranezesre is kb mint egy Q7 olyan robusztus:D meg kitarto mint igas lo akinek 1 hete se inni se enni nem adtal.
Megbizhato tars = nemtudom milyen a megbizhatatlan, barhova elvisz, ha legoztal sokat trabantot 1 csavarhuzoval es 2 villaskulcsal az arok szelen is lehet generalozni....

(#117602) Elektrosokk válasza thomeef (#117582) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez elméletileg az eladó kötelessége lenne. De sajnos mást mutat a gyakorlat...

Hobizoli: Kemény :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117603) hobizoli válasza Elektrosokk (#117602) üzenetére


hobizoli
nagyúr

semifinal vs E36 328i

a kek E36 M3 ellen a dontoben a PGT szarabbul indult -kb masfel autot kapott egybol a rajtban-, de erobol ment el mellette a cel elott nem sokkal, meg 201m-nel is a BMW volt elorebb, az idokbol is latszik...

...de a celban kell vezetni :DDD :K :C

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#117604) Elektrosokk válasza hobizoli (#117603) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hát, ez agyonverte... :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117605) Kornel válasza nesa (#117601) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, hogy szar.
Utaskent meg ultem benne anno, de akkor meg nem vezethettem.
Kilrobalnam azert, ha lehet :)

Egyebkent ha uj volt, akkor megbizhato volt, otthon volt, es sose romlott el azalatt a 6 evig, amig megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#117606) kalmanchris válasza vendingo (#117595) üzenetére


kalmanchris
tag

Szerintem meg törés nyoma. Fent a lemez pereme csúnya. A sárvédő csavarok sem tűnnek épnek. Ez is a jobb oldalon van, ugye? Egy lakatossal azért megnézetném.

[ Szerkesztve ]

(#117607) AMD Power


AMD Power
titán

Milyenek ezek a gépek? Valami tapasztalat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117608) Qru válasza AMD Power (#117607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Opel technika van benne. Tartós, megbízható de a fogyasztásuk magas.

#nincsbennetarcsi

(#117609) AMD Power válasza Qru (#117608) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom nagyjából G Astranak megfelelő!? Forma nem rossz, felszereltség sem. Az áram meg baráti és elég sok van belőle "kevés" km-rel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117610) Qru válasza AMD Power (#117609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kollégának van, elégedett vele egyedül a magas fogyira panaszkodik. :K

#nincsbennetarcsi

(#117611) AMD Power válasza Qru (#117610) üzenetére


AMD Power
titán

Mi az a magas fogyi? Ha valaki azt mondja ,hogy 8-al jár el vele akkor nálam enne 7-t. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117612) tboy93 válasza AMD Power (#117611) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt jelenti hogy ez klíma nélkül is bever 10 litert. havernak kalosa van ami egy fokkal jobb mint ez, az 1.4 8 alatt nem igazán eszik, de inkább 9-10.

(#117613) !Overdose! válasza AMD Power (#117611) üzenetére


!Overdose!
őstag

És nem lenne jobb ha másnál enne 7-et és nálad 6-ot? Viccet félretéve, tényleg kimagasló a fogyasztásuk. Rossz értelemben.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#117614) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Tegnap mentem egy BMW 120D-vel, azzal mentünk az egyik eladó alfát megnézni. :) annak ellenére hogy nem vagyok oda a bömösökért az a kis autó egész jó, és nagyon megy... el is fértem rendesen a 200 centimmel. :) szóval nagyon kellemes benyomást kelt az autó.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117615) Qru válasza AMD Power (#117611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

9-10 liter lazán bever városban ahogy írták előttem is. :K

mod:

iRico: Csak gonodolm mögötted sok hely nem maradt... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117616) Declare válasza Elektrosokk (#117614) üzenetére


Declare
őstag

meg joooo :)) Regi vagy uj? Amugy ha jol tudom a mostani facelift az utolso huzas es a bmw befejezi az 1-es sorozatot. Ezzel a legujabb rancfelvarrassal, nekem eddig a leginkabb tetszetös az 1-es :K

[ Szerkesztve ]

(#117617) Elektrosokk válasza Declare (#117616) üzenetére


Elektrosokk
addikt

régi 2007-es volt. ahhoz képest elég jó áron mérik őket. Fura hogy befejezik, elég sokat látni az utakon. Nekem egyébként az autómata váltó miatt volt szimpatikus, mostanában igénylem az ilyen kényelmi funkciókat... ha sokat mész akkor nagyon hálás dolog egy kényelmes autómata. :)

Egyébként 2 éve van az egyik barátnőm tulajdonában, és azóta semmi baja nem volt, most 200.000.- kilóméter van benne, neki kintről hozták az autót.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117618) roberto211 válasza Qru (#117615) üzenetére


roberto211
őstag

Egyik ismerősöm kb 1-1,5 éve vett egy chevro captivat ugye majdnem ugyanaz mint az Opel antara.
Full állapotban ,stb stb zengtek róla a storyk h örökélet +1nap blablabla.

Nem telt el 1,5 év most itt van a szerelonel szétesett a váltó. És nem egy öreg autóról beszélünk.

Na mondom ennyit az Opel -chevro tartossagrol.

És nem egy falabu soforrol beszélünk. Lenyomott kb 1m km-t 20 év alatt mivel futár. De nem az antarat használja futarkodas nak hanem egy partnert.

Előtte ignise volt 9 évig. 0km-es kora óta vele volt mivel újonnan vették. Annak semmi baja nem volt pedig jobban tolta neki a captivanal,azt nem sajnálta jó értelemben.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#117619) -v- válasza Elektrosokk (#117617) üzenetére


-v-
addikt

Én is nézegettem a 130i-ket, de sajna kilóg a keretből egyelőre :)

(#117620) Declare válasza -v- (#117619) üzenetére


Declare
őstag

ahhaaa, na az finom :D Van egy dortmundi csavo, aki autos videokat csinal youtube ra, de ilyen fel profi szinten. Jobbara fullos verdakkal foglalkozik csak (RS3 audi, R8, M bmw....m4 es bmw yenge volt neki gyarilag ezert tolt ra egy kis tunigont, ami kipörgött a meröpadon :DDD )....na pl ö is baromira elvezkedett az M1 el, pedig mondom nem kis kaliberü autokhoz viszonyit :) (jo ugye az m1 combosabb, de az az 130i is gyönyörü lehet :)) )

(#117621) -v- válasza Declare (#117620) üzenetére


-v-
addikt

130i az fasza, kell bele egy sperr és annyi :))

(#117622) Elektrosokk válasza -v- (#117619) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja, a keret az sajnos engem is eléggé beszabályoz...

hobizoli : ezt a csatornát szoktad nézni ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117623) AMD Power válasza tboy93 (#117612) üzenetére


AMD Power
titán

Az mocskosul sok... milyen motor van benne?? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117624) !Overdose! válasza AMD Power (#117623) üzenetére


!Overdose!
őstag

Opel. ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#117625) AMD Power válasza !Overdose! (#117624) üzenetére


AMD Power
titán

Az érdekes mert a G Astrak meg 7.5l fogyival eljárnak vegyesbe. És G Astra még nehezebb is szerintem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117626) hobizoli válasza Elektrosokk (#117622) üzenetére


hobizoli
nagyúr

(#117627) energy4ever


energy4ever
addikt

Mazda MX-3 1.8i V6 autot szeretnek. Elso auto lenne. (kb 2evig lenne hasznalva.)
En ezt neztem ki. Szerintetek meger ennyit? Kepek alapjan egesz szep allapotban van. 1997-es evjarata alapjan feltunoen fiatal a tobbi 92-es, 93-as MX-3makhoz kepest. Benne levo km(mar ha igaz), szinten kevesnek mondhato.

Vasarlaskor mire erdemes figyelni? Illetve a linkelt hordetesben szereplo jarmu kepek alapjan szerintetek mennyire korrekt? En nem lattam rajta semmi feltunot se.

(#117628) tboy93 válasza AMD Power (#117623) üzenetére


tboy93
nagyúr

1.4 80+ LE, semmi extra, motorkod passz.

(#117629) Qru válasza AMD Power (#117625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városi fogyiról volt szó. Vegyesben ezzel is elvagy 7-8 liter körül.

#nincsbennetarcsi

(#117630) Declare válasza Qru (#117629) üzenetére


Declare
őstag

Igen, haveromnak is az autopalyan evett rengeteget, meg varosban, ha dugo+klima. A 7es uton guulva nyilvan nem 10 liter :)

(#117631) Elektrosokk válasza energy4ever (#117627) üzenetére


Elektrosokk
addikt

forgalombahelyezve olyan 6,5 7 körül állna meg nagyjából. Mit lehet Tudni az előéletéről?

ezt is megnézném a helyedben, szerintem simán le lehet alkudni 8K-ra az árát, és a belső tere klasszisokkal jobb, ahogy a hirdetés kinéz babusgatott autó volt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117632) energy4ever válasza Elektrosokk (#117631) üzenetére


energy4ever
addikt

A 800 az mar sok lenne. Nem szeretnek annyit kolteni elso autora. Amit linkeltem az nem lenne jo? 2evnel nem hiszem, hogy tobbet lenne hasznalva. Ehhez merten szeretnek vasarolni valami mx3-at.

(#117633) Elektrosokk válasza energy4ever (#117632) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem Tudom jó lenne e, képek alapján szép az autó. Utána kell járni honnan származik stb. Nekem megérne a szebb beltér ennyit. Számold ki a forgalombahelyezés költségeit pontosan, szerintem nem lesz sokkal olcsóbb mint az ezüt, egy 100-assal biztosan, és csináltass egy eredet vizsgát is. (bár ilyen esetben nem kötelező, Én nem hagynám ki)

(#117626) hobizoli szerinted az a videóban látható 147-es azzal a tuningal életképes mindennapi használatra ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117634) hobizoli válasza energy4ever (#117627) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vezerlescsere eleg szopo rajta, a helyhiany miatt a motor korul, es nyilvan erdemes megejteni a vasarlas utan egybol

8.5sec korul van 100-n asszem

aljat nagyon nezd vegig, mert az MX5-k ebbol az idoszakbol igazi rohado bajnokok, foleg a hosszanti elso vaznyulvanyoknal, azoknal az alulrol meg belulrol(!) kirohad pl

több drón kell ;P

(#117635) focvis


focvis
veterán

A Daewoo a 80-as évekbeli Opel (Kadett, Ascona) technikát vette át. Utána azt önállóan reszelték tovább. Amikor 2000. körül a GM felvásárolta a Deawoo-t, nem történt jelentős technológiai csere, csak később került sor ilyesmire - és erősen korlátozott mértékben.

Az itt linkelt Lacetti nagyrészt koreai autó, véletlenül sem az akkori Opelek technikáját használja. (pl. az oldalindex azonos az Opeleken használttal, de a 2 motornak nincs sok köze egymáshoz)

A Captiva és az Antara jórészt azonos autók, Deawoo (koreai "Chevrolet") alapokon. Míg az igazi Opelek 2.0 dízele a Fiat-származék 1.9 CDTI továbbfejlesztése; addig a Captiva/Antara Daewoo gyártású, VM Motori tervezésű 2.0 dízelt használ.

Én is úgy tudom, hogy a Lacettik sokat fogyasztanak, de ha valaki keveset megy, akkor megfontolandó, mert fruttiért meg lehet őket venni használtan is.

(#117636) hobizoli válasza Elektrosokk (#117633) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nyilvan nem allandoan megy 272loeron, de mar az, hogy ezt ugy tudja, hogy kozben nem okadja a kormot, mint a TDI-k szoktak, azt is jelenti, hogy ezt elegge aggyal csinaltak
szoval tudna meg tobbet is az elettartam rovasara

több drón kell ;P

(#117637) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ha egy 1.7 CDTI Zafira kigyorsításkor fehér füstöt ereget, akkor az mire utal?

Gondolom be volt már melegedve, mert a stadionoktól a népligetig jött mellettem, onnan a gyálira rákanyarodva kigyorsításkor meg nyomott egy komoly füstparádét. Nem feketét, fehéret.

[ Szerkesztve ]

(#117638) tboy93 válasza DeFranco (#117637) üzenetére


tboy93
nagyúr

hengerfejes

(#117639) bitpork válasza DeFranco (#117637) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Valahol vizzel megy. Kornyezetbarat de mechanikailag szar.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#117640) DeFranco válasza tboy93 (#117638) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az baráti... N-es rendszám volt amúgy, tehát egész újnak kellene lennie tán...

@bitpork: ditto. amúgy a hengerfejes nem hidegen kellene füstöljön?

(#117641) hobizoli válasza DeFranco (#117640) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem csak akkor fustolhet

amugy feher fust lehet inkorrekt befecskendezesi elotoltes miatt is

több drón kell ;P

(#117642) bitpork válasza DeFranco (#117640) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha repedt akkor folyamat eszi,es mindig feher fustol. Nekem pl a passat nem volt hengerfejes de inditaskor feher gozos volt a kipuf amikor hideg volt kinnt es a motor is hideg volt. Bemelegedett elmult. Fagyallo tiszta volt es nem fogyott.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#117643) DeFranco válasza hobizoli (#117641) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok, hogy a triviális hengerfejen kívül mi lehet még.

@bitpork: télen nekem is jön fehér pára a kipufogóból amíg be nem melegszik, de az normális.

(#117644) -v- válasza bitpork (#117642) üzenetére


-v-
addikt

Nekem pl a passat nem volt hengerfejes de inditaskor feher gozos volt a kipuf amikor hideg volt kinnt es a motor is hideg volt. Bemelegedett elmult.

Ezeket ilyenkor direkt csinálod, ugye? :F :U

(#117645) Integrale válasza focvis (#117635) üzenetére


Integrale
veterán

Az Opelek 2.0 dízele = Fiat 2.0 JTD.
A Lacettiben GM a benzines és VM a dízel, a Cruzeban pedig volt 2.0 JTD és VM is, na meg egy harmadik GM gyártású is.

"Bad reklám is reklám too"

(#117646) bitpork válasza -v- (#117644) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#117647) AMD Power válasza focvis (#117635) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ez a Lacetti kilőve. Marad a G. Még ami szemet szúrt nekem ebben a szegmensben az Megane II.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117648) Elektrosokk válasza hobizoli (#117636) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egy ilyen szintű dízellel azért lehet hogy meg Tudnék barátkozni... :) meg azért mégiscsak alfa... bele egy GTA belső ahh :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#117649) hobizoli válasza Elektrosokk (#117648) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Q2 azt jelzi ezen, hogy torsen sper-s a valtoja is gyarilag

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#117650) focvis válasza AMD Power (#117647) üzenetére


focvis
veterán

Én nem írtam, hogy ne vegyél Lacettit. :) Tisztességes értéket kapsz az áráért.

Kölcsön Magane-om van tegnap óta, nem tudom melyik széria ez a kacsafarkú, talán a 2-es. Meglepően kellemes városban vezetni. Ellene szól, hogy nagyon csúnyán öregszik ez a konkrét 11 éves példány.

(#117645) Integrale
Az Opelek 2.0 dízele = Fiat 2.0 JTD. Ezt írtam én is. Most 3 hétig egy húzott 1,9 CDTI-t használtam, traktor, de qrva jól megy. ^^

A Lacettiben GM a benzines és VM a dízel, Oké, végül is a Daewoo is GM lett, de nem aktuális Opel motorokról beszélünk a Lacettiben. Könnyen lehet, hogy a valahai Kadett motort reszelgették továbbra is.

a Cruzeban pedig volt 2.0 JTD és VM is, na meg egy harmadik GM gyártású is. Szvsz csak a 2.0 VM volt. Valójában 2010. után már nem követtem a fejleményeket, de nem tűnik számomra logikusnak. 2010-ig csak VM / Daewoo volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.