Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107351) Ck. válasza Typhoon47 (#107350) üzenetére


Ck.
addikt

Én már 700-800-ért boldog lennék, annyira kell a pénz és annyira tegnapra. Persze, ezt nem akarom éreztetni a nepperrel. De van még olyan magyar kereskedés, ahol kp-ra tényleg vesznek autót? Pesten, vagy egyéb nagyvárosokban pl.? Legutóbb tavaly kérdezősködtem pár helyen, de annyira siralmas volt a helyzet, hogy már telefonon mondták, hogy ha viszek vmit, akkor beszámolják, de egyébként nem tudják megvenni, nincs lovetta. Ezért kérdem.

(#107352) Dorien válasza Kornel (#107264) üzenetére


Dorien
veterán

Legutóbbi átlagra nekem is sikerült 5,65 l / 100km-t összehoznom az 1.4 benzines Focussal, de ez 90-100km/h közötti országút volt végig meleg motorral és minimális (kb. 10%) város. A valódi átlagfogyasztása viszont nem ez, hanem a 6,5 l (50% város-50% országút), csak városban használva sok hidegjárással meg lazán benyeli a 7 litert vagy még többet. (Nagyon forgalom- és lábfüggő a dolog.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#107353) Typhoon47 válasza Ck. (#107351) üzenetére


Typhoon47
őstag

Persze hogy van. Pesten pl. AAA autó biztos, hogy ad érte valamennyit.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#107354) LuckyL válasza Ck. (#107351) üzenetére


LuckyL
őstag

olyan 800 körül eladható a kocsid, de kp-ra nem éri meg neppernek 600 nál többet adni érte
valamit keresnie kell rajta

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107355) Rick4 válasza ludsimon (#107348) üzenetére


Rick4
félisten

Itthon használja a családból más az itthon lévő autót, kint a kinti ember, és cserélgetik, akkor meg négyhavonta, ezt mindenki maga tudja. Mi lényege, hogy a nagyságrendekkel több kinti bizti hányszorosa az itteni autó árának, ha mindkét autó használatban van, csak egyszer itt, egyszer ott? Ennyire rosszul írtam volna le?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#107356) aero. válasza ludsimon (#107348) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem Londonban 7-10e £ lenne, neztem is, mint borju a kapura, nem most veszek itt az biztos. Bristolban 4e korul, az is felejtos. Otthon 40 ezret fizetek elso kocsira 21 evesen. (150lo)

(#107357) ludsimon válasza Rick4 (#107355) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaja, érthető. :) Én értettem félre.

aero.:
Neked hogy annyi?
Én 24 évesen 110LE-s 15 éves autóra kalkuláltam évi 85e Ft-ot!
Persze bónuszok nélkül, mert itthon ki engedheti meg magának, hogy jogsi után 2-3 éven belül autója legyen..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#107358) johnny82


johnny82
őstag

Azt honnan lehet tudni. hogy pl egy Octavia-ban a láncos, vagy már az újabb, szíjas tsi motor van? Most ezt néztem. Vélemény?

Köszi!

(#107359) ludsimon válasza johnny82 (#107358) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól néz ki! Mi a baj a szíjassal?

undefined

(#107360) johnny82 válasza ludsimon (#107359) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem is tetszik. A régi láncossal van tán gond, legalábbis azt olvastam, hogy megnyúlhat, az újabb, a szíjas jobb, de majd írnak a szakik remélem, hogy mi a különbség még.

[ Szerkesztve ]

(#107361) footy válasza johnny82 (#107358) üzenetére


footy
addikt

Motorkod alapjan lehet tudni, ha jol emlekszem 2011/6 hoban alltak at a szijas vezerlesre, szoval ez meg gyanusan lancos.

(#107359) ludsimon
A lanccal van baj, mert VW-ek olyan lancot raktak fel ami egy biciklire valo.(nyulik).

[ Szerkesztve ]

(#107362) ludsimon válasza johnny82 (#107360) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyébként ezeknek(MK3) is még ugyanaz a legendásan tartós futóműve van, mint az MK1-nek?

Nekünk a Ford Mondeoval MK2 '96-os ( 8 éve van tulajdonunkban) csak a baj van, nem magyar utakra tervezték. Megcsináltattuk az elejét, most meg a hátulja van tropán.

Én mondjuk nem is ilyet vettem volna 8 éve, hanem inkább Octavia MK1 adagolós 1.9 TDI-t, de az akkoriban sokkal drágább volt, mint most a kettő közötti különbség.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#107363) johnny82 válasza footy (#107361) üzenetére


johnny82
őstag

Ott van az alvázszám a hirdetésben. Az alapján nem lehet megtudni?

+(#107362) ludsimon: passz, nem tudom, de maga az octavia nagyon tetszik. Nagy, nagy a csomagtere, és tetszene egy ilyen tsi a szívó 1.6 után.

[ Szerkesztve ]

(#107364) Integrale válasza ludsimon (#107357) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem 46-52e lett volna a 120 lovas Alfara, nezd meg mas biztositok ajanlatait is.
www.biztositas.hu itt van egy kalkulator.

"Bad reklám is reklám too"

(#107365) ludsimon válasza johnny82 (#107363) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazából a kopó alkatrészeken kívül aminek jelentősége van magyar utakon szerintem az a futómű, hogy mennyire bírja ezeket a magyar utakat. Csak azért mert tapasztalat, hogy a Mondeonknál már nem tudom hány szilent volt cserélve, meg mindenféle bisz basz a futóművön, de mindig előjön valami.

Integrale:
Köszi, kiszámolom mindjárt ezzel!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#107366) johnny82 válasza ludsimon (#107365) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem MK2 Focus-om van, de a futóművével még nem volt gondom. Kopp-kopp.

mod: mondjuk igyekszem kerülni a kátyúkat.

[ Szerkesztve ]

(#107367) Morris válasza ludsimon (#107365) üzenetére


Morris
veterán

Ha még mindig 1.9PD-n gondolkozol, akkor a 130 lovast veheted nyugodtan. (motorkód: AVF, AWX) Bosch PD elemei vannak, erős, megbízható motor.

[ Szerkesztve ]

(#107368) FrankMonzano válasza ludsimon (#107357) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Autoja lehet jogsi utan, kerdes milyen... :). Nekem 3 eve van jogsim, 2000/6 clio tech runnal kezdtem, amit 5 kiloert vettunk, igaz, hogy en kaptam, mivel nem tudtam volna megvenni. Aki autot akar venni, az azert tud, max. olcsobban, a keretekhez merten.

[ Szerkesztve ]

(#107369) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Szerintetek milyen? Megérne egy Pestre utazást?
[link]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107370) Declare válasza HoaryFox (#107369) üzenetére


Declare
őstag

En mondjuk ettöl a behizelgö nyalyas leirastol hanyni tudnek....meg a hölgy hasznalta Bp töl tavol, de a duruzsolo kipufogo, ami jelzi a haveroknak, hogy micsoda adrenalin bomba a kocsi....valahogy nem talalom az egyenlöseg jelet :U

Mondjuk ha ezt lehuzzuk es tenyleg konkret lenyomozhato elöelete, szervizei vannak lehet jo...

(#107371) L4mie válasza Declare (#107370) üzenetére


L4mie
veterán

Fura, hogy a használt kocsik 90% hölgy tulajtól ráadásul amilyen női vezetőket ismerek inkább hátrány a hölgy tulaj, frissen szervizelve eladók....fene se szervizelteti, max a minimumot, nem sokan olyan libák hogy ráköltenek a kocsira 200 at, hogy 100 al többért el tudják adni annál mintha semmit nem költenének rá.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#107372) Integrale válasza HoaryFox (#107369) üzenetére


Integrale
veterán

A noi tulaj nem jo elojel, olajcsere a rakfeneje ennek a motornak, ritka cserevel es/ vagy rossz minosegu olajjal a vezerlesmodosito gyorsan megolheto.
A Puntonketto egyebkent jo auto, muszakilag is megbizhato, de ez a konkret tipus nem szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#107373) Declare válasza L4mie (#107371) üzenetére


Declare
őstag

Szerviz az azet nem gyanus nekem annyira. Ha a kocsin eppen par honappal elötte volt esedekes a szerviz es az meg lett idöben csinaltatva, attol meg jöhet olyan helyzet, hogy tenyleg külföldre megy, vagy akkor talal pont olyan autot amire kicserelne, akarmi. Ha napi hasznalatban van a kocsi es gondos tulaj vagy nem fogsz azert nem olajat cserelni, vagy vezerlest, vagy nem nezeted meg a rangato kuplungot, mert ugyis el akarod lassan adni szvsz.

(#107374) belaazallat válasza Integrale (#107372) üzenetére


belaazallat
addikt

Attól még, hogy nő tulajdonosa volt hordhatta rendszeresen szervizbe, ha jó szerelőhöz vitte, rendszeresen cserélve lehetett az olaj! (megfelelő időközönként, megfelelő minőséggel)

Mellesleg én több női sofőrt ismerek, akik simán lepipálnák tudásban az átlag pasikat...

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#107375) Rick4 válasza Integrale (#107372) üzenetére


Rick4
félisten

Az enyém is női tulaj volt, mert szimplán a bizti miatt sok sok éve az első közös autót az ü nevére vettük, utána meg a bónusz miatt érdemesebb volt az övén hagyni a többit is. De mindig én vezettem/ szervizeltem, az első neszre már mentem vele a szerelőhöz. Szóval a konkrét szitu minden autónál egyedi. Alul nagyon meg kell nézni, mert sok a rohadós küszöbös,-taposólemezes.

Egy éve adtam el amúgy, mert akkor már vagy 1.5-2 éve nem használtuk, mielőtt novemberben műszakit kapott, az előző műszakija februárban járt le. Árultam vagy egy hónapig, nem kapkodtak érte, pedig új pilkington szélvédő, új akksi, friss műszaki, klíma, elektromos cuccok, pótkerekes lpg rendszer, felújított motor, természetesen minden beépített cuccról számla, vagy 400 ezer értékben. Nekem volt 1.5M-ban, 600-ért vitték el, de ennyiért volt feltéve, egy fillért nem alkudtak.. Természetesen friss olaj, vezérlés, szűrők, gyertyát, trafók, minden, kompletten új fék, futómű, telók, tehát egy fillért sem kellett rákölteniük, majd 10 ezer múlva olajcsere és ennyi. Jó kis kocsi volt, de szerintem eladni senki se ad el olyan autót, amit előtte totál rendbeszedett, csak én. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#107376) qdak


qdak
addikt

hello, szeretnek futkoso autot venni, kb fizu utan, mert az omega megadta magat.
parat kineztem:
[kadett]
[astra]
audi
astra2 bár nem sok muszakis, de elég jonak tunik képröl
audi2

véleményt kérnék, ha vki tud hasonlot, nyugottan linkeljen, inkabb győrhöz közelebb, vh nem lenne rossz, 230K fölött nem adok érte, motor max 1.8 (talan ha lenne calibra, de ennyiert ugysem lesz akkor 2.0)
és maradnék a németeknél.
köszi elöre

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#107377) ludsimon válasza Morris (#107367) üzenetére


ludsimon
veterán

Nehéz döntés, hogy régi megbízható adagolós 1.9 tdi ami valószínűleg valahol 500-700 e km körül jár (jó esetben!) vagy egy ugyanilyen futású PD elemeset.

undefined

(#107378) aero. válasza ludsimon (#107357) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vidéki vagyok (kis falu), az autó sötétkék metál (nem tudom ez húzó vagy gyengítő szín). Sokat nem megy az autó, de nem hiszem, hogy megkötéskor túl sokat számítana, mert akkor mindenki keveset adna meg.

Ja, és KÖBE.

(#107379) ludsimon válasza aero. (#107378) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor megvan miért. :)
Én Budapesti vagyok. :)

undefined

(#107380) Declare válasza aero. (#107378) üzenetére


Declare
őstag

Amig nincs baj, addig azt adsz meg amit akarsz. Viszont ha törik a kocsi es az eves futasteljesitmenyednek 10k km adtal meg, de van benne eves atlagra lebontva 25k, akkor porul jarsz. Bar tul nagyot en sem hiszem, hogy dobna a dijon.

[ Szerkesztve ]

(#107381) KMT válasza qdak (#107376) üzenetére


KMT
addikt

Menő a 2. astra. Klíma, abs, 1998, 200e, Bp, magánszemély. Mire várok? :)

(#107382) hobizoli válasza ludsimon (#107377) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert nem minden TDI jar 5-700k km-nel ezek csak legendariumok, mert van ugyan biztos olyan is jopar, de azert az se tul gyakori
hiszen ki jarna ezekkel is ennyit meg foleg hova sajat zsebbol...?

nem mindenki azert vette kint sem, hogy 200km-re levo melohelyre jarjon be vele naponta
ecceruen a nyomatekos motor alacsony fogyival es hogy dimbes-dombos uton is fel tud menni klimaval, meg beleulnek 4-n se kell kiszallni kettonek es feltolni az emelkedon miatt vettek sokan

több drón kell ;P

(#107383) Rick4 válasza hobizoli (#107382) üzenetére


Rick4
félisten

Én háztól, első gazdától vettem az Alhambrát, 2003-as évjárat, 11 évesen 274K volt benne, 150-ig márkaszerviz, utána maszek csinálta, megvannak a papírok számlák, minden látszik. Viszont július óta kemény 15 ezret mentem vele. Még 2K sincs havonta, és előtte se volt többet használva....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#107384) hobizoli válasza Rick4 (#107383) üzenetére


hobizoli
nagyúr

havercshaje 2009-s Honda CRV-jeben nincs 20k km se :P :K

több drón kell ;P

(#107385) szőröscica válasza qdak (#107376) üzenetére


szőröscica
addikt

Én az 1.8-as Audit venném. Korrekt kocsinak tűnik ennyi pénzért.

(#107386) gaborbol válasza qdak (#107376) üzenetére


gaborbol
őstag

Szinten astra2- re egy szavazt, ebbol a csoportbol ezt neznem meg.

(#107387) TaaT válasza szőröscica (#107385) üzenetére


TaaT
veterán

Először majdnem azt mondtam hogy ez a motor haver kettesgolfjában nem evett 8L alatt, én kerülném. Aztán megnéztem az egynégy 60lovas fastrát, a spritmonitor szerint alig eszik kevesebbet. :)

Give them hell Ukraine!

(#107388) footy válasza hobizoli (#107382) üzenetére


footy
addikt

azert nem minden TDI jar 5-700k km-nel ezek csak legendariumok, mert van ugyan biztos olyan is jopar, de azert az se tul gyakori

A másik amit senki nem tud, hogy mennyit locsoltak rá közben az autóra, mert vastag pénztárcával bármilyen romot életben lehet tartani.

(#107389) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Érdeklődnék, ha autót íratok át és most lesz 4 éves Ápr. 13.-án, ma 30.-án vettem, ha 13.-án iratom át ami a 15 napos határidő utolsó napja akkor már a 4 éves kor utáni díjat kell fizessem? Apróság 5e Ft, de nekem mindegy, hogy mikor íratom át és ha ez jelent egy kis előnyt akkor várok.

(#107390) qdak


qdak
addikt

köszi a válaszokat :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#107391) LuckyL válasza #TOTTI (#107389) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem az adásvétel dátuma számít, de majd okosabb valaki megmondja

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107392) ludsimon válasza footy (#107388) üzenetére


ludsimon
veterán

Úgy érted rendszeresen karban volt tartva?
Egy 200k km feletti autón én személy szerint nem húznám az olajcserét sem, 8000 km-enként cserélném.

undefined

(#107393) Integrale válasza ludsimon (#107392) üzenetére


Integrale
veterán

Én még 200e alatt is tízezrenként.

"Bad reklám is reklám too"

(#107394) Bati0501 válasza ludsimon (#107392) üzenetére


Bati0501
őstag

Am komolyan megvennél egy 700e-et futott autót több százezerért?Mennyiért mennek az olyanok?
Egy ilyen futásteljesítményű autónak sztem már nincs egy porcikája,ami nem lógna,nem kellene rövid időn belül kicserélni.Na nem azért,h jó legyen az autó,hanem,h jobb.Hogy ne attól kelljen rettegned,h ha elindulsz haza is fogsz-e tudni majd menni.

Unokatesóméknak van Sharan-ja,na az futott már kb. 500e+-t...pár hetente Mo.-No.
Hogy arra az autóra mennyi pénzt ráköltöttek arra rossz belegondolni...már amikor sok éve megvették használtan,akkor szarakodott az automata váltó,és végül ki kellett cserélni kézire...na az mennyibe fájhatott...és ez már sok éve volt,és azóta se lett fiatalabb az autó.

Szerk.: inkább már közelebb lehet a 700-hoz,mint az 500-hoz,de csak tippelni tudok,nem tudom pontosan.
Túlzás nélkül mondhatom- mivel ők mondták- kb. nincs olyan út,ami után ne vennének észre vmi újabb gondot,h jó lenne/ki kell cserélni,és nem olcsó alkatrészekről beszélünk.

Szóval jól gondold meg sztem.

[ Szerkesztve ]

(#107395) footy válasza ludsimon (#107392) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom ezt mire írod, én általánosságban írtam. Minden márkának vannak fanjai akiknek az ismerősi körében milliókat futott autók vannak amikre 1ft-ot sem kellett költeni és 3L floriollal eljárnak, amikor meg nincsenek hajtva termelik az üzemanyagot.
Nekem az a véleményem, hogy amikor nem kell költeni az autóra az két esetben fordul elő:
- az autó 2 év alatti
- a gazdája leszarja
Minden más esetben költeni kell rá, mert egy használati tárgyról van szó ami kopik.

Az olajcserét pedig szerintem nem kell túlmisztifikálni, ha valaki városi rövid távokon használja az autót, az cserélje 10 ezrenként, de autópályás futásnál 15-18 ezrenként simán elég. Nyilván normális a minőség mindkét esetben alap, nem a hypeolt olajat kell megvenni hanem ami teljesíti a gyártói előírást.

[ Szerkesztve ]

(#107396) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok!
Autó vásárlás előtt állunk.
Keret max 600000ft
Amiket néztem:
Fiat multipla
Renault scenic
Benzines kellene, max 1,6-os motorral.
2 gyerek miatt, és az állandó sok cucc miatt néztem az ilyen családi autókat.
Van még ebben az árban alternatíva?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#107397) tresh válasza myk74 (#107396) üzenetére


tresh
addikt

Scenic a 107lovas 1.6 16v megbizhato es ha szamit akkor valahogy ki os nez. Pakolhatosag szempontbol a multipla anyero

(#107398) L4mie válasza myk74 (#107396) üzenetére


L4mie
veterán

átírás, eredetvizsgálatra számolj 50-70 et. :(
én most ezen rágódon, az átírás elviszi a nyári gumi árát :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#107399) myk74 válasza tresh (#107397) üzenetére


myk74
senior tag

Nem is nagyon tudok dönteni. :)
Átírásra, egy alap szervízre még kb 100-120-at szánok.
Nem egyszerű dönteni, a pénz az nagy úr!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#107400) ludsimon válasza Bati0501 (#107394) üzenetére


ludsimon
veterán

PD-sben is ugyanúgy kifoghatok 500k-sat.
5 éves autóból is kifoghatok 500k-sat.
Sőt 2-3 éves autók sem ritka 200-300k-val!

A lényeg szerintem ott van, hogy viszonylag elérhető áron vannak az alkatrészek, nem úgy mint a PD elemesnél, vagy újabbaknál ha bekrepál az adagoló ott bizony fél misi is elmehet csak arra!

Ha elviszem egy márkaszervizbe vagy egy olyan szakihoz aki 15-20 éve Skodákkal foglalkozik és ért az Octáviákhoz rendesen az azért meg tudja mondani jelenleg milyen állapotban van szerkezetileg, amibe meg nem lát bele az a motor.
Kompressziót viszont lehet rajta mérni amiből lehet következtetni, hogy 300k-nál jár, vagy 600k-nál a motor, csak nem tudom egy komplett állapotfelmérésnél mennyire mennek ennyire részletesen bele (én tuti ilyet kérnék!).

Ha jól tudom rá lehet akasztani ezekre a TDI-kre olyan eszközt ami méri a befecskendezést külön-külön, szóval még az adagoló jelenlegi állapotát is ki lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.