Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28951) MLaca válasza Gondwana (#28950) üzenetére


MLaca
őstag

milyen 7100? :F

http://mlzphoto.hu/

(#28952) Gondwana válasza MLaca (#28951) üzenetére


Gondwana
addikt

Bocs, rosszul emlékeztem, D7000

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28953) Parci válasza Gondwana (#28952) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még mindig nem érti szerintem senki, hogy miről beszélsz, talán te magad sem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28954) MLaca válasza Parci (#28953) üzenetére


MLaca
őstag

a kolléga túl sok exif adatot nézegetett.

http://mlzphoto.hu/

(#28955) rumos14 válasza Gondwana (#28950) üzenetére


rumos14
nagyúr

pff... ez jó :) képzeld, NDA alatt tudok a GH5-ról. annyit, hogy majd lesz, valamikor :P

[ Szerkesztve ]

(#28956) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hűha, gyerekek, úgy nézem, mindenki felkötheti a gatyáját hamarosan mirrorless af témában, a canon sok év alvás után végre valami érdekeset is csinált! :Y (egyelőre csak a 70d-hez, de csak a vak nem látja, hogy ezt kapja az új eos m is...)

az egyetlen dolog, ami - számomra - ordítva adná magát, de nem lesz, az a dual érzékelős struktúra fuji exr-szerű használata. 20 mp helyett lehetne 10 mp-es, brutál érzékenységű képeket csinálni!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28957) jmakk válasza Parci (#28956) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor most már értem miért nem erőlködödtek a kontraszt af javításán. Már benne volt a sok mani ebben a technológiában.
Mondjuk 10-14MP is bőven elég lenne. Valszeg a marketingesek nem engedtek. :)

[ Szerkesztve ]

(#28958) Studi válasza Parci (#28956) üzenetére


Studi
addikt

Gondolod, hogy ezzel a Canon teljes vállszélességgel beáll majd a mirrorless mögé? A mini DSLR-jük számomra nem arra utal, hogy nagyon szeretnék ezt a vonalat, de lehet, hogy azóta megjött az eszük.
(egy linket tudsz dobni a hírről?)

(#28959) rumos14 válasza Parci (#28956) üzenetére


rumos14
nagyúr

ígért már nekünk (ill. nekem nem ;] ) jó múvi/live view AF-et, nem is egyszer, tükörrel és anélkül is, eddig még nem sikerült. de meglássuk...
azért én nem kongatnám meg a vészharangot, a kisebb méret, az EVF még mindig mirrorless privillégium.
de hajrá Canon, vagy micsoda, végre vmi innováció-szerűség.

(#28960) FEDman válasza Parci (#28956) üzenetére


FEDman
addikt

Hát nem tudom, addig én nem nyilatkozom erről míg nem láttam mit tud mindez gyakorlatban.
Az 650D óta csak a szememnek hiszek. :)

Az érdekes, hogy gyakorlatilag az összes pixel alá szórtak ilyet. Emiatt nem veszít a szenzor az érzékenységéből?

Meglátjuk..

Mindenesetre ha ez jól működik és bekerül az EosM-be az nekem még mindig édeskevés lesz ahhoz hogy újra elgondolkozzak a Canonon. :)

(#28961) Parci válasza FEDman (#28960) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem működik jól, akkor nyilván nincs miről beszélni. ha viszont igen, akkor adott lesz egy aps-c szenzoros milc jó af-fel, és jó és kompakt nagylátó és normál pancake obival. tudom, hogy unalmas már kicsit :DDD, de ez már több, mint amivel a sony büszkélkedhet :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28962) gorgo


gorgo
őstag

Valaki tud kész megoldást dia/negatív szkennelés kiváltására? Mármint valami makróobira szerelhető film tartókeret, diffúz világítás, ilyenek...
Vagy kezdjek neki házibarkács, ba***am el a napellenzőt, satöbbi :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28963) schawo válasza Parci (#28961) üzenetére


schawo
titán

Egyelőre a Canon se büszkélkedhet ezzel, a termék még a Holdba' van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28964) FEDman válasza Parci (#28961) üzenetére


FEDman
addikt

Engem azért se hoz mindez lázba, mert lassan már mindenkinek megvan a maga szenzorba integrált hybrid AF-e. Van a Nikonnak, a Sonynak, a Fujinak, sőt ha jól emlékszem már a Samsungnak is.
Persze a teljesítmény szempontjából eltérő végeredménnyel, de szép lassan azért mindenki fejlődik.
Ami m43-at illeti, szinte egyedül itt nincs még ilyen, de e nélkül is megkockáztatom, hogy mégis itt van a legjobb AF a mirrorless piacon. És a pletykák alapján hamarosan ide is meg fog érkezni ez a móka.
Szóval ha ez most bejön a Canonnak és jó fog működni akkor azzal se fog igazán kiemelkedni a tömegből, mert közben azért a többiek se alszanak. :)

(#28965) Studi válasza FEDman (#28964) üzenetére


Studi
addikt

És hiába van a Canonnak egy rakás mirrorlessre adapterezhető remek kályhacsöve, a mirrorlessre tervezett objektívek tekintetében még a Samsunghoz képest is le vannak maradva. Nehéz lesz most belépve nagyott villantaniuk a tükörnélküliek piacán.
Persze sok váltáson gondolkodónak lóg jelenleg a nyakában Canon DSLR, a márkahűeket rá tudná venni egy jó Canon mirrorless rendszer a váltásra, de az meg a saját, igen bő DSLR kínálatuk ellen megy.

(#28966) FEDman válasza Studi (#28965) üzenetére


FEDman
addikt

Piaci szempontból én nem féltem a Canont. Szerintem 1 év múlva függetlenül a teljesítményüktől és a rendszer kiépítettségétől eladásokban keresztbe fogja verni a Samut és mindezt csak azért mert az elejére az van írva: Canon.
Hidd el ez rengeteg embernek sokkal többet jelent bármiféle racionális érvnél. Ha majd kijön pl. az első EVF-es Canon mirrorless váz (lehet erre nem is kell olyan sokat várni), akkor arra rengetegen rá fognak harapni és vinni fogják, mint a cukrot, függetlenül attól, hogy mondjuk a konkurenciához képest mennyire jó valójában. :)

(#28967) EFT válasza FEDman (#28960) üzenetére


EFT
tag

Hát igen, az AF gyak. működésén kívül a nagy kérdés a szenzor képminősége lesz. 20MP már önmagában sem kevés (szvsz inkább túl sok) egy APS-C méretű szenzoron, de itt a Dual CMOS szenzor miatt a képérzékelést 40MP végzi.
Érdekes lesz pl. a diffrakció, de igazából a pici érzékelő pixelek képminőségre nézve egyébként sem kecsegtetnek sok jóval.
Nem csodálkoznék, ha a Canon a funkcionalitás miatt a képminőséget beáldozta volna.
De, inkább ne legyen igazam..

(#28968) schawo válasza EFT (#28967) üzenetére


schawo
titán

Nem lehet, hogy az érzékelők a foveonhoz hasonlóan egymás alatt vannak?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28969) Gondwana válasza EFT (#28967) üzenetére


Gondwana
addikt

(Itt, 40MPix-en difrakcióval oldják meg az AA szűrő leváltását :K )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28970) EFT válasza schawo (#28968) üzenetére


EFT
tag

Nem, egymás mellett vannak, pontosabban egy pixel két fotódiódára van osztva.

(#28971) FEDman válasza schawo (#28968) üzenetére


FEDman
addikt

A Canonos ábrákon jó látszik hogy nem, minden pixel alatt dupla fotodióda található és nem egymás alatt, hanem egymás mellett.
Viszont gyanítom csak fókuszáláskor használja külön majd ezeket és fénykép készítésekor már egyszerre olvassa ki gép ezeket a dual fotodiódákat, azaz ezek összeadódnak és így minden szempontból úgy fog viselkedni, mint egy teljesen hagyományos 20Mp-es szenzor.
Vagy legalábbis én most ezt csak így tudom elképzelni, aztán majd meglátjuk mit mutat a gyakorlat.

(#28972) Parci válasza FEDman (#28964) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért erősen leegyszerűsíted szerintem. követő af például mindenkinél kuka, kivéve a nikont, pont az ügyes pd-af miatt. ha ez a canon rendszer működik, még ütősebb lehet. cd-af-ben egyértelműen a pana a legjobb, és persze kevés fényben a nikon 1 is cd-af-re kényszerül, és elvérzik. de papíron a canon ezt is megoldja.

a lényeg, hogy nagyon is vannak különbségek, ha például őrjöngő gyereket fotóznék elsősorban, biztos, hogy a könnyebb utat választanám és a nikonra voksolnék.

engem mindenesetre érdekel ez a canon szenzor, remélem frankó lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28973) FEDman válasza Parci (#28972) üzenetére


FEDman
addikt

Valószínű azért van ez, mert egyrészt engem a követő AF kevésbé érdekel, másrészt meg Pana tulajként én tökéletesen elégedett vagyok jelenlegi gépem AF teljesítményével is így az ilyen hírek engem kevésbé mozgatnak meg. :)
Ettől függetlenül mint újdonság érdekel engem is, hogy milyen lesz ez az új megoldás. Csupán csak abban nem hiszek, hogy ha ez most be is jön akkor nem fogják ezt a többiek is rövid időn belül lekövetni.
A Canon első generációs hybrid AF-e (650D) finoman szólva nem váltotta meg a világot, ez most valószínű sokkal jobb lesz. A Sony és a Fuji jelenlegi hybrid AF-e pedig jobb, mint amivel a Canon indított és gondolom ők se álltak le azóta a fejlesztéssel és szerintem tőlük is hamarosan érkezik a második generációs hybrid AF.

Jó lenne ha kiforrna ez a technika is. Ha másért nem akkor azért, hogy a klasszikus FT üvegek új életre kelljenek egy hybrid AF-es mFT vázon. :)

(#28974) Parci válasza FEDman (#28973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a klasszikus ft üvegek hamarosan életre fognak kelni, úgyhogy aki erre gyúr, még most tankoljon! elgondolkodtam rajta én is, a 12-60-at meg a 11-22-t például nagyon imádtam. de nagy és nehéz üvegek ezek. maradok a milc-re gyártott kicsi és könnyű dolgoknál, ha cserélhető obi, de leginkább még az sem. ősszel biztos jön pár új kompakt, hátha véletlenül betalál valaki...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28975) FEDman válasza Parci (#28974) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, ez szerintem sincs már messze. Ezen felül lesz szerintem GH3 méretű mFT Olympus váz is, amin nem csak jól futnak majd az FT üvegek, de fogásra/ergonómiára is jobban fog majd azokkal harmonizálni.

(#28976) Mercutio_ válasza Parci (#28974) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahhoz kell majd valamilyen adapter is, meg ami még eszembe jutott: ami delejt azok a méretes obik kérnek mennyit bír majd 1 akku?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28977) FEDman válasza Mercutio_ (#28976) üzenetére


FEDman
addikt

Nem hiszem, hogy a nagyobb, de modern obiban az AF sokkal többet fogyasztana. Stabi meg eleve nincs az Oly üvegekben. :)
De hogyha amint írtam is, csinál az Oly egy GH3 méretű mFT vázat is ami az FT üvegeket is kezeli, az többek között erre is adhat választ. Ha megnézed a GH3 többek között pont azért is nagyobb, mert nagyobb akksit fogad, mint a többi mFT váz. Ennek megfelelően egy G3-hoz képest 2x annyit is bír egy akksival. :)

Szerk.
Ja és adapter az meg eddig is volt és most is futnak hiba nélkül az mFT vázak FT üvegekkel. Minden működik, egyedül a sebesség az ami hiányzik és ez az amit egy PD szenzoros mFT váz adott esetben orvosolhatna.

[ Szerkesztve ]

(#28978) Studi válasza Mercutio_ (#28976) üzenetére


Studi
addikt

Gyakorlatilag azonos akkukat (BLS-1/BLS-5) használnak E-400-tól E-PL3-ig. Sokkal inkább érzem a folyamatos LCD-t szűk keresztmetszetnek, mint az objektív "fogyasztását".

(#28979) nord_ válasza FEDman (#28977) üzenetére


nord_
veterán

... és akkor megint eljutunk odáig, hogy a kisebb szenzor ellenére minden minimum akkora lesz, mint egy nagyobb érzékelős vázon. :)

(#28980) Parci válasza nord_ (#28979) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, igazából kifutó vergődés a sok nagy és nehéz ft üveg, bármilyen jók is voltak. no de, azért van épp elég frankó m4/3-os obi is. hogy mást ne mondjak, az ft-korszakban mindenki fixekért sírt... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28981) FEDman válasza nord_ (#28979) üzenetére


FEDman
addikt

Azért nem egészen. :N
Egy ilyen nagyobb mFT vázzal nem szűnnének meg a jelenlegi pici mFT vázak és nyilván ezekkel párhuzamosan kapnánk egy nagyobb modellt. Ez a nagyobb modell pedig inkább csak a komolyabb DLSR FT vázakat fogja kiváltani. Egy Oly E-3-hoz képest meg még egy GH3 is érdemben kisebb, de legfőképpen sokkal könnyebb. :)

Szóval ez csak nézőpont kérdése. Aki eddig E-3-al nyomta az kapna egy olyan kisebb is könnyebb vázat ami nem csak a jól megszokott FT üvegeivel, de adott esetben a pici mFT üvegekkel tudna használni.
Akik pedig direkt a kis méretet keresik, azok meg nyilván ezután is a jelenlegi kisebb mFT vázakat fogják választani.
Szóval szerintem ez nem visszatérés, csupán a termékkínálat bővítése lenne. :)

(Ami pedig a kisebb FT DSLR-eket illeti, azokat már rég kiváltották a jelenlegi mFT vázak.)

[ Szerkesztve ]

(#28982) Studi válasza Parci (#28980) üzenetére


Studi
addikt

Azért az 50-200SWD-nek, 90-250-nek, 150/2-nek (Sigma 150/2.8-nak), 300/2.8-nak nincs mft alternatívája egyelőre. Tudom, hogy ezek közül csak a legelső és a Sigma az igazán elérhető hobbi használatra, és hogy 150-est ha minden jól megy még idén hoz a Pana, de tele oldalon még mindig szűk a kínálat. Akinek van ilyen ft-s nagyteléje, az biztos szívesen használná egy modern érzékelős, gyors AF-es vázon.

(#28983) Parci válasza Studi (#28982) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, annak a tizennégy embernek, akinek top pro 4/3 obisora van, kétségtelenül jól jön egy új váz. a maradék x százezernek, milliónak meg mindegy. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28984) Studi válasza Parci (#28983) üzenetére


Studi
addikt

Nem teljesen mindegy. :-) Azért a nagytelézés továbbra is háttérbe szorul mft-n, egy 100-300 nem csinál nyarat. Azért egy 50-200 nem olyan elérhetetlen/ritka, hogy akinek van, ne akarjon egy modernebb vázat rakni mögé. Sajnos a G5/GH3 AF sebességben még elmarad konverterrel.

[ Szerkesztve ]

(#28985) Parci válasza Studi (#28984) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt megértem, bár szerintem az e-3 a mai napig tök jó. de a lényeg, hogy ez idén megoldódik, és az oly-ból kinézem, hogy nyálcsorgatós lesz, amit letesz az asztalra...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28986) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

robin wong 1200 képet lőtt egy aksival az e-p5-tel :Y

ez az e-p5 állatira tetszik, qrva életbe a fix és béna/kicsi markolat miatt :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28987) madgie válasza Parci (#28986) üzenetére


madgie
titán

Akkor fél évig nem is kéne töltenem? :D

(#28988) Gondwana válasza Parci (#28986) üzenetére


Gondwana
addikt

(Chuck Norris unokatestvére, vagy kikapcsolt kijelzővel fotózott?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28989) Parci válasza Gondwana (#28988) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

image preview on, evf-et használt, szóval semmi csalás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28990) Mr.Csizmás válasza Parci (#28989) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

es mennyi volt az uresjarat?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28991) MrChris válasza Parci (#28980) üzenetére


MrChris
nagyúr

most meg sírhatunk egy jó zoomért, ami kiköhöghető is kb. egy mft-s12-60!

(#28992) Parci válasza MrChris (#28991) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a vicc, hogy én egy mft-s 12-60 helyett is a 14-150-et választanám :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28993) madgie válasza MrChris (#28991) üzenetére


madgie
titán

Pffej, nem kell az ördögszekerce :D (zúm)

(#28994) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ez, ha igaz lesz, és occóbb, mint e-p5, akinek nem kell szuper videó talán annak közel tökéletes mft masina lesz...jó lenne, ha kicsi maradna, peaking biztos lesz benne, de én jobban szeretem ha a kereső a sarokban van...fuji x-e1-ben nagyobb szenzor van, jön rá a f peakinges update, egyre több obi adapterezhető rá, szóval, ha hasonló árban jönne az e-m1...hm... :U (de nem fog... :DDD ) ráadásul amire piacra dobják, lehetséges, hogy jönnek fuji utódok is, az x-e1 ára meg csökken, szóval...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28995) MrChris válasza Parci (#28992) üzenetére


MrChris
nagyúr

neked nem gond, 14-150 már van pár változatban. A prémium zoomot, ha lenne legfeljebb nem te veszed meg. :) Kereslet azért igencsak van/lenne rá, elég beszédes, hogy hónapok (évek?) óta nem láttam eladó 12-60-t pedig az FT rendszer elég halott.

[ Szerkesztve ]

(#28996) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nincs gépem, a m4/3 formátum tetszik. Egy obi van ami szimpatikus és itt a fórumon is sokat dicsértétek, ez a Lumix G20 f/1,4. Ehhez néznék vasat (igazából mindegy, hogy oly vagy pana). Túl sokat nem használnám, emiatt sokat nem is szeretnék rá költeni (bár van jó árban E-P3). GF2 és GF3 hasonló árban (85e) van kitben evvel az üveggel, jól gondolom, hogy az előbbi lenne a jobb választás?
Pár videó, de inkább fotózásra használnám, jellemzően családi fotózásra.
Köszönöm,
Robesz

(#28997) Parci válasza MrChris (#28995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt vagy 3 az országban... de amúgy lenne rá kereslet, persze, csak kérdés, hogy mekkora lesz és mennyibe kerül. azt se felejtsük, hogy a 12-60 elég hamar f4-ig sötétedett ám. ennek ellenére én is imádtam, még a 11-22-t is eladtam miatta, pedig azt aztán igazán imádtam.

e-m1: kizárt, hogy olcsóbb lenne az e-p5-nél, hiszen többet tud nála.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28998) Studi válasza Parci (#28997) üzenetére


Studi
addikt

12-60: ez elég erős becslés, én tudok legalább 3-ról, pedig csk 1,5 éve Olyzok. :) Szerintem meglepően sok van belőle az országban. De ne legyünk nagyravágyóak, elég lenne egy "középkategóriás" 14-54-nek megfelelő m43 obi is, az se egy kutyaütő üveg. De az is igaz, hogy az alsó tartományokban döbbenetesen jól el vagyunk látva fixekkel, inkább normális telezoomokért kiált a rendszer.

e-m1: ez borítékolható. Viszont az E-M5 árát végre lefele dobhatja. (lassan felbukkannak a használtak 50-ért :DDD)

(#28999) MrChris válasza Studi (#28998) üzenetére


MrChris
nagyúr

talán waverekordz tudna nyilatkozni hány db jött be csak rajtuk keresztül az országba.

(#29000) Mr.Csizmás válasza Studi (#28998) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

14-54 mk2 jellegu szigetelt pro kitobi kellene. (a 12-50 haggyalbeken a sotetsege miatt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.