Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65001) #40935168 válasza jjeahh (#64999) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szép kerek, de "hagymás" belül :) Piciben nézni jó, fullhd-n már nem perfekt azért .. :)

(#65002) FEDman válasza #40935168 (#65001) üzenetére


FEDman
addikt

Nem értem mi a gond a hagymával, vagy fullhd-ban már csípi a szemedet? :DDD

(#65003) jjeahh válasza #40935168 (#65001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, erre céloztam én is kb. :) Képileg talán ez az egyetlen hibája ennek az üvegnek, a bokeh néha elég ronda (amiért mondjuk én rajongok :P )... egyik leméretezett portrémat nemrég a bokeh alapján azt hittem revuenon-al lőttem, meglepődtem, amikor flickr exif infója a sigmát írta ki :D

FEDman: :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65004) FEDman válasza jjeahh (#65003) üzenetére


FEDman
addikt

Vízcseppek kemény ellenfényben. Ez tipikusan az a téma, ami minden objektív bokehjából kihozza a benne rejlő "legrosszabbat". Vagy pontosabban fogalmazva ilyenkor hozzák a legkeményebb, legkarakteresebb formájukat, mert amúgy ezt én is szeretem. :)

Mondjuk az igazi manuál fíling nekem körkörös bokehval van meg csak igazán, de ahogy nézem ilyen aljasságra a 60-as Simga mFT-n sajnos nem nagyon hajlandó. :N

(#65005) MrChris


MrChris
nagyúr

Most láttam egy spanyol túrista párt a metrón 6D + méretes alapzoommal, de nem L-es. A nyakát már vörösre kidörzsölte a széles gyári nyakpánt, ezért kézben hordta, de most ölébe tette a gépet hogy megmaszírozza az alkarját, ami eléggé ki lehet a tetemes súly cipelésétől. Nem irígyeltem. A fotóstáskámat mászkáláskor időnként azért nézem meg hogy benne van e egyáltalán a milc cuccom, mert szinte üresnek érzem. :D

(#65006) #40935168 válasza FEDman (#65002) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, a nagy hagyma már túl sok, de ha iszok mellé rendesen, nem könnyezek annyit :D :P

@ jjeahh: sztem itt ma már minden ízlés kérdése, fotóban pláne. Ami egyiknek ronda, másiknak tökéletes, stb. A napokban láttam egy szép képet háttérfényekkel vmi Facebook topic-ban, de az üveg vmi ősrégi izé lehetett, 5 lamellás, hát olyan "stopptábla"-hatású volt (még annál is szögletesebb) minden háttérfény, ami gömb lenne amúgy egy profi üvegnél (jó esetben), hogy csak pislogtam. Van akinek ez tetszik. Én pl. a Sigma-s bokeh-t szeretem nagyon, sokkal selymesebb, mint a CaNikon-oké, lágyabb, finomabb a "transition zone", kicsit Zeiss-ra hajaz.. bírom, na. És örömmel tapasztaltam, hogy a 45 1.8-as Oly is olyan "Sigma"-s bokeh-jú. A Nikkorét nagyon nemszerettem, egyik üvegnél sem. Francsetudja miért. "Zavarosak" hátul, annak ellenére, hogy kenve minden.

De ez is ízlés dolga.. amúgy meglepő, mennyit lehet egy közelebbi portrénál rekeszelni a 45-ön úgy, hogy még mindig szénné kenje a hátteret :) Egy időben zaj és bokeh miatt szidtam az m43-at, most már qssolok. :D

[ Szerkesztve ]

(#65007) Freddy76 válasza #40935168 (#65006) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, ez érdekes, múltkor a nikon topikba benéztem, mert félreklikkeltem, és ott áradoztak, hogy az 50/1.8G bokeh mennyire nagyonjó, az 50/1.8D mennyire szögletes, csúnya, pfejj. Esküszöm jobban tetszett az 50/1.8D bukéja, de inkább nem írtam semmit, elhagytam a topikot...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65008) MrChris


MrChris
nagyúr

Úgy látom meglesz a G7-ben a 100mbit a 4k-hoz. De fhd-hoz marad a 28 :D nemtom volt e, 700$ a váz.

(#65009) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ma egész délelőtt a canon 11-24, 70-200/2,8II és az új 100-400-zal lőttem budapestet (a váz egy 100d volt :DDD). marha jó a kézben, de ezért váltottam milc-re, éreztem azért a csuklóm délutánra. volt canon g7x és g1xm2 is, az egyik tanulság számomra, hogy mechanikus zoom vagy semmi, pont. segít kirostálni a kínálatot...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65010) jjeahh válasza MrChris (#65008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gh2 nálam hekkelve tudja most ezt, csak fhd-ben.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65011) hibavissza válasza MrChris (#65008) üzenetére


hibavissza
veterán

:F eztmeghogy? fhd 100 mbit-tel miért gond?

[ Szerkesztve ]

(#65012) MrChris válasza hibavissza (#65011) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát itt írták. Itt meg más árat írnak. ;]

(#65013) hibavissza válasza MrChris (#65012) üzenetére


hibavissza
veterán

logikus, ha átengednék rajta a 100-as fhd-t letarolnák a piacot. az meg nem pálya. még elterjedne, hogy milyen jó kis gép ez. a gyökér image-t meg kell őrizni.

befejeztem az előre károgást.

(#65014) MrChris válasza hibavissza (#65013) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az Oly is beletehetné az 5 éves LGo2x telóm kamera szoftverét és szintén tarolna ;]

(#65015) #40935168 válasza Freddy76 (#65007) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez amúgy így van, legalábbis szerintem is. Az 50 1.8D fénygömbjei és háttér-"golyói" , mosása szögletesebb, mert a lamellái nem kerekítettek, illetve 7 van neki csak. Viszont maga a bokeh, úgy általában a mosása szerintem is jobb a D-nek. :K Én már nem is nézem meg nem is írogatok oda. Nekem már a milc vonat marad..

Taliztam kleroo-val múlt héten, D800 és 24-70 2.8 (Nikkor), bnőjéről és róla kattintottam pár közöset, hát nem fájt a szívem vissza érte. De komolyan nem. Fura. Tudod, katt, katt, katt, egyből: zoom, lássuk, éles-e, lett-e fókusz, stb, addig meg a "modellek" állnak egyhelyben és várnak, stb stb.. ahh bazz, kértem gyorsan vissza a kis Oly-t :D Annyira sokkal de sokkal használhatóbb az én igényeimre.. EVF-ben látom egyből kattintás után az eredményt, belezoom nélkül látszik, éles-e, meg amúgyis mit nézegessem én, 10/10-es AF szemre nonstop, abszolút ami nekem kell..ilyeneket bármikor lövök, 100-ból 99 jó fókusz totáltelibe. A DOF sem zavar már, ez is f/4 a 45-össel, mégis szétkeni a hátteret.

[ Szerkesztve ]

(#65016) FEDman válasza Parci (#65009) üzenetére


FEDman
addikt

Mi történt, rád szakadt a komplett Canon kínálat? :)

A 100D + 11-24L kombó viccesen nézhetett ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65017) #40935168


#40935168
törölt tag

Ezt a Panás hírt látta már vki ? 33 MP, 4K 60/120 fps, 8K, stb.. :Y Igaz, 2020-ra, de akkor is. Az úgy derekas fejlődés lenne szenzorban, prociban..

(#65018) hibavissza válasza MrChris (#65014) üzenetére


hibavissza
veterán

Lassan olyan érzésem támad, hogy egy-egy új gép a trollkodás és a teljesen hülyének nézés határán egyensúlyoz.

[ Szerkesztve ]

(#65019) Parci válasza FEDman (#65016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

canon sajtóesemény volt, eldicsekedtek az új cuccaikkal :)

a 11-24 beszarás tényleg, nézni is félelmetes jó, de az igazi lényegét nem tudtam megtapasztalni, mert nem voltam elég harcias és nem szereztem alá ff vázat.

az eos m3 igazából nagyon egyben van, fém romboló, nem is könnyű. de már egy 11-22 + 22/2 is egy frankó kit vele. a 100d-t is kedvelem, üssetek, de az oly e-400-ra emlékeztet. az utóbbi időben jobban tetszik, amit a canon csinál... a nikon csak egy nagy szenzor. egy nagy sony szenzor. kivéve a nikon 1-et, az zsír. igaz, most már az is sony szenzor :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65020) FEDman válasza Parci (#65019) üzenetére


FEDman
addikt

Hát ja, egy 100D-vel a 11-24L-nek gyakorlatilag csak a hátrányai jönnek ki.
Gondolok itt arra, hogy k nagy és nehéz. :DDD

(#65021) MrChris válasza hibavissza (#65018) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért? Mert csak csepegtetik? :D Még ez is jobb annál, mint a városi legenda szerint, ha a japánok nem kezdenek gyártani ezt-azt akkor talán csak most kezdene terjedni a színes TV ;]

(#65022) Studi


Studi
addikt

Oly színek, 60/2.8 macro krémes bukéval. :)

(#65023) .: JuSzT :. válasza Studi (#65022) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pont elfért volna még egy kicsit tágabb rekesz, hogy mind a 4 virág éles legyen, de amúgy tetszik.

(#65024) Parci válasza Studi (#65022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó lett :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65025) #40935168 válasza .: JuSzT :. (#65023) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mármint szűkebb.. ;) Klassz kép amúgy.

(#65026) FEDman válasza Studi (#65022) üzenetére


FEDman
addikt

Szép.

A hagymakarikák után egy kis krémes karamell. :DDD

(#65027) .: JuSzT :. válasza #40935168 (#65025) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

+1

(#65028) #40935168 válasza FEDman (#65026) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Amúgy hihetetlen, mennyit lehet csalni bokeh-val PS alatt. Szoktam is mindig. Keverek még a krémbe is egy kis plussz tejszínt .. :))

(#65029) Studi válasza Parci (#65024) üzenetére


Studi
addikt

+Juszt: köszi! :R

(#65030) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Érdekelhet valakit?!

[ Módosította: TayRol ]

(#65031) mano42 válasza Studi (#65022) üzenetére


mano42
aktív tag

Kell beszéljek a cukrász ismerősömmel, egy új süti ezzel a névvel nagyon menő lenne bizonyos körökben :D

Krémes buké

(#65032) hibavissza válasza MrChris (#65021) üzenetére


hibavissza
veterán

Gépészmérnök diplomával, mérnökként dolgozva nehezen veszi be a gyomrom, ha egy eszközt, szerszámot marketinges szúnyogcsődörökkel terveztetnek meg. Sajnos tudomásul kell venni, hogy ez a fényképezőgép váz "fejlesztés" már messze elhagyta a műszaki racionalitás ösvényét. Tisztelet a ritka, üdítő kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#65033) #40935168 válasza mano42 (#65031) üzenetére


#40935168
törölt tag

Inkább habos mákos ügyben beszélj vele, Pesten nem ismerik a cukrászdák és néznek rám nagy szemekkel, hogy micsoda ???

Itt az Alföldön meg kb. alapkelléke mindegyiknek. :)
Nyaminyami..

[ Szerkesztve ]

(#65034) #40935168 válasza hibavissza (#65032) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mert még mindig a múlt technológiáját kell eladni, ami már régen a polcon van nekik, csak csepegtetik. Ehhez marketinges és sales-es kell, a termékfejlesztők már előrébb járhatnak, közelebb a műszaki racionalitáshoz. Aztán őket is lenyugtatják, hogy neeem, még nem, csitu gyerekek.

Bárki meg tudná az über, szent-grál gépet csinálni szerintem. Még Te is, és sokan innen, meg tudnák fogalmazni, mi lenne az ütős recept. Most is keresztbe-kasul vásárolgatnak egymástól technológiát, gyártást, licenszeket. Amikor leírja valaki innen azt, hogy "de jó lenne egy klassz gép, Fuji EVF, Pana AF, Sony szenzor, Oly váz" (csak írtam valami hülyeséget), ez simán megoldható is lenne. Szerződések, licenszek, összesakkozás, egy kis műszaki egyeztetés és ollé. Beletellene 1-2 évbe és kész, halleluja. De ilyen soha nem lesz. Előbb tönkre kell mennie valamelyiknek, vagy többnek is, hogy a másik megvegye a dolgait, amit vagy továbbvisz, vagy nem. Tőke kellene egy ilyen projekhez, ami egy nagy halnak jobban megvan, mint egy kicsinek, csakhogy a nagy hal meg nem motivált a fejlődésben-fejlesztésben nagyon, mivel már megette az összes kicsit és nem erőlködik körülötte senki, akkor minek egyből a szent grált az asztalra tennie, nem ? :) Inkább csepegtet. Lásd CaNikon front, életveszélyesen gáz az egész :( Szóval szar a szitu ígyis-úgyis..

Ha nem lenne olyan, hogy pénz, hanem vmi über utópia (tekintsünk el attól, hogy mélyebben belegondolunk ebbe, hogyan is működne), akkor van csak esélye az ilyeneknek.

Vagy akkor, ha jön egy Steve Jobs 2 mondjuk egy Canon élére és végigver a szervezeten egy ostorral, tekintet nélkül érdekekre, összefonódásokra, személyekre, mindenre, elkezd megabrutálul innoválni, átcsoportosít némi extra tőkét, hogy leszerződjön a Sony-val vmi vadállat szenzorra, bevásárol kis EVF tech-et is innen-onnan, wifi, gps, minden atom tech, aztán beteszi őket egy 4D nevű vázba mondjuk :) és masszívan beveri a szöget a Nikon koporsójába. Meg úgy mindenkiébe a környéken...

De ettől nem kell félni, ennyire nem okosok. :)
Azaz lehet. Csakhogy ha az alábbi képre (élelmiszeripar) ránézel, gyanús nekem, hogy elektronikában ugyanez lehet a helyzet. Ismételten: minek is akkor nagyot fejlődni és ugrani ? :(((

(#65035) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No nem tartozik ide, de ide járok a legtöbbet: nem tudtok pár jó portréfotóst inspirációnak? Csak ihlet kéne, nemsokára kimegyünk páran a természetbe (eddig 5-6 fotós, 10-12 modell), és egész nap ontani fogjuk a képeket, közben piknikezünk, kaja, pia stb. Már van pár ötletünk amit megvalósítanánk, de ötletekből sosincs elég...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65036) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#65035) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#65037) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#65036) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, mondjuk itt több a hátsó lökhárító mint az arc :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65038) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#65037) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem baj, az ilyen képeknél arra senkinek nem jut ideje :D

(#65039) rbalint88 válasza jjeahh (#65035) üzenetére


rbalint88
addikt

ahogy egy fotós ismerős mondta: expináld a pinarámát ;]

(#65040) anaqer válasza .: JuSzT :. (#65036) üzenetére


anaqer
veterán

F*szomba már, mióta nem jelöljük az NSFW kontentot...? :(((

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#65041) .: JuSzT :. válasza anaqer (#65040) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

sose jelöltem, nabumm.

(#65042) anaqer válasza .: JuSzT :. (#65041) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor eddig is bunkó voltál, nabumm.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#65043) madgie válasza anaqer (#65040) üzenetére


madgie
titán

Aki emiatt rászól egy férfira, az nem is ember :D

(#65044) .: JuSzT :. válasza anaqer (#65042) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

köszönöm

(#65045) Studi válasza anaqer (#65042) üzenetére


Studi
addikt

Mindig kiosztod az embereket ha benézel egy jó társaságba?

(#65046) anaqer válasza Studi (#65045) üzenetére


anaqer
veterán

Bocs, szerintem ez alapvető netes udvariasság hogy (nem direkt olyan célű topicban) jelöljük az ilyen linkeket. Nincs semmi bajom a seggekkel, de ha melóban benézek ide amíg megy egy fordítás, akkor nem ilyesmire számítok... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#65047) #40935168 válasza anaqer (#65046) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mondjuk ott volt jobblent egy kis zöld nyelvnyújtogató smiley, abból azért lehet következtetni erre-arra. Ha meg szakmázni szeretnél, akkor is sejtheted, hogy off a mondandó, vagy minimum vmi nem-szakmaiba illő tréfa. :U Ezt se kattinsd le. ;) [link]

(#65049) hibavissza válasza hibavissza (#65048) üzenetére


hibavissza
veterán

ez egy gif akar lenni. nem sikerült a beillesztés, :D töröljétek. thx

(#65050) madgie válasza hibavissza (#65049) üzenetére


madgie
titán

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.