Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29651) OPiiPO válasza Parci (#29634) üzenetére


OPiiPO
addikt

"aztán térjünk vissza az 5d-re."
- arra célzol, hogy ennyivel jobb az FF, hogy még a legújabb m4/3-os szenzorokról is vissza kell térni egy ősöreg FF-re? Mitagadás, igazad lehet, mindígis kicsinek éreztem ezt a negyedes szenzort ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29652) Parci válasza OPiiPO (#29651) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól látod, arra céloztam, hogy mindannyiunknak az 5d-hez kéne visszatérni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29653) FEDman válasza Parci (#29652) üzenetére


FEDman
addikt

Hát én mindjárt keresek is magamnak egy leszakadt tükrös 5D MkI-est!!
Végül is az már majdnem mirorrless nem? :DDD

(#29654) .mf válasza EFT (#29621) üzenetére


.mf
veterán

PL3 - épp ezért is kérdeztem, mert elvileg ugyanaz a szenzor, illetve FF-ből is egy két generációval ezelőtti, tehát használtan már hozzáférhetőbb árú.
Hadd kérdezzem meg, miért ilyen szűk (F8-11-16) rekesz, már-már diffrakció határán? Egy fényerős fix-szel (ha csak az olcsóbb megoldásokat nézzük, legyen F2 környéki régebbi darab), mondjuk F4-5.6, s akkor nem csak élessége van, hanem a nagyobb szenzorból 2FÉ előnye.
A többi (kifejezetten az állvány) alap, csak jelen esetben épp nem volt megoldható - vki más is írta, hogy támasszam le, hát egy kifutón pont nem szoktak olyan dolgok lenni, amire le lehet támasztani :))
Itt inkább az, hogy naplemente környéke vagy így vagy úgy vakítja el, és esik drasztikusan a dinamika-tartomány. De akkor ez inkább általános, szenzor-technológiával kapcsolatos probléma lesz, amire ez se jelent megoldást, ha jól veszem ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29655) EFT válasza FEDman (#29653) üzenetére


EFT
tag

:D

(#29656) OPiiPO válasza Parci (#29652) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ha kiveszem a tükröt az elavult D700-ból, akkor jó leszek a klubban? :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29657) madgie válasza OPiiPO (#29656) üzenetére


madgie
titán

Nem :P :DDD

(#29658) Parci válasza OPiiPO (#29656) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha kiveszem a motort egy hummerből, akkor toyota iq lesz belőle? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29659) Studi válasza Parci (#29658) üzenetére


Studi
addikt

(#29660) EFT válasza .mf (#29654) üzenetére


EFT
tag

A rekeszelés ebben az esetben gyakorlatilag minden szempontból előnyös :
- Szép kékórás felvételhez hosszú záridő kell, ennek legegyszerűbb módja a rekeszelés;
- Saroktól sarokig élességhez eléréséhez FF vázon általában rekeszelni kell;
- Megfelelő rekeszelés esetén napcsillag a lámpáknál, műfényeknél
A diffrakció a pixelmérettől függ. Canon 5D esetében a nagy szenzornak és a 12.8MP-nek köszönhetően a diffrakciós limit f/13.2 körüli. Itt van egy DLA calculator.

[ Szerkesztve ]

(#29661) MrChris válasza Studi (#29659) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez jó sztori volt :)
ha a hobbimra én is ennyit tudnék költeni...

(#29662) OPiiPO válasza Parci (#29658) üzenetére


OPiiPO
addikt

Vazze, Mazsival együtt jól érzitek egymást? ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29663) .: JuSzT :. válasza .mf (#29654) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kifutorol naplementet fotozni ott kb nem szamit h a kezedben van a gep vagy a betonon. Obi ala a sapkaja es mar is felfele nez. Csak elmelkedek.. :)

(#29664) OPiiPO válasza OPiiPO (#29662) üzenetére


OPiiPO
addikt

Android alatt a fórumban, ha válaszolsz valamire mobilról, csak a szerkesztői felület felső 25% nem látszik, és nem is lehet rá görgetni (LG 4X). Két különböző böngészővel próbáltam, meg a natív alkalmazásotok által behívottal is, no success :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29665) madgie válasza OPiiPO (#29664) üzenetére


madgie
titán

LG, Android, mit vársz? :DDD

(#29666) OPiiPO válasza madgie (#29665) üzenetére


OPiiPO
addikt

Érdekes módon egy androidos tabletről pedig jól megy . . . na mindegy, próbálom tovább.
@Mazsi: ide, vidékre, ennyi jutott, meleg víz is épphogy van ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29667) jjeahh válasza OPiiPO (#29666) üzenetére


jjeahh
nagyúr

root + szűz cyanogenmod, ha van rá :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29668) schawo válasza OPiiPO (#29664) üzenetére


schawo
titán

Érdekes jelenség, sosem láttam ilyet, pedig telefonról szoktam fórumozni. (S1, Note2)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29669) Mercutio_ válasza schawo (#29668) üzenetére


Mercutio_
félisten

safranek, mi lett a régi arcoddal? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29670) Freddy76 válasza Mercutio_ (#29669) üzenetére


Freddy76
addikt

[link]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29671) Studi válasza Freddy76 (#29670) üzenetére


Studi
addikt

És üdvözlöd a kedves feleségét? :-D

(#29672) jjeahh


jjeahh
nagyúr

erre senkinek ötlet?
vagyis: "szerintetek milyen ragasztót használhatok, ami nem teszi tönkre a vázat?"...ma valszeg kipróbálok valami cipőragasztót...remélem nem hagy nyomot a lakkon :( am, ma egy canonos haver csinált róla egy képet, itt is látszik, hogy a markolat mellett nem tapad rendesen [link]
senki nem próbálta még ilyennel vagy valami hasonlóval bevonni a cuccost?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29673) EFT válasza EFT (#29602) üzenetére


EFT
tag

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, megkerestem és feltettem ide az említett összehasonlítást.
1. Canon 5D + Canon 85/1.8 @ f1.8
2. Canon 30D + Canon 50/1.4 @ f1.8
3. Olympus E-PL2 + Olympus 45/1.8 @ f1.8
Nem teszt, csak összehasonlítás. Azonos rekeszen, azonos tárgytávolságból, közel azonos ekv. gyutávon.
Az utolsó képen látszik az Olympus magentas színezése, a Canon áll közelebb a valósághoz. WB korrekcióval nagyjából korrigálható (van WB korrigált képem is, szándékosan az eredetit tettem be).
Erősen leméretezett képek, a háttérelmosás összehasonlítása volt a cél.

(#29674) FEDman válasza EFT (#29673) üzenetére


FEDman
addikt

Mélységélességre hozza a papírformát. :)
Ilyen téren az mFT nehezen tud versenyre szállni az FF gépekkel. Főleg ha azonos rekeszen vetjük össze őket. Viszont APS-C-vel szemben itt elég rendesen állja a sarat. Érdekes például, hogy az Canon 50/1,4-nek 2/3 EV rekeszelés mellett is lágyabb képe van, mint a kis mZuikonak nyitott rekeszen. Ráadásul bokeh-ban meg a Canon a keményebb. E kettő miatt nem jön ki olyan látványosan a nagyobb szenzor előnye.
Az FF gép ellenben ezt már megoldja izomból.

Ha megvan a 20/1,7 kontra FF 40/2,8 összevetés akkor jöhet az is, ha mást nem érdekességképp én szívesen látnám azokat is. :)

(#29675) EFT válasza FEDman (#29674) üzenetére


EFT
tag

Igen, erre írtam azt korábban, hogy a 45/1.8 egy nagyon korrekt kis obi. Modern tervezésének köszönhetően szép a háttérelmosása (szerintem is szebb, mint az 50/1.4-nek, bár a különbség nem szignifikáns) és nyitva is éles. A FF ilyen szempontból viszont más liga. Egyébként tényleg papírforma, bár én kicsit több különbségre számítottam az APS-C javára. Az igazsághoz azért azt is tegyük hozzá, hogy az APS-C ekv. 80mm, míg a mFT ekv. 90mm-en készült.

A Pana 20/1.7 és a Canon 40/2.8-ról készült képek nem publikusak, de ha lesz időm csinálok majd olyat is ;-)

[ Szerkesztve ]

(#29676) rbalint88 válasza EFT (#29673) üzenetére


rbalint88
addikt

5D-nél nekem már sok a bokeh. a 30D képe tetszik legjobban, színhűség stb szempontjából, de ha korrigált fehéregyensúllyal lenne az Oly képe, lehet az lenne a befutó.

(#29677) MrChris válasza jjeahh (#29672) üzenetére


MrChris
nagyúr

cipőragasztóval nem próbálkoznék, sőt, kontakt ragasztóval egyáltalán nem. Ha megköt nincs oldószere, elég brutális erejük van, a lakkozáshoz úgy hozzátapadhat, hogy csak vele együtt jön le. Azért is jó cipőkhöz.
Hogy fix is legyen, de késöbb sérülés nélkül eltávolítható... arra nem nagyon van megoldás. Amit a markolatgumiknál használnak (kétoldalas ragasztófólia) lehet megfogná és talán a résbe is beletehető, de egyáltalán nem biztos, hogy sértetlenül eltávolítható.
A cipőragasztóhoz meg le kéne szedni a skint és csak úgy tudod újra tenni mert az általában kontakt cucc szokott lenni.
Van a leválásról képed?

(#29678) FEDman válasza rbalint88 (#29676) üzenetére


FEDman
addikt

Adott feladatra túl nagy, túl nehéz, ezt ismerem, de hogy túl sok legyen a bokeh az számomra egy értelmezhetetlen fogalom. :D
Bokeh-ból szerintem mindig jó ha van minél több, aztán ha a szituáció vagy a téma úgy kívánja max rekeszel az ember. :)

(#29679) rbalint88 válasza jjeahh (#29672) üzenetére


rbalint88
addikt

Erre sajnos nincs jó megoldás. Vagy semmit nem fog érni vagy hozza a lakkot is, ez egy ilyen sport. Még hőre lágyuló ragasztóval lehet talán próbálkozni, de az se feltétlenül egészséges a váznak. Amivel a telefonok kijelzőjét ragasztják be, 3M fólia jó lehet erre is.

FEDman: a túl sok bokeh-t úgy értsd, hogy jelen esetben némi rekeszelést elbírna a kép, de így pont nem jó :) ahhoz nem elég elmosott, hogy ne lehessen kivenni a hátteret, viszont ahhoz meg túl sok, hogy csak kiemelje a háttérből a sörös dobozt, mert már lesni kell, hogy mi is van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#29680) EFT válasza FEDman (#29678) üzenetére


EFT
tag

Pontosan ezt akartam én is írni. Ez olyan, mint túl nagy fényerő. Ilyen sincs. Ez csak egy lehetőség, amivel vagy él az ember vagy nem. Ha nem, akkor rekeszel. Itt pont a különbségek megjelenítése volt a cél.

[ Szerkesztve ]

(#29681) jjeahh válasza MrChris (#29677) üzenetére


jjeahh
nagyúr

itt is valamilyen ragasztót ken rá, kb 1:14-től, az viszont nekem nem jött a csomagban, és a szkin is ragad valamennyire, csak nem eléggé...ezen talán valamivel jobban látszik a leválás...
akkor ezek szerint alaposan át kell gondolnom, hogy felragasztom-e vagy sem...sztem igen, mivel nagyon masszív anyag, úgy tűnik sokkal jobban bírja a strapát, mint a lakk az acélon

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29682) EFT válasza rbalint88 (#29676) üzenetére


EFT
tag

(#29683) jjeahh válasza EFT (#29682) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf ezeket a képeket lementem, a canonos haveroknak mutogatni :DDD :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29684) EFT válasza jjeahh (#29683) üzenetére


EFT
tag

És mit fogsz hozzá mondani?
Mert, ha csupán ezek alapján próbálsz véleményt formálni a különböző rendszerek közötti különbségről, az igen megalapozatlan lesz.

(#29685) rbalint88 válasza EFT (#29684) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem annyit lehet meglapozottan mondani, hogy aki nem a fotózásból él, annak bőven elég a m4/3 rendszer is, maximum bizonyos helyzeteknél több kreativitásra van szükség egy nagyobb szenzoros géphez képest, amit az esetleg izomból megold.

(#29686) Freddy76 válasza EFT (#29682) üzenetére


Freddy76
addikt

Érdekes, én is mindig sörösdobozzal készítem a tesztképeket...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29687) hegyimorc válasza Freddy76 (#29686) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én nem mindig, volt amikor sörösüveggel :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29688) EFT válasza hegyimorc (#29687) üzenetére


EFT
tag

Mindig, ami kéznél van.. :D

(#29689) rbalint88 válasza EFT (#29688) üzenetére


rbalint88
addikt

van egy tesztsorom -vagy tesztsöröm, akár-, ami a pana gf5-tel készült a nikon 50/1,4-gyel 1,4 - 2 - 2,8 - 3,5 - 4 állásokon.
csak nem akartam berakni, mert aztán ránk fogják, hogy miattunk burjánzik az alkoholizmus

(#29690) EFT válasza rbalint88 (#29685) üzenetére


EFT
tag

Ez annyira szubjektív. A legtöbb embernek még a kamerás mobil is bőven megfelel.
És attól, hogy ezt Te így látod, nem jelenti azt, hogy másnak is így kell gondolkodnia ;)

(#29691) schawo válasza EFT (#29673) üzenetére


schawo
titán

Jó az összehasonlítás. Hú, de nagyon jó ez az Oly üveg. Az én szemenek kellemesebb, mint a másik kettő. Asszem nekem is kell egy 45/1,8, nem is tudom miért nem vettem még ilyet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29692) rbalint88 válasza EFT (#29690) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem mondom, hogy így kell gondolkodnia, sőt. ha akkora halmokban állna itthon a húszezres, hogy vasvillával kellene lapátolni, ne rohadjon be az alja, nyilván én is vennék valami full frames gépet. viszont az aps-c formátumot kihagynám tükrösből, inkább egy nex6-7 jönne helyette. mert ugye lenne pénz hozzá a zeiss üvegekre is :)
A legtöbb embert és a fotóira igényes embert azért különítsük el :)

(#29693) madgie válasza schawo (#29691) üzenetére


madgie
titán

Ez egy jó kérdés :P

Nálam lassan elapad a fotóscucc, de a G3+45/1.8 tuti maradni fog, mert fantasztikusan jó(k).

(#29694) Mercutio_ válasza madgie (#29693) üzenetére


Mercutio_
félisten

:K + 20/1.7 + valami nagyot látó esetleg még egy 100-300 :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29695) n.andras74 válasza Mercutio_ (#29694) üzenetére


n.andras74
aktív tag

...
és a 9-18:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29696) madgie válasza n.andras74 (#29695) üzenetére


madgie
titán

Tényleg, offoljunk már picit :D a 2012-es makiminin hogy száguld a rawfeldolgozás (lightroom/aperture)?

(#29697) n.andras74 válasza madgie (#29696) üzenetére


n.andras74
aktív tag

SSD+ 8GB Ram... hasít...nem is fotózok máshogy csak RAW ban. Igaz nem termelek sok képet majd nyaraláskor:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29698) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Én még mindig nem vettem 20as Panát... várom a piacot az új beérkezésekor hogy reagál...
Sajnos a bőrtokot se tudom így használni 100%ban

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29699) EFT válasza schawo (#29691) üzenetére


EFT
tag

Ez tényleg teljességgel érthetetlen :)

(#29700) jjeahh válasza EFT (#29684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem amit rbalint88, vagy schawo...a haveri köröm hobbifotós, átlagfelhasználó, és évek óta kitobival szaladgálnak a 60d, d7000-al, szóval sztem egy ilyennek fölösleges a csúcs aps dslr, főleg egy ff dög nagy cucc...számukra szuper háttérmosáson, (fényerős üveggel) kívül semmilyen előnyt nem jelentene egy full frame, mégis, ha meglenne a keretük rá secc pecc lecsapnának egy 5d-re, mert az a csúcs...de miért is? :F ezt próbálom nekük elmagyarázni, és előre nem hittek nekem, de amióta megvettem az oly-t dícsérik folyton... egy kis mft+oly 45 sztem egy kezdőnek álomnak tűnhet, amilyen képeket lehet lőni vele, ha megfelel a gyútáv, sőt, sokáig ki sem tudja használni, a háttérmosás meg több mint elég...mindezt mini méretben, súlyban, ha oly, akkor fémvázban..

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.