Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28401) rumos14 válasza FEDman (#28400) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha a m43 obikat nem bántjuk a korrigálatlan hordózás miatt, akkor legyünk következetesek :U
van olyan obi, ami még "többet tud"... [link]. ill. valószínűsítem, hogy a NEX 16-50 PZ még ezt is lepipálja (persze az ekv. 24, nem 28mm), mégis vígan használom.

(#28402) Parci válasza rumos14 (#28401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, akartam is írni, hogy lehet, hogy ugyanúgy koncepció az optikailag korrigálatlan torzítás. a nex viszont nem ilyen, ott javítva van, maximum a 16-50 ennyire xar ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28403) FEDman válasza rumos14 (#28401) üzenetére


FEDman
addikt

Pedig hidd el én következetes vagyok! ;)
Gondolkodtam is, hogy hozok minderre egy mFT vagy akár NEX-es példát is. Ez végül kimaradt, de akkor most pótolom.

Aki ismer az tudja, hogy nem vagyok a szoftveres torzításkorrekció ellen. Pláne nem a m43 esetében ahol eleve erre épül az egész rendszer és így a végeredmény nem csak remek, de gyakorlat közben észre se venni mi történik a háttérben.

Azt viszont én is leszögeztem több helyen is, hogy azért megvannak azok a keretek és mértékek amik között a torzítás korrekció még akár előny is lehet és nem hátrány. Egyrészt nem lehet akármekkora mértékű torzításkorrekciót büntetlenül alkalmazni, másrészt meg nagyon nem mindegy, hogy az adott obi milyen minőségű alap képet vetít eredetileg. A legtöbb m43-as obinál ez piszok jó minőséget jelent, így korrekció után is még remek a végeredmény.
Ezekről a Pentax obikról ez viszont nem mondható el..

De legnagyobb bajom, hogy itt egy 1/2,3" szenzoron nagy torzítással megáldott gyenge képminőséget felmutató obit akarnak tenni egy nagyobb 1/1,7" szenzorra, ebből meg olyan túl sok jó szerintem nem fog kisülni.

És akkor mondom a példát. Vegyük példának mondjuk a 14-42-es mFT kit obit. Főleg ez az általad is linkelt PZ verziónak a legnagyobb erénye a kis mérete, de képminőségre nem túl combos. Na most képzeld milyet rajzolna ez az obi ha egy APS-C NEX vázon? :)

Vagy ott a NEX-es PZ 16-50. Az is egy igencsak kihegyezett obi, de szoftveres torzítás korrekcióval még elfogatható végeredményt ad NEX-en. No most te ismered ezt az obit, gondolom el tudod képzelni, hogy ez egy FF mirrorless vázon hogy teljesítene a sarkokban. :U

Tudom durva ez a hasonlat, de a 1/2,3" szenzorról 1/1,7" ugrani az kb pont olyan mint APS-C-ről FF-re.

[ Szerkesztve ]

(#28404) Parci válasza FEDman (#28403) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az biztos, hogy a pentax q jelenlegi üvegei nem elég jók. már specifikációra sem. mit ér egy f2,8-4,5-ös zoom egy 1/2,3"-os szenzorhoz, ha közben ott egy pana lx-7 az f1,4-2,3-as üvegével? 2 fé-t ver rá a pana, nagyobb lapkájra, jobb átfogással, jobb képminőséggel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28405) FEDman válasza Parci (#28404) üzenetére


FEDman
addikt

Ez az egész Pentax Q egy hallva született ötlet volt..
1/1,7" szenzorral ellenben akár már lehetne is kezdeni valamit, de ahogy azt írtam is csak jól átgondolt koncepció mentén. Az általad is említett LX7 és P7700 nagyon erősek obiban, ezekkel sose fog tudni versenyezni, mert ha más nem méretben mindig nagyobb lesz, mert egy rendszergébnél sose lehet annyira a szenzorra tolni az obikat, mint egy kompaktnál. Ennek megfelelően egy 1/1,7" szenzoros mirrorlessnél én arra gyúrnék rá amire egy LX7 és egy P7700 nem képes, miszerint nem cserélhető az obijuk. Az 1/1,7" meg lehetővé tenné eddig szokatlan üvegek tervezését is. Lehetne például egy ekv. 20-40/f1,4-2 általános célra és mellé egy tele ekv. 70-300/f2-2,8-as minőségi üveg. Főleg ha ez utóbbi összecsukva nem lenne nagyobb egy szimpla mFT kit obinál.
Mindehhez hozzá csaphatnak egy minél fényerősebb fix obit (a jelenlegi 8,5/f1,9 viccnek is rossz) és akkor azt mondom hogy volt értelme mindezt kihozni. :)

(#28406) rumos14 válasza Parci (#28402) üzenetére


rumos14
nagyúr

hú ezt nem értem teljesen. a NEX 16-50 eszméletlen nagyon torzít, sztem többet mint a Pana 14-42 PZ. van amikor zavaró, van, amikor egyáltalán nem. a váz korrigálja a jpeg-et automatice, a raw-t pedig a LR, ha akarom. illetve 1-100 skálán beállíthatom h mennyire korrigálja. a hordózásnál sokkal látványosabb a peremsötétedés, 16-on, f3.5-ön nagyon csúnya, nem is szép átmenetes hanem baromi hirtelen. persze ahogy a hordózást javítom, a peremsötétedés is gyógyul.

(#28407) Parci válasza rumos14 (#28406) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt mondom, hogy a 16-50-nél ez a nagy torzítás ráadásul "optikailag javított". nem arról van szó, hogy döbbenet éles az üveg, meg ekv. 20-22 mm-t rajzol, csak torzítva, hanem egyszerűen ennyire gyenge optikailag. ezzel együtt is elfogadnám amúgy, de az már más tészta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28408) rumos14 válasza FEDman (#28403) üzenetére


rumos14
nagyúr

én mai fejjel már kifejezetten pártolom a szoftveres korrekciót, a legtöbb esetben szépen működik, a sarkokban az élesség inkább csak "fejben" romlik, ténylegesen egyáltalán nem jelentős.
nekem sikerült elfogadnom, hogy a "palacsinta zoom-okat" a kis méret miatt kell szeretni. igen, ha nagyon hunnyorítok, a NEX 18-55 kicsit élesebb nyitott rekeszen, sarokban mint a PZ 16-50. viszont a fele akkora méret, súly, bónuszként a jobb nagylátó sokszorosan kárpótol.
amit te írsz, igen, igazad van, nem is akartam vitatkozni, ez a Pentax Q egy fasság, már elnézést. az én szememben az 1" szenzorméret is már nagyon határeset, hogy érdemes-e cserélhető obis renszert csinálni. a Nikon csak a DX vonal féltése miatt használja ezt a méretet, meg nyilván annak is rossz üzenete lett volna ha pont a m43-dal egyező szenzorméretet használnak. de annak (N 1) a rendszernek az erősségei (én nem látok sokat, de vannak) másban rejlenek - ezeket egy kicsit nagyobb szenzor mellett is meg lehetne valósítani.

(#28409) FEDman válasza Parci (#28407) üzenetére


FEDman
addikt

A korrektség kedvéért azért ehhez hozzá tenném, hogy házon belül speciel a Lumix PZ 14-42-t is finoman szólva se a képminősége miatt szeretjük. :N

(#28410) rumos14 válasza Parci (#28407) üzenetére


rumos14
nagyúr

továbbra sem értem. korrigálva egyáltalán nem torzít a 16-50 és a sarkok sem feketék. korrigálva hozza a 16mm-es látószöget. élessége teljesen oké. olvastam én is az agyonfikázós teszteket, de csak azt fikázták, hogy 16-on hordózik és vinyettál. hja, lehetett volna 18-50 is és akkor nem lennének ilyen gondok, de milyen jó h nem az lett - mondom én. és de, korr nélkül megvan az ekv ~22mm. (nem mértem le.)

(#28411) rumos14 válasza FEDman (#28409) üzenetére


rumos14
nagyúr

de ott más gondok is vannak, nem? beremeg bizonyos záridőknél mint az első Oly 14-42 zoom? nem emlékszem már pontosan.
biztos unjátok már a Sony mantrát, de azzal is merészet lépett a cég h az új NEX-3N már _csak_ a 16-50 palacsintával kapható és nincs felár, ugyanannyin nyit mint az elődmodellek (499 USD) a 18-55-tel. a Pana még a GF6-nál is drágábban adja a PZ obis kitet. akik ezeket a belépő MILC-eket veszik, sztem örülnek a póva zúmnak meg főleg a kis méretnek.

(#28412) FEDman válasza rumos14 (#28410) üzenetére


FEDman
addikt

Ezeknél a végletekig miniatürizált zoom obiknál nem az abszolút képminőség a pláne, hanem hogy egyáltalán képesek voltak ekkora méretben megoldani. Ezt figyelembe véve ebben a műfajban teljesen rendben van az amit a PZ 16-50 mutat.

Az viszont már kéréses lehet, hogy korrekció után is tényleg megmarad e az az ekv. 24mm? Gondolom Parci is erre gondolhatott. Az mFT rendszerben ez nem kérdés, úgy épül fel a rendszer, hogy az értékeket a korrigál végeredményre adják meg. Hogy a Sony-nál, ahol mindez nem volt az alapkoncepció része ez hogy működik azt nem tudom..

(#28413) rbalint88 válasza rumos14 (#28411) üzenetére


rbalint88
addikt

"akik ezeket a belépő MILC-eket veszik, sztem örülnek a póva zúmnak meg főleg a kis méretnek."

ha ilyen pici méretben megvalósíthat lenne az oly 12-50 megoldása (akár macro nélkül), az lenne a tutiság.

G3 és E-P2 in da house, most egy darabig maradnak ezek, öröm&boldogság. Olyt kipróbáltam tegnap, a gépből kieső jpegek teljesen használhatóak, de azért a biztonság kedvéért jpeg+raw-ba fogok lövöldözni továbbra is, a kártya elbírja :)

(#28414) FEDman válasza rumos14 (#28411) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy tudom volt egy hibás széria aminél néha beremegett a kép, de ez nem minden példányra volt igaz. Ennek megfelelően gondolom ezt azóta csak orvosolták. Persze az is lehet hogy nem és azóta is van egyfajta minőségi szórás a példányok között, hogy őszinte legyek nem igazán követem az ez irányú eseményeket, ez nem az a Pana obi ami nagyon lázba tudna hozni... :DDD

(#28415) .mf


.mf
veterán

Teh.. teheh.

Amerikában megintcsak leárazás meg akció.
Pl. 40-150-es 150 USD-ért.
Itthon? A mintaboltban 100k....
Találtam egy boltot, ahol ugyancsak 150 USD, és szállítanak Európába is, igaz a kb egy hónap alatt ideérő standard postaköltsége is 72.95 USD (pfff lenne mit tanulniuk a kínaiaktól). Plusz még áfa/vám. De még így is elgondolkodtató...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28416) zolnagy


zolnagy
őstag

edigitalban most lehet részletre venni gépeket. A felár az egyszeri kezelési költség, ha valakit érdekel. Sajnos az Oly E-pm1 ma már nem kapható (tegnap még fent volt a honlapon 79990-ért)

Szerintetek a Nikon 1V1 ugynitt megér 100e Ft-t? Erről elég jókat olvastam, csak a vaku hiánya zavar. Lehwt mondjuk venni hozzá, de csak ilyen nikon csatlkakozósat 40e-ért. Így már azérz drága...

(#28417) gorgo válasza .mf (#28415) üzenetére


gorgo
őstag

"Újonnan" (kvázi) én 35-ért vettem (legfeljebb nem lesz akkora szerencséd, és csak 40-45e-ért kapsz na bumm), használtan meg 30k-ért lehet kapni a 40-150-et. Index fórumon szoktak előfordulni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28418) .: JuSzT :. válasza gorgo (#28417) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pár nappal ezelőtti hirdetés:

m. zuiko 40-150 fém napellenzővel: 65e Ft

(#28419) .mf válasza gorgo (#28417) üzenetére


.mf
veterán

Tényleg? Annyiért mostanában (utóbbi pár hétben) csak 4/3-osat láttam. Igaz m4/3-osat sem láttam sokat, most is csak 1db van fent, 65k-ért....

szerk: na amíg megkerestem, hogy mennyiért is láttam legutóbb, be lettem előzve :))

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28420) Studi válasza gorgo (#28417) üzenetére


Studi
addikt

Azért ahhoz szerencse is kell, hogy valaki akár használtan is be tudja szerezni 30-ért. (vagy nagyon jó fej eladó :DDD) Amikor 50k volt a Mintaboltban, az azért lefele dobta az árakat, meg a duplakitek is, de nincs bő kínálat, van, hogy 45-50 körül kezdik el kínálni használtan is.

(#28422) nord_ válasza jszaz (#28421) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem is jól választottál!

(#28423) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#28418) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyiért szerintem még árulni fogja egy darabig, hacsak valakinek nem sürgős :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28424) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#28423) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem ertek a lovakhoz :) copypaste

(#28425) MrChris válasza .mf (#28415) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elég mások az usa árak, ott 110e. az e-pm2 kitobival, memória kártyával, mini állvánnyal, táskával.
Nálunk e-pm2+kitobi 190e.

(#28426) Studi válasza .mf (#28419) üzenetére


Studi
addikt

Én kettőt adtam el az elmúlt pár hónapban 65-ért! :P Összesen. :DDD

Viccet félretéve: egyrészt kitobi, és nem vészes többletet jelent a dupla kittel venni a kis Peneket, másrészt nemrég bruttó 50k-ért adta a Mintabolt, így a 65k-s ár inkább álom. (mondjuk madarak mindig jöhetnek...) Persze az eladók hajlamosak megnézni az új listaárát, és abból kiindulni, de ez számunkra, akik ismerjük a piacot nyilván irreális. 70 vagy 75-ért vettem használt E-P1 duplakitet.
A két obim meg úgy ment el, hogy az egyiket hirdettem 40-ért, elment 2-3 hét után 35-re lealkudva. (pedig az híres obi: korábban Parcié volt :DDD) A másikat az említett dupla kitből vettem ki, el sem akartam adni, de Mercutio írta, hogy neki jó lenne, így vihette szeritnem korrekt áron. Nyilván nem ezek a tranzakciók fogják meghatározni a piaci árat, de az ilyen szélsőségeknek, mint a 65 nem szabad hinni. A 40+/-5 reális érte.

(#28427) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha már árak, aki szeret manuálozni és egy viszonylag jó 50mm-est szeretne van egy a vaterán, nem teljesen elrugaszkodott áron OM50/1,4+ OM2. Ha még olcsítani szeretne engem érdekelne a gép!

(#28428) FEDman válasza Parci (#28396) üzenetére


FEDman
addikt

Hát számomra még mindig szinte hihetetlen, de úgy néz ki a Pentax ezt tényleg meglépi, jól látszik hogy kicsit nagyobb a szenzor.
Döbbenet számomra, hogy úgy változtatják a lapka méretét, hogy külsőre mm-re azonos az előddel (Q10) és közben még a típus elnevezésből se utal semmi arra, hogy itt valami történt.
Olyan érzésem van mintha rájöttek volna, hogy csúnyán mellé lőttek ezzel a vonallal és most úgy próbálnak az egészből egy kicsit nagyobb szenzorral kihátrálni, hogy lehetőleg közben ne kelljen bevallani, hogy ezt csúnyán..

De talán a legszebb az egészben, hogy a pletyka szerint nem terveznek hozzá új obit. A jelenlegi alap zoom és fix obit adják majd hozzá. A megváltozott látószög miatt kapnak újratervezett napellenzőt, azt gatya!

[ Szerkesztve ]

(#28429) gcsikos


gcsikos
tag

Üdv a topiknak. Véleményeteket várom egy olyan témában, ami nekem komoly hezitálásra ad okot.
Az itthoni első NEX-5N -ek egyikét vettem meg, nagyon is beváltotta a várakozásaimat. Egy jó ideje csak a palacsintával használom, kereső hiányában "csípőből" fotózom, utcafotós vagyok, erre jó nagyon. Zsebben elfér, az érzékelője, képgyártó algoritmusa nagyon jó, ha kell, tudok kroppolni is.
De nagyon kezd hiányozni a kereső, viszont NEX-ből nem tudok venni olyan változatot, 200 ezer felett vannak. Viszont úgy 160 körül el tudnám adni a kitobival palacsintával és a rárakható extra látószögű előtéttel (NEX-re tervezett Sony) a szettet és tudnék venni egy G3-as vagy G5-ös vázat. Kérdésem, hogy van-e elfogadható árú palacsinta hozzá? Lehet, hogy nem fér zsebbe, mint a Sony, de a kereső kárpótolna. Van két MD manuálfókuszos telém (Vivitar 3.5/200, Vivitar 4/70-150) adapterrel használva létezik-e a Panán olyan lehetőség, amivel fókuszáláskor bele tudok nagyítani a képbe a pontosabb élességállítás miatt?
Köszönöm előre is a véleményeket, tanácsokat.

(#28430) jjeahh válasza gcsikos (#28429) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is gondolkodok egy e-p2+vf-2 beszerzésén, pont a kereső miatt, csak még nem jöttem rá, hogy megkönnyítené-e annyira a manuál fókuszálást, hogy megérje az árát...de az is lehet, hogy én inkább nexet veszek használtan, olcsón, manuálozni a kis oly mellé, a focus peaking miatt...a bajom az, hogy ez a ficsőr sem tudom, élőben hogyan teljesít...amúgy igen, tudtommal bele lehet nagyítani, de peaking nincs panában....

(#28431) rbalint88: azt hiszem, nagyon drága

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28431) rbalint88 válasza gcsikos (#28429) üzenetére


rbalint88
addikt

Vegyél a nexre egy keresőt. Pont tegnap láttam egy csajnál 5N vázon.

40-150 témához: fotoplusnál ajándék pen táskával 50e. Bruttó.

(#28432) HollyBoni válasza jjeahh (#28430) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én állvány nélkül LCD-n nem is tudom kb használni a manuál üvegeket. :B Egyszerűen egyátalán nem esik kézre, beremeg, na meg EVF-nek sokkal jobb a minősége és látom mi éles és mi nem.

(#28433) gcsikos


gcsikos
tag

Én nagyon jól tudom használni a képrészlet belenagyítást, kétféle nagyításra lehet kapcsolni, de csak állványról jó. Olyan remegés van kézből, hogy beleszédülnél. Talán ha lenne keresőm a NEX-hez, jobban meg tudnám támasztani a homlokomon. Ja, és mozgó célra nem jó persze.
rbalint88. Volt tervben, de nagyon drága. Nem csökken az ára és használtan sem olcsó. Ugyan 60 ezerért találtam egy kanadai srácnál az ebay-en, de olyan csapzott volt, hogy passzoltam. Szóval lejátszottam a témát. :)
Most ebay-en figyelem, hogy esik-e a G5 ár a G6 miatt és ahogy az első beírásom óta láttam van a kit zoom power ois-sel az elég kicsi, de szimpatikus a 14-es fix palacsinta is mérete és fényereje miatt.

(#28434) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#28431) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem 80?

(#28435) wavrekordz válasza Mr.Csizmás (#28395) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Nekem van egy fölös 4/3 - M42 adapterem... de adnék hozzá egy 135 mm 1:3.5 Carl Zeiss Jena MC Sonnar obit is ;)

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#28436) redzsi


redzsi
senior tag

Ha már szóba került Q.
Épp a Pana 14mm megvétele után tartottam haza, mikor megláttam egy a buszmegállóban lévő fotóbolt kirakatát:

(#28437) .mf válasza rbalint88 (#28431) üzenetére


.mf
veterán

Aztán ott az apróbetű: "csak PEN vásárlása esetén" :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28438) Studi válasza redzsi (#28436) üzenetére


Studi
addikt

Jajj...

(#28439) HollyBoni válasza redzsi (#28436) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezek mik? :F

(#28441) Studi válasza HollyBoni (#28439) üzenetére


Studi
addikt

Pentax Q10-esek. Kb. ennyiféle színvariációban gyártják. Persze 99%-a ocsmány, de ez a japókat sose érdekelte.

(#28442) Studi válasza .: JuSzT :. (#28440) üzenetére


Studi
addikt

Olympusmarket nem akar ide szállítani, 50 EUR csak a postaköltség.

(#28443) .: JuSzT :. válasza Studi (#28442) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tehát 50 euróért elpostázza, nem? Csak mert még azzal együtt is elég jó áron van. Még akkor is ha nem bontatlan

[ Szerkesztve ]

(#28444) HollyBoni válasza Studi (#28441) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem is tudtam hogy ez létezik. :B

(#28445) .: JuSzT :. válasza Studi (#28442) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

ennyiért sem rossz vétel

Gondolom baráti ár mindenkinek ha valaki ebből kiárulja a 40-150 et, 40k ért. És 65 ért van egy egész jó gépe, igaz borzasztó fogással

(#28446) Parci válasza FEDman (#28428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészről nem is olyan rossz hír ez, hiszen a két kitobi most még használhatóbb lesz: 24-70-es zoom és 40-es fix lesz belőlük, ez tök oké. a nagyobb szenzor is üdvös. viszont a helyzet sajnos még mindig az, hogy csak addig hangzik ez jól, amíg nem teszünk mellé egy lx-7-est.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28447) Studi válasza Parci (#28446) üzenetére


Studi
addikt

De ha egyszer mellétesznek egy fizikai 100mm körüli objektívet, akkor az amatőr természetfotósok/madarászok nagyon fognak örülni, mert lesz egy korrekt mindenes zsebgépük, és ugyanabban a vázban lesz egy "hatalmas" teléjük is, a jól megszokott kezeléssel, gombkiosztással. Ezt már a z lx széria nem tudja.
Nem halva született ötlet a nagyobb szenzoros Q, csak túl késő piacra lépni egy ilyen koncepcióval, főleg egy Pentax méretű/hátterű cégnek.

(#28448) Mr.Csizmás válasza Studi (#28447) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor inkabb a nikon1 2,7x-es cropja, meg az adaptalhato lencsek. ja es abban van egy bicskapenge jo AF is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28449) Parci válasza Studi (#28447) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a vázzal van gond, az obikkal. ha lenne egy 24-70 / f1,4-2,0 és egy 70-200 / f2,0-2,8, meg mondjuk egy 40 / f1,2, szerintem senki egy büdös szót sem szólna. és a vicc az, hogy simán megcsinálhatnák.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28450) Studi válasza Mr.Csizmás (#28448) üzenetére


Studi
addikt

Igen, igen, a Nikon 1 széria sokkal átgondoltabb rendszernek tűnik jelenleg, mint a Pentax Q.

(persze aki rózsaszín vázat szeretne sárga markolattal, annak marad a Pentax :)) )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.