Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) kani76


kani76
csendes tag

Sziasztok! Panasonic Gh2-t szeretnék vásárolni, videozásra néztem is az ebay-en de két versiojút árulnak. Amerikait és japánt, mi a külömbség köztük?Ahogy látom mindkettő tudja a pal-t és ntsc-t. Köszi a segítséget!

kani

(#14002) madgie válasza kani76 (#14001) üzenetére


madgie
titán

Nem tudják mindkettőt, csak a TV Out állítható bennük. Hack-elt firmware-rel már lehet váltani PAL és NTSC között, de gyárival nem.

Biztos, hogy jó áron találtál amúgy az ebay-en GH2-t? Az olcsóbbak japán/kaníi szállításúak, ott vám+áfát is kell sarcolnod rá.

(#14003) Freddy76 válasza Marseille199 (#13999) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, ha Svejk fan vagy, ne menj a Kehelybe... Küldtem némi tanácsot privátban, nem akarom szétoffolni a topicot...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14004) Marseille199 válasza Freddy76 (#14003) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hmm, várom!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#14005) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin,

pana 14-esre van esetleg kölcsön valakinek egy CPL szűrője a hétvégére?

magasra megyek, és oda elkellene :DDD

cserébe tudok adni M42-es finomságokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14006) Superbad válasza Marseille199 (#14000) üzenetére


Superbad
tag

Adtam! Már nincs meg? :D

(#14007) Schanyee


Schanyee
senior tag

Milyenek az utángyártott akksik? A G3 úgy olvastam nem bírja valami sokáig egy töltéssel, szóval nem árt ha van tartalék. Konkrétan erre gondolnék:[link] sajnos semmi márkanevet nem találtam ott így a boltot linkeltem. Azért mégiscsak harmada az eredeti árának. Illetve találtam mégegy utángyártottat 12 000Ft-ért azon van egy lumix felirat ha a kép nem csal. Vannak más/bevált fajták?

(#14008) Marseille199 válasza Superbad (#14006) üzenetére


Marseille199
senior tag

Dee, csak valami fenomenálisan lerontja a minőséget. főleg a sarkokban. Meg mindenre húz egy zöldes alapfátylat :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#14009) Marseille199 válasza Schanyee (#14007) üzenetére


Marseille199
senior tag

Háát, nekem van kettő. Egy igenátlagosanjó, meg egy igennagyonsz@r. Ezt úgy értsd, hogy fél óra alatt feltölt és kb fele-harmada annyi képet csinál, mint a gyárijaim, vagy a jó utángyártott :)

Igazából vannak beváltabb márkák, pl Wasabi, amik azért jók. DE valaki biztos bővebb felvilágosítást ad mindjárt :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#14010) Mercutio_ válasza Schanyee (#14007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább ezt az E-végződés nélkülit javasolnám, a gyárinak is ez a jelölése és 7,2V-os ahogy a gyári.

Nekem is van hasonló, érzésre kb. 60%-át adja a gyárinak, van még a Wasabi nevű, de azt itthon nem lehet kapni, csak e-bay-en, olyanom is van, az érzésre 80%-ot tud, a 12ezres utángyártottat nem javaslom :N

Marseille199: 52-es polárod nincs? Mert akkor egy 46-52-es step-up gyárável meg tudlak dobni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14011) Schanyee


Schanyee
senior tag

Köszi!

(#14012) Marseille199 válasza Mercutio_ (#14010) üzenetére


Marseille199
senior tag

Dehonnem. Hoya ;)

Annak eléggénagyonnagyon örülnék :) :R

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#14013) Freddy76


Freddy76
addikt

Nnnna, ma elmentem Mercutio-val és TayRol-lal obikat és OMD-t próbálni, csak éppen elfelejtettem beletenni az aksit, az itthon maradt a töltőn :W . De így legalább nem volt hangos a stabi. :DDD

A pana 20 és az oly 17 között vacillálok, a pana lehelletnyit lassú, de nem vészes, ugyanakkor az a 3 mm lent jól jönne. Tudom, hogy itt mindenki inkább a pana pártján van, de van olyan, akinek volt ilyen obija? A pana obi oly vázon tényleg problémamentesen használható?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14014) Messer22 válasza Freddy76 (#14013) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nem rossz a 17-es se, ha meg tudod venni max 40e-ért (vagy inkább alatta).

Ha van lehetőséged próbáld ki mindkettőt.

Messer

(#14015) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#14013) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

epm1+pana 14

semmi gond :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14016) Marseille199 válasza Freddy76 (#14013) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát nemtom, nekem nem volt soha 17-esem, de azt mondják, hogy kb kitobi szintű. Akkor pedig a több minegy egy FÉ érték előny sokkal jobban jön szerintem :) Szóval 20-as. Főleg, így két nap használat után :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#14017) TayRol válasza Messer22 (#14014) üzenetére


TayRol
veterán

Itt a PH-n kettőt is árulnak, 50 ill. 55e-ert. Kicsit sokallom mégha jó állapotú is.

ahogy elnéztem én csak a 20-assal is ellennék, illetve a 45-ösnek is elég jó a közelpontja, még beltérben sem kell a lakás másik végébe állni.:D

[ Szerkesztve ]

(#14018) neevous válasza Freddy76 (#14013) üzenetére


neevous
tag

A 19-es sigmat nézted? 40k körül szerintem simán jó, az OM-D-n még egész vállalhatóan néz ki. Nekem képileg jobban tetszik, mint a 17-es Oly.

Image thread:
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#14019) TayRol válasza neevous (#14018) üzenetére


TayRol
veterán

én pont tegnap néztem, 150 font újonnan, de rákeresve itt a topicban nem nagyon dícsérik/ajánlják a srácok. 20-as pana jobb, persze kétszeres áron.

(#14020) Messer22 válasza neevous (#14018) üzenetére


Messer22
senior tag

Hogyan sikerült beszerezni?
Mennyire okés az obi?

Messer

(#14021) Messer22 válasza TayRol (#14017) üzenetére


Messer22
senior tag

Nem az a kérdés, hogy melyik a jobb, hanem, hogy melyikhez tudsz jó áron hozzájutni :)

No persze akinek nem jön be a 17-es látószöge, annak felesleges gondolkodni rajta.

Messer

(#14022) arn válasza Freddy76 (#14013) üzenetére


arn
félisten

ha nagyobb latoszog kell, meg jobb minoseg, akkor miert nem pana 14? az a 17es olympus semmit sem tud, amiert szvsz fixet erdemes hasznalni (fenyero+minoseg).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14023) schawo válasza TayRol (#14019) üzenetére


schawo
titán

17-es Olympushoz hasonlítva viszont egyáltalán nem rossz ajánlat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14024) Messer22 válasza arn (#14022) üzenetére


Messer22
senior tag

kivéve embert fotózni, mert arra nem jó a 14-es..

Na ennyire rossz a 17-es oly: http://www.flickr.com/photos/messer22/6996947132/ :))

Messer

(#14025) robi-k


robi-k
őstag

Én megvárom a beharangozott 25mm f/1.8 Oly obit, ha tényleg kb 200-250$ lesz az ára, akkor best buy vétel lesz.

(#14026) FEDman


FEDman
addikt

Nem rossz obi a Sigma 19/2,8.
Ellenben felmerül a kérdés, miért választ az ember fix obit? Hogy most csak a földhözragadtabb érveket soroljam: jobb képminőség, zoomnál kisebb méret és jobb fényerő.

No most a Sigma 19/2,8 egy alap kit zoom obihoz képest mind a három területen nagyon minimális előnyt nyújt, ami valljuk be őszintén nem egy nagy teljesítmény és egy igencsak minden karaktertől mentes fix üveget jelent. Az ár/érték aránya viszont rendben van, így aztán megértem ha valaki mégis emellett dönt.

Ettől függetlenül véleményem szerint pont az Oly 17/2,8-a az az obi ami számomra mégis értelmezhetetlenné teszi a Sigma obiját mFT rendszerben.

Hiába nem nagy durranás az Oly palacsintája, hiába nem karcolja szét a szenzort, hiába csak f/2,8 a fényereje, ez az obi legalább egy területen kiemelkedőt nyújt és az a mérete.
Persze a Sigma se egy hatalmas darab, de ha már mFT akkor miért ne használná ki az ember a kis méret adta előnyöket maximálisan.
Egy 17/2,8-al pedig egy mFT váz már hozza egy közepes kompakt méretét, a Sigmára ez már nem mondható el.

Ha pedig nem csak kis méret, de teljesítmény, fényerő is kell akkor a Lumix 20/1,7 bőven megéri ezt a plusz pénzt amennyivel többe kerül a fenti két obinál. :)

De hogy kicsit tovább bonyolítsam a képet akkor ott a Lumix 14/2,5 is, ami a látószöge miatt már tényleg nem az az általános mindent megfotózok vele fix.
Viszont ha tegyük fel most lépnék be az mFT rendszerbe egy OM-D vázzal és fix obi párti vagyok, akkor én kezdésnek egy Lumix 14/2,5 + M.Zuiko 45/1,8 párossal indítanék.
Ezzel a két obival szinte mindent meg lehet fotózni, az áruk is normális, kezdő alapnak szerintem nincs jobb ennél a kombónál. :)

(#14027) madgie válasza FEDman (#14026) üzenetére


madgie
titán

No meg Sigmától igazán jót eddig csak makróban láttam.

(#14028) FEDman válasza madgie (#14027) üzenetére


FEDman
addikt

Tud azért a Sigma ha akar. A Sigma 30/1,4 és az 50/1,4 is optikailag remek darabok. Az előbbiből majdnem vettem is egyet még Canonos korszakomba egyet, mert nagyon tetszett a képe. :K
Egy apró hibája volt, hogy a jó optikai teljesítményét teljesen agyoncsapta a pontatlan hol ide hol oda fókuszáló AF-e, így aztán végül letettem róla.
Itt viszont vélhetőleg nem lesznek már ilyen gondok, így aztán én minden előítélet nélkül várom a jövőben mFT-re érkező Sigma obikat és ha valami megtetszik.. :))

(#14029) fattyu válasza FEDman (#14028) üzenetére


fattyu
veterán

A tendencia mondjuk ott is látszott :D Mekkora böszme dög már az 50 1.4 sigma? Ha ezt a hozzáállást folytatják, sok köszönet nem lesz benne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14030) FEDman válasza fattyu (#14029) üzenetére


FEDman
addikt

Nagy a Sigma 50/1,4 de cserébe más is a képe, mint a legtöbb 50/1,4-nek.
Például sokkal finomabb a képe, puhább a bokeh karaktere mint a Canon Nikon 50/1,4-nek.
No de ezek mind Off DSLR-re tervezett obik, számomra majd az lesz igazán érdekes amit direkt ide terveznek. :)

[ Szerkesztve ]

(#14031) Freddy76 válasza Messer22 (#14024) üzenetére


Freddy76
addikt

Nohát, azért annyira nem szar ez, de nem ám. Feltételezem, még egyszer sem vágtad a falhoz, a végeredményt látva...

A 14-már túl nagy, arra egyelőre ott a kitobim 14-es alja. Igaz, hogy az 3.5-tel indul, de ha nagylátózni akarok, akkor a téma miatt rendszerint amúgy is rekeszelek, a záridő pedig itt kevésbé gond. A 20-as jó, ez tény, de picit lassú (ez zavar kevésbé), és az a 3 mm lefelé jól jönne. De majd még egyszer befűzöm Mercutio-t egy talira, és kipróbálom a 20-ast a vázamon (már ha nem felejtem el az akkut), oszt ha tényleg lef.som a bokámat a képektől, akkor nem lesz több kérdés...

Szerk.: az a 25-ös oly mikorra várható?

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14032) TayRol válasza robi-k (#14025) üzenetére


TayRol
veterán

arra a 25-ösre én is nagyon-nagyon kíváncsi vagyok (mikor szándékoznak bejelenteni?:D). számomra ő lenne az ideális gyutávval rendelkező üveg, megelőzve a 20-as Panát.

Freddy: az az eredmény engem is érdekel majd.

Schawo: igen, de mint már írták a mérete azért nem palacsinta.

[ Szerkesztve ]

(#14033) schawo válasza TayRol (#14032) üzenetére


schawo
titán

detto :)
Ha az Oly tudja hozni vele a megszokott minőséget, akkor az lesz a tuti vétel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14034) TayRol válasza schawo (#14033) üzenetére


TayRol
veterán

ha hozza a 45-ös minőségét még akkor azt is megbocsájtjuk neki hogy 200/250$ az nálunk 200/250€ lesz.:)

(#14035) schawo válasza TayRol (#14034) üzenetére


schawo
titán

Az áfa miatt elkerülhetetlen, hogy annyi legyen. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14036) |AP| válasza TayRol (#14032) üzenetére


|AP|
veterán

A 25-ösről már olvastam olyat is, hogy nem 1.8 lesz hanem 2.8. Ami annyira már nem buli, viszont sajnos jóval reálisabbnak tűnik ennyi pénzért.

(#14037) arn válasza Messer22 (#14024) üzenetére


arn
félisten

hat a 17es sem az a kifejezett portreobi :) a 20asat en total altalanos objektivkent hasznalom. embereket max lakasban fotozok vele, ahova hosszu a 45os.

erre a 35mm ekv kornyeki fokusztavra meg gyurhatnanak egy kicsit... az otvenes mar nekem nagy lenne altalanossagban, embereket fotozni pedig a 45os (90es) franko.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14038) rumos14 válasza FEDman (#14028) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem úgy 2 évig volt Sigma 30/1.4-em, és igazi love/hate kapcsolat volt :)
a látószög/fényerő párost igazán imádtam, főleg hogy akkor még nem létezett a Sony 35/1.8, a képélesség is sztem bőven rendben volt, sok tesztben olvasottakkal ellentétben, de az AF... ahogy írod... képeim fele kuka lett emiatt (másik fele a fotós tudásom alacsony szintje miatt, de ez egy másik történet ;] ), szóval inkább eladtam és azóta boldogan használom a 35/1.8-at. még gondolkodtam azon h a Sigmát MF-ban használom, de ahhoz kellett volna egy peakinges vázat is venni.

(#14039) FEDman


FEDman
addikt

Eddig egy FT2-es pletykán túl semmi biztosat nem lehet tudni az Oly 25/1,8-ról.
Ami nem zárja ki azt, hogy nem jön majd egy ilyen obi, de azért egyenlőre én még nem élném bele túlságosan magam, mert lehet végül a pletyka csak pletyka marad.

Emlékezzünk csak a Lumix 12-50/2,5-3,3 OIS-ről is mennyit pletykáltak, aztán hol van most ez az obi? :)

(#14040) arn válasza FEDman (#14039) üzenetére


arn
félisten

12-35 f2.8 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14041) TayRol válasza arn (#14040) üzenetére


TayRol
veterán

ha megjelenik se lesz rá pénzem, a 12/2-vel egyetemben.:)

schawo: hátha, egyszer...:)

[ Szerkesztve ]

(#14042) schawo válasza TayRol (#14041) üzenetére


schawo
titán

Csak a pletyka beigazolódására írta :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14043) Freddy76 válasza TayRol (#14041) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem már a Nikonra is egy 10-100/2.8-as palacsinta obi kellett max. 40e Ft-ért. De ezt a piaci rést egyik gyártó sem látja :P

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14044) arn válasza TayRol (#14041) üzenetére


arn
félisten

elorendelni lehet mar - ennyi penzt en sem adnek erte tuti. a turaobit egy mfts 12-60ra cserelnem (kisebb meretben, hasonlo minosegben) :) ha fenyeros lenne, egy em5 mellett lehet a 20as fixtol is megvalnek.

kivancsi vagyok mit hoz a szeptember.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14045) schawo válasza arn (#14044) üzenetére


schawo
titán

Ha lesz ilyen, 3-400ezres árra lehet számítani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14046) Marseille199


Marseille199
senior tag

Nagyon baba ez a húszas. Még mindig nem tudok eltelni vele :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#14047) pajibá válasza Marseille199 (#14046) üzenetére


pajibá
tag

Baba! Ment privi. :)

(#14048) Messer22 válasza robi-k (#14025) üzenetére


Messer22
senior tag

Én is arra várok :))

Messer

(#14049) Messer22 válasza FEDman (#14026) üzenetére


Messer22
senior tag

Kihagytad a kreativitásra való ösztönzést :)

A legtöbb kezdő (meg a kényelmesek) min. 30x-os zoooom obit akarnak, ami jó és olcsó is egyben :DDD

Messer

(#14050) Freddy76 válasza Messer22 (#14049) üzenetére


Freddy76
addikt

És fényerős, természetesen, meg pici. 5-500/2.8 palacsinta, max. 40-ért, miként az előbb is írtam...

Sohasem felejtem el a döbbent csodálkozást a sógornőm arcán, amikor megtudta, hogy a nagy és drága dög a kezemben csak egyszeres zúmot tud. Azt hitte viccelek, majd amikor látta, hogy nem, azon értetlenkedett, hogy de az ő gépe töredéke árban, és tizenvalahányszoros zúm. Nem sikerült elmagyaráznom neki...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.