Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29501) Parci válasza Mercutio_ (#29500) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem orrnehéz? na, azért maradjunk a realitások talaján. nem orrnehéz = egy kézzel csak a gripre markolsz, és nem akarja kicsavarni az obi súlya az egészet a kezedből. és nem, nem az a kérdés, hogy jól szorítva meg bírod-e akadályozni a kicsavarást :DDD, hanem, hogy lazán, kényelmesen tudod-e így fogni.

sosem volt se g3-am, se 100-300-am, de megeszem a kalapom, ha "nem orrnehéz"...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29502) Mercutio_ válasza Parci (#29501) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem orrnehéz = ha lóg a nyakamban a váz az obival nem bukik előre.
Ilyen obival a G5-öt se csak a gripnél fogod, nekem legalább is DSLR után az a természetes, hogy bal kéz az obi bajonet felőli töve alatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29503) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Off.

Valaki tudja hogy tudnék ma szerezni USA to EU adaptert a frissen megjött GF2-m töltőjéhez?

(#29504) Parci válasza Mercutio_ (#29502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és neked a 100-300-zal a g3 egyenesen előre áll, mint a kivont dákó ágyúcső? :DDD na, ezt még annyira sem hiszem el, mint hogy "nem orrnehéz" :N

(én is két kézzel fogom a váz+obi kombót természetesen, de ezzel együtt az nem orrnehéz, ami nem orrnehéz, és ami nem az, azt nem kényelmetlenség nem megtámasztani, hiszen nem orrnehéz)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29505) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#29503) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ilyen

MM,conrad, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#29506) Marseille199


Marseille199
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Uraim. Jövő hét szerdától végre kiszabadulok a büdös nagy pörgésből és elmegyek egy hétre pihenni. Valaki esetleg tudna nekem kölcsönözni egy 20/25/17-es objektívet? Cserébe olyan sok mindent nem tudok most felajánlani. Vagy valami filmes cuccot, esetleg pénzt kauciónak, 300-as telét+átalakítót, ilyesmiket.

Nagyon hálás lennék érte :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29507) Mercutio_ válasza Parci (#29504) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy van egy minimális dőlés, de nem viccből írom amit írok, engem is meglepett mert másra számítottam.
Gyanúm szerint az obi nehezebb részei a bajonet felőli részén lehetnek azért nem okoz problémát a 1/2 kilós súly ellenére, de majd ha megint elhozza Studi alaposabban körbe járjuk a témát :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29508) schawo válasza .: JuSzT :. (#29505) üzenetére


schawo
titán

[link]

Majdnem mind jó a kapott listán, de ezt ajánlom: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29509) Studi válasza Parci (#29504) üzenetére


Studi
addikt

Azért előrebukik, o~45 fokos szögben áll a G5-el. De a 100-300 nem az a klasszikus nagytele, ami a brutálnagy és nehéz frontlencséjét kitolja előre a 'csába. A konkluzió ha jól emlékszem az volt, hogy a legjobb a G5/G6/GH mögé, de azért vállalható a G3-al is, ha az fér a keretbe.

(#29510) Studi válasza .: JuSzT :. (#29505) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem Auchanban is láttam ilyesmit, de MM-ben tuti van.

(#29511) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

:R :R

(#29512) .: JuSzT :. válasza schawo (#29508) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ma kellene vennem, mert addig használhatatlan a gép :)

(#29513) Parci válasza Mercutio_ (#29507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ach so. ma is tanultam valamit. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29514) Studi válasza .: JuSzT :. (#29512) üzenetére


Studi
addikt

A töltő és a konnektor közötti kábel nem ugyanaz, mint a Samsungnál? Mert nekem ahány gépem volt az elmúlt másfél évben (lx3-tól rakás m43-on és 4/3-on át E30-ig) az a kábel mindengyiknél ugyanaz volt. Nem tudod használni a Samsungét? (persze a Samsung kivétel szeret lenni ilyen téren is, vagy már elment a Samsung?)
De talán más elektronikai eszközök (akár nyomtató-szkenner-dvd játékos-videó) is használhatják azt a csatlakozót.

(#29515) .: JuSzT :. válasza Studi (#29514) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

- nincs már meg a samsung, de annak a kábele olyan volt mint a régi magnóké.
- nincs kábel :) gondolom ezt így kell a falba dugni. (vagy lehagyták a kábelt?)

[ Szerkesztve ]

(#29516) schawo válasza .: JuSzT :. (#29515) üzenetére


schawo
titán

Ez amcsi dugó, így megy falba. Érdekel, hogy találtál-e valahol átalakítót. Arra figyelj, hogy az angol szabvány teljesen más, a legtöbb átalakító olyan lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29517) Studi válasza .: JuSzT :. (#29515) üzenetére


Studi
addikt

Értem. Hülye amcsik... :-D

(#29518) .: JuSzT :. válasza Studi (#29517) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és portugálok :D

(#29519) .: JuSzT :. válasza schawo (#29516) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, zsebre rakom és jön velem :)
a szép, hogy itt vettem tegnap az akksit a gépbe de a dobozt csak este bontottam ki :D

[ Szerkesztve ]

(#29520) Mercutio_ válasza Studi (#29509) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, az lemaradt, hogy én nem a hurka gyári nyakpántot használom, hanem ebay-es széles neoprént így kevésbé billeg a váz nyakban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29521) Studi válasza Mercutio_ (#29520) üzenetére


Studi
addikt

És még egy másik szíjjal a derekadhoz is erősíted, biztos ami biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29522) Mercutio_ válasza Studi (#29521) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamit beneztél az 2 külön dolog :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29524) eeXaa válasza Studi (#29523) üzenetére


eeXaa
addikt

Hihetetlen hogy ennyiért még nem sikerült eladni....

(#29525) schawo válasza eeXaa (#29524) üzenetére


schawo
titán

Ha nincs is mit, akkor máris hihetőbb :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29529) n.andras74 válasza Mercutio_ (#29520) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Jó hogy írtad:-) Gyorsan meg is rendeltem a neoprém nyakbavalót 800ért:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29537) hegyimorc válasza Studi (#29534) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Alkunak szerintem akkor van helye, ha a személyes megtekintés során kiderül, hogy mégsem minden felel meg teljesen a hirdetésben írtaknak.

Az alku érvekről szóljon, ne arról, hogy nincs kedvem annyit fizetni érte, vagy nincs is rá pénzem.

Sok módja van annak, hogy az ember az alkudozókat leszerelje. Én mindig felhívom a figyelmet már az első mailben is arra, hogy mit jelent a fix ár. Ha nem érti, az idejét vesztegeti. Elmondom, hogy nem viszem sehová, így minél távolabbról jön, annál jobban pórul jár, ha alkudozni próbál. Plusz mindig kihangsúlyozom, hogy nem kenyérre kell a pénz, nem sürgős és nem is fontos az eladás.

Egyébként semmi baj a végső ár kérdésekkel. Simán megismétlem a hirdetésben szereplő árat.
A mennyit engedsz a feléből is jó kérdés. Legalább nem vesztegetem az időmet és megjegyzem az illetőt.

Nem olyan bonyolult ez, csak nem kell érzelmeket belekeverni.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29538) vendingo


vendingo
veterán

Oly mintaboltba ha valaki vesz obit, akkor jár hozzá külön garipapír, vagy csak számlát adnak róla?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29539) Studi válasza vendingo (#29538) üzenetére


Studi
addikt

Jár hozzá garipapír külön, ráadásul olyan, amin az Olympus által adott, más kereskedőknél vásárolt obikra is járó 2 évet megtoldják +1 év Mintabolti garanciával. Így összességében nem két évet kapsz, mint máshol, hanem hármat. ;)

(#29541) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Meghirdettem az X100-at, ha vkit érdekel az apróban megtalálja. Oly XZ-2 lesz helyette (vagy ha valaki cserét ajánl akkor esetleg Fuji X10 vagy X20)

Köszi a kompaktos tippeket!

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29542) MrChris válasza pajibá (#29540) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszönöm a nagyon korrekt hozzászólást, ilyen elég ritkán van! Gyors és teljes gyógyulást kívánok, hogy még a nyáron fénycsapdázhass!

(#29543) pajibá válasza MrChris (#29542) üzenetére


pajibá
tag

Köszi szépen. :R

(#29544) Freddy76 válasza hegyimorc (#29541) üzenetére


Freddy76
addikt

Hm, és mennyi a végső ár?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29545) hegyimorc válasza Freddy76 (#29544) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Te annyi "kedvezményt" kapsz, hogy ha kell, akkor nem másnak adom :D (Na jó, neked lehet, hogy adnék olyan extra tartozékot is, amit amúgy megtartanék.)

Ki kéne már menni próbálni az x10-et, mert egyelőre csak addig jutottam, hogy mérete, alakja, építési minősége tetszik, de kattintani még nem volt időm :)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29546) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Panáéknál mitől függ hogy engedi-e az AF-C funkciót a váz? Csak bizonyos obik tudják, vagy a fix lencsék egyáltalán nem tudják? Köszi

(#29548) Gondwana válasza hegyimorc (#29545) üzenetére


Gondwana
addikt

X10-nek nincs egykezes hasznàlati mòdja, bicajozàshoz nàlam ezért kiesne.

AF-C: tudtommal minden üvegnél bekapcsolhatò, de a 20-asnàl pl. a sebessége miatt fölösleges

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29549) MrChris


MrChris
nagyúr

Lehet, hogy volt már korábban, az Olympus vf-2 és vf-3 felbontáson, kaphatóságon, áron, kinézeten kívül mi a különbség?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.