Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78001) Lassú Víz válasza Studi (#77996) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gyanítom, hogy e-shutter esetén lesz bekapcsolható, és csak ott focizik ahol a téma lehetővé teszi, praktikusan nem mozog gyorsan. De ha nem mozog gyorsan, akkor el is tudod kapni :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78002) eeXaa válasza jjeahh (#77997) üzenetére


eeXaa
addikt

Szerintem mindkét hsz. brilliáns volt, már ezért megérte benézni, és boldogabb is a napom... de tényleg nem mimóza lelkűeknek való a topik ahogy parci írja, aki nem csak kérdez hanem az észt is osztja, be kell vállalnia ezt az oldalát is a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#78003) Parci válasza rumos14 (#77994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az értelme a váznak az a7r2 + konverter után?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78004) Lassú Víz válasza Parci (#78003) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van akinek az esik kézre, és van elég erő, hogy őket is kiszolgálják. Szerintem volt/van olyan Olys is, aki inkább az E7-et várta tükörrel az E-M1 helyett.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78005) Studi válasza Lassú Víz (#78001) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem ahogy egy béka elkap egy legyet azt nem fogod tudni elkapni reflexből. Ahogy egy madár az egyik pillanatról a másikra elrugaszkodik, azt sem fogod tudni elkapni reflexből. Gyakorlott természetfotósok utóbbit talán, de átlagembernek most itt az E-M1mII. Persze kell hozzá a Mászterkárd is. :K

(#78004) Lassú Víz: nálam is óriási jópont, hogy tovább nőtt a markolat. Még mindig az E-30 az ideális vázméret számomra, kicsit vékonyabb testtel lehetne milc is. :K

[ Szerkesztve ]

(#78006) t72killer válasza Studi (#78005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért tegyük hozzá, hogy azt a mászterkárdot kevésbbé terheli meg a projekt, mint pl egy D500, ami akár tetszik akár nem, mégiscsak egy sima APS-c prosumer váz, említésre méltó videós képességek nélkül. (hogy az m1-II 4k-ja mennyire lesz említésre méltó, meglássuk)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78007) Studi válasza t72killer (#78006) üzenetére


Studi
addikt

No igen, ahhoz, vagy a hétdémakk-kettőhöz mérten teljesen korrekt az Oly árazása. A zsebemhez mérten fájós, de remélem lesz majd olyan megcsíphető akció, mint amit az E-M1-re találtam. :D

(#78008) sticky35 válasza Studi (#78007) üzenetére


sticky35
tag

Ha majd találsz jóárasított akciót, szúrd be ide is a linket légyszi:)

(#78009) Studi válasza sticky35 (#78008) üzenetére


Studi
addikt

Azt tavalyelőtt se tehettem, mert kb. egy darab volt belőle. :DDD

(#78010) sticky35 válasza Studi (#78009) üzenetére


sticky35
tag

Ejj, akkor nincs mese, marad a kenyér+víz kombó :D

(#78012) t72killer válasza Studi (#78007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, ezekről az akciókról vagy utólag értesül az ember, vagy a krónikus GAS gyűri le az embert három nappal azelőtt, mielőtt jönne a következő;]

Nekem egy g80+2.8-4/12-60 kitre fáj a fogam, nem tudom, hogy fogják mérni, miután az f/sötét előddel fáj 100 fonttal többe a váz.

#78011: APSc DSLR-ekről van szó (!= a6300, a canon ócskavasakat nem nehéz felülmúlni... ), és oly képviselő nyilatkozta, úgyhogy fenntartásokkal kell kezelni. Mindenesetre pozitív:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78013) Lassú Víz válasza sticky35 (#78010) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Naponta bejársz több MM üzletbe, és elhappolod Studi orra elől :P
Aztán megírod a csencselősbe, hogy mit nem vehetünk már meg :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78014) Studi válasza t72killer (#78012) üzenetére


Studi
addikt

Ja, a hivatalos közleményük tele van kiscsillagokkal, meg apróbetűkkel, de ezt már megszoktuk. :K
Ezeket az infókat persze fenntartással kell kezelni, egyelőre ki tudja, hogy miféle szenzor van a gépben, de nagyon kíváncsian várom az első méréseket.

Más: amit viszont egyelőre hiányolok, az továbbra is az alsóbb kategória. Az E-M10M2 és a PL7 is kicsit drága most belépőnek, hiányzik a ~120e körüli duplakit. Ha van esze az Olynak, akkor még gyártásban tartja a PL7-et, és eteti vele a népet, mint anno a PL1-el, meg nemrék a PL5/PL6-al. A maga kategóriájában szerintem a PM2 is nagyon jó cucc volt, az én szememben felért a GM1-el, valamiért mégsem lett olyan népszerű. (valószínűleg épp a PL5 olcsósága ölte meg kicsit)

(#78015) #21123072 válasza eeXaa (#78011) üzenetére


#21123072
törölt tag

Az e-m5 II meg a fullframeknél volt jobb, szerinte, úgyhogy ez a minimum. :)

(#78016) MrChris válasza eeXaa (#78011) üzenetére


MrChris
nagyúr

Neee!!! Még egy Sony apsc-nél is??? Fujit meg se merem kérdezni. Setsuya Kataoka nem tudja mit kap majd ezért :D Nem lennék a helyében ;]
Hát kíváncsi vagyok mit tud képminőségre!

(#78017) Oly-Service


Oly-Service
tag

Akit érdekel, néhány új termék bekerült a webáruházunkba

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#78018) Mirman


Mirman
őstag

Engem E-M1 IIvel kapcsolatban egy dolog érdekel már csak , hogy hova a viharba lett a minden forrás által megerősített kézből kitartható high-res mód ? :F

A pana bejelentésben pedig az 50-200 jónak tűnik. Nem ártana végre egy értelmes tele a rendszerbe mert eddig senkinek nem sikerült egy épkézláb tele-zoomot lerakni az asztalra. ( tesztek aalpján mind a 100-300 , mind a 100-400 pana és a 75-300 oly is siralmas ) Jó az oly 2.8 40-150 biztos pazar lehet ezt aláírom . :)

(#78019) t72killer válasza MrChris (#78016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Realistán? Szokásos max 1/3FÉ előrelépés és még örüljünk, hogy történt valami:U. Itt a fujipana csodaorganikum bioenergiával és homeopatikus fotonokkal dolgozó antianyag-szenzoráig nem lesz itt semmi csoda. Persze, a kiolvasóelektronikán tudnak csiszolni, a 30+FPS (oly) ill 4k60p videó (pana) tényleg komoly előrelépés, de a képzaj marad ott, ahol volt.

#78018: Azért az oly 40-150 nagyon pöpec darab, viszont gáz, hogy nem stabis. Telénél meg az IBIS nem tudja mindíg elég messzire pakolni a szenzort, h 150-200mm-en is kivédjen egy berántást.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78020) Studi


Studi
addikt

Még egy gondolatot bedobok, ha szabad: kifutottak a 4/3 obik, gyakorlatilag teljes a skála m43-on. Ez a 121 PDAF pont már nagyon nem a régi obik támogatásáról, sokkal inkább a hatékony hibrid AF-ről szól. Remélem ez ha nem is 121 ponttal, de leszivárog lassan az alacsonyabb kategóriákba is. :K

(#78021) MrChris válasza Oly-Service (#78017) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még nincs EM1mk2? Pedig pont be akartam ugrani egyért :D
Új versenyző! Vagy már volt? 329$ 12-40-es obival!! +425,/1.8l obival meg 450$!! Ha nagyon elkezdi tolni ez a YI akkor olyan dömping lesz mint a piacot elárasztó droidos telefonokkal?

(#78022) t72killer válasza Studi (#78020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lenne, meg a pana DFD vs oly PDAF kompatibilitás - vagy ez már meg van oldva?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78023) Lassú Víz válasza MrChris (#78021) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Na kinek volt 9 parcis tippje a 12-100-ra? Nyert!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78024) mikrofon válasza Mirman (#78018) üzenetére


mikrofon
addikt

ITT megtalálod: Az olympus eredeti SPEC alapján
Egyébként: Plus a 50MP High-Res Shot Mode

Engem sokkal jobban érdekel, hogy mikortól lehet kapni és lesz-e kitt-ben a 12-100-el és esetleg a 25/1.2-vel, mert ha igen, akkor most külön nem venném meg az obikat.... Bár az is jó variácó lenne, ha a 40-150 PRO-val lenne kittben.... De gondolom utóbbi csak dupplakittel lenne 12-40 PRO-val is

(#78025) mikrofon válasza Lassú Víz (#78023) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem!
vagyis 9-10-et mondtam... 10 HUF-tal kevesebbért hozzá lehet jutni....

[ Szerkesztve ]

(#78026) Mirman válasza mikrofon (#78024) üzenetére


Mirman
őstag

Sehol nem említi az oldal hogy KÉZBŐL kitartható lenne a high-res mód. Ez alapján semmi változás nem történt csak több a megapixel.

(#78027) t72killer válasza mikrofon (#78024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A duplakit valószínű, nettó telekit kizárt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78028) Studi válasza Lassú Víz (#78023) üzenetére


Studi
addikt

Én 8-at mondtam, mert a régivágású klubkártyával számoltam. :DDD

(#78029) mikrofon válasza Mirman (#78026) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem is!
Viszont a 7-14 PRO, 12-40PRO és a 40-150 PRO ezzel a markolattal szerintem nagyon kényelmes lenne.... Úgy meg már kérdéses a 12-100 értelme... vagy a 3-as sor értelme kérdéses 12-100 mellett.... inkább a 25/1.2, hogy legyen fenyérős is.... meg esetleg egy fenyérős portré....

egyébként szerintem inkább a 8 parci nyert, hiszen a kilencet még éppen nem éri el és azért lesz olyan hely, ahol kicsit olcsóbban kínálják majd.....

[ Szerkesztve ]

(#78030) Studi válasza Oly-Service (#78017) üzenetére


Studi
addikt

:R Az "egy héten belül" felirat gondolom sztenderd, nem kell komolyan venni. ;)

(#78031) t72killer válasza mikrofon (#78029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PRO készlet lényege az f/2.8. Ha annyi nem kell, akkor jöhet a 12-100. Persze utóbbinál még tudni kéne az optikai teljesítményt. Lényeg, hogy már seregnyi jobbnál jobb fix és zoom obiból válogathat az ember:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78032) Lassú Víz válasza Studi (#78028) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor ezért érdekel téged az egy héten belül, ugye? Az a fránya gyűjtőszenvedély ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78033) Oly-Service válasza Studi (#78030) üzenetére


Oly-Service
tag

Nem, de a termék nevénél szerepel a várható szállítási idő

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#78034) mikrofon válasza t72killer (#78031) üzenetére


mikrofon
addikt

Én most csak a saját nevemben beszéltem, hangosan gondolkodtam...
Szerintem is ez a lényeg. Mindenki válogathat kedve szerint. Kinek a fényerő, kinek a méret, kinek az élesség, kinek a háttérmosás a fontos..... A következő kérdés, hogy van-e rá pénze...
Az optikai teljesítménnyel nem hinném, hogy lenne baj. Még itt, ezen a kritikus jólmegmondó fórumon sem olvastam, hogy valaki PRO obira panaszkodott volna használat után és azért a 12-100 is megkapta a PRO besorolást....Meg hát ott van benne a +1-et hozó IS, ill ha 5 tengelyes stabi is van akkor az az F4 nem is az a sötét F4

[ Szerkesztve ]

(#78035) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy kérdés: van itt olyan aki használt már Olympus ECG-2 és vagy Olympus HLD-8G markolatot?
Melyikkel stabilabb a fogás?

(#78036) Parci válasza Lassú Víz (#78023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

parcinak, emlékeim szerint :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78037) ANOka


ANOka
őstag

Valaki végig nyálazta már a PL8 részletes specifikációit?
Avagy mi a lényegi különbség a PL7 és a PL8 között?

(#78038) t72killer válasza ANOka (#78037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A DPR szerint az égvilágon semmi :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78039) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Valakit nem érdekel egy HLD6 egy halom akkuval?Priviben irjon

(#78040) OPiiPO válasza Parci (#77912) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem tudni olyanról, ami tényleg és valóban rossz lett volna.
Pl a 4/3-os 50mm f/2 az általam ismert a tökéleteshez legközelebb álló üveg, optikai tulajdonságait tekintve.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78041) OPiiPO válasza madgie (#77930) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem nem lett volna értelmetlenül nagy. Méretében nem volt nagyobb az E-3 Zuiko Digital ED 14-35mm f/2 SWD mint a D700 Nikkor 28-70 f/2.8. Az utóbbi pedig a Szent Grál a TudjukKik közt.

Tudom, mert egy időben egyszerre használtam mindkét rendszert, úgy hogy minden új vásárlású volt . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78042) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
Lenne egy teljesen amatőr kérdésem. MFT rendszeren, melyik az az átfogás, amit pl apsc-n 35mm vagy 50mm-en látok? Rendszerváltást tervezek fényerős fix obival, idáig meggyőződésem volt, hogy sony a6300 lesz a befutó, de szemezgetek a panaGX80-al valamint megvárom a G80-at is mindenképp, csak ez a szenzorméret számomra teljes homály.

(#78043) konyi79 válasza Zilko87 (#78042) üzenetére


konyi79
addikt

Míg APS-C-n 1,5x a crop, addig mft-n 2x. Azaz a Sony 35-ös helyett itt 25 mm-ben kell gondolkodj, ami kisfilmen 50 mm-nek felel meg kb.

[ Módosította: Parci ]

(#78044) Mercutio_ válasza Zilko87 (#78042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olympus 17/1.8 és 25/1.8 vagy Panasonic 25/1.7 illetve Pana-Leica 25/1.4

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78045) csacsi77 válasza Zilko87 (#78042) üzenetére


csacsi77
senior tag

Itt láthatod a méreteket egymáshoz viszonyítva. Ekvivalens gyújtótávban kell számolni, ahol az "alap" a full frame méret.
Ha egy Pana/Oly objektíven látod a millimétereket, akkor azokat 2x-vel kell szorozni. Ha egy Nikon/Canon/Pentax/Sony croppos objektíven, akkor 1,5x-el (Canonnál 1,6x-al) kell szorozni, hogy megkapd az azonos (ekvivalens) gyújtótávolságot full framen, vagyis a Leica kisfilmes rendszerén (ami a film volt régen, amit belefűztek a legelterjedtebb gépekbe).
Az általános gyújtótávolságok full framen:
- halszem: kb. 8-10 mm
- nagylátó: kb. 12-35 mm
- normál: 50-55 mm
- kistele: 70-100 mm
- tele: 100 mm-től felefelé
Ha Oly/pana obikat nézel, akkor az általános kit objektíven a 14-42mm-t látod. Ezt átszámolod 2x szorzóval akkor megkapod, hogy 28-84mm-es átfogású vagyis a nagylátótól a kisteléig lefedi a tartományt. Ugyanez pl.: Nikonnál a 18-55mm. Ezt 1,5-el megszorzod, akkor megkapod 27-82,5mm-t. Vagyis kb. ugyanazt a látószöget kapod a kitobjeketívekkel szinte minden rendszeren.

APS-C 35mm = Pana/Oly 25 mm
APS-C 50mm = Pana/Oly 35 mm

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#78047) Zilko87


Zilko87
tag

Köszönöm mindenkinek, teljesen világossá vált! :)

(#78048) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arról tudni valamit, hogy az új pana obikban van-e motoros zoom? (konkrétan 12-60 & 50-200)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78049) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#78044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ooops, bocs most nézem, hogy nem érv. 35/50-es gondoltál, hanem aps-c-re pakolt ilyen obikra.

Akkor ahogy lentebb is szerepel :
Aps-c 35 = m4/3 25
Aps-c 50= m4/3 35

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78050) madgie


madgie
titán

Cuki, cuki vagyok

Ui: valószínűleg azonnal rárabolnék, ha mft-m lenne :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.