Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28501) #58660352 válasza gcsikos (#28467) üzenetére


#58660352
törölt tag

Az enyémet kipróbálhatod, ha az Europark vagy a Köki Terminál megfelel neked.

(#28502) FEDman válasza lenan (#28498) üzenetére


FEDman
addikt

Hidd el, senki nem kérte számon azt hogy miért nem cserélhető obis. :N
Azt ellenben igen, hogy ha már nem cserélhető obis akkor nyújtson már ezért cserébe valami pluszt. Kisebb, ügyesebb, vagy akármi. Ha ugyanazt a méretet hozza, akár rosszabb fényerővel is akkor mi értelme ennek a fix építésnek?

A Fuji X100 egyébként egy remek példa. Annak az obija pont hogy azért olyan pici, mert kompakt és ugyanezt egyáltalán nem lehetne egy rendszer gépen ugyanígy megoldani. Ennek két oka van, cserélhető gépes vázaknál egyrészt nem lehet ennyire drasztikusan a szenzorra tolni az obit, már a fizikai sérülés veszély miatt se. A történet másik része, hogy a mai szenzorok igen rosszul tűrik a szenzorra tolt obikat. Ez ellen a Fuji az X100-nál direkt ehhez az obihoz igazított eltolt mikrolencsékkel védekezik. Tehát itt rendesen össze van hangolva a vázra hegesztett egy szál obival. Ugyanezt a technológiát a Fuji az X-Pro1-nél már nem alkalmazza, mert arra vázra rengetegféle obi felkerülhet, és nem biztos hogy minden esetben pozitívan jönne ki ugyanaz a mikrolencse eltolás.

Ennek megfelelően így néz ki egy APS-C mirrorlessre fejlesztett ekv. 35mm-es obi egy ügyes kompakton és egy cserélhető obis rendszergépen. Azért szerintem a Fuji a kompakt építésért cserébe felmutat valami kis pluszt is. :U

Hogy miért véded ezt a gépet én nem értem..
Nekem is szívem csücske a Leica, de én semmi olyat nem látok ebben ami miatt a Leicát amúgy szeretni lehet és érdemes.

Abban biztos vagyok, hogy az obija képminőség szempontjából rendben lesz, no de felteszem a kérdést ki az akit ez meghat ilyen paraméterek mellett??
A rendszergépekben például szerintem az a legjobb, hogy nem kell feltétlen használni a hozzájuk adott buta fényerőtlen kit obit. :DDD

Persze abban igazad van, hogy sokan az életüket végigfotózzák egy szál kit obival. No de felteszem a kérdést az a közönség akinek ennyiről szól a fotózás el fog e gondolkozni egy ilyen árú Leica kompakton?
Röviden és tömören ez most szerintem nagyon mellé ment és nem is igazán értem mit gondoltak, milyen réteg lesz majd ennek a vevőköre?

(#28503) Parci válasza FEDman (#28502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az összes mondatoddal egyetértek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28504) gcsikos válasza #58660352 (#28501) üzenetére


gcsikos
tag

Nagyon köszönöm, alkalomadtán élek a lehetőséggel.
Ma egy topik tanács jóvoltából (kösz ezt is) az Alle-ban kipróbáltam a power zoomos kittel, befér a zsebembe (a korábban belinkelt instagramos fotósba :) ) úgy vettem észre gyorsabb az AF, mint a NEX-5N esetében.
Jövő héten viszem szervizbe a NEX-et, lekopott a kijelzőjéről egy réteg (típushiba), cserélik pikk-pakk, utána hirdetem erősen nyomott áron a három obijával ha nem tudok hozzá szerezni evf kijelzőt ebey-en, nem gyári horror áron. Ha nem, akkor G5, talán esik is valamit az ára a G6 miatt.
Még 1x köszönöm :R

(#28505) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

29EV átfogás HDR egy képből.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28506) HollyBoni válasza Dare2Live (#28505) üzenetére


HollyBoni
veterán

:Y

Töltögettem pár D800 RAW-t, az is brutális.

(#28507) Mr.Csizmás válasza Dare2Live (#28505) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

EM8, XE3-ban varjuk :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28508) lenan válasza FEDman (#28502) üzenetére


lenan
aktív tag

Nincs mit védenem rajta,sajnos nem leicashopom van.
M8-at használok viszont,azt szeretem. ( pedig vannak hibái bőven)
Teljesen egyetértek veled, hogy a speciális cuccoknál, fix objektíveknél sokkal jobban meg lehet oldani problémákat (pl. eltolt mikrolencse, jó optikai kereső stb), de ez így volt részben a filmes korban is. Azért lehet cserélhető rendszernél is az érzékelő síktól 3mm-re is a lencse ha erre rágyúrnak, bár nyílván ez nem általános igény. (gxr és hologon, tök jól működik - de jól megy telékkel is)
Amúgy is egyetértek alapjaiban veled, de szeretem védeni az elesetteket:-)

(#28509) tacto válasza lenan (#28508) üzenetére


tacto
aktív tag

Ennel a konceptnel epp az M modul, nemileg ertelmezhetetlen szamomra, (evf) kereso nelkul. Meg nagylatonal so-so, de a tobbi objektivvel...

Amugy elkepeszto cool a Hologonnal...

[ Szerkesztve ]

(#28510) Parci válasza tacto (#28509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van hozzá opcionális evf

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28511) tacto válasza Parci (#28510) üzenetére


tacto
aktív tag

Kosz, igy mar mas a helyzet...

(#28512) Parci válasza tacto (#28511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon-nagyon jó a ricoh. sok szempontból. ergonómiából például. kompakt váz, de minden ív, minden gomb, minden a helyén van. full fém. annyira jó, hogy utána sírsz, ha megfogsz egy kis pen vázat a pöttöm, lötyögős vezérlőkerekével.

viszont elavult is sok szempontból. az af elég gyenge (leica m modulnál mondjuk ez mindegy). az evf felett is eljárt már a kor. ez a két probléma van vele szerintem, pont a leica m-nél lehet, hogy annyira egyik sem gáz (mert hogy focus peaking viszont van, többféle, ahol belenagyítás is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28513) tacto válasza Parci (#28512) üzenetére


tacto
aktív tag

Epp, annyi ev utan, gondolom meglepni a Nex-6-ot a kitobjektivvel. Remelem, a 16-50 hasznalhato,nagyritkan, foleg rekeszelve, fixen, allvanyrol, sot hozza a Sony E palacsinta minoseget (ezt nem nehez, arra szamitok, tullepi...).
Ez a fix manualokhoz szamomra a legelerhetobb aru, kismeretu, kompakt vaz, remelem, nem csalodok.
A m43 marad azert, a 45-rol nem szivesen mondok le, tobb okbol.
Itt jon kepbe a gxr, egy M modul 500 euro korul kaphato, de mint az elozo beleszolasom tukrozi, nem melyedtem tulsagosan bele a rendszerbe...

(#28514) lenan válasza Parci (#28512) üzenetére


lenan
aktív tag

A héten volt a kezemben Leica M váz, abban a fókuszpiking egy kalap szar a ricoh fekete-fehér kontraszt kiemelőséhez képest. (ez mondjuk a sony-nál is jobb szerintem) Teljesen ok az az evf kereső is az élességállításhoz és a komponáláshoz. Visszanézéshez azért lehetne jobb is.
Azzal az M modullal semmi baj amúgy, lehetne persze FF :-), és mondjuk sokkal jobb lenne egy vázba épített evf kereső, az enyém a táskában mindig felhajlik, néha be is akad úgy. (le kéne ragasztani) Ha lesz következő GXR váz, abba szerintem belemasszírozzák a keresőt.

(#28515) Parci válasza lenan (#28514) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gond az, hogy nem lesz több gxr, 99% :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28516) lenan


lenan
aktív tag

az 1% is valami:-)
de lesz FF nex 100%

(#28517) tacto


tacto
aktív tag

Azt hiszem, minden elhangzott, rettenetesen nem tudtam ergonomiailag szeretni az evf-2-ot sem, akkora kompomisszumot jelentett kezelhetoseg teren - nekem. A bepattintos-ottmarados biztos nemileg jobb megoldas, de ott is gondot okoz a formai kinoves, kezeles, vigyazas stb. Ami teny, leveheto, cserelheto, upgradelheto, amennyiben ez eletszeru.
Tenyleg, egy esetleges keresos GXR vaz, izgalmas lehet.
Vegkepp OFF, de a focus peaking nem az en vilagom, ellenben a kulturaltan megoldott belenagyitas igen.

(#28518) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Jövő márc.15től fogva törvényesen nem lehet majd utcán... fotózni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28519) mondomén válasza Dare2Live (#28518) üzenetére


mondomén
őstag

Épp a napokban vettem gépet többek közt azért, hogy kipróbálhassam az utcafotózást. Kötsögök :DDD Mondjuk még van idő, de akkor is na...

(#28520) Schanyee válasza Dare2Live (#28518) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem fogok mélyebben belemenni a politikába, csak egy részletet idézek a cikkből, mert szerintem ez az átlagos utcafotóst pont hogy nem érinti:
"Kivétel persze van az új Ptk.-ban: ha közszereplőkről készül a kép, vagy nyilvános rendezvényen, akkor nem kell engedélyt kérni"
Szóval ott van a nyilvános rendezvényen, amit elég sokmindenre rá lehet fogni. Ráadásul különben sem hiszem, hogy ha eddig bárkit fotóztál utcán és megengedte hogy közzétedd (ami a cikk alapján eddig is engedély köteles volt) akkor az most ne engedné meg. Ez inkább pont a közszereplők irányában lehetne erős korlátozás, de ők meg külön benne vannak kivételként a törvényben.

(#28521) .: JuSzT :. válasza Dare2Live (#28518) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Lehet fotozni,de ha keri h torold ki,ki kell torolni. Ha nem keri,az rautalo magatartas,magyarul hozzajarul a kep keszitesehez.

(#28522) Studi válasza .: JuSzT :. (#28521) üzenetére


Studi
addikt

Akit a 300-as telével lövök azt se fogja tudni, hogy a kerületben vagyok. :DDD

(#28523) sideburns válasza Studi (#28522) üzenetére


sideburns
aktív tag

Jó a 300mm telézni, de politikust én inkább nagylátószöggel lőnék (úgy 9mm).

(#28524) LadyLorien válasza sideburns (#28523) üzenetére


LadyLorien
tag

:DDD Hatalmas hozzászólás!

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28525) xtremetuning válasza sideburns (#28523) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez betalált :DDD :DDD :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28526) fattyu válasza sideburns (#28523) üzenetére


fattyu
veterán

semmi a baj a normál gyűtávval jó? .45? .50?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28527) gorgo válasza sideburns (#28523) üzenetére


gorgo
őstag

Én ezt inkább lefűrészelt csövűnek mint nagylátónak mondanám, de igazad van! Az, hogy a törvényjavaslat "gusztustalan" nem kifejezés. Vérlázító!

Van egy jó hírem: a magyar fakabátok nagy ívben fognak erre szarni, ettől 1000x durvább dolgokkal sem foglalkoznak, azaz ez egy olyan törvény lesz, mint például a nemrégiben eltörölt "nem lehet kerékpárral erdőbe behajtani". Az még betarthatatlanabb és még kevésbé tetten érhető volt. Én konkrétan le fogom szarni, bizonyítsa be hogy a "sértett" hogy ő van a képen. Ahhoz nincs joga/lehetősége, szóval a törvény betarthatatlan.

Egyébként ez annyira durva hír, hogy konkrétan el sem hiszem, de ismerve pártunk és kormányunkat sajnos mégis. :( :( :(

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28528) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

és tényleg 1/1,7" a pentax q7... várok még egy kört a 2/3"-ra, aztán jöhet :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28529) FEDman válasza lenan (#28508) üzenetére


FEDman
addikt

Elesettek, hol? :DDD
Lehet én vagyok túl érzéketlen, de egy 2.850$-os Leica kompakttal kapcsolatban az elesett szó lenne az utolsó ami eszembe jutna.

Még egyszer mondom, a Leica távmérős vonala nekem is nagyon kedves, de ennek a kompaktnak ehhez a formán kívül az égvilágon semmi köze.
Attól meg hogy egy fényképezőgép gyártó nagy múltra tekint vissza még nem azt jelenti, hogy nem is lehet azt kritikával illetni. Sőt szerintem ilyen esetben lehet csak igazán, ugyanis itt az elvárások joggal magasabbak, mint mondjuk mezei Samsung esetében.

De mondjuk játszunk el a gondolattal, hogy ezt a gépet egy másik gyártó hozza ki, Leica árazás nélkül mondjuk "csak" 1.600$-ért, akkor is ilyen megértő lennél vele szemben? :U

A kis Leicán felül ami nekem nem tetszik mostanában, hogy egyre inkább olyan érzésem, van mintha valami Sony szindróma kezdene kialakulni. Értem ezalatt, hogy az új Sony szenzorok már annyira jók, hogy ettől a gyártók teljesen vérszemet kaptak. Ott van mindjárt a Sony, a NEX-en folyamatosan azt érzem, hogy úgy van vele a gyártó, hogy objektív terén nem is igazán kell megerőltetniük magukat, a szenzor úgy is van olyan jó, hogy az önmagában eladja a terméket. Vagy ott az 1" szenzoros RX100, ami az egyik legjobb kompakt lehetne a piacon ha nem csupán a szenzorról szólna és nem egy lágy rajzú fényerőtlen vackot raknak eléje.
De ugyanez a szerintem rettentően rossz hozzáállás más gyártóknál is kezd elharapózni. Például milyen érdekes, hogy az Olympus pont akkor gondolta, hogy egy 43 szenzorra jó ötlet lesz f3,5-6,3 fényerejű kit obit kifejleszteni amikor Sony szenzorra váltott. :W
És most erre itt ez az új Leica kompakt. Láttam azóta vele készült képeket, ahogy azt vártam is a képminőséggel semmi gond, de ez a fényerő akkor is arcátlan dolog volt tőlük.

Ahol azt érzem, hogy egy gyártó a szenzorok fejlődését látva úgy érzi, hogy akkor most a másik oldalon objektívek terén emiatt egy kicsit alább lehet adni az igényeket az nekem nem tetszik. És ez teljesen független attól hogy épp melyik gyártóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#28530) jjeahh válasza FEDman (#28529) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezen én is agyaltam...meg kell venni ezt a kamerát focus peaking-el, keresővel, és ezt az obi-triót, aztán soha többé nem gondolkodnék ilyesmin... :P kb 5000 dolcsiból asszem meg is van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28531) Dare2Live válasza FEDman (#28529) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A szenzorhoz még add hozzá az SWs korrigálásokat, úgy teljes a kép. Nem kell, hogy az üveg jó legyen, majd az SW a torzítást kikalalapája, széleken ráenged + élesítést oszt nesze tessék. 16-50nek meg még én is elnézem mert akkora amekkora.

És én ezt nem Sony szindrómának hanem 4/3 szindrómának nevezném. Ahol a csúcsfixek 1.8ak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28532) FEDman válasza Dare2Live (#28531) üzenetére


FEDman
addikt

"A szenzorhoz még add hozzá az SWs korrigálásokat, úgy teljes a kép. Nem kell, hogy az üveg jó legyen, majd az SW a torzítást kikalalapája, széleken ráenged + élesítést oszt nesze tessék."

Biztos van olyan gyártó, aki ehhez is így áll hozz, de az nem m43. ;)
A mi rendszerünkben az SW korrekció pont nem arról szól hogy e mellett nem kell minőségi üveget tervezni. A legtöbb m43-as üveg, mint például a Lumix 7-14/4, a Lumix 20/1,7, vagy egy mZuiko 12/2 elképesztően igényes optikailag. Ezzel együtt használják a szoftveres torzítás korrekciót is amivel egyszerűen csak kihasználnak nagyon intelligens és átgondolt módon egy olyan tervezési eszközt is ami eddig több okból is elérhetetlen volt. Írtam is erről korábban.

Ja és írod, hogy SW úton kikorrigálják a gépek a torzítást, majd utólag a széleken ráengednek + élesítést. Nos ez nem egészen úgy működik ám ahogy azt te elképzeled, ilyen utólagos + élesítést Rawban egyetlen gyártó se végez. :N
Röviden és tömören a szoftveres torzításkorrekció alkalmazása önmagában nem nélkülözi az igényes jó minőségű objektívek gyártását.

(#28533) need válasza Dare2Live (#28518) üzenetére


need
addikt

erről nekem mindig a NO Limit jut eszembe..!

kis szösszenet hogy meddig is elfajulhat a dolog..
m.helyem..most mindegy mi a neve..egy fotópályázatot hírderet..bár ki csinálhatott és küldhetett be képeket..természetesen a téma adott volt ami szorosan össze függ a munkáddal..na most a m.helyre tilos gépet bevinni mert az 1ből kirúgással jár..ha engedélyt akarsz kérni ahhoz gyakorlatilag tűzgyújtási engedély kell..mondjuk ezt senki nem értette..tehát..ebből logikus hogy meg se próbálj engedélyt kérni.! a másik variáció keress olyat akinek van fotózási engedélye..és az ő..6-7 éves kompakt gépével csináld meg a képet..
na most én adom az ötletet a koncepciót..a témát..és akkor ki exponál..?Ő mivel övé a gép..de én pályázok..
vagy is inkább ő..? vagy még sem..? ez így egy fa*ság.. és nem let se kép se koncepció..se semmi..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28534) n.andras74


n.andras74
aktív tag

14mm 2,5 (pici átmenetes szűrő)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28535) n.andras74 válasza n.andras74 (#28534) üzenetére


n.andras74
aktív tag

persze lerekeszelve a palacsinta. Sok minden nem történt az égen... de kis sétával egybekötött aktingatásnak kellemes volt. :)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28536) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Apparently the Hasselblad Lunar (cough, cough) has gone on sale, and is now available on Amazon. To celebrate this occasion we are offering the first person anywhere in the world who can prove that they have purchased a Lunar a complete collection of all of our training and travel videos as a reward (compensation?). We'll also offer to publish your review, if you care to write one. The review has to include a brief explanation of why you decided to pay $7,000 for a Sony NEX-7."

:DDD

(tisztelettel nem egyetértve senkivel, aki védené őket, rohadjanak meg, de tényleg)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28537) Szulita28 válasza Parci (#28536) üzenetére


Szulita28
senior tag

"rohadjanak meg, de tényleg"

A Hasselblad, a Sony, az oldal, vagy aki védené őket? :)

[ Módosította: Parci ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#28538) Studi válasza Szulita28 (#28537) üzenetére


Studi
addikt

Ez nekem sem tiszta. De valaki tuti rohadjon meg. :DDD

(#28539) Gondwana válasza Studi (#28538) üzenetére


Gondwana
addikt

Síma erjedés is jó lesz, oszt' majd főzünk belőle jó páleszt!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28540) Parci válasza Szulita28 (#28537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a hasselblad, ha nem volna tök egyértelmű. szoros második a leica az új gépükkel, de az azért mégis egy fejlesztés és egy új cucc. ez egy 7000 dolláros nex-7.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28541) Freddy76 válasza Parci (#28540) üzenetére


Freddy76
addikt

Valld be, az zavar, hogy ez nagyon sokára lesz ötvenezer.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28542) Parci válasza Freddy76 (#28541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az arcátlanság zavar, meg az, ha valaki ennek kapcsán elkezd a hasseblad örökségéről papolni. maga a váz még csak nem is tetszik, a nex-7 sokkal modernebb, kompaktabb, szimpibb. azonos árban is a nex-7 kéne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28543) Studi válasza Freddy76 (#28541) üzenetére


Studi
addikt

Gyakorlatilag kimondhatjuk, hogy előbb lesz egy kiló kenyér ötvenezer, mint ez. :DDD

(#28544) Studi válasza Parci (#28542) üzenetére


Studi
addikt

Ez egy műtárgy sznob milliomosok vitrinjébe. A belseje mindegy is, nem a használat az elsődleges funkciója, emiatt felesleges a Nex 7-tel összehasonlítani.

(#28545) Marseille199 válasza Studi (#28544) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem az sem. Az aki Hasselbladot használ/szimpatizál vele, nem fogja megvenni ezt a valamit. Szerintem.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28546) FEDman válasza Parci (#28540) üzenetére


FEDman
addikt

Nálam a Leica az első, de csak azért mert ezt a Lunar csodát én nem a fényképezőgépek között tartom számon. :DDD

Ellenben én haragudni nem haragszom egyikre se, a piac majd úgyis büntet helyettünk is.. :U

(#28547) Freddy76 válasza Parci (#28542) üzenetére


Freddy76
addikt

Elfelejtettem szmájlit rakni az előzőre, bocs :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28548) Parci válasza FEDman (#28546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem oda kerülnek ezek a cégek, ahová valók. lehet, hogy egykor ikonok voltak, ma azonban ez öniróniának is gyenge. ráadásul hihetetlenül rombolja a brandet, nem is értem. mert hogy a nagy hassy is drága, de ott elvileg kapsz is valamit. ha viszont kiadnak egy ilyen 7000 dolláros kamugépet, az emberben felmerül a kérdés, hogy vajon nem ugyanilyen vastagon fog-e a cerka feljebb is...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28549) b.vr válasza Parci (#28548) üzenetére


b.vr
őstag

Nyilván "ott fönt" is vastagon fog az a ceruza - csak épp a konkurenciánál is (meg ott azért lehet azzal indokolni hogy (a mainstream consumer cuccokhoz képest) töredék méretű piacnak kell mindezt eltartania)

Itt meg ugye az a gond, hogy ahogy írod is, "de hát ez egy nex, csak 7000 dolláért" :) De mindegy is, consumer szinten azért működik a piac, simán lehet hogy még azt a pént sem hozza be, ami legalább a formatervező díjazását fedezné, a gyártásról, promóról nem is beszélve :)

PS: középformátumú fozózásról semmi tapasztalatom nincs, de nem hiszem hogy aki olyan gépet vesz, az az ilyen kisiklások alapján ítélné meg a gépet.
Ha szüksége van a munkájához, akkor beruház - azt persze ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy ott is egyre többen gondolják (főleg ha elektronikus médiumban publikálnak) hogy egy FF tudása is bőven elég nekik technikailag, csak sokkal olcsóbb. Nem olvastam kimutatásokat, de nem lepődnék meg ha évről-évre szűkülne az a szegmens.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28550) Gondwana válasza Parci (#28548) üzenetére


Gondwana
addikt

...remélem oda kerülnek ezek a cégek, ahová valók...
Kodak már megérkezett (Agfát és Polaroidot meg nem is említek), szóval nem egy járatlan út így eltűnni.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.