Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29851) FEDman válasza jjeahh (#29849) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem itt az mZuiko 75/1,8-at érdemes alapul venni, annál tuti nem lesz olcsóbb ez az új Pana obi.

(#29852) n.andras74 válasza FEDman (#29851) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Manuális obiért biztos nem adok több tizezret... Mikor átalakitóval nagyon jók az öreg fixek...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29853) MrChris válasza .: JuSzT :. (#29712) üzenetére


MrChris
nagyúr

Véget ért 660eur, kb. 195e.ft

(#29854) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha érdekel valakit ebben a forróságban... kicsi a különbség, de melyiknek vannak szebb színei? Érzetre melyik színvilág tetszetősebb? Letöltve lehet rendesen látni, böngészőben xarul jelenik meg.
P7270223
P7275730
Két különböző Oly gép jpgje leméretezve.

(#29855) rbalint88 válasza MrChris (#29854) üzenetére


rbalint88
addikt

Az első szebb, a második természetesebb :)

(#29856) b.vr válasza FEDman (#29851) üzenetére


b.vr
őstag

Én korábban gondoltam ezt, viszont mióta láttam azt az (igaz, ismétlem még nagyon pletyka-szintű) spekulációt a 3.000 eurós 150/2.8-ról... Szóval én 1.000 euró fölötti, de nem _lényegesen_ fölötti árat tudtam volna elképzelni a 42.5/1.2-re, de asszem ezeknél az üvegeknél elveszett a gyártó realitás-érzéke...

És nem, nem a csóringer k-európai pénztárcáról van szó, hanem valóban a realitásról. Ezt korábban is írtam már, hogy pont portrénál a legkevésbé lényeges hogy a m43 rendszer-szinten is kicsi. Bő 1.000 euro keretből (ami minimum lesz az az üveg) viszont APS-C rendszerben akár csak erre a célra is tudsz építeni egy gépet+objektívet, minőségben/pénzben még mozgástered is van mert tudsz válogatni (oké, ha 50-esből építed az kicsit rövidebb, ha 85ösből az kicsit hosszabb lesz, de összességében szebb/jobb képminőséged lesz, olcsóbban. Oké, termetesebb - de portrénál ez kit zavar? Engem biztos nem.
Persze, a 42.5/1.2 m43on a drágasága mellé egy elképesztő csúcs-termék de valójában FF-ekvivalensben abszolutdesemmi extra. Ha valaki annyira komolyan gondolja a portrézást (meg úgy általában az extrémen elmosott hátteret), még azt is el tudom képzelni hogy jobban jár ha inkább gyűjt még és FF-re vált (illetve attól még a m43-nak is nagyon megvan a helye - _hosszú_ távon pl. én ilyen kombinációban gondolkozom, asszem írtam is ezt már többször)

Tovább folytatva ezt a gondolatmenetet, teléknél még legalább kapsz is valami fontosat cserébe, mert tényleg sokkal-sokkal kisebb és könnyebb. Pl. egyszer (és valószínűleg előbb, mint fullframe vázam... :) ) tuti lesz Pana 35-100/2.8-am, pedig az is az 1.000 eurós lélektani határ fölött van. De az könnyű, picike, plusz (ez erősen személyre szabott szempont, és még erősen a jövő zenéje sajnos :) ) beengednek vele olyan koncertekre és sport-eseményekre ahová FF-mel nem (bár ha jól látom ez is szigorodik, korábban tuti 100mm körül volt a határ, most direkt megnéztem egy Pittsburgh Penguins hokimeccsre már be sem lehet vinni cserélhető objkektíves gépet, a Detroit Red Wingsnél 80 mm a határ, viszont pl. Bostonba meg bármi. NBA-t még nem néztem, de gondolom ott is hasonló lehet a szórás. Amúgy is mindegy, mert nemcsak 35-100-am nem lesz még jó ideig, de sajnos egy USA-körút reális tervezgetésétől is meglehetősen messze vagyok még sajnos :)
Prágában viszont egyelőre még gond nélkül beengedtek a meccsekre, igaz csak a 45/1.8cal és a 9-18-assal (de nem nézték mi van ráírva) mondjuk a második alkalommal azért volt egy kis hezitálás a biztonsági őr részéről, de aztán a főnöke mondta hogy persze. Azért ezentúl tuti hogy emailben előre le fogom egyeztetni :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29857) MrChris válasza MrChris (#29854) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt egy másik kép pár:
P7270220
P7275729

(#29858) HollyBoni válasza MrChris (#29857) üzenetére


HollyBoni
veterán

Második! :K

(#29859) rbalint88 válasza MrChris (#29857) üzenetére


rbalint88
addikt

ennél a párnál minden szempontból a második a nyerő.
az első régi szenzoros gép, a második már sony-s?

(#29860) EFT válasza MrChris (#29854) üzenetére


EFT
tag

Nekem egyértelműen a második (P7275730) tetszik jobban.
Meg lehet tudni melyik az a két Olympus gép?

(#29861) EFT válasza MrChris (#29857) üzenetére


EFT
tag

Itt is a második, de a két kép expozíciója nem azonos.
Az ilyen árnyékos részeknél -2/3FÉ expo korrekció kellene, aminek hiánya az első képen látszódik is.
A második kép jól exponált. Nem tudom, volt-e expo korrekció vagy az automatika magától hozta a jó eredményt.

szerk: jobban megnézve, a kontrasztban (is) van különbség. Nem csak a sötér sötétebb a másodiknál, hanem a világos is világosabb.

A tippem, az elsőre egy régi szenzoros Oly PEN lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29862) .mf válasza MrChris (#29854) üzenetére


.mf
veterán

Az én tippem is a régi vs. újabb (Sony) szenzoros lenne.
Aztán nehogy kiderüljön, hogy kompakt :DDD

"kicsi a különbség, de melyiknek vannak szebb színei?"

Ennél többről van szó. A második mindkét esetben kicsivel sötétebbre van exponálva, de magasabb a dinamika-tartománya és részletesebb, élesebb a képe. A szaturáció is más, az első helyenként érezhetően fakóbb (főleg az első képnél, a nap által megvilágított részek).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29863) EFT válasza EFT (#29861) üzenetére


EFT
tag

Második tippem egy 4/3-os Olympus gép vs. m4/3-os Oly gép, nem Sony szenzorral. Ilyen sorrendben.
Kíváncsi vagyok a megoldásra. :U

(#29864) FEDman válasza MrChris (#29857) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom nem tipp verseny, de azért megtenném a tétjeimet én is. :)
Az egyik hagyományos 43-as, a másik m43-as gép, de ez utóbbi se sony szenzoros még.
Azt is megmondom melyik-melyik, mindkét esetben az első a m43-as gép. Azt is megmondom miből gondolom, a file számozás alapján ebbe sokkal több expo lehet már. :DDD

Amúgy nekem gyanús, hogy beállításbeli eltérések is lehettek. Mindkét esetben az első kevésbé kontrasztos. Méghozzá nagyon úgy tűnik nekem, hogy mindez igazából csak azért van, mert ezeken mintha az árnyékos részek fel lennének húzva.
Emiatt nekem gyanús hogy az első gép auto gradáción lehet, ami Olympus gépeken tud ilyen csúnya dolgokat művelni. Szóval ellenőrizd le ezt a gépet és ha auton volt akkor tedd át normál gradációra és úgy próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

(#29865) MrChris válasza EFT (#29863) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát nem semmi vagy, le a kalappal!!! :C
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát, számomra rendkívül hasznos volt, főképp amiatt, hogy szándékosan típus nélküliként tettem fel őket, pedig nem rejtvénynek szántam!
Az első epl2, második a régi 4/3-os e510 ugyan azzal az OM 50/1,4 obival-beállítással.

Számomra sajnos, hasonlóan látom én is mint ti. A következők az én elfogultságom, véleményem, nem áll szándékomban megbántani vele senkit:

Eddig 3 pana lapkás gépet (gh2, g3, pl2) nyüstöltem és mindnél a színekkel volt a legnagyobb bajom és nem azzal, hogy a gép maga Oly/Pana/jpg motor. Ugyan abba a problémába ütköztem: mindenbe kerül egy fakó vörös, de a valóban vörös mégse marad igazán vörösnek, a sárga se tud csak sárga lenni egy csipet vöröset mindig kap, a zöldek leheletnyit fakulnak, hiába harsogó zöld/vörös a valóságban. Ezen kívül azt érzem, hogy a középtartomány kissé árnyalatszegény, ami a magas isonál egyre rosszabbá válik és eluralkodik a vörös. Vagy valami ilyesmi...

Végül élesség, lehet pixelbuzulás de 1:1 nézetben az egész kép területén enyhe életlenséget látok, a kisebb felbontású e510 és még az Apám 5mp-es Oly E1-e is mindenhol éles u.a. az optikával. És ez átjön a rendes teljes képes monitorra méretezett nézetbe is.
Két előnyét láttam képileg az újabb (g3, gh2, pl2) gépeknek, a nagyobb dinamika és magas iso/kisebb zaj. Színekben viszont toronymagas az E1 :) De ha van valakinek ötlete, vagy elmondja mit hogyan csináljak... örömmel veszem!

Várom, hogy a kezem közé kerüljön egy új sony érzékelős gép, hátha lecserélhetem arra a régi cumót, mert azzal bizony nem lehet videózni amit egyre többet csinálok.

(#29866) kamilyon04


kamilyon04
csendes tag

tényleg igaz, hogy v-f2 keresővel többet fogyaszt a gép, mit ha a kijelzőt használva fotózok?

(#29867) MrChris válasza FEDman (#29864) üzenetére


MrChris
nagyúr

Te is nyertél!!! :C
Megpróbáltam lenullázni minden beállítást (kép mód, kontraszt, színtelítettség, árnyaltság) (mindkét képet az OlyViewerrel hívtam) Más lett, kicsivel jobb, de sajnos a színeken nem segít. Az a sárga és piros forgó... a valóságban ebben a nyári szikrázó napsütésben nagyon erőteljes, vidám, rikítóak, mint az régi gépemmel készülten.

(#29868) FEDman válasza MrChris (#29865) üzenetére


FEDman
addikt

No de már az Olympus E-510-ben is Pana lapka van. :U
Vagy ezt rosszul tudom?

(#29869) MrChris válasza FEDman (#29868) üzenetére


MrChris
nagyúr

Írni akartam ezt, csak nem voltam benne biztos. :) E1kodak, E10kodak, E20sony E500kodak? E300kodak

(#29870) jjeahh


jjeahh
nagyúr

szerintetek e-p1-el mennyire használható az oly 40-150? úgyértem a fél családom egy együttesben játszik, és mostanában egyre többször kérnek meg, hogy csináljak koncertfotókat, stb, mondván ez nekük jó reklám, én meg élvezem, tanulok...az f4.0-5.6 fényerő gondolom erre kevés...vagy mégsem? f1.8-as, f2-es üvegekkel is max iso800-ig el kellett mennem néha, és az e-p1-el iso1600 sötétebb szituációkban már elviselhetetlen...vagy vegyek egy kicsit olcsóbban, max hasonló árban egy penge 135/2.8-as manuált? most két 50-esem van, amivel fel kell másznom a színpadra, és sokszor már az sem elég... érzésre 135mm tökéletes lenne az 50-es mellé, főleg, ha vadászok végre egy 85-ös jupitert is, teljes lenne a portrézós koncertes manuál sor...legalábbis elméletben...ha lebeszéltek a 40-150-ről... :DDD szóval, ha volt/van valakinek ilyen kíváncsi vagyok tapasztalatokra, véleményekre...

szerk: a F4.0-5.6 fényerővel gondolom nem igazán mossa a hátteret...vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29871) madgie válasza jjeahh (#29870) üzenetére


madgie
titán

Kevés lesz koncertre. A manuál cuccok nagy része (főleg az olcsóbbak) meg össze fogják sz*rni magukat abban a kontrasztos, szembefényes helyzetben. Szvsz gyúrj egy Oly 45/1.8-ra, annál hosszabb nem nagyon kell, ha jól helyezkedsz (rövidebb viszont sokszor kéne).

(#29872) FEDman válasza MrChris (#29869) üzenetére


FEDman
addikt

Utána néztem az E-510-ben már Pana szenzor volt, szóval ez azért elsősorban nem szenzor kérdése. :)

Amúgy csak a radáció, a kontraszt is nagyon befolyásolja az összképet. Amiket linkeltél ott az E-510 esetében az árnyékos részek, a feketék nagyon durván le vannak csapva. Ez lehet a dinamikában szerényebb szenzor miatt van, de ettől függetlenül emiatt itt sokkal nagyobb a kontraszt amitől élőbbnek fogod érezni a képet az amúgy kisebb dinamika ellenére is.

Lehúztam a két PEN-es képedet és PS kizárólag a gradáción állítottam egy kicsit. Az árnyékos részeket lecsaptam nagyjából az E-510 szintjére és lehúztam egy kicsit a pirosból is, mert PEN mindkét esetben melegebb WB-t választott.
Ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#29873) jjeahh válasza madgie (#29871) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 45 nagyon tetszik, viszont drága ahhoz, hogy ugyanúgy fel kelljen másznom a színpadra, meg még jobban a képükbe toljam a kamerát, mint az 50, 58-asokkal, és most pont ezt orvosolnám...szóval lesz az is, ha mft vonalon maradok, portrézni, de a nagyobb gyútáv is nagyon sokszor hiányzik...a röviddel viszont egyetértek, de a pana 20 szintén drága, és világos 20mm vagy 20 alatti manuál nincs, csak halszem...szóval ha az oly zoom kevés, akkor asszem megkérdem "milyen 135-öst max 30k-ért?" a manuálos topikban is... :) kösz...amúgy én is gondoltam, hogy kevés, de az árán leakadtam egy percre... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29874) rbalint88


rbalint88
addikt

Ha már szóba kerültek az objektívek.
Mit lenne érdemes venni az alábbiak mellé: (ekv. gyútávok)
24-100, 27-72,5, (34), 52,5, 70, 75, 100, 112,5, 150, 270, 360.
Lehetőleg Nikon vagy Exakta bajonettel, olcsón és legalább 2,8-as fényerővel. A 34 zárójelben az egy Oly 17/2,8 palacsinta, ami jövő héten lesz terv szerint. Mivel NEX-re nincs kicsi és jó AF-es obi, így legalább a G3 nagyjából zsebkompatibilis tudna maradni.

(#29875) MrChris válasza FEDman (#29872) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen az jól levágja az alját 2007-es gép, még nagy öreget(E1) :) is forgalmazták akkor. Köszi a fáradozást. Úgy látom a sárga a leggyengébb láncszem, az minduntalan bekapja a vöröset, vagy fakul.

Lefotóztam újra a forgókat esti szórt fényben. Be tudom állítani a pl2-t hogy önmagában elfogadható, de olyanra, hogy az itthoni közönségem azt lássa szebbnek, jobbnak az nem sikerül. A leglaikusabb párom is azt mondja elsőre, hogy egyforma :N , mikor mondom hogy nem a téma, hanem a színek mások, akkor egyből rábök az e510-esre, az szebb. Kérdem mi a szebb, válasza 'sárga forgó, meg a piros is, de a zöld növényzet, meg élesebb és életteli, de kicsi a különbség'. :O

Felteszem ide a rawokat, hogy objektívebb, vesztesség mentesebb legyen a manipulálás, persze csak ha van kedved hozzá én Olympusviewerrel izélgetem:

[link]
[link]

(#29876) .mf válasza jjeahh (#29873) üzenetére


.mf
veterán

Akkor a 75/1.8-as ;]
A 40-150-es kevés lehet, függően a fénytől, ill. hogy mennyire mozognak.
De ha erre nem válna be, turista-obinak még akkor is nagyszerű (oké, a 14-150 még jobb, csak az ennek többszörösébe kerül).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29877) jjeahh válasza madgie (#29871) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A manuál cuccok nagy része miért fogják összesz*rni magukat abban a kontrasztos, szembefényes helyzetben? ez 50-esekre is igaz? mert az om zuiko-ra meg a helios-ra nem panaszkodok ilyen szempontból


(#29876) .mf: akkor sztem nem lesz mostanában af-es telém :( már csak az a kérdés manuálban van-e jó fényerős, hosszú üveg

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29878) madgie válasza jjeahh (#29877) üzenetére


madgie
titán

Elég könnyen le lehet csekkolni a dolgot: mikor már alacsonyan áll a nap, akkor megnézed, mit szól az ellenfényhez. Már a keresőben/LCD-n látni, ha dobálja elfelé a kontrasztot (majdnem mind elég durván reagál erre).

(#29879) jjeahh válasza madgie (#29878) üzenetére


jjeahh
nagyúr

napfénynél ez tényleg így van, már tapasztaltam [link] [link] [link], de koncerten, legalábbis a családom-én ezzel még sosem volt bajom (biztosan, mert lézershow nem jellemző rájuk :DDD )

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29880) madgie válasza jjeahh (#29879) üzenetére


madgie
titán

Pedig nagyjából ugyanaz a szitu, kapsz pár olyan szembefényt, hogy ihajj. Koncerten igazából még nem is nagyon volt olyan manuál játszós obim, aminek elégedett lettem volna a teljesítményével. (persze biztos vannak olyanok, meg hát nem ártana kicsit rekeszelni őket... csak ugye nem ezt szokja meg az ember a micor 4/3-nál).

(#29881) jjeahh válasza madgie (#29880) üzenetére


jjeahh
nagyúr

aha, lehetséges, hogy később, ha már többször belefutok a problémába engem is zavarni fog, de ha meglenne a 45-ös oly, akkor is kellene valszeg sztem nekem egy telébb fényerős, ami af-es obiban nincs...ok 75, de az horrordrága :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29882) Mercutio_ válasza madgie (#29880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy valami sima kultúrházi színpad egyszerű jobbára lefelé világító lámpákkal.

135/2.8-as manual obik anno pentaxon szépen muzsikáltak, igaz ott nincs az obi segge igy ratolva a szenzorra mint a mikrós rendszernel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29883) jjeahh válasza Mercutio_ (#29882) üzenetére


jjeahh
nagyúr

néha kultúrházi, néha nappali, néha meg buli...kb így néz ki a dolog: [link]..szóval nem egy tiesto, de fények azért akadnak...az 50-esekkel eddig sikerült kikerülnöm őket, a napellenzőm mindíg rajta van, meg az esetek 80%-ában egyik sem mozog, csak fixen egy területet bevilágít...kérdés, hogy a 135-ösök ebben különösen rosszak? vagy kb olyan teljesítményre számítsak mint az 50-eseknél...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29884) MrChris válasza Mercutio_ (#29882) üzenetére


MrChris
nagyúr

Épp most szereztem be egy gyönyörű Oly OM 135/2,8-t szépen teszi a dolgát. Bár nem színházban használom :)

(#29885) jjeahh válasza MrChris (#29884) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az 50/1.8 OM-om nekem nagyon szimpi, kár, hogy teljesen nyitva nagyon ca-zik, meg a lamellák nincsenek lekerekítve. van neten tárva nyitva vele lőtt képed? eléggé elment ez off-ba, de a manuálos topikban sajnos napok óta nincs mozgás... :D és ma, vagy holnap valamit rendelnem kellene, ha 4-edikén már 135-össel akarok koncertfotózni...habár a mu-43-on sokak szerint a 135mm elég népszerű, és kiforrott tartomány, ezért kevés a nagyon rossz belőle...itt, a manuálos topikban meg pont fordítva gondolják...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29886) FEDman válasza MrChris (#29875) üzenetére


FEDman
addikt

Sajnos tényleg előfordul hogy a színvilág márkán belül is kicsit változik a különböző típusoknál. A Panasonic színei is változtak nem keveset a G1 óta, csak jellemzően pozitív irányba történt elmozdulás és így nem nagyon szoktak emiatt panaszkodni. :)
Egyébként elképesztő szubjektív, hogy kinek milyen színek tetszenek. Sokan imádják az Olympusos színeket, de van akit meg kifejezetten irritál az idealizált meleg élénk színei. Szóval nehéz erről érdemi vitát folytatni. És képeket is feleslegesen állítanám bárhova, hisz itt most nem az a lényeg, hogy az én, hanem hogy a te szemednek legyen kellemes.

Én már csak azért se vagyok ilyen téren mérvadó, mert pl. a lejárt szavatosságú filmek eltorzult színeit is szépnek látom. :DDD

(#29887) FEDman válasza Mercutio_ (#29882) üzenetére


FEDman
addikt

Miért, egy ilyen régi manuális 135-ös segge mirrorless vázon közelebb kerül a szenzorhoz? :DDD

(#29888) Bandinho


Bandinho
tag

Sziasztok!

Szeretném beleásni magam a fényképezésbe és ehhez szeretnék venni egy belépő szintű gépet. Olyan 80 ezer körül tudok rászánni egyelőre, gondolom érdemes ilyen árkategóriában használtakat keresni. Megköszönném, ha esetleg tudnátok pár olyat mutatni/linkelni, amit ajánlanátok. Előre is köszi.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#29889) Mercutio_ válasza FEDman (#29887) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aaaaaa ez a meleg nem tesz jót nekem :N adapterrel naná, hogy ugyanott van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29890) rbalint88 válasza Bandinho (#29888) üzenetére


rbalint88
addikt

Olympus E-PM1 és Samsung NX1000 van újonnan pont 80-ért, használtban se leszel sokkal előrébb ezzel az összeggel, igazából itt ízlés kérdése, hogy mi tetszik, tudásban nem lesz olyan őrületes különbség ebben a kategóriában. Kimondottan rosszat nem tudsz venni.

(#29891) Bandinho válasza rbalint88 (#29890) üzenetére


Bandinho
tag

Köszi. Esetleg használt Canon eos 30d/500d vagy Nikon d60?

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#29892) rbalint88 válasza Bandinho (#29891) üzenetére


rbalint88
addikt

a MILC gépek képminőségben ott vannak, ahol az árban hasonló tükrösök, csak nem nyűg vinni őket mindenhova :)

(#29893) jjeahh válasza rbalint88 (#29892) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és nincs keresőjük...kivéve ha használtan kifogsz egy panasonic g1, g2, g3-at...de akkor ez már megint nem zsebméret.. :DDD talán a g3-at bele lehet tuszkolni na...de... ennyiből nem jön ki már egy alig használt oly e-pm1 vagy e-pl1 + opcionális kereső?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29894) rbalint88 válasza jjeahh (#29893) üzenetére


rbalint88
addikt

G3-am van és mivel olyan jó a kijelzője, az esetek 90%-ában nincs is szükség a keresőre. Illetve kereső nélküli vázra utólag is meg lehet venni, ha mégis szükség lenne rá. Azok a tükrös gépek, amik 80ezerbe beleférnének, szerintem tudásban és képminőségben sem vehetik fel a versenyt az azonos árkategóriájú milcekkel.

(#29895) eeXaa


eeXaa
addikt

...lenne egy láma kérdésem. létezik olyan szorzó szenzor méret + fókusztáv amivel kiszámolható, hogy mekkora printméret szükséges, hogy a valós méretek köszönjenek vissza :F ...remélem elég érthetően fogalmaztam... ill. létezik valamiféle netes kalkulátor erre?

[ Szerkesztve ]

(#29896) jjeahh válasza rbalint88 (#29894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, nem mindenkinek kell kereső, ha neki nem kell, akkor fölösleges dslr-t venni...nagy, nehéz, valszeg több expóst talál használtan, a képminőség sztem nem sz*rabb, de ugyanott van...legalábbis ha a g3-at vesszük...az e-pm1 valamivel gyengébb gondolom, mert ugyanaz a szenzor van benne, mint az e-p1-emben, ami elég zajgyár...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29897) b.vr válasza eeXaa (#29895) üzenetére


b.vr
őstag

"létezik olyan szorzó szenzor méret + fókusztáv amivel kiszámolható, hogy mekkora printméret szükséges, hogy a valós méretek köszönjenek vissza?"

szerintem ilyen nincs, mert ez tárgytávolságtól is függ (persze ha tudod pontosan a tárgy-távolságot, akkor ki tudod számolni). Egyébként pedig az tudod csinálni hogy egyrészt a valóságban tudnod kell hogy mekkora a tárgy, másrészt az elkészült fotón pedig leméred (pl. photoshop, stb) hány pixel amit 1:1-ben szeretnél látni (de ez értelemszerűen csak arra a síkra lesz igaz - hacsak nem ortho-fotót csinálsz :) na és ebből már tudsz számolni milyen felbontású, milyen nagyítás kell.

(vagy a kérdésed pont arra irányult hogy nem tudod mekkora a kérdéses tárgy és szeretnéd fotóból visszafejteni a fizikai méretét? Ahhoz meg kell a képen egy jól elhelyezett és ismert méretű referenciatárgy, és ha rászerkesztesz perspektívikus segéd-vonalakat, akkor arányosítással meg tudod kapni. És sokat segít ha nem három-iránypontos perspketívában van a fotód (azaz: legyen vízszintesen tartva a gép)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29898) Parci válasza kamilyon04 (#29866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igaz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29899) Superbad


Superbad
tag

Úgy látom, a topic így nyár derekán megválik mindenétől. :) Tőletek zengenek az apróhirdetések. :)

(#29900) MrChris válasza jjeahh (#29885) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor vegyél 50/1,4-t! az egy kategóriával feljebb van, lényegesen jobb. Mostanság van belőle pár eladó nagyon jó áron. Egy hétig most nem tudok játszani a 135/2.8-cal, de utána teszek fel képet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.