Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28851) Mercutio_ válasza jjeahh (#28849) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tűzfal nem blokkolja véletlenül az adatforgalmát?
Oly vagy Pana obi van rajta?
Márkaboltba bevitel esetleg?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28852) jjeahh válasza Mercutio_ (#28851) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem blokkolja, próbáltam már kikapcsolni, sőt rádugtam tesóm, meg haverok laptopjára is, ugyanez. az obi fontos szted? manuálom van, nincs af obim, ez lenne a gond? azért még fel kellene ismerje, legalább, ha kártya van benne, nem? úgy értem, sokan kábelen másolgatják a képeket. márkabolt...gari nincs, ebayes occó cucc, legközelebbi márkabolt kb tőlem 100km-re van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28853) Studi válasza FEDman (#28844) üzenetére


Studi
addikt

Azzal kezdi a cikket, hogy a Panasonic Japan hivatalosan bejelentette.
Úgy gondolom hogy ráfér arra az objektívre egy frissítés, csak az üveghez hozzá ne nyúljanak! :)

GX7? Te tudsz valamit, amit mi nem? :))

(#28854) Mercutio_ válasza jjeahh (#28852) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy gyári AF-es obit esetlg megpróbálnék kölcsönkérni és azt felrakva futtatni a programot, lehet, hogy buta és elakad ott, hogy nem tudja az obit azonosítani.
Nem emlékszem már pontosan, de mintha jártam volna így egy Oly vázzal amin Pana obi volt (vagy fordítva? :U )
Még egy tipp: A PC-hez csatlakozás módját menüben a jelenlegiről a másikra átállítani :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28855) FEDman válasza Studi (#28853) üzenetére


FEDman
addikt

Valóban, ezt a részt nem is néztem. :)
Akkor tényleg várható egy frissített utód.
Nem tudok semmi újat, a most érkező Pana vázat már jó ideje mindenhol GX7 néven várják.
Erről a titokzatos új vasról azt is írták korábban, hogy egy új speciális kit-ben fog érkezni. Ez a rész elég szépen összecseng ezzel a 20/1,7 kifutással..

(#28856) Mercutio_ válasza FEDman (#28855) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olcsó biztos nem lesz, annó a GF1 se volt az :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28857) FEDman válasza Mercutio_ (#28856) üzenetére


FEDman
addikt

Induláskor biztos, de ami engem illet elvagyok még jó darabig a G3-al is, aztán majd idővel 50-ért... :DDD

(#28858) jjeahh válasza Mercutio_ (#28854) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nem lenne, minden ismerősöm canikonos... :DDD mikor megvettem az oly vázat, csak forgatták, hogy ez miez. a pc-csatl dolgot is próbáltam, azért köszi :R akkor megvárom valszeg, míg saját 45-ösöm lesz... :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28859) Studi válasza FEDman (#28855) üzenetére


Studi
addikt

A GX7 sztoriról viszont én maradtam le. :-)
Egy új keresős rangefinder-like váz + 14-42pz + 20/1,7MkII. elég ütős kombináció lehetne. :-)

(#28860) FEDman válasza Studi (#28859) üzenetére


FEDman
addikt

Itt írtak erről talán először. De mondjuk kevésbé érdekes, hogy végül mi lesz a neve, az már sokkal izgalmasabb kérdés, hogy tényleg kap e beépített tiltes keresőt szenzor stabival. :)

(#28861) gg72 válasza .: JuSzT :. (#28651) üzenetére


gg72
veterán

Megjött Németo.ból az olympusmarket-től a refurbished Olympus E-PM2 dupla kit: eleinte nagyon féltem, hogy milyet kapok, látszódnak-e majd a rajta használati nyomok, de mázlim volt, mert csak a gyári doboz volt picit összenyomódva, belül az összes tartozék, az objektívek és maga a gép is érintetlen, celofános/védőfóliás eredeti gyári állapotban volt, szóval nagy az öröm! :K
Még töltöm az akksit, így nem tudtam kipróbálni, de nagyon remélem, hogy technikailag is hibátlan szettet kaptam.
Postával együtt 133.000 Ft volt, hát ennyiért nagyon megéri szerintem.
Amúgy most is vannak még aukciók, pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28862) HollyBoni válasza gg72 (#28861) üzenetére


HollyBoni
veterán

:Y

Nem rossz ár.

(#28863) .: JuSzT :. válasza gg72 (#28861) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Arra voltam kíváncsi, hogy milyen állapotban érkeznek onnan cuccok. De akkor szerencsére jó a forrás.
Közben vettem én is itthon, PM1 dupla kitet, szerencsére elég olcsón.

(#28864) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#28862) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyjából mindig 400eur körül zárulnak ezek a licitek. és szinte naponta van belőle.

(#28865) gg72 válasza .: JuSzT :. (#28863) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez enyém tényleg hibátlan állapotban volt, szerintem ennek a szettnek egy darabja sem volt használva/kibontva, a gyári doboz picit sérült csak. Az NX1000-hez képest nem mondom, hogy sokkal, de észrevehetően kisebb a gép, az objektívek is. Szép dupla kit, nagyon örülök neki, remélem technikailag is beválik, de eddig szinte csak jót olvastam a PM2-ről.

(#28866) .: JuSzT :. válasza gg72 (#28865) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem pont a mérete a bajom, hogy kicsi. De én is olyan áron vettem, amit nem bánok meg. Legalább még 1 hétig meglesz a pm1 :)

(#28867) MrChris válasza gg72 (#28861) üzenetére


MrChris
nagyúr

itthon másodkézből ennyiért csak a vázat árulták nem rég!

(#28868) Mr.Csizmás válasza gg72 (#28861) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tavalyelott az epm1 duplakit volt 145, usa amazonrol :( :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28869) .: JuSzT :. válasza Mr.Csizmás (#28868) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:DD

(#28870) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#28868) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne menjünk inkább ble mi mennyi volt tavalyelőtt :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28871) Studi válasza Mercutio_ (#28870) üzenetére


Studi
addikt

Akkor még fiatal voltál és bohó? :DDD

(#28872) Mercutio_ válasza Studi (#28871) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor még jó boltokat csináltam :P

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28873) Peat;) válasza gg72 (#28865) üzenetére


Peat;)
veterán

Off: Nem te vásároltál egy samsungot is? Ennyire belejöttél a vásárlásba vagy nem vált be a samsung?

(#28874) Studi válasza Peat;) (#28873) üzenetére


Studi
addikt

néha összevásárol az ember minden szart, de aztán rájön, hogy mégiscsak az m43 az igazi! :))

[ Szerkesztve ]

(#28875) gg72 válasza Peat;) (#28873) üzenetére


gg72
veterán

De igen, egy NX1000-est cseréltem le PM2-re. Nagyon jó gép volt az is, de gondoltam ez még jobb lesz, főleg a gyorsabb autófókusz miatt. Az így fél nap után már biztos, hogy gyorsabb (=villámgyors), ill. nagyon tetszik az érintőképernyőn történő fókuszálás lehetősége is. A többiről még nem tudok nyilatkozni, csak most "ismerkedünk", :)

(#28876) de! válasza gg72 (#28865) üzenetére


de!
csendes tag

Én már 3-szor rendeltem az olympusmarkettől. Végülis mindhárom esetben összességében rendben volt a holmi, de azért nem volt mindig a gyári bontatlannal egyenértékű. Az objektívek mindhárom esetben újnak tűntek. A vázak, ha jól emlékszem, legalább 2 esetben Olympus Quality zacsiban voltak a csomagon belül, tehát azokkal már valami volt, bár külcsínre mindhárom teljesen pöpec volt.

Ami nem volt teljesen pöpec: az egyik vázról kiderült, hogy zárhibás, amikor a téli hóban kimentem 1.7-1.8-as optikával, és kellett volna az 1/4000: sötét lett a kép. Nem tragédia, garanciálisan cserélték itthon, így is megérte az árát. Aztán egy másik kitből valamelyik kábel hiányzott, talán az USB. Vagy mindkettő? Töltő, akksi, kis vaku eddig azért volt hozzá.

Garanciapapír a 3-ból 2-ben volt. Azóta is reménykedem, hogy amit abból a kitből megtartottam, ne adja be az unalmast, mert akkor postázhatom ki Németországba szervizre.

(#28877) gg72 válasza de! (#28876) üzenetére


gg72
veterán

Lekopogom, de az enyém eddig tökéletesnek tűnik, az összes tartozék is megvan, garanciapapír viszont nincs, csak számla, így erre még rákérdezek...

(#28878) de! válasza gg72 (#28865) üzenetére


de!
csendes tag

Az E-PM2-t illetően: egy egyhetes nyaralást végigélvezkedtem vele. Az E-PL3-hoz képest hiányzik a képernyő billegetése, meg a gyönyörű fehér festett fém váz, de a szenzor egészen egyszerűen más dimenzió. Az E-PL3-at ISO 1600-ig, az E-PM2-t ISO 6400-ig merem elengedni. Ahol eddig csak a fixek működtek, ott most bepróbálkozhatok valamelyik zoommal. Az árnyékokat jobban fel lehet húzni zaj nélkül, és mintha a kiégett részekből is többet vissza lehetne menteni.

Aztán ha ez sem elég akkor szuper, hogy a kevés gomb közül egyre fel lehet konfigurálni a HDR bracketing funckiót, és azzal ki be kapcsolni. Egy gombnyomás, és átáll automatikus HDR sorozatra, és 8 kép/mp-vel 1/4 mp alatt ellövi kézből is kevés bemozdulással a 3 képet, amit a Photomatix általában fedésbe tud szépen hozni automatikusan.

Ami nem tetszik, hogy az E-PM2 nekem 1/60-1/200 környékén berázza az Oly 45/1.8-at. Bemozdul, hacsak nem aktiválok egy 1/8 mp-s anti-shockot. Sem az E-PL3-mal nincsen vagy nem ennyire erős ez a jelenség, sem pedig mondjuk a zoomomat nem rázza be az E-PM2 45 mm-nél (vagy 12-50-nel, vagy 40-150-nel próbáltam). És bizony az E-PM2 is produkálja ISO 6400-nál azt a csíkozást a Pana 1.7/20-szal, amitvel az E-M5-öt is hírbe hozták. Mintha ISO 5000-nél még nem jönne elő, de erre nem pixelpeepeltem annyira rá. Nem is akarom látni.

Szummában azért szuper az E-PM2, én hozzá képest nem tudom magamnak megindokolni egy E-P5 többletköltségét. Még egy E-PL5 talán, de azt nem találtam hasonlóan jó árban.

(#28879) gg72 válasza de! (#28878) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tapasztalataidat. Az már biztos, hogy te más (szakmai) szemmel nézed a géped, mint én fogom, de remélem egy magamfajta amatőrnek sem fog csalódást okozni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28880) FEDman


FEDman
addikt

És íme:

:))

(#28881) Studi válasza FEDman (#28880) üzenetére


Studi
addikt

Méretét-arányait tekintve az üvegen nem csináltak nagy módosításokat, ez jó jel! :))

(#28882) Parci válasza FEDman (#28880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem nem csak annyi az újítás, hogy most már fekete...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28883) Mr.Csizmás válasza FEDman (#28880) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mk2?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28884) Mercutio_ válasza FEDman (#28880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hümm, ha tényleg 40 ezer jen lesz az ára, akkor mennyi lesz nálunk itthon?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28885) |AP| válasza FEDman (#28880) üzenetére


|AP|
veterán

Remélem ezt (is) fogják kitben árulni a sarokba szerelt EVF-es GX2-vel...

... ja nem, az túl szép lenne :)

(#28886) FEDman válasza Studi (#28881) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, méretre teljesen azonos a régivel. Plusz elnézve a frontlencsét, továbbá hogy minden bizonnyal ez se belső fókuszos így szinte biztos, hogy optikailag azonos lesz az előddel. Ez nem csak azért pozitív, mert az elődbe pont ez volt a legjobb, de azért is, mert ha ehhez nem nyúltak hozzá akkor nyilván valami más indokolta frissítést, ez pedig szinte biztos egy ügyesebb AF motor lesz. :U
Ami érdekes, hogy a súlyát viszont annak ellenére lejjebb tornászták, hogy az új már fém borítást fog kapni.

És egy szubjektív megjegyzés, baromi jól áll neki, hogy full fekete! :))

(#28887) madgie válasza FEDman (#28880) üzenetére


madgie
titán

Vennék Mk I-et negyvené' :DDD

(#28888) Mercutio_ válasza madgie (#28887) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én meg ezüst 45/1.8-at 30-ér, úgyis kint a fekete :DDD ja meg 17/2.8-at 20-ért vázsapkának :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28889) FEDman válasza madgie (#28887) üzenetére


FEDman
addikt

Köll az enyém? :DDD

No de nem, csak az kéne hogy elkótyavetyéljem a kis drágaságomat. :N
Főleg hogy jelenleg ez az obi tart még mindig a m43 rendszerben, ha eladnám a 20-ast az könnyen lavinát indíthatna el nálam, de ezt jelenleg azért próbálom elkerülni. :U

(#28890) madgie válasza FEDman (#28889) üzenetére


madgie
titán

Nálam nincs ilyen gond, a teljes szettem megint az öcsémnél van :D (aztán megy klipforgatásra)

(#28891) Mercutio_ válasza FEDman (#28889) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak nem a Fuji felé kacsingatsz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28892) Gondwana válasza madgie (#28887) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha mondasz (vagy bárki más innen) a pofátlanság határát felülről súroló árat a komplett GH1 szetemre, máris szervezhetjük a logisztikai részét :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28893) madgie válasza Gondwana (#28892) üzenetére


madgie
titán

Kell a brantnak megint lufiváz :DDD (meg látod, még a mostani szettem sem igazán használom ki)ű

Nekem még mindig talán egy mezei LX7 kellene, no de nem a mostani árán. Nem akarják agyonakciózni végre? :))

(#28894) FEDman válasza Mercutio_ (#28891) üzenetére


FEDman
addikt

Néha előtörnek belőlem olyan fura gondolatok, miszerint kéne nekem egy Fuji, de aztán ezt többnyire elhessegetem. :)

(#28895) Mercutio_ válasza FEDman (#28894) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD
Az obiárak engem is mindig észheztérítenek :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28896) Studi válasza madgie (#28887) üzenetére


Studi
addikt

Én meg eladnék hetvené'... :DDD

(#28897) madgie válasza Studi (#28896) üzenetére


madgie
titán

Alakul ez... ötven? :DDD

(#28898) n.andras74


n.andras74
aktív tag

én még várok kicsit kellene 20as a 14es mellé...,de az is lehet, hogy a 14est lecserélem oly 9-18ra...kivárok. Imádom a GX1et...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28899) Mr.Csizmás válasza madgie (#28897) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rosszabbak vagytok mint a drogdilerek :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28900) .: JuSzT :. válasza gg72 (#28879) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én tegnap óta próbálgatom az NX et manual M42 vel. Uhh, megérkeztem :D egész más világ, imádom. Mivel sok statikus dolgot fotózok, gyakorlatilag lehet hogy ellenék 3 különböző manual obival is.

Jó, egy samu 16/f2.4 jöhetne még mindig, de sehol nem adják 50körül sem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.