Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) FEDman


FEDman
addikt

Azt ott egy fix bütyöknek gondolom ami azon túl hogy megtámasztja majd az ember ujját szerintem nem lesz semmi más funkciója.

(#7002) Marseille199 válasza FEDman (#7001) üzenetére


Marseille199
senior tag

Igen, mondjuk vélhető, hogy nem lesz semmi különös funkciója, de legalább jó csúnya :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7003) t72killer válasza FEDman (#7001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kihozhatnának a váz mellé egy jobbféle 10-40-es és egy 50-150 körüli zoomot f/2 fényerővel (és max 400g súllyal)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7004) Tulku válasza t72killer (#7003) üzenetére


Tulku
veterán

Még valamit? (gépelem az oly-nak :) )

Tényleg igazad van különben...egy fényerős zúm hiányzik!

Különben:
Azt hiszem az mft az egyetlen lehetséges alternatíva minden nondslr fan számára...

(#7005) Parci válasza t72killer (#7003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy 341 grammos 10-200/f1,4 jobb volna

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7006) t72killer válasza Parci (#7005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, a 2/10-40 elméletben beleférhet a 400g-ba, ennél nem sokkal nehezebbek a DX-re készült sigma és tamron 2.8/17-50esek.

#7004, Tulku: várj, adom a címet is, hova küldjék az OM vázat, a fenti obikat illetve egy apró, de ütős rendszervakut:)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7007) Mr.Csizmás válasza Parci (#7005) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lol :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7008) Tulku válasza Parci (#7005) üzenetére


Tulku
veterán

Nahát, nahát...hogy mondják ezt a médiát irányító konzorcium képviselői?
Igen:
Csúsztatás!

És igen, legyen egy 12-40 F2 (2,8?) stabis zúm! Nagy kérés az olypanasigmatamronmittomén gyártókhoz?
Mert csak a hülye nem veszi észre, hogy itt összpontosul a potencionális keresők tábora...

(#7009) Parci válasza t72killer (#7006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja értem, ha tehát egy 26-75/2,8 nehezebb, akkor egy 20-80/2 lehet könnyebb. világos. ha esetleg nem volna az elég érv, akkor gondold végig, hogy a 11-22/2,8-3,5 mekkora is volt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7010) Parci válasza Tulku (#7008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Mert csak a hülye nem veszi észre, hogy itt összpontosul a potencionális keresők tábora..."

no offense, de sztem fogalmad (-munk) sincs, hogy mekkora a tényleges kereslet egy ilyen üvegre. természetesen a reális árán, tehát kényelmesen 1500+ usd-ért. a fórumos szuperpistik nem feltétlenül reprezentatív mintája a teljes populációnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7011) Tulku válasza Parci (#7010) üzenetére


Tulku
veterán

Bocs, nem az övegre, az mft táborra értettem...az meg sztem (mint laikus mondom -természetes hogy megfigyelő vagyok, nem statisztikus) egyre nő...

Persze a hadba vonuló tábornak este élelem kell...és nem zöldséget esznek!

(#7012) Cyrin


Cyrin
addikt

Szeretném lecserélni a 6 éves gépemet. Először valami csúcskompaktra gondoltam, mert az előző is valami hasonló volt, pl. S95, s100, xz-1. Aztán néztem tesztképeket, és az oly e-pl1 mindet lemosta. Nyilván hátrány a nagyobb méret, és amit olvastam róla, hogy lassú autofokusz, meg talán valami segédfény hiányzik. Főleg a feleségem használná, és legtöbbször kisgyerekeket fotózni beltérben autómata beállításokkal.
A zoom nem lényeges, eddig is elvoltunk 3 szorossal.
Szerintetek megfelelne? Vagy összességében mégis elég lenne valamelyik kompakt, a fent felsoroltak beltérben különösen ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#7013) SpongyaBob válasza Cyrin (#7012) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A lassú fókuszt én úgy mondanám: hogy mihez képest? A kompaktoktól biztosan gyorsabb, a Pana m4/3-os gépeitől valamelyest lassabb.. De ezt egy átlagos felhasználás során nem nagyon veszed észre. Szerintem rosszul nem jársz vele, tekintve, hogy ár/érték aránya nagyon jó :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7014) viizo


viizo
tag

Sziasztok,

vásároltam a héten egy E-PL1 -es kitet a 14-42-es obival. Régóta akartam vmi hasonló masinát, és most az ára is nagyon kellemes a kategóriájában. Egy Fuji S5700-as superzoomot váltott, tehát nekem erős upgrade képminőségben, elég komoly szakadék tátong egy kompakt és egy m4/3 között.

Rengeteget olvasgattam a héten a topikot, de néhány kérdésre nem igazán találtam választ:

utángyártott pótaksi vagy gyári? 3-4e vs 18e, nem elhanyagolható - ér ennyivel többet a gyári?

vmi objektív-védő üveget érdemes rátenni az obira? esetleg egy cirkulár-poláron gondolkozom, az előző gépre is csavartam rá egyet, amellett hogy megvédte a lencsét sokat dobott a felvételeken..

léteznek m4/3-hoz nem oly/pana obik? elég horror árban vannak, gyakorlatilag az árukból kijön egy új váz + kitobi.. elsősorban így elsőként vmi nagylátószögű obin vagy előtétlencsén agyalok.

bocs ha lámák a kérdések, kompaktokról próbálok átszocializálódni ;]

(#7015) Gondwana válasza viizo (#7014) üzenetére


Gondwana
addikt

Csak a polárszűrőre kérdeznék rá: miért polárt védőszűrőnek? (Akkor inkább egy ND, ha sötét, akkor legyen sötét és még tekergetni se kell állandóan, hogy irányban legyen)
Illetve amire nem találok magyarázatot, hogy mi ez a ragaszkodás a cirkuláris polárhoz? Pentaprizmás gépnél megértem, hogy kell, mert a lineárissal picit jobban sötétedik a kereső, vagy a féligáteresztő tükör alatt akár 1-2 blendényit is sötétülhet az autofókusz szenzor felé, de egy kompaktnál vagy egy milcnél szerintem tényleg semmi értelme ragaszkodni hozzá, hogy a polarizált fényt visszaforgassuk a szenzor előtt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7016) Cyrin válasza SpongyaBob (#7013) üzenetére


Cyrin
addikt

nem is az hogy lassú, rosszul fogalmaztam, hanem inkább azt írták hogy beltérben rosszabb fényviszonyok esetén nehezen talál fókuszt.
hétfőn meg is rendelném...valamelyiket :)

(#7017) SpongyaBob válasza Cyrin (#7016) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem ez sem olyan vészes, mint sokan írják, én jól elvagyok vele :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7018) Cyrin válasza SpongyaBob (#7017) üzenetére


Cyrin
addikt

Még egy kérdés. A kijelző amoled(ha jól tudom) milyen? Úgy értem kritizálják a felbontását, és a szabadban a láthatóságát.

(#7019) SpongyaBob válasza Cyrin (#7018) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sima LCD :) Napsütésben gyengusz, de amúgy szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#7020) sphe válasza Cyrin (#7012) üzenetére


sphe
senior tag

Ha a feleséged nem ijed meg a beállítási lehetőségektől és nem találja nehéznek az e-pl1et, akkor ebben az árban alig van jobb választás (esetleg használt pana). Az S95 is nagyon jó.

(#7021) sphe válasza viizo (#7014) üzenetére


sphe
senior tag

Felelősségem teljes tudatában és némi morbidságból kiiindulva vettem az e-bayről két kínai UV szűrőt egyenként 2.5dolcsiért. Az egyik gáz volt (szemmel láthatóan is fakó színek, torzított), a másikat pedig teszteltgettem (uv-val - nélküle összehasonítások) és nagyon meglepődtem, mert meg vagyok vele elégedve, úgy találtam, hogy a képet és a záridőt nem "babrálja".

(#7022) Cyrin válasza sphe (#7020) üzenetére


Cyrin
addikt

Állítgatni nem akarja, nyilván neki egy kompakt elég lenne, de én jobbat akarok :)

(#7023) Parci válasza Cyrin (#7022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az e-pl1 és százszor jobb képet csinál bármilyen kompaktnál. az s100-nál is. ráadásul meg lehet nyomni a gombjait, mert elég nagyok hozzá, ellentétben a kompaktokkal. az af nem gyors, de nincs vele nagy dráma, ráadásul sokkal inkább az obin múlik, mint a vázon. magyarán, ha később veszel hozzá MSC-s obit, az af is nagyot gyorsul majd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7024) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#6901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bakker, ha ezt korábban tudom nem lövöm meg ezeket a képeket :DDD Jó, valszeg nem 1:1 makró inkább valahol az 1:2 és 1:1 között lehet, de a 40,5 - 52 stepup ring és a DCR-250 együtt kijött 15k-ból :D (első és utolsó 4 nem 20-assal készült)

mFT tapizás: Olykat a Dohány utcai márkaboltban, Panákat általában MM, Saturn, e-digitalban lehet. Ha Oly lesz a kiválasztott vásárlás előtt dobj 1 privátot...

Pentax K01: 56 deka a váz, ez lényegében ugyanakkora, mint a mostani legkisebb DSLR-ük a K-r súlya, méretek terén sincs túlzott csökkenés, ennek fényében ez minden lesz, csak nem MILC, illetve ha elhagyják a tükrőt elviekben az lesz, de méretében, súlyában nagyon nem az :( a K5 (D7000) szenzorának vázba rakása pedig egy kötelező lépés a D5100 megjelenését követően.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7025) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#7024) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

khm, dcr250 :))

K01: nézegettem a pentaxot, mint továbblépési alternatíva (asszonyé most az epm1), a K5 tetszetős, meg a régi lencsék minden piszka nélküli adaptálása.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7026) viizo válasza Gondwana (#7015) üzenetére


viizo
tag

a cirkulárt csak megszokásból írtam, nyilván ide sima polár is jó lenne :)

a gondolat onnan fakad, hogy amellett hogy megvédi a polár lencsét, kissé kontrasztosabb képet rajzol, és a tükröződéseket is leveszi (vízparton roppant hasznos).

(#7027) Superbad válasza viizo (#7014) üzenetére


Superbad
tag

A nagylátószögű biztos hogy drága lesz. Nem tudom nézted-e már a 45mm-es m.ziuko oly-t?!
Nekem van egy ilyenem, nagyon bejön az obi, ára olyan 80 körül van magyar pénzben (asszem). Persze ez is drága, de nagyon jó minőségű, és messze olcsóbb mint a váz+kit egyben. ;)

Léteznek egyébként egyéb gyártmányú mikro 4/3-os lencsék is, de minőségük nem feltétlen jó és nincs autofocus.

(#7028) need


need
addikt

Üdv...

nem régen nézegettem egy [ilyet..]

gondolom a felhasználási területei is korlátozottak...és portré fotózásra nem igen jó..de mondjuk tájképezni igen..

szeretném tudni hogy érdemes-e ilyennel bohóckodni vagy költeni rá...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#7029) Mr.Csizmás válasza need (#7028) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább ebayról egy pana 14/2,5 :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7030) Tulku


Tulku
veterán

Dpreview tesztelte a két nikont (J1 és V1) nem fogott vastagon a ceruza...

Pedig igazán egészséges hibát nem sikerült felhozniuk, mit fognak vajh írni a G1X-re? :)

(#7031) fattyu válasza Tulku (#7030) üzenetére


fattyu
veterán

hát pedig a nincs beleszólás az isoba az elég nagy hiba szerintem. Főleg ha már húdegyors sorozattal van nyomva. 1per60as képekkel éppen mozgást ( egy idegesebb csigáét ) nem lehet megfogni de legalább lesz belőle 30 kép... Értem én hogy a kis szenzot miatt inkább kissebb iso a célja a swnek de nyilván nem tudhatja mindig mit akarok... Ez gáz...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7032) makszi


makszi
aktív tag

Megvan a 45/1.8 as obi. Szenzációs képe van! Van valakinek ötlete, hogy 37mm es UV vagy védő szűrőt hol tudnék rá venni? Első körbe itthon, mert ebay-en láttam, de ha nem muszály nem onnét venném... Gondolom itt sok ilyen objektív gazda van, és nem én vagyok az első aki ilyesmit vesz.

(#7033) Superbad válasza makszi (#7032) üzenetére


Superbad
tag

Grat az obihoz, jót választottál. Nekem is kedvencemmé vált. :)
Próbáld meg az amazonon: itt

(#7034) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

http://www.pekkapotka.com/journal/2011/12/30/olympus-mzuiko-12-50mm-f35-63-in-comparison.html

ouch. nyomába sem ér optikailag a 12-60-nak, de még a sima m.zd kitobinál is szarabb rajzú.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7035) Mercutio_ válasza makszi (#7032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van valamilyen bevált szűrőd, akkor olcsóbb egy stepup ringet venni, vagy vehetsz olyan szűrőmenetbe csavarható napellenzőt, aminek a másik vége 52mm-es szűrőmenetű.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7036) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A small bit of rumors... Úgy néz ki, lesz új szenzor :C . és drága árazás :O

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7037) Tulku válasza t72killer (#7036) üzenetére


Tulku
veterán

1150 ojró kitben drága?
E P3 van majdnem ennyi...és ez úgy hirlik mindenben jobb lesz.

Ha ennyi lesz az ára, akkor a fujit csak őrült fan-ok fogják venni annyiért.

(#7038) Messer22 válasza Tulku (#7037) üzenetére


Messer22
senior tag

Feltéve ha felét tudja legalább annak, amit ígérnek ;)

Messer

(#7039) Mercutio_ válasza t72killer (#7036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, az új szenzor várható volt már, reméljük a much faster AF nem csak faster, de accurate is lesz :DDD
A dönthető LCD gondolom az E-PL3-ból jón, reméljük nem fog annyira kilógni és zavarni a közelében lévő gombok használatát mint abban, forgatható jobb lenne.
Kitobinak ha a 12-50-et adják ennyiért jó vétel lesz, gyorsan el lehet adni az obit és máros sokkal olcsóbb a váz :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7040) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

14-42 + 40-150 kiszórva ebayre, és 14/2.5 + 45/1.8 jó csere lenne? (telének meg M42)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7041) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7040) üzenetére


Messer22
senior tag

He?

miért nem jó a 2 kitobi?
inkább 20 1.7, 45 1.8 és megtartod a két obit.
M42: pen vázra kínszenvedés a nagyobb tele.

Messer

(#7042) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#7041) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

eladni, és újítani. ezek setétek :D

M42: jupiter 37a

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7043) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7042) üzenetére


Messer22
senior tag

jupiter? :)

Hát, a 14-54II az egyetlen épkézláb alternatíva.
(na jó a sigma 18-50 F2.8 nem volt rossz, de dög nagy volt a P1-re)

Messer

(#7044) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#7043) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

14/2.5, 45/1.8, 135/3.5

ebből a 135 van meg :))

ebayról összeherdálni gondoltam, hogy eladom a két kitobit...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7045) Parci válasza Mr.Csizmás (#7044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sok sikert egy teleobi manuális fókuszálgatásához. ráadásul egy ősi f3,5, a 40-150 kitobi valószínűleg pont ezerszer élesebb, jobb képet ad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7046) Messer22 válasza Parci (#7045) üzenetére


Messer22
senior tag

Ezt megerősíthetem, tényleg jobb a 40-150 a manuális cuccoknál, főleg 70mm-s állásba nagyon ott van.

Messer

(#7047) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7044) üzenetére


Messer22
senior tag

Hi
ebay-en lehet annyit nem kapsz érte, mint itthon...
a 45-ös túl speckó obi, beltéren gyakran szűk.

Messer

(#7048) fattyu válasza Parci (#7045) üzenetére


fattyu
veterán

próbáltál már pl egy 135 3.5 sonnart? Vagy csak ekézed az ősi 3.5est? Az egyik legpengeélesebb üveg amit valaha próbáltam. Csak mondom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7049) Mr.Csizmás válasza Parci (#7045) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az e520-on is tudtam bánni vele, meg a minin is, úgyhogy megtartom. a 14, és 45 meg csak, mert ami van az sötét, és kell(ene) a dof.

(#7047) Messer22 Que?

(#7050) Parci nem olyan nagy ez a 135-ös...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7050) Parci válasza fattyu (#7048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt hiszem, a nikon 180/2,8 mindenben agyonveri és azt eleget próbálgattam, még sem jutna eszembe általános használatra mft vázra csavargatni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.