Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29101) Studi válasza .mf (#29100) üzenetére


Studi
addikt

Ami aggasztó, hogy voltak a Sonynak nagyon jó Minolta mérnökei is, mégis hova jutott: a csicsa, meg az elektronika előbbrevaló számukra. Most rádöbbentek, hogy fényképezőgépet csak jó üveggel lehet eladni, de meddig tart ez a hozzáállás?

(#29102) madgie válasza Studi (#29101) üzenetére


madgie
titán

Minoltáról jut eszembe a KM 7D, édes Istenem, mennyire imádtam azt az építési minőséget (elrendezést, vázat, stb) :K (csak az érzékelő meg a vakuvezérlés volt gáz)

szerk: emlékszem, egy helyen volt rajta egy pici sérülés. anno meghozta a posta, otthon lőttem vele egyet, majd lazán ledobtam magam az ágyba, hogy visszanézzem a képet... betörte a számat a mocsok, olyan mokány dög volt a D70 után :D (és a fogam nyoma maradt meg az egyik gomb mellett egy milliméteren)

[ Szerkesztve ]

(#29103) Studi válasza madgie (#29102) üzenetére


Studi
addikt

Az igazán impozáns darab volt, nagy kár, hogy mindössze két felvonást élt meg a Minolta DSLR története. :(
Hétvégén én is megsétáltattam az Oly E-30-at, az se rossz építési minőségben, egész más kézben tartani, mint bármely m43-ast.

(#29104) t72killer válasza Warter (#29094) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek ezekre az "amazing" szenzorokra. Esetleg javítanak valamit az alacsony ISO-s teljesítményen? gyors AF is jó lenne, főleg pl követő AF videózáskor.

Amúgy köszönöm szépen, elvagyok a mai szinttel:) Ami kicsit kézzelfoghatóbb: ezzel szivesen meglepném az asszonyt+végre megtéríteném kompaktról:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29105) Warter válasza t72killer (#29104) üzenetére


Warter
őstag

Én LX7-tel térítettem az asszonyt, azóta nem is nagyon hiányzik a 14mm-es obi a gépre. Plusz az LX7 tud panorámát is. :D

(#29106) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A Sony egy újabb indok arra, miért nem lesz 300mm f5.6 (régebben f4-et mondtam volna) fix objektív a rendszerben. Csak mert sikeres lenne. És az tilos.

Soha nem lesz ilyen objektív.

(#29107) Dare2Live válasza t72killer (#29104) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mi más....? javítanak az S/Net (ISO teljesítmény), nagyobb dinamika ilyesmi.
a pdaf meg ugyancsak komoly előrelépés lesz a jelenlegi oly de még pana AFhez képest is.

2015?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29108) lenan válasza ROBOTER (#29106) üzenetére


lenan
aktív tag

vedd meg a 2/150 emet, tegyél alá egy 2szerező konvertert (4/300), és várd az őszi hozzá illő vázat - szegény sony lehidalhat :-)

(#29109) Studi válasza lenan (#29108) üzenetére


Studi
addikt

Minek, amikor tőlem vehet egyből 300/4-et is? :-D

[ Szerkesztve ]

(#29110) Parci válasza lenan (#29108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

el ne add azt az üveget, ha megjön 300 év múlva a hibrid mft-4/3 váz, az lesz az isten!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29111) Studi válasza Parci (#29110) üzenetére


Studi
addikt

Hja, hogy az AF-es üveg? Akkor nem szóltam! :-D

(#29112) Parci válasza Studi (#29111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

top pro 150/2,0, szerintem a legzsírabb top pro üveg (ehhez még nem kell daru és tehervonat)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29113) Studi válasza Parci (#29112) üzenetére


Studi
addikt

Csak egy vastag mászterkárd. :) Majd egyszer lövök én is egy ilyet, ha lemegy az ára ötvenezerre. :DDD

(#29114) |AP|


|AP|
veterán

ha tényleg ilyen lesz a GX7(2), akkor végre kapunk egy NEX vázat a m4/3-os obik alá :)

(#29115) rumos14 válasza Studi (#29101) üzenetére


rumos14
nagyúr

csicsa meg az elektronika: mondanál erre példákat? lehet fikázni a Sony-t, hogy nem egy klasszik fotós cég - bár voltak ezen a területen elég nagy innovációi és talán a kamerákhoz is értenek egy csöppet. az elmúlt években pedig ilyesmiket tettek elsőként a belépő-megfizethető szintű gépekbe: piacon legjobb EVF, focus peaking, 50p videó, digitális vízszintező, használható LV a tükrös gépekben, dönthető kijelző minden szinten. na ezek mind nap mint nap használható dolgok számomra és nem parasztvakító csicsák.

(#29116) rumos14 válasza madgie (#29102) üzenetére


rumos14
nagyúr

na 7D-m az nem volt, de azért a black frame meg a meghaló stabi okozott bosszús perceket (heteket-hónapokat) a júzereknek. sztem az A700 megtartotta a 7D minden jó tulajdonságát + kapott egy naprakész érzékelőt és AF rendszert. csak azon már fúúúj Sony logó volt :U

[ Szerkesztve ]

(#29117) Studi válasza rumos14 (#29115) üzenetére


Studi
addikt

A csicsa persze költői túlzás volt, de a képet mind a mai napig az objektív alkotja. A Minolta is nagyon erős volt objektívek terén, de lássuk be: a Sony nem tudta kiaknázni a megvásárlásukat, és remek vázak mellett az objektívek terén szakadozik le. Kétségtelen, hogy elektronika terén élen járnak.

(#29118) madgie válasza rumos14 (#29116) üzenetére


madgie
titán

Az A700 a váz formájában hasonlított valamennyire a 7D-hez, de a jobb felső része úgy volt elb@szva, hogy az már fájdalmas. Üres területek, oda nem illő fontos gonbok, amihez fogásváltás kellett... annak idején pont az A700-at néztem, próbálgattam hetekig... aztán megvettem egy 40D-t, mert az A700-zal nem tudtam együtt élni. Arról nem is beszélve, hogy akkor még nem volt rá normális fw, olyan csomós képe volt nagy érzékenységen, mint egy kompaktnak. Bocs, hogy nem vettem meg végül csak azért, mert neked most szonid van ;]

(#29119) Parci válasza rumos14 (#29115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a piacon elérhető legjobb minőségű evf szerintem az oly-é, eddig is az volt, a vf-4-gyel pláne az lesz. de ettől még a sony-é is komoly, tény. digitális vízszintező szerintem ricoh-ban hamarabb volt. a dönthető kijelző sem sony találmány, de szépen megoldották.

se nem csicsák ezek, se nem a sony az über-innovátor, egyszerűen teszi a dolgát mindenki. a sony vázakon jóval kevesebb fogást találni :DDD, mint az obijaikon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29120) madgie válasza madgie (#29118) üzenetére


madgie
titán

"Gonbok", édes Istenem, hülye telefon :DDD

(#29121) Gondwana válasza rumos14 (#29115) üzenetére


Gondwana
addikt

(mindeközben Sonyéknàl nincs egy vektroszkòp hàzon belül, vagy aki hasznàlni tudnà. EVF: szerintem is az Epson-féle 1024x768-as jelenleg a legjobb, többféle refreshrate-n hasznàljàk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29122) Studi


Studi
addikt

Azért flame-et nem akartam indítani! :)

Tény, hogy jó vázakat rak össze a Sony, ebben a tekintetben a Nex7 szinte etalon manapság minőségét, szolgáltatásait tekintve. Én azon bánkódtam, hogy a Minoltától megörökölt mérnököket nem tudták hasonlóan kiváló minőségű objektívek tervezésére fordítani, hogy komplettebb legyen a rendszer.
Minden kétséget kizáróan gyengébb a G5-öm, mint a Nex7, de tudok rá tenni 12/2-t, 25/1,4-et, 45/1,8-at, 100-300-at, és ez nekem használhatóbbá teszi a rendszert.

(#29123) |AP| válasza |AP| (#29114) üzenetére


|AP|
veterán

érdekes és ígéretes:

(#29124) MLaca válasza |AP| (#29123) üzenetére


MLaca
őstag

érdekes a lőrésnyi szenzor is :)

http://mlzphoto.hu/

(#29125) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Remélem ma felhős lesz a naplemente. Találtam egy szép kis napraforgó főldet. Betáraztam:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29126) schawo válasza n.andras74 (#29125) üzenetére


schawo
titán

Remélem mi is kapunk eredményeket :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29127) Dare2Live válasza rumos14 (#29115) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sony és APSC méretű szenzor + Sony váz(kukcsu mániásoknak 7es) + PDAF + IBIS + új Oly minőségű üvegek + oly jpeg motor = álomgép. Percig se filoznék, hogy DSLR maradjon e....

Ne kihuzom a biliböl a kezem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29128) tailor válasza Dare2Live (#29127) üzenetére


tailor
őstag

(#29129) .mf válasza tailor (#29128) üzenetére


.mf
veterán

Egy-két hírrel alatta:
Sigma 18-35 f1.8 Sony Alpha-bajonetthez, USD 799.... :Y
Na ilyet (ekv. 24-50) kellett volna m4/3-ra is, mondjuk EM-5 mellé, nem pedig ekv. 24-100 f3.5-6.3 fény-nyelőt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29130) HollyBoni válasza n.andras74 (#29125) üzenetére


HollyBoni
veterán

De jó kis lapszűrők. Kéne! :))

(#29131) sebgutkopf válasza Studi (#29122) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért nem ártana a "nincsen-ekből néha kicsit feltekinteni mi van nex-re. Az általad leírt sorhoz legjobban hasonlító nex rendszer obik:
12/2.8 (még nagyobb látószög mint az mft-n)
24/1.8 (ez lehet az oly 17/1.8 ellenfele)
32/1.8 és 35/1.8 (két különböző árú vetélytárs a pana 25/1.4-nek)
50/1.8 (közelítőleg a 45/1.8 ellen)

Ja és egyik se szar obi. Most akkor mi nincsen?
Meg ott vannak a sigma obik, amik fényerőben nem izgalmasak (szerintem), de élességük nem igazán vitatható.

Jó a 100-300 ellenébe valóban nincs obi, bár a sötét teléket eleve nem tartom izgalmasnak.

Sorry, hogy beugatok, de olyan mintha egyeseknél mintha megállt volna az idő az 50/1.8 óta.

Más:
Aki az oly féle IBIS-t félti a nex-től az ne féljen, az nem fog nex vázba kerülni (azokban nem lesz ibis), hanem a A mount-os sony vázakban lesz benne, amik újabb darabjaiból már a félig áteresztő tükör is eltűnik. Ebből lehet sejteni, hogy a sony mennyire bízik az új szenzorra integrált pd af-ben. Ez pedig alapvetően jó hír az oly-nak is, hogy milyen szenzorhoz juthat hozzá hamarosan.

(#29132) MrChris válasza .mf (#29129) üzenetére


MrChris
nagyúr

(#29133) Studi válasza sebgutkopf (#29131) üzenetére


Studi
addikt

Tényleg léteznek már ezek az objektívek, de én ezeket nemigen tudtam volna megszerezni, az is biztos. A 12-25-45-100-300 sort itthon, kipróbálva meg tudtam venni használtan, azért ezek a Nex obik túl újak ehhez. A 100-300 pedig teljesen független attól, hogy te izgalmasnak találod-e, én használom, nekem kell egy jó minőségű, elérhető nagytele ahhoz, hogy teljes legyen a rendszer.
Amúgy nem vagyok továbbra sem a Nex ellen, rumos14 a megmondhatója, hogy ha nem fürgébb nálam, múltkor majdnem vettem is egyet. :DDD

(#29134) Studi válasza |AP| (#29123) üzenetére


Studi
addikt

Legyen így! :) G5 árban, hogy meg is tudjuk venni! :)

(#29135) Parci válasza sebgutkopf (#29131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne viccelj már az 1000+ usd-s zeiss obikkal (amik ráadásul még csak nem is kiemelkedően jók az árukhoz képest). a lenti listából alapvetően a 35/1,8 az érvényes találat, az 50/1,8 pedig az ára miatt. ekv. 75 mm azért nagyon nem= 90 mm. ja, és mindkét üveg egész nagy.

inkább a 16-50-est emeltem volna ki a nex-nél, a 20/2,8-ast és a 35/1,8-ast. ezzel együtt továbbra is érettebb az m4/3-ad rendszer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29136) FEDman válasza Parci (#29135) üzenetére


FEDman
addikt

Abban tejesen igaz van Sebinek, hogy ha más nem is, de azért az obi kínálat már Sony oldalon is kezd szépen alakulni. Hogy ezek milyenek az már egy más kérdés.
A NEX-es obikat én alapvetően 3 kategóriába tudnám sorolni, úgymint nagyon gyenge, középszerű, valamint a 3db méregdrága Zeiss. :DDD

Sokat fejlődött a NEX rendszer is, de nekem továbbra is az az érzésem, hogy sok szempontból félvállról veszik ezt a vonalat. És nem azért mert nem tudnának ennél többet/jobbat, csak az igazi profi vonalat az FF NEX-nek tartogatják. Ott majd biztos más lesz a hozzáállás is és már most biztosra veszem hogy az majd nagyot fog szólni!
Persze itt majd nem csak a szenzor mérete lesz igen figyelemre méltó, de a gép árazása is és akkor most nagyon finoman fogalmaztam. :U

[ Szerkesztve ]

(#29137) Parci válasza FEDman (#29136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kevés kivétellel az összes m4/3 obi saroktól sarokig frankó. nagyon kiegyensúlyozott rendszer. a nex egyáltalán nem az. nálam továbbra is a vázak az izgalmasabbak, az obik közül egyedül a 16-50 tetszik, a mérete és a látószöge miatt, egy nex-6 vázzal mondjuk nagyon kompakt mindenes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29138) FEDman válasza Parci (#29137) üzenetére


FEDman
addikt

Bennem néha megfordul a gondolat, hogy ki kéne próbálnom milyen egy NEX vázzal és egy 35/1,8-cal együtt élni. Csak hát én beépített EVF párti vagyok és mikor elkezdek számolgatni, hogy mennyibe fájna nekem a 80ezres G3-ast lecserélni egy EVF-es NEX-re akkor mindig arra jutok, hogy ennyi pénzt számomra nem ér meg egy ilyen kísérlet. :)

Ilyen téren kicsit úgy vagyok vele, mint te. Amíg a mirrorless fronton ekkora az áresés addig nem vagyok hajlandó százezreket kiadni egy nyomorult vázért. :N

[ Szerkesztve ]

(#29139) Studi válasza FEDman (#29138) üzenetére


Studi
addikt

Abszolút igaz, rohamos a fejlődés. Huszonvalahány váz az m43 termése kb öt év alatt, ez nagyon durva. És nincs semmi komoly baj az első vázakkal se, még ma is megállja a helyét akár egy E-P1, E-PL1, akár egy G1, GF1, mégis filléreket ér használtan.

(#29140) Studi


Studi
addikt

A bevállalósoknak Pentax Q kit. (ejtsd: kukit)
Ötvené' még ki is próbálnám. :)

(#29141) Parci válasza Studi (#29140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az új q-t a telével még ki is próbálnám, de pont a gyári kitzoom fényerőtlen és vacak rajzú :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29142) FEDman válasza Studi (#29140) üzenetére


FEDman
addikt

Ilyen a Pentax Q7 ugyanazzal a vacak és nagy zoom obival Rawból konvertálva, már a nagyobb 1/1,7" szenzorral!
És ilyen egy Pana LX7 Lényegesen kisebb, fényerősebb és még sokkal szebben is rajzoló zoom obival.

Szóval ha nagyon kísérletezgetni támad kedved akkor szerintem inkább keress egy ügyes kompaktot. :)

(#29143) Studi válasza Parci (#29141) üzenetére


Studi
addikt

bennem az az elvetemült gondolat merül néha fel, hogy valami korrektebb régi 50-est kellene elé rakni, és lenne egy majdnem zsebben hordható nagytelém, csak szerintem akármilyen jók a régi 50-esek (mondjuk Takumarom van), ezt a pixelsűrűséget már nem tudják kiszolgálni.

(#29144) FEDman válasza Studi (#29143) üzenetére


FEDman
addikt

Jól látod, egy 1/2,3" szenzoron a legjobb 50mm-es obi is sírni fog. :)
Ezen felül csak gondolj bele, mekkora "móka" lehet ekv. 275mm-en kereső és dönthető kijelző nélkül egy ilyen apró vázon magadtól eltartott gép remegő élőképén már pusztán csak az élességet állítani is. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy akkor lőj kézből ilyen körülmények között nagytelével éles képeket. :U

(#29145) .mf válasza Studi (#29140) üzenetére


.mf
veterán

"A bevállalósoknak Pentax Q kit. (ejtsd: kukit)"

Ez valami új trend, a "PEN IS WITH YOU" után? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29146) Studi válasza FEDman (#29144) üzenetére


Studi
addikt

Bevállalós vagyok, próbáltam már Sigma 300/4-et is E-P1-en, az se volt egy leányálom! :D Ahhoz képest ez gyerekjáték: tartható a váz és az obi egy kézben, és forgatható a fókuszgyűrű. A méret miatt a 300mm-esen ez már háromkezes sztori lett volna. :)

(#29147) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Pana LX7-re tud valaki olyan napellenzőt ami nem lóg bele a képbe 24mm-en? :F

(#29148) FEDman válasza Studi (#29146) üzenetére


FEDman
addikt

Nem akarlak én semmiről se lebeszélni. :N
Csak aztán ne az legyen a végén, hogy nem szólt senki előre! :DDD

Így fest a kis cuki "zsebre vágható" Q + Takumar 50-es:

(#29149) Parci válasza FEDman (#29148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én továbbra is azt mondom, hogy érdekes lenne a "kompakt szenzoros cserélhető obis" rendszer, mint koncepció, de persze kihasználva az előnyöket. egyrészt, ha bármit kérhetnék a jótündértől, akkor az egy 20 mp-es 2/3"-os fuji exr szenzor lenne. másrészt az obikat sokkal izgalmasabbra venni. 28-200/f2,0-2,8 vagy 24-120/f1,4-2,4 kezdésnek. halszem jöhet, makró jöhet, f1,2-es portré jöhet, fényerős telezoom is jöhet. kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29150) FEDman válasza Parci (#29149) üzenetére


FEDman
addikt

Ezzel egyet értek, de az 1/1,7" szenzor előnyeit jelenleg csak az LX7, P7700 és társai aknázzák ki, a Pentax Q meg jelenleg a K01-hez hasonlóan csak a hátrányok halmozására feküdt rá. :DDD

Ami a Fujit illeti ők úgy tudom a jelenlegi APS-C gépeikben Sony szenzort használnak, csak a spéci X-Trans elrendezéssel csavarnak rajtuk még egyet. No most ha ez így van akkor én szívem szerint azt nézném meg, hogy a Sony jelenlegi 1" 20Mp-es CMOS szenzora mire lenne képes, ha azt a Fuji kezelésbe venné egy ügyes kompakt gépben. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.