Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28551) jszaz


jszaz
csendes tag

vegyen mindenki fényerős fixet fényerőtlen kitobik helyett :)

17mm ma reggel a metróban:

(#28552) Marseille199 válasza b.vr (#28549) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ott még azért van létjogosultsága, nem is kicsit. Nekem is van nem egy ismerősöm, aki bizonyos munkákhoz nem is a H4D-t használja, hanem a 4x5-ös Sinart. Szóval azért kell az még. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28553) b.vr válasza Marseille199 (#28552) üzenetére


b.vr
őstag

Persze, nem vitatom hogy sok hivatásos fotósnak tényleg szüksége van rá. Sőt azt írtam hogy akinek szüksége van rá, az nagyjából semmit sme törődik azzal hogy amúgy pl. a Hasselblad olyan baromságokkal is bepróbálkozik mint az emlegetett Lunar.

(ezen kívül csak arra próbáltam utalni, hogy valószínűleg azért sok területen elég már a FF telejsítménye is, ahol korábban még a középformátum dominált. Pl. termékfotózásnál, ahol egyre több katalógus a netre készül és nem nyomtatásra, a megrendelő meg eleve nem is fizetne annyit, mert elég neki amit a FF tud, kisebb beruházással, termelékenyebben. Persze lehet hogy tévedek a tendenciákat illetően. De még egyszer, azért mert akár sok hivatásos fotós szükségesnek tartja, attól még lehet az a tendencia, hogy összességében mégis egyre kevesebben vannak és szűkül az a piac.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28554) Mercutio_ válasza Marseille199 (#28552) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetenként van abban némi sznobizmus is, amikor FF-nél nagyobb szenzorra fotóznak a profik ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28555) madgie válasza Mercutio_ (#28554) üzenetére


madgie
titán

Esetenként a FF-ben is, főleg amatőrként :DDD

(#28556) arn


arn
félisten

par megunt cuccot felraktam az indexre (pl2, 9-18, 12-50, ezekhez kapcsolodo tartozekok) :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28557) Marseille199 válasza Mercutio_ (#28554) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem tudom, biztos. Azért általában nem sznobizmus szokott lenni a dolog. Múltkor volt szerencsém látni, hogy lesz 8 db 40 mp-es Hassi fotóból kb 200 rétegen készült tmobile reklámplakát, meg ugyanez a felállás valami banknak. Jó móka :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28558) Marseille199 válasza madgie (#28555) üzenetére


Marseille199
senior tag

Na, ez viszont így van. Bár jólesik a szememnek az egyre több kis dofos esküvö és portréfotó. :) Nincs ezzel baj, én is örülnék, ha lennének olyan obik m4/3-ra mint mondjuk egy 85 1.8 nikon, olyan mosással, mint amit az művel egy ff vázon :)
Ja, és olyan áron. :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28559) xtremetuning válasza Marseille199 (#28558) üzenetére


xtremetuning
addikt

Így van. A kicsi dof és a mosoda, ami egyedül hiányzik az m4/3-ból....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28560) jjeahh válasza xtremetuning (#28559) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pont a héten dícsérte meg egy d7100 tulaj a helios-om, hogy milyen szépen mosom vele a hátteret oly vázon... :DDD :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28561) n.andras74 válasza arn (#28556) üzenetére


n.andras74
aktív tag

9-18 olvasva megremegett a kezem....), de most szegénység van. Most jön a lapszűrőkészletem és ebben a hónapba már nem fér bele:-) Nagylátózni nem is fogsz vagy szoktál?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28562) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#28560) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amikor a hohert kenyszernyugdijazzak ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28563) arn válasza n.andras74 (#28561) üzenetére


arn
félisten

nem az en vilagom, pedig a kezeim kozott jart zoomok kozul ennek van a legjobb kepe (a fokusztavtol fuggetlenul). - elkotyavetyelni nem akarom, mert helye van a sorban, amig nem viszik el ennyiert, addig tudom hasznalni :) marad a 14-150, mint zoom, a tobbi meg fix.

kiprobaltam ezt is, meg a 25os es a 12es van a kivansaglistan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28564) n.andras74 válasza arn (#28563) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Tájfotokhoz mi van jobb ennél?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28565) jjeahh


jjeahh
nagyúr

honnan lehet fekete 45-öst paypal-es fizetéssel rendelni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28566) arn válasza n.andras74 (#28564) üzenetére


arn
félisten

nem tajfotozom :) en a 35-50mm koruli gyutavot szeretem a legjobban, ami itt hianyzik. nalam a kihasznaltsagi szintje egy jobban bevalt fix alatt van, hiaba zoom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28567) arn válasza jjeahh (#28565) üzenetére


arn
félisten

Pl innen [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28568) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kint van az e-p5 tesztünk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28569) need válasza Parci (#28568) üzenetére


need
addikt

már olvasom is.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28570) t72killer válasza Parci (#28568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép darab, főleg, hogy átvették az 5-tengelyes stabit az OMD-től. Még némi videós bitráta kéne belé. Kicsit könnyebben "foghatónak" tűnik, mint az epl5-öm.

Amúgy nevezhetnék "olympus GX2"-nek is:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28571) Parci válasza t72killer (#28570) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyetlen igazi bajom vele, hogy eldobták a cserélhető marcsákat, pedig ott a legnagyobb volt a legjobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28572) Mercutio_ válasza Parci (#28571) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor bárki gyárthatna fasza pácolt fa markolatokat, így meg eladhatja az Oly mint limited edition prémium model

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28573) Parci válasza Mercutio_ (#28572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pont ez biztosan nem volt szempont. kár, hogy eldobták ezt a feature-t, jópofa unikum volt a piacon. persze nekem úgy is jó, ha az om-d utódnál megtartják és a keresőt oldják meg nex-6 módra :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28574) b.vr


b.vr
őstag

"Csatlakozás után a fényképezőgép összes funkciója leáll, s ez így is marad egészen addig, míg a hálózatról le nem bontjuk.
(...)
Az E-P5 távvezérlése csakis teljesen automata módban működik (egyelőre?), tehát az automatikus fókuszáláson kívül semmit nem állíthatunk be."

Ez valami vicc az olympustól?

Amúgy most elbizonytalanodtam: ugye a GH3ban, G6ban ez teljes értékű? (egyrészt mindent állíthatok mobilról/tabletről/laptopról, másrészt miközben ott a live view a mobilon/tableten/laptopon aközben természetesen működnek a fényképező kezelőszervei is)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28575) gorgo


gorgo
őstag

Hát, nem tudom, az iso100 és az 1/8000 kívül nincs az E-P5-ben semmi vonzó számomra. Se beépített EVF, se távkioldó (ez mondjuk nem létkérdés, de "zászlóshajóról" van szó). Lehet, hogy a wifi kiváltja ezt, de csak ezért inkább a 2ezer forintos kábelt választanám, a 100eFtos még-egy-kütyü helyett. A képletöltés meg minden géppel elérhető, van már wifis SD kártya...
Külön idiótaság, hogy nincs C1,C2,stb. a módválasztó tárcsán (az OMD-n sincs :W ) van viszont minden értelmet nélkülöző VIDEO MODE (erről a Big Race USA flipper jut eszembe). Tipikus oly!
Arra lennék egyedül tényleg kíváncsi, hogy az a bizonyos makró módban választható AF fókuszmező használata mennyire kényelmes/nehézkes/gyors a hétköznapi életben.
Ebben csak a bitang stabi a jó, de ez van az omd-ben is.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28576) Parci válasza gorgo (#28575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van távkioldó, van dönthető lcd, 1/8000s, legjobb stabi, legjobb szenzor, nagyon ügyes tárcsarendszer, legjobb opcionális evf. az u1, u2 módok a tárcsán tényleg hiányoznak, meg a cserélhető marcsa, de mindkettő nélkül lehet élni. nem vágom, hogy mit lehet még beletenni egy pen vázba...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28577) madgie válasza Parci (#28576) üzenetére


madgie
titán

ASM videót felvétel közben is?

(#28578) Mercutio_ válasza Parci (#28576) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a legjobb EVF kevés fényben szépen lag-ol, ezt tegyük hozzá.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28579) FEDman válasza Parci (#28576) üzenetére


FEDman
addikt

EVF-et? :U

Tudom a beépített keresős Oly váz az az E-M5, de ettől függetlenül én továbbra is várok egy kompaktabb méretű EVF-es mFT vázat. A NEX-7 lassan 2 éve a piacon van és keresővel együtt kb. akkora, mint az E-P5. Ehhez képest az OM-D bár gyönyörű, de az a magas építés..
Az E-P5 EVF-el együtt meg magasabb, mint egy GH3, ami azért durva.

Félreértések elkerülése végett az E-P5 szerintem is durván jól sikerült. A szoftveres iso100 ugyan engem nem hat meg, de a 1/8000s a vezérlőtárcsákkal :R
A GF1/E-P1 féle felépítésből azt hiszem most kihozta a maximumot az Oly, mind kezelésben, mind tudásban. Ettől függetlenül most már szívesen látnék valami mást is.

Mondom ezt úgy, hogy a szintén nem túl kompakt és a mai cuccokhoz képest már kissé butácskának tűnő G3-al is egész jól elvagyok jelenleg. :)

(#28580) madgie válasza FEDman (#28579) üzenetére


madgie
titán

A G3-at a mai napig kevés dologért adnám oda, nekem 95%-ban elég az a váz. (5% meg csillagfotó, meg hasonló agymenések, amire úgy sincs időm egy darabig :D)

(#28581) FEDman válasza madgie (#28580) üzenetére


FEDman
addikt

Nem mondom hogy néha nem kacsingatok kifelé, de aztán végül mindig arra jutok, hogy hol kapok ennyi pénzért még egy ennyire durván jó beépített keresős vázat? :U

(#28582) Parci válasza Mercutio_ (#28578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szemben a mivel is.......?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28583) Mercutio_ válasza Parci (#28582) üzenetére


Mercutio_
félisten

OM-D keresőjével pl., de erről bővebben írt wavrecords odaát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28584) Parci válasza Mercutio_ (#28583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem stimmel. semmilyen paraméterben (af, evf kiolvasás, frissítések stb.) nem gyengébb az e-p5 az e-m5-nél. ha a megnövekedett felbontás miatt lagol az evf, akkor meg ez van, lehet vf-2-t is venni a vázhoz. a lényeg, hogy biztosan nem rosszabb az e-m5-nél semmiben, max. béta volt a firmveár.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28585) Mercutio_ válasza Parci (#28584) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt írta wav, én is láttam, ott voltam a bemutatónapon. Az lehet, hogy firmware gond volt, de akkor és ott ez mint létező probléma jelentkezett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28586) Parci válasza Mercutio_ (#28585) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elhiszem, csak nehogy valaki olyat írjon aztán egy fórumba, hogy "sötétben lagol a vf-4", mert nem biztos, hogy igaz. legalább addig ne, amíg nem tisztázódik az ügy.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28587) b.vr válasza Parci (#28576) üzenetére


b.vr
őstag

" nem vágom, hogy mit lehet még beletenni egy pen vázba..."
Hát amit írtam :)
Hogy mindent tudjak állítani mobilról/tabletről/laptopról, másrészt miközben ott a live view a mobilon/tableten/laptopon aközben természetesen működnek a fényképező kezelőszervei is.
Röhejesnek tartom hogy ezt belépő dslr (sőt, asszem egyes kompakt Canon) vázakkal is meg lehet csinálni már évek óta (jó, wifivel már csak mostanában, de ebből a wifi már csak plusz, nekem még usb kanóccal is elég lenne, főleg mert akkor már nem nagy kunszt wireless kiegészítőt venni, még ha persze nem is ingy'é) , itt meg egy 1000 euros gépbe teszik ennek a töredékét. (Vagy mindez csak le van tiltva egyelőre? Mondjuk mert nem volt ideje az olynak kitesztelni? Hány éve dolgoznak ezen az igazán "űr-korszaki" problémán?)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28588) FEDman válasza Mercutio_ (#28583) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem olvassátok el azt is amit MLaca írt ezzel kapcsolatban. Ez alapján nagyon úgy tűnik, hogy csak focus peaking használata mellett szaggat a keresőkép.
Az E-M5 ezzel szemben könnyű helyzetben van, nincs neki focus peakingje ami beszaggatna. :D

(#28589) madgie válasza FEDman (#28588) üzenetére


madgie
titán

Attól még ciki, kenjék oda a processzor szájának, vagy írják át a fw-t vagy mittomén, de ne szaggasson má' (ilyen esetben).

[ Szerkesztve ]

(#28590) Mercutio_ válasza FEDman (#28588) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs kizárva, hogy ez a helyzet.

Ha már a G3-at emlegettük, most botlottam bele :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28591) madgie válasza Mercutio_ (#28590) üzenetére


madgie
titán

Nekem hétvégén egy macsek nézegette bőszen a G3-at, majd odébb somfordált és elaludt a fotóstáskán :D

(#28592) Mercutio_ válasza madgie (#28591) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos érezte az alom illatát :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28593) madgie válasza Mercutio_ (#28592) üzenetére


madgie
titán

Az a macska kegyetlen volt, bárhol képes elaludni, emelgetheted a lábát, lábbal eltolhatod, az asszony nyomkodta az orrát, lesz*rt mindent. Én nem szeretem a macsekokat, de ezt hazavittem volna :D

(#28594) MrChris


MrChris
nagyúr

ehhez az új P5-höz dukált volna egy ütősebb zoom pl a ZD12-60 mikrós változata, vagy legalább bejelentése. A 14-42 elég sovány hurka.

[ Szerkesztve ]

(#28595) Studi válasza MrChris (#28594) üzenetére


Studi
addikt

Ezzel egyetértek, már az OM-D is megérdemelte volna. Tudom, hogy a 12-50 minőség jó, meg még makrót is tud, de azért a fényerő az fényerő.

(#28596) scarabaeus válasza madgie (#28591) üzenetére


scarabaeus
őstag

Még jó, hogy nem benne, ugye. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28597) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nehéz nektek megfelelni, gyerekek. nem rohanok a boltba e-p5-ért (majd 3 év múlva, 50-ért... :DDD), de ha valamikor kijár a dicséret az oly-nak, az pont most, igen-igen érett vázat tett le az asztalra. gondoljuk végig, hogy az e-p1 után mit is jelentett az e-p2 és e-p3... azokat kellett volna kihagyni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28598) Studi válasza Parci (#28597) üzenetére


Studi
addikt

Egyetértek, a koncepciójuknak megfelelően, a kategóriájában nagyot alkottak. Amit mi hiányolunk, az egy más kategória: az EVF-es, elérhető árú váz. Ilyet az Oly nem kínál, ez a Pana G területe. (ha van egy kis szerencsénk, a Panának meg egy kis esze, akkor ők betöltik ezt az űrt rangefinder külsővel is az új GX-el...)

(#28599) Marseille199 válasza Studi (#28598) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én is arra várok ki igazán. Egy EVS-es krf like m4/3. Az sem baj, ha pana, csak legyen. De ahogy nézem a képeket, még mindig sírok a színek után. Pedig nekem csak e-520am volt, de annak is hiányzik a színvilága :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28600) Parci válasza Studi (#28598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az biztos, hogy a nex-6 forma a leginkább ideális, itt nincs vita. és jaja, hátha a gx2...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.