Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56001) immi77 válasza jjeahh (#55998) üzenetére


immi77
tag

Nekem street case m van, de annyire nem szeretem. Belefér mondjuk szépen a E-PL5 + 20 + 45 + vaku nem mindig+ kábelek, lenspen. Cipelni jó. de kivenni belőle, meg elrakni... na az halál.
Úgyhogy ha van helyette javaslatod, azt szívesen meghallgatom. (nem baj, ha nem drága)

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#56002) schawo válasza delibab (#56000) üzenetére


schawo
titán

Azokra eleve 30 van. A kiírt árak már tartalmazzák a kedvezményeket, szóval gyorsan kiderül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56003) jjeahh válasza immi77 (#56001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én ezeket néztem ki tesónak nagyjából:
Manfrotto: Advanced sorozat, Bella sorozat
Crumpler: Cupcake, Jackpack, Banana
Acme Made: Union Kit (ilyen van nekem is, olcsó, jó minőségű, jól néz ki-bár ez szubjektív)
ahogy néztem ezekbe mind belefér a pen obival+ egy üveg, és néhány tartozék... tapasztalatokra vagy további alternatívákra viszont én is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#56004) |AP| válasza jjeahh (#56003) üzenetére


|AP|
veterán

nálatok lehet crumpler cuccokat kapni? irigykedem :)

(#56005) jjeahh válasza |AP| (#56004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nálunk canon 600D-n, nikon d5100-on, hama tatyókon kívül kb. semmilyen fotós cuccot nem lehet kapni, de ebay-en igen :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#56006) immi77 válasza jjeahh (#56003) üzenetére


immi77
tag

Köszi!

Most egy ilyet találtam az AdvesPhotonál, ahol ma éppen 27% kedvezmény van. ezt ismeri valaki? vannak valamivel nagyobb testvérei is. Én még szeretnék a PL5 szett mellé beletolni egy Fuji XF1-et is. (esetleg még egy Manfrott Pixi mini állványt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#56007) jmakk válasza immi77 (#56006) üzenetére


jmakk
őstag

Úgy olvastam, hogy csak a kezdőoldalon feltűntetett márkákra vonatkozik a kedvezmény és a Tamracot nem látom közte.

[ Szerkesztve ]

(#56008) immi77 válasza jmakk (#56007) üzenetére


immi77
tag

A kuponkódot beírva nekem levonta a végösszegből.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#56009) jmakk válasza immi77 (#56008) üzenetére


jmakk
őstag

Érdekes, mert tényleg nincs ott a kezdőoldalon. Azért én felhívnám őket megkérdezni a biztonság kedvéért.

(#56010) immi77 válasza jmakk (#56009) üzenetére


immi77
tag

Igazad lehet. Technikailag ugyan elfogadja bármilyen termékre, de nyilván nem nem fogják érvényesíteni, csak a főoldalon lévőkre.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#56011) jmakk válasza immi77 (#56010) üzenetére


jmakk
őstag

Amúgy így simán a fogyasztók megtévesztése, mert ha valaki gugli keresésből jön és kihagyja a főoldalt, akkor ez alapján simán azt hiszi mindenre érvényes. Aztán ne legyen igazam és legyen jó tényleg mindenre! :)

[ Szerkesztve ]

(#56012) Doom


Doom
aktív tag

Úgy látom, a MM-ban nagyon kelendő volt az Oly 12-40, már nem lehet rendelni, még EM1 kitben sem. Így jár, aki sokat gondolkodik :(

(#56013) .: JuSzT :. válasza Doom (#56012) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pl5 ből sincs már fehér a listában sem

(#56014) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#56013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pörög a készlet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56015) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#56014) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azt mondjuk nem gondoltam volna hogy a fehér fogy el leghamarabb :D

(#56016) .mf válasza immi77 (#56006) üzenetére


.mf
veterán

"(esetleg még egy Manfrott Pixi mini állványt."

Eléggé kompaktos kacatnak tűnik, és nagyon kicsi a magassága, valamint szűk az állíthatósága. Mi lenne a cél egy ilyennel? Pont most az akcióban én is rendeltem onnan egy mini állványt, a Velbon EX-Macrot. 28 összecsukva, 56 kinyitva, van kb 10 cm-es alacsony makró állása és gyorstalpa is, egy ilyenre inkább bíznék egy gépet. Hiába nincs az se a főoldalon feltüntetett márkák között, még a visszaigazoló emailekben is elfogadta a kupont (8990 --> 6563), és ingyen szállítják ki utánvétellel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#56017) jmakk válasza .mf (#56016) üzenetére


jmakk
őstag

Az a helyzet, hogy a webáruház, hibára hivatkozva, nem köteles annyiért adni. De a puding próbája az evés, úgyhogy kíváncsi vagyok mi fog történni. Felhívnak-e vagy majd az utánvétkor lesz más az összeg. Szurkolok nektek, hogy megkapjátok annyiért, de sajnos a mondás örök: ami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem az...

[ Szerkesztve ]

(#56018) Chance


Chance
tag

Üdv mindenki!

Gyors kérdés a MM-es Oly akcióról. Rendeltem egy E-M10 kit-et (bank utalással), persze szállítást csak 2 héten belül írt.
Rögtön megkaptam a rendelés visszaigazolást, de azt írta, az még nem adásvételi. Meg kellene várnom a következő emailt, hogy összekészítették a csomagot és csak akkor utalni nekik az árat, vagy csak akkor rakják össze a csomagot, ha előbb kifizetem?
Sok webshopnál találkoztam már olyannal, hogy ha nem volt vmi raktáron, csak akkor kellett fizetni, mikor már beszerezték a terméket. Itt is ez lenne?

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#56019) immi77 válasza .mf (#56016) üzenetére


immi77
tag

Éppen arra kell, amire a tiéd már nagy. :) Előkapom oldalzsebből, feldobom az asztalra, lerakom a földre... stb. Pl5-nek elég, Fuji XF1-nek még inkább. Van nagyobb állványom is, de azt csak akkor cipelem, ha konkrétan tudom, hogy kell.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#56020) Lassú Víz válasza Chance (#56018) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ügyfélszolgálati e-mail vagy telefonszám? Benne van a kapott e-mailben. Annál hitelesebb infó nem nagyon lesz itt se.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#56021) Chance válasza jmakk (#56017) üzenetére


Chance
tag

Tudtommal ha felhívnak/ email írnak, hogy fogadták a rendelésedet és ekkor meg ekkor küldik futárral, az kvázi adás-vételi szerződésnek minősül. A futárnál már szerintem semmiképp nem változhat az összeg, azt addigra már tisztázni kell.
De majd Freddy vagy valaki biztosabban tudja.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#56022) Chance válasza Lassú Víz (#56020) üzenetére


Chance
tag

Köszi, emailt írtam nekik tegnap este az első mailjükre hivatkozva, de még semmi válasz.
Nem szeretném, ha azért csúsznék le az akcióról, mert nem jött létre adás-vétel az akció idején belül.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#56023) Studi válasza jmakk (#56017) üzenetére


Studi
addikt

Miért, az E-M1 -30% Media Markt, és még -10% Cetelem kedvezményért nem az? ;]

(#56024) Studi válasza Chance (#56022) üzenetére


Studi
addikt

Gyakorlati tapasztalat szerint a boltoknál 1 nap alatt átfut egy mail, de a központi ügyfélszolgálatnál 3-4 nap is szokott lenni. Hívd fel őket inkább, ők fogják látni, hogy van-e még raktáron, tudják-e szállítani. 2 hetet ígérnek, de például Lassú Víz is megkapta már a héten rendelt 25-ösét. :R

(#56025) jmakk válasza Chance (#56021) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem meg a rendszerhiba nekik elállási lehetőség. Csak akkor tudjuk meg, ha valaki felhívja őket. De én nem akarom a kollégák biznicét elrontani, hátha mégis megkaphatják annyiért.

Studi: a kedvenc szokásuk ilyenkor azt mondani, hogy a kedvezmény másikkal nem összevonható. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56026) Livio válasza .mf (#56016) üzenetére


Livio
tag

Kiváncsi leszek a tapasztalatodra. Használhatóság szempontjából, meg hogy mire elég az 56 cm, (ez egyáltalán kiemelt középső oszloppal értendő?)?
Nemrég vettem a géphez egy gorillapodot, de kicsit többet vártam volna tőle, bár egy darabig biztos csak ez marad.

(#56027) .mf válasza jmakk (#56017) üzenetére


.mf
veterán

Ugyan utánvéttel kértem, de vehettem volna előre utalással /paypallal is, akkor a tranzakción már túl is lennénk. Hamarosan kiderül.

Immi: arra csak simán letenném :P Olyan kicsi a magassága, olyan szűk tartományban állítható a feje, hogy alig vagy előrébb. Szerintem.

Livio: gorillapodom nekem is volt, de nekem nem jött be. Amikor kell, akkor ritkán van mire csavarni, és nem is szívesen bízom egy faágra csavart gorillapodra a gépet. Ha meg nincs mire csavarni, akkor marad a föld, márpedig a fűből már nem lát ki. Egy ideje egy Hama travel compact minit használtam, ami alig nagyobb a gorillapodnál (~23 összecsukva, ~42 nyitva, tehát már használhatóbb méret) és könnyű; viszont vérgagyi, kihúzott lábakkal (már amikor úgy maradt -- elsőre szinte mindig elkezdett legalább egy lába visszafelé csúszni) csak könnyű, rövid gyútávú obikkal és nyakamban lógó pánttal mertem használni. Az EX-Macro már egy kicsivel nagyobb (28 --> 56), de cserébe sokkal bizalomgerjesztőbb kép alapján. S más meg nincs. Az ilyen kicsi állványok piaca hihetetlen ritka. Rengeteg a pöcök-rögzítős rádióantenna-lábas gagyi, van néhány 10-20 centis tabletop, aztán kb 120-ig szinte semmi, 140-től viszont mint égen a csillagok. A piac egyik fele túltelített, a másik felén meg hatalmas piaci rések tátonganak és senki sem használja ki, felfoghatatlan...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#56028) rumos14 válasza Parci (#55973) üzenetére


rumos14
nagyúr

pont így van, ahogy írod! a NEX-ekhez jár a látásrontó szemüveg és egy tudatmódosító szaké.
részemről pedig inkább jó dinamikájú szenzor, némi utómunkát elbíró raw >> saroktól sarokig éles kompaktszenzoros kép.
sajnos a szemcsi és a rizspálesz rám is hatott, az obikkal teljesen meg vagyok elégedve :U amin lehetne csiszolni, az az AF (NEX-5R), dehát arra ugye ott az A6000...

A7-re rakni 16-50-t persze hüjjeség, akkor már inkább vesz az ember egy NEX-3N, szubparci áron, azora az alkalmakra, amikro nem akar cipelni.

(#56029) Studi válasza .mf (#56027) üzenetére


Studi
addikt

Nekem már írt az Advesphoto egy nagyon udvarias levelet, hogy az akció csak a kijelölt márkákra érvényes, és amennyiben mást is rendeltem, akkor fognak keresni hamarosan telefonon "egyedi ajánlattal". Erre kíváncsi leszek. :)

(#56030) madgie válasza rumos14 (#56028) üzenetére


madgie
titán

"A7-re rakni 16-50-t persze hüjjeség, akkor már inkább vesz az ember egy NEX-3N, szubparci áron, azora az alkalmakra, amikro nem akar cipelni."

Tudtam én, hogy vágod a témát :K

(#56031) jmakk válasza Studi (#56029) üzenetére


jmakk
őstag

Sejtettem valahol...Túl szép volt....

(#56032) .mf válasza Studi (#56029) üzenetére


.mf
veterán

Igen, nekem is. Mehetnek a 'csába az egész túlárazott boltjukkal együtt. Amazon.de-ről normál áron kb annyi, mint itt kedvezménnyel, csak az itteni garancia és egyszerűbb / gyorsabb logisztika miatt vettem volna tőlük.

Arra azért kíváncsi lettem volna, hogyha utalással / paypallal veszem, akkor mit lépnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#56033) Lassú Víz válasza .mf (#56027) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem nincs ott rés ahol te látsz. A magas állványok közül a közepesek és a jobbak terpesztve, középoszlop fordítással tudnak alacsony pozíciót is. Pl. az enyémnek (Nat Geo Tundra, már csak valami Manfrotto utód van helyette) valahol 17 cm a legalacsonyabb pontja. Kérdés a szállítási méret és a súly, nem az, hogy 43 cm magasra tudom-e tenni a gépet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#56034) .mf válasza Lassú Víz (#56033) üzenetére


.mf
veterán

"Szerintem nincs ott rés ahol te látsz. [...] Kérdés a szállítási méret és a súly"

Szóval akkor nincs, de mégis? :)
Pont erről van szó: a lehető legkisebb és legkönnyebb, ami már elég stabilan tart egy MILCet kistelés gyútávig, és legalább olyan magas, hogy a természetben is használni lehessen (legalább 40-50 cm, hogy a fűből kilásson). Lehet, hogy megcsinálja egy összecsukva 60-70 cm hosszú, 15-20 cm átmérőjű, 2 kg-os állvány is, de gyalogos vagy bringás túrára egy 25 cm hosszú, 8 cm átmérőjű, 0.5 kg-os valószínűbb, hogy ténylegesen velem is jön, és nem csak otthon porosodik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#56035) somasz


somasz
addikt

Bepróbálkoznék egy em10-zel. Ha mégsem jönne be, akkor ezüst vagy fekete verzióban egyszerűbb továbbadni rajta?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56036) .: JuSzT :. válasza somasz (#56035) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

fekete

(#56037) rumos14 válasza madgie (#56030) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért az _ingyenes_ szemészeti vizsgálatot nem felejtettem el! igaz, hogy a Zasszony szülei szemészek mindketten, de ha már felajánlottad... dec 25-én 'Várdán leszek, a kórház és a temető között van az optikád, ugye? :R :))

(#56038) Studi válasza .: JuSzT :. (#56036) üzenetére


Studi
addikt

ezüst, mert az szép! :DDD

(#56039) gorgo


gorgo
őstag

sztem itt az jár jól, aki NEM vesz/vett az M-ben semmit, hamarosan 1/2-1 éven belül bagóért lehet majd oly termékeket kapni. Ahhoz képest a mostani MM is drága.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#56040) Mercutio_ válasza Studi (#56038) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-M10-ből élőben jobb a fekete, hiába néz ki képen jól az ezüst.

gorgo: Aki most akar valamit kipróbálni azt nem a 1/2 - 1 év múlva árak érdeklik :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56041) Studi válasza Mercutio_ (#56040) üzenetére


Studi
addikt

Nálam a meglévő obipark is szelektál, sajnálom is, hogy a MM-ben nem volt ezüst E-M1. Ha valakinek van egy otthon és feketére cserélné... :DDD

Meg én apám Zenit-E-jén nőttem fel, tetszik ez az ezüstös színvilág. Tetszett az E-M10-esen is.

gorgo: de addigra meg már lesz szebb-újabb-jobb, és akkor arra kell várni, míg annak lemegy az ára. Venni kell valamit, aztán használni. :R

(#56042) Lassú Víz válasza gorgo (#56039) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csodálkoznék, ha a 25 f1.8 ára akkorát esne. De amúgy Mercutio_val értek egyet. Több hónapja akarok egy 25-ös obit de csak majdnem volt meg a rá való. Most viszont meg tudtam venni. Szerintem vannak még így páran, bár avval nem értek egyet, hogy kockázatmentes a próba, mert ennyiért úgyis el lehet majd adni. Inkább azt mondanám, hogy nagy bukó nem lesz rajta.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#56043) MrChris válasza gorgo (#56039) üzenetére


MrChris
nagyúr

én meg arra tippelek, hogy rengeteg pl5 kit lesz eladó egyben/megbontva és hamar érvényesül a túlkínálat hatása. Következő pár hónapon belül ~30 körüli váz ár, előző penek fillérekért 15-20e. Relatíve olcsóvá válik a rendszer.

(#56044) .: JuSzT :. válasza MrChris (#56043) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pont emiatt az olcsó PL5 árak miatt kutyának sem kell majd itthon szerintem a PL7

(#56045) MrChris válasza Lassú Víz (#56042) üzenetére


MrChris
nagyúr

14 napon belül visszaviheted :D

(#56046) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#56042) üzenetére


Mercutio_
félisten

25/1.8-at próbálgattad már, benyomások?

MrChris: fene tudja, szerintem érdemesebb megtartani, karácsony után meg senkinek nem lesz pénze. Mondjuk 30-at én is adnék egy PL5-ért másodváznak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56047) MrChris válasza Studi (#56041) üzenetére


MrChris
nagyúr

meg a G5-öd is ezüst volt.
Van om2-esem ezüst és fekete. Képen jobban mutat az ezüst, kézbevenni/használni viszont a feketét jobb. Nemtom miért van.

(#56048) JohnyBlue válasza MrChris (#56043) üzenetére


JohnyBlue
őstag

30 at nekem is megér majd :K

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#56049) .: JuSzT :. válasza JohnyBlue (#56048) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Annyit majd nekem is :)

(#56050) |AP| válasza Mercutio_ (#56046) üzenetére


|AP|
veterán

Az állványkeresésemet megoldotta a blackfriday, Advesphotonál berendeltem egy ilyet. Ebből a típusú állványból még a Weifeng 6615 jöhetett volna szóba 16k körül ebayről, de a kedvezménnyel 24k lett így a vége a Siruinak, ennyit már nem sajnálok érte (és remélem hosszan ki is fog szolgálni)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.