Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62001) Lassú Víz válasza jjeahh (#62000) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Passz. Mercutio_ biztos tudja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62002) Studi válasza jjeahh (#62000) üzenetére


Studi
addikt

G3-ban még nincs tudtommal, G5-től van a teljes elektronikus zár, ami segít elkerülni a shutter shockot.
A G3-ban sima rázkódásvédelem van, nagyobb idővel (azt hiszem 1sec-től), ami csak annyit tesz, hogy lehúzza a redőnyt, vár egy picit, és utána indul az expo. Kb. mint tükrösöknél az MLU.

[ Szerkesztve ]

(#62003) jjeahh válasza Studi (#62002) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennél a rázkódásvédelemnél meg tartani kell egy picit a gépet kattanás után gondolom, vagy tévedek?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62004) Lassú Víz válasza jjeahh (#62003) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A második kattanásig :) . Elsőnél bezár a zár, kivár, majd utána van meg a tényleges expo. Az E-P1 is tudta ezt egész 1/8 s legrövidebb idővel, és már az is megszünteti a shutter shockot általában.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62005) jjeahh válasza Lassú Víz (#62004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mondjuk nem mintha rájöttem volna, hol kell bekapcsolni ezt a valamit :DDD long shtr. nr., vajon ez lenne az? átállítottam magyar nyelvre is a menüt, de úgy még érthetetlenebb :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62006) madgie válasza jjeahh (#62005) üzenetére


madgie
titán

A long shutter nr az a hosszúexpós zajszűrés, az éccaka kell, több másodperces záridőknél.

(#62007) |AP| válasza jjeahh (#62005) üzenetére


|AP|
veterán

így G3 nélkül a távolból csak annyit mondhatok, hogy az biztos nem az :)
Az a hosszú expós zajszűrés...

és közben meg is előztek :)

[ Szerkesztve ]

(#62008) MrChris válasza jjeahh (#62003) üzenetére


MrChris
nagyúr

próbáld ki, hogy van e a képen shuttersock hatás. Multkor végigpróbáltam 1/500-ig, de nem tapasztaltam.

(#62009) jjeahh válasza MrChris (#62008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1/50-nél hosszabb záridőnél nem tudom kitartani, és mivel most szóba került ez a rázkódásvédelem, gondoltam ez lehet a gond, mármint, hogy nincs bekapcsolva. 1/50 vagy gyorsabb záridőnél sosem tapasztaltam bemozdulást, tehát valszeg 1/50 fölött shutter shock sincs.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62010) Studi válasza MrChris (#62008) üzenetére


Studi
addikt

Úgy tűnik, hogy a Panák (vázstabi nélküli gépek?) kevésbé küzdenek ezzel a jelenséggel.

(#62011) Lassú Víz válasza jjeahh (#62005) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Oly E-P1: menu -> E -> Anti shock állítsd be a késleltetési időt. Utána elérhetővé válik ott ahol a sorozatmódot is be tudod állítani a szerencsekerék alját megnyomva. Egy kis rombusz jelöli ahol aktív.

Studi: Panánál is van, objektív függő.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62012) jjeahh válasza Lassú Víz (#62011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az e-p1-ben megvan, g3-ban viszont nincs :) lehet, hogy kihagyták belőle, elvileg pl. a gh2-ben sincs

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62013) andersen10 válasza Studi (#62010) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nem egészen, G3, G5-nél is tapasztaltam shutter shockot tele tartományban (100-300-al tesztelve). G5-nél jól látható volt a különbség az normál és az e-shutter között. GX7-ben van IBIS, azt ugyan 100-300-al nem próbáltam, de úgy látom nem rosszabb a shutter shock viselkedése mint a G5 vagy a G3, vagy lehet jobb náluk.

Mondjuk nálam rá van programozva a Custom 1-re az "álló téma beállítás" , e-shutterrel, egyebekkel (statikus AF stb) C2 pedig a "mozgó téma" beállításom normál zárral. Tehát jellemzően e-shutterrel fotózok a GX7-tel.

(#62014) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Létezik alternatíva makróra az Oly 60mm 2.8 helyett m4/3-ra?

(#62015) mikloss

Sziasztok,

A Panasonic G5-nél van valamilyen világgarancia, vagy ha innen az ebay-ről némethonból megrendelem akkor ha beüt a gebasz oda is kell visszaküldenem gariztatni?

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#62016) .: JuSzT :. válasza cool13 (#62014) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Persze. Közgyűrű, amit bármelyik obi mögé beteszel.
Vagy RAYNOX DCR250 előtét, szintén arra teszed amire rámegy.

(#62017) JoceeHunt válasza .: JuSzT :. (#62016) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Kérdés, hogy ez a megoldás tudja-e a 60mm-es szintet :)
Engem a legjobban ez foglalkoztat, persze a B megoldás jobb anyagilag így én is azzal fogok próbálkozni ha megjönnek a cumók.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#62018) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#62017) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Te eddig a kompaktoddal lőtt makróra is csorgattad a nyálad. Nem hiszem hogy a közgyűrű vs. Oly 60 között fogod meglátni a különbséget :)

(#62019) JoceeHunt válasza .: JuSzT :. (#62018) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen mert az volt eddig, de emiatt lett cserélhető obis gép :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#62020) cool13 válasza .: JuSzT :. (#62016) üzenetére


cool13
őstag

Raynox volt még DSLR koromban, sehol nem volt a Tamron 90mm mellett. Közgyűrű is van. Objektívban gondolkodjunk.

(#62021) .: JuSzT :. válasza cool13 (#62020) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

4/3-ban vannak adapterezhető kifejezetten macro obik.

(#62022) schawo válasza cool13 (#62014) üzenetére


schawo
titán

Pana 45/2.8
nemrég mutatták be a Pana 30/2.8-at, de még nem kapható

4/3-ból léteznek még ezek
Oly 50/2.0
Oly 35/2.8

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62023) eeXaa válasza Studi (#62010) üzenetére


eeXaa
addikt

...szivarozós szmájli :)

(#62024) Studi válasza cool13 (#62020) üzenetére


Studi
addikt

Két használható alternatíva, mindkettő 4/3-os.
Olympus Zuiko Digital 35/3.5: igen szép, éles rajzú obi, 30e körül szokott használtan forogni. 1:1 leképezést tud, hátránya a kis gyújtótávolság miatt a kicsi gyújtótávolság.

Olympus Zuiko Digital 50/2macro: csodálatos rajzú obi, viszont csak 1:2 leképezést tud. Nemrég hirdetett egyet Messer az indexen, rá lehet kérdezni, hogy meg van-e még neki.

Mindkettőhöz kell még egy adapter, Olympus MMF akárhány, vagy Viltrox nemtudommiajele. Az Oly 20-25e körül szokott lenni, a Viltrox 15-18 körül, leginkább e-bayről beszerezhető. Az 50-es leképezése könnyen kihozható 1:1-re, ha jól emlékszem 25mm közgyűrű kell hozzá, amit szintén e-bayen beszerezhető párezerért. (elektronikusat kell keresni!)

Mindkét obival lassú lesz az AF, de makrónál ez szerintem nem elsődleges.

Nemsokára jön egy új Pana makró is a rendszerben, 30mm gyújtótávval, és elvileg olcsóbb lesz a 60/2.8-nál és a Pana 45/2.8-nál.

(#62025) |AP| válasza mikloss (#62015) üzenetére


|AP|
veterán

pár éve rendeltem Németországból egy GF2-t. Előtte írtam az itthoni Pana szerviznek, hogy mi a helyzet a garanciával.
Akkor ezt a választ kaptam (ez még 2012-ben volt, elképzelhető, hogy volt változás):

"Amennyiben a készüléket az Európai Unión belül vásárolta, a Pán-Európai Garancia érvényesíthető Magyarországon. Ennek két feltétele van:
1. A Pán-Európai Garanciafüzet kitöltése megfelelő (ezt az üzlet végzi el a vásárláskor)
2. A vásárlást igazoló számla megléte

Ezen dokumentumok segítségével a Panasonic magyarországi szervizhálózatában a jótállás keretein belül javíttathatja a meghibásodott készülékét. "

Mivel bontatlanul érkezett a csomag ezért természetesen nem volt kitöltve a garancialevél, postán küldtem vissza a boltnak és kitöltötték. Ha lehet üzenni az eladónak, akkor írd meg neki, hogy küldés előtt bontsa fel a csomagot és érvényesítse a garanciajegyet.

(#62026) pandur99


pandur99
aktív tag

Használ-e valaki VF-3 elektronikus keresőt esetleg PL5-höz vagy más PEN-hez? Mi a vélemény róla? Mennyivel lehet gyengébb a használatban - nem elméletileg! - pl. az M5, M10 evf-énél?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62027) .: JuSzT :. válasza pandur99 (#62026) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

a képe nem gyengébb, csak a használata macerásabb. Könnyen beleakad akár a táskába, kabátba, bármibe. Könnyebben sérül, könnyebb otthon felejteni. A mechanikáról is hallottam már, hogy nagyon könnyen jár, ezért könnyen kimozdul a kívánt szögből.

[ Szerkesztve ]

(#62028) jjeahh válasza Studi (#62024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

basszus, ez a 35/3.5 képminőségileg vajon többet nyújt mint egy olcsó manuál közgyűrűzve F3.5-ön? mondjuk már van egy m42 közgyűrű sorom, csak nem próbáltam még, várom a nyarat :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62029) szab13 válasza Studi (#62024) üzenetére


szab13
aktív tag

30-as panával az lesz a baj, hogy 10cm a közel pontja mínusz 5-6 cm az obi. Kevés olyan élőlény van ami tűri, ha 5cm-re az arcába tolnak egy objektívet. :D (persze 1:1-nél max nagyításban)
És nehéz bevilágítani is, tárgyfotózásra jó lehet.

(#62030) pandur99 válasza .: JuSzT :. (#62027) üzenetére


pandur99
aktív tag

Köszönöm. És azt tudni-e, hogy a VF-2 kompatibilis-e az EPL-5-tel? Mert a VF-3-ról is nehéz volt kideríteni. Mondjuk a 2-es egy 10-essel drágább, viszont jobb felbontású és nagyobb nagyítású. Úgyis csak alkalmi fotózáshoz kellene, nem tartanám állandóan a gépen.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62031) .: JuSzT :. válasza pandur99 (#62030) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, jó rá az is.

(#62032) Studi válasza szab13 (#62029) üzenetére


Studi
addikt

35-ös Olynak ugyanez a hátránya, és a legtöbb ilyen "rövid" makróobinak sajnos. :(

cool13: elfelejtettem a felsorolásból a két nagy 4/3-os Sigma makróobit: a 105/2.8 és 150/2.8. Ezek ismerősek lehetnek a CaNikon DSLR-ekről is, szintén a 4/3-m43 adapterrel használhatók. Nekem 105-ösöm volt, az is nagyon jó obi, a 150-es csak jobb lehet. De utóbbi igencsak fehér holló kategória 4/3-ra.

(#62033) Studi válasza pandur99 (#62030) üzenetére


Studi
addikt

Igen, azonos* csatlakozó van a vázakon, az összes eletronikus VF jó a P1 kivételével az összes vázra.

*EVF szempontjából

(#62034) madgie válasza Studi (#62032) üzenetére


madgie
titán

Kinek hátrány, kinek előny... a hosszú makró összenyom, de kényelmes, a rövidnek jó a tere, de bele kell mászni a témába.

(#62035) Studi válasza madgie (#62034) üzenetére


Studi
addikt

Persze, ez is egy szempont, jogos. :R :)

(#62036) MrChris válasza andersen10 (#62013) üzenetére


MrChris
nagyúr

egy ilyen pici váznál elég szerencsétlen dolog hogy kilóg belőle egy nagy fél kilós erőkar mint a 100-300. Még a lehelet is megrezegteti. Jobb lenne a súlypont közelébe helyezni az állványt, vagyis az obin rögzíteni. Így nem is akkora csoda ha a zár is berázza.
Viszont a 14-45, 12-32-nél bekapcsolt ois-nál pixelbuzizva észrevettem egy kis lágyulást az ois nélküli képhez képest, 100-300-nál nem lehet hogy azt látni?

(#62037) Studi válasza MrChris (#62036) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos nincs igazán jó állványgyűrű a 100-300-hoz. Ami meg van, az is drága, és macerás a beszerzése. :(

(#62038) Lassú Víz válasza Studi (#62033) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez erős túlzás

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62039) MrChris válasza Studi (#62037) üzenetére


MrChris
nagyúr

a setét telék közül melyik a legjobb?

(#62040) Studi válasza Lassú Víz (#62038) üzenetére


Studi
addikt

Erős? Annyit hagytam ki, hogy az összes EVF nélküli (PEN) vázra. De gondoltam OM-D-re már csak nem rak az ember még egy EVF-et. :Y Vagy mire gondolsz?

(#62041) Studi válasza MrChris (#62039) üzenetére


Studi
addikt

Az 50-200SWD+EC14+MMF3. :DDD

(#62042) jmakk válasza MrChris (#62039) üzenetére


jmakk
őstag

Mennyire legyen tele? 140/150/175/200/300mm-ig vannak jelöltek.

(#62043) Mercutio_ válasza MrChris (#62039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az olcsóbb ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62044) ROBOTER válasza Studi (#62024) üzenetére


ROBOTER
addikt

A "hátránya..." mondatod szenzációs! ;)

(#62045) madgie válasza ROBOTER (#62044) üzenetére


madgie
titán

Igen, azért be is akartam szólni, de azt hittem átszerkeszti :)

(#62046) Lassú Víz válasza Studi (#62040) üzenetére


Lassú Víz
őstag

VF4-hez kellő szoftver upgrade, és még úgy sem tudják kihasználni a korábbi vázak.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62047) Studi válasza ROBOTER (#62044) üzenetére


Studi
addikt

:DDD Munkatávolságra gondoltam persze. :DDD

(#62046) Lassú Víz: azért alapvetően működni fog rajtuk is a VF4. a SW update szerintem nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#62048) MrChris válasza Studi (#62041) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az azért nem annyira setét, meg valszeg a G6 sehogy sem kezelné, próbáltam MMF2-vel ZD 14-42, 9-18, 40-150 és csak tekergette.

(#62049) ROBOTER válasza szab13 (#62029) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na én pont ezért veszem meg, ha a valóságban nem lesz olyan buci, mint a képeken.

(#62050) MrChris válasza jmakk (#62042) üzenetére


MrChris
nagyúr

175/200/300 végűek.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.