Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29601) .: JuSzT :. válasza V.Stryker (#29599) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ebayről van esélyed, de akkor nagyrészt bukod a garit.

Amit én vettem nemrég: GF2 váz + Olympus 17mm 2.8. Dobozzal, minden tartozékkal, kicsit karcos LCD vel, de minden más mintha új lenne. Ez volt 52e postával együtt. 4 nap alatt jött meg portugáliából.

Ami meg tegnap volt, és számodra jobb is: GF2 váz+14mm F.2,5 +barna bőrtok. Ez volt 48e postával együtt.

(#29602) EFT válasza Parci (#29582) üzenetére


EFT
tag

Kelleni nem kell, de azért jó ha van! :)
Én 5D mellett használok Olympus E-PL2-t. Az utóbbi a kimozdulós gépem, az 5D pedig a "fotózós gépem".
Háttérelmosásban a kettő nem egy liga és be kell valljam (bár szeretem a kis Olyt is) ha ugyanazt fotózom a két géppel, az 5D képe (színvilága) valahogy "komolyabb".
Legutóbb pl. az E-PL2 + 20/1.7-t és az 5D + 40/2.8-at hasonlítottam össze, érdekes volt.
Azt viszont el kell ismerni, hogy egy 5D egy 24-105/4L-lel kényelmetlenül nagy.
Ez a legnagyobb hibája az én szemeben. ;)

(#29603) EFT válasza Parci (#29586) üzenetére


EFT
tag

Én úgy fogalmaznék, hogy ha pénzt keresel, akkor törekedned kell a jó technikára.
Ha pedig hobbiból fotózol, akkor -ha van rá kereted és örömödet leled benne- törekedhetsz rá.
Az más kérdés, hogy önmagában ettől nem lesznek senkinek jobbak a fotói, de én pl. nagyon szeretem a szép háttérelmosást, és mint gyakorló családapa tudok örülni a szép gyerekportréknak, szép háttérelmosással.
Nem vagyok művész (sőt fotós sem szeretnék lenni) csak élvezni a fotózást. Hiszen a hobbi erről szól.

(#29604) Parci válasza EFT (#29603) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem azt írtam, hogy nem szabad 5d-t venni, hanem, hogy - hobbistának - nem kell, nem kötelező kör. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29605) k1csi válasza V.Stryker (#29594) üzenetére


k1csi
senior tag

Nekem az mFT mellé van egy 550D is, ami zajban/dinamikában pont ott van mint a 650D (okokba nem mennék bele, 7D óta így van).
A 16MP-es mFT vázak elég közel vannak (az újabb Sony szenzorosak marginálisan jobbak is). Fixekkel könnyedén verik a kitzoomos DSLR vázakat.
Tapasztalatból.
Viszont a 70k keret egy álom, legalábbis jónéhány évig még biztos. Ébredj fel.

A színhűségért akkor teszel a legtöbbet amikor beállítod a fehéregyensúlyt ha ez neked fontos. Ha nem fontos akkor automatán hagyod, majd a gép eldönti helyetted. Nekem egyébként a GH2 színei pontosabbnak tűnnek mint az 550D persze ez lehet csak érzéki csalódás, mert a GH2-n 4 eltárolható fehéregyensúly érték van szemben a 550D majd egy értékével (majdnem 1 az extra macera miatt).

EFT
Az Oly 45 1.8 háttérmosása pl. már elég jó (kb. mint az 5D 24-105-el), sőt ha több személy van a fotón már simán lehet sok is. A háttérmosás addig előny amíg 1 valamire lehet/kell koncentrálni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29606) Studi


Studi
addikt

Srácok: fényerős fixeket kár is ajánlani valakinek, aki alapvetően amatőr szinten (ezt egyáltalán nem pejoratív értelemben gondolom), család és eseményfotózásra szeretne egy jó képet adó gépet.

V.Stryker: a tegnap ajánlott Samsung NX-1000 mellett érdemes lenne keresned, kipróbálnod egy Panasonic G1-et kitobival is (ha nem kell video, mert azt sajnos nem tud). Felépítésében hasonlít a tükörreflexesekre, kisebb, mint a 1100D. Kényelmes, pár plusz funkciója elég jól kihasználható (a kihajtható-forgatható kijelző szerintem egy áldás például). Sajnos viszont már régebbi modell, garanciálisat nem lehet találni belőle. cserébe én például postával, mindennel együtt 55-ért szereztem be a német e-bayről.

(#29607) EFT válasza k1csi (#29605) üzenetére


EFT
tag

A 45/1.8 egy nagyon jó kis obi az mFt rendszerben. Fegyvertény a rendszer mellett, ahogy a 20/1.7 és a 25/1.4 is. Anno csináltam egy tesztet a következő szereplőkkel:
Oly E-PL2+45/1.8, C 30D+50/1.4, C 5D+85/1.8.
Háttérelmosásban a 45/1.8 jobban tetszett, mint a C 50/1.4, de az 5D+85/1.8 háttérelmosása volt az igazi.
És akkor még a C 135/2L-ről nem is beszéltünk.. :)

[ Szerkesztve ]

(#29608) V.Stryker válasza Studi (#29606) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a sok segítséget. Most úgy néz ki, hogy ez lesz. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29609) EFT válasza V.Stryker (#29608) üzenetére


EFT
tag

Ha DSLR-ben gondolkodsz és 70eFt a plafon, akkor én a következőt ajánlom:
Canon 30D + 18-55 IS. Ennyi pénzért én ezt venném. Később obit érdemes fejleszteni, de ha több pénz jön össze, a váz eladásán sem tudsz sokat veszíteni.
Én anno Sigma 17-70-nel és Tamron 17-50/2.8-cal használtam, mindkettőt csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#29610) .: JuSzT :. válasza V.Stryker (#29608) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha ebben leled örömöd, akkor sok sikert. :R

Én azt gondolom felesleges az új 650d, amikor az 550d is hozza ezt a képet, meg Milcben is sok sok gép. És a pénzkülönbségből tudnál venni karácsonykor egy + obit rá. Addig meg akár megtanulod használni is a gépet. Azért ez a hobbi a fényekből építkezik, míg télen abból jelentősen kevesebb van.

(#29611) jjeahh válasza V.Stryker (#29608) üzenetére


jjeahh
nagyúr

(#29610) .: JuSzT :. +1...sőt a 650d képminőségét, zajszintjét szerintem a 450d, 400d is hozza, a külömbség, fejlődés nem a szenzorban van...én a helyedben megtapogatnák más masinákot is, ha már végül gyűjtesz még a 70k mellé...pl nikon d3200, d5100 a 60d-t is megeszi vacsorára képileg sztem, sőt az olympus e-pm2 is veri...ha nem fontos neked a videó, magic lantern, és kézreállnak, tetszenek más gépek is, érdemes elgondolkozni, hogy tényleg 650d? gondolom sokat nyom a sutban nálad az, hogy a haver canonját kézbevehetted, ezért tanácsolom azt, hogy valahol tapogass meg más gépeket is...

más...: megjött a reggel a bőrhatású szkin, mint említettem, azóta újra beleszerettem az e-p1-be, konkrétan ráizgulok a kicsire, valami brutálisan feldobja az amúgy sem csúnya gépet...na meg elképesztően masszív, nagyon vastag anyag, ha valakinek az e-p1, e-p2 acél borításról kopik a lakk, vagy csak egyszerűen kímélni akarja, nagyon ajánlom. az enyém kb pont így néz ki, csak bőr ujjpántal, és persze nem voigtlanderrel.. :DDD van egy kis hibája is, az anyag mivel vastag, kemény, ellenálló, a ragasztó meg gyenge rajta, a széleken nem tapad rendesen, erre szerintetek milyen ragasztót használhatok, ami nem teszi tönkre a vázat?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29612) .mf válasza EFT (#29602) üzenetére


.mf
veterán

Ha szabad egy kérdést:
Nagyon szeretek azokban a napszakokban fényképezni, amikor a színek változnak: Napfelkelte, Naplemente, szürkület, kezdődő sötétedés a Hold felkeltével. Amíg még a Nap fenn van, vagy épp csak lement, addig a m4/3 is jól megbírkózik, de az ég túlfelén az emelkedő Holdhoz már elég hosszú expók kellenek, hiába nincs érzetre meg szemre még sötét. Pl. tegnap is, már lement a Nap, de az arany- és bíbor színű horizont még világított a hátam mögött, túloldalt ragyogó-fényes telihold; ennek ellenére még a 20/1.7-tel se lehetett már kézből kitartani, s nagyon nem azt akarta visszaadni, amit láttam. Ezért az egy dologért, de ezért nagyon kacsintgatok FF felé, hogy egyszer majd egyet szerzek.
Jól képzelgek, vagy ilyen helyzetekben már ez se segít sokat?
Racionálisan viszont be kell látnom, hogy egyrészt ennyit sajnálok kiadni rá, aztán ha mégis, egy ennyit érőt még inkább féltenék, sajnálnék magammal cipelni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29613) jjeahh válasza .mf (#29612) üzenetére


jjeahh
nagyúr

állvánnyal olcsóbban kijössz... :P
iil. van más alternatíva: voigtlander 17.5mm f0.95 ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29614) V.Stryker válasza jjeahh (#29611) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát most hétvégén mikor 1100D került volna olcsón, megnéztem a mediamarkt-ban mindet, meg is tapogattam. A nikon hasonló szériái nekem valahogy gagyibb anyagúnak tüntek, pedig mindenki azt mondja,hogy az 1100D tejfölös doboz anyagú. Ami kicsit igaz is. No, de ezen nem agyalok, mert van még pár hónap és karácsony tájékán tuti lesz jó pár akció, így ott majd sok variálás lehet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29615) Freddy76 válasza V.Stryker (#29614) üzenetére


Freddy76
addikt

Addig talán olvass el pár tesztet véleményt a nikon d5100-ról is, is próbáld meg elhinni, hogy nem gyárt a nikon szarabb gépeket a canonnál...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29616) jjeahh válasza V.Stryker (#29614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha fémet akarsz olcsón, olympus ;) :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29617) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#29616) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

zenith :D

(#29618) k1csi válasza Freddy76 (#29615) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem mellékesen a D5100-hoz tud venni egy 35 1.8-at ami kb. minden szempontból jobb mint a Canon őskövület f/2-ese (és ezzel már beltérben el lehet lenni vaku nélkül) és annyival olcsóbb az egész, hogy kb. ugyanannyiból megvan mint a 650D kitobival.
18-55-el ma Canon belépő vázat venni...na mindegy, úgyis hiába írnám le.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29619) Mercutio_ válasza .mf (#29612) üzenetére


Mercutio_
félisten

állvány, ISO100

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29620) .mf válasza Mercutio_ (#29619) üzenetére


.mf
veterán

Nem a zajosodással volt gond (ISO800-ig engedtem), egyszerűen nem azokat a fényviszonyokat, messze nem azt a dinamikatartományt kaptam vissza, mint amit szerettem volna, és mellé még rohadt lassan is exponált, 1/4 meg 1/8 rossazbb esetben. Állványt nem tudtam vinni, reptérre osontam be, színes horizont meg éjszakai kifutópálya-fényekért, aztán mondták, hogy na jó, csak ne feltűnően :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29621) EFT válasza .mf (#29612) üzenetére


EFT
tag

Ezek nagyon jó témák, de a sikerhez véleményem szerint önmagában egy FF váz még nem elég.
Én így csinálnám: 5D+24-105/4, F8, F11 (esetleg F16-os) rekesz, stabil állvány, hosszú záridő, MLU, távkioldó, alapérzékenység, RAW formátum, LR feldolgozás.
Holdfotózás esetén a végeredmény erősen függ még a légköri viszonyoktól is.
Az Olympus E-PL2 egyébként általában szemnek kellemes színeket állít elő, az más kérdés, hogy a valóságot a JPG motor ügyesen színezi, előszeretettel kever hozzá egy kis magentat, ami melegebb árnyalatot ad a valóságnál. 5D esetében a színek alapból természetesebbek. RAW-ból meg idő-energia-tudás kérdése, hogy ki mit tud kihozni. A lehetőség biztosan benne van.

[ Szerkesztve ]

(#29622) Mercutio_ válasza .mf (#29620) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, így értem.
Néha furán viselkedik a G3 is, arra gyanakszom, bizonyos szögben beesô vagy hullámhosszú fénnyel lehet gondja a szenzornak, olyan mintha a dinamika tartomány össze menne, de emlékeim szerint DSLR is csinált ilyet csak ritkábban talán.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29623) EFT válasza .mf (#29620) üzenetére


EFT
tag

Hát ez így egy kicsit nehezebb ügy..
Nem azt mondom, hogy nem lehet megcsinálni, pl. 1/4 - 1/8-ot 24mm mellett IS-sel még ki lehet tartani. Az ISO növelésével ugye a dinamikatartomány is csökken, meg a sötét téma eleve nem toleráns zajosodás szempontjából. ISO-t próbálnám minél alacsonyabban tartani. Ilyen fényviszonyok mellett az AWB szinte biztos, hogy nem fog megfelelő eredményt adni, ezért is mindenképp RAW-t használnék.
Egyébként milyen vázzal próbáltad? Oly vagy Pana?

(#29624) k1csi válasza .mf (#29620) üzenetére


k1csi
senior tag

Keresel valamit aminek nekitámasztod a gépet (/ráteszed stb. kb. 1 másodperc kihozható így). Ha rekeszelni kell a FF-et (legalább 2 Fé-el) nincs semmilyen előnye a kisebb szenzorral szemben. A FF előnye akkor jöhet ki, amikor teljesen nyitva használod az obit (vagy csak keveset rekeszelve).
Ha jó dinamikát szeretnél min. ISO-n kell használni. Ez ugyanúgy igaz a nagyobb szenzorra is bár ebben a Canon gyengélkedik akárcsak a G3 azaz pl. e-miatt is érdemesebb pl. G5-öt venni (vagy bármilyen GH-t).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29625) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

allatkertbe votam' (asszony fotozta) [link] [link] [link] [link] [link] (meg mashol is)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29626) HollyBoni válasza Mercutio_ (#29622) üzenetére


HollyBoni
veterán

nekem gh1-el van ilyesmi gondom. ha naplementét fotózok a talaj és a sötétebb részek nagyon zajosak lesznek iso 100-on is, ha húzok kicsit rajta lr-ben akkor szinte használhatatlan. ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#29627) Joao válasza HollyBoni (#29626) üzenetére


Joao
tag

Oly PL1-gyel ugyanezt tapasztaltam, napfelkelténél. Kilátóból fotóztam, és képtelen voltam elérni ugyanazt a géppel, amit a szememmel láttam.

(#29628) Parci válasza HollyBoni (#29626) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, normális, iszonyú kontrasztszegény részletekről van szó. a nikon d800e is lapos eredményt adna ott. jó, nyilván látni kell az adott szitut, de ez jellemzően az irreális elvárás kategóriája szvsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29629) HollyBoni válasza Joao (#29627) üzenetére


HollyBoni
veterán

el lehet, hdr-el. :K

(#29630) Parci válasza Joao (#29627) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azt láttad a szemeddel. pontosabban nem úgy. te sem látod jobban a részleteket az árnyékos részeken, csak ha direkt odanézel/-fókuszálsz. de akkor a fényképezőgép is jobban látja. más kérdés, hogy neked ott az agyad még, ami időben eltérő dolgokat is képes összerakni, odaképzelni stb. de te sem látsz egyszerre sötétben és világosban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29631) Joao válasza Parci (#29630) üzenetére


Joao
tag

Igen, ez teljesen jogos, igazad van.

(#29632) n.andras74 válasza Joao (#29631) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Holdat jól lefényképezni nekem se sikerült, de majd ma:-9 ...vagy mikor is van telihold?
Fotós szempontból elég silány ez a kánikula...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29633) EFT


EFT
tag

Nem hasonlítottam össze a két gépet naplementés fotózásban, de egy dolog biztos.
Zajban az E-PL2 és az 5D között hatalmas a különbség.
Míg E-PL2-nél időnként alapérzékenységen (ISO200) is tapasztalható zajosodás, addig az 5D-t ISO1600-ig szoktam használni, elégedetten.
A zaj mindig a sötét területeken a legproblémásabb. Ilyen területeket nagyon nem tanácsos alulexponálni, főleg nem magas ISO mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29634) Parci válasza EFT (#29633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szuper, és akkor most nézz meg egy modern 16 mp-es sony szenzoros m4/3 gépet (vagy akár aps-c dslr-t), aztán térjünk vissza az 5d-re.. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29635) EFT válasza Parci (#29634) üzenetére


EFT
tag

Tudom, hogy az Oly E-M5 magas ISO-n zajtalanabb végeredményt produkál, de nem is állítottam mást.
Egy dolgot azért magyarázzatok meg nekem. Ezen az ábrán a low-ligh-iso mit jelent?

(#29636) n.andras74 válasza Parci (#29634) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Azért az üveg se mindegy ami az 5D elött van...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29637) n.andras74 válasza n.andras74 (#29636) üzenetére


n.andras74
aktív tag

de minegy is az biztos hogy pár évig a gx1 marad a fő fotomasina...jöhetnek a jobbnál jobb szenzorok...nem nagyon érdekel...az üveg fontosabb. :)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29638) HollyBoni


HollyBoni
veterán

pana 14-42 kitobik szoktak lenni 25-ért? vagy az túl olcsó? :B

(#29639) rbalint88 válasza HollyBoni (#29638) üzenetére


rbalint88
addikt

az túl drága. én az újat adtam el 22-ért. azért is szoktam nézni aprókban, hogy 32-ért meg 35-ért... de majd csak akad rá madár :)

(#29640) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#29638) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

kéne lennie.
én oly 14-42 + 40-150 et vettem 50ért.

(#29641) madgie


madgie
titán

Egy 30-40 ezres GF1-gyel is meg tudtam eddig oldalni szinte mindent szürkületben/sötétben, csak gondolkodni kellett (vagy felismerni, ha ideálisabbnak látja a szemem a valóságnál a dolgokat).

(#29642) Mr.Csizmás válasza madgie (#29641) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, meggi uram help. a kanikulas hetvege hogy viszonyul a csillagfotozashoz? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29643) madgie válasza Mr.Csizmás (#29642) üzenetére


madgie
titán

Minél melegebb, annál sz@rabb a szenzornak. Milyen géped is van most? Régi, 12 MP Pana szenzorok talán félperceket elmennek alapértékenységen, GH-k tuti nem, G3 meg talán (Sony lapkáról nincs saját tapasztalatom, de elvileg bitang).

(#29644) Parci válasza n.andras74 (#29636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már hogy ne lenne mindegy az üveg, ha baromira kontrasztszegény téma felbontását nézzük? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29645) MLaca válasza Parci (#29644) üzenetére


MLaca
őstag

még az 5d mk2 is iszonyat zajos a kép sötétebb részein, saját tapasztalat szerint már iso 640 környékén is ott volt a szép pirosas foltozódás. az 5d mk1 sem hiszem hogy jobb lenne, hiába az csak 13 mp (az is volt, de már nincsenek megfelelő képek az összehasonlításhoz).

http://mlzphoto.hu/

(#29646) Mr.Csizmás válasza madgie (#29643) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pm1+14

de inkabb az idojarasi viszonyokra gondolok, tudom, 25 fok felett +1 fok, -1 sec zarido.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29647) madgie válasza Mr.Csizmás (#29646) üzenetére


madgie
titán

Időjárást a fene tudja, mi vagyok én, gálnolyémi? :))

(#29648) jmakk válasza HollyBoni (#29638) üzenetére


jmakk
őstag

Na nézd csak már mi mocorog ott az aláírásomban!
25 ezresért máris a tied. :))
Privátban megbeszélhetjük, ha gondolod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29649) jmakk válasza madgie (#29647) üzenetére


jmakk
őstag

Pedig mennyivel jobban örülnénk akkor neked! :DDD

(#29650) fattyu válasza MLaca (#29645) üzenetére


fattyu
veterán

shadow noiseban a canon azóta is csak kullog a sony után de azért én 1600ig ésszel exponálva igen vállalható eredményeket kaptam mkIItől fos fények között is.

Tudom nem ezt írtad de azért hogy iso 800 on már tök használhatatlan lenne azért nem igaz. Ettől független nikon d4em lenne ha tehetném :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.