Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28701) Mercutio_ válasza n.andras74 (#28700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Yashica 35-höz készült anno tele+wide előtét lencse és azok tartozéka ez a feltét, a bekarcolt 2 keret egyike a 20-as panához pont jó, persze nem mutatja hol éles a kép, de középre rakott fokuszponttal elég jól használható komponáláshoz a gép is stabilabb és nyáron evf nélküli gép hátsó lcd-jén alig látni valamit ez meg mintha napszemüvegen át néztél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28702) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Uraim !

A pana 45-175 4.0/5.6-ról mik a vélemények ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28703) Mercutio_ válasza xtremetuning (#28702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mintha Warter-nek lett volna olyan obija.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28704) xtremetuning válasza Mercutio_ (#28703) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igazad van. Priviben írta is anno.

- Wartert hívja föld. - Warter jelentkezz :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28705) MrChris válasza madgie (#28673) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezen a képen megpróbáltam egyértelművé tenni a PL2/G3 - E510 színproblémám. Azzal kezdtem, hogy vettem egy citromot :) kézbevéve a zöldségesbácsi, feleségem, gyermekem és jómagam számára is egyértelműen sárga. Nem látni semmiféle vörösbe hajló árnyalatot rajta, ha nem lenne elég érett akkor is max zöld jöhetne szóba. A megvilágítás tetőablakon szórt napfény és így is szemmel egyértelműen sárga.

Asztal citrommal

A PL2 képén mégsem az. :(( Megpróbáltam a WB-vel játszva mennél jobban sárgítani, de így is elég vöröses maradt, miközben a többi tárgyon, pl a tejesdoboz, kefíresdoboz fehérje már kékbe csúszik, a piros és zöld fakul. Nem beszélve az asztalka kosárfonott része olyan semmilyen színbe csap át. :O Míg az E510 képen bár ott sem tökéletesen sárga a citrom, de sokkal sárgább mint a másikon, ráadásul a többi tárgy színe alig/nem csorbul.

Hogy még jobban látszódjon, beállítottam a WB-t úgy hogy sárga legyen a citrom mindkét gépen, jól látható, hogy mennyire eltorzultak a színek a PL2-nél :W
Citrom

:F A kérdésem az lenne hogyan tovább, miként tudom helyesebb,jobb színekre ösztökélni a PL2-m? Mert amúgy sokkal jobb dinamikája van a régi e510-emhez képest és ISO bajnok is hozzá képest :K

A linkek nemtom müxenek-e

(#28706) MrChris válasza k1csi (#28668) üzenetére


MrChris
nagyúr

Készítettem a fentebb írt napfénnyel is egy képpárt, hogy ne a ' hulladék 2300K-es megvilágítás ' legyen:
Szekrény
Az egész szekrény a PL2-n rózsavörös árnyalatot kap, ennél jobban nem tudtam a WB-vel levenni. Különben elmegy a többi szín.

(#28707) ati3x válasza MrChris (#28706) üzenetére


ati3x
senior tag

Valóban.. Amúgy lehet hogy csak én ugrottam, át, de ez "nativ" jpg, vagy pl Raw-ból híva? Kipróbálom ezt majd én is a pl-1-el..

(#28708) n.andras74 válasza Mercutio_ (#28701) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Sajnos nincs ingyen ez sem. Pedig kell valamit kerítenem ...itt a nyár!

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28709) MrChris válasza ati3x (#28707) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az Olyviewerrel 'hívtam' rawból.

[ Szerkesztve ]

(#28710) Mercutio_ válasza n.andras74 (#28708) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs bizony :( korábban fillérekért lehetett megvenni, de mióta felfedezték maguknak a milc tulajok megdrágult :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28711) erzol válasza MrChris (#28706) üzenetére


erzol
őstag

Kép mód beállításnál vannak ilyen lehetőségek:
vivid(élénk színek)
natural(természetes színek)
muted(tompa színek)
Talán ez segíthet, ha van ilyen menü a pl2-ben.(Én pm1-en néztem, ott rendesen változik a színvilág ezek állítgatásával.)

(#28712) erzol válasza MrChris (#28706) üzenetére


erzol
őstag

sorry ez csak jpg-nél érvényes ugye...

(#28713) MrChris válasza erzol (#28711) üzenetére


MrChris
nagyúr

Változni változik a végeredmény, de jobb sajnos nem lesz. A GH2-m és a G3 is ugyan ilyen színvilágú volt. A LR-al se jutottam előrébb. Kíváncsi vagyok más valaki tud e a Pana G3, GH2, G5, GX1, Oly P1,P2, P3, PL1, PL2, PL3 gépekkel egy sárga citromról úgy képet csinálni, hogy mellette/alatta egy fehér A4-es lap vagy zsebkendő, abrosz... fehér maradjon, a citromban ne jelenjen meg a vörös. Esetleg még néhány ismert kontroll tárgy is jó ha mellette van.

(#28714) lenan válasza Mercutio_ (#28710) üzenetére


lenan
aktív tag

ha jól emlékszem 8 ezerért vettem tőled, ha kell valakinek (n.andrás74) szívesen átadom ugyanannyiért, nekem kettő lett belőle

(#28715) erzol válasza lenan (#28714) üzenetére


erzol
őstag

Ha a fórumtárs nem tart rá igényt, kérlek jelezd engem érdekel.

(#28716) gorgo válasza MrChris (#28713) üzenetére


gorgo
őstag

Azott nem citrom, hanem magyar narancs! Annak van vörös beütése, mert túlérik néha!

Egyébként legfeljebb Camera Rawban (PS vagy LR ha jobban tetszik) lehet szopózni szelektíven a vörös csatorna csúszkáival. Ennél már csak bonyolultabb megoldások vannak, rettenet tökölős, azaz 1 képnél még elmegy, soknál kizárt.
Nem kizárt, hogy Pana vázzal elérhető a sárga citrom, az Oly képek színvilága tényleg messzebb áll a valóstól. sajnos a tetű 35+ fok miatt én most vegetálok és túlélek, és még citrom sincs otthon :(.

Továbbá: a fehér lappal én nagyon vigyáznék, ugyanis a legtöbb optikai fehérítőt tartalmaz ami kékes-lilás pláne fos kompakt fénycső fényében. 1000x inkább használj egy új fehér bögrét/tányért/fajanszot/ilyesmit, annak természetes fehér színe van!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28717) MrChris válasza gorgo (#28716) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jelen esetben a fehér lap nem wb kimérésre lenne, nem arra akarnám kihegyezni hogy mennyire alkalmas/nem alkalmas egy A4es lap manualWB-re. Egyszerűen csak nagyjából fehérnek kéne maradnia a sárga citromhoz képest ami meg ne magyar narancs legyen! A pana váz is ugyan ilyen, én arra jutottam, hogy egyszerűen a pana szenzorával ezt nem lehet elérni.

(#28718) k1csi válasza MrChris (#28706) üzenetére


k1csi
senior tag

Nekem speciel az E510 sem tetszik, mert az meg sárgászöldes (bár lehet közelebb van a valósághoz).
Viszont jobb lenne ha raw-t tennél fel.
Első körben csak fehér/szürke referencia alapján érdemes a színhőmérsékletet állítani (ha kevert fény van ami nemcsak egy másik direkt fényforrást jelent, hanem tapéta, függöny stb. indirekt fénye, akkor igazán jót kihozni nem lehet már).
Ha ez megvan akkor érdemes áttérni az egyes színekre.

Ha találok este citromot megcsinálom GH2-vel.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28719) madgie válasza MrChris (#28713) üzenetére


madgie
titán

Van otthon G3 profilom az ACR-hez... de citrom nincs :D

(#28720) MrChris válasza madgie (#28719) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem már nincs g3, de van citromom :)
Most pl2 van.

(#28721) Studi


Studi
addikt

Én hétvégén veszek egy citromot, és végigfotózom minden géppel (E-30, E-P1, G5)! :-D De semmi raw pöckölés, csakajépeg! :-D

(#28722) MrChris válasza k1csi (#28718) üzenetére


MrChris
nagyúr

igen jól látod, igazán sárga a citrom pólusaiban kis zölddel!
Az e510nél nem kel HSL meg egyéb dolgolkal bűvészkedni, de láthatod a citromos képen hogy kifacsarta a környezetét hogy sárga legyen. Majd otthon felteszem a RAWot is.
Természetesen nem citromokat akarok fotózni, csak ezzel tudom most legegyértelműbben bemutatni a színproblémát amit viszontlátok a többi képeimen. Főképp a sárga és barna árnyalatainál.

(#28723) MrChris válasza Studi (#28721) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na ez király! :) Aztán citromsárga legyen! :))

(#28724) Tulku


Tulku
veterán

1300 dodóért a hülyének is megéri egy ráncfelvarrt LX7 :DD

Elnézést ha volt már róla szó de nem állhattam meg a sznobizmus csúcsait taposó emlékmű méltatását...

(#28725) gorgo válasza Tulku (#28724) üzenetére


gorgo
őstag

Kösz az infót, szaladok, nehogy ne az elsőt vehessem meg!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28726) Studi válasza Tulku (#28724) üzenetére


Studi
addikt

Az "exclusive" carrying strap lehet az okat. :DDD Amúgy piszok jól néz ki (az a RAW Edition felirat mondjuk nem kellene rá...), de azért ez az ár is egy kicsit brutál...

(#28727) .mf válasza Tulku (#28724) üzenetére


.mf
veterán

Most már meg vagyok abban győződve, hogy gyorsan tönkre akarják verni a Lajka brand fotósok felé közvetített imázsát és csak a pénzes hülyékre építenek ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28728) n.andras74 válasza lenan (#28714) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Privi ment:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28729) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Véleményetek szerint érdemes egy 4 hónapos Gf2-öt lecserélni G3-ra.
Kép minőségben van valami előrelépés ?

Laca

(#28730) Akos96 válasza laca71 (#28729) üzenetére


Akos96
senior tag

Valamivel jobb a szenzor a G3-ban, de ha én akarnám lecserélni, akkor inkább a kereső és a forgatható kijelző miatt váltanék. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#28731) n.andras74 válasza Akos96 (#28730) üzenetére


n.andras74
aktív tag

...és a gx1 nagyon lemaradt már az újjaktól?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28732) laca71 válasza Akos96 (#28730) üzenetére


laca71
aktív tag

A Gf2-t a hordozhatósága miatt szeretem...
De nehéz használni egy Tair-11A-val...
De a 14-es palacsintával meg tökéletes...

(#28733) Schanyee válasza madgie (#28719) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azt néha én is használom, amit csináltál és pont a citromsárga színei tetszenek. Van amikor meg a huelight profilt szoktam, az kontrasztosabb színeket ad. Citromom viszont nekem sincs, ha hétvégén lesz akkor egy fotót csinálok én is és megmutathatom a különböző színprofilok közötti különbséget citrom és fehér színek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#28734) n.andras74 válasza MrChris (#28705) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Kit. obik vannak a gépeken? Én régről emlékszem, hogy a E1 kit obival sokkal fakobb szineket produkált mint a 14-54 szuper üveggel...

...de lehet hogy az idő szépítette meg az emlékeimet :DD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28735) k1csi válasza MrChris (#28705) üzenetére


k1csi
senior tag

Citrom, WB alsó "szürkelapra" mérve. Hátul fehér papír.

https://www.dropbox.com/s/7hsgt95dx7ev5bg/GH2_WB.JPG

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28736) MrChris válasza n.andras74 (#28734) üzenetére


MrChris
nagyúr

OM50/1,4 obi (u.a.) volt mind két gépen, mindkét gép Olympus :)
Esetleg aki akar próbálkozni, hogy vörös nélküli sárga legyen a citrus és fehér a tejesdoboz nemzetiszín fehérje és a babaágy lepedője...

PL2 RAW

E510 RAW

Továbbfejlesztettem a citrom tesztet, mivel annak elég egyértelműen sárgának kell lennie a legkisebb narancsosság, vörösödés nélkül max. lehelet zöldessége lehet, elég jó alany és mindenki számára elérhető, A változtatás pedig fehérnek a porcukor! :)) Még kéne a vöröshöz, zöldhöz, kékhez valami egyértelmű zöldség, vagy tárgy... Lilát, ciánt meg a többieket egyenlőre kihagynám :D

(#28737) MrChris válasza k1csi (#28735) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel hívtad? Tekertél a HSL-en?

(#28738) szőröscica


szőröscica
addikt

Milyen megfizethető telét érdemes venni egy G2-re?

Lehet zoom, vagy fix is. Jelenleg csak egy 14-42-m és egy 45/1.8-am van. Azon is gondolkodom, hogy a 14-42-t lecserélem egy fényerősebb fix-re.

(#28739) .: JuSzT :. válasza szőröscica (#28738) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most mi a kerdes? Tele kell,fix, kis zoom? :)

(#28740) szőröscica válasza .: JuSzT :. (#28739) üzenetére


szőröscica
addikt

Tele a kérdés, a többit csak úgy hozzáírtam. :) Ha fixet veszek még egyet, az csak 20/1.7 lehet.

(#28741) eeXaa válasza szőröscica (#28740) üzenetére


eeXaa
addikt

45-200 ill. 100-300 ami sztem mindenképpen megéri a plussz pénzt..

(#28742) szőröscica válasza eeXaa (#28741) üzenetére


szőröscica
addikt

Inkább a 45-200, 45-150, 45-175 vonalon mozognek arban. Ezek kozul melyik a legkellemesebb?

(#28743) eeXaa válasza szőröscica (#28742) üzenetére


eeXaa
addikt

..nekem 45-200 van a többit nem próbáltam de ha jól tudom a 45-150 a legjobb eresztés a három közül...

(#28744) Mercutio_ válasza szőröscica (#28742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha annyival olcsóbb egy m. zuiko 40-150-t is kiprobalhatsz. Persze csak használt árban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28745) andersen10 válasza szőröscica (#28742) üzenetére


andersen10
aktív tag

Gondold át tényleg kell-e az a tartomány.
A 45/1.8 mellett mindegyik csalódás lesz, adott esetben a 45-ből croppolva nem nem oldató-e meg a feladat?
Én a 100-300-at adtam el, pedig a felsoroltakhoz képest fényerősebb és azonos tartományban talán jobb a minősége is, mégsem szerettem bele...
A Pana 150/2.8-ra várok nagyon de idén nem hozzák ki az biztos...

(#28746) Mercutio_ válasza andersen10 (#28745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig a 100-300 meglepően jó és átfogásához képest nem is monstrum ellentétben a "régi" 14-140-nel :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28747) Studi válasza Mercutio_ (#28746) üzenetére


Studi
addikt

Persze más lencserendszer kell egy olyan obihoz, amit nagylátó oldalra is korrigálni kell, mint egy vérbeli teléhez, aminek a rövidebb oldala is ekv 200mm. De az új 14-140-est és az Oly 14-150-est nagyon jól megoldották, Olym volt, annak a minősége sem gyengébb észrevehetően, mint a 14-42 + 40-150 duónak.

(#28748) szőröscica válasza andersen10 (#28745) üzenetére


szőröscica
addikt

Még bizonytalan vagyok, most voltam először állatokat fotózni. Mókusokra "vadásztam", és igazából az én amatőr kezemnek még a 45-össel is nehéz volt néha követni a mozgásukat. :B

Viszont elég jól megtudtam közelíteni őket.
2 perces croppolással kb. ilyeneket tudok kihozni a képekből, és ezek már 50%-ra kicsinyítve is vannak:
[link]
[link]

Csak elgondolkodtam rajta, hogy esetleg érdemes lenne használtan venni valami hosszabb lencsét.

(#28749) FEDman


FEDman
addikt

A mirrorless rendszerekben tényleg az a szép, hogy egy DSLR-hez képest tervezés szempontból sokkal nagyobb rugalmasságot ad. Még ha a várakozásaimhoz képest viszonylag lassan is, de azért kezdik ezt a gyártok egyre többféle felállással kiaknázni. Ellenben ez az új Galaxy NX valami olyasmi amire őszintén szólva még én se számítottam. :N

Valószínű már túl öreges a felfogásom ezekhez a mai kütyükhöz, de nem igazán tudok ezzel az új vonallal mit kezdeni. Persze biztos megvannak ennek is az előnyei, viszont azt sehogy se tudom felfogni, hogy mindez miért pont egy ilyen vázban debütált?

Amellett, hogy ez az új Samsung váz szerintem méltán kiérdemli a minden idők legsutább, legrondább mirrorless váza címet, emellett ennyire ellentmondásos gép se nagyon született még szerintem ebben a műfajban.

Már régóta biztosra vettem, hogy előbb utóbb eljutunk oda, hogy valaki kiad egy olyan mirrorless vázat ami kezelőfelületében gyakorlatilag egy az egyben az érintőképernyőre fog támaszkodni. Ezt én elkerülhetetlennek tartottam eddig is, de persze arra gondoltam ezt majd egy végletekig miniatürizált vázzal fogják meglépni.
Ezzel szemben számomra megdöbbentő, hogy pont a magasságra és szélességre a valaha épített legnagyobb mirrorless váznál spórolták le először a fizikai kezelőszerveket. :Y

Biztos szuper dolog ez az android, de hogy a valaha épített legnagyobb mirrorles vázon ne legyenek kezelőszervek, ne legyen még csak dönthető kijelző se és helytakarékossági szempontból (?) fogadjon csak microSD kártyát az már nekem egy kicsit sok.. :U

(#28750) rumos14


rumos14
nagyúr

[link]
dönthető kijelző, PASM tárcsa, wi-fi... tisztára 2013! :D nekem amúgy tetszik! a 16-50 kitobi távolról sem NEX méretű, de megelőlegezem, hogy optikailag is jobb lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.