Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24001) Szulita28


Szulita28
senior tag

Köszke mindenkinek.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24002) sphe válasza Szulita28 (#23993) üzenetére


sphe
senior tag

Valóban nagyon kicsi az eltérés. Nekem annyi hibatűrés belefér a DXOMarknál.

Apropó: újabb cserélhető obis gépek 50ezeré' : Samsung NX100. Flickr-n nézegetve egész jó dolgokat képes az ember kihozni belőle, és a teszteket nézegetve a jpegek színhűsége is egész jó, kellemesen semleges.

(#24003) Marseille199


Marseille199
senior tag

Urak!

Egyik ismerősöm megválna az Olympus E-PM1-es masinájától. Van még rá 33 hónap mintabolti garancia és egy gyári bőr féltok! Fekete színű,fekete R-es kitobival. Akit érdekel, sikítson nekem :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24004) MrChris válasza Marseille199 (#24003) üzenetére


MrChris
nagyúr

beárazva nem jobb árulni?

(#24005) Marseille199


Marseille199
senior tag

Ja, szóval: Oly E-PM1, 33 hónap mintabolti garival,gyári féltokkal, fekete kivitelben az új R-es obival: 65 ezer forint :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#24006) OPiiPO válasza Szulita28 (#23993) üzenetére


OPiiPO
addikt

"FedMan, Madgie, Parci, Roboter?"
- csak ők válaszolhatnak és mindenki más persona non grata? :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24007) MLaca válasza OPiiPO (#24006) üzenetére


MLaca
őstag

a többi a pálya széléről beordibálgató plebsz :Đ

http://mlzphoto.hu/

(#24008) Parci válasza Szulita28 (#23993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanaz a sony szenzor van benne, szerintem inkább valami zajszűrés miatti dolog lehet, és ha igen, akkor az inkább rossz, mint jó hír.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24009) nord_ válasza Tulku (#23997) üzenetére


nord_
veterán

Ha benne lesz az LX9-ben az evf, isten bizony veszek egy ilyen Panát. :)

(#24010) madgie válasza OPiiPO (#24006) üzenetére


madgie
titán

És csak ebben a sorrendben :D

(#24011) MLaca válasza Parci (#24008) üzenetére


MLaca
őstag

az olympus az iso értékeket kicsit "másképp" értelmezi, innen a difi. elvileg.

http://mlzphoto.hu/

(#24012) Parci válasza MLaca (#24011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de a dxo róból dolgozik és mindent normál, nem? amúgy nem érdekel, szerintem lassan eljutunk oda, hogy ezek a photozone-féle méricskélések pont annyira relevánsak, mint 2013-ban 3dmark cpu pontszámokkal keménykedni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24013) madgie válasza Parci (#24012) üzenetére


madgie
titán

Az utolsó mondat erősen aláírásgyanús :D

(#24014) Parci válasza madgie (#24013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szombat reggel ezt sikerült, pedig a kávégép még csak most melegszik :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24015) Parci válasza nord_ (#24009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

állj be a sorba! :DDD
- 24 mm kezdő (és lehetőleg 120 mm végző) optika
- evf
- minél jobb szenzor (fuji 2/3" tökéletes)

mint már múltkor írtam volt, szinte mindenki másfél lépésnyire van ettől :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24016) HollyBoni válasza Parci (#24015) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha már mindenki akar valamit, én csak azt nem értem miért nem lehet kiadni egy APS-C vagy m4/3 szenzoros videokamerát, olcsón. Ott a Pana AF101, meg a Sony csodái, de miért nem lehet ezt olcsóbban kihozni? Ha ott az 550D, GH széria ami tök jól videózik, akkor miért nem lehet kiadni ugyanannyiért csak videókamera kialakítással, funkciókkal? :O

(#24017) madgie válasza HollyBoni (#24016) üzenetére


madgie
titán

Mert "panaszonikosan" gondolkodnak: drágán adjuk, de alig fogy. Aztán csodálkoznak, ha hamar le kell állítani a gyártást.

(#24018) HollyBoni válasza madgie (#24017) üzenetére


HollyBoni
veterán

És akkor a Canon pl miért nem lép? Tök népszerűek a DSLR gépei videó téren, erre kiadja a Cinema szériát, ráadásul a C100 is brutálisan túl van árazva... Nem értem miért kerül annyira sokba hogy fogsz egy 550D-t, kiveszed belőle a szenzort, belerakod egy új videókamera vázba, adsz neki egy jobb kodeket, meg pl videókamera funkciókat. Ezt egyik gyártó sem tudta eddig megcsinálni jó áron. Ha megcsinálná biztos brutálisan fogyna.

[ Szerkesztve ]

(#24019) madgie válasza HollyBoni (#24018) üzenetére


madgie
titán

A Canontól mit vársz, még a MILC térnyerésére sem tudott értelmes választ adni. Fél, hogy piacot veszít, ragaszkodik a DSLR vonalhoz.

(#24020) nord_ válasza Parci (#24015) üzenetére


nord_
veterán

Nem emlékszel, sokáig mi ketten voltunk csak ebben a sorban. :)
Ha már az álompáros Fuji X-E1 + 23mm F1.4 és X-E1 + 56mm F1.4 páros lottózás hiányában nem jön össze, akkor csakis ez a lenti speckó marad számításban. :)

(#24021) Mercutio_ válasza nord_ (#24020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott volt MLaca X-E1+kitobi párosa, teccett volna megvenni ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24022) nord_ válasza Mercutio_ (#24021) üzenetére


nord_
veterán

Szerencsére perpill erre akkor nem volt pénzem: nálam ez az ekv. 27-28mm amolyan senkiföldje. Sose szerettem zúmobiban se és a Pana 14 F2.5-ben se. Nagylátónak nekem túl szűk, normálobinak túl tág a látószöge. Zúmból egy objektívet szerettem az átfogása miatt (és az ekv.24 miatt): a Nikkor 16-85 VR-t.
Sok-sok év alatt letisztult bennem, mi való nekem: ha zúm, akkor ekv. 24-től induljon és ne legyen kisebb az átfogása 4x-nél. Ha fix, akkor a 24, 35, 85 és ~130mm, amikért nagyon odavagyok.

(#24023) jjeahh válasza nord_ (#24020) üzenetére


jjeahh
nagyúr

remélem amire kinövöm az oly-t ennek az x-e1-nek lemegy az ára... :D

más: a tesóm meg egy haverom is milc-et venne...de..mennyire használhatóak a régi manuális obik a szenzormozgatásos képstabi nélkül? mennyivel nehezebb kézből fotózni egy pana+manuál-al, mint egy oly+manuál-al?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24024) HollyBoni válasza jjeahh (#24023) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem lehet Olyn kikapcsolni a képstabilizációt? Ha igen, akkor kapcsold ki is és nézd meg, ez a legegyszerűbb.

(#24025) jjeahh válasza HollyBoni (#24024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz... :DDD kár, hogy még mindíg késik az adapterem...a mem kártyám pedig már egy hete megjött kínából, és ugyanakkor volt rendelve...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24026) HollyBoni válasza jjeahh (#24025) üzenetére


HollyBoni
veterán

Még nem is fényképeztél, de már azon gondolkozol hogy mikor növöd ki az Olyt? :))

(#24027) nord_ válasza jjeahh (#24023) üzenetére


nord_
veterán

Zeiss 50 F1.7-et használtam Pana vázon minden gond nélkül. Nem mondom, kell egy bizonyos, "nyugodt, nem kapkodós fotós fajta vagyok" attitűd, de a CZ képminősége bőven kárpótolt. :)
Egyébként, ha a tesód kistelében gondolkodik, akkor inkább még egy picit gyűjtögessen, mert az Oly 45 1.8 baromi jó darab. Drágább, mint a régi manuális fixek, de megéri várni a vásárlással, ha megteheti.

(#24028) jjeahh válasza HollyBoni (#24026) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mostanában biztosan nem, főleg ha a képminőség is bejön majd. Az x-e1 viszont azóta nagyon tetszik, amióta megjelent

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24029) jjeahh válasza nord_ (#24027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Zeiss 50 F1.7 sem olcsó :P a tesóm olcsóban gondolkodik. kicsi legyen, mert csaj, minőségi, igényes, és olcsó, használtan, mivel nem dolgozik, egyetemista, szóval nincs sok pénze...egy öreg fuji bridge van neki, és már annyira korlátozza őt a gyenge képminőség, konfigurálhatóság hiánya, hogy szinte nem is használja. a bolti dslr-ek túl drágák a pénztárcájához, de amióta elmondtam neki, hogy milc-et vettem 100€-ért, nem bír magával :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24030) nord_ válasza jjeahh (#24029) üzenetére


nord_
veterán

Feleannyi, mint az Oly - természetesen az Oly bejelentése előtt nem sokkal vettem, amikor még szó se volt fényerős kisteléről... Én meg úgy voltam, hogy ha veszek, akkor az már nyitott rekeszen is tuti legyen, ne úgy, mint az olcsó darabok, ahol a kezdőrekesz inkább csak egy marketingszám. Gondolhatod, mennyire örültem, amikor a 40ezres obival a táskámban meghallottam a 45 1.8 bejelentését. :)

(#24031) MLaca válasza HollyBoni (#24018) üzenetére


MLaca
őstag

lásd panasonic: sikeresen kinyírta az af100 kamerát a gh2/gh3-mal.

http://mlzphoto.hu/

(#24032) MrChris válasza jjeahh (#24029) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor miért nem vesz milcet 100€-ért? Amúgy a Oly pm1+kitobi-t már 65-ért megkapja, Marseille199 kolléga ajánl is egyet 33 hónap garival! Bolti dslr feléért, annyiért már ajándék! :K

(#24033) Studi


Studi
addikt

Panasonic GF3-ra tud valaki módszert, hogy lehet az expo számot kiolvasni?

(#24034) HollyBoni válasza Studi (#24033) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezt próbáld meg. Más gombokat nyomva nekem megy ez a módszer GH1-en.

(#24035) Schanyee válasza jjeahh (#24023) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem Panám van, tegnap fotóztam végig bátyám diplomaosztóját egy Pentacon 50 1.8-al, 2.8-as rekeszen, beltérben, nem épp ideális fényviszonyok között (nem a legjobb obi, 2.8 alatt úgy vettem észre már kezd erősen lágyulni, de nem volt sok alkalmam mostanában tesztelni, így inkább nem próbálkoztam).
A képekről:
2.8-as rekesz 50mm-en, stabilizátor nélkül 1/125-ön készült az összes kép és 800 volt az átlag ISO.

Ha a kitobival hasonlítjuk össze, akkor mondjuk 44mm-en 5.6-os rekesszel készültek volna a képek (az a legtágabb), a záridő simán lemehetett volna 1/60-ra a stabi meg amiatt, hogy nincs sok gyors mozgás. Viszont ez fényértékben még 1 fé hátrány, ha jól számoltam, szóval az ISO így is 1600 lett volna.

Ha oly géppel, akkor van stabi meg tág rekesz is, ami akkor mondjuk 1 Fé előny, szóval lehet ISO 400 (szóval még sötétebben is jobb minőségű fotót lehet csinálni).

Viszont a stabi csak álló vagy lassan mozgó témáknál használható, ami én esetemben ritka eset, szóval nekem nem sok előnyt jelentene. Inkább nagyobb objektívnél (100mm fölött) ott viszont egyre hasznosabb.

(#24036) arn válasza Parci (#24015) üzenetére


arn
félisten

1 col sony :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24037) jjeahh válasza Schanyee (#24035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, ezt, így megmutatom neki, amit írtál

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24038) Schanyee válasza jjeahh (#24037) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azért várd meg, amíg valaki okosabb hátha írja, hogy nem pont így van, ahogy írtam, mert nem olyan régóta fotózom.
Egyébként 100mm fölött egyre fontosabb a stabi szerintem, de amiket hallottam, az alapján egyre kevesebbet ér a váz stabilizátor (talán kivéve a legújabb olympusokat)

(#24039) Parci válasza arn (#24036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem 24 mm-ről indul, nem fényerős, nincs evf. kuka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24040) Mercutio_ válasza Parci (#24012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mire gondolsz? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24041) jjeahh válasza Schanyee (#24038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

meglátjuk ha megjön az adapterem... :) az új oly-knak azt hiszem 5 tengelyes stabilizátoruk van, ami elvileg hatékonyabb kellene legyen, mint az obistabik. kár, hogy nagyon drágák még...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24042) Mercutio_ válasza jjeahh (#24041) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a stabi csak az OM-D-ben van benne, a többi Oly stabijának kisebb a hatékonysága úgy tudom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24043) arn válasza Parci (#24039) üzenetére


arn
félisten

csak a szenzorra irtam, ha mar lehet kivanni :) a tobbi ok, de beleer a bilibe a kezunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24044) Studi válasza HollyBoni (#24034) üzenetére


Studi
addikt

Köszi, ez sajnos nem jó, a GF3-on nincs két funkciógomb. :-(

(#24045) HollyBoni válasza Studi (#24044) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jaaa, én G3-at olvastam. :B GF3-ra nem találok semmit. :(

(#24046) rbalint88 válasza HollyBoni (#24045) üzenetére


rbalint88
addikt

lősz egy képet és
a, van irfanview-d, ott meg megmutatja a képinfónál
b, feltöltöd a myshuttercount.com-ra és megmondja.

GF5 képminőségben hozza a Nikon D90 szintjét, sőt... Már csak rendes objektív kell. Jövő hét végére le van foglalva egy 14mm f2,5 Pana, plusz ha szereztem adaptereket, akkor tudok használni Nikon 50mm f1,4-et, Zeiss 35mm 2,8-at és Zeiss 75mm f1,5-öt :) A 180mm f2,8-as Zeiss viccesen mutatna rajta (illetve a GF5 az objektíven), de olyan is van :)

(#24047) scarabaeus válasza rbalint88 (#24046) üzenetére


scarabaeus
őstag

Egyik sem fog neki működni, a Panasonicnak sosem volt szokása EXIF-be írni az expók számát, ma sem szokása, és szerintem ez már így is marad.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#24048) rbalint88 válasza scarabaeus (#24047) üzenetére


rbalint88
addikt

éstényleg :( copó.
pedig nem lenne bonyolult dolog, viszont annál hasznosabb.

(#24049) Studi válasza scarabaeus (#24047) üzenetére


Studi
addikt

Jaja, sajnos nem megy. Eddig minden 4/3, mikro43 vázamhoz meg volt a kombó a szerviz menühöz, de ehhez egyelőre nem találok semmit.

(#24050) Studi


Studi
addikt

Ez működik, ha érdekel valakit: (a 4. lépésnél nagyon egyszerre kell lenyomni a gombokat, hogy menjen)

Panasonic DMC-GF3 shutter count:

Here how you can see the shutter count:

1) Insert a memory card, format it and take 1 shot with the camera you're checking

2) Turn the camera off

3) Simultaneously press PLAYBACK + Q.MENU/Fn + RIGHT ARROW and turn the camera on while keeping the buttons pressed

4) Press simultaneously LEFT ARROW + MENU/SET. While keeping the buttons pressed, press PLAYBACK.

You should see a table with 16 recently encountered error codes (most probably they will be all zeros).

5) Repeat step 4.

Now you should see the CAMERA INFO screen which will show:

VER: Firmware version
No.: Serial number of the system board
PWRCNT: Number of power cycles
SHTCNT: Number of shutter cycles
STBCNT: Number of built-in flash cycles

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.