Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) Tulku válasza Parci (#9998) üzenetére


Tulku
veterán

Az eddigi legjobb video gombja a pl1-nek volt; nagy, rettenetesen könnyen nyomható...de kissé nekem rossz helyen. Na most a G3 video gombja a lehető legjobb helyen van, de valami idióta körbekarimázta...szerencse hogy nagyon érzékeny, így könnyen nyomódik. Gondolkodom vmi öntapadós kicsi2-3 mm-es mütyűrön, azzal lenne az igazi.

GH2-n horror...felülről, de besüllyesztve...bár lehetett volna mondjuk a szenzor mellett is, az rosszabb :)

(#10002) Parci válasza andersen10 (#9999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem én vagyok monomániás, hanem a g3 ronda! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10003) andersen10


andersen10
aktív tag

Hát a sigma sem hozott megváltást a Nex-eseknek.... :P

Bocs nem Sigma....Sony...félrenéztem

[ Szerkesztve ]

(#10004) Mr.Csizmás válasza andersen10 (#10003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ahogy nézem, még az oldskol zuiko 35 elpic'házza rendesen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10005) fattyu válasza andersen10 (#10003) üzenetére


fattyu
veterán

Höhöhöhöhöhöhöhööhöhöhöhö.
egy makró obinál.
Apscn.
Epic fail.

AztaCAhegyet

Még jó hogy nem merték Zeissnek címkézni...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10006) Parci válasza fattyu (#10005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megérdemli igazából a sok dxo-huszár szenzormán nex user, de tényleg (a normálisabbját sajnálom, magamat is :DDD, mert amúgy a vázak tetszenek). amíg ilyenek az üvegek a rendszerhez, és mégis rohannak a népek nex vázat venni... és közben megy az m43 fika, hogy szar a szenzor. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10007) fattyu válasza Parci (#10006) üzenetére


fattyu
veterán

Őszintén én is agyaltam hogy valami vállalhatóbb manuál palacsintával nex5nre cserélni a EDC gépet. Mer faca a szenzor. De annyim nincs rá per pill meg egy darabig nem is lesz.
De hogy a sony ilyet kiad a kezéből :D Amin besírtam a röhögéstől linkelt képen alul. A törtfehér festék és a világosszürke aszfalt elég high contrast volt hogy bezöldüljön az éle. F NYOLCON....... Ez hihetetlen fostalicska üveg...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10008) Parci válasza fattyu (#10007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sony nex-re nincs egyetlen (és ez azért durva) olyan üveg, amit reálisan akarna az ember.

a kitobi oké, de ugye kitobi, nincs benne izgalom semmi. mi van még, ami kéne? a teleobi röhejes, a 18-200 sírva röhögős méretű, a makró szar, az 50/1,8 a világ leghülyébb fókusztávolsága aps-c új üvegtől, a zeiss baromira drága és nem kicsi.

ha tippelnem kell, a gh3 komoly előrelépés lesz a gh1 és gh1.1 gh2 után, szerintem elektronikus zárat kap, brutál evf-et stb. az e-m5 is bitang erős lett. ha valamikor nem hiányozna sony váz nekem, az most.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10009) fattyu válasza Parci (#10008) üzenetére


fattyu
veterán

Ja sony üveg egy se kéne. Optikailag a zeiss 24es az rendben van határozottan de je igen olaf nagy az is. Meg nem jobb semmivel mint a manuál distagon 28em képileg. CSak gyorsabb meg AF :D

Tudod én vagyok akinek kicsi a szenzor :D Milcben APSCig lemennék :D Amugy meg jó nekem a tükrös FF

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10010) FEDman válasza Parci (#10008) üzenetére


FEDman
addikt

Aztán majd a végső kegyelemdöfés az lesz ha kijön az E-M5-ös dpr teszt és kiderül, hogy az Oly szenzorban (Raw) is alávág a 7-esnek.. :DDD

Meglepő lenne, de én jelenleg még ezt se zárnám ki. :)

(#10011) schawo válasza FEDman (#10010) üzenetére


schawo
titán

Ez alapján sima Pana G3 szenzor van benne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10012) FEDman válasza schawo (#10011) üzenetére


FEDman
addikt

Én továbbra is azt mondom, hogy nem ugyanaz a szenzor. ;)
A Focus Numerique-es OM-D képek meglepően életlenek voltak a G3-hoz képest, ami kicsit engem is elbizonytalanított.
De azóta egyre biztosabb vagyok benne, hogy azok egyszerűen fókuszhibásak. A kép nagy részén sokkal életlenebb az Oly, míg a kis piros kocsin ami kicsit előrébb van ott meg már az Oly az élesebb.

Az általad linkelt összevetésnél pedig írja a csóka, hogy ezt az életlenséget az Oly képeinél plusz élesítéssel korrigálta. A plusz élesítés pedig több zajt eredményez és így lett az eredmény nagyjából azonos.

Korrekt egyenlő körülmények között viszont az Oly szerintem jobb lesz.

Legalábbis én most ezt így látom. Az is lehet tévedek, de előbb utóbb úgyis kijönnek a komolyabb tesztek és akkor majd kiderül mi az igazság.

(#10013) andersen10 válasza andersen10 (#9995) üzenetére


andersen10
aktív tag

Na a második Wasabi hozta a Pana üzemidejét (130 percig bírta). Most akkor vagy gyártási szórás, vagy kifelejtettem egy 30 perces ciklus a számolásból. De ha még úgy is lenne hogy az egyik a Pana 100%-át a másik csak 75%-ot hoz, akkor is bőven megéri...

(#10014) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!
A DSLR topikban már kérdeztem, javasolták itt is járjak utána...
Kissé talán bugyuta kérdés :B
Hasonló képek készítéséhez milyen cuccra lenne szükségem?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Nem a legfőbb célpont, hogy mozgó kutyát fényképezzek de ha netán arra kerül sor akkor se valljon szégyent. Lényeg hogy ilyen szép képeket tudjak csinálni akár nem a legtökéletesebb fényviszonyok közt is...
Tanulás ok...csak kellene hozzá valami masina is.
Árban mondjuk max. 150...

(#10015) Marseille199 válasza psykie (#10014) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, ilyen képeket manuális géppel is tudsz csinálni. Egyszerűen csak résen kell lenni és meg kell tanulni fényképezni :) Ennyi, nincs trükk!
Komolyabbra fordítva a szót: A panák jobb af-el bírnak, ezekből vadássz használtan :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10016) psykie válasza Marseille199 (#10015) üzenetére


psykie
aktív tag

Írtam, tanulás ok, csak kiváncsi voltam, hogy itt milyen gépeket ajánlanátok...
Pontos típust esetleg tudnál ajánlani?
Köszönöm!

(#10017) schawo válasza psykie (#10016) üzenetére


schawo
titán

Olyat, amivel valaha ilyet fogsz lőni? Nem ismerek ilyen gépet. Olyat, amilyennel én valaha ilyet fogok lőni? Olyan gépet sem ismerek ;)

Ez sok meló, utánjárás, tervezés, beállítás, gyakorlás, végrehajtás és kitartás kérdése. Tanulni nem elég. Ennyit neked/nekem nem ér meg egy ilyen képsor. Majd ha fizetnek érte. De mivel sosem fogok ilyen területen dolgozni (mindenki szerencséjére), sosem lesz ilyen problémám. :)

szerk: Oké, ide nem linkelted be azokat a képeket, amihez ez a szösszenet tartozott. Ezek nem rossz képek, a legtöbb géppel semmi akadálya ilyen fényárban. Inkább objektív kérdése a dolog, ha már technikai oldalról nézzük.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10018) Freddy76 válasza schawo (#10017) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha már Nikon dslr tulajként rábeszélem a kollégát, hogy itt kérdezősködjön, mert lehet, hogy itt a bölcsek köve, legyetek vele kedvesek és segítőkészek:) Különben azt hiszi, hogy m4/3-ot nem kedves emberek használják, és visszajön a dslrekhez, oszt majd cipelheti a cuccát, mint én...

Arról nem is beszélve, hogy engem is érdekelne, hogy 150 körül mi lenne m4/3 fronton, vennék valamit az asszonynak (na jó, kicsit magamnak is).

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10019) schawo válasza Freddy76 (#10018) üzenetére


schawo
titán

:C :))

De most komolyan, mit lehet ilyen kérdésre javasolni? :) Egy bármelyik random m4/3 váz megteszi, hozzá fényerős fix objektívek: 25mm f1.4, 45mm f1.8, 14mm f2.5, esetleg 12mm f2.0 aztán hajrá. Árat nem mondok hozzá. :U

Aztán mondhatnám, hogy 80%-ban hasonlókat egy jobb kitobival is meg lehet lőni. A felette lévő 20% kerül sokba :)

szerk: 150ért?
EP2 kit (112k) + 14mm f2.5 (45k)
vagy
használt GF2 váz (45k körül) + 14mm f2.5 (45k) + 45mm f1.8 (72k)
esetleg ( :B )
PL1 váz (48k) + 14mm f2.5 (45k) + 45mm f1.8 (72k)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10020) eeXaa válasza psykie (#10014) üzenetére


eeXaa
addikt

...használt pana gf1, v. G1+pana 45-200

(#10021) arn


arn
félisten

pl2hoz milyen utangyartott akut ajanlotok, ami nem olyan rohadt draga, mint a gyari, de nem is fog felrobbani a gepben? vagy nekem az is jo, ha van olcso olympus :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10022) arn válasza schawo (#10019) üzenetére


arn
félisten

hol 72k az 1.8as 45?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10023) SpongyaBob válasza arn (#10022) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Itt. Ha van National Geographic kártyád, azzal 20% kedvezményhez juthatsz.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10024) Mr.Csizmás válasza psykie (#10014) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy jobb mft váz (már javasolták), egy 14/2.5 (45-50e), egy nagyobb tele (oly 40-150 vagy pana 45-200), meg amire még ingered van. de ezeket a kutyás képeket a kompozícióból ítélve a fenti két obival lehet reprodukálni :K

szerk.: a 45/1.8 kötelező vétel, ha van rá cash :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10025) Tulku válasza Freddy76 (#10018) üzenetére


Tulku
veterán

Ha fontos a kukucska, a napfényben való fenyképezés, a gyors, akár setétben is pontos AF, a tapicskolós LCD, a viszonylag jó mft szenzor, megfelelően kezelhető zajszint akkor egy ronda gépet tudnék neked ajánlani: panasonic G3...eszméletlen jól használható, személyre szabható igazi kis fotómasina...a videó már csak hab a tortán.

Tehát ronda...mondtam már? :))

(#10026) madgie válasza Tulku (#10025) üzenetére


madgie
titán

Kíváncsi vagyok, mit fog "kihackelni" a G3-ból Vitalij... a GF2-nél még manuális mód sincs, mégis olyan beállításokkal lehet vele videókat lelni, ami már-már a GH1-en is túlmutat (mind bitráta, mind GoP szám esetében) :) Mondjuk a 25/30 fps max videófrekit nem lehet megerőszakolni, így a GH1 valós 50/60p 720p-jét nem fogja tudni (de elég jó deinterlace algoritmusok vannak már, plazmán szinte észre se venni, ha interlace a forrás)

[ Szerkesztve ]

(#10027) Tulku válasza madgie (#10026) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem nem kell 50p, pana plazmám gyönyörűen jelenít meg minden mozgást (régi Philips pixel plus katódsugárcsöves pedig világverő ebben) úgy hogy én két dolgot kérek csak Vitalijtól; progresszívet (élesebb tőle a film) és bitrátát...a mostani beállításokkal elvagyok videónál tökéletesen.

Bár gyanítom ebből többet hoz ki a hack minden fronton mint a GF2-ből... :)

(#10028) arn válasza SpongyaBob (#10023) üzenetére


arn
félisten

jaha - ezt ismerem, de az is 75 + az elofizu :) remelem mar jonnek be az orszagba 45osok, mert a epp az orrom elol vittek el ket hete, azota varok ra. aztan mar csak a 20as hianyzik. ezekkel meg a 14-150el elleszek, jovore meg vmi normalisabb vaz ev elejen, es lezarom a projektet par evre.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10029) Parci válasza Freddy76 (#10018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt mindenki azonnal fix obikat ajánl, pedig nem biztos, hogy azt szeretnétek. a zoom ugye sokkal kényelmesebb. nem derül ki a képekből, hogy a kutyákat akció közben is akarjátok-e fotózni, azaz fontos-e az erős követő autofókusz például.

én messze nem zárnám ki a nikon 1-est sem, sőt, abból egy duplakit biztosan hozni tudja af-ben azt, amit elvárhattok (rohangáló dolgok fotózása). viszont picit drága még, sajnos.

illetve: el kellene döntenetek, hogy kell-e kereső (evf). nagyon nem mindegy, hogy az ember a gépet maga elé tartva fotózgat, vagy a szeméhez emeli. van, akinek az egyik válik be, van, akinek a másik.

végül: mindenképp azzal kezdjétek, hogy elmentek mondjuk egy saturnba, és végigfogdossátok ezeket a vázakat. NE internetről döntsetek, mert más képen és más a kézben egy gép, kinek ez kényelmes, kinek az. és a jó fogás az egyik legfontosabb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10030) Mr.Csizmás válasza Parci (#10029) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugyanitt 14-140 poharat olcsón átveszünk :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10031) madgie válasza Parci (#10029) üzenetére


madgie
titán

Bezony ám, a zoom nagyon jól jön kutyafotózásnál. Ha csak a Micro 4/3-nál maradunk, akkor adott mondjuk a ronda :DDD G3, ami ugyan elég "filmesen" viselkedik alacsony érzékenységen (tehát relatív zajos), de 1600-ig simán alig nő a zaj, bőven használható (tehát zoomnál is fasza)

[ Szerkesztve ]

(#10032) schawo válasza madgie (#10031) üzenetére


schawo
titán

Zoom esetén hogy követed le fókusszal a száguldó kutyát?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10033) madgie válasza schawo (#10032) üzenetére


madgie
titán

Miért zárná ki egymást a kettő? Amúgy nyakamat rá, hogy AF-C-vel is szépen lekövetik az újabb vázak a kutyust, kültéren legalábbis tuti. Anno a cimborám ezt a képet lőtte, sima AF-S-sel, 40D-vel, egy relatív lassú 150-es Sigma makróval (!).

A makró az enyém volt, ennyi közöm van a képhez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10034) Parci válasza madgie (#10031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanez mind igaz a nikon 1-re is, csak a követő af sokkal hatékonyabb, a kit teleobi sokkal kisebb és ráadásul iszonyatosan jól rajzol stb. a pana 45-200 ezzel szemben nagy, drága és optikailag biztosan nem jobb, ráadásul jellemzően nincs kitben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10035) madgie válasza Parci (#10034) üzenetére


madgie
titán

Jaja, vegyen nyikont, legalább lesz egy 1-es széria tulaj itt a fórumban :D

(#10036) Mr.Csizmás válasza Parci (#10034) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

40-150 meg sötét, van más tele megoldás mft-n?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10037) Parci válasza Mr.Csizmás (#10036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs fényerős tele mft-re, idén jön majd a panától, aranyárban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10038) Parci válasza madgie (#10035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én azt mondtam, hogy nem zárnám ki. a zoomok minden teszt szerint piszok jók lettek kitobi létükre, az af-et mindenki dicséri, és okosan használva pro dslr szinten működnek. a vázak hátrányait meg tudjuk. a szenzor relatíve baromi jó, abszolúte nyilván "kicsi".

fene enné meg, h nem az mft-be léptek be a nikonék. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10039) Mr.Csizmás válasza Parci (#10037) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adapterezett 150/2.8, vagy hasonló esetleg játszhat? :D mondjuk az még krvadrágább, szóval ott vagyunk ahol a lónak vége van ugyanúgy :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10040) madgie válasza Parci (#10038) üzenetére


madgie
titán

Én meg egyetértek. Komolyan.

Csak annyit vázoltam fel, hogy ha mégis mft-t szeretne, akkor valószínűleg ott sem az AF lesz a leggyengébb láncszem egy ideig :)

(#10041) sebgutkopf válasza Mr.Csizmás (#10004) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 35-ös zd az jó rajzú obi, egy lapon se lehet említeni ezzel a borzadájjal. Szerintem eddig se sokakat vonzott ez az obi, most pedig a maradék vevőjelölt is meggondolta magát. Mondhatjuk azt is, hogy képminőségben ez a párja a 16-osnak, de azzal ellentétben legalább nagy és sötét. :DD

(#10042) Parci válasza sebgutkopf (#10041) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszerűen érthetetlen a sony :(:(

az A65 még a leghasználhatóbb vázuk, kell rá a CZ 16-80 és örülés van. igaz, amit megnyersz az obi fényerején, elbukod a félig áteresztő tükrön. no, majd a nikon 16-85/4,0... (meg a 18-300 :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10043) Freddy76 válasza Parci (#10029) üzenetére


Freddy76
addikt

Félreértesz, én nem akarok kutyákat fényképezni, ha akarnék, megtenném a d5100 18-105 VR vagy 50/1.8 kombóval... Én a kollégának (értsd: fórumtársnak) a másik topikban ajánlottam, hogy ha "ilyen" fényképeket akar készíteni, akkor esetleg itt is érdeklődjön. Aztán gondoltam, ráerősítek én is, hogy mi van ennyiért, hátha beszerzünk egy második gépet (szigorúan egy váz + egy obi kombóban).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10044) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#10041) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a 35 annyira jól sikerült, hogy a seggén kb. a 4/3 bajonettet kellene lecserélni m4/3-ra, és ki lehetne adni újra :K

kedvenc obim volt, kitobi helyett használtam (btw. ezt írtam fent, hogy elveri bőven ezt a vackot)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10045) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#10044) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Meg még sok mást is elver, tényleg kiadhatnák mft-s verzióban is :K
(az oly igazán megléphetné, hogy fogja az E620/520 vázat kiszedi a tükröt, beteszi a gh2 szenzorát pdaf pixelsorokkal megtámogatva, vf2 keresővel és mindenki örülne.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#10046) Tulku válasza Parci (#10038) üzenetére


Tulku
veterán

Hát én megnéztem pár képet és videót a "kis" 10-100-assal...na az a komoly versenyző.
Videónál észrevehető a különbség első látásra, képen is, de szerintem videónál jobban előjön az előnye...gyönyörű, kontrasztos témák, sokkal plasztikusabb mint a 10-es palacsinta vagy a 10-30-as.
Persze sajna nagy és drága...

(#10047) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

olcsón használt mft kitje van vkinek? lehetőleg oly vázon :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10048) schawo válasza Mr.Csizmás (#10047) üzenetére


schawo
titán

[link] vagy [link]

(#10049) Mr.Csizmás "Mennyit engedsz a felébő'?" Na, olyat nem láttam :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10049) Mr.Csizmás válasza schawo (#10048) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

soso :) ezeken kívül gondoltam

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10050) Parci válasza Tulku (#10046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, azt az üveget nem is néztem, kb. a nex 18-200 szintjén ungodly dög :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.