Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67001) Studi válasza |AP| (#67000) üzenetére


Studi
addikt

Hamar váltottak 10-re, csak a szabályzatot nem írták át. Az külön vicces, hogy 5 bejutóval épphogy becsúsztam volna, de a zsűri pontozása alapján végül... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67002) |AP| válasza Studi (#67001) üzenetére


|AP|
veterán

akkor ezek szerint mégis Kasza Tibi elé kerülhet. Elértem a célom :)

(#67003) Mercutio_ válasza Parci (#66996) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha az "igati tudásást" ki akarod hozni a Nikonnál is raw-t kell kókányolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67004) Nincs név


Nincs név
tag

Manuális fókuszbabráláshoz milyen olcsó adapterezhető obit ajánlanátok? Vannak sláger darabok? Előre is köszönöm :R

(#67005) jjeahh válasza Nincs név (#67004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#67006) Nincs név válasza jjeahh (#67005) üzenetére


Nincs név
tag

Köszi szépen, olvastam is ezt a kis összefoglalódat régebben de nem sikerült visszakeresnem :R A velük készült képek is nagyon jók :K

(#67007) hibavissza válasza |AP| (#67002) üzenetére


hibavissza
veterán

Én most 36 darab képet látok. Rányomtam egy like-ot a tiedre. Mert tetszik. Ez a "szavazás"?

(#67008) Nincs név válasza hibavissza (#67007) üzenetére


Nincs név
tag

+1 én is szavaztam, már anno is iszonyat bejött ez a lépcső. A ködös híd is baromi jó.

Itthon meg közben előkerült egy Helios 44M-4 egy régi Zenittel együtt úgyhogy már csak az adapter kell. :DD

(#67009) Parci válasza hibavissza (#66999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de nem az volt a kérdés, hogy mi az összes szempont, hanem kifejezetten a képminőség...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67010) Parci válasza Mercutio_ (#67003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez minden váznál mindig így van és lesz, de azért a pana g3 jpg-iről senki sem ír hőskölteményt, na

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67011) eeXaa válasza DanielLong (#66974) üzenetére


eeXaa
addikt

...Ha ez még elfogadható minőségnek számít nállad akkor egy kissebb kompaktabb és olcsóbb géppel megúszhatod, és megkimélheted magad a későbbi pénzkidobástól... igazából az m43 as gépek sem ütik meg azt a mércét, hogy a magazinok leközöljék a képeit, ez még mindig a pro fullframe kategória, arra meg hogy az ember élvezhető minőséget produkáljon magának, ismerőseinek, egy stylus 1 szintű gép is megfelelhet...

[ Szerkesztve ]

(#67012) Studi válasza eeXaa (#67011) üzenetére


Studi
addikt

Miért nem ütik meg azt a mércét? Konkrétumokat!

(#67013) eeXaa válasza Studi (#67012) üzenetére


eeXaa
addikt

...ezt a kérdést talán a nagy magazinoknak hírlapoknak, ügynökségeknek kellene feltenned. akármenyire is szeretnénk hogy ez ne így legyen, így van....

(#67014) Studi válasza eeXaa (#67013) üzenetére


Studi
addikt

Fordítva ülsz a lovon.

(#67015) Mercutio_ válasza eeXaa (#67011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bullshit.
Mikor lesz a kérdezőnek az a problémája, hogy qrvajó képeket lő, de nem veszik meg az ügynökségek?
És mikor az, hogy kevés a fény, de nem tud feltekerni egy fényerős(ebb) obit? (és hagyjuk az ezen is fényerős az obi dumát, az csak a szenzor méretét kompenzálja ki)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67016) hibavissza válasza Nincs név (#67008) üzenetére


hibavissza
veterán

Számomra - ezen kívül - még egy értékelhető kép van ebben a 36-ban. A többi kuka. Nem tetszenek. Biztos a meleg...

(#67013) eeaa: nyomdász vagyok.....szerintem itt hagyd abba ezt a mi jó a magazinba kérdést. ami szemetet én már belehegesztettem.... :)

[ Szerkesztve ]

(#67017) Parci válasza eeXaa (#67013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes, ezek a magazinok 15 évvel ezelőtt (és akkor még lényegesen több pénzük volt) is ragaszkodtak a csúcsminőséghez, nikon d1x alatt esélyed sem volt bekerülni. az m4/3 tényleg nem rúg labdába... oh, wait! :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67018) .mf válasza Studi (#67012) üzenetére


.mf
veterán

Mert Miszter Négyká megmondta. Ez nem elég konkrétum? Az meg, hogy a World Press Photo díjnyertes képek között több OMD-vel lőtt van, mint FF Leicával, KF Hasselblad, Phase One vagy Mamiyával, az meg smafu. CsakaFF.

Más:
Időnként előkerül a gyártási szórás témaköre - a Lensrentalsnál kicsit tesztelgettek-méregettek is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#67019) eeXaa


eeXaa
addikt

...persze biztosan lehet ellenpédát felhozni, nem akarok ezen vitatkozni, de kiváncsian várom a komolyabb magazin cikkek címlapok, linkjeit amiknél m43 as gépekkel dolgoznak, az m43-as magazinok kivételével persze :)

(#67020) eeXaa válasza .mf (#67018) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha te mondod... :)
megnéztem, az idei öszes kategória első helyezettét, hát az mind FF géppel lett készítve, egy kivételével, mert az meg Hasselblad..
persze biztosan sok m43 user ugyanúgy megérdemelte volna az első helyet, de az a fránya FF :U

[ Szerkesztve ]

(#67021) eeXaa válasza eeXaa (#67020) üzenetére


eeXaa
addikt

...sőt ujra átfutva az öszes második helyezett is FF géppel készült... :U blöff-nek nem volt rosz azért :)

(#67022) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sony NEX-F3-ról mi a vélemény?

(#67023) eeXaa válasza hibavissza (#67016) üzenetére


eeXaa
addikt

...amúgy nem tudom kiknek nyomtatsz, de nyilvánvalóan, nem a story magazin, vagy a blikk esetleg vmi helyi napilap a minőség mércéje, sokunknál, de biztosan nem árulok el nagy titkot, hogy egy bizonyos szint felett az FF is kevés... nem én állítom, hanem ez így van...

#67022: zsákutca.

[ Szerkesztve ]

(#67024) Parci válasza eeXaa (#67021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel együtt az a helyzet, hogy a mai mft szenzorok jobbak, mint az első ff szenzorok voltak, pedig akkor is ugyanezt mantrázták a fórumokban, miszerint a magazinok a legjobbnál kevesebbel nem érik be...

...a valóság ezzel szemben az, hogy a magazinok bár szeretik a minél jobb képminőséget, elsősorban képet vesznek. ha a kép jó, akkor hacsak nem lehetetleníti el őket a minősége, megveszik. ezen pedig már sok-sok éve túl vagyunk.

ettől függetlenül a profik általában keresik a legjobbat képminőségben, az pedig mindig a nagyobb szenzorral jár együtt. de ne tévesszen meg az, hogy a nyertes fotók mind 5d meg d800 és társaival készülnek. lehetne mft is, csak azok inkább fórumoznak és védik a mundér becsületét fotózás helyett :DDD

(és igen, nagy különbség van egy napilap, egy sportújság és egy natgeo között)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67025) eeXaa válasza Parci (#67024) üzenetére


eeXaa
addikt

"ezzel együtt az a helyzet, hogy a mai mft szenzorok jobbak, mint az első ff szenzorok voltak" ...ez eddig rendben, de az évek elteltével, nem csak a technika változott...

"ha a kép jó, akkor hacsak nem lehetetleníti el őket a minősége, megveszik. ezen pedig már sok-sok éve túl vagyunk."
...viszont azt látom, hogy úgy általában, pont olyan kategóriában készitenek képeket m43 userek, amiknél a pro-k mellett nem rughatnak labdába, viszont ahol előnye lenne, (kompakt méret) sport, riport... ott sem az m43 userek képeit látom a frontvonalakon..

[ Szerkesztve ]

(#67026) Parci válasza eeXaa (#67025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de ennek egy csomó oka lehet, nem feltétlenül az, hogy a magazin, ha meglátja, hogy mft-vel lőtted a nekik amúgy tetsző képet, visszamondja a megrendelést

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67027) eeXaa válasza Parci (#67026) üzenetére


eeXaa
addikt

...és a csomó ok közül, szerinted mi a legvalószínűbb, őszintén?
...mármintha, egy nívós magazinról beszélünk, és tudja, hogy jók a képek...

[ Szerkesztve ]

(#67028) jjeahh válasza eeXaa (#67027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A múlt héten 9-10 géppel dolgoztunk 5 napon át, volt köztük régi 12mp mft olympus, 16mp pana, sony aps-c szenzoros nikon, apsc canon meg egy a7s is, ami ff fronton is csúcsnak számít a felbontást leszámítva, és dögöljek meg, de amíg volt fény, addig a legszarabb 12mp olympus köpködött a legtetszetősebb képeket :D
Most nem fikázni akarom az ff-et és az a sony is b*romira tetszik, imádtam vele dolgozni, de amit mondasz szerintem is hülyeség. Nekem is bekerült már pár fotóm magazinokba, pedig e-p1-el meg g3-al lőttem őket, amíg van fény, semmi gond nincs a képükkel szvsz, sőt, a g6-om már iso3200-on is vállalható és az újabb m4/3 szenzorok valszeg még jobbak. Amúgy meg én láttam már valahol profi, jól megfizetett sportfotóst, aki nikon 1-el tolta :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#67029) Parci válasza eeXaa (#67027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy azok, akik a magazinnak dolgoznak, nem mft-t használnak -- nem pedig az, amit állítottál, hogy a magazin visszadobná a képet, mert mft géppel készült

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67030) gorgo


gorgo
őstag

Az újságok még mobilos képeket is leközölnek (jó mondjuk itt most napilapra gondolok, nem egy művészeti magazinra) ha nincs más. Mellesleg egy profi fotósnak nem okozna igazán gondot, hogy jó képet lőjön mft géppel. Nagyon baba üvegek vannak már itt, és a szenzorokban is van elég.
Az más téma, hogy aki ebből él, javarészt tükrös ff gépet használ (leginkább megszokásból).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#67031) eeXaa


eeXaa
addikt

...rendben. mindenki azt hisz amit akar ezügyben. mindenesetre sok szerencsét a zsirosabb (normálisan megfizetett) munkák elnyeréséhez m43 felszereléssel, szükség lesz rá... amúgy bárcsak igazatok lenne... és úgy kezelnék az én 6-7x 10x olcsóbb felszerelésemel elkészített dolgokat is nem kellene ilyesmiken gondolkoznom...

[ Szerkesztve ]

(#67032) Studi válasza eeXaa (#67027) üzenetére


Studi
addikt

Legvalószínűbb, hogy egy troll vagy. Beböfögsz ide valami orbitális sületlenséget, aztán hátradőlsz, és vigyorogsz. Parci, ignore-t a fórumra, mielőbb!

(#67033) MrChris válasza eeXaa (#67031) üzenetére


MrChris
nagyúr

Marseille kolléga tudna nyilatkozni hogy van ez. Ő egy szakadt G3-al nyomult úgy figyeltek fel rá, dolgozta be magát fotósnak. De kb nem fotózhat mással mint FF, pedig szeretett volna, de nem lehet. A méret a lényeg, de azért látszik, hogy strapa munkagépnek a canikonok vannak kialakítva.

[ Szerkesztve ]

(#67034) Mercutio_ válasza eeXaa (#67027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagy a szemellenző, vagy kevés a képzelőerő,de segítek: Egyrészt pl. sport esetén a riporterek gyártói szponzorált gépekkel tolják (közvetítés a TV-ben amit sokmillió ember néz és látja, hogy jól valasztott a profik is CaNikont használnak mint ő;]) másrészt ahol már megvan egy komplett rendszer drága obiparkkal ott nem fogják azt (azonnal) lecserélni.

És akkor még ott van amit egy magazinnál dolgozó (Marseilles199) többször leírt, hogy nem ő aki a felszerelést használja dönti el mit vegyen a cég.

Egyébként a versenyek nyertesei között is sokan szponzori géppel dolgoznak, hisz nem a semmiből bukkannak fel és nagyon jól tudják a cégek, hogy megéri őket támogatni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67035) eeXaa válasza Studi (#67032) üzenetére


eeXaa
addikt

...perszepersze...

67034:"És akkor még ott van amit egy magazinnál dolgozó (Marseilles199) többször leírt, hogy nem ő aki a felszerelést használja dönti el mit vegyen a cég" ...pont ezt mondom én is... hiába állítasz oda, hogy a te m43 as felszerelésed így meg úgy, nem te fizeted ki magadat, tehát nem te dönetsz arról, hogy mi elég és mi nem, ...pedig esetében is "csak" egy hazai zsarumagazinról van szó, a csak pedig nem rosz szándék, csak arra próbálok rávilágítani, hogy a komolyabb szintű lapoknál, munkáknál meg méginkább ez van...

[ Szerkesztve ]

(#67036) Mercutio_ válasza eeXaa (#67031) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja,hogy nem ismerik el a művészi kvalitásaidat és az m4/3 méretében látod ennek az okát? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67037) MrChris válasza Mercutio_ (#67034) üzenetére


MrChris
nagyúr

Konkrétan a Brazil VB-re a canon konténer szám százával vitte az apparátot, vázakat, obikat. Ezzel nincs is értelme konkurálni, nem is nagyon van olyan milc ami labdába rúghatna sportfotózás és az ehhez tartozó rendszerrel.

(#67038) eeXaa válasza Mercutio_ (#67036) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem pályáztam soha semmire, szval lehet igazad van :D
...az mindenesetre ad némi elégedettség érzést, hogy a flickr follower-eim negyede FF gépes exproled több tízezres, rendszeres nézetséget generál... szerencsére ehhez mérve nagyobb realitással tudom megítélni, hogy milyenek a képeim, mint ami alapján itt a fórumon kapott válaszok többségéből gondolnom kéne magamról...
...de ki tudja... lehet veszek egy Stylus 1 et, és babérokra török... :D

[ Szerkesztve ]

(#67039) Mercutio_ válasza eeXaa (#67038) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bejelölök 300 FF gépest, szerinted hányan jelölnek vissza?
És akkor onnantól végre el lett ismerve, hogy értékes amit csinálok? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67040) .: JuSzT :. válasza eeXaa (#67038) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Helyes. Irány a kompakt topic.

(#67041) eeXaa válasza Mercutio_ (#67039) üzenetére


eeXaa
addikt

...na akkor most kapaszkodj... alig followoltam visza 1-2-t. :)

juszt: :P

(#67042) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A jó öreg gx1...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#67043) Mercutio_ válasza eeXaa (#67035) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fordítva ülsz a lovon. Az, hogy valaki, eldönt valamit nem azt jelenti, hogy egy mai mikrós rendszer nem teljesíti az elvárható szintet :N az csak azt mutatja, hogy valszeg az illető nem ért hozzá.

Ez a f*cker meg explore nagyon motívál azt látom, de szvsz ha bazi nagy is, de játszótér.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67044) eeXaa válasza Mercutio_ (#67043) üzenetére


eeXaa
addikt

"Ez a f*cker meg explore nagyon motívál azt látom, de szvsz ha bazi nagy is, de játszótér." ...az v. nemaz, annál jobb, reálisabb viszhangot sajnos nem kapsz máshol, hacsak tényleg nem pályázol, versenyekre, munkákra... nekem ez az egész csak egy hobbi a sok közül, bőven elég így ahogy van..

(#67045) madgie válasza eeXaa (#67044) üzenetére


madgie
titán

A flickr, mint reális visszhang? Nemá.

(#67046) Parci válasza eeXaa (#67038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remek, az én legjobb képeimet meg jó, ha ezren látták. biztos egyrészt szarok, másrészt mft-vel készültek :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67047) Parci válasza Studi (#67032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kész a komplett klubtag csomag, benne az ignoréval, tesztelnünk kell még és wellhello, úgy volt, hogy már a héten tudjuk indítani. szóval már nem kell sokat aludni. de pengetős csomag ez, cserébe nem lesz drága

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67048) rumos14 válasza DanielLong (#67022) üzenetére


rumos14
nagyúr

javaslat: NEX-3N, 16-50 obival, használtan 50k.

(#67049) Mercutio_ válasza madgie (#67045) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hangok is megmondták ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67050) schawo válasza Parci (#67047) üzenetére


schawo
titán

:R :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.