Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) nord_ válasza scarabaeus (#8000) üzenetére


nord_
veterán

(#8002) scarabaeus válasza nord_ (#8001) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, arra a hozzászólásra utal vissza az enyém is:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#8003) gorgo válasza #58660352 (#7976) üzenetére


gorgo
őstag

Hmm, a szenzor... Baromira érdekes, hogy ez nem gagyi kategóriába szánt cucc még manuálisan választhatóban sem tud iso100-at. De hogy az iso25K az mi a lótúrónak van benne, azt maguk a tetves fejlesztők sem tudják, mert jóérzésű fotós iso1600 fölé csak végszükség esetén megy, de hogy iso25K-ban valaki komolyan fotózni fog, bakker!

Ez a videó mizéria is. Miért nem akar mindenki egyenesen IMAX vetítésre alkalmas űberbrutál videókat. Alap, nem? Azt sem értem, hogy miért nem 3D-ben, az nagyon menő!?
Mi értelme van egy videót tűéles 24" monitoron 10 cm távolságról nézni? Attól jó a videó? Mert ha igen, akkor én nagyon nem erre a világra való vagyok, asszem.
(Moziztam már 60" (!) plazmán. Sima DVD-9 formátum volt. Inkább nézném azt, mint egy 80mbites fullHD-t monitoron... Kicsit más világ, pedig mennyire elmaradott, szinte gáz: dvd :F )

Egyébként 1000 hozzászólás és 100 m43 rumor oldal ellenére sem láttam leírva explicit, hogy milyen bajonettet használ (bár esélyes hogy figyelmetlen vagyok). Jól sejtem, hogy m4/3.

(még mielőtt valaki félreérti: azért nem sírnék ha lenne ilyenem, sőt! :N )

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8004) Tulku válasza gorgo (#8003) üzenetére


Tulku
veterán

Az m43 rumoron jelent meg a hír, tehát gondolom hogy mft... :)
(egy hete én is ezt kérdeztem, mert nekem sem sikerült egyértelműen beazonosítanom, de az említett oldalon rengeteg mft obi társaságában fotózták le)

Videó: szó sincs arról, hogy monitoron pixelbuzeráljuk az élességet, sőt!
Nekem a nex 5n kevéssé részletgazdag, ám plasztikus videója jobban tetszik mint a tűéles, iszonyú részletes GH2-é, megspékelve azzal, hogy a mozgások első osztályúak (50p)

Itt azért az i kontra p jelecskéről van szó, ugyanis az a plazmán is erősen kiütközik.
Persze azt is megértem, ha neked egy régi sanyi kamkorder képe is tökéletesen megteszi, sokan vannak így, valószínű az ilyen hülyék (mint én is) vagyunk kevesebben; jó kép és jó videó együtt.

(#8005) Mr.Csizmás válasza Tulku (#8004) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

észrevettétek, hogy a buszos bemutatón a dummyn a másik oldalon volt a kioldó retesz?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8006) madgie válasza gorgo (#8003) üzenetére


madgie
titán

Maradjunk annyiban, hogy látszik a GH2 előnye a GH1-hez mérten is, pedig a GH1-em most 50-60 Mbps bitrátát tud. Nagy plazmán kevésbé, ez tény, LCD-n jobban.

DVD9-re no comment, van olyan filmem, ami megvan DVD9-en meg BD-n is, ordít a különbség köztük. Aki nem látja, szívesen beírom hozzánk szemvizsgálatra :P :DDD

(#8007) Mr.Csizmás válasza madgie (#8006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a GH4 már kvét is főz haxxeléssel ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8008) gorgo válasza madgie (#8006) üzenetére


gorgo
őstag

Világos, hogy ordít a különbség, nem vitatom. Csak azt mondtam, hogy (számomra) önmagában kevés, ha csak ettől jó egy mozgókép, hogy látod a fűszálon a levéltetűt az út szélén úgy, hogy egyébként egy autós üldözés megy a filmen. Azt is elfogadom, hogy valakinek ez kell.
Nekem elsősorban az állókép minőség számít, és sztem az már jól hangzik hogy 16MP szenzor párosul az Oly jpeg motorjával. Csak álom, hogy a dinamika jobb legyen, de hátha... a remény hal meg utoljára.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8009) madgie válasza gorgo (#8008) üzenetére


madgie
titán

Egyetértek, én sem elsősorban a videóminőség miatt szeretnék GH2-t. Gyors és tapicskolós AF, videó közben AF Tracking, ETC mód. A multiaspect szenzort meg megszoktam és megszerettem, a tegnap esti fotózásnál is kapcsolgattam volna a GF1-et, de az csak kroppol :))

rumos14: pont ma reggel, munkába menet akartam meglőni nordnak a 14/2.5 vs 14-45 OIS képeket, erre ISO 100 mellett is kiégett a kép a palacsintán nyitva, 1/4000-nél :D Igaz, a GF1-en az ISO 100 inkább 160-200 körüli valós érték.

[ Szerkesztve ]

(#8010) rumos14 válasza gorgo (#8003) üzenetére


rumos14
nagyúr

az iso100 hiánya, párosulva az 1/4000s legrövidebb záridővel tényleg eléggé fájó pont. tűző napon F4-nél tágabb rekesz így csak ND szűrővel használható.
szerintem mikrofon bemenet is nagyon kellett volna rá.

(#8011) gorgo


gorgo
őstag

Már tök rég meg akarom kérdezni. Úgy ált. mennyi expót bír mondjuk a Pana G3 zárja?? Mindig csak profi gépeknél közlik, és nem tom.
Igen, édeskevés az 1/4000, és ami azt illeti, a zár hangja (legalábbis a G3-mon) is elég hangos, kattogós. 10 évvel ezelőtti digitális ősgépek is tudtak ilyet, vagy még gyorsabbat...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8012) FEDman válasza rumos14 (#8010) üzenetére


FEDman
addikt

Komolyan nem értem miért nem tudnak már ezen az alap iso +1/4000s kombináción csiszolni végre. :(
Legalább a csúcsgépekbe illett volna, ha már szenzoron nem is, de legalább a záridőn javítani kicsit. És ez ugyanígy igaz a GH2-re is!

Ezt leszámítva nagyon fincsinek ígérkezik ez az O-MD! :))

(#8013) madgie válasza gorgo (#8011) üzenetére


madgie
titán

Minolta Dynax 9 sok éve tudott már 1/12000 záridőt is, de nem erőltetik mostanában.

Záridőre nincs pontos szám, ha saccolnom kéne, akkor röhögve kibírnak ezek 10k-20k-t is. Aztán ki tudja, egyszer megnyekken. Akár kétezernél, akár hetvenezernél :( (örülnék, ha elhagynák végre a mechanikus zárat)

(#8014) FEDman válasza nord_ (#7994) üzenetére


FEDman
addikt

Igen a képek alapján szerintem én is imádni fogom a fogását grip nélkül! :K
A nagy markolat meg majd akkor nyer értelmet, ha valaki nagy és nehéz obit rak rá, amit esetleg még megfejel egy nagy vakuval is.

(#8015) FEDman válasza madgie (#7982) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyon jó mindkettő, az ff nekem speciel még jobban is tetszik, a kicsit bemozdult lomboktól szintre életre kel a kép. :))

Más, a 75/1,8 ilyen "hatalmas" lesz. Azért adott esetben szerintem szorítanék neki helyet a tatyómban. :DDD

Viszont ahogy nézem nem kapkodják el, csak az év végére ígérik a két új obit.

(#8016) madgie válasza FEDman (#8015) üzenetére


madgie
titán

Hubakke', ez tényleg csepp! :K

szerk : az ff-en látod a moiré-szerű csíkokat? Nem tudom, mi okozza, az alapképeken nincs rajta. Lehet a startrails progi.

[ Szerkesztve ]

(#8017) FEDman válasza madgie (#8016) üzenetére


FEDman
addikt

Ez a monitor ami előtt épp ülök viszonylag jótékonyan eltakarja a hibákat. Ilyen kicsit ovális körkörös csíkokat látok rajta. Kicsit olyan mint mikor házi FF film nagyításnál szerencsétlenül felfekszik a nega a nagyítógép üvegére, na az tudott ehhez hasonlókat produkálni, no de gondolom itt biztos nem ez történt. :DDD

(#8018) nord_ válasza FEDman (#8015) üzenetére


nord_
veterán

Ehhez kell az ezüstös váz. :)

(#8019) ROBOTER válasza madgie (#8016) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na mondtam én, hogy nem kell megijedni attól!

Majd az árától megijedsz! :)

(#8020) Mercutio_ válasza gorgo (#8011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam fixen fent van az összes fényerős obin a polár, csak akkor anyázok, amikor valami kevésfényes helyre bemegyek és elfelejtem levenni :D

FEDman: Eddig se a méretétől majréztam, mióta olvastam, hogy fémbű' lesz még inkább az ára amitől tartok. Ejj pedig ez és a 60-as makró is de jól mutatna az övtáskában :D

OFF: HW-apró megfeküdt?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8021) FEDman


FEDman
addikt

Itt egy iso sor.
Ahhoz hogy komoly következtetéseket vonjuk le ezek túl kis felbontásúak.
Viszont ami biztató, hogy így műfény mellett a színek csak iso25.600 mellett kezdenek durván torzulni. Az E-P3-nál ugyanez 1 EV értékkel hamarabb következi be.

(Mondjuk ebbe olyan túl sok meglepő nincs, ez kb. pont az amire számítani lehetett egy Oly váztól, ha végre megkapja a Pana 16-os lapkáját.)

(#8022) Messer22 válasza Mercutio_ (#8020) üzenetére


Messer22
senior tag

tényleg úgy néz ki hogy elhasalt az apro :(
remélem nem azt a förmedvényt akarják visszatenni, amivel a múltkor próbálkoztak :(((

Messer

(#8023) Messer22


Messer22
senior tag

HI

EM5 várható ára HUF-ban? :))

Messer

(#8025) madgie válasza Warter (#8024) üzenetére


madgie
titán

A πcsába, de szépek!

(#8026) SpongyaBob válasza madgie (#8025) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az ám! Ez a 75-ös ütni fog az biztos, engem szíven.. :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8027) Tulku válasza madgie (#8025) üzenetére


Tulku
veterán

Ne szépek legyenek..élesek. :DD
Ha lesz olyan felbontása a 75-ösnek, mint a 45-ösnek akkor penge lesz...

[ Szerkesztve ]

(#8028) makszi válasza Warter (#8024) üzenetére


makszi
aktív tag

Aaaaaaaa addig nem halok meg amíg nem lesz egy 75/1.8-am :) Kerül amibe kerül! :K

(#8029) Mercutio_ válasza makszi (#8028) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én picit tovább szeretnék élni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8030) makszi válasza Mercutio_ (#8029) üzenetére


makszi
aktív tag

Nana, várjuk meg az árát :W Nem lehet tudni meddig kell rá gyűjteni... :)

(#8031) SpongyaBob válasza makszi (#8030) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Már most mondom, hogy alaphangon 200 ezer magyar forint alatt nem fogod megkapni :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8032) makszi válasza SpongyaBob (#8031) üzenetére


makszi
aktív tag

A 12/2 árából kiindulva szerintem simán 300 felett lesz... :(

(#8033) Szulita28


Szulita28
senior tag

Igen, kérem. E-M5 + 14 + 20 + 45 + 75.
Na ez má' qrva jó. Nyami :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8034) #58660352


#58660352
törölt tag

Klubtársak, az MFT élet édes oldala a folyamatosan bővülő kiváló minőségű optikapark, a kesernyés oldala pedig az évek óta szinte változatlan, immáron agyon tuningolt livemos szenzor. A sony e-mount rendszerénél pedig pontosan ennek az ellenkezője igaz. Ha a két rendszert össze lehetne házasítani, akkor milyen szép MILC gyerekek születhetnének belőle :U

[ Szerkesztve ]

(#8035) Mercutio_ válasza Szulita28 (#8033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fél vesét ne felejtsük :DDD

makszi: 12/2 200-ból megvan okosba' :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8036) nord_ válasza Szulita28 (#8033) üzenetére


nord_
veterán

Á, ez nem jó... Te szereted a makrót, neked úgy nézne ki a sor, hogy 12 -25 -60 - 75 :D

(#8037) Szulita28 válasza Mercutio_ (#8035) üzenetére


Szulita28
senior tag

Májrészt is felajánlok, a vesét a lakáshitelre tartogatom :D

nord
Ez se rossz, de ennyi szervem már nincsen. Esetleg az egyik szaruhártya :)

Viccet félretéve, azért ez már nagyon okés kis obipark a rendszerhez.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8038) madgie


madgie
titán

Bal felső sarka egy reggeli képnek, ezzel még lógtam pár embernek itt :)

(#8039) Szulita28 válasza Szulita28 (#8037) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ja, hogy a 12-50 és a makró is szigetelt?? Jöhetnek
(le vagyok maradva, mint a borravaló :D )

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#8040) Tulku válasza madgie (#8038) üzenetére


Tulku
veterán

Nem értem miért vágytál te erre a nagylátóra...ahol nagyot kell látni, általában fény is van, oda meg a kitzúm tökéletes...persze a palacsinta kisebb, meg van egy kis előnye.

(#8041) sebgutkopf válasza madgie (#7990) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez valóban nem egy videós gép, amitől még lehet jó. Várom a tesztet! :)

Vajon a pana a gh3-al felveszi a repertoárba az avchd2-t? Illene.

(#8042) madgie válasza Tulku (#8040) üzenetére


madgie
titán

(#8043) ROBOTER válasza madgie (#8042) üzenetére


ROBOTER
addikt

Te, ha egyszer a temető-Akácfa-Csalogány útvonalon mennék purgyéhoz, és éjszaka átesek valaki, akkor tudom ki az. :)

(#8044) madgie válasza ROBOTER (#8043) üzenetére


madgie
titán

Ne is mondd, tegnap állítom a gépet oszt hallom, hogy a hátam mögött csörög valami :D A temetőben éjszaka. Valami csóka akkor ért rá kihozni a mécseseket, eldumáltunk egy darabig :)

(#8045) Tulku válasza madgie (#8042) üzenetére


Tulku
veterán

Az rendben van, láttam, szép, de a kitzúm eleje nem tud ilyet?

Merhogy erre irányult a kérdés...nem megsérteni akartalak, csak tanulok.

Roboter: Nem tudtad, hogy vámpír? Nézz rá a jelére... :)

(#8046) Mr.Csizmás válasza Tulku (#8045) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kitzúm eleje nem ad olyan látószöget, mint a 14 :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8047) madgie válasza Tulku (#8045) üzenetére


madgie
titán

Nem is annyira a látószög, mert az végtelenben elenyésző különbség (közelképeknél durván jobb a palacsinta), hanem a fényerő. Nagyon nem mindegy, hogy félperces záridőknél ISO 400-zal, vagy 800-zal kell kattogtatnom. Egy fényérték az egy fényérték :)

(#8048) Tulku válasza madgie (#8047) üzenetére


Tulku
veterán

Azt gondoltam, hogy a 14 nem az a 14...
És igen, különösen a GH1 iso 800 után rakoncátlankodik...

(#8049) madgie válasza Tulku (#8048) üzenetére


madgie
titán

Ráadásul hosszú expónál kábé ISO 500-ig jó, abból egy FÉ-vel sötétebbet nézve (ISO 1000) meg már előfordulhat a banding :( (GF1-en meg hótt zaj :D)

(#8050) nord_ válasza madgie (#8047) üzenetére


nord_
veterán

Meg akinek a húszashoz van szűrőkészlete, az a 14-est is jobban szereti. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.