Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53001) Lassú Víz válasza Parci (#52998) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem simán fölé megy a 40-150 f2.8 árának még akkor is ha csak f4. :((( De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53002) vendingo válasza Parci (#52998) üzenetére


vendingo
veterán

Nem csúcskategória kellene, hanem a belépők közül a jobbik választás. A gépem se kimagasló, felesleges lenne hozzá nagyon drága obit venni.
Még azt se tudom, hogy szükségem lenne-e egy ekkora telére. Most a 150-el bevetem magam a sűrűbe, aztán ha valóban kevésnek bizonyul akkor beneveznék egy pana 100-300-ra.

.mf : A méret lényegtelen, mert ehhez már állványt is illik használni.
Magaslesen, erdőben lövöldöznék vele, ahol nem kivitelezhető, hogy közelebb menjek a fotóalanyhoz.
Városi használatra ott a 40-150 meg a többi kisebb obim.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53003) MrChris válasza vendingo (#53002) üzenetére


MrChris
nagyúr

majd írd meg hogy boldogulsz a 100-300-al. Nálam a nagy telékkel a rezgés volt problémás, főképp ha nem volt elég stabil a talapzat, dobogó, kilátó, fa szerkezetű tetőtér... Persze a stabi meg masszívabb állvány sokat segít, de azzal együtt is elég orrnehéz tud lenni.

(#53004) vendingo válasza MrChris (#53003) üzenetére


vendingo
veterán

Az állványt is kell majd cserélni, mert csak egy egyszerű filléres hama van.
Az obi és állvány vétel még odébb van, először tesztelgetem a 40-150-el a dolgokat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53005) arn


arn
félisten

szerintem se a vaz, meg ugy altalaban a rendszer sem a legjobb valasztas a fenyeros telekhez. foleg, ha nem szamit a meret.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53006) Studi válasza MrChris (#53003) üzenetére


Studi
addikt

Nálam régi beszerzési terv egy állványgyűrű hozzá, ami megoldaná az orrnehézség problémáját, és egyensúlyba hozná a kitet az állványon, de még nem volt "kedvem" hozzá... Tizenvalahányezerért találtam eddig csak utángyártottat. :(

(#53007) vendingo válasza arn (#53005) üzenetére


vendingo
veterán

Csak a 300-as tele miatt nem veszek egy 3. gépet.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53008) Haugland válasza Studi (#53006) üzenetére


Haugland
aktív tag

Nincs köztetek olyan, aki autóversenyeken szokott fényképezni m4/3 géppel?
Jellenzően rally -> ahol a versenyautó az emberek közelében halad és nem F1 ahol >50m távolság van az autók és nézők között...

..szóval egy ilyen embert keresnék, hogy kb. milyen objektívvel/objektívekkel lenne érdemes elmenni egy ilyen versenyre és ami még fontosabb, hogy milyen beállításokat érdemes használni, hogy a versenynap végén minél több értékelhető kép maradjon?
Lényegében a fotós szett már adott (Lumix G6 + 14-140 II) de a gép beállításaival totál tanácstalan vagyok...

A neten találni olyan képeket amik tűélesek ÉS alacsony iso-n + 150-es zársebességgel készültek úgy, hogy az autó a fotós felé haladt nagy sebességgel (~150km/h)

Arra gondoltam, hogy az zársebességet beállítom fixen 400-ra, az ISO-t 1600-ra...de a fókuszt pl. mire állítsam? Egyszeri-re, vagy követőre?
Állítsak sorozatmódot (7kép/sec) és egyszeri fókuszálást?

(#53009) |AP| válasza vendingo (#53007) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem próbálj szerezni egy Pana 45-200-at. Használtan elég olcsón ki lehet fogni, minőségre pedig rendben van. Cserébe viszont nagy és nehéz.

(#53010) ROBOTER válasza Haugland (#53008) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha nem egy fix pontra belőve akarsz manuális fókusszal fotózni (pl. ugrató), akkor válassz egy DSLR-t inkább.

(#53011) szaby_gyerek válasza Haugland (#53008) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Egyszer próbáltam ki m43-ot tereprally fotózásra, de korábban évekig használtam 43-ot ugyanerre. Saját tapasztalat:
- követő af felejtős (pontosabban hibrid AF-es vázzal gondolom okés, de anélkül nem)
- széles látószögnél simán mehet a "zónázós AF", tudod hogy 5 méterre lesz tőled, akkor keresel valamit 5 méterre és odafókuszálsz majd Manuálra kapcsolod, vagy rögzíted
- záridőelőválasztás: nyilván az a legfontosabb hogy mi legyen kimerevítve és mi mozduljon be 1/100-tól 1/400-ig szoktam. A nagyon gyors záridővel az a gond, hogy a kereket is megállítja...
- a legfontosabb, hogy ismerd az adott pályaszakaszt, kanyart, tudd, hogy hogyan fogják bevenni és mennyire fordítják be a gépet
Ha gondolod tudok többet is mondani, csak kérdezz. :)

(#53012) Haugland válasza ROBOTER (#53010) üzenetére


Haugland
aktív tag

:((( Ettől tartottam...
Szóval akkor "az átlagos DSLR-eknél gyorsabb fókusz" szöveg csak maszlag volt és lesz is mindig?

Igazából vándorolni fogunk a rallyn és megállunk egy-egy remélhetőleg látványos részen.
Tehát lesz benne visszafordító, lassító és nyújtott kanyarok egyaránt :F

(#53013) ROBOTER válasza Haugland (#53012) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szigorúan szét kell választani az egyszeri fókusz (S-AF) és a követő (tracking) autófókuszt (C-AF és változatai).

Előbbiben az m4/3 nagyon jó. Utóbbiban a béka segge.

Hogy őszinte legyek, az E-M1 + MMF-3 + 50-200 SWD lényegesen szarabb, mint a szintén Olympus, de DSLR E-3 + 50-200 SWD. Pedig az előbbi is PDAF (fáziskülönbséges).

[ Szerkesztve ]

(#53014) vendingo válasza |AP| (#53009) üzenetére


vendingo
veterán

Van 40-150-em, most azzal fogok tesztelgetni. Ha kevésnek bizonyul akkor jön a 100-300.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53015) Mercutio_ válasza Haugland (#53008) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha eg ykonkrét ponton lévő autót fotóznál, akkor simán egy fix tereptárgyra/aszfaltcsíkra/bármire félig lenyomott expógombbal beállítod a fókuszt, és várod, hogy oda érjen a járgány.

A gyors fókuszálás AF-S-re értendő, folyamatos fókusz a technológia miatt nem erőssége a milc-eknek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53016) schawo válasza Haugland (#53012) üzenetére


schawo
titán

Fázisérzékeléses (vagy szimulált fázisérzékeléses - lásd új Panasonicok) AF-re van ehhez szükség. A DSLR-ek tudnak ilyet (de azért a belépő kategória nem villog itt sem), meg néhány MILC.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53017) ROBOTER válasza Mercutio_ (#53015) üzenetére


ROBOTER
addikt

"A gyors fókuszálás AF-S-re értendő, folyamatos fókusz a technológia miatt nem erőssége a milc-eknek."

De miért nem, amikor van PDAF az E-M1-ben? NIkon 1?

Nem erőssége az Olympusnak, Panasonicnak.

[ Szerkesztve ]

(#53018) Studi válasza ROBOTER (#53013) üzenetére


Studi
addikt

És utóbbi sincs a top DSLR-ek között sajnos. :(

(#53019) MrChris válasza Haugland (#53012) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez elég relatív, mire akarod használni. Sport és gyors mozgásra valszeg mindig alkalmasabb lesz a fázis érzékelés. Viszont valszeg a kontraszt alapú meg pontosabb, front/back mentes.
De ha úgy érzed csalódtál, akkor addig add el míg jó áron mérik!

(#53020) Mercutio_ válasza ROBOTER (#53017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kekec!:)
for the record: "..... milc-ek többségének, kivéve az Olympus top modelljét, és a kisebb szenzoros Nikonokat."

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53021) Studi válasza Mercutio_ (#53020) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem a Samuban is hibrid AF van (NX300), de egyelőre nem vagyok lenyűgözve a sebességétől. Igaz a kitobis Samut tudom hasonlítani a prime-okkal felvértezett GX7-hez. :))

(#53022) MrChris válasza Studi (#53006) üzenetére


MrChris
nagyúr

én az adapterre fabrikáltam olyan állványrögzítőt, cserébe nincs AF :D meg nem is használom a nagytelét :D Te mire lősz vele?

(#53023) Studi válasza MrChris (#53022) üzenetére


Studi
addikt

Milyen adapterre? :F
Madarászni szoktam leginkább, meg állatkert, ahol nem tudok elég közel menni, meg ilyenek. :) De mostanában én is ritkán használtam.

(#53024) madgie válasza Studi (#53021) üzenetére


madgie
titán

Kezdesz a Samsung Pitéje lenni ;]

(#53025) arn válasza Haugland (#53012) üzenetére


arn
félisten

olvass utana a kontrasztalapu autofokusznak... a dragabb vazak mar tudnak hibrid aft is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53026) Studi válasza madgie (#53024) üzenetére


Studi
addikt

:Y :U ;]

Mióta beszóltam, hogy nem tetszik egy képen az 56-os bukéja nagyon ki vagy élezve rám! :P

Egyelőre érdekes a Samsungos kalandom: a telét úgy vettem, hogy az AF/MF kapcsoló sz@r, de legalább javítják, elvileg felezem az eladóval a költséget. (7k+ÁFA, legalább nem az Olympusos átalány) A vázról hétvégén letört a nyakpánt tartó pöcök :Y, még szerencse, hogy fogtam a vázat, mert épp raktam fel a pántot. Szerintem az előző tulajnál kaphatott már egy pofont. Ezt is javítják, ha akarom, 6k + ÁFA...

Jó érzés kézbevenni a vázat, kezes jószág, a képminőségét kitobival nem érdemes mélyebben elemezgetni. Asszony point&shoot módban használja a GF5-öt Oly kitobival, egyelőre az az álláspontom, hogy azt lecseréljük az NX-re. Jóval nagyobb, de zárt helyen jól jön a képstabi + jobb érzékelő. Szép a kijelzője is, meg kihajtható, meg maga a váz is szép, meg tud wifit, szóval átdobhatja telefonra a képeket gyorsban, szóval jó lesz ez neki szerintem. :)

(#53027) madgie válasza Studi (#53026) üzenetére


madgie
titán

Romlik a vizuális kultúra, valaki 4k videóból vág ki screenshotokat fotó címmel, más meg Samsungot használ :D

(#53028) arn válasza Studi (#53026) üzenetére


arn
félisten

es csak lightroomot merj hasznalni :DDD :P

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53029) rbalint88 válasza madgie (#53027) üzenetére


rbalint88
addikt

múltkor t-mobileban nyomogattam nx300-at a 45/1,8-cal, hát azért meg tudnám szokni :)

(#53030) schawo válasza rbalint88 (#53029) üzenetére


schawo
titán

Szegény mindjárt szeppukut követ el. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53031) madgie válasza schawo (#53030) üzenetére


madgie
titán

Sok helyen dicsértem a Samsung fixeit, a 45-öst főleg, de a gépei... brrr.

(#53032) rbalint88 válasza madgie (#53031) üzenetére


rbalint88
addikt

ez a 300-as egész kulturált. mondjuk a jpeg-je kérdéses, de ha az jó, akkor nem nagyon lehet belekötni azon kívül, hogy fujjcsamcsung...

(#53033) madgie válasza rbalint88 (#53032) üzenetére


madgie
titán

Hja, tökéletes példája annak, hogyan nem kell erőltetni a retró formatervet.

[ Szerkesztve ]

(#53034) rbalint88 válasza madgie (#53033) üzenetére


rbalint88
addikt

inkább ezen csámcsogjunk ;)

(#53035) Parci válasza madgie (#53031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem olyan rossz váz az, a menüje meg körberepüli a panát és az oly-t is... just sayin'...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53036) madgie válasza Parci (#53035) üzenetére


madgie
titán

Az már rég rossz, ha a menüt lehet csak felhozni pozitívumnak :D

(#53037) Mercutio_ válasza madgie (#53036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mér', menzén pl. elég lényeges dolog ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53038) vendingo válasza rbalint88 (#53034) üzenetére


vendingo
veterán

Imádom az aztrofotókat!
18000x18000

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53039) Ear001 válasza Haugland (#53012) üzenetére


Ear001
addikt

S-AF lassabra vett sorozattal sokkal pontosabban követi le az autó mozgását nálam, mint a folyamatos követő autófókusz. Ha követed a kocsit, akkor a vízszintes stabilizálást ki kell kapcsolni, de a függőleges maradhat. A tempótól és az adott pozíciótól is függ, hogy mekkora záridőt választhatsz, de 250-320 körül érdemes elkezdeni a kisérletezést.

(#53040) Parci válasza madgie (#53036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jók azok a gépek, a kezelés pedig elég fontos dolog, benne a menüvel. ezalatt a live view képernyőt is értem ám, hasonlóan tiszta, mint a fujié.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53041) madgie válasza vendingo (#53038) üzenetére


madgie
titán

Wow, ez nem gyenge!

tuti nem samsung géppel készült :DDD

(#53042) MrChris válasza Studi (#53023) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát az OM 180/2,8-hoz. A kis G6-al nem mertem állványra tenni, valszeg megnyesztetné a bajonettet. Egy kis képriport, aszem voltam már vele ;]
[link] [link] [link] [link]
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
[link] [link] [link]
hát ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#53043) Haugland válasza Ear001 (#53039) üzenetére


Haugland
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat!!
Gépet cserélni (pláne egy nagyobbra, drágábbra, kevésbé komfortosra) nem szeretnék, de akkor marad egy lassabb sorozat mód, S-AF-el S-módban.
Ha pedig lesz lehetőségem merőlegesen eltávolodni a pályától akkor próbálok pár követő képet csinálni lassabb záridővel is, hogy csak az autó legyen rajta éles.

Aztán persze megnézek egy manuális videót is nagy zársebességgel és nyitott rekesszel ;]

(#53044) Lassú Víz válasza Haugland (#53043) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bármelyik Forma 1 közvetítés, még lassítva is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#53045) szilu7 válasza MrChris (#53042) üzenetére


szilu7
senior tag

Jó lett, nekem ez a részlet a kedvencem:

:DDD

(#53046) ROBOTER válasza szilu7 (#53045) üzenetére


ROBOTER
addikt

Még a b. nagy sasszeg kellene rá felpolírozva, hogy ideális legyen a brillancia. :) Vagy egy körtarélyos biztosítólemez. Esetleg plombazsinórral és plombával, benne egy "MrChris" beütéssel.

(#53047) Ear001 válasza Haugland (#53043) üzenetére


Ear001
addikt

Ha van a közeledben egy egyenes útszakasz, meg egy barát, aki hajlandó neked egy kicsit autózni, akkor kipróbálhatod a beállításokat. A lényeg, hogy ne csak az út mellett tudj állni, és hogy a kocsi állandó sebességgel menjen. 40-es tempótól már kellemes bemozdult hátteres képet készülhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#53048) MrChris


MrChris
nagyúr

hát akkor várom a javaslatot egy olyan csavarra ami nem áll így ki, de nem is süllyeszthetem bele a 2mm falvastagságba, a csőbelsőre is felfekszik és oldalról is szerelhető legyen!
Egyedül az imbusz amit lehetne, csak ezt sokkal jobban meg lehet húzni. Vannak félgömbfejű, lapított imbuszok, kicsi lyukkal, de tartok tőlük, hogy nem tudom eléggé megbikázni. Ez meg kapaszkodik rendesen.

(#53049) ROBOTER válasza MrChris (#53048) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mindegy a rögzítés típusa, csak matt feketének kellene lennie. A tubusban nem lehet fényes anyag, mert minden rontja a kontrasztot.

(#53050) Haugland válasza Ear001 (#53047) üzenetére


Haugland
aktív tag

Ha a teljes nap alatt 10 ilyen minőségű képet sikerül lőnöm (Skodákról) , akkor boldog leszek!! :)
Ennek a képnek szabad megtudni az exif adatait?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.