Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28051) gg72 válasza mondomén (#28049) üzenetére


gg72
veterán

Ugorj el, próbáld ki, de az akció csak online rendelés esetén érvényes, offline 120ezerért van most ez a Samsung akcióban alap obikészlettel és egy 50ezres kalandjáték-kuponnal, ami mondjuk nem tudom kinek kell...

Szerintem itt most be is lehetne fejezni a gagyi a Samsung offolást, még jó, hogy nem a mikróik és a mosógépeik alapján ítéljük meg a fényképezőiket.

De ha ebben az árban tudtok per pillanat mondani más alternatívát jobb és megbízhatóbb márkában, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#28052) mondomén válasza gg72 (#28051) üzenetére


mondomén
őstag

Ja azt tudom, hogy online akció. Amúgy te melyik mm-ben nyomkodtad?

(#28053) gg72 válasza mondomén (#28052) üzenetére


gg72
veterán

Duna Plaza.

(#28054) Parci válasza gg72 (#28051) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván azért logikus, ha valaki egy gyártó egyéb termékei alapján is hoz ítéletet. nekem például elég nagy törés volt, amikor egy 500e ft-os samsung lcd tv beszart 3 év után. oké, kifutóként féláron vettem, de még úgy sem tudtam lenyelni, egy csúcs készülék volt. :(

ezzel szemben például ami panasonic termékem volt eddig, az mind minőségi volt. komolyabb, jobb az átlagnál. plazma is. kenyérsütő is. videó is. régi tv is. ez utóbbi kettő valami 20+ évet ment talán..? (még mindig megy)

ettől függetlenül én nem hallottam még rosszat a samsung nx cuccokról olyantól, aki használja is. a netes közhiedelem az persze más. de a nikon 1 is ilyen, csak az utálja általában, meg okoskodik a szenzorról, akinek nincs.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28055) Zozzer888 válasza Parci (#28054) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Samsung még autót is gyárt... :D A Tévéit én szeretem, teló nem kéne tőlük...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28056) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

komolyan elgondolkoztato az nx1k duplakit :U fogjatok le plz

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28057) Nesty válasza Mr.Csizmás (#28056) üzenetére


Nesty
csendes tag

Én most nem sokat gondolkoztam.
Nézegetem egy ideje, hogy canon sx... vagy valami milc legyen, de az utóbbiakkal az ár a bajom, tükröset nem szeretnék (ár, kihasználatlanság, méret, stb).
De erre az nx1000-re rá kellett csapni.
Ha nem jön be, eladom.

(#28058) gg72 válasza Parci (#28054) üzenetére


gg72
veterán

ettől függetlenül én nem hallottam még rosszat a samsung nx cuccokról olyantól, aki használja is.

Pontosan. Nagyon sokat olvastam utána és a felhasználók általában nagyon elégedettek az NX1000-el. Mindenesetre tönkrement gépről még nem olvastam.

(#28059) Mr.Csizmás válasza Nesty (#28057) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezen gondolkozok en is, hogy racsapok, azt egy honapon belul max elpasszolom, akar nullszaldosan is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28060) mondomén válasza Mr.Csizmás (#28059) üzenetére


mondomén
őstag

Gyorsan mer egyel kevesebb van. :D Majd nyomkodom itthon.:)

(#28061) Zozzer888 válasza Mr.Csizmás (#28059) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azért azzal számolj hogy ez az akció a használt piaci árát is lenyomhatja:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28062) MrChris válasza gg72 (#28017) üzenetére


MrChris
nagyúr

és az alap tanács, mindenképp vedd kézbe, nézd meg valóságban!

(#28063) kasee válasza Nesty (#28057) üzenetére


kasee
aktív tag

Sziasztok

A Pana GF3 al szemben mennyivel jobb/rosszabb az Nx1000?Jónak tünik ez az MM es akció:)
köszi

(#28064) Peat;)


Peat;)
veterán

Ha egy obi lenne hozzá ami lefedi a két üveg tartományát én is váltanék szerintem, e-pl1 után érdekes lenne. Szerencsére a két üveg nálam totálisan kizárt tényező.

(#28065) Nesty válasza kasee (#28063) üzenetére


Nesty
csendes tag

Nem tudom mennyivel jobb/rosszabb, gyanítom hasonló.
Annyiban szerencsém van, hogy pár hete voltam MM-ben nyomkodni a milc-eket és emlékszem az nx1000-re (azért mentem, hogy kézbe próbáljam ezeket, pl nekem kényelmetlen volt valamelyik kisebbik olympus, nem volt számomra fogása)
Alapvetően évek óta kompaktom van, tükröset sosem akartam ezért nézegettem a milc-eket. Egyszerűen kipróbálásra ennyiért nekem megéri, a többi milc egy obival is jóval drágább jelenleg.
Ha nem tetszik, eladható lesz biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#28066) sideburns


sideburns
aktív tag

Azannyakeservit, 80k nagyon jó ár az NX1000 dupla kitért!
Gondolom kell a hely a raktárban az NX2000-nek.
Sulinettel meg még -60ezer, az már csak egy húszas, nem? :DDD

Arra felhívnám a figyelmet, hogy elírás van a leírásban, "20-50 mm-es otpikai képstabilizátoros objektív, 50-200 mm-es otpikai képstabilizátoros objektív", a 20-50 ugyebár nem stabis, se nem optikai, se nem otpikai.
Ettől persze még jó az.

(#28067) Peat;) válasza sideburns (#28066) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez a sulinet adóvisszatérítős dolog nem szűnt meg 2006 tájékán? :U Ma már másodszor olvasom, lemaradtam volna valamiről, újraindították?

(#28068) sideburns válasza Peat;) (#28067) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nemt'om, nem hiszem, én poénnak szántam. ;)

(#28069) jjeahh válasza madgie (#28050) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szoftveres bug? Az igaz, gyűlölöm a tácsvizet... :DDD a jelenlegi cuccomon is cm10.1 van...még jó, hogy az sgs még mindíg az egyik legjobb tuningalap, ha nem lenne, én sem nyüstölnék samut. Amúgy annak ellenére, hogy a samsung telókat szeretem, ez az nx széria nagyon nem nekem készült...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28070) gg72 válasza MrChris (#28062) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, már megtettem, de ezt pár hsz-el korábban írtam is...

(#28071) gg72


gg72
veterán

Nem tudom, hogy valakinek sikerült-e már átvennie az NX1000 dupla kit-et, de én most beszéltem az Aréna Pláza-beli MM-el és ott semmit sem tudnak az akcióról és csak egy normál kitet akarnak adni annak ellenére, hogy én a dupla kitet rendeltem...! :Y Ehhez mit szóltok? Mert ők erről nem tudnak és szerintük hibás az online adatlap... Ez így szerintem abszolút fogyasztóvédelem aré tartozó ügy, hiszen a honlapon egyértelműen a dupla kites verziót árulják 80ezerért, ez szerepel a termékfotón és a terméklírásban is.

(#28072) Mercutio_ válasza gg72 (#28071) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom kint van a webshopnál, hogy az esetleges tévedés, stb.-re nem vállalnak felelősséget, de azért maga a hiba megér egy fogyvédelmis e-mailt, főleg, ha valami főoldalas, reklámszöveges, nem csak 1 tétel a webshopban :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28073) Peat;) válasza gg72 (#28071) üzenetére


Peat;)
veterán

Rendeld meg más átvételi helyre is, hátha ott az eladónak nem tűnik fel a dolog és csak szimplán követi a munkahelye által hirdetett feltételeket.

(#28074) mondomén válasza gg72 (#28071) üzenetére


mondomén
őstag

Elmentem átvenni Mamutba. Akcióról nem is tudtak, előtúrtak egy gépet végül. Persze ott volt a kis főnöknő, telefonon egyeztetett, mutogatott aztán a végén elnézést kért a kellemetlenségért, mert őket nem tájékoztatták. Na utána bedobtam, hogy kicsi a doboz, hogyan fér el ebben még egy obi? Hát ebbe csak 1db van, a másik plusz 60 ezer hozzá. Na megint keresgetés, egyeztetés. A vége az, hogy 80k a gép meg az alap obi, ha jó akkor elvihetem, ha nem, akkor sajnálják. Ugye a szöveg, hogy az oldalon feltüntetett blabla meg volt... Átfutott bennem, hogy reklamálok, elkérem a vevő könyvet vagy mit, de szerintem a lényegen nem változtatott volna, mármint úgysem adják ide mellé a másik obit. Ja, nem hoztam el, nincs pénzem másik obit venni ehhez. Meg nem is nagyon értek hozzá, nem mertem beleugrani...

[ Szerkesztve ]

(#28075) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csak arra lennek kivancsi, hogy futar mit hozna az nx1k-bol. :U

btw. ennek is tevion vinyos szaga van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28076) MrChris válasza Mr.Csizmás (#28075) üzenetére


MrChris
nagyúr

valószínűleg egy obis kitet, mintha már el is tűnt volna a webshoppból az a 2 obis akció.

(#28077) sideburns


sideburns
aktív tag

A fekete még mindig fent van, a képet lecserélték az egy obisra (20-50mm), a leírásban még mindig rosszul szerepel.
http://bolt.mediamarkt.hu/ajanlat/Fenykepezogep/Samsung_EV-NX1000_digitalis_fenykepezogep_fekete/1098395/

Valószínűleg a webshop szerkesztője bakizott egy nagyot.

Szerintem egy fogyasztóvédelmet megér a dolog, vagy legalább egy homárt.
Csak azért mert oda van írva, hogy "Gépelési illetve adatbeviteli hibáért felelősséget nem vállalunk." még nem jelenti azt szabadon garázdálkodhatnak mások idejével. (Ha odaírják, hogy kisállatok testi épségéért felelősséget nem vállalnak, akkor sem öldöshetnek halomra kiscicákat.)

(#28078) b.vr válasza mondomén (#28074) üzenetére


b.vr
őstag

"Elmentem átvenni Mamutba. Akcióról nem is tudtak, előtúrtak egy gépet végül. "

Én még sosem rendeltem semmit a MM webshopjában de ezt nem értem. Csak próbából elkezdtem a vásárlást, hasonló mint bárhol máshol, rögzíti hogy mit vásárolok és mennyiért. Mondjuk olyan átvételi módot én nem is találtam hogy átvétel üzletben, csak házhozszállítás és pickup pont. De mindegy, a lényeg az, hogy ha ezt a termékkombinációt valaki meg tudta rendelni, akkor annak papírja (vannak itt jogászok, majd megmondják mennyire precíz ezt szerződésnek nevezni :) ) van arról hogy mekkora összegért cserébe mit kell érte kapnia. Ahol az átvétel zajlik ott nem is kell tudnia senkienk arról van-e akció vagy nincs, odaadják az adott rendelési számú csomagot, átveszik az érte járó pénzt, és ennyi. Nem?És ha nem akkor miért nem?

(#28077) sideburns: ami a linken van, annál nincs sem ár, sem megrendelési opció, csak annyi hogy "Ez a termék hamarosan megvásárolható lesz webáruházunkban!"

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28079) sideburns válasza b.vr (#28078) üzenetére


sideburns
aktív tag

Amikor írtam, még volt ár, csináltam is screenshotot. :)

(#28080) mondomén válasza b.vr (#28078) üzenetére


mondomén
őstag

Nagy katyvasz az egész, senki sem tudott semmit. Egyébként nagyon nincs türelmem civakodni velük. Ez van, kapják be, veszek máshol gépet.:)

(#28081) b.vr válasza mondomén (#28080) üzenetére


b.vr
őstag

Na de pont azt kérdeztem, hogy egyáltalán mi a kiindulási alap?
Konkrétan: van email visszaigazolásod arról hogy Te a webshopon keresztül megrendeltél egy olyan tételt, aminek tartalma az a bizonyos dupla-kit, és ezért azt a bizonyos összeget kell fizetned?
Mert ha van ilyen papírod, akkor sok civakodásra nincs szükség, hiszen "szerződésed" (de majd a topic jogászai pontosítják :) van.
Ha viszont nincs ilyen megrendelő leveled, akkor úgyis hiába, itt screenshotok meg hasonlók nem igazán játszanak.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28082) mrmarkus válasza mondomén (#28080) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az MM üzletei már jó ideje önálló kereskedelmi egységek, egyedi akciókkal!
Ebből fajadóan az adott cikkekre vonatkozó áraik sem egyformák, azaz üzletenként jelentős mértékben eltérőek lehetnek.
Ezt nem árt minden esetben fejben tartani és célszerű minden esetben telefonon érdeklődni az adott boltban, vásárlás előtt...
Én így szereztem be anno a Pólus Center béli üzletükben Samsung NX100-at 65k-ért, pedig utána még egy fél évig 79-87k volt más MM üzletekben. :)

Freedom of Information

(#28083) mondomén válasza b.vr (#28081) üzenetére


mondomén
őstag

Egyetlen konkrét adat a mailben az ez: SAMSUNG EV-NX1000BABHU Meg persze az ár. A BABHU meg gondolom nem a két obit jelöli :) , szóval...

[ Szerkesztve ]

(#28084) OPiiPO válasza mondomén (#28083) üzenetére


OPiiPO
addikt

Izé, ezt miért pont a Micro 4/3 topicban? Nincs Samsung topic? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28085) Mr.Csizmás válasza OPiiPO (#28084) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lol van
:D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28086) mondomén válasza OPiiPO (#28084) üzenetére


mondomén
őstag

Mert itt kérdezte. Meg annyira kapcsolódik oda mint ide, azért van off-ban.

(#28087) gg72 válasza mondomén (#28080) üzenetére


gg72
veterán

Az a baj, hogy pedig ezt nem kellene annyiban hagyni. Én a magam részéről mindenképpen hivatalos úton panaszt teszek a Fogyasztóvédelemnél. Sajnos már van benne jártasságom...

(#28088) madgie válasza Mr.Csizmás (#28075) üzenetére


madgie
titán

Milyen Tevion vinyó?

(#28089) Mr.Csizmás válasza madgie (#28088) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lidl/aldiban volt, 1-2 eve. lenyeg hogy fel lett spanolva mindenki, hogy fele aron 1? 2? TB kulso vinyo, aztan boltonkent is annyi darab volt, ahany TB.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28090) Parci válasza gg72 (#28087) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy bárkivel direkt ki akartak volna cseszni. hiba csúszott a gépezetbe, szerintem ilyen miatt fogyasztóvédelemre járni... olyan... fogalmazzunk úgy, hogy aránytalan dolog.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28091) mondomén válasza Parci (#28090) üzenetére


mondomén
őstag

Ezért sem érdekel, ha pénzembe is került volna a buli, akkor mérgesebb lennék.:) Viszont egy kupont adhattak volna, 2 órát másztam a semmiért.:D Egyébként megfogdostam a kiállított darabot. Abszolút kézre állt, nem éreztem, hátrányát a kis méretnek. Nézelődök még a piacon...

(#28092) madgie válasza Mr.Csizmás (#28089) üzenetére


madgie
titán

Nekem itt van a polcon, backup vinyó :DDD

Utolsót hoztam el.

[ Szerkesztve ]

(#28093) gg72 válasza Parci (#28090) üzenetére


gg72
veterán

Aránytalan? :U Azért az nem egészen úgy működik, hogy direkt akartak-e kicseszni (még szép is lenne, ha így lenne) valakivel, hanem az, hogy egy megrendelt terméket nem adnak oda az eredtei áron, miközben a megrendeléskor szerződés jött létre köztünk. De nem fogok a fogyasztóvédelemre járni, elég online bejelenteni és kivizsgálják a panaszt.
De ezzel én itt lezártam a témát, nem akarok tovább OFF-olni, ha lesz fejlemény, arról azért majd még beszámolok.

(#28094) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Olympus EPL-1hez tudtok valami olcsó, AF-es telét ajánlani?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28095) Mr.Csizmás válasza Zozzer888 (#28094) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

oly m.zuiko 40-150

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28096) Zozzer888 válasza Mr.Csizmás (#28095) üzenetére


Zozzer888
addikt

Árban (használtan) mennyi körül mennek?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28097) Parci válasza gg72 (#28093) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elírtak egy adatlapot. lehet szerződésezni, és minden bizonnyal jogilag még igazad is lehet, de erkölcsileg szerintem nem. de ez az én véleményem, te például nyilván nem így gondolod. és én nyilván máshogy is látom a dolgokat, mint szolgáltató. szerintem csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, és minden hibáért büntetni valakit pont annyira fair, mint ha egy embert büntetünk, abban a pillanatban, hogy valamit nem hibátlanul csinál.

más persze a helyzet, ha szándékos a dolog. például kamu akció, amivel be akarják húzni a usereket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28098) s7evcsenko válasza Parci (#28097) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"más persze a helyzet, ha szándékos a dolog. például kamu akció, amivel be akarják húzni a usereket."

És itt van a kutya elásva, mert ez soha nem fog kiderülni...
Ha csak a rárepülő emberek fele személyes átvételt jelölt be (mint én :B ),
és mondjuk ezeknek a fele be is megy a boltba körülnézni (még ha ugyan becsapva is érzik magukat), és kb ezeknek még a fele vesz is valamit, akkor az már megérte nekik ezt az elírást...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#28100) Mr.Csizmás válasza s7evcsenko (#28098) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fekete es feher kiadas ugyanugy el van arazva? :F seems legit

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.