Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28151) mondomén


mondomén
őstag

Még egy kis off az mm-es mizéria után ha nem baj.:) Ez így jó ajánlat?

(#28152) jszaz válasza jjeahh (#28150) üzenetére


jszaz
csendes tag

van flickr, de nem szeretem:) az új felület valahogy nekem macerás, így nem használom..

(#28153) rbalint88 válasza mondomén (#28151) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez nem off, mivel m4/3. nem rossz ajánlat, de ha van 14-150 obival ennyiért, inkább azt vedd meg. (155 a legolcsóbb azzal, de szerintem megéri, nem kell cserélgetni)

(#28154) :AMF: válasza jszaz (#28142) üzenetére


:AMF:
senior tag

jé, Edina. gimis iskolatársam volt. :)

(#28155) Mercutio_ válasza jszaz (#28142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hú, ez a Cenkova doktornős stílus nagyon klassz :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28156) Marseille199 válasza mondomén (#28151) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem igen :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28157) jszaz válasza Mercutio_ (#28155) üzenetére


jszaz
csendes tag

meglehetősen konzervatív stílusú volt az esküvő:)

(#28158) .mf


.mf
veterán

Dilemma
Szoktam kirándulgatni, utazgatni, ahova néha kellene a hosszabb gyútáv, mert a lábzúm nem mindig működik, pl. hegyről... Mondjuk egy olyan ekv. 150-200 már elég lenne. Bár az is igaz, hogy hosszabbal pár állat- vagy madárfotó is lenne, de mivel normál állványt ritkán viszek magammal, így gondolom ez eléggé korlátozná, mennyire sülhet jó kép ki belőle; meg amúgy sem érzem az én témámnak.
Talán már nálatok is volt ez a dilemma, ezért teszem fel, véleményeket, tapasztalatokat előre is köszi.

a.) 14-140/150
+ hosszabb gyútáv
+ hasonló képminőség, mint a kitobi
+ kevesebb obit vinnék magammal (motor korlátozott pakolhatósága miatt nagy előny)
- nagy, hosszú
- drága

b.) 12-50
++ 12 (evk. 24)!!négy! Nagyon tetszene egy ultra-széles (nem halszem). Legtöbbször tájat, várost fényképezek, ott hasznát venném
+ viszonylag jó árban van
+ makró mód, bár nem makrózok sokat, de időnként befigyel (talán gyakrabban, mint ahányszor a 200+ tartományt használnám)
- nagy, hosszú
- alig hosszabb gyútáv, mint a kit 14-42. Ha 12-75 lenne, már nem is lenne kérdés. Evvel viszont továbbra is hiányozna egy hosszabb gyútávú.
- egyszer majd szeretnék egy EM5 (vagy EM6)-ot (majd ha már EM7 is kijött, ezeket meg csak úgy dobálják az ember után, max ötvenért :DDD), amihez valszeg kitben jönne
- leváltaná a 14-42-t, meg a hozzá való halszemet, bár ritkán használom, ritkán adja magát a téma (s nem akarok mindenben szöget látni kalapáccsal a kezemben)

c.) A 14-42 mellé egy mFT tele (40-150)
+ nem túl drága a dupla-kitek miatt
+ jó teljesítmény
+ maradna a 14-42 és a halszeme is, ha a kép adja magát és olyan kedvem támadna
- két obi, cserélgetés
- mm-re ugyanakkora az Oly 40-150, mint a 14-140

d.) 14-42 mellé egy régi filmes zoom
++ ár
+ ilyen témáknál és távolságban már úgyis végtelen fókusz, tehát AF hiánya nem zavarna
+ szeretem a manuálist
- méret és tömeg
- két obi, cserélgetés
- képminőség?

e.) 14-42-re előtét-lencse vagy tele-konverter (nem nóném)?
+ ár
+ legkompaktabb
- minőség (élesség és CA)? Érdemes egyáltalán gondolkozni rajta? Valaki esetleg próbálta már?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28159) gorgo válasza .mf (#28158) üzenetére


gorgo
őstag

Mindig így van ez, melyik ujjadba harapj...
Én is szoktam túrázni montival erdőben, azaz ismerős a cipő, sőt ezt nem motor viszi, az minimál szett kell! Az igényeim viszont mások: nálam a 20-as palacsinta mellé csak a 9-18 jön. Mondhatná valaki, hogy az minek, hisz 18 kettő híján 20. De a képminőség nincs pariban. Nekem nem hiányzik a tele, viszont a 14 édeskevés.

Hogy neked mit? Ha elég a 14mm, akkor egyértelműen valamelyik túrazoom 14-140/150.
Óccóért meg simán jó képe van a 40-150-nek és 190gramm! Mellé egy 14-4x vagy 12-50.
Manuállal erdőben szerintem nagyon felejtős, nagy, nehéz, és élővilághoz hááát, nekem nem kéne.
200mm eleve alig van: most pont van használtan indexen 45-200, nem rossz, fő baj a súlyával van. Vagy 100-300 ami drága, ritka használtan is. Nincs sok varia...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28160) Mr.Csizmás válasza gorgo (#28159) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mit mondjak annak, aki mft-t venne, es sokallja a hasznalt 40-150 arat? eddig egy 350d + lom sigma 55-200-asa volt. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28161) .mf válasza gorgo (#28159) üzenetére


.mf
veterán

Ha nem sajnálnék rá annyit, lehet, hogy nálam is 9-18, 20 és 14-150 sor lenne :)
Mivel elsősorban táj (az is főleg hegyekről, partról meg hasonlók, tehát hely és tér van, a téma pedig statikus) és város nálam, így a manuális nem zavar. A tömeg helyett is inkább a méret a nehezebb kérdés nálam (hátizsákot cibálja a menetszél, inkább tanktáskát szoktam csak vinni, ami térfogatra akkora, mint egy kis hátizsák, tehát nem nagy...)

Egyre inkább hajlok a 40-150 felé. Ugyanis by default a 20-as van úgyis a gépen, tehát csere-berélés még a 14-150-nel is valószínűleg lenne, avval úgyse fér be a tokba, csak a 20-assal vagy kitobival. Megvárom, hogy a következő eladó Oly 40-150 felbukkanjon, addig gondolkozok rajta.

Hogy ezt a 12-50-est, ha már ekkora, miért nem csinálták 12-60 vagy 12-75-re :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28162) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#28160) üzenetére


Mercutio_
félisten

Maradjon Canonos :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28163) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#28162) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most rendelt meg 61k-ert egy fekete epm1+kitobi kombot, ujabb padawan a sotet kisoldalon :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28164) xtremetuning válasza Mr.Csizmás (#28163) üzenetére


xtremetuning
addikt

:D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28165) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#28163) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol szórják ilyen árban a pötyit?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28166) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#28165) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vateran volt egy oly boltos fekete/fekete+napellenzo, masodjara tette fel a tag, 69 helyett 61ert. 2012 dec vasarlas, meg 2,5 ev gari, 830 exp.

nagybetukkel irtam neki, hogy csapjon ra izibe :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28167) mondomén válasza Mr.Csizmás (#28166) üzenetére


mondomén
őstag

Bakker, a napokban kérdeztem, hogy megéri-e. Bár akkor 69 volt, csába. :O

(#28168) LadyLorien válasza mondomén (#28167) üzenetére


LadyLorien
tag

Sajnálom, az már az enyém lett :B Én kértem, hogy rakja fel 61-ért.

Mr.Csizmás: Ne nevesd ki szegényt, nem tudhatta, hogy valakinek komoly szándékai vannak a géppel :D

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28169) Mr.Csizmás válasza LadyLorien (#28168) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDDDDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28170) Parci válasza mondomén (#28167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor még azt hittük, hogy van 80-ért nx1000 duplakit, ami még jobb vétel lett volna :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28171) mondomén válasza LadyLorien (#28168) üzenetére


mondomén
őstag

Áh, legalább most nem kellett 2 órát mászkálnom a semmiért.:D Használd egészséggel!

@Parci
Átfutott rajtam, hogy elhozom 80-ért, de nem mertem. Mivel most edigital is annyiért adja, szerintetek? Téma: család és utca fotózás. Az objektív része tényleg olyan húzós? Nincsenek hozzá olcsóbb obik külső gyártóktól?

(#28172) LadyLorien válasza mondomén (#28171) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm. Csizmás beszélt rá, nekem első ilyen gépem lesz. Remélem, hogy nem fogom megbánni. Azért a Canon marad. :) Jó lesz mindkettő egymással kombinálva. :R

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28173) madgie válasza LadyLorien (#28172) üzenetére


madgie
titán

De legalább most már lesz egy fényképező is a háznál :DD

(szokásos canon-fika, ne vedd komolyan :D)

(#28174) Parci válasza mondomén (#28171) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha akarsz később más obikat is, akkor annak alapján válassz már most. ha nem akarsz, elég a kitobi, akkor jó vétel ez a samsung még így is, 80e ft-ért a kitobival. a cucc kezelése jó, a kitobi korrekt minőségű, a szenzor jó. de a teleobi például már marha nagy a samsunghoz, nekem nem kéne.

ha fontos a jó autofókusz, mert őrjöngő gyerekeket és kutyákat akarsz kényelmesen fotózni, akkor a nikon 1 v1 kit 100e ft-ért is meggondolandó lehet.

a legérettebb viszont talán az m4/3-ad rendszer. ha nem utálnám az e-pl3 fogását, azt mondanám, hogy az e-pl3 duplakit 130e ft-ért is korrekt.

de leginkább olvass utána, teszteltük ezeket a gépeket mind mi is, itt a topikban is sokszor volt róluk szó, érdemes rászánni egy délutánt és olvasgatni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28175) mondomén válasza Parci (#28174) üzenetére


mondomén
őstag

Hát, akkor ezt kihagyom. Nem tudom, hogy kell e majd másik obi... Kösz a választ! :R

(#28176) gg72


gg72
veterán

Esetleg ha van valakinek tapasztalata az alábbi táskák valamelyikével, megírná azt? Egy Samsung NX1000 kit + 50-200 objektív mellé keresek olyan táskát, amibe még egyéb dolgokat is tudnék pakolni (pótakku, akkutöltő, pénztárca, mobil). Először a Lowepro-t néztem ki, de lehet az kicsi lenne...

[Lowepro Event Messenger 100]
[Vanguard BIIN 37]
[Cullmann DUBAI Maxima 230+]

(#28177) .mf válasza Parci (#28174) üzenetére


.mf
veterán

Látom még mindig a fogás a téma :)

Szerintem erősen szubjektív és - már bocs, de szvsz - el van túlozva.
Aki kompakt felől érkezik, észre se fogja venni. Ugyan előtte modern dSLR-t nem használtam, de filmeset igen, mégsem zavart túlzottan. Annyi fogása azért még van, hogy lehet egy kézzel is használni. Sőt, mivel a táskámba nemrég sietve csak önmagában bedogva vmi megkarcolta, szereztem hozzá íbéjről egy legolcsóbb (szállítással volt 11 USD) kínai féltokká alakítható bőr(?)tokot - avval az ugyancsak emlegetett (de általam a trópusi hőség + párában sem tapasztalt) csúszósságot is ki lehet húzni a listáról.
Ahol kezd kényelmetlenné válni, az a nagy üvegek, amik nehezebbek, mint maga a gép. Olyannal természetesen bármely hasonlóan kompakt gép kényelmetlen. Egy ilyen gépen úgyis a 20-as van legtöbbet, avval nincsenek ilyen gondok :)

A Nikon 1 sorozat is ilyen kialakítású, ott mégsincs annyit emlegetve a fogás... :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28178) nord_ válasza gg72 (#28176) üzenetére


nord_
veterán

Ha valami, akkor a táskavásárlás nem megy online. Szigorúan olyan játék, hogy fogod a cuccot, bemész a boltba és belepróbálgatod. :)

(#28179) Parci válasza .mf (#28177) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem kár észt osztani, mert hogy ez nagyon szubjektív. nekem egész biztosan nem pont olyan a kezem, ujjaim, mint neked. az e-pl3 vezérlőtárcsája konkrétan használhatatlan volt számomra. és ráadásul miért kelljen szeretnem ennek ellenére? mert szerinted nem olyan rossz? kinek?

nikon 1 vázam sincs. ricoh gxr vázam van, és csodák csodája, annak kifejezetten jó a fogása.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28180) gg72 válasza nord_ (#28178) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez az, de hol van olyan bolt, ahol ezeket ki is lehet próbálgatni? Szinte mindenhol csak rendelésre hozzák őket.

(#28181) Zozzer888 válasza gg72 (#28180) üzenetére


Zozzer888
addikt

Edigital, Saturn...ilyesmi helyeken van egy rakás táska.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28182) .mf válasza Parci (#28179) üzenetére


.mf
veterán

"és ráadásul miért kelljen szeretnem ennek ellenére? mert szerinted nem olyan rossz? kinek?"

Na látod, ugyanezt mondom pepitában: mást szoktál meg, más a kezed, neked nem áll kézre - de ettől még másnak lehet jó. Elmenni, megfogdosni, mert mindenkinek más. Aztán még akkor is ott vannak a féltok és felragasztható gripek. Másik oldalon meg ott vannak az előnyei is: az IBIS, jpg színek, kompakt méret, robusztus fém test. Nálam ezek többet nyomnak a latba, mint a mindig elsőre felhozott fogás ellenérv.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28183) Marseille199


Marseille199
senior tag

Off,

Önkioldós csoportkép Pentacon Sixre (6x6), Ilford Delta 100-al.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28184) b.vr válasza .mf (#28177) üzenetére


b.vr
őstag

"Látom még mindig a fogás a téma :)
Szerintem erősen szubjektív és - már bocs, de szvsz - el van túlozva."

Igen, ez a kérdés szubjektív.
Viszont nem, szerintem például a legkevésbé sincs a fontossága eltúlozva :)

(#28183) Marseille199
Számomra eléggé (és indokolatlanul) elcsúszott a csoport jobbra-lentre, a többi rész viszont túl üres, de hát mondjuk ez is szubjektív :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28185) Marseille199 válasza b.vr (#28184) üzenetére


Marseille199
senior tag

Telkesen random kép. Én csak pózoltattam az embereket, a hátsó srác, a Murphy csinálta a kompozíciót :)
Én hívtam szkeneltem :)

Ez egy teszttekercs :DDD

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28186) b.vr válasza Marseille199 (#28185) üzenetére


b.vr
őstag

Na jó, de ha se nem m43 techdemo, se nem egy tudatos jó kép - akkor most tulajdonképpen milyen reakciókra számítasz? :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28187) Marseille199 válasza b.vr (#28186) üzenetére


Marseille199
senior tag

Lehet hogy a srácnak tudatos volt. Fene tudja :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28188) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#28187) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szia Marseille :B :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28189) Zozzer888 válasza Marseille199 (#28187) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem nem rossz.Van benne valami káoszos elvetemültség:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28190) Parci válasza .mf (#28182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem a fogás/kezelés konkrétan a legfontosabb. sokkal inkább, mint hogy mit tud a szenzor iso 3200-on. az e-pl3 pedig kritikán aluli, és bár ez nem mindenkinek gond, sok embernek az, ezért mondom, hogy érdemes kipróbálni, mert könnyen lehet csalódni. a tárcsa nagyon pici. vannak nagyon pici ujjak is, de ritkábbak, mint a normál ujjak.

ja, az e-pl3 stabilizátora bizonyos tartományban még ront is, de máshol sem túl effektív.

egy kis ékszerdoboz a cucc. de tény, hogy a pancake obikkal nagyon jó kompakt. ezért is kell kipróbálni. tedd rá a 40-150-et, oszt árnyalódik a kép. én sem azt mondom, hogy semmiképp, hanem azt, hogy jól meg kell gondolni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28191) .mf válasza Parci (#28190) üzenetére


.mf
veterán

"ja, az e-pl3 stabilizátora bizonyos tartományban még ront is, de máshol sem túl effektív."

A semminél szerintem még mindig jobb, én legalábbis nagyon örülök neki, hogy a nem-stabis obikkal készített szürkületi, esti képek közül is több marad használható.

Tőlem lehúzhatjátok mínusz végtelenbe is vélt vagy valós okokkal, de én attól még továbbra is kedvelem és használom. Lehet, hogy más is így lenne vele.

Más
Pár kép itt nagyon tetszik - Hong Kong alulnézetből. Néhánynak nagyon jó a szimmetriája (pl. 2, 7), néhány pedig nagyon sci-fis, cyberpunkos hangulatú (főleg a 12-es kemény), megnézném élőben is. A környéken voltam Szingapúrban és Japánban is két-két hetet, de ilyen sűrűséget sehol nem láttam még.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28192) Parci válasza .mf (#28191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy más is így lenne vele. vagy nem. pontosan ezért kell kipróbálni. én például gyűlöltem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28193) sideburns


sideburns
aktív tag

UK only offer, de csak van legalább egy ismerőse mindenkinek a több százezer Egyesült Királyságban élő magyarból, aki segíthet. ;)

http://promotions.panasonic.co.uk/offer/lumix-g5-with-free-h-fs45150e-k-telephoto-lens/
Röviden:
veszel amazondotkódotjúkéjen egy Panasonic G5-öt 14-42 obival és kapsz hozzá ajándékba egy 45-150mm obit. Reméljük nem a Media Markt szervezi a promóciót. :DDD

Az amazonos ár £449, ami kb. a magyar 150ezer forintos árnak felel meg.
Viszont néztem ebayen, ott kb. 400 a sima kit és 200 az obi, szóval durván megéri.

http://www.amazon.co.uk/Panasonic-Compact-Interchangeable-Digital-14-42mm/dp/B008N8NXS2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1370305209&sr=8-1&keywords=lumix+g5

(#28194) MrChris válasza Marseille199 (#28183) üzenetére


MrChris
nagyúr

mivel szkennelsz?

(#28195) Studi válasza Parci (#28192) üzenetére


Studi
addikt

Nekem még az egyébként nagyobb E-P1 is furcsa a 40-150-el, és a 60 macroval is. Valahogy a hosszabb obikkal már nem áll kézre. 12-20-25-45-höz nagyon patent. (bár még kicsit szoknom kell, mert a szerencsekeréken rendre eltekerem az expo-korrekciót szándékom ellenére)

(#28196) Parci válasza Studi (#28195) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-pl3 remek példa arra, hogy hogyan lehet ergonómiai öngólokat lőni. túl nagy és vaskos lcd, emiatt minden kezelőszerv egy egészen vékony területre zsúfolódik tőle jobbra, az lcd síkból való kiugrása és a vezérlőtárcsa közelsége miatt nem tudod "pörgetni" a tárcsát, mert fennakad az ujjad az lcd-be. a gombok körömnyiek és úgy is kell nyomkodni őket. stb.

egy meleg szobában, ráérősen használva lehet, hogy ezek nem akkora gondok. de én például néha -20 fokban próbálok akciófotózni. még az e-1-nél is le kellett vennem a síkesztyűm, itt pláne. na most próbáljon már meg valaki expókorrekciót állítani szétfagyott ujjakkal egy e-pl3-ason...

ezzel szemben egy picit más kialakítású ricoh gxr könnyedén és kényelmesen kezelhető. hát ennyi. nekem ez fontosabb, mint hogy milyen alakja van a zaj szemcséinek és ilyen hülyeségek. az oly-féle lightosabb ibis (e-pm és e-pl vázaké) meg elmehet a búsba, 1/30 és 1/60s között simán bemozdítja a képet... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28197) Studi válasza Parci (#28196) üzenetére


Studi
addikt

Volt a kezemben .mf váza, én is hasonló véleményen vagyok.
Most például Ausztriában voltunk, a hegyekben, esőben, jégbarlangban. -20 nem volt, de a kezem azért bőven fázott, nagyon megküzdöttem volna bármi kompakttal, vagy ilyen kis vázzal. A G5 volt épp nálam ilyen helyeken, minden a helyén volt, és nagyon kényelmesen tudtam kezelni. Korábban írtam, hogy love at first sight ez a váz, de ahogy használom, még jobban megszerettem. :-)

A képeket még nem volt időm átnézni, de remélem azok is visszaigazolják majd ezt. :-) Amúgy három nap alatt vagy 200-szor cseréltem obit, de lehet, hogy még többször. Ez talán az egyik legnagyobb előnye az m43-nak számomra, hogy bőven elfér két obi stabilan fogva egy kezemben, kényelmesen, gyorsan tudok obit cserélni. DSLR-en ez sokkezes mutatvány mindig.

(#28198) Marseille199 válasza MrChris (#28194) üzenetére


Marseille199
senior tag

Epson V750 Pro

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28199) b.vr válasza Studi (#28197) üzenetére


b.vr
őstag

Többszászszor (minden kép után? :) ) cseréltél objektívet szétfagyott egykézben tartva kettőt és nem aggódtál hogy mi van ha egyszer is kicsúszik? Pókember! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28200) Studi válasza b.vr (#28199) üzenetére


Studi
addikt

A szétfagyott azért túlzás, inkább csak fázó, nehezebben mozgó kezekkel. De tény, hogy a 12-20-25-45-60 sorból bármely kettőt meg tudom stabilan fogni egy kezemben, míg a hátsó sapkát átteszem az egyikről a másikra, és mehet az egyik a tatyóba, a másik a vázra.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.