Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) Tulku


Tulku
veterán

Azért annyira nem rossz az a GH2... :)

Persze ha tényleg mindent ugyan olyan módon csinált a figura...mert akkor továbbra is halvány az oly gyenge fénynél...

(#12002) Parci válasza robi-k (#11995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor viszont ne is gondolkodj, az oly-féle telét vedd. olcsóbb is, és két év múlva a stabija is jobb lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12003) Mhamster válasza Tulku (#12001) üzenetére


Mhamster
tag

Követő AF 1.
Követő AF 2.
Ez meg gyári, de...

Nekem meggyőzőnek tűnik :)

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12004) arn válasza Mhamster (#12003) üzenetére


arn
félisten

ilyen kontrasztos temaknal meg szep :) vmi izzasztobb hatter ele is bedobhattak volna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12005) Tulku válasza Mhamster (#12003) üzenetére


Tulku
veterán

Ez mind szép de mi történik gyenge fényviszonyok között...mert a linkelt videó miatt szeretném látni-tudni hogy igaz vagy hamis az összehasonlítás (hiszen 240 fps vs 120 fps "küzd" egymással, s az oly biza 60 fps-es pana szintet csinál segédfénnyel)

Persze én mindig azt hiszem el végérvényesen amit magam tapasztalok..tehát addig csak egy link...

ps: és persze azt a kérdést is felteheti valaki, hogy mi a bánatnak csattogtat az emberfia sötétben...válaszok egyébként létezhetnek (baba este vaku nélkül, mert felkel a kis sírógép)

(#12006) madgie válasza Tulku (#12005) üzenetére


madgie
titán

Igazából AF segédfény nélkül néznék meg minden ilyesmit. Ha ott talál elég kontrasztot (tehát kell hozzá minimális fény) és gyorsan, pontosan be tud állni, akkor jó, ha nem, akkor segédfénnyel sem villogtatnék, mert elárulja, mit csinálok (minden gépemnél az az első, hogy kikapcsolom az AF segédfényt)

(#12007) Tulku válasza madgie (#12006) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván valóan ebben az esetben kevésbé sötét helyen, segédfény nélkül kellett volna összehasonlítani őket...ebből is lerí, hogy a saját tapasztalat a biztos...majd meglátjuk!

(#12008) Messer22


Messer22
senior tag

digitalrev tv, csak erős idegzetűeknek :DDD
EOS 7D

Messer

(#12009) kope87 válasza Parci (#11982) üzenetére


kope87
csendes tag

Köszi a válaszokat! De ma voltam edigitalban és sajnos kifutott termék az E-pl1, két darab van nekik még összesen, de azok is lefoglaltak...

El is kezdtem nézegetni mi legyen helyette és két versenyző van jelenleg:
1. Oly E-pm1
2. Sony Nex C3

Olvasgattam teszteket róluk és a Sony jobban meggyőzött, felépítésében és az érzékelőjében is mintha jobb lenne.
Ti melyiket vennétek?

(#12010) Mhamster válasza kope87 (#12009) üzenetére


Mhamster
tag

A Westend MediaMarktban még van egy EPL1 duplakit ha jól emlékszem.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12011) madgie válasza Messer22 (#12008) üzenetére


madgie
titán

No végre egy jó digitalrev videó :DDD

(#12012) szaby_gyerek válasza Mhamster (#12003) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igen, ezek rendben vannak.

Meg ezt találtam még: [link]
Ezt a videót korábban is láttam már, de ezek szerint megfeledkeztem róla. Meg vagy győzve, jó ez az E-M5.

(#12013) eeXaa


eeXaa
addikt

..hi! ...van valakinek ötlete milyen géppel fényképezhet ez a nőszemély? ...bár az a gyanúm, hogy nem digitális gép [link]

[ Szerkesztve ]

(#12014) robi-k válasza kope87 (#12009) üzenetére


robi-k
őstag

Sony NEX C3 szerintem felejtős, legfőképp miatt, mert a hozzáadott kittes obi mellé gyakorlatilag csak 1-2 fix (eszméletlenül drága) objektív van, és kész, kifújt.

(#12015) hegyimorc válasza eeXaa (#12013) üzenetére


hegyimorc
senior tag

PENTAX K200D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12016) scarabaeus válasza eeXaa (#12013) üzenetére


scarabaeus
őstag

Canon EOS 5D Mark II
Szerk.: és Pentax K200D is :)
Még régebben Canon 450D

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12017) Mhamster válasza Messer22 (#12008) üzenetére


Mhamster
tag

:O

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12018) Peat;) válasza eeXaa (#12013) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] Ezt valami hatással/móddal éri el, vagy spéci objektívvel? Mármint arra gondolok, hogy nekem szerintem a ház mögötti rész nem mosódna el...meg már máshol is láttam hogy a kép két széle, vagy alja teteje el van mosva, annak ellenére hogy a távolság más.

[ Szerkesztve ]

(#12019) SpongyaBob válasza Peat;) (#12018) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez valami képi mód.. de nekem annyira természet ellenes. Csak nekem van olyan érzésem, ha erre vagy ilyesmi képre nézek mintha egy makett lenne? Ha pedig odaképzelem, hogy ez egy igazi kép akkor pedig bántja a szemem :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12020) szaby_gyerek válasza Peat;) (#12018) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ez a tilt shift hatás. Sok mindenre jó. A tilt shift objektívekkel pl. épületeket lehet fotózni a szokásos perspektíva torzítása nélkül, ha jól emlékszem. De ezen kívül ilyen szelektív fókuszálásra is alkalmas. A hatás spéci objektív nélkül is elérhető egy PS trükkel. És makett szerű hatás elérésekor használják.
Angol wikipédia
Time lapse, tilt shift video

(#12021) Mr.Csizmás válasza Peat;) (#12018) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tiltshift obi, legegyszerűbben egy fix manuálból, nagy fényerejűből plusz egy lehetőleg nem használt wc pumpa fejéből lehet készíteni ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12022) eeXaa


eeXaa
addikt

...köszi, köszi... elárulnátok amúgy, hogy hogyan halásztátok ezt elö? :F

(#12023) scarabaeus válasza eeXaa (#12022) üzenetére


scarabaeus
őstag

Én EXIF-et néztem, böngészőből hívott PhotoME-vel.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12024) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pubikák

ki jön az OMD napra?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12025) schawo válasza Mr.Csizmás (#12024) üzenetére


schawo
titán

Jelen. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12026) Mhamster válasza Mr.Csizmás (#12024) üzenetére


Mhamster
tag

Én is, csak még nem tudom mikor, 8-13 suli, 14-20 dolgozok. Előbbinek egy részét skippelem sztem majd.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12027) Gondwana válasza eeXaa (#12022) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem túl rég volt itt róla szó, hogy nem mindenkinek tetszik ez a hatás, amit megértek.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12028) robi-k válasza Parci (#12002) üzenetére


robi-k
őstag

Ma az index "4/3, mikro 4/3 adok-veszek" topikon keresztül vettem egy 2011. decemberi M.Zuiko Digital ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R (fekete színű) obit, 40 eFt-ért ;)

(#12029) sebgutkopf válasza robi-k (#12014) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A kb bruttó 90k huf-os 50/1,8-ban mi olyan eszméletlenül drága?
Főleg, hogy stabis és jó a képminősége. Eszméletlenül drága max a 24-es zeiss lehet. Meg van a 30-as makró, ami ugyan nem egy csúcs optika, de eszméletlenül drágának nem mondanám a kemény 60-70k közötti árával.

(#12030) Parci válasza robi-k (#12028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól tetted, annyit megér.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12031) Parci válasza sebgutkopf (#12029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem drága, de cserébe elég fura aps-c-n az 50 mm. a 30-as makrónál vacakabb makrót sem sokat láttam, és az is túl rövid amúgy is. itt van évekkel a kezdet után a nex rendszer, és a mai napig a 18-55-nek kell örülni. :((( hogy rá voltam gerjedve a nex-7 vázra, most meg már bottal sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12032) Marseille199


Marseille199
senior tag

Kedves topiktársaim!

Óriási kéréssel fordulnék hozzátok:

Tök random lehetőségem nyílt egy prágai kiruccanásra, effektíve meghívtak. Szóóóval, volna olyan kedves olvtárs, aki július 12-től július 16-ig tudna nekem kölcsönadni egy 20-as panát?
Amit tudok érte adni: Akár valami kauciót, vagy 300-as manuális objektívet átalakítóval, esetleg odaadom a lyukkamera rendszert, vagy akármit. Amit ígérhetek: pöpec kocsmai életképek és prágai streetfotók. Bármire képes vagyok érte, tényleg :) (Nem perverzkedni) :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12033) trialboj


trialboj
őstag

Első vállalható videóm:

Katt

Footage: pana gh2 / 14-42 / firm 1.1 + kamera állvány

HBR módban készült, s bármit kapcsolgattam csak nem sikerült 3200-as iso fölé vinni, csak manual módban, de ugye ott meg nem lehet állítani a videó minőségét. + automata módban szemcsésen, de hihetetlen sötétben is kivehető képet készít, ez hogy lehet?

Másik videó, arcok témában egy versenyre készült (nem a minőség volt a fő szempont)
Katt

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12034) Superbad válasza Marseille199 (#12032) üzenetére


Superbad
tag

Ha martfűn vagy előtte, akár személyesen is oda tudom adni. :)

(#12035) Superbad válasza trialboj (#12033) üzenetére


Superbad
tag

Az arcokhoz használtál valamilyen külső mikrofont? Ha igen, milyet?

(#12036) Marseille199 válasza Superbad (#12034) üzenetére


Marseille199
senior tag

Komolyan? De jóó! Öhmm, egyébként te hol laksz?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12037) Superbad válasza Marseille199 (#12036) üzenetére


Superbad
tag

Rákóczifalva

(#12038) trialboj válasza Superbad (#12035) üzenetére


trialboj
őstag

Nem, minden az alap mikrofonnal lett felvéve, csak utólag... nem sok helyen maradt meg az eredeti hang. Elég komoly mikrofonnal rendelkezik a gép is szerintem, persze a szelet már nehezebben szűri ki, de egy kis mesterkedéssel az utómunkában elfogadható eredményt lehet elérni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12039) Superbad


Superbad
tag

A GH1 mennyivel marad el a GH2-től videóképességben? A felbontás mellékes.
Van egy eladó és erősen elgondolkoztam rajta, GH2-re hiába várok...

(#12040) Marseille199 válasza Superbad (#12037) üzenetére


Marseille199
senior tag

És ez miért most derül ki? :)))) Nemhogy kattognánk majd párat egyszer a határban, vagy a Tisza parton :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12041) Superbad válasza Marseille199 (#12040) üzenetére


Superbad
tag

Lehet róla szó, hogyne! Miazhogy?! :):)

(#12042) redzsi


redzsi
senior tag

Edigitalban 75ezerért van ep1+17mm.

Hátha valakit érdekel...

Egyébként a gf1-hez képest hol van az ep1?

(#12043) eeXaa válasza Gondwana (#12027) üzenetére


eeXaa
addikt

...mint ahogy nekem sem tetszik a tilt shift... de nem is én hoztam fel ezt... én a képek szinét, dinamikáját, kidolgozottságát csodálom... durva hogy ilyen dolgokra is képes egy digit gép már...

(#12044) Tulku válasza Superbad (#12039) üzenetére


Tulku
veterán

Felbontásban egyformák (persze a GH2 alapból 1080p de 24p, míg a GH1 hekkel 1080p de az 25p...nekem jobban tetszik, GH2 mindig remegősebbnek hat nekem svenknél)
GH1-et csak hekkel szabad használni (nem kell félni a gar elvesztésétől hiszen mindegyiknek lejárt a garja... :) ) úgy kültéren jelentős különbség nincs, vonalélességben azért ott is jobb a GH2. Beltérben aztán ugyanaz marad, talán a bandingtól nem kell tartani GH2-nél, bár az én gh1-em 1600-ig filmnél nem mutat ilyen jelenséget, legalábbis nem pregnáns.

Bármelyiket veszed, a legjobb videó felbontást tudhatod magadénak, sok esetben hallom, hogy filmesek, operatőrök ajánlják a GH-kat, annyira jól teljesítenek...beltérben gyenge fényviszonyok között szerintem nincs ellenfelük (rettenetesen fókuszáló csúcsdéeseler-eket is beleértve), tehát bátran ajánlom, fóleg egy GH1 80-90 ezres áron csúcsvétel...

(#12045) fattyu válasza eeXaa (#12043) üzenetére


fattyu
veterán

:D ez a szelektív fókuszos extremitása a t/snek nekem sem tetszik. de nem is erre kéne. Hanem épp elenkezőleg kiterjeszteni a dofot hogy az egész téma éles legyen még közelpont közelében is. Na ebben van a nagy haszna. Tárgyfotóhoz egy 90es ts isteni lenne. Csak drága :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12046) sebgutkopf válasza Parci (#12031) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak az eszméletlenül drága megjegyzésre kaptam fel a fejem. Egy termék alapján beárazni egy "fél" rendszert elég felületes megközelítés.
Én se mondom, hogy az mft eszméletlenül drága, csak azért mert az e-m5, a pana 7-14, a 45-ös makró, meg a 12/2 drága. Meg valószínűleg az lesz a 12-35 és a 35-100 is.

Egyébként én már örülök az 50-esnek. Nagyjából annyira furcsa látószög mint 4/3-on a 35-ös makró volt. Szóval nem ért meglepetés. Viszont ez 1,8 és nem makró. Új játék most még legalább 3 hétig ezen élem ki magam. :)
Elképesztő, hogy az 5n-el egy 1,8-as obinál egyszerűen nem létezik az a helyzet, hogy nincs elég fény (max a fekete lyukban).

(#12047) Parci válasza sebgutkopf (#12046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd ébresszen fel a sony, ha van legalább öt, minden szempontból normális obi a rendszerhez. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12048) Superbad válasza Tulku (#12044) üzenetére


Superbad
tag

Köszi! GH1 ugye majdnem fele annyi mint egy GH2, de nem tudom megbánnám-e ha az 1-est venném. Nagy a dilemma. Szívem szerint 2-est szeretnék, de lehet, hogy képességeimnek - és pénztárcámnak - az 1-es is tökéletesen megfelelne.
Igazából meg kéne fogdosnom mindkettőt...

(#12049) Parci válasza redzsi (#12042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gf1-nél komolyabb az af, létezik hozzá evf (igaz, szar). e-p1-nél van stabi. mindkettő elég jól kezelhető. a 17/2,8-as olympus obi nem rossz, igazából nincs semmi baja, de nem túl fényerős, és túl drága. 75e ft-ot viszont megérhet ez a kit, de csak akkor, ha aztán nem kényszerül rá az emberfia, hogy 40-150-eket vadásszon horror áron a fórumról stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12050) FEDman válasza Parci (#12049) üzenetére


FEDman
addikt

A státusza rendelésre! Mindez egy olyan terméknél amit már jó ideje nem gyártanak azt jelenti, hogy az edigitalnál 75 ezerért nem lehet kapni E-P1-et. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.