Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91001) AMn3t válasza vond (#91000) üzenetére


AMn3t
csendes tag

Én a mintaboltiakat nézem egy ideje

eléggé le vannak árazva

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#91002) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Lenne lehetőségem csepeli szabadkikötőt meglátogatni, érdemes kimenni (csak oda-vissza 2,5 óra utazás nekem) vagy azt a ~4 órát jobb dologgal is eltölthetem szombaton? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91003) mpierre válasza Mercutio_ (#91002) üzenetére


mpierre
veterán

Ha kedveled az ipari környezetet, akkor csuda dolgokat lehet fotózni [link]. De jó sokat lehet caplatni két téma között...

Szerk.: Én mondjuk tuti nem hagynám ki.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#91004) Mercutio_ válasza mpierre (#91003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jónak tűnik, viszont 20/1.7 a "legtágabb" obim, az kevésnek tűnik. Még megrágom, kösz a linket:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91005) vamoskr válasza Mercutio_ (#91004) üzenetére


vamoskr
csendes tag

Sziasztok,

Oly 30mm-es macro obi most 45e Ft Joy alatt, megér annyit?

(#91006) Stauffenberg válasza AMn3t (#91001) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a Manfrotto W2400 Messenger nem fotóstáska, hanem egy sima oldaltáska, amiben van egy bélelt tok (!) egy fényképezőgép elhelyezéséhez (ráadásul a Pana G80 bele sem megy). Szemeztem vele, aztán csalódás lett.

Én a Cullmann Stockholm széria legnagyobb oldaltáskáját vettem, de ez sem túl nagy, ha van hozzá extra elválasztó elemed más táskából, jobban pakolhatóvá válik. Csak ideiglenes megoldásként vettem, mert meguntam a keresgélést és kellett valami az elszakadt elődje helyett.

Bementem a 220volthoz megnézni a Manfrotto Manhattan Messengert és élőben látszik, hogy nem is olyan nagy a lényegi rakodótér. Így inkább ezt a Cullmannt hoztam el pont fele annyi pénzért. Ha valakinek sürgős és nincs ideje visszaküldözgetni egy csalódást, mindig nézze meg személyesen is.

(#91007) lugosi válasza Mercutio_ (#91004) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a Panasonic obi, ugye?
Nem gondolkoztál amikor megvetted a 15/1.7-en? Én e kettő között gondolkozok, szerintem jobban passzolna nekem a 15-ös.

(#91008) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, gépvásárlás előtt állok. Szeretnék hosszabb távra berendezkedni egy adott típus/márka mellett, így fontos lenne hogy jól döntsek. Bár a technika elég sokat változott a legutóbbi gépvásárlásom után (Nikon D50). Szinte már minden topicban jártam, először a Sony 6000/6400/6500-at néztem, most itt vagyok mivel a Panasonic G9 tetszik és szinte mindenhol a FullFrames gépek közé sorolják. Ennyivel tényleg jobb a többi közép kategóriás MILC-nél? A G9 esetében a lentebb általam írt felhasználási területre mennyibe kerülne egy ajánlott objekív szett?

Panasonic G9 vs Sony 6500/64000 tapasztalatokra, véleményekre is kíváncsi vagyok.

"

Kb. 2 hónapja bújom a fórumokat, külföldi teszteket stb, mint fentebb írtam az előzőekben,– baba, kismama, rendezvény fotózás, kis itthoni mini stúdióban, videózás stb. De legfőképpen szeretném letenni a voksom hosszú távra egy adott márka mellett ha már egy pár objektívet is vennem kell mellé, nem szeretnék évente cserélgetni. Szerintem APSC-ről indulnék a költséghatékonyság miatt, később lehet már az év vége felé FullFrame ha munkára is kell. (szintén az adott márkából). Ezért már most úgy szeretnék berendezkedni objektívek terén hogy a vázcsere miatt ne kelljen objektíveket is ismét cserélni. A váz meg megmaradna másod gépnek akár a fullframe mellé.

Ezért vázakban a jelenlegi opcióim:

- Sony a6000 kit kit objektívvel használtan 350 euro
- Sony a6500 50 1.8 FE-vel+3 akku (az eladó szerint kb 6000 expo van benne, fotós, másod gépnek használta: 1100 euro
- Sony a6400 újonnan csak váz: 1050 euro
- és ugye most jött képbe a Panasonic G9

Használt gép esetében mire kell oda figyelnem MILC esetében? Ezek közül melyik éri meg jobban?

Persze hogy a Sony a7 III FF meg sokkal jobb, de arra és az objektívekre nincs most keret. 6400-tól meg azért tartok picit mert nemsoká úgy hallottam jön a 6500 utóda az pedig a 6400 árát is lejjebb nyomja majd szerintem és lehet sokkal jobb lesz (kb. olyan pana g9 szintű stabilizátoros csak kijavítva a g9 hibáit amiket a tesztekben írnak) és akkor inkább azt éri megvenni majd APSC-ből.

Objektívek: első körben a sigma 16/1.4, sigma 56 1.4 volt vagy a sony 50 1.8. Viszont mindenhol olvasom hogy ok hogy 1,5x az APSC miatt 24, de a 16 portrézni alkalmatlan még egész alakosban is. Ezért szerintem 16 1.4 kiesik, bár videózáshoz zoom nélkül meg nem lenne rossz. Így második körben sony 50 1.8 vagy a sigma 56 1.4 marad. Illetve a Canon 70-200 2.8 at dícsérik nagyon még a mai napig portréra külföldi fórumokon. Ezt az objektívet beltérben is jól lehet használni portrézni? A fix 4 miatt a 18-105 4 PZ mennyire alkalmas beltéri portré fotózásra, háttérmosásra stb?

Vaku, monolight: „Én egy Godox k-150a-t és egy olcsó manuál vakut+ távkioldót vettem fix használatra.” – ez a rendszer hogyan működik? Ennek a Godoxnak nagyon jó ára van, elég erős fénye van akár sima monolightként is használható? Nem igazán értem ezt a wireless vaku-monoight témát. Elvileg minden váz tudja a wireless vakut, nem igazán értem hogy minek kell még a váz tetejére egy wireless adó? Ebből a Godoxból össze lehet hozni itthonra egy olyan rendszert mondjuk 2-4 darabból hogy masterben és slaveben is lássák egymást? Ha igen, mi kell hozzá?

Mi az az Mft?"

[ Szerkesztve ]

(#91009) Studi válasza vamoskr (#91005) üzenetére


Studi
addikt

Igen! Éles, szép képe van, jó az AF sebessége is, ennyit biztosan megér makrónak. Általános célra inkább a 20-25mm-es, fényerősebb kínálatból választanék.

(#91010) MrChris válasza robi1979 (#91008) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeket a Sony-s kérdéseket inkább a szaktopikjában tedd fel.
Mft.

(#91011) Mercutio_ válasza lugosi (#91007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem a 12-32 is megfelelt, csak az sajnos ment a háztól, és még nincs helyette másik.
A 20/1.7 nálam örök darab, imádom a látószögét, a 15/1.7-et akinek van szereti, de nekem túl drága.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91012) vamoskr válasza Studi (#91009) üzenetére


vamoskr
csendes tag

Általános használatra Pana 25/f1.7 van, gondoltam ennyiért kipróbálnám a makrózást. Tesztekben is jókat írnak, köszi!

(#91013) aginor válasza vamoskr (#91005) üzenetére


aginor
addikt

Hol kerül ennyibe?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91014) Royo85 válasza aginor (#91013) üzenetére


Royo85
tag

(#91015) Oly-Service válasza aginor (#91013) üzenetére


Oly-Service
tag

No meg a Mintaboltban is

A többi akcióval együtt

[ Szerkesztve ]

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#91016) Mercutio_ válasza Oly-Service (#91015) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91018) lugosi válasza Mercutio_ (#91011) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 12-32 nekem is teljesen bevált, nincs vele semmi problémám, sőt nagyon szeretem, részben a mérete miatt. A képminősége nekem megfelel.
Mennyire vált be a mindennapokban a 20mm?

(#91019) lugosi válasza Royo85 (#91014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nagyon jól hangzik ennyiért. Online vásárlás esetén hogyan lehet kuponozni? Vagy azt nem lehet?

(#91020) vamoskr válasza lugosi (#91019) üzenetére


vamoskr
csendes tag

csak online- személyes átvétellel sajna, és be kell mutatni a kupont, papír alapon 😀

[ Szerkesztve ]

(#91021) aginor válasza Royo85 (#91014) üzenetére


aginor
addikt

Kár nekem ide járni.. így nagyon fog fogyni a pénzem. :R
Azon gondolkodom, hogy van-e bármi értelme a 60-as mellé beszerezni? :U

Oly-Service: több ilyen akciót szeretnánk. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91022) Sleek válasza Mercutio_ (#91002) üzenetére


Sleek
senior tag

Én tutti nem hagynám ki, ha lenne rá lehetőség a kirándulásra. De játszós ruhában menj , mert kosz van sok helyen .
Jók ezek az ipari helyek. :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#91023) lugosi válasza vamoskr (#91020) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az úgy jó, tehát megrendelem, és amikor megyek érte az üzletbe akkor bemutatom a kupont? Akkor gondolom a rendes áron rendelem, és átvételkor vonják le?

(#91024) konyi79 válasza lugosi (#91023) üzenetére


konyi79
addikt

Hasonló ok miatt én felhívtam ma őket. Azt mondta a vonal túlfelén lévő hölgy, az akciós időszakon belül kell megrendelni, a megjegyzés rovatba beírni, hogy Joy kupont kívánsz érvényesíteni, személyes átvétellel az üzletben függetlenül attól, mikor jön meg a termék tudod a kedvezményt érvényesíteni, ha bemutatod a kupont.

(#91025) lugosi válasza konyi79 (#91024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon köszönöm!

(#91026) Mercutio_ válasza lugosi (#91018) üzenetére


Mercutio_
félisten

1/2 évig csak azt használtam, én nagyon szeretem hiába komótosan az AF

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91027) lugosi válasza Mercutio_ (#91026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egyelőre teljesen elég a kitobi, később meg meglátom, úgy döntöttem hogy nem szabad hogy a vásárlási láz elkapjon.

A képmódokat, filter effekteket próbálgattad? Én végigpróbáltam őket különböző képeken, leszűkítve arra a 4-5-re, ami első ránézésre érdekelt (impressive, belach effect, old days, illetve 1-2 monokróm), de ez a része nagyon nem jön be a gépnek, amennyire használhatóak fujin a filmszimulációs módok, annyira használhatatlannak érzem ezeket a GX80-ban. Amit kifejezetten sajnálok, mert főleg jpg-ben fényképezgetek.

(#91028) trlala


trlala
aktív tag

Mi a véleményetek a Workspce-ről? Mi lehet az oka, hogy a gép által kikőpőtt jpg 8 gib körül van, míg a Workspace 3-4 gigás jpg-t kreál?

[ Szerkesztve ]

(#91029) MrChris válasza trlala (#91028) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az én gépem 6-8MB-os jpg-t csinál, kicsit sok az a 8GB. Mi az a Workspace?

(#91030) trlala válasza MrChris (#91029) üzenetére


trlala
aktív tag

Az Olympus új raw konvertere, kép buzeráló szoftvere. A Viewer 3-at váltja.

(#91031) Studi válasza MrChris (#91029) üzenetére


Studi
addikt

(#91032) Studi válasza trlala (#91028) üzenetére


Studi
addikt

A kimeneti tömörítésben, vagy a képméretben lehet a kutya elásva. Ha vágtál/leméreteztél, akkor okkal kisebb a jpg. Ha nem, akkor meg kell nézni a tömörítési beállításait a Workspace-nek, fel kell tolni legmagasabb minőségre.

(#91033) trlala válasza Studi (#91032) üzenetére


trlala
aktív tag

A kimenet super fine, nincs vágás.
:)
Valami oka biztos van. Standard zajszűrés lehet oka?

(#91034) Lassú Víz válasza trlala (#91033) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem a fényképezőgépben egyszerűbb az algoritmus. A valós információ tartalma a képnek nem biztos, hogy több a nagyobb fájlmérettől. Meg kell nézni, hogy hol kezd szétesni az egyik, illetve a másik ha a jpg-t kezded el szerkeszteni.
Szerintem a jpg kép az "úgy ahogy van" kategóriába tartozik. Ha még arra számítasz, hogy bűvészkedsz vele szerkesztő programokban, akkor el kell tenni a nyers képet is mellé. Azt már csak azért is érdemes, mert a külsős programok algoritmusa fejlődik, és egy újabb programmal jobb lehet a végeredmény. Kivéve az Oly saját editorját, ahol még véletlenül se kapsz több lehetőséget mint ami a vázban benne van. Valaki felvilágosíthatná a marketingeseket, hogy nem ettől vesznek majd E-M1X-et az E-M10 helyett. Főleg amikor pl. egy Luminar fillérekbe kerül a vashoz képest.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91035) trlala válasza Lassú Víz (#91034) üzenetére


trlala
aktív tag

Mindig rawot manipulálok, jpg-t soha. Raw+jpg mentés esetén vettem észre, hogy a gép jpgje mennyivel nagyobb, mint amit én fabrikálok rawból. Természetesen vágás nélkül. Az eredetihez képest a változtatás annyi volt, hogy zajszűrtem (a gépen ki volt kapcsolva, ISO 1600), meg -0,7 expo korrekció. Azért feltűnő, hogy több mint duplája a gép által készített jpg.

Mondjuk én lassúságuk ellenére szeretem az oly programjait. Nekem elég amit tudnak. Kipróbáltam Linuxon a Darktable-t, az sem rossz.

(#91036) Lassú Víz válasza trlala (#91035) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én ugrálok a programok között. Nézegetni, szelektálni szeretem a Workspace-t és a Viewer is jó volt. Raw -> jpg (tiff) konverzióhoz leginkább DXO, Luminar még megismerés és barátkozás alatt. Retusálásra vagy komolyabb belenyúlásra pedig Affinity Photo.
Fentiek az LR/PS párost váltották amikor összeadtam, hogy mennyi ment el négy év alatt a havidíjra. Akkor káromkodtam egy cifrát, és felmondtam az évfordulón a szerződést.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91037) trlala válasza Lassú Víz (#91036) üzenetére


trlala
aktív tag

Jól tetted. Az Adobe egyre pofátlanabb. Hál Istennek, már van alternatíva.

(#91038) Throme válasza Lassú Víz (#91036) üzenetére


Throme
veterán

Affinity Photo-ban még mindig nem lehet több képen egyszerre elvégezni ugyanazt a műveletet/beállítást (amolyan LR-es szinkronizáció, amire gondolok)?
Én megvettem ezt a progit , csak nincs sok időm foglalkozni vele.
LR-t még könnyebben tudom kezelni, de jó lenne váltani, mert nagyon be tud lassulni.

[ Szerkesztve ]

(#91039) trlala


trlala
aktív tag

Van valakinek Oly 17 1.2? Kíváncsi lennék a véleményére.
:)

(#91040) Mercutio_ válasza trlala (#91039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Irányjelzőn mintha hirdettek volna :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91041) vakablak93


vakablak93
őstag

https://pixinfo.com/fenykepezogepek/panasonic-lumix-dc-gx880/
Nah ehhez mit szóltok :DD újabb minimókus, újabb jele hogy a pana nem teszi le az mft-t
Amúgy pixinfon azt írják hogy van dualIS ezek szerint eme minimanó kap majd vázstabit? Csak mert a német oldalakon amiket láttam a jövevényt a hírek közt ma ez nem szerepel.
Nem is látok különbséget az elődhöz képest, vagy én vagyok vak?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#91042) vakablak93 válasza vakablak93 (#91041) üzenetére


vakablak93
őstag

Lol megtaláltam az újdonságoknál photographix-magazin.de- azt írják kap egy beauty módot frissített szelfi funkciókat 🤣🤣🤣
Én kiégtem :R :C ezzel kiadni egy "új " vázat :DDD
https://www.photografix-magazin.de/panasonic-gx880-praesentiert/

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#91043) MrChris válasza vakablak93 (#91041) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt nézem én is. Szerintem pixinfo elírta.
Mintha tök ugyan az lenne mint a gx800, ami mostanában volt a kezemben. Hát elég minimál kivitel.
Lényeg, hogy komoly fejlesztésen ment keresztül! :DDD Maradék 16megás szenzort kiszórják. Vicces a promó videóban, hogy a nem létező keresőbe néz a néni. :D

Ezt a vázat és 1-2 obit hozzá vízállóként kellett volna kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#91044) Mercutio_ válasza vakablak93 (#91042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd, ha a GM5 utódját kihozzák szóljon valaki :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91045) vakablak93 válasza MrChris (#91043) üzenetére


vakablak93
őstag

Időközben megtaláltam 5 helyett 20 percet tud felvenni 4K- ban a német oldalakon legalábbis így írják és hogy nincs ibis ,
de mindenütt írják azokat a fenejó mostmán' frankóvá frissített szelfi módokat :DDD
az a vicc hogy épp a kishugomnak keresek vidire gépet, eddig az 5 perc korlát miatt a gx800 kiesett, de igy asszem' ez lesz a nyerő , igazi fész'bukk gép :DD lesz neki.

Az ár viszont kifejezetten viccesen hangzik ugyanis németeknél 450€- ért tervezik bedobni miközben az elődmodell még néhány boltban több is.........

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#91046) zsiga_667 válasza trlala (#91039) üzenetére


zsiga_667
tag

Nekem van. Elégedett vagyok vele. :)
Bővebben mire vagy kíváncsi?

(#91047) trlala válasza zsiga_667 (#91046) üzenetére


trlala
aktív tag

Milyen vázon használod? Pen-f-re nem nagy?

(#91048) Throme válasza vakablak93 (#91042) üzenetére


Throme
veterán

Hát, ha már behúzták egymást a gyártók ebbe az 1-2 éves termékfrissítési őrületbe, akkor olyan sok újdonságot nem nagyon remélhetünk. Ráadásul ez a belépő milc kategóriájuk, nem biztos, hogy ebbe akarnak mindent belepakolni. Az előd modellt szoktam használni - gf7 - és pont ez a zsebrevágós, "kattintgatós" , kompaktnál jobb képminőségű kis gép.
Mondjuk nekem nem tetszik, a GF7-tel összehasonlítva, viszont ebben - ha helytálló a pixinfós speckó lista - van stabilizátor, ami nekem kicsit hiányzik a GF7-ből, a fix obi miatt (igaz, tükrösön már hozzá szoktam, hogy ilyenkor nincs stabi)...

(#91049) jmakk válasza Throme (#91048) üzenetére


jmakk
őstag

Dehogy van ebben szenzorstabi. :N
Pixinfo szerintem csak összekeverte a kitobjektivben lévő stabilizátorral.

(#91050) vakablak93 válasza Throme (#91048) üzenetére


vakablak93
őstag

nincs benne ibis, pixinfo kivételével sehol nem :)írják, és én nem is vártam el semmit
a fejlődés az 5p helyett 20p 4K videóidőtartam , illetve a beauty és frissített szelfimódok, én ezen kezdtem el nevetni, hogy ez aranyos, ennyi az egész. :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.