Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28101) HollyBoni válasza Zozzer888 (#28096) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nézd meg. :P

(#28102) Zozzer888 válasza HollyBoni (#28101) üzenetére


Zozzer888
addikt

nézném de nem találok...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28103) Mercutio_ válasza gg72 (#28093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Néz be az ipon topicba, ott épp ez az elárazás volt téma, tanulságos...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28104) Studi válasza gg72 (#28093) üzenetére


Studi
addikt

Nem teljesen van igazad. A szerződéskötés akkor alósul meg, ha a szerződéses szándék egyezik: te venni akarsz NX dupla kitet 80-ért, ők pedig eladni. Ha nekik eszük ágában sem volt eladni enniért, csak elírták, akkor nem minősül szerződéskötésnek az online vásárlás. Ezesetben ha megrendelted, és kihozták, az eredeti állapotot kell visszaállítani: áru, pénz vissza. Nem kényszerítheted őket jogilag, hogy annyiért adják el a terméket, amennyiért nem akarják. (személyes vásárlás ebből a szempontból másképp működik, mint az online)

(#28105) nord_ válasza Studi (#28104) üzenetére


nord_
veterán

Majdnem.
Érdekes módon sok bolt nem így működik: pl. Obiban vettem olcsóbban parkettát, Tescoban valamilyen viledás kitet, mert (nem nagy árkülönbözettel, de) elírták az árcímkét. Vagy az AppStore-ban is elírás miatt olcsóbban adták a Beatles-összest. Sehol se mondták azt, hogy bocsi, mégse. Ez alapján a logika alapján minden egyes újságba betehetnének egy elírt árú, vevőcsalogató árucikket, aztán cinikusan feltehetnék a kezüket, hogy ez sajna csak egy elírás.
Az online vásárlás meg pláne: ha ott a polcon egy duplakitet veszel le, akkor nekik kutyakötelességük azt kiszállítani. Duplakites termék helyett egyobis változatot kiszállítani az már büntetőjogi kategória (csalás).

(#28106) Parci válasza nord_ (#28105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

büntetőjogi kategória? ez egyre jobb :DDD

ott a 8 nap, pont azért, hogy ha valami nem kerek neked, el tudj állni az üzlettől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28107) madgie


madgie
titán

Tényleg, volt ez a hightechshop-os, nagyon átverés-szagú webshopos móka pár hónapja. Én azt hittem, senki nem gondolja komolyan, hogy sgs3-at negyvenért vehet, de a logouton is olvasni lehetett, hogy frankón leküldték a féltéglát, tévé helyett raklapot, stb. Na, a lényeg, a policáj rárabolt az ügyre... honnan tudom? Poénból többen is berendeltünk, úgysem szállítják ki ennyiért felszólítással. Aztán persze mikor csörgött a postás a 125 ezres mekbúkkal, akkor hülyék lettünk volna átvenni. A lényeg, hogy a rendőrség most futja a köröket, minden éritettet megkeres, nálam is csörgött a telefon.

(#28108) Mercutio_ válasza nord_ (#28105) üzenetére


Mercutio_
félisten

Obi, tecsó mióta webshop? :D Volt már olyan, hogy osanban nagy betűvel kiirva ott virított '' az eheti reklám újságban a miskakancsó ára tévesen jelent meg a helyes ár nyóccáz'' :D az meg egy másik történet amikor mondjuk a gorillapodot elárazzák és a webshopnak akkor fog feltűnni amikor 10-esével viszik. Ilyenkor eszébe jut bárkinek is jelezni a webshopnak, hogy szerinte elütötték az árat?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28109) nord_ válasza Mercutio_ (#28108) üzenetére


nord_
veterán

Példákat írtam, van benne ez is, az is. Akció szempontjából mindegy, hogy online vagy helyszíni vásárlásról van szó.
Parci, ne kötözködj. ;) ha duplakites árut hirdetnek, te azt rakod a webshopos kosaradba és otthon látod, hogy mást kapsz... A nyolc nap teljesen másról szól, azt nem azért találták ki, hogy egy átverős/elírt akcióval kapott cuccot te visszaküldhess. Azt nyolc nap nélkül is kötelesek lennének visszavenni, hibás teljesítés miatt!

(#28110) Mercutio_ válasza nord_ (#28109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Értem én csak próbáltam a szitut egy másik nézőpontból megvilágítani. A Azt lenne jó tudni, hogy ez ilyen 120 helyett most csak 80 jellegű akcióként volt kint, vagy mint egy tétel a shopban ilyen áron. Előbbinél mehet a fogyasztó félrevezetése míg utóbbi egy sokezer tételes webshopban előforduló sima elütés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28111) Parci válasza nord_ (#28109) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de vissza is vennék. mondom, számomra elképesztő, hogy azonnal ugrik mindenki, fogyvéd, minden. elrontottak egy termékfeltöltést, ennyi történt. figyelj, ha te 20e ft-tal többet fizetsz véletlenül a kasszánál, ne adják vissza? ha egy bolt elír egy árat, és megrendeli 1800 ember a cuccot, kötelesek csődbemenni? komolyan, oda-vissza legyünk már egy kicsit toleránsabbak. ha bolt lennék, ilyenkor adnék valami ajándékot a usernek a kellemetlenségért mondjuk, de rohadtul felb@szna, ha bárki nekiállna keménykedni.

a törvényt nem ismerem, mindez a véleményem, hozzáállásom. elfogadom, ha más nem ilyen megértő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28112) Peat;) válasza Parci (#28111) üzenetére


Peat;)
veterán

"ha bolt lennék, ilyenkor adnék valami ajándékot a usernek a kellemetlenségért mondjuk" Itt ez nem történt meg ha jól láttam. A hiba jellegétől függetlenül (szándékos vagy sem) valamilyen felelősséget egy szervezi egységnek illik és kellene is vállalnia. Itthon ezzel van baj leginkább szerintem, ahogy írod is ilyenkor oda kell tolni valamit kárpótlásként.
Az hogy egy fogyasztó fizet többet a kasszánál annak egyrészt nyoma marad és a fő hibás a cég alkalmazottja lesz nem a fizető. Míg az ilyen elírásnak ha nincs következménye semmilyen nyoma nem marad, márpedig ha nem nyomják fel őket akkor hogyan lenne bármilyen előrelépés a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#28113) n.andras74 válasza Peat;) (#28112) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Persze ajándék...pl. egy -10% bonusz ami 300ezer feletti vásárlásnál beváltahtó a hét utolsó napján 17óra után...:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28114) madgie válasza Parci (#28111) üzenetére


madgie
titán

A tolerancia nincs benne a 21. századi szótárban. Ezzel szemben van hatezer kifejezés a "nekem ehhez jogom van" szinonimáira.
Kötelezettségre sincs találat.

(#28115) Freddy76 válasza Mercutio_ (#28110) üzenetére


Freddy76
addikt

Áruházban a kitett ár kötelezi az eladót, neten az ÁSZF az irányadó, és a legtöbb ÁSZF fenntartja a hibázás lehetőségét. Természetesen a kárt ilyenkor meg kell téríteni, ez elég sokféle lehet. Ha megrendeled, elmész átvenni, és ott derül ki, hogy rossz volt az ár, akkor akár kérheted a két villamosjegyed árát. De itt nem egyértelmű a fogyasztóvédelem gyakorlata, én nem tudok olyan esetről, amikor a fogyasztóvédelem emiatt elmeszelt volna webáruházat, vagy kifogásolta volna az ÁSZF-ek azon rendelkezését, miszerint fenntartják a téves ármegjelölés lehetőségét.

Van amúgy folyamatban egy kártérítési perünk hasonló ügyből kifolyólag: a cégnél a leépített informatikus az utolsó munkanapján átírta a webáruházban szereplő árakat egyes termékeknél. Persze óriási megrendelés-dömping indult, a cég mindenkitől elnézést kért, de nem adta ki az terméket a hibás (alacsony) áron. Ebből ügy nem lett, de az informatikust most perlik nem vagyoni kárra...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28116) Mercutio_ válasza Freddy76 (#28115) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez ügyben egyezik a véleményünk :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28117) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Próbálgattam és a pana 14es tényleg nagyobbat lát mint a kitob 14en.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28118) n.andras74 válasza n.andras74 (#28117) üzenetére


n.andras74
aktív tag

ez a KitObi14-42 14en 5,6 160iso on lőve.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28119) HollyBoni válasza n.andras74 (#28117) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kitobinál asszem Capture One-ban vissza lehet vonni az alap lencsekorrekciót amit a gép csinál, úgy tök nagyot lát csak kicsit torzít, meg vignettál a szélein. :))

Ezt a két képet RAW-ban nem tudnád felrakni valahova?

[ Szerkesztve ]

(#28120) n.andras74 válasza HollyBoni (#28119) üzenetére


n.andras74
aktív tag

A szélén van inkább a difi....most 14en 3,5f 160iso szintén...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28121) n.andras74 válasza n.andras74 (#28120) üzenetére


n.andras74
aktív tag

kitobi 3,5en... 160iso szintén. és ezek a kép szélei természetesen.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28122) ati3x


ati3x
senior tag

Ezzel lőttem két képet az előbb!! :D

(#28123) n.andras74 válasza ati3x (#28122) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Ilyen volt az első gépem...ott vettem ahol most dolgozom. Igaz akkor még Ofotért néven müködött.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28124) madgie válasza n.andras74 (#28123) üzenetére


madgie
titán

Csak nem látszerész vagy?

(#28125) n.andras74 válasza madgie (#28124) üzenetére


n.andras74
aktív tag

de...az lettem.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28126) .mf válasza ati3x (#28122) üzenetére


.mf
veterán

Jóból is megárt a sok :) kicsit rekeszelhetted volna, hogy jobban lássuk

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28127) HollyBoni válasza ati3x (#28122) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyon hülye kérdés lesz, de pont múltkor fogdostam egy ilyen gépet és egyszerűen nem értettem. Ezekkel a rangefinderes gépekkel hogy fókuszálsz? Megsaccolod hány méterre van amit fotózni akarsz, obit odatekered és bízol benne hogy jó lesz? :B

(#28128) atok666 válasza HollyBoni (#28127) üzenetére


atok666
őstag

Szokas szerint, google a baratod :)

Atok

(#28129) HollyBoni válasza atok666 (#28128) üzenetére


HollyBoni
veterán

Így már értem, csak a fényképezőben amit én néztem semmi a keresőben, csak szimplán át lehetett nézni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28130) scarabaeus válasza HollyBoni (#28127) üzenetére


scarabaeus
őstag

A Szmenák amúgy nem rangefinderek voltak. Volt rajtuk egy átnézeti kereső, a fókuszálást viszont a gyűrűkre írt méterskála segítette csak.

#28129: Ezért. :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28131) madgie válasza n.andras74 (#28125) üzenetére


madgie
titán

Na, egy kolléga :)

(#28132) Gondwana válasza madgie (#28131) üzenetére


Gondwana
addikt

(a Dìner Tamàs meg még faludbéli is, nem csak kolléga :) )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28133) madgie válasza Gondwana (#28132) üzenetére


madgie
titán

Várjál, elvesztettem a fonalat :)

(#28134) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kicsit mérges vagyok még pénteken én is berendeltem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28135) tothl válasza ati3x (#28122) üzenetére


tothl
addikt

Nyahaha van itthon ket darab ilyen....kb. ket tekercs filmet ellott peldany... :)

(#28136) |AP|


|AP|
veterán

Megjelentek a fekete Oly obik a mintabolt honlapján. Tényleg ugyanannyiba kerül a fekete, mint az ezüst. Cserébe, viszont az ezüst drágább lett :DDD

(#28137) Mercutio_ válasza |AP| (#28136) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaham, 7k-t rádobtak :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28138) gg72


gg72
veterán

Happy enddel végződött tegnap a Samsung NX1000-es történetem a Stop Shop-os MM jóvoltából: sikerült a szórólapon is meghirdetett szettet (kamera+alap obi+50ezres Feldobox Adrenalin kupon) egy 50-200-as teleobjektívvel együtt megvennem (ezt egyébként csak ebben az MM-ben adták hozzá, sehol másutt). Ráadásul bevittem egy ősrégi, tönkrement mobilomat, ezt beszámították 12000 Ft-ért, plusz volt még egy 2000 Ft-os Saturn-os ajánékkártyám, így fizettem összesen 106ezer Ft-ot a dupla kitért ajándékkártyával (amivel mondjuk nem tudok mit kezdeni) együtt. Szóval nagy a boldogság! :) (Azt csak zárójalben jegyzem meg, hogy az online MM az ártévesztős és elírásos dolgot elintézte egy bocsánatkétő e-Mail-lel, semmi több. De hát ez van, itthon nem nagyon lehet másra számítani.) Ezek után már csak szakmai kérdésekkel traktálnálak majd titeket, az első már itt is van:

Milyen (lehetőleg ingyenes) RAW konverter programot tudtok ajánlani? Azt ugyanis pár fotó alapján leszűrtem, hogy a fényképező JPEG képei magas ISO-n jóval gyengébbek, mint RAW-ban, azok viszont kiválóak.

(#28139) Mr.Csizmás válasza gg72 (#28138) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gimp? ingyenes konverter nagyon nincs, max a gyartok sajatjai, pl. nikon nx capture, olympus viewer, etc

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28140) gg72 válasza Mr.Csizmás (#28139) üzenetére


gg72
veterán

A Samsung-ét kipróbáltam, de nekem sötétebb lett a kép, mint az eredeti. Alapa beállításokkal használtam, de akkor még próbálgatom.
A gimp-et is megnézem, kösz.

(#28141) madgie válasza Mr.Csizmás (#28139) üzenetére


madgie
titán

A Rawtherapee is ingyenes :)

(#28142) jszaz


jszaz
csendes tag

Na, megvolt az első esküvő az OMD-Canon 5D párossal...
Az eredmény: OMD ~ 1600 kép, 5D ~ 200 db kép...
szubjektív tapasztalat: vendégek/ceremóniamester/DJ/videós ennyit még nem foglalkozott a fotós cuccommal mint most:) nagyon sokan odajöttek megnézni-kérdezni:)
A nyakam/vállam nem szakadt le, a zakózseb tökéletes két m43 obi tárolására:)
Használat:
Legtöbbet a Pana 25mm-es, és a 17mm-es Oly volt a vázon. A 45-ös volt a kakukktojás, mivel az 5D-re a 85mm f1,8 volt feltekerve - ezt sajnos DOF ban nem übereli 45-ös - azt hiszem hamarosan kell a 75mm f1,8. Igaz dupla gyutáv, de a 45-ös (a várakozásaimmal ellentétben) nem jött be annyira. Beltérben a 25-ös nagyon jó, kint meg általában van akkora táv, hogy az ekvivalens 150 is jó legyen.
Sebességben teljesen ok volt, amitől féltem, az az akkumulátor volt - egy akku kibírta az előkészületek+ceremónia etapot, a másik meg majdnem végig a vacsit. Végül is csak egyszer kellett egy darabot feltölteni az esküvő közben.




több kép itt: http://eskuvofoto.blog.hu/

(#28143) gg72 válasza madgie (#28141) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, ez az első kipróbálás után sokkal jobb, mint a Samsung saját progija. :K

(#28144) tothl válasza gg72 (#28138) üzenetére


tothl
addikt

Házi kolbászt nem számítanak be ? Mert akkor vennék én is.... :DDD

(#28145) madgie válasza gg72 (#28143) üzenetére


madgie
titán

És még nagyrészt magyar vonatkozású is a program :)

(#28146) gg72 válasza madgie (#28145) üzenetére


gg72
veterán

Na, ezt nem is tudtam. Nagyon szép minőségben alakít át, messze jobb, mint a Samsung sajátja.

tothl: Próbálkoztam, de nem ízlett nekik... :)

(#28147) tothl válasza gg72 (#28146) üzenetére


tothl
addikt

:-D
De tényleg komoly és örülök, hogy megoldódott.. :D

(#28148) gg72 válasza tothl (#28147) üzenetére


gg72
veterán

Hát még én. ;)

(#28149) s7evcsenko válasza Parci (#28020) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Most jöttem az MM-ből... eszük ágában sem volt dupla kitet adni.
Szerintem fel volt készülve az ember, mert nyomta a süket dumát, hogy a dupla kit az 150k, és hogy örüljek ennek a 80k-nak is, mert most már 100k a neten is, és hogy neki ez 110k-ban van és így is bukóban adja... :DDD
Szóval otthagytam a cumót.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#28150) jjeahh válasza jszaz (#28142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

még linkelj néha ide ilyeneket :D flickred nincs?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.