Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#93001) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Off kérdés. Most, hogy nagyon akciós a 60mm makró, milyen árban érdemes meghirdetni 2 év oly garanciával? :B

(#93002) trlala válasza t.imi (#93001) üzenetére


trlala
aktív tag

max 70 sztem

(#93003) t.imi válasza trlala (#93002) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm! Jól leesett az ára @#$# :Y

(#93004) MrChris válasza anorche1 (#93000) üzenetére


MrChris
nagyúr

PAL-ról át lehet állítani NTSC-re, csak akkor nem lesz 25/50fps, valamint majd visszaállításkor már elfelejti a beállításokat.

(#93005) peppe79 válasza MrChris (#92998) üzenetére


peppe79
senior tag

Ohh, köszi! Objektív firmware frissítése is elvégezhető így?

(#93006) MrChris válasza peppe79 (#93005) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, vázon keresztül történik, de még nem találkoztam vele.

(#93007) lugosi válasza t.imi (#93003) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hol látod a legolcsóbban? Én is nézegettem több helyen, de 100-ért látom. Az se rossz ár érte, de ha az itt írt 70-ért lenne valahol, nem bánnám.

[ Szerkesztve ]

(#93008) jaanoo89 válasza t.imi (#93003) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Most nagy Olympus akciók vannak év végéig, utána visszaáll az ára. Talán jövőre lehet egy picit drágábbért is hirdetni, ha jó állapotú és ahogy írtad, 2 év gari van még rá.

(#93009) lugosi válasza MrChris (#93006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én sima 4/3-on csináltam objektív firmware frissítést, de ott úgy ment, hogy számítógépre kellett kötni, és a számítógépen kellett futtatni egy update progit. Örülök, hogy ha m4/3 rendszeren a váz csinálja ezt, valahogy úgy érzem hogy az biztosabb, mint egy usb kapcsolaton keresztül.

(#93010) t.imi válasza jaanoo89 (#93008) üzenetére


t.imi
addikt

Valószínűleg ez lesz a nyerő. Tavaszig megy a fagyasztóba :)

(#93011) Studi válasza lugosi (#93009) üzenetére


Studi
addikt

Az Olympusok esetében a rendszer, használt porgram a mai napig ugyanaz. Gépről a program felmásolja a vázra, és ott elindítja a frissítő programot. Amúgy ez a biztonságosabb: ha direktbe írna a vázra a gép, és mondjuk bármi okból megszakadna a folyamat (megbotlasz a kábelben, áramszünet), akkor kuka a váz, csak a márkaszervíz tudná újraéleszteni. Ha a váz csinálja az egész folyamatot, és van elég energia az akkuban, akkor nem lehet gond. (feltével, hogy nem kapcsolod ki közben a vázat persze)

(#93012) MrChris válasza lugosi (#93009) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy Studi írja, elvileg mindkettő hülyebiztos. Én inkább az opensource-t hiányolom. :DDD ;]

(#93013) Mercutio_ válasza Studi (#93011) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a váz el se engedi indítani a frissítést bizonyos töltöttségi szint alatt :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93014) asdf_ válasza Studi (#93011) üzenetére


asdf_
veterán

ha direktbe írna a vázra a gép, és mondjuk bármi okból megszakadna a folyamat (megbotlasz a kábelben, áramszünet), akkor kuka a váz, csak a márkaszervíz tudná újraéleszteni.

Lehet, hogy mar megemlekeztem errol, de szerintem a vilag cikije es fillerszexualizalas a felsofokon, ha felbeszakadt fw frissites utan valami keptelen felallni. Faek egyszerusegu megoldani, hogy ne igy tortenjek, csupan ketszeres meretu flash tarolo kell hozza (lasd: fillerszexualizalas), amiben a FW van, frissiteskor felulirod az also felet, ha elflashelted es nem tud bebootolni, akkor resteli magat es bebootol a tarolo felso felen levo mukodo FW-vel, ha meg sikeres frissites utan mondjuk 3* felallt a keszulek, akkor az mar biztosan tutijo,, also tarolobol felmasolja a felsobe a FW-t, igy mindkettoben ugyanaz van es keszen vagyunk.

(#93015) aginor válasza asdf_ (#93014) üzenetére


aginor
addikt

Egyes alaplapokon van ilyen, de azokon sem mindig működik jól. Ugyanakkor nem hiszem, hogy egy normál objektívbe dualbios-t szerelnének, annál fontosabb az a két eurocent. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93016) lugosi válasza aginor (#93015) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem még a mai napig fura, hogy egy objektívnek van szoftvere. A 4/3 előtt nikonom volt, ott az objektív élességállítása úgy működött, hogy volt egy kis tengely amit meghajtott a váz, és az állította a fókuszt (annál a kevés objektívemnél ami AF volt).

(#93017) Studi válasza lugosi (#93016) üzenetére


Studi
addikt

No igen. A Lada 2103-ban sem volt szoftver, a gázpedáltól bovden ment a karburátorig, amennyire nyomtad a gázpedált, annyi levegő/porlasztott benzin keveréket engedett a motorba. Hatékony nem volt, mégis sokan imádták.

(#93018) aginor válasza lugosi (#93016) üzenetére


aginor
addikt

Az ember valahogy nem kezeli önálló egységként az objektívet (mivel csak vázzal együtt van értelme), így az is fura, hogy van saját vezérlőszoftvere. :) Amúgy ma már kb. mindennek van, vakunak, távvezérlőnek is, stb.
Nekem még a D80-on volt kuplung, és olyan objektíven is volt, amivel AF csak ilyen vázon volt, de mivel makró volt, így máshol sem zavart annak hiánya. Amúgy egy időben elég sokat ekézték a 4/3-ot, az elektronikus fókuszgyűrű miatt, most meg már lényegében minden natív MILC objektív ilyen megoldással rendelkezik. Változik a világ.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93019) MrChris válasza aginor (#93018) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos még most is ekézni kell, továbbra se eléggé kiforrott, pedig olyan egyszerűnek látszik. Ha meg már van egy ilyen elektronikus gyűrű ami az AF mellett szerintem elég kihasználatlan, akkor lehetne pár más dolog vezérlésére is használni. Pl. adná magát hogy fókusz helyett rekeszvezérlésre.

(#93020) Dr.NX válasza MrChris (#93019) üzenetére


Dr.NX
addikt

Samsung obikon van ilyen tutiság, hogy i-Fn, amivel lehet váltani a fókuszgyűrű funkcióját, rekesz, záridő, ISO, stb. Többi gyártó is átvehette volna.

Elfogadom a sütiket.

(#93021) aginor válasza MrChris (#93019) üzenetére


aginor
addikt

Mondjuk szerintem nem kell ekézni. A funkcióját jól ellátja, a változtatható sebesség extrájával, illetve én szeretem azt, hogy minimális erővel, és folyamatosan lehet tekergetni.
Az extra funkciókkal kapcsolatban van igazságod, és mivel elektronikus, így lényegében bármit rá lehetne programozni, ha akarnák. Szerintem azért nem foglalkoznak vele, mivel ha átállítod manuál módba a rendszert, akkor hirtelen elveszíted a rá programozott funkciót, aminek lehet, hogy nincs dedikált gombja, vagy nincs ráprogramozva másik gombra sem.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93022) theporcupine válasza aginor (#93021) üzenetére


theporcupine
tag

Kell ekézni, mert a Pana bevallottan erős videós funkcionalitással készíti a vázait kezdetektől fogva. Fotózásra jó ez a fókusz, de videózásra alkalmatlan. Úgy, hogy az AF-je szintén alkalmatlan videóra (film készítésnél talán azért a MF és follow focus jellemzőbb). Elég gyakori, hogy más gyártók objektívjeit használják filmezésre, de ez meg más funkciók vesztésével jár (Dual IS). Mi ebben a jó a Panának, hogy nem tőle vesznek objektívet. Én nem értem a szándékot. :W

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#93023) aginor válasza theporcupine (#93022) üzenetére


aginor
addikt

Ez mondjuk igaz, de mivel én fotózásra használom a fotógépet, így nem zavar. ;)
Akkor már jobban zavarnak a hibrid hülyeségek, mint folyamatos rekeszvezérlés, ilyen af gyűrűvel és/vagy fókuszlégzéssel (pl: 10-25).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93024) jaanoo89 válasza Dr.NX (#93020) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Az Olympus PRO obikon az a gomb nem ilyen funkciót lát el?

(#93025) trlala


trlala
aktív tag

Jól értelmezem:
Az oly rc vakuvezérlése csak akkor működik, ha egy kompatibilis vaku rá van dugva a vázra. A második stb vakut akkor vezérli?

(#93026) aginor


aginor
addikt

Kíváncsi leszek az útitervbe bekerült új objektívekre.. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93027) Lassú Víz válasza trlala (#93025) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jól. A saját kis vakuja kell hozzá, mert nem radio, hanem remote az r benne. Fény impulzusokkal vezérel. Újabban van FC-WR és FL-700 WR páros, ami már rádiós. Viszont töredék áron van a teljesen jól működő Godox X1T-O és bármelyik godox vaku páros.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#93028) trlala válasza Lassú Víz (#93027) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi.

(#93029) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

#93026: énis. Ez vajon hány kilós lesz:F?

(hint: a "kicsi fekete" közel 1 kiló és 1300€)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93030) trlala válasza t72killer (#93029) üzenetére


trlala
aktív tag

Szorozd meg 2-2,5-del a "kicsit". Árban is, tömegben is.
:))

(#93031) t72killer válasza trlala (#93030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha csak 2-vel kell majd szorozni és nem 2.5-tel, akkor versenyképes lesz pl a sony 200-600-assal.

#93032:
A madaras szakma sajnos ilyen, sose elég a fókusztáv, 800mmekv-el egy reális 20m tárgytávolsággal nem pinty hanem egy nagyobb vadliba tölti meg a képet. A fókusztáv mellé meg nem árt valami értelmezhető blendenyílás is, ami meg ugye masszív üveg...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93032) vond válasza t72killer (#93029) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindkettő túlárazott és dögnehéz. A 100-300 II fél kg, és kijön 3 darab a 100-400 árából. Oké, az Leica, de az a +100 (200) mm nekem nem érne meg ennyit. Főleg úgy, hogy valószínűleg a 100-400 is f/5.6 körül jár 300 millin, vagy akár még fölötte is. :N Az az Olympus ágyú meg egy vicc. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#93033) aginor válasza t72killer (#93029) üzenetére


aginor
addikt

Hááát, ha tippelnem kellene akkor legalább 1,5-2 kiló, árban 1misi, de én nem értek a lovakhoz. :U

Mondjuk az útitervben van két érdekes (és talán ésszerű) objektív is, a 100-400 és a 12-45 személyében. Speciel az előbbi nem érdekel, mivel a 40-150+2x és majdnem ott vagyok, viszont az utóbbi izgalmasnak hangzik, és az F4 miatt remélem jó ára is lesz, bár az még kérdéses, hogy mit ért az Olympus az "ultra kompakt" alatt és hogy ez majd mennyire fogja elvinni az árát.

vond: azért a fényerő nem minden. A rajzolat is számít, plusz az építési minőség. Lehet a 100-400 5.6-on jobban karcol mint a 100-300 F8-on. :U Ettől még valóban erősen túlárazott a 100-400, de nem biztos, hogy csak a Leica plecsni miatt.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93034) t72killer válasza aginor (#93033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Lehet a 100-400 5.6-on jobban karcol mint a 100-300 F8-on."

Erre nagy tételben mernék fogadni:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93035) vond válasza aginor (#93033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, valószínűleg jobb rajza is van, de mégiscsak háromszor annyiba kerül és kétszer olyan nehéz. Valakinek biztos belefér így is. Ennél az obinál sem én vagyok a célközönség. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#93036) trlala


trlala
aktív tag

Mondjuk nem értem a gyártókat: hogy ha egy lencse nem nagy fényerejű, az szükségképpen gyengébb minőségű is. Ellenpélda a Leica: az M-es lencséiből egy csomó van nagy fényerővel is meg kis fényerővel is. Az utóbbi minőségben semmivel sem rosszabb az előzőnél. Talán az új 12-45 Oly rácáfol majd erre: kicsi lesz és kitűnő minőségű.

(#93037) t72killer válasza trlala (#93036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Piaci logika. A nagyobb fémyerőnek más előnyei is vannak, tehát a pénzesebb vásárló inkább azt veszi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93038) trlala válasza t72killer (#93037) üzenetére


trlala
aktív tag

Meg hátránya is: böszme nagy. Az utóbbi évek bokeh fétise táplálja a hozzáállást (amit a gyártók gerjesztenek).

(#93039) vond


vond
MODERÁTOR

Tegnap este volt pár percem pöckölgetni a G9-et. Idáig is odáig voltam a jó MFT stabiktól, de ez megint egy másik szint. 14 (28) mm-en kajakra kitartottam 4-5 másodperces expókat. WUT? :Y

Videóban az IS Lock szintén áll leejtős kategória. De ezt kikapcsolva, maga a sima Dual IS (2) is büntet. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#93040) t72killer válasza trlala (#93038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom DOF fetish-t akartál írni;). Érdekes, ez 30 éve adott volt...

#93039: bizony :R , lassan leejted a gépet és az ibis korrigál :DDD.

#93041: értem :R. Na az nem csak a rekeszértéktől függ.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93041) trlala válasza t72killer (#93040) üzenetére


trlala
aktív tag

Azt akartam írni, amit írtam.
:)

(#93042) kovsol válasza t72killer (#93029) üzenetére


kovsol
titán

Egy kiló az még teljesen kellemes :)

May the Force be with you!

(#93043) aginor válasza vond (#93035) üzenetére


aginor
addikt

Egy szint fölött már irreálisan sokba került a fejlődés, és ez mindenre igaz az autóipartól a fényképezésen át a vendéglátásig és a sportolásig bezárólag. A 12-60 Leica is vagy két és félszer drágább a sima kiadásnál, de a képminősége nem jobb annyival.

trlala: ebben mondjuk egyetértek, és már többször is hangoztattam, hogy a 4/3-ból hiányzik az F4-es tele sor, ahogy az F4-es zoomok is (a 12-100-től és a 300mm/f4-ektől most nagyvonalúan tekintsünk el). Szerintem van egy olyan réteg, aki nem igényli a nagy vagy extra nagy fényerőt, de a szép rajzolatot és jó építési minőséget igen, viszont nem szeretne/tud fél misit csengetni objektívenként, ha a kittről továbblépne.

t72killer: ez jó volt: "lassan leejted a gépet és az ibis korrigál" :C :DD

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93044) vond válasza aginor (#93043) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én ismét csak azt tudom mondani, hogy nekem egy olcsó nagylátó hiányzik nagyon. Mondjuk egy 7-14 f/5.6-tal, fele annyiért. ;]

Nem, nem akarom/tudom a halszemeket kiegyenesíteni. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#93045) aginor válasza vond (#93044) üzenetére


aginor
addikt

Én már a 9-18 RII-vel is megelégednék. :K Amúgy fix F4-es nagylátó sincs a rendszeren (a Pana 7-14 nem számít az ára miatt). Egy 7-14, 8-18 F4-nek kellene kicsivel több, mint fele annyiba kerülnie, mint a 2.8-as pro-nak, bár látva a 9-18 árát, igazából esélytelen. :(

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93046) vond válasza aginor (#93045) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt én sem értem, hogy mi kerül azon a 7-14 f/4-en ennyibe. Szemetek. :((( Pedig néha nagyon jól jönne. De ennyiért akkor se venném meg, ha bőven lenne ennyi pénzem. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#93047) aginor válasza vond (#93046) üzenetére


aginor
addikt

Igazából ennyiért nincs értelme. Oly 7-14 kb. 4kiló, Leica 8-18 340k, ez meg 320. Nem is értem. Valószínűleg úgy felejtették az árát és még nem esett le senkinek, hogy nem ér többet 250k-nál. Ha döntenem kellene hogy ez vagy 20k-val többért a Leica, még gondolkodnom sem kellene rajta.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93048) vond válasza aginor (#93047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Közben meg egy Canon 10-18-at 70-80 ezerért hozzádvágnak.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#93049) peppe79 válasza vond (#93044) üzenetére


peppe79
senior tag

+1

Anno sokat töprengtem rajta, hogy vegyek-e egy használt 4/3-os, Oly 7-14-est, de a 800 grammos súly, és a cca. 100-120 ezres ár aztán eltántorított tőle. Annyira azért nem létszükséglet nekem a nagylátószögű, de néha jól jönne. Kár, hogy nincs a szortiban egy olcsóbb, "igénytelenebb" változat. :(

(#93050) aginor válasza vond (#93048) üzenetére


aginor
addikt

Az igaz, bár mondjuk a dedikált Milc objektívek ott sem ilyen olcsóak. De amúgy én már gondolkodtam rajta, hogy ha amúgy lenne egy adapterem elfekvőben hozzá, akkor megérné kipróbálni tájképelni.

peppe79: volt mostanában egy eladó 120k-ért. Megmondom őszintén, ilyenkor örülök, hogy nem volt pénzem rá, mert már nem lenne. Mert bár nagy és nehéz, de ha kellően jó lenne az ára, akkor simán kipróbálnám (nem, a 120k nem elég jó hozzá sajnos).
Amúgy néha csodálkozom, hogy egyik-másik 4/3-os objektív milyen árakon megy, ahhoz képest, hogy a rendszer halott.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.