Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58001) eeXaa válasza |AP| (#57981) üzenetére


eeXaa
addikt

...a két váz tudásban eléggé egy szint, persze a stabi biztos hiányozhat...
..miért nem próbálod meg a gx7-t? Uk. Dealt találsz 400 font alatt az új 14-42 vel.. megy most a kiszórás... abban minden földi jó egyesűl .... :)

(#58002) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

T. Olvtársak!

Kérlek benneteket, segítsetek eldönteni EM5 vs EM10!
Időjárás-állóság és 5 tengelyes stabi, vagy 3 tengelyes stabi és e-első redőny?
Shuttershock bizony előjött jelenlegi EPL-5 + hosszabb gyútávú objektíveimnél.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#58003) .mf válasza ijjen nincs (#58002) üzenetére


.mf
veterán

Használnád-e az időjárás-állóságát? Olyan obival használnád, ami időjárás-álló? (Jelenleg: 12-50, 60 macro, 12-40 Pro és 40-150 Pro)
Ha előbb jelent volna meg, az EM10-et választottam volna. A wifis távirányíthatóság wifis élőképpel, a live comp és az elektromos első redőny fícsöröket többet használtam volna eddig, mint az időjárás-állóságot, amit eddig konkrétan egyszer sem. A stabiban pedig csak videóban jön elő a különbségből valamennyi, de egyik váznak se a videó az erőssége.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58004) eeXaa válasza ijjen nincs (#58002) üzenetére


eeXaa
addikt

Milyen teléid vannak?

(#58005) Lassú Víz válasza ijjen nincs (#58002) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Legolcsóbb az 1/8s rázkódásvédelem bekapcsolása. Most már biztosan kivárnám az E-M5 új verziójának megjelenését, hacsak nem esik ki eleve az ára miatt. A kettő közül szerintem is az E-M10 a jobb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58006) madgie válasza Lassú Víz (#58005) üzenetére


madgie
titán

törölve, reggel van még.

[ Szerkesztve ]

(#58007) Degeczi válasza ijjen nincs (#58002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Korábban többször volt már erről itt szó, és a többségnek egyértelműen az EM10 a jobb választás.
Ha nincs szükséged időjárásállóságra, még hátrányt is jelent, mert a szigetelés miatt kevésbé érezhető a gombok nyomáspontja.

(#58008) Studi válasza Degeczi (#58007) üzenetére


Studi
addikt

"a szigetelés miatt kevésbé érezhető a gombok nyomáspontja"

Ezt kár a szigetelésre fogni,egyszerűen szarok lettek. Az E-5 is szigetelt, mégsincs baj a gombokkal rajta. Az E-M1 is jobb lett. Az E-M5-ön ezt elqrták, de nagyobb baj egy vázzal sose legyen. :)

(#58009) Studi válasza .mf (#58003) üzenetére


Studi
addikt

Puhányok vagytok! :D Az E-M1 második éles bevetése a Mikulás Rally volt, végig szakadó esőben. Jól szolgált! :R :K

Amúgy igen, az időjárásállóság csak akkor lehet érv, ha a használt obi is tudja. Én is gondolkodtam az E-M5 vs. E-M10 témán annó, nekem a WIFI, és az AA filter nélküli szenzor miatt tetszett jobban az E-M10. De végül lett jóárasított E-M1. :DDD

(#58010) Mercutio_ válasza Studi (#58009) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi lesz a GX7 - tel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58011) Studi válasza Mercutio_ (#58010) üzenetére


Studi
addikt

Mivel nem kell instant pénz semmire, engem nem zavar, ha ebben áll. Egyelőre marad minden, vagyis a 12/2-t szeretném eladni, de azért nem kapkodnak. :(

(#58012) Degeczi válasza Studi (#58009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"AA filter nélküli szenzor miatt tetszett jobban az E-M10"

Nem tudom, erre van-e már egyértelmű infó, mert korábban maga az Olympus képviseletek is zavarodottak voltak a témában

(#58013) Studi válasza Degeczi (#58012) üzenetére


Studi
addikt

Kéne összehasonlító képeket lőni, de E-M10-em épp nincs otthon. :DDD

Az igazat megvallva még az E-M1 - GX7 összehasonlításban sem mélyedtem el ennyire, egész más szituációkban használtam őket, így nem éreztem rá a különbségre. Elvileg az én párosom is azonos szenzorral szerelt, csak az E-M1 filter nélküli. Majd ha lesz temérdek időm megpróbálok pár azonos obi/azonos szitu képpárt lőni a két vázzal.

(#58014) Ear001 válasza jjeahh (#57969) üzenetére


Ear001
addikt

Irígykedsz mi?

Jó kis túlhúzott vízfesték effekt, Olympuszul Drámai Színek. Amikor először megnéztem, arra gondoltam minek egy ilyen a kamerába, de mivel a jpg mellé lő egy RAW-ot is, gondoltam mit vesztek vele, aztán egészen megszerettem. Nekem kicsit olyan, mint azok a kézzel festett, porrá retusált portrék, amiket vándorfotósok csináltak, és még látni néhányat régi parasztházakban. És szerintem egy Porschenak is jól áll:

ijjen nincs Én is ezen agyaltam, de a 10-es egyszerűen túl kicsi volt nekem, alapvetően ez döntött az 5-ös mellett.

[ Szerkesztve ]

(#58015) jjeahh válasza Ear001 (#58014) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Porschenak tényleg jól áll :K

más: -25 fok hideg van most nálunk, sztetek a g3-at megviseli ha kiviszem egyet kattogni? :D annó az olympus kompaktom kijelzője hasonló időben magától berepedt és elkékült :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58016) Studi válasza Ear001 (#58014) üzenetére


Studi
addikt

Ennek a Porschének mi nem áll jól? :R :K

(#58017) jmakk válasza Degeczi (#58012) üzenetére


jmakk
őstag

Nincs AA filter. Nekem is és madgie-nek is volt E-M10. A pana 20/1.7-tel lehetett ezt jól látni. Konkrétan szétkarcolta a szenzort. Néha a moire is bejátszott. Majd mindjárt jön madgie és megerősít...

Studi: az anyós. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58018) mano42 válasza jjeahh (#58015) üzenetére


mano42
aktív tag

Pesti rokon felhívja aszékely komát:
-hogy vagytok, minden oké, nem fáztok?
-kicsit kezd hüvös lenni, le kellett tűrjem az ingem újját.
-hány fok van nálatok?
-kb 6
-de a tévében azt mondták, hogy minusz 25.
-hja, lehet kint.

: :Y

Szerintem ha jó meleg táskában tartod és nem veszed elő, nem lesz baja :)

(#58019) ati3x válasza jjeahh (#58015) üzenetére


ati3x
senior tag

Semmi baja nem lesz.. :) Persze vigyél pótaksit, ha sokáig kint leszel.. Én az E-pl1-el voltam kint -18-19 fokban 3-4 órát.. Olyan hideg volt, hogy az alu állványt csak váltott kézzel tudtam vinni, mert még a téli kesztyűn is átsugárzott a hideg.. :) Arra viszont figyelj, ha visszamész a melegbe a párakicsapódás gond lehet.. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor valami nagyobb visszazárható zacsiba rakod, és kinyomod a levegőt amennyire lehet..

(#58020) Degeczi válasza ati3x (#58019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, érdemes még mielőtt a lakásba visszamennél, a hidegben kivenni az akkut (és a memkártyát, ha sürgős a letöltés), majd a bezippzárazva hagyott táskában hagyni, h órák alatt lassan fölmelegedjen, így nem lesz gond a párakicsapódással

Egyébként annyit mondták már, milyen kicsi az M10, h nagyon kellemes meglepetés lett, az átlagosnál nagyobb kezemben mennyire jól használható, még kesztyűben is

(#58021) arn


arn
félisten

buek :) csak en melozom?

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58022) Parci válasza jjeahh (#58015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

-25? wow. hol volt ennyi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58023) Lassú Víz válasza ati3x (#58019) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A kinti levegőnek eleve kicsi a páratartalma mert kint qrva hideg van. A lényeg, hogy a benti meleg és ezért párás levegővel ne érintkezzen a kintről bejövő és szintén qrva hideg váz. Tehát nem kell a levegőt kinyomkodni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#58024) Ear001 válasza Studi (#58016) üzenetére


Ear001
addikt

A kettesből hármasba váltás. Nincs rugó, ami középső síkba húzná a váltót, ezért állandóan keresgéled, hogy éppen merre keversz vele. Amúgy korszakának messze legjobb veteránja, amit próbáltam, ez tényelg használható akár minden nap, strapabíró, kényelmes de sportos mai szemmel és seggel is. Probáltam hasonló korú és állapotú Ferrari 308-ast, az se rossz, de törékeny játékszer ehhez a 911-eshez képest, Jaguárokról, Mercikről, Audikról meg ne is beszéljünk...

(#58025) jjeahh


jjeahh
nagyúr

jaja, zacsizok amióta lehullt az első hó :)

Parci: Erdély, Csíkszereda, most is ilyen hideg van, full fehér minden, és közben vakítóan süt a nap :D a fene vigyel el, hogy a haverok nem akarnak kijönni, pedig most kva fotogén minden :((( :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58026) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Pana objektívet külföldi (EUs) vásárlás esetén lehet itthon gariztatni?

Köszi,
G.

(#58027) Studi válasza Ear001 (#58024) üzenetére


Studi
addikt

Hozzá tudnék szokni. :)

(#58028) Studi válasza rattan (#58026) üzenetére


Studi
addikt

Ha eladó által lepecsételt EU-s a garipapír akkor minden bizonnyal. Az e-bayes vásárlásoknál viszont figyelni kell, főleg az angoloknál sok a távolkeletről importált, kitből bontott cucc, azokkal nemigen lehet mit kezdeni az itthoni szervízben.

(#58029) Parci válasza jjeahh (#58025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaa, úgy már értem. "itthon" csak -20 lesz, ma éjjel, azért csodálkoztam. nálunk a pilisben -12 volt reggel. strandidő :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58030) rattan válasza Studi (#58028) üzenetére


rattan
csendes tag

Köszi,

Elsősorban Amazont néztem, illetve mivel sokat járok németbe az ottani Mediamarktban is szoktam figyelni az akciókat.

Üdv,
G.

(#58031) madgie válasza Parci (#58029) üzenetére


madgie
titán

-17 volt nálunk reggel, jó, hogy jól megpakoltam estére a cserépkályhát :)

(#58032) jjeahh válasza madgie (#58031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, na kijártam vásárolni, nem is olyan vészes, majd viszek páleszt :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58033) madgie válasza jjeahh (#58032) üzenetére


madgie
titán

Itt már csak mínusz hét van meg napsütés, kint is vagyok a kutyával az udvaron :))

[ Szerkesztve ]

(#58034) jjeahh válasza madgie (#58033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mit itattál szegénnyel :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58035) Studi válasza jjeahh (#58034) üzenetére


Studi
addikt

"szegény nyal", ha jól látom. :DDD

(#58036) madgie válasza jjeahh (#58034) üzenetére


madgie
titán

Épp végignyalta az arcom :)

(#58037) Mercutio_ válasza jjeahh (#58025) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a csajok az esti buliba simán elmennek rövid szoknyában :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58038) m3ss válasza Ear001 (#58014) üzenetére


m3ss
veterán

ahh...gyonyoru ez a kocsi. ezek a 80-as evek kornyeki 911-ek...rosszul vagyok toluk :O
tenyleg nagyon toljak a segguket?

ja most latom ez nem is az offolos topic. mondjuk a porsche sokkal jobb tema, mint ezek a koromnyi szenzoros.... :P :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58039) Studi válasza Mercutio_ (#58037) üzenetére


Studi
addikt

Ne is mondd... Az imént láttam egy kolleginát, botrányosan rövid szoknyában, még botrányosabban hosszú combokkal! :R :K

(#58040) eeXaa válasza m3ss (#58038) üzenetére


eeXaa
addikt

...mégis a fullfrém dslr-ek döglődnek, vagyis képtelenek 1 ről a 2 re lépni.... hamarosan ki is halnak :DD :))

(#58041) Mercutio_ válasza Studi (#58039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Panaszkodsz vagy dicsákszel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58042) m3ss válasza eeXaa (#58040) üzenetére


m3ss
veterán

nem is baj, csak legyen jo aron sony ff milc. amugy a7 vajon van olyan af sebessegben mint egy fuji xm1+27 f2.8?
vmi a7+sony 55 1.8 + vmi olcsobb 3d party 15-30 2.8 szeruseg milyen jo szett lenne. mas nem is kellene :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#58043) Mercutio_ válasza m3ss (#58042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legutóbbi talira ha jöttél volna összenézhetted volna őket.
De ha megkéred lenan-t szerintem össze tudtok futni megnézni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58044) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Helló!

Köszönet mindenkinek a hozzászólásokért!
Azt hiszem EM10 lesz, félek a suttersokktól... Cseppállóság nem túl fontos...
Pana 100-300 és 45-150nél is tapasztaltam remek ss jelenségeket reciprok záridők környékén, felette nem és érdekes alatta sem.
Köszönöm még egyszer a tanácsokat!

(#58045) Studi válasza ijjen nincs (#58044) üzenetére


Studi
addikt

Ha van rá lehetőséged kérd ki a Mintabolttól egy hétre, a 100-300-al fogni már nem biztos, hogy olyan kényelmes lesz. És a 100-300-ra ugye nemigen van állványgyűrű. :(

(#58046) hegyimorc válasza Studi (#58045) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Vesz rá egy markolatot is.

EM10-t még nem próbáltam, de EM5-ön markolattal kellemesen fogható a 100-300

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58047) Studi válasza hegyimorc (#58046) üzenetére


Studi
addikt

De az E-M10 markolata sem olyan, mint az E-M5 markolata, azt ne feledjük. :) Persze tovább lehet menni, mert az E-M5 és az E-M1 markolata sem olyan, mint a G6 markolata. :DDD

(#58048) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Az EPL5 jó fogással rendelkezik a 100-300-al. :DDD

(#58049) hegyimorc válasza Studi (#58047) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Kérdés, hogy számít-e egyáltalán? Merthogy egy ekkora lóbaszó obit már nem a váz tart, hanem a bal kéz. :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58050) Lassú Víz válasza Studi (#58039) üzenetére


Lassú Víz
őstag

December 19 óta nem láttam kolléganőt (kollégát se) :P

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.