Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28301) Marseille199 válasza jjeahh (#28298) üzenetére


Marseille199
senior tag

Vagy a minoltát még meglesném. Szerintem élesebb 1.8-on, mint a zuiko :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28302) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#28293) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most vettem Pentacon 50/1.8-at,de meg adapter hijan nem tudom tesztelni. Ha neked az van mar szivesen odaadom tesztre. Illetve van Helios 58/2.0 is

[ Szerkesztve ]

(#28303) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az igen szomorú egyébként tényleg az, hogy kb. fél perc megtenni egy bejelentést egy hatóságnál, aki aztán hónapokon át vegzál egy céget. higgyétek el, tapasztalatból beszélek. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28304) Mr.Csizmás válasza Parci (#28303) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jegyezzuk meg, hogy az ar a grafikus promo jpg-n is el volt irva, meg alatta a leirasban is, a html kodban, plusz a fekete es feher is ugyanugy el volt arazva. 4x elarazas sztem nem baki. de seems legit :U

(#28305) Studi 50-50 esely szinten lehetseges.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28305) Studi válasza Mr.Csizmás (#28304) üzenetére


Studi
addikt

Vagy csak nem az hibázott, aki a honlapot készítette, hanem az, aki átküldte neki az excelt, hogy milyen árakat tegyen ki. :U

(#28306) Parci válasza Mr.Csizmás (#28304) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

studinál a pont. és én amúgy sem a mm-t védem mindenképp, csak annyit akartam mondani, hogy ez a "nyomjunk fel minden céget bátran, ha hibázik, fél perc az egész" a túloldalról egy méretes kékeres és egy vedd fel a szappant cuppogós kombinációja :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28307) Mr.Csizmás válasza Parci (#28306) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

oke torzsfonok :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28308) MrChris


MrChris
nagyúr

Egy láma kérdésem lenne, a G3 nem a GH2 módosított szenzora ugye, mint a G5 esetében?

(#28309) Parci válasza MrChris (#28308) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem bizony

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28310) MrChris válasza Parci (#28309) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak a fénykép minőségét nézve jobb a G3 mint a GH2? Gondolok itt elsősorban a színvisszaadásra, dinamikára. Volt GH2-m, de eladtam, számomra kiábrándító volt a fotóminősége. A bőrszínt nagyon furcsán adta vissza, a natúr fenyő árnyalataival se boldogultam a rawozáskor, meg még sorolhatnám... (tudom a 'panamantrát' videója nagyon jó... de azért zászlóshajó fényképezőgép is volt ez egykor :) Most keresek gépet és az egyik jelölt a G3 lenne másik az Oly E-P2, PL2, P3.

(#28311) MLaca válasza MrChris (#28310) üzenetére


MLaca
őstag

panáknak nagyon nem erőssége a jpeg, raw-ban is kell matatni rendesen, mire megvannak a színek.

http://mlzphoto.hu/

(#28312) MrChris válasza MLaca (#28311) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gh2-nél hiába matattam. Nálam sok a natúr fenyőbútor és azon nagyon elvérzett. Ha sikerült egy elfogadható színt kihozni, akkor a többi tárgy sínylette meg. Legjobb lenne kipróbálni itthon egy G3-t beválna e.

(#28313) b.vr válasza Freddy76 (#28271) üzenetére


b.vr
őstag

+1

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#28314) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#28302) üzenetére


jjeahh
nagyúr

már megrendeltem a zuiko-t, úgyhogy mindegy...de köszi :) erről, ha váltok más obira, akkor az már valszeg nem manuál lesz, hanem mondjuk oly 45/1.8. ahogy látom, ezen az öreg zuiko-n a rekeszgyűrű van hátul, és a főkusz elöl...ha így van, kíváncsi vagyok, mennyire kellemetlen...heliosnál pont fordítva volt, és ha a vázat a tenyeremre fektettem, pont kényelmesen elértem a fókuszt, rekeszt meg úgy is ritkábban állítok

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28315) jjeahh válasza jjeahh (#28314) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocs a dupláért, akkor már beruházok végre a kis metz vakura is, kérdés: ez teljesen kompatibilis e-p1-el, igaz? én csak a beépített helyett venném (ami nincs), így tökéletesen elég lenne

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28316) Studi válasza jjeahh (#28315) üzenetére


Studi
addikt

Keress inkább 36-ost, 10-15k körül szokott lenni nálunk, és nagyobb, de főleg dönthető a feje.

(#28317) jjeahh válasza Studi (#28316) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de kompatibilis nem? ja a nagyobb nem sokkal drágább, viszont pont ez a bajom, túl nagy a kis oly-n, és a méretért cserébe nem kapok semmi többletet, amit kihasználnék...vagyis, ha lenne beépített, valószínűleg nem is törném a fejem vakuvásáron

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28318) Schanyee válasza MrChris (#28312) üzenetére


Schanyee
senior tag

ha pesten vagy és kíváncsi vagy milyen a g3, lehet tudok segíteni hogy kipróbáld. Amióta a vizsgákkal végeztem jobban ráérek :) . Egyébként az újabb pana gépekbe meg a gh2 szenzorát rakják, szóval kétlem, hogy jobb lenne a g3.

(#28319) Parci válasza MrChris (#28310) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a gh2 képminőségével nem voltál elégedett, akkor jelenleg a gh3-on kívül meg se próbálj más pana vázat. és a gh3 sem biztos, hogy tetszene.

(persze személyes véleményem, hogy kutya baja ezeknek a vázaknak/szenzoroknak)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28320) Mercutio_ válasza Schanyee (#28318) üzenetére


Mercutio_
félisten

A szenzor a gh2-é letiltott multi-aspi-val, de az előtte lévő szűrőn talán és a váz jpg-motorján biztosan reszeltek.
És ha jól emlékszem ISO 100-400 között lényegesen jobb a G5 szenzora.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28321) Parci válasza Mercutio_ (#28320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"És ha jól emlékszem ISO 100-400 között lényegesen jobb a G5 szenzora."

tekintve, hogy ugyanarról a szenzoralapról van szó, egész biztosan nem "lényegesen" jobb, maximum valami 5600%-os nagyításban a bal alsó pixelt mikroszkóppal néző, majd a hangosan "áhá!"-t kiáltó emberi értelemben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28322) jmakk válasza Parci (#28321) üzenetére


jmakk
őstag

Apropó G5. Éppen a vásárláson töröm a fejem. A szigetországban most adnak a kithez egy 45-150mm teleobit. Nekem erre biztos nem lenne szükségem. Ha valakit érdekelne egy ilyen obi, akkor dobjon egy privátot. Szerintem az otthoni ár (kb. 90e Ft) feléért midnketten jól járnánk. :K

(#28323) Mercutio_ válasza Parci (#28321) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mármint a G3-hoz képest, az lemaradt :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28324) Parci válasza jmakk (#28322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyiért lesz rá vevőd (még én is megremegtem egy pillanatra), de szerintem ne add el. lehet, hogy most a polcra teszed, de aztán le fogod venni róla idővel.

Mercutio: ott már valóban van különbség, de ez elhanyagolható a gyakorlatban, szerintem. a 12 mp-es lapkák után volt egy nagyobb ugrás, azóta csak a polír megy, de persze minden javulás jó dolog. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28325) jmakk válasza Parci (#28324) üzenetére


jmakk
őstag

Semmi bajom nem lenne vele, csak nekem a 100-300mm-ra fáj a fogam. Sajnos természetbu*i vagyok, oda meg az ekv. 300mm nem sok mindenre elég. :DDD
Így viszont ezt az összeget beleforgathatom majd a 100-300mm árába.

(#28326) jjeahh


jjeahh
nagyúr

erre senki? :B nem lenne olyan sürgős, csak félek, hogy elkapkodják előlem, mint a tegnap a planar obit :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28327) Parci válasza jmakk (#28325) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor tényleg fölösleges :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28328) MrChris válasza Schanyee (#28318) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi szépen! Otthon szeretnék egyet kipróbálni, hogy milyen... ahhoz meg tényleg kölcsönbe kéne egy, lehet ez már nem megoldható.

(#28329) MrChris válasza Parci (#28319) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos nem voltam elégedett. Ezt a véleményemet alátámasztotta a dpreview is, de persze azt mi nem fogadjuk el. :) Csak 'néha' van olyan színvilág amire azt kérdem, ez mi?
Viszont a G3-at képileg jónak találják, gondoltam hátha.

(#28330) Warter


Warter
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy mi a GX1 töltőjének a típusa illetve, hogy milyen aksi kell bele pontosan? :R

(#28331) scarabaeus válasza Warter (#28330) üzenetére


scarabaeus
őstag

Akku: DMW-BLD10E
Töltő: Panasonic DE-A94

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28332) jszaz


jszaz
csendes tag

újabb játszótéri m43:)

(#28333) FEDman válasza jszaz (#28332) üzenetére


FEDman
addikt

Ó ez a visszafojtott néma játszótéri "feszültség" a szereplők közt!
Piszok jó kép lett, kicsit irigykedem is. :D

(#28334) zolnagy válasza MLaca (#28311) üzenetére


zolnagy
őstag

Melyik belépő milc jpg motorja jó? Pl. Panasonic összehasonlítva Olympussal. Illetve hogy viszonyul egymáshoz a Pana vs Oly 14-42 kit obi?

(#28335) arn


arn
félisten

csinaltam par kepet a gyori arvizrol: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28336) eeXaa válasza MrChris (#28329) üzenetére


eeXaa
addikt

..milyen WB beállítást használtál?

[ Szerkesztve ]

(#28337) macri810


macri810
csendes tag

Üdv!

Lehet, hogy nem ide kéne irnom, de ahogy látom itt elég sok szakembert találok. 50-60.000 Ft-ig szeretnék kompakt fényképezőgépet venni. Leirnátok a TOP 5 legjobb ár/érték arányú gépet?
Köszönöm!

(#28338) HollyBoni válasza macri810 (#28337) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#28339) Schanyee válasza MrChris (#28328) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kölcsönbe amíg ráérek nem szívesen adnám mert végre fél év után újra van időm használni. Vagy ha esetleg amikor elkezdek dolgozni remélem 1-2 hét múlva akkor hétközben még lehet róla szó. Ha adsz valamit te is kölcsön addig míg nálad lenne és neked így jó akkor a többit privátban beszéljük meg. A hétvégén ritkán vagyok netközelben, de időnként felnézek ide.

(#28340) hegyimorc válasza jjeahh (#28317) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nyugodtan megveheted a 24-t, jó lesz. Nekem volt korábban, pont azért vettem, mert pici és könnyű. (Ha nagyobb kell, akkor viszont tényleg érdemes valami rendeset venni, nekem erre az 50-es volt ... illetve ez még most is megvan)

Rég jártam itt, ami azért is van, mert az X100 és OMD mellett nem is igazán érdekel mik jelennek meg mostanában a piacon, sőt az se nagyon, hogy a közeljövőben mik lesznek. Jól elvagyok ezekkel, nem kell új csingilingi :)

Illetve új játék mindig van, most épp ez, bár félig off:

(Azért féloff, mert OMD-vel készült :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#28341) rbalint88 válasza hegyimorc (#28340) üzenetére


rbalint88
addikt

Wow, szépséges! Cross Race SL :)
ha aszfalton használnád, van egy pár Schwalbe Ultremo-m óccóér'. Bolti ára 20/db... 195 grammos gumi.

(#28342) jjeahh válasza hegyimorc (#28340) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, akkor vaku is megrendelve... :)) ezzel le is állok egy kicsit, mert csak a héten már kb 400 dolcsi ment ebayre... :DDD jövő hónapban majd valszeg veszek még valami fényerős telét meg pár derítőlapot, és egyelőre ennyi...valamikor össze is kell szoknom a cuccokkal :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28343) Parci válasza hegyimorc (#28340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

be is b@szna, ha egy x100 + e-m5 páros mellett azon kattognál, hogy mire upgrade-elj! :Y ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28344) Mercutio_ válasza Parci (#28343) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rabimiki? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28345) Gondwana válasza Mercutio_ (#28344) üzenetére


Gondwana
addikt

Nàla a downgrade a gyakoribb :)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28346) Superbad


Superbad
tag

Tapasztalati emberektől kérdezem, a 14-45 fókuszgyűrűje könnyen járó, vagy hasonlít inkább a 20mm-eséhez?

(#28347) MrChris válasza eeXaa (#28336) üzenetére


MrChris
nagyúr

A LR-ban kísérleteztem kis lépésekben többek közt a WB módosításával. 10 éve használok digit gépet sok-sok éve rawban fotózom, elsősorban pont a WB miatt.

(#28348) MLaca válasza Superbad (#28346) üzenetére


MLaca
őstag

kicsit szorulós fajta.

http://mlzphoto.hu/

(#28349) Superbad válasza MLaca (#28348) üzenetére


Superbad
tag

Köszi! Akkor felejtős. Kellene nekem egy obi amin sikamlós a fókusz. :)

(#28350) MLaca válasza Superbad (#28349) üzenetére


MLaca
őstag

hát, ha ezért nem veszed meg....

http://mlzphoto.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.