Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85001) scarabaeus válasza topikk (#84998) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ez egy igen elterjedt probléma, van, hogy "hardveresen" futottam bele panorámakészítés közben (Samsung EX1-en egy tárcsán volt a két funkció, az időzítő és a bracketing), a Pana GX1, GM1, GM5 simán csak menüben teszi együtt kiválaszthatatlanná őket, így én is, korábban rádiós távkioldót, a GM1 óta pedig telefonos vezérlést használok. Még ha nem is kell sokféle expozíció, akkor is, hogy se én ne legyek a halszem látómezőjében, sem az árnyékom. Úgy tűnik, valahogy nem merül fel a gyártókban az időzítős sorozat létjogosultsága.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#85002) |AP| válasza Studi (#85000) üzenetére


|AP|
veterán

én a telefonos app távkioldót használtam sokszor állványról. Egész megbízhatóan működik, nincs vele sok macera.

(#85003) b.vr válasza |AP| (#85002) üzenetére


b.vr
őstag

azért az meríti az akkut eléggé, a telefonét is meg a fényképezőjét is, szóval én is a sima vezetékes távkioldót használom.

(#85001) scarabaeus: "Úgy tűnik, valahogy nem merül fel a gyártókban az időzítős sorozat létjogosultsága."

ahogy írtam a a self-timer custom-ban tudsz ilyet beállítani, viszont az automa hdr az asszem automata módon átteszi magát high sorozat módba (bár lehet hogy menüből felül lehet írni) Mindenesetre a normál bracketingnél ennek elvileg működnie kell.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#85004) Studi válasza |AP| (#85002) üzenetére


Studi
addikt

Ja, B tervnek az is jó, persze. Kis késlekedést én éreztem, amikor tesztelgettem. Meg nekem régről van kioldóm, így azt elővenni természetesebb. :)

(#85005) scarabaeus válasza b.vr (#85003) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ezek szerint az Olympusban felmerült ilyesminek a létjogosultsága :)

(#85004) Studi: A telefonossal az állvánnyal mindenféle magasságba feltartva és a szakadék fölé kinyújtva is látom a képét, mit lát, vízszintes-e, megfelelő-e, így a GM-ek távkioldócsatlakozó-mentessége okozta kezdeti idegenkedés után megkedveltem.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#85006) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nem tudom volt-e már, de hátha valaki ráér:

Pana G9 és 200/2.8 premier holnap (23.-a) a digitcam-ben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85007) Studi válasza Mercutio_ (#85006) üzenetére


Studi
addikt

Ráérek. De nem érdekel. :DDD

Na jó, a telét kipróbálnám, de annyiért úgysekell, jó nekem az 50-200SWD még mindig. :K

(#85008) toyone válasza Mercutio_ (#85006) üzenetére


toyone
őstag

Azután 24.-én a 220v-ben. [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#85009) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, em1mk1 és oly 30mm makroval nincs ugye vazban focus stacking, csak a 60-as oly makroval?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85010) Studi válasza Balinov (#85009) üzenetére


Studi
addikt

De van, csak az első cikkekben nem volt még benne a 30-as, mert akkor még nem is volt piacon.

(#85011) Balinov válasza Studi (#85010) üzenetére


Balinov
félisten

Tényleg? És rawban is ment, ugye? Ha igen, akkor megjobban várom a holnapi du 5 órát, mikor az Olympus bf elesedik

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85012) #72797440


#72797440
törölt tag

Üdv.,

Az érdekelne, hogy melyik gép tud automatikusan 3db vagy 5db 1 fényértékkel nagyobb vagy kisebb beállítással képet készíteni HDR-hez.
G7, GX7, GX85, em10 stb. mindegyik érdekel.

(#85013) Tin_Shield válasza #72797440 (#85012) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Expo sorozatot kábé minden gép tud. Az E-M10 konkrétan ezekkel a lépésközökel: 2 kép 0,3EV; 2 kép 0,7EV; 2 kép 1EV; 3 kép 0,3EV; 3 kép 0,7EV; 3 kép 1EV; 5 kép 0,3EV; 5 kép 0,7EV; 5 kép 1EV; 7 kép 0,3EV; 7 kép 0,7EV

(#85014) Speeedfire válasza Balinov (#85009) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Amúgy a 60-as nem jobb makróra? Én próbálgattam őket és minél nagyobb volt fókusztávolság (akár 100mm felett is), annál jobb lett a kép. Illetve nem kellett annyira közel menni a "tárgyhoz", így több fény is érte.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#85015) #72797440 válasza Tin_Shield (#85013) üzenetére


#72797440
törölt tag

Köszi

(#85016) |AP|


|AP|
veterán

Elkészültem az irodabelső fotókkal a kis Laowával. Bár sajnos kicsit decenteres példányt sikerült kölcsönkapnom, még így is azt kell mondjam, hogy bár kompromisszumokkal, de akár még kisebb munkákra is alkalmas. A látószög tökéletes, az élesség megfelelő (f8-on használtam végig, állványról - sajnos a decenter miatt a bal oldalon észrevehető egy kis életlenség itt-ott), a méret meg hihetetlen.

Azért nem bírtam ki, hogy ne lőjek pár képet a Fujival is, és bár nagyon meggyőző a kis Laowa, szerintem nem fogom kibírni, hogy megnézzem mit tud egy Fuji 10-24.

(#85017) Grga_Pitic válasza |AP| (#85016) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Jó kis sorozat lett, nekem bejön. Szépen rajzol a Laowa, és bár UWA-nál ez ritkán számít, de a bokeh is nagyon rendben van az utolsó három képen.
Viszont a flare-re tényleg érzékeny, már a sima mennyezeti izzók körül is látszódik. Na de milyen csillagokat rajzol a fali TV ledjeiből f8-on!

(#85018) |AP| válasza Grga_Pitic (#85017) üzenetére


|AP|
veterán

az utolsó három (négy) kép az Fuji :)

Igen, a flare volt az egyik, amit a kompromisszumok alatt értettem. Persze neki lehet állni utómunkával, de arra már nem maradt energia :)

(#85019) madgie válasza |AP| (#85016) üzenetére


madgie
titán

Jók! Nekem most majd ezt (is) kell csinálni, nincs még ilyen jó szemem hozzá :)

(#85020) |AP| válasza madgie (#85019) üzenetére


|AP|
veterán

irigylem a problémáid, én már jó ideje szeretnék ilyeneket csinálni, de valahogy csak nem akarnak özönleni a megbízások :)

mondjuk az is igaz, hogy igazán addig élvezetes ez az egész, amíg a hobbiról szól és azt és úgy fényképezhet az ember, ahogy szeretne...

[ Szerkesztve ]

(#85021) madgie válasza |AP| (#85020) üzenetére


madgie
titán

Na nem vagyok én sem ilyen ügyes, vele dolgozok (elég sok lakberendezéses szaklapban vannak anyagai mostanában), videó, drón, Fuji 10-24, mind emiatt kell.

(#85022) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Árulok egy Pentax kit-et, amire most csereajánlatot kaptam.

Egy Pana 20 1.7 I.-t és egy 14-45-t adnának érte. Mindkettő hibátlan, made in Japan. Mit tudunk ezekről az objektívekről? Milyen értéket képviselhetnek?

Köszönöm előre is,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#85023) Tin_Shield válasza xXxian (#85022) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 20 f1.7 60 ezer körül, a 14-45 volt anno a jobb kitobjektív, nem gyakori darab, 25-30e körülre tenném. De vannak itt tapasztaltabb kollégák, várd meg mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#85024) Tin_Shield válasza xXxian (#85022) üzenetére


Tin_Shield
őstag

dupla lett, bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#85025) Mercutio_ válasza Tin_Shield (#85023) üzenetére


Mercutio_
félisten

14-45-nek annyi előnye van az újabb Pana kitobihoz képest, hogy van AF/MF kapcsoló rajta, ellenben nagyobb és nehezebb, rajzban már az új (HD jelzésű) kitobihoz képest nincs előnye.
A régi 14-42 kitobi az más történet, rettenet gyártási szórással.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85026) xXxian válasza Mercutio_ (#85025) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Szóval

1, nem ér a 2 üveg annyit mint amennyit a Penax kit-ért szeretnék (110k - irányár)

2, Lehet, hogy 12-60 átfogás mellett képminőségben is jobb a 14-45-nél.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#85027) MrChris válasza Mercutio_ (#85025) üzenetére


MrChris
nagyúr

Stabit lehet ki/be kapcsolni rajta. 14-42 helyett ezt venném, talán még a zindexen a hajszálkarcos 18e.-t is bevállalnám :DDD

(#85028) Mercutio_ válasza MrChris (#85027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, stabi, akkor pláne nem értem, azt vázról is lehet vezérelni, nem? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85029) hibavissza válasza Mercutio_ (#85028) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem feltétlenül. A GX80-on nem tudod külön kapcsolgatni a 12-32-vel. 5 tengelyes vagy semmilyen. Másrészt a 14-42 II-nek jobb a követő fókusza. Ez főleg videó alatt érezhető. A 14-42 I-nek jobb volt. Azt összevetettem a 14-45-tel. Így feltételezem a II. is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#85030) Tin_Shield válasza xXxian (#85026) üzenetére


Tin_Shield
őstag

1. Az egy-egy csere nem éri meg. A 20 f1.7 egyébként az egyik legjobb mft objektív, ha a kissé darálós és viszonylag komótos AF nem zavar.

2. Képminőségben elég hasonló szintet tudnak a mostani mft kitzoomok, gyakorlatilag mind jó - átfogástól függetlenül. Az első generációsakat jobb elkerülni, kivéve ezt a 14-45-öt, ez elég jó, ha jó áron adják.

(#85031) MrChris válasza |AP| (#85016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jók lettek, jó nagyot lát ez a kis obi. A műfű nagyon ütős, élmény lesz takarítani! :DDD
Az f8 és a csökkentett felbontás ellenére sajnos átjön a bal oldali gyengeség. Pl ezen a kanapé bal oldala, szőnyeg, padló, könyvespolc meg van kenve, míg jobb oldalt a közeli kék fotel kék huzat csíkjai és a hátterében lévő bútorok teljesen élesnek látszanak. Tulajdonképp a bal egyharmadán már észrevehető. Erről van megosztható nagyobb felbontású?

(#85032) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Pana G7- en akkora látómezőt kapnék egy Samyang 10mm/F2.8 ED AS NCS CS- el, amekkora az m4/3 specifikációkban szereplő 109° ?

(#85033) Balinov válasza Speeedfire (#85014) üzenetére


Balinov
félisten

De, csak azt nem sikerült 99$+pkert megcsipni.. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85034) Speeedfire válasza Balinov (#85033) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Így érthető. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#85035) Grga_Pitic válasza |AP| (#85018) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Hehe, fel se tűnt, pedig perspektivikus különbség is van rendesen.

(#85036) trlala


trlala
aktív tag

Végre megvan! E-m1 + 50 2.0. :) Ugyanolyan hangos, ugyanolyan lassú mint 4/3-on. 4/3-on is mindig az volt az érzésem, hogy a nagy kerregés közepette nem talál élességet. Hála Istennek tévedtem.
:)
De a vele készült produktumnak nincs párja!

(#85037) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#85032) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Nem, 93,4° - köszi

(#85038) Studi válasza trlala (#85036) üzenetére


Studi
addikt

Szuper, szép fényeket hozzá! :)

(#85039) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

A Pana 14-140-rol mi a velemenyetek?

Most egy 14-42-es kitobim es egy Oly 45 1.8-am van. Utobbit szinte sosem hasznalom, azert vettem, mert azt hittem, sokat fogok jatszani a melysegelesseggel, aztan semmi nem lett belole. Gondolkodom, hogy mindkettot eladom, es veszek egy 14-140et, iden a sivatagi turan jol jott volna.

(#85040) Tin_Shield válasza szőröscica (#85039) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Elég jó, nem csak egy nagyzoomhoz képest, önmagában is tisztességes. A II-es verziót keresd, kisebb, könnyebb, jobb

(#85041) szőröscica válasza Tin_Shield (#85040) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha használtam veszem, hogyan tudom beazonosítani? A power ois kapcsolóról?

(#85042) Tin_Shield válasza szőröscica (#85041) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A fényerőről például
A régebbi f3.5-5.8, az II-es f3.5-5.6

(#85043) Studi válasza szőröscica (#85041) üzenetére


Studi
addikt

Fényerő különböző (I: 4-5,8 II: 3,5-5,6)
Frontlencse körül a felirat máshogy van. Az első verziónál a Lumix és a részleteket mutató felirat pont szembe van egymásnak, a betűk talpai mindnél a lencse felé vannak. A másodiknál a Lumix így van, alul az adatsor viszont fordítva, a betűk talpa kifele, így egyirányból olvasható az egész.
A zoomgyűrűhöz tartozó feliratok a régi verziónál elöl van, az élességállító gyűrű felé. (olyan, mintha a két gyűrű között lenne a felirat) Az új verziónál ez hátrafelé, a bajonett felé van.
Régi: MEGA OIS, új: POWER OIS

Az új teljesen fekete, vagy teljesen ezüst színű. A réginek az eleje fekete, a hátsó része a bajonett felé sötétszürke.

Kb ezek azok a dolgok, amikkel egy kép alapján lehet azonosítani.

(#85044) bogka


bogka
csendes újonc

Sziasztok! Egy Olympus em10 mark II géphez szeretnék rendszervakut, de nem tudom, milyen kéne hozzá. Első és egyelőre egyetlen vaku lesz, aránylag olcsó kategóriásat szeretnék, de azért már használhatót. Szóval milyet nézzek? Szükséges lehet a TTL? Köszi a segítséget!

(#85045) frankstork válasza bogka (#85044) üzenetére


frankstork
aktív tag

Jelenleg ez a legjobb amit vehetsz, szerintem.

(#85046) 80hun válasza bogka (#85044) üzenetére


80hun
addikt

Amit ajánlottak előttem az is jó lehet , meg van egy kistesója a Godox TT350o + X1T-o

[ Szerkesztve ]

(#85047) pandur99 válasza bogka (#85044) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha nem akarsz böhöm nagy vakut, nézd meg a Meike 320-ast. Kicsi, olcsó, jó. És rendszervaku.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#85048) Terapeuta


Terapeuta
őstag

A G9-hez dec 24-ig előrendelt géphez markolatot adnak grátiszba.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#85049) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Mennyire jól muzsikál az OMD vázakon egy 4/3-os Oly 50-200 /2,8-2,5-es obi?
Lenne itt egy, de a gazdi azt mondja, hogy a tisztítási nyomok látszanak a frontlencsén.
Ez mennyire befolyásolja a képminőséget?
Egy ilyen adapterrel fel lehet rakni az EM 10-re?
[link]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#85050) Muerte68 válasza csurgoi (#85049) üzenetére


Muerte68
addikt

fel lehet de az af-nagyon lassú lessz mivel az EM10-ben nincs fázisos af :N
Az ilyen" tisztítási nyomos"-objektívek szerintem messziről kerülendők-milyen tisztítás nyom??-szétmaszatolta a védőréteget összekarcolta a lencsét,rászáradt a vegyszer vagy mi :F :W Ezek általában az összebarmolt lencsék jelzői szépítve :(((
Már elnézést a kirohanásért az eladót minősítem,mikor ilyen olcsó dumával akarja elsózni az elfuserált obiját :(((

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.