Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28601) Studi válasza Parci (#28600) üzenetére


Studi
addikt

Kinek mi. Én nagyon elégedett vagyok a G5-el, a nagytele miatt nem tudnék csak egy rangefinder-like gépet használni. Igaz egyelőre még nem a nagytelézés az m43 elsődleges terepe, pedig a szenzorméret miatt az alapadottságai jók hozzá. De a 100-300 egy kifejezetten jól sikerült darab, G5-el nagyon jó páros.
Ha csak a kis fixek lennének, nekem is elég lenne egy EVF-es GX2.

(#28602) wavrekordz válasza Mercutio_ (#28578) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Elvileg ez a tesztdarabra igaz csak... nullszériás demó és több ponton is gyengébben teljesít mint kéne.
A bemutató nap után rögtön reklamáltam felfelé... aztán jött a figyelmeztetés Hamburgból, hogy oda ne adjuk már tesztelni - persze már kiment :) -, mert ez még nem százas, asszem a képstabival voltak még nagy gondok.

[ Szerkesztve ]

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#28603) Mercutio_ válasza wavrekordz (#28602) üzenetére


Mercutio_
félisten

No, akkor ez egy újabb jó hír :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28604) Parci válasza Studi (#28601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért jó a nex-6 forma, az nagytelével is jó, meg kis pankeákkal is. jó, jó, nincs rá normális üveg... na de ezen kívül? mit adtak nekünk a rómaiak?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28605) Marseille199 válasza Parci (#28604) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nekem, nem jön be túlzottan, de kinek a pap, kinek a ministráns.

Hogy mit? Hááát, közbiztonságot, csatornarendszert, bort :D :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28606) Mercutio_ válasza Parci (#28604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felnyerítettem :DDD és mivel elvileg épp szerződést véleményezek elég nehéz volt kimagyarázni :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28607) Marseille199


Marseille199
senior tag

Picit, off ,de háthva van érdeklődő. Ajánlhatjátok ismerősöknek is. Európa szerte egyedülálló tábor, az elérhető legdurvább technikával és neves mesterekkel.

FotóFalu

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28608) Studi válasza Parci (#28604) üzenetére


Studi
addikt

Fogdostam a Nex 6-ot, nekem nem állt annyira kézre, mint a G5. Persze ízlések és pofonok. A sarokra helyezett EVF a Sonyn nagyon tetszetős, de a markolata nem olyan kényelmes, mint a Panáé, és a fully articulated LCD is kap egy jó pontot a Panánál.

(#28609) tacto


tacto
aktív tag

Ma volt alkalmam kiprobalni jo par (ujabb) gepet. Egy nagyon negativ (nyilvan szubjektiv) tapasztalatra tettem szert: a G6 (es a GH3!) evf-e szamomra annyira rossz, kicsi, "eletlen", hogy gyakorlatilag felejtos, hasznalhatatlan szinte barmi altalam eddig probalthoz kepest. (Epp a Panasonic vonalon a G5-ot nem probaltam, a G3-ra nem emlekszem, am az OMD "jo", VF-2 detto, NEX-ek szinten, sot meg az NX20-e is!).

(#28610) HollyBoni válasza tacto (#28609) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kár, pedig GH3 nagy álom. :O GH1-nek pedig olyan jó EVF-je van, azóta rontottak rajta?

(#28611) tacto válasza HollyBoni (#28610) üzenetére


tacto
aktív tag

Hangsulyozom, friss es szubjektiv elmeny, am nagy csalodas, de a G6 legalabb letudva. VF-2-ot hasznaltam jo ideig, illetve OMD-vel fotozgatam, NEX-6-al szinten, par alkalommal. Ezek a viszonyitasi pontok, anno a G1 nyilvan nem mervado mar...

(#28612) FEDman válasza tacto (#28611) üzenetére


FEDman
addikt

Hát ez tényleg nagyon szubjektív egy próba lehetett, főleg hogy a G6 keresője konkrétan nagyobb a VF-2-nél. ;)

Tehát az első állítás kapásból bukik, a G6 keresője minden csak nem kicsi.. Az életlennel is nehezen tudok mit kezdeni. Hacsak nem volt esetleg elállítva a dioptriakorrekciója.

(#28613) tacto válasza FEDman (#28612) üzenetére


tacto
aktív tag

Nem volt, allitgattam. Szornyu, nekem, valoban szubjektiv, leirtam, megosztottam, ennyi. Sot, utana a Canon 100D vagy mi a fene alagutjaba is fellelegzes volt beleneznem. (Az evf elonyeitol-hatranyaitol eltekintve, en mar tukor nelkul maradok ugyis :) )

(#28614) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Huu mennyi újdonság...Nekem 2-3év mire kiépítem a rendszeremet(obik, szürők, állvány, stb) szóval egy darabig marad a GX1 ;)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28615) Parci válasza FEDman (#28612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a méret egy dolog, meg nekem csak régi pana keresővel van tapasztalatom (gh1), de az biztos, hogy a szivárványozás, amit csinált, nagyon zavaró volt. a keresőkép minőségére már akkor is jobban tetszett a vf-2, pedig én még csak 60 fps kiolvasású vázzal használtam (e-pl1, e-pl2).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28616) FEDman válasza Parci (#28615) üzenetére


FEDman
addikt

Ez a szivárvány dolog van nálam is, de csak ha ezt direkt kiprovokálom és rosszul nézek bele a keresőbe és ingatom a fejemet ide-oda. :)
Persze gondolom azért elég eltérő lehet, hogy erre ki mennyire érzékeny.
Viszont a G6-ban már OLED kereső van, az is csinálja még ezt?

Egyébként ha simán azt írja, hogy neki nem volt szimpatikus akkor biztos nem is reagálok rá. Viszont ha valaki egy FF DSLR keresőméretével vetekedő EVF-re írja azt hogy kicsi akkor azért.. :U

(#28617) arn


arn
félisten

Apa, kezdodik :D [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28618) tacto


tacto
aktív tag

A kereso merete, nagyitasa stb. nyilvan egy objektiv adat a specifikaciok kozott. 28 eve fotozok, sot egyeb teruleteken is hasznalom a szemem. A "kicsi" jelzo meg szinten szubjektiv valahol.
Ha a G6 keresoje vetekedik egy "FF kereso" meretevel, lelke rajta, aki hasznalja. Es tegye egeszseggel, persze.

(#28619) Parci válasza FEDman (#28616) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsinek tényleg nem kicsi, pont ff keresőméret. a gh1-é sem volt szubjektíve kicsi nekem, a frissítéssel voltak gondjaim. de soha rosszabbat amúgy...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28620) Mercutio_ válasza arn (#28617) üzenetére


Mercutio_
félisten

nemErről jut eszembe: Érdekel valakit egy fekete G3 váz, apró használati nyomokkal (alján az állványmenet illetve a stabiként használt tereptárgyak miatt 1-2 apró karcolás) ehónapban lejár(t) gari, minden frinc-franc, + ráadás utángyártott aksi 69-ért?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28621) Studi válasza Mercutio_ (#28620) üzenetére


Studi
addikt

Mégis megkívántad a G5-öt? :D

(#28622) jjeahh


jjeahh
nagyúr

frissíteni szeretném az oly-t, összedugom tárolás, ok, és csak annyit ír hogy "várjon" órákig...szerintetek mi lehet a gond? :F kell a frissítőprogramon kívül valami más is?

amúgy megjött a metz 24 vaku, nagyon pofásan mutat a kis oly-n... :D majd megtanulom használni is... :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28623) Studi


Studi
addikt

Ha már szóba került múlt héten, hogy nincs elég jó lencse a Pentax Q-hoz: a bővítés első lépéseként lemásolják az Olympus legellentmondásosabb darabját, a bodycap lenst. :D Ezek saját kapura játszanak nagy lendülettel. :DDD

Hírek legalján, de azért figyelmetekbe ajánlom a fenti K50 színösszeállítását is! :C

(#28624) fattyu válasza Studi (#28623) üzenetére


fattyu
veterán

1/1.7szenzor F9... Szerintem ezek ott fogadásokat kötnek hogy mit tudnak piacra dobni amit senki nem vesz meg. Eddig ez elég jól hangzik...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28625) Mr.Csizmás válasza Studi (#28623) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkabb egy darab hegesztopajzsuveget adnanak bajonettel, tobb ertelme lenne :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28626) Mercutio_ válasza Studi (#28621) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kő lufi :N

Pentax elég régóta csinál - főleg hazai piacra, mert a japók imádják - színes vázakat/kiteket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28627) Studi válasza Mercutio_ (#28626) üzenetére


Studi
addikt

Akkor mire váltasz?

Tudom, tudom, de egy-egy ilyen extra színkombináció elég sokkolóan tud rám hatni, ha nem készülök fel a látványra. :-D
Amúgy vannak olyanok is közte, ami egész pofás: a fehér szerintem jól néz ki, a sötétkék/bordó vázak között is vannak olyanok, amik tetszenek. A khakit meg szerethetik a természetjárók, mert jól mehet a ruházatukhoz. :-)
Amúgy nem jó a festett műanyag, legalábbis a G5-ön nekem nagyon sérülékeny. :-(

(#28628) .mf válasza Studi (#28623) üzenetére


.mf
veterán

:)) ezkész

És F9 ahhoz a kis vacakhoz (az Oly-félét, ha legalább f5.6-ot tudna és itthon is kapni 10k körül, még jó ötletnek modnanám, de ez sajnos fényerőben a rossz irányba mozdult el)... És még csak nem is látok lencsét védő záró-mechanikát... És még az 50 USD-s Oly BCL-nél is drágábban, 80 USD-ért árulják.... Ezeknek totál elmentek otthonról :DD

Csizmi: hegesztőpajzs bajonettel? Remélem az élesebbik fajtából. Önön-tökön-bökős edisön :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28629) Mercutio_ válasza Studi (#28627) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, a fehér pedig praktikus lehet amikor a Hoth-on fotózzuk a haverokat :DDD
Asszem Pentax vázak anyagukban színezettek, de már rég voltam Pentaxos :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28630) Freddy76 válasza Mercutio_ (#28629) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig jól mutatna egy pink-uv zöld pentax a nyakadban :C .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28631) Mercutio_ válasza Freddy76 (#28630) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meglepsz vele ígérem használni is fogom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28632) fattyu válasza Freddy76 (#28630) üzenetére


fattyu
veterán

az uv zölddel pl semmi bajom nem lenne :D Bár én kawazöldnek hívom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28633) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

e-p3 DUPLA KIT 150.000 a mintaboltban. bemutatódarab

előtte volt egy pm1 dupla kit 80 ért, gondolom elvitték, és rakják fel sorban a demokat. Lehet hogy lesz egy OMD is 200 ért, ki tudja :D

[ Szerkesztve ]

(#28634) Freddy76 válasza fattyu (#28632) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem, a kawád is uv zöld. De az legalább gyorsan megy.

Mercutio: ha pólót és nadrágot is választhatok hozzá, akkor meggondolom.

On: nekem nagyon bejön az ep5, esélyes, hogy 6-9 hónap múlva ez lesz az új vázam... Épp most gondolkoztam el rajta... De sokára, ennyiért nem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28635) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#28633) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsit ellentmondásos a 3 év mintabolti gari logó és az "Átvétel után a készülék állapotára vonatkozó reklamációt nem áll módunkban elfogadni" megjegyzés ;]

Freddy76: Ha előbb én választhatok neked ruhát a következő fontos tárgyalásodra ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28636) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#28635) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezt mondjuk jogilag átgondolva nem tudom később hogy igazolják. Gondolom a garancia teljes körű, csak a webshopos vásárlásnál megadott elállás a külsőségre nem vonatkozik. Csak nem törött LCD vel van a gép :D

(#28637) wavrekordz válasza Mercutio_ (#28635) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Sikerült kidüllesztened a szemem :Y
Mégis magyarázd már el hol látsz ellentmondást? Kíváncsivá tettél... :)

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#28638) Mercutio_ válasza wavrekordz (#28637) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy én értelmeztem félre a "készülék állapota" kifejezést:B mostanában túl sok szerződéses feltétellel kapcsolatos dokumentumot kellett véleményeznem, és ott is buktatókat látok ahol nincs :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28639) wavrekordz válasza Mercutio_ (#28638) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Meglehet... macskát sem rakunk mikróba ;)
Nagyon, nagyon szigorúan átgondolva jogos az észrevétel - csak annyira mint a macskás -, de azért a készülék állapotán a gyakorlatban elsősorban a külsőségeket értjük. Egyébként a P3 makulátlan, a PM-1 meg már el is kelt.

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#28640) .: JuSzT :. válasza wavrekordz (#28639) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Felhívtad őket? Egyébként a pm1 alatt is ez a szöveg volt.

(#28641) Studi válasza .: JuSzT :. (#28640) üzenetére


Studi
addikt

:DDD wavrekordz tette ki a hirdetéseket arra az oldalra. (ezt persze nem tudhattad)

(#28642) .: JuSzT :. válasza Studi (#28641) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

No igen :) jóhiszeműség, önhiba :)

(#28643) .: JuSzT :. válasza wavrekordz (#28639) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor új kérdés. Milyen volt a PM1 ?

(#28644) wavrekordz válasza .: JuSzT :. (#28643) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

A kijelzőn volt két fél centis félhajszálnyi karc, de azt is forgatni kellett fény felé, hogy látszódjon. Szerintem teljesen vállalható, aki igazán használja egy hónap alatt többet árt neki.
Egyébként még nem vitték el, csak lefoglalták... bár nem hiszem, hogy itt hagyná az illető. Ha mégis, akkor újra kikerül a webre ;)

[ Szerkesztve ]

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#28645) .: JuSzT :. válasza wavrekordz (#28644) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#28646) gg72


gg72
veterán

Úgy tűnik mindenhol beindult az előző szériás Olympus-ok "kiárusítása", a hétvégén nekem is sikerült lecsapnom a német Olympusmarket-nél egy gyárilag refurbished E-PM2 dupla kitre (14-42mm + 40-150mm) 130ezer Ft-ért. Nagyon kíváncsi vagyok rá és remélem valóban nem lesz semmilyen látható hibája.

(#28647) .: JuSzT :. válasza gg72 (#28646) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én is nézem egy ideje. 380-400 eur között mennek. +ugye 50 eur posta ide haza. Persze lehet hogy te közelebb laksz :)

(#28648) Mercutio_ válasza wavrekordz (#28639) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, így már tiszta :K
És titeket ismerve egyébként is biztos vagyok benne, hogy ha bármi akár csak minimális dolog van amire fel kell hívni az érdeklődők figyelmét azt előre jelzitek :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28649) gg72 válasza .: JuSzT :. (#28647) üzenetére


gg72
veterán

Igen, pont ennyiért szereztem meg én is, a csomagküldés díját extrém magasnak tartom, de hát ez van. Még így is jó ár érte, feltéve, ha valóban újszerű állapotban lesz a gép + az objektívek is.

(#28650) jjeahh


jjeahh
nagyúr

erre senki?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.