Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30001) Parci válasza Warter (#29999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gf2 sztem egy jobb váz ráadásul :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30002) Studi válasza madgie (#30000) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos ez ennyi. Én is 40 alatt adtam el a GF3-at, már nem emlékszem pontosan, hogy mennyivel.
Most talán lesz eladó G1-em, szuper kis gép, de nagyon kiváncsi leszek, mit tud a piacon.

GF3 most kis szerencsével tudhat 40-et, ha pöpec, kitobi még max 25-öt, együtt jó, ha 60-at. A hirdetett 80-as ár szerintem elég zord.

(#30003) kasee válasza Warter (#29999) üzenetére


kasee
aktív tag

Warter: 82000 ft ért hirdetem. 1,5 év gari + kitobi , hibátlan, és van hozzá 3 db os Hoya szűrőszett.
Alkut számotam bele, szerintem nem sok. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#30004) Warter válasza kasee (#30003) üzenetére


Warter
őstag

Nem tudom, hogy mennyibe van az a Hoya szett, de Studival érted egyet, szerintem ilyen max 70-75e amit reálisan tudsz kapni érte.

madgie: ilyen sajnos a piac, de ezt neked nem kell magyaráznom. Amúgy meg ha nem akarja az ember hónapokig árulni, akkor kénytelen lejjebb menni az árral. 35e-ért nem voltak csak csereberélők.

[ Szerkesztve ]

(#30005) Studi válasza kasee (#30003) üzenetére


Studi
addikt

Szűrőkkel, akksikkal szerintem 70 az reális, persze magasabbról kell indítani, ebben igazad van. :)

A baj az a GF3-al (GF, PM, PL szériákkal), hogy ez az a kategória, ahonnan felfelé lépkednek inkább az emberek, akiknek már van 4/3-os gépe, az már egy kicsit magasabb kategóriát fog keresni (P, G, GH).
GF3 is jó gép, nekem volt, szerettem (nekem csak az orientációs szenzor az, ami hiányzott belőle). De a gyors váltások a Panánál (GF5-GF6) nagyon leverték az árát. Ráadásul használt árban már csak egy kis ugrás a G3, ami méretben sem túl nagy, tudásban viszont sokkal előtte jár.

Néha már zavaróan sok a választási lehetőség. :D

(#30006) b.vr válasza Warter (#29999) üzenetére


b.vr
őstag

Hát eléggé mást érthetünk "összeesküvés" alatt, mert amit én írtam abban nulla összeesküvés volt :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#30007) gorgo válasza Freddy76 (#29977) üzenetére


gorgo
őstag

Ahoj Kollega!
Hol tudsz 120.000-ért Oly 17/f1.8-at? Felteszem használtan, és nem boltból... Van most egy a zindexen, arra gondolsz?

Kicsit elfilóztam rajta, azon agyalok, hogy jobban járok-e a 20-as palacsinta helyett azzal a 17-sel. Leszámítva természetesen a látószögbeli különbségeket, megérné vajon a csere (van 25-ösöm, így a 20-as helyett jobb lenne egy 17-es).

Kösz a tippeket/árakat 85/f1.8-ra. Úgy tűnik veszek egy FD-t... Kíváncsi lennék mennyivel/mivel jobb az a Nikkor az FD-nél. Az FD-t is nagyon élesnek mondják nyitva, ezek szerint szebben mos...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#30008) Warter válasza gorgo (#30007) üzenetére


Warter
őstag

(#30009) hegyimorc válasza gorgo (#30007) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Anno én is ezen agyaltam. A huszast el is adtam, de a 17 helyett egy X100-at vettem. (kb egy ár)

Most viszont pont a látószöge miatt hirdetem :D Szóval nem tűnik soknak az a 3mm, de nagyon nem ugyanaz a 17 és a 20. (vagy lehet, hogy nálam pont a husznál van a határ. az még mindenre jó, a 17 már nem)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#30010) Studi válasza gorgo (#30007) üzenetére


Studi
addikt

Egy rugóra jár az agyunk, nálam is létszámfeletti a 20-as, inkább cserélném 17-re. Bár én egyelőre a palacsintán gondolkozom. Ha valaki vesz vázat, szóljon rám, egy ilyen olcsó 17-es palacsintára beneveznék! :)

(#30011) Freddy76 válasza gorgo (#30007) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, azzal számoltam, amit Warter is linkelt. Ha az ember kicsit számol és kombinál, a két kedvezmény (a prémium klub és ez az akció) együtt elég jó lehet. Kérdéses persze, össze lehet-e vonni.

A 17-est illetően: ha van 25-ösöd, akkor szerintem jobban járnál egy 17-essel. Én próbáltam a 17-est (rövid időre, belenéztem, próbálgattam, expóztam párat), gyorsabb, mint a 20-as.

Ami nekem dilemma lenne: a 20-as számomra pont jó allround obi volt. Rendszeresen csak azt vittem a vázon, és nem is kellett más (nyilván voltak szituk, amikor éreztem a korlátait, de annyira nem volt zavaró, hogy mondjuk egy rövid kirándulásra zsebretegyek egy másik obit is). Most az X100-on viszont az ekv. 35 már kezdett zavaró lenni, ezt már nem szeretném. Tehát a 17-essel is ez lenne a gondom, túl széles egyetlen obinak.

Szerk.: A fene vigye, hogy itt mindig megelőznek...

Hegyimorc, Studi: ízlés/szokás dolga, nekem az a 20 pont nagyon jó volt. A 35 már túl széles (tényleg sokat számít az 5 mm); az 50 jó lenne (a filmesen egy 50/1.8 van, és az is egy teljesen jó látószög), de talán annál is jobb lenne az ekv. 40. Számomra.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30012) Studi válasza Freddy76 (#30011) üzenetére


Studi
addikt

Igen, egy szem obinak a 20-as nagyon jó. De én (és gorgo is) a klasszikus ekv50mm-ben gondolkozunk alapként, és amellé jól jön egy picit nagyobbat látó cucc. 12-14-15-17 két verziója - Sigma 19 -20 a választék, ebből a 19-20 elég közel van a 25-höz, a lentebbiek közül a 12 drága (nekem szerencsére sikerült egyet jó áron szerezni), a 15 inkább játék, marad a 14 és 17 palacsinta, meg a 17/1.8. Nekem az Oly palacsinta képe sokkal jobban tetszett, mint a 14-esé, így én ebben gondolkozom egyelőre. De ha nagyon sok pénzem lesz, akkor jöhet a fényerősebb. :)

Másik megoldás még a 9-18, ami szintén jó minőségű, barátságos kis darab, és lefedi a teljes nagylátó tartományt. De mivel 9-18 árban csíptem meg a 12-es fixet, így maradok inkább annál. :)

szerk: akciók: szerintem a vázat/kitet megveheted törzsvásárlóival ha nem piros áras, és vehetsz hozzá egy olcsó objektívet, amire nyilván már nem lesz további 15% kedvezmény. De azért így is elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#30013) Freddy76 válasza Studi (#30012) üzenetére


Freddy76
addikt

A kedvezményt én is úgy gondoltam, hogy megveszem a vázat törzsvásárlóival (anno megkérdeztem, ha veszek vázat, automatikusan megkapom, de ha kifizetem a 8.000,- Ft éves díjat akkor is - tehát kiváltom a "tagságit" 8.000-ért, majd megveszem a vázat 15 % kedvezménnyel), és hozzá az akcióban lévő olcsó objektívet. De ezen túlmenően bármilyen terméket vehetek 15 % kedvezménnyel, tehát további obikat is...

Ez volt az általam leírtban is: váz 15 % kedvezménnyel, olcsó obi akcióban, és még egy obi 15 %-ra. Az akciós obira nyílván nem jár még a 15 % is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30014) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

és tényleg kapott stabit a gx7 :Y

megkövetek mindenkit, biztos voltam benne, hogy ez marhaság. kíváncsi vagyok, hogy honnan kapta a pana és miért. van még 1/8000s, bitang af (240 fps-es kiolvasás és más okosság is), bitang evf (2,76m képpont), bitang lcd és egy új - szerintem - pana szenzor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30015) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valakinek van T2-mft adaptere? :U megboltolnam okosba, csereakcio, vagy penz. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30016) Gondwana válasza Parci (#30014) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a 25%-kal zajszegényebb szenzorjavulás még mindig nincs 1/3EV-nyi sem, a szenzor pedig lehet itt is amolyan Mátyás királyos / Fujis megoldás, hogy a homokot alatta a SONY-tól veszik, amire ők teszik rá a színszűrőket meg a mikrolencséket. Akkor pedig dinamikában már nem csak 1/4EV-nyi a javulás a GX1-hez képest.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30017) Studi válasza Parci (#30014) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem a rövid fixek miatt, a 14-20-25 náluk is stabilizálatlan. És így még nyitottabbak is a váz szempontjából az Olympus objektíveket használók felé. (gyakorlatilag lenyúlják a potenciális E-P5, E-M5 vásárlókat)

(#30018) FEDman válasza Parci (#30014) üzenetére


FEDman
addikt

Azt hiszem a komolyabb tanulmányozással én megvárom a holnapot. :)
Viszont ami szemet szúrt az a kereső nagyítása, amit FF-re vonatkoztatva 0,7x-nek írnak itt! :Y

Azaz bár ránézésre kicsinek tűnik, de ezek szerint ez még mindig az FF vázak keresőméretével vetekszik.

Emlékeztetőül:

És mindezt most már 2,76m képpont felbontással. :))

(#30019) Tulku válasza Parci (#30014) üzenetére


Tulku
veterán

Ha valóban stabit kapott, akkor tényleg nem lesz egy szinten az olyval (p5) az evf miatt...így már szinte bizton jobb vétel lesz...és persze jót lépett a pana...

(#30020) FEDman


FEDman
addikt

Arra emlékeztek még, hogy a Panasonic a G5-tel bevezetett egy olyan mókás újítást amivel az EVF-et használva a vak LCD továbbra is érintésérzékeny marad így a keresőt használva lehet a hátsó kijelzőn az AF keretet áthelyezni?

Itt van mindez videón, 1:33-tól jön a lényeg.

Remélem, hogy ezt megtartják majd a GX7-esnél is. :))
A G5-ön ugyanis ehhez még ki kellett hajtani a kijelzőt, máskülönben orral vezérelnénk a gépet ami ugye nem szerencsés. Kihajtott kijelzővel meg, bár ez egy hasznos tulajdonság, de azért kívülről nézve elég mókás lehet ahogy egy G5 tulaj az EVF-be bámulva a vak kijelzőt nyomkodja. :DDD

Ellenben ha ez megtalálható lesz a GX7-esen is az szuper lenne. Meg is mondom miért, itt ugyanis ehhez nem kell ( no nem mintha itt lehetne :DDD ) a kijelzőt kihajtani, mert mivel a kereső a sarkokban van így az orrunk nem ér a kijelzőhöz azaz nem fogjuk azzal véletlen elállítani. :)
De ami még szebb a GX7-essel várhatóan ezzel majd a szemünket a keresőről nem levéve, bal kezünket az obiról nem levéve, jobb kezünket pedig a markolatról szintén nem levéve elég csak hüvelykujjal oda böknünk a vak kijelzőre és máris áthelyeztük az AF pontot, ez így maga a tökély! :D

[ Szerkesztve ]

(#30021) Studi válasza FEDman (#30020) üzenetére


Studi
addikt

Használom is a G5-ön ezt a lehetőséget nagy szeretettel! :) Kis obival nem rossz kihajtott LCD-vel sem, a 100-300-nál már tényleg kényelmesebb, ha a bal kezem inkább az obit támasztja alá.

(#30022) FEDman válasza Studi (#30021) üzenetére


FEDman
addikt

Na, GX7-en ez menni fog nagyobb obikkal is, mert itt már nem kell majd se az obit, se vázat elengedni mindehhez. :)

(#30023) MLaca válasza FEDman (#30022) üzenetére


MLaca
őstag

no, reggel holnap korán kiderül minden :)

http://mlzphoto.hu/

(#30024) Dare2Live válasza FEDman (#30020) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

praktikus.

amugy izgi lesz a silent mod és praktikusnak tűnik a többszinű focus peaking is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30025) Studi válasza MLaca (#30023) üzenetére


Studi
addikt

Holnap lesz hivatalos bejelentés?

(#30026) Szulita28 válasza FEDman (#29983) üzenetére


Szulita28
senior tag

Majd adnak hozzá VF2/3-at ingyen akcióban :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#30027) FEDman válasza MLaca (#30023) üzenetére


FEDman
addikt

:))

(#30028) FEDman válasza FEDman (#30027) üzenetére


FEDman
addikt

"Some more details: ISO starts at 200 but there is an extension mode down to ISO 125."

Nos azt hiszem ezek alapján a szenzor kérdést rövidre zárhatjuk, szinte biztos hogy a GH3 szenzorát kapja majd. :U

Csak itt már AA szűrő se lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#30029) Studi válasza FEDman (#30028) üzenetére


Studi
addikt

A GH3-ban nem Sony szenzor van? Az azért nem rossz, nem? Nem vagyok teljesen képben: annak a hiányossága, hogy nem tud multiaspectet?

(#30030) FEDman válasza Studi (#30029) üzenetére


FEDman
addikt

Minden jel arra mutat, hogy ugyanaz a Sony szenzor van a GH3-ban, mint az OMD-ben.
A DXO is ugyanazt a teljesítményt mérte mindkettőnél és egyik se szélesebb multi-aspect-et lehetővé tévő szenzor. Mint ahogy a GX7-ben sincs szélesebb szenzor.
Azaz itt is elég egy irányba mutatnak a jelek. :)

(#30031) Studi válasza FEDman (#30030) üzenetére


Studi
addikt

Végülis képminőségben az most a top m43 szenzor, nem? Legalábbis itt a G5-G6 kapcsán többször kiemeltétek, mint negatívum, hogy nem Sony szenzorosak. :)

(#30032) FEDman válasza Studi (#30031) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, jelenleg ez a legjobb 43-as szenzor. :)

(#30033) Studi válasza FEDman (#30032) üzenetére


Studi
addikt

Enélkül az infó nélkül is igen erős birtoklási vágyat ébresztett bennem ez a váz. :DDD

(#30034) schawo válasza MLaca (#30023) üzenetére


schawo
titán

Várjuk bőszen az infót :)

(#29995) BiriBum

[link] :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30035) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Gx7...huh, omd utód érzésem van! Ez a váz hasonló reakciót váltott ki belőlem mint az em5. Ha hozza (mert miért ne hozná az azonos szenzor miatt) a minőséget, nem lesz eszeveszett drága meg persze kellemes lesz kezelni, akkor valahogy kiköhögöm az árát.

Mióta eladtam az em5-öt nincs komoly gépem, de már nagyon kellene egy. A kis pana kompaktom képeit nézegetve sirhatnékom támad, de azok sajna nem örömkönnyek... :O

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#30036) Parci válasza Tulku (#30019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi leszek erre a stabira... mondjuk nekem mostantól az e-p5-féle überstabi a stabi, a régi oly-t már akkor sem szerettem, amikor használtam. ezzel együtt azért nem semmi, minden lett belerámolva a gx7-be. még a végén rákívánok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30037) MLaca válasza Parci (#30036) üzenetére


MLaca
őstag

50é? :D

http://mlzphoto.hu/

(#30038) jjeahh válasza MLaca (#30037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hogy meglepetés is legyen bemutatták a leica obit is [link] az árára kíváncsi vagyok... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30039) arn


arn
félisten

Jon a pana 25osnek is utodja? Nem kovetem az esemenyeket, csak azt latom, hogy az ara zuhog.

Ps: hat persze, hogy most jelenik meg egy olyan gx, ami mindent tud, amit vartam...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30040) FEDman válasza jjeahh (#30038) üzenetére


FEDman
addikt

Felhívnám mindenki figyelmét, hogy ismét található az obin rekeszállító gyűrű! :U

(#30041) Tulku válasza Parci (#30036) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom, hogy oly-n kívül ki van otthon a szenzorstabiban, de panáéknak fel kell kötniük a gatyát, ha konkurrenciát akarnak e tekintetben állítani...nem szeretnék jósolni, de talán ebben a szegmensben egyelőre nem lesznek azonos súlycsoportban...de az idő nekünk dolgozik, most már mindkét gyártó felvállalja ezt az ügyet, tehát mi járunk jól előbb-utóbb.

ps: bár kompaktilag (ahol én maradok továbbra is) ez a kérdéskör nem szignifikáns...

(#30042) arn válasza Tulku (#30041) üzenetére


arn
félisten

Meg a sajtoanyag is ovatosan fogalmaz. Szvsz olyasmi lesz mint az omd elotti penek stabija.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30043) Parci válasza Tulku (#30041) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is maradok kompaktföldön, talán ősszel jön valami jó. vagy egy akciós p7700 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30044) Studi válasza Tulku (#30041) üzenetére


Studi
addikt

Lx-ekben az üveg van stabilizálva, nem a szenzor? :F

(#30045) Studi válasza FEDman (#30040) üzenetére


Studi
addikt

Nagyon helyes! :C Gondolom ha lesz 25-ös utód, akkor arra is felkerül.

szerk: vagy a kis kép alapján mondtad a 25-ös utódot, arn? Mert ez egy 42.5/1.2.

[ Szerkesztve ]

(#30046) jjeahh


jjeahh
nagyúr

néhány hands-on: [link] [link] [link] nagyon szupernek tűnik ez a színes focus peaking :D videón, kézben sokkal szimpatikusabb a gép, mint sajtóképeken...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30047) Dare2Live válasza arn (#30042) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

annyira azért nem ovatos... "A new in-body Image Stabilizer is nearly as effective as the MEGA O.I.S. found in Panasonic’s conventional DSLM lenses"

parci: cserélhető gépek kuka? Milyen kompaktal fotozol?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30048) madgie válasza jjeahh (#30046) üzenetére


madgie
titán

Csak nekem tűnik szinte értelmetlennek a tiltes evf?

(#30049) Mr.Csizmás válasza madgie (#30048) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem bejon, feluletekhez kozeli tema (fold, fal) kihajtani, vele parhuzamosan a sotetkepernyo bokodos AF-et..... :))

ha volna penzem, mar nem lenne, mert GX7-et vennek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30050) k1csi válasza madgie (#30048) üzenetére


k1csi
senior tag

Egy elforgatható kijelzőnek én is jobban örültem volna, de gondolom arra nem volt hely (meg nem is lett volna összhangban a magnézium ötvözet váz strapabírásával), erre meg volt.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.