Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#96001) Lassú Víz válasza MrChris (#96000) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Már akkor sem tetszett nekik a szenzor méret :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#96002) MrChris válasza Lassú Víz (#96001) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympusnak? Ja. :D A 10x13-as papírképek korában praktikus megoldás volt. Az Oly általában kicsi, precíziós, minőségi cuccokat csinált. Az OM széria is ilyesmi volt.
A Hassy-nak meg a Leica kocka túl kicsi. :D

(#96003) philoxenia válasza MrChris (#96002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Oly japán, a japán emberek kicsik elférnek 18mm-en is sokan. A németek meg szélesek nem elég nekik a 36mm.... ;] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96004) ati3x válasza philoxenia (#96003) üzenetére


ati3x
senior tag

A Hasselblad az svéd.. :)

(#96005) philoxenia válasza ati3x (#96004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A második világháború alatt a svéd hadsereg elfogott egy német repülőgépet, amely légifelvételeket készített. A fényképezőgépük feltehetően egy Handkammer HK 12.5/7x9 (GXN) volt. Ennek nyomán felkérték Hasselbladot egy gép megalkotására légifelvételekhez. Hasselblad létrehozott egy húszfős műhelyt és megcsinálták a HK7-es kamerát. Ezek után egy nagyfilmes gép elkészítésével bízták meg. Az új modell a SKa4 lett. 1941 és 1945 között 342 kamera készült el a hadsereg számára. [link] :D amúgy meg a svédek meg magasak és álló formátumban vagy a fejük maradt le vagy a lábuk.... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96006) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!
Egy kis szakmai véleményre lenne szükségem.
E-M1 M3 gépen teszteltem a csillag af funkciót és lőttem pár képet a géppel és pár furcsaságot vettem észre. Adott a csatolt [kép] , amin bekarikáztam pár olyan pontot, ami fixen ugyan azon a helyen van kék és piros színnel virítva minden képen. Két külön obival is tesztelve, ugyan az az eredmény. És nem ugyanazt a részt fotóztam az égen. Hosszabb záridőnél jobban kivehető.
Mennyire normális ez a jelenség?
Szín zajt láttam már, de annak random módon kellene jelentkeznie, nem?
Köszönöm előre is!
A feltöltés miatt sajnos nem valami jó a minőség, de talán látható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#96007) asdf_ válasza .bTr (#96006) üzenetére


asdf_
veterán

A pixel mappinget futtasd le.

[ Szerkesztve ]

(#96008) nozs23 válasza .bTr (#96006) üzenetére


nozs23
addikt

Hot pixel? Ha igen, akkor normalis. Csinalj pixel mappinget es nezd meg, hogy megmaradtak-e.

(#96009) .bTr


.bTr
tag

Köszönöm a válaszokat!
Lefutattam, illetve visszakapcsoltam auto-ra a Zajcsökkentést.
Így magyarosan nem tudtam, hogy ez a funkció a hot pixeleket és a melegedésből keletkező zajt szűri, így kikapcsoltam.
Inkább szeretem, ha nem valami beépített AI veszi le a zajt, de az egy másik funkció, ami Zajszűrő néven fut.
Teszteltem most pixel mapping után, zajcsökkentés nélkül 5-6 piros és kék pixel, zajcsökkentéssel 0.
Ahogy olvasom ez ilyen, ezt el kell fogadni. Csak eddig még nem találkoztam vele. Gondolom ha fognék egy másik ú,j ilyen gépet, akkor azon is ilyen lenne.

(#96010) MrChris válasza .bTr (#96009) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy vicc, hogy minden gyártó ugyan azt a funkciót máshogy hívja, ráadásul a Zajcsökkentés, Zajszűrés elég általános fogalmak és összecserélhetőek.

(#96011) .bTr válasza MrChris (#96010) üzenetére


.bTr
tag

Ne is mond, ráadásul sok fordítás nem is értelmes.
Például az előbb kerestem fél óráig az AF Targeting Pad funkciót magyarul, de inkább nyelvet váltottam. Magyarul: AF-célpont...
Ugye ez az a funkció, hogy a kijelzőt használhasd EVF használata esetén AF pont mozgatáshoz, kiválasztáshoz...
És ennek a gépben lévő bővebb leírása: "Beállítja v. kiiktatja a hátsó kijelzőt AF célpont esetén EVF keresőre." Ebből kellett volna rájönnöm, hogy ez az a funkció, amit keresek. :DD

(#96012) Lassú Víz válasza MrChris (#96010) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem jártál volna jobban az angol menüvel sem :N . Ha rajtam múlt volna valahogy csak belecsempésztem volna a dark frame kifejezést. Mondjuk belegondolni is rossz, hogy miként fordították volna le :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#96013) Balinov válasza Lassú Víz (#96012) üzenetére


Balinov
félisten

Főleg ha gót vagy emós a fordító ;] :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#96014) MrChris válasza .bTr (#96011) üzenetére


MrChris
nagyúr

G9-ben meg Panában valamivel logikusabban el van különítve. A profil beállításoknál van az általános zajszűrő simán Noise néven, míg a hotpixel/badpixel kivonásos már a fotós menüben a különböző korrekciók között "Long Shtr NR" néven szerepel, mert aszem eleve a hosszú, 1sec feletti expó esetén lép működésbe és leginkább azért mert a raw-t is érinti.
Angol nyelven használom a gépet a tömör kifejezések miatt, meg ugyan ezekkel találkozom a külhoni fotós oldalakon, így egyszerűbb.

Lassú Víz: egyenlőre a google még fordítja, nem tilt le. :DDD

(#96015) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

sziasztok.. újra felmerült a téma hogy másodgépnek m43 vázat vegyek

a cél maradt: egy olyan vázat keresek ami vizonylag kicsi könnyű, jó sorozat és videós képességek(slr ezt nem tudja) és ami fontos webkameraként használhatóság, és nagy telémmel (nikon200-500) a digitális belenagyítást kihaszánlva kvázi spektívet alkotni, amivel igy persze egyből rögzíthetem is amit látok. (nem kell digiscopingos bohóckodás és még egy plusz optika (spektív) beszerezni.

tehát a váz felhasználási területe: madarász spektív+digiscopoping rész.
videózás
olyan túrákon eseményeken ahova nagy slr szett teher:
webkamerakét használat.

most két érdekeség merült fel.
egyik ez az adapter:

https://viltroxstore.com/products/viltrox-nf-m1-nikon-f-mount-lens-to-m43

másoknak is érdekes lehet.. eddig nem gondoltm ogy manuális módon kívül bármit haszálhatnék: a másik: webkamera használatra van elvileg Béta verziós szoftver: használta már valaki?
https://hvg.hu/tudomany/20200706_olympus_omdwebcam_alkalmazas_fenykepezogepbol_webkamera
ezt a hírt találtam róla... jelenleg egy omd-em5 mark II szemez velem jó áron a használt piacon. és elvileg vele támogatott is a buli.

kinek van tapasztalata aár a szoftverrel akár az adapterel?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96016) iscsu válasza DarknessHope (#96015) üzenetére


iscsu
tag

Azt az adaptert én nagyon tervezem beszerezni (van a családban Nikon, és van obi amit szívesen felpróbálnék a vázamra), de szerintem megvárom, míg lesz EU warehouse-ban, vám nélkül.

Én ennyi tapasztalatot találtam vele, az alapján egy próbát megérhet:
https://www.dpreview.com/forums/thread/4495330

(#96017) nozs23 válasza DarknessHope (#96015) üzenetére


nozs23
addikt

Elég szűk ez a keresztmetszet.
Ha a webkamerás dologhoz ragaszkodsz a Panasonic ki is esik, mert csak a csúcsmodellekkel működik (G9, GH5). Azok viszont nem kicsik/könnyűk, amik szintén a feltételeid.
A Panasonic kiesésével a jó minőségű videónak búcsút inthetsz, mert az pedig nem az Olympus erőssége (az E-M1 II azért nem rossz), az E-M5 II gyengécske FHD-val ki is van maxolva.
Adapteres megoldásokkal nekem nincs tapasztalatom, de tekintve, hogy az autófókusz amúgy sem a M43 erőssége (főleg a kizárólag kontraszt alapú modelleknél, mint a kinézett E-M5 II), szerintem a madarászás is szenvedős lenne ezzel a megoldással.

A dpreview-s tapasztalat alapján, amit felettem linkeltek: az egyik legjobb M43-as vázon (E -M1 II) próbálták a szóban forgó megoldást:

AF-C is *not* working, or works occasionally and misses focus. I doubt this will be a birding setup for me. That was the first test I did and it was rather disappointing.

Tehát a folyamatos AF el sem érhető ezzel a felállással. Madarászni biztos, hogy felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#96018) jmakk válasza DarknessHope (#96015) üzenetére


jmakk
őstag

Miért nem veszel inkább egy nikon z6-ot vagy z50-t (apsc) FTZ adapterrel? És akkor a DSLR-t akár el is adhatod.

[ Szerkesztve ]

(#96019) Lassú Víz válasza DarknessHope (#96015) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Web kamerának inkább használj telefont. Nekem a DroidCam bevált, volt vagy 1200 Ft. Bár USB alapon nem sikerült működésre bírni, de mint wifi-s IP kamera tökéletes, és a hang is meg van oldva.

Rendszeren belüli Nikon MILC?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#96020) b.vr válasza nozs23 (#96017) üzenetére


b.vr
őstag

"Madarászni biztos, hogy felejtős." Ebben így azért kételkednék lévén még az első E-M1-nél linkeltem Thom Hogan reviewját a Galapagoson, részletesen kitérve madárfotózás+fókuszrendszer témakörben. És ez 2014es cikk, azóta van ugye mark II és mark III. Persze ha a kizárólagos vagy legalább elsődleges cél a madárfotózás akkor nulláról indulva nem a m43-ot érdemes választani, de ha nem ez az elsődleges vagy a rendszer már adott, akkor egyáltalán nem felejtős (főleg ha megvannak hozzá a jó objektívek) Viszont az általánosságban, minden rendszerre igaz lesz hogy egyrészt a madárfotózáshoz érteni kell, és kiismerni, megtanulni a gép fókuszrendszerének működését.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#96021) nozs23 válasza b.vr (#96020) üzenetére


nozs23
addikt

Belenéztem a cikkbe, amit linkeltél, sehol nem említi, hogy adaptált obit használtak volna az Olyn. Nem általánosságban írtam, hogy felejtős madarászni, hanem azt, hogy az említett Nikon obival + adapterrel felejtős lesz.

(#96022) b.vr válasza nozs23 (#96021) üzenetére


b.vr
őstag

Elnézést, félreértettem, természetesen ez csak a natív obikról szólt, adapterezés kérdésében tárgytalan.

szerk: mondjuk így belegondolva már a kiindulást sem értem a madarászáshoz. A kérdezőnek van Nikon objektívje és dslr-je (amit ha kiismer és jól használ akkor a fókuszrendszere nagyonis alkalmas lesz madarászáshoz), eleve elég furcsa gondolat erre egy más gyártó vázát adapterezni hogy némi súlyt spóroljon (nem is önmagában csak a vázakat kell nézni, hanem ott van helyből a nagytele vagy nagytelék súlya, ez meg mindeképpen adott) Egyébként ha valamiért tényleg erre lenne mindenképpen szükség, akkor még el lehet gondolkozni használt Nikon 1 beszerzésén (azon korrektül működik az adapterezés, Thom Hogannál meg erről is van sok cikk régebbről (hiszen a Nikon 1et már megszüntették, de használtat még lehet szerezni ha valamiért ez kellene) Meg persze ahogy írtátok lehet nézni a mostani Nikon FF és apsc milceket is (de hogy adapterezni súlycsökkentés szempontjából érdemes lesz-e azért azt érdemes lenne előre megnézni)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#96023) DarknessHope válasza jmakk (#96018) üzenetére


DarknessHope
senior tag

mindenképp kell másodgép.. tehát slr-t nem cseréljük le. próbáltam ftz adapterrel fókuszt... sajnos elég gynege volt a nem gyári obikkal... kb az az élményem volt mint ft-1 adapternél fókusz néha megy néha nem ennyiből már lehet valami ilyen külső megoldás is... és elég ha lekezeli a blendevezérlést.... Z bajonettel a travel zoom se érhető el rá amivel szándékozom a másodgépet használni.. főleg nem olcsón egyelőre túl drága a nikon Z pluszban örülnék hogyha a másodgépemmel pixel szinten nagyobb nagyítást érhetnék el.... tehát aps-c váz 24 mgapxel alatt nem jöhetne szóba.. igazából az m43 16 megapixel is csak hajszállal több mintha kivágnék ekkora részt a d7200-ból.

atelefoost próbáltam állandó kapcsolati probléma és pocsék minőség volt. jól jönne egy tényleg stabil cucc kameraminőségnek. nem csak anyuval chat elsz :D koronavírus óta él egy online filmklubom ahol filmekről beszélgetünk, és valami értékelhető minőségben adnám le a beszégleéseinket.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96024) DarknessHope válasza b.vr (#96022) üzenetére


DarknessHope
senior tag

A madarászat részről: nyilván nem értitek ezt hisz kevesen csinálják... a madarászat gyakran a következőképp zajilik... van egy tó mocsár amin a madarak viszonylag nugodtan ellenben nagy elérhetetlen távban vannak. ezért spektívvel messze nézünk és határozunk az AF ilyenkor nem fontos dolog max kényelem. nem kell lekövetni madarat.... csak nagyon messze kell nézni, meghatározni és erről esetleg bizonyító fotót lőni.... azért kell ez a sima gép mellé... mert a sima gép közelre kell lőni, ami épp elhúz feletted.. és ez mellé van egy távolba néző.. remélem igy érthető a cél :D és hogy miért nem fontos hogy valami szélsebes követőfókusz legyen.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96025) b.vr válasza DarknessHope (#96024) üzenetére


b.vr
őstag

Ja oké, ez így tényleg nem volt világos hogy a madarászásnál nem helyette kell hanem mellé, erre a speciális célra. Viszont amúgy így még inkább azt mondom hogy érdemes megfontolnod a Nikon 1-et mint opciót, ott a crop factor 2.7, azaz "még messzebre látsz", a váz tömege amit pluszban magaddal kell vinned az kicsi, és akkor még bónuszként követő AF-ben is jó és a Nikonon az adapterezése szuperul megoldott volt (ahogy írtam Thom Hogan régen sokat cikkezett erről mert vitte magával szafarikra vad- és madárfotózásra, kiegészítő vázként a FF Nikon dslr-jei mellé, érdemes lehet rákeresni a honlapján ezekre a cikkekre)

szerk: bár a másik hsz-ben írtad az FT-1 adaptert (az van Nikon-1 hez) hogy neked annyira nem vált be.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#96026) DarknessHope válasza b.vr (#96025) üzenetére


DarknessHope
senior tag

gondoltam rá.. de nagyon csaldtam ft-1 adapterben, meg egyáltalán nikon 1 af-ben.. legutóbb 1 V2-t használtam és egy sima szobában már nem volt AF egy vázára saját obival pedig függöny e volt elhúzva...... FT-1 adapterrel nikon 300mm f4 el ugy volt af ha beállítottam ohgy csak kicsit legyen front vagy back fókuszban...... szóval én tökre örültem volna ha ez nem szűnik meg és fejlődik , . de hát kikopik, nem támogatott és gyenge... szívesen venném az éppen érkező 1V6-ot de hát nincs :D ezért pártoltam el az ötlettől.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96027) MrChris válasza DarknessHope (#96026) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha ilyen probléma van a Nikon 1-el Nikonon belül madarászásra, azon az Olyra adapterezett Nikon obi csak rosszabb eredménnyel járhat.

Többiektől kérdezném Pana100-300-al van valakinek tapasztalat?

(#96028) aginor válasza MrChris (#96027) üzenetére


aginor
addikt

Egyszer próbáltam, amikor volt nálam egy első kiadású darab kölcsönben. Sokat nem tudtam tesztelgetni, de kérdezz, hátha tudok válaszolni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#96029) DarknessHope válasza MrChris (#96027) üzenetére


DarknessHope
senior tag

és adapter nélkl saját obival is rosszabb? e ez a m43 is mgszűnt? látom még nem ért d:D mert nem az a lényeg hogy ott legyen igazán AF rekeszvezérlés kell fényméréssel... nekem elég ha átviszi ezt. és egyébként amikor meg csak túrázni viszem a kis másdodgépet akkor ne hagyjon cserbe mint nikon 1.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96030) b.vr válasza DarknessHope (#96029) üzenetére


b.vr
őstag

Utazáshoz, túrázáshoz tökéletes a m43, nekem nagyon bevált. Itt nagyon előnyös hogy rendszerszinten relatíve milyen kicsi és könnyű, remek objektívekből is. Én ilyenkor az Oly 9-18 és a 12-40/2.8 párost viszem amik nagyon jól kiegészítik egymást mégis van annyi átfedés hogy ezzel megoldott a backup is (nyilván másodgépnek nem fogsz teljes rendszert kiépíteni és valószínűleg egy objektíved lesz, van még sok alternatíva hogy az igényeid szerint tudjál választani) Vázból nekem első generációs E-M1 van (backupnak pedig E-M10), tökéletesen bevált, viszont én nem videózok. Videó tekintetében így csak megismételni tudom amit korábban a többiek már írtak és amiket a reviewkban olvastam, E-M1ből a 2. és 3. generáció már komolyat lépett előre, ha pedig a videó az elsődleges szempont akkor Panasonic vázat érdemesebb nézned.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#96031) MrChris válasza aginor (#96028) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keresgéltem vele készült képeket, pl Mlacáét és az tűnt fel, hogy nem túl éles a felső tartomány, nem lehet látni hol is van az élesség síkja. Itt egy, 50% nézeten fhd monitoron kis túlzással, mint egy régi filmes lencse. :D

DarknessHope : Lehet, hogy nem értettem meg. Saját obival biztosan ok a fókusz. Nikon nagytelét írtál, meg madarászást és hogy próbáltad ehhez az AF-t adapterrel Nikon 1-en és csalódás. Ehhez képest biztosan még rosszabb az Olyval, ráadásul a videója tényleg éppen csak dokumentálásra jó.

(#96032) philoxenia válasza MrChris (#96031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát itt azért elég tág a rekesz és nem is pontosan ott van az élesség síkja, ahol (gondolom) lenni szeretne...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96033) philoxenia válasza DarknessHope (#96029) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy hosszabb zoomú kompakt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96034) Throme válasza MrChris (#96027) üzenetére


Throme
veterán

A kérdésed nekem is témába vág, csak oly 75-300 mk2 vs pana 100-300 mk2 vonalon.
Oly vázra menne (most kaptam vissza javításból...).

Te kihasználnád a dual IS-t?

Pana elvileg "gyorsabb", de "sötét" zoom-okról van szó, úgy is csak jó fényviszonyoknál használhatók.

DXOmark szerint az oly picit jobb (élesség), bár nem tudom, hogyan tesztelnek, mindegy, van egy számérték, aztán vagy úgy van, vagy nem.
Összehasonlítottam a nikon d7100+70-300 VR (nem a szimpla DX-es) vs em10 + 75-300 kombót :B jobb eredményt ad az előbbi, bár ott lehet a szenzor miatt is van difi és ekvivalenciában is máshol járnak (ekv 450mm vs 600mm).
Panát nem találtam, ugyanilyen összehasonlításhoz (lehet csak én bénáztam...)

Oly szimpibb átfogás miatt, és a méret miatt, de hogy nem adnak hozzá napellenzőt, gyárilag.... :(((
+ 2-3k ebay-ről....

Pana elvileg időjárásálló, de csak pana vázakon, ha jól értettem... a stabi nem lényeg, van a vázban, bár egy dual IS az azért biztos jobb...

Kíváncsi vagyok, hogy milyen válaszokat kapsz... :)

(#96035) peppe79 válasza Throme (#96034) üzenetére


peppe79
senior tag

"....nem adnak hozzá napellenzőt, gyárilag.... :(((
+ 2-3k ebay-ről...."

JJC, vagy ahhoz hasonló "kategóriára" gondolsz? Oly 45-höz rendeltem egyszer, de az egy papír vékony kis vacak volt, gyenge illeszkedéssel.
Mondjuk, számomra már amúgy is aktualitását vesztette, egy ideje a gyári napellenzőket sem teszem fel (Cokin lapszűrőket használok, így ha szükséges, marad(nak) a Cokin moduláris napellenző(i).

(#96036) MrChris válasza philoxenia (#96032) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az mindegy is lenne, csak legyen valahol az a sík.

Throme: DualIS? Hát gondolom nem baj ha van, ezért is inkább a 2-es verzsönre szavazok. A PL1260 a dual-al lényegesen jobban fog mint a 12-32-vel, amiben a stabi nem túl erős.

(#96037) Throme válasza peppe79 (#96035) üzenetére


Throme
veterán

Én szeretem a napellenzőt. Védi a lencsét.
Igen, jjc is megtalálható, de vannak mások. Persze lehet ugyanazt árulják....

(#96038) philoxenia válasza MrChris (#96036) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teléknél azért ennyire nyitott rekesz mellett nehéz élességet találni manuálisan is. Nekem ennél a képnél a jobb oldalon a híd egy része relatíve éles. Gondolom a párnak kellene annak lennie. Amúgy ilyen távolságból már a levegő hatása is érvényesül, pára stb. Jó lenne mellette másik obival ugyanakkor ugyanonnan készült kép is a korrekt összehasonlításhoz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96039) MrChris válasza philoxenia (#96038) üzenetére


MrChris
nagyúr

A pacis képeknél is ez lehet a helyzet? Füvön valahol ott kellene lenni az élnek, de nem találom.

(#96040) philoxenia válasza MrChris (#96039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az időjárás itt sem a legjobb, de akár mozdulhatott is az obi. Mindenesetre ez nagyon tág rekesz, itt az élesség síkja kicsi, lehet, hogy nincs is a képen.... ;] Állvány, távkioldó stb. ilyenkor akár kellhet is. Persze az üveg sem biztos, hogy jó, csak ennyiből, nekem nem biztosan az a hibás. :N

Itt kicsit sötét, de élesnek tűnik. Itt is.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96041) aginor válasza MrChris (#96031) üzenetére


aginor
addikt

Úgy rémlik, hogy meglepődtem rajta, hogy mennyire jól össze van rakva és hogy a élessége mennyire rendben van. Este keresek neked pár vele készült képet, bár sok nem volt, mivel nem nagyon volt rá alkalom, hogy rendesen kipróbáljam.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#96042) DarknessHope válasza philoxenia (#96033) üzenetére


DarknessHope
senior tag

a 100 zoomos nikonra gondolsz? nagyon nagy es szar kepminőség.. ráadasul még drága is. nem olcsóbb mint egy MILC. ugy fest megnkell varnom míg lesz elég az újabb mar fázisos af-es Olympus-ra

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96043) philoxenia válasza DarknessHope (#96042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra, hogy csak felismerhető legyen a madár...
az AF ilyenkor nem fontos dolog max kényelem. nem kell lekövetni madarat.... csak nagyon messze kell nézni, meghatározni és erről esetleg bizonyító fotót lőni.... Amúgy ez azért annyira nem is rossz és nem is drága.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96044) Hi!King


Hi!King
őstag

Akkor miért nem inkább FZ300? Azzal nagyobb eséllyel lesz felismerhető a madár, mint valamelyik Nikon bridge-el vagy a TZ70-el.

(#96045) philoxenia válasza Hi!King (#96044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Merthogy kétszer akkora és kétszer annyiba kerül.....?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96046) topikk


topikk
senior tag

(#96047) MrChris válasza topikk (#96046) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nagyon király, hogy tettek bele elektronikát még ha nem is AF-es az obi. Tekeréskor automatikusan nagyított nézetre vált, már ha ezt ismeri a kamera. Van elektronikus rekeszvezérlés, blendebeugrasztás, vagyis csak az van.

(#96048) DarknessHope válasza philoxenia (#96043) üzenetére


DarknessHope
senior tag

tebyleg köszi a segítséget de a masodgeptől saját objektívevel szinten elvárok egy minőseget, ami nem kompakt, ott elvarok egy jo af et egy jo videót, amikor a madarasz mód van nem erdekes az af a korabban írt okból, mivel közeli mozgóra ott a nikon. a gep többszörös hasznosítasú lesz,mashogy nehezen fogadnam el a döntesem hogy kiadják penzt masodgepre.. 1 hasznalat: nikon 200-500 al (plusz neha még akár 2xrajta állatkodashoz) egy tavolban figyelős, jó evf-el, elesegviszzajelzes elkiemelessel pl.

2. hasznalat önalló, dslr nél kissebb gép, kiranduláshoz, ahol súly számít, ez egy utazózoom obival lenne. ha lehet videókamerakent is megalja helyét, de nincsenek nagy videós tapasztalataim a gh5s tudasa tuti nem kell, ezerfele feldogozhatósaggal stb, mert kb most kezdenem tanulni..nagy sebességű videó se lenne utolsó, de ez nelkülözhető most..
3. szempont, , egy telefont gagyi webkamerat meghaladó webkamera, akár élőzes vloggerkedés témara is kesőbb. ezt mind tudnia kene..

nehéz téma.. de sose voltam egyszerű.. a nikon 1 re még visszaterve.. volt nikon 1v 1 acsaladban és eredetileg ujonnan valoban jó fókusza volt, gondolom ílyen alapotaról íródott az a korabbi cikk, de aztan előjött ez az af probléma amikor a rendes gyári obojaival sem talal elesseget egy szobaban.. kb csak kint napfényen.. ugyanezt tapasztaltam amikor neztem.v2-t hasznaltan.. ft-1 adapter is kb hasznalhatatlan esetlen volt... elvben nikon 1 v3 nak még adok eselyt..de alig adják el + mivel az egész rendszer támogatása megszünt barmennyire is bírnam ezt a rendszert kidobott pénznek tűnik..

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#96049) Ironizer válasza topikk (#96046) üzenetére


Ironizer
tag

Nem rossz, nem rossz. Bárcsak csinálnának egy "occsó" manuális UWA zoom-ot is.

(#96050) MrChris válasza DarknessHope (#96048) üzenetére


MrChris
nagyúr

A webcamera funkció már le is szűkíti a kört, Olympusból:
E-M1X, E-M1, E-M1 Mark II, E-M1 Mark III, E-M5 Mark II
Panasonicból DC-GH5, DC-G9, DC-GH5S
USB-ből 3.0 az ajánlott, wifi nincs.

G9-t próbáltam, de fogalmam sincs jobb e egy telónál, vagy dedikált webcam-nál. A rendes videóképességét képminőségben össze se érdemes ezzel hasonlítani, mert tisztára webcamera fíling. :DDD Hanghoz külön mikrofon és bekötés kell. Nagyon szükségmegoldásnak tűnik, vagy esetleg a látószög miatt látnám valami értelmét. Ha komolyan szeretném csinálni akkor vennék hozzá egy jó minőségűk HDMI rekordert ami nem két fillér. Csak aztat nemtom ezzel hogyan menne az élőzés.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.