Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29751) rbalint88 válasza Parci (#29750) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez csak egy sima NEX3+18-55, de a célnak megfelel: így a manuál obijaim rögtön két gyútávval működnek, ami azért nem mindegy :) így már talán a 180/2,8-at is tudom használni :DDD

(#29752) madgie válasza rbalint88 (#29751) üzenetére


madgie
titán

Háhá, nekem is NEX3-am volt :DDD

(#29753) .mf válasza rbalint88 (#29748) üzenetére


.mf
veterán

Amúgy időnként előjön bennem is, hogy na most de jó lenne egy manuál obi. Főleg, amikor kevés fénynél vagy cd-af halála homogén felületnél a fókusz nem akar ráállni a témára, csak keresi és keresi, esetleg másra áll rá. Persze, van rajta fókusz-gyűrű, de avval rohadtul nem látni és érezni, hogy hol vagyok. Vagy egyszerűen kéne csak egy "Infinity focus" gomb és máris könnyebb lenne az élet. Hányszor volt az elmúlt pár napban, hogy arra gondoltam, hogy egy manuál lencsével fél másodperc lett volna a végtelenre csavarni, itt pedig egy fél perce azon szívok, hogy kegyeskedjen már oda fókuszálni, ahova én akarok...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29754) HollyBoni válasza .mf (#29753) üzenetére


HollyBoni
veterán

Valaki még régebben írta itt fórumon hogy kell végtelenbe fókuszálni egyszerűen. Simán benyomod az obi kioldó gombot, nálam kiad egy valami hangot az obi és beáll végtelenre.

(#29755) madgie válasza HollyBoni (#29754) üzenetére


madgie
titán

Pana-Pana párosnál OK a bajonettgomb nyomkodás, Pana gép, Oly objektív párosnál sajnos nem mindig a végtelennél áll meg.

Oly gépnél meg szimplán van erre opció a menüben :( (ki/bekapcskor végtelenre állít)

(#29756) Studi válasza madgie (#29755) üzenetére


Studi
addikt

Most így fejből: nem gy van, hogy Pana váz mindig végtelenre állít kikapcsoláskor, Olynál meg van erre opció?

szerk: de a kioldógombra meg csak blendét nyit az Oly (így lehet egyes 4/3-os objektíveknél a gyárinál nyitottabb rekeszt alkalmazni)

[ Szerkesztve ]

(#29757) k1csi válasza EFT (#29747) üzenetére


k1csi
senior tag

Persze, nem mondtam, hogy nem. A 45 1.8 az egyik kedvenc obim ilyen szempontból. Szép krémesen (élek nélkül) mos (nem nagyon, de nekem elég).
Egyébként jobban tetszik mint az az 50-es amit használtál. Persze APS-C-re is van jobb obi, pl. az 1.2L sokkal szebb, de minden szempontból más súlycsoport.
Viszont az 5D (ha az mkI-ről beszélünk) egyetlen igazi előnye a nagyobb szenzor/nagyobb háttérmosás ami számomra kevésbé izgalmas viszont nagyon fapadnak érezném és pl. számomra szempont a videó is. Vicces amikor a tükrös kijelzőjén már másodjára húzom az újam mikor leesik, hogy itt semmi sem fog történni (persze ebben nemcsak a GH2, hanem a teló is benne van).
De tényleg kinek mi jön be, nekem hobbi szinten kell valami élmény(techno)faktor is és a háttér masszává mosása már nem az.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29758) madgie válasza Studi (#29756) üzenetére


madgie
titán

De asszem, Pana mindig végtelenbe húz bekapcskor.

(#29759) lenan


lenan
aktív tag

(#29760) Parci válasza lenan (#29759) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem kamu a kép...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29761) |AP| válasza lenan (#29759) üzenetére


|AP|
veterán

A legszebb m4/3-os váz! Ha minden igaz amit pletykáltak róla akkor az egyik legjobb is.
Adok is fel egy lottót...

(#29762) FEDman válasza lenan (#29759) üzenetére


FEDman
addikt

Na végre, így néz ki egy felépítés szempontból tökéletes m43 gép! :C

Már nem is tudom hány éve várok már egy ilyenre.. :U

Már most imádom! :))

De hogy hű legyek önmagamhoz és ne menjek el kritika nélkül mellette, azt is meg kell mondjam, hogy ez így igen csúnyácska. :DDD

Egyáltalán nem hozza a Pana L1 szemet gyönyörködtető letisztult formavilágát. Kicsit olyan aránytalanul darabos az összkép. Főleg ebben az ezüst/fekete színösszeállításban.

Remélhetőleg lesz full feketében is, úgy már sokkal emészthetőbb lesz. Vagy legalábbis nekem mindenképpen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29763) Studi válasza Parci (#29760) üzenetére


Studi
addikt

Én azért ma elkezdem a gyűjtögetést. :-D

(#29764) FEDman válasza Parci (#29760) üzenetére


FEDman
addikt

Meglepődnék, szerintem túl kidolgozott a hátulja ahhoz hogy kamu legyen.

(#29765) jjeahh válasza lenan (#29759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kihajtod a kijelzőt, felhajtod a keresőt, és valahogy így fog kinézni a cucc: [link] :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29766) Studi válasza FEDman (#29762) üzenetére


Studi
addikt

Nekem csak annyi a gondom a külsejével, hogy a Pana nem gyárt stílusban passzoló üvegeket hozzá. Nem baj, mennek rá Olyk. :DDD

Ha ez igaz, és jön a várva-várt 150-es fix Pana, és még a PDAF-et is bevillantja rövid időn belül az Oly, akkor megintcsak kimondhatjuk, hogy a többiek lassú felzárkózása után megint utcahosszal fog vezetni a m43 a milc rendszerek között.

(#29767) Dare2Live válasza lenan (#29759) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

uhh ez nagyon... :Y :R

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29768) Mercutio_ válasza lenan (#29759) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mire elkopik a G3 talán már megfizethető lesz ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29769) .mf válasza lenan (#29759) üzenetére


.mf
veterán

Hmm.... megvárom azért a megerősített specifikációkat és teszteket, de a hírek szerint végre egy igazán nyálcsorgattatós modell. Ilyennel kellett volna kezdeni...
Valamint jön ápgrédelt OMD, s talán a Sony is villant valamit az Olytól szerzett technológiából... érdekes időknek nézünk elébe, csak türelemmel bírjuk, mire megvehetőek lesznek ötvené' ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29770) MrChris válasza lenan (#29759) üzenetére


MrChris
nagyúr

ebbe is a kissé koros gh2 szenzort rakják körbevágva, vagy a gh3-as sonyét?

(#29771) Parci válasza MrChris (#29770) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kiderül, ha bejelentik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29772) Studi válasza MrChris (#29770) üzenetére


Studi
addikt

Nagyon úgy néz ki, hogy az E-P5 ellenfeleként, valahova közel a GH3 alá pozicionálják, nem hiszem, hogy ne villantanának valamit szenzor terén is. Szerintem vagy Sony, vagy ők csinálnak bele valami frisset.

(#29773) n.andras74 válasza Studi (#29772) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Elég sokáig futtatták a Gx1et. Kíváncsi leszek, hogy az utód is megér ennyit? De ha valoban GX7 lesz a neve az elég nagy hüleségnek gondolom... Miért nem jó a GX2?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29774) FEDman válasza Parci (#29771) üzenetére


FEDman
addikt

Vagy még utána is szokás szerint még hónapokig megy majd az ez irányú találgatás. :D
Mindenesetre az eddigi pletykák alapján ha most tippelnem kéne akkor egy tovább reszelgetett GH2 szenzort mondanék. Ha így lesz akkor viszont nagyon remélem, hogy itt ismét elérhetővé teszik a multi-aspect-et.
No de akárhogy is lesz így bejelentés előtt még tényleg korai akár negatív, akár pozitív értelemben nagyon belelovalnunk magunkat.

(#29775) Studi válasza n.andras74 (#29773) üzenetére


Studi
addikt

A GX1 nincs két éves, ez egyáltalán nem túl hosszú életciklus. Szerintem inkább a G, GF sorozatokban volt túl sűrű a csere.
(bár lassan ott tartunk majd, mint az amcsi autóknál, hogy minden évjáraton változtatnak egy picit, ha mást nem, legalább az indexkapcsolót, vagy a színválasztékot)

(#29776) Parci válasza FEDman (#29774) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részemről a multiaspi vagy a sony az elfogadható kimenetel. egy pana-féle új 14-140-nel és egy 20-assal kívánatos kombó volna. talán a multiaspinak még jobban örülnék, nem kéne nagylátót venni.

de aztán felébredtem: a váz 300e+ ft lesz, a 14-140 sosem lesz olcsó, a 20-as sem kimondottan. úgyhogy majd megvárom, amíg az oly is megcsinálja... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29777) Studi válasza Parci (#29776) üzenetére


Studi
addikt

Úgy érted ha az Oly rárakna a P5-re egy keresőt is? Hát az se lenne olcsó, és akkor még finoman fogalmaztam. :)
Amúgy valóban, ha igaz az 1000EUR, akkor ez egy drága váz lesz. De gyakorlatilag full-extrás.

(#29778) n.andras74 válasza Studi (#29775) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Akkor várható 1,5év múlva 200-500$ért:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29779) FEDman válasza n.andras74 (#29773) üzenetére


FEDman
addikt

A beépített kereső miatt többről van itt szó, mint szimpla frissítés és gondolom ezt kicsit érzékeltetni akarták a típus elnevezésben is.

Ettől függetlenül a logikát ilyen téren már rég feladták.
Ha kicsit visszatekintesz az elődökre akkor így néz ki ez a termék vonal: GF1 - GX1 - GX7
Ezek a Pana igényesen megépített rangefinder like vázai. Ehhez képest a GF2/3/5/6 elnevezésben úgy ékelődik ezek közé, hogy közben ezek meg már a butított belépő, azaz teljesen más kategóriás vázai a Panának. Azaz az idióta értelmetlen elnevezés nem újdonság a Panánál. :D

(#29780) Studi válasza FEDman (#29779) üzenetére


Studi
addikt

Úgy csinálnak a gyártók, mintha a követhetetlen számozás/típusjelzés valami piaci igény lenne. :DDD Én már meg sem próbálom megérteni "idegen" gyártóknál a számozásokat. :)

(#29781) jjeahh válasza Studi (#29780) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olynál azért rendben van sztem. pen, pen lite, pen mini, om-d, egyszerű, mint a faék...annyiban volt náluk is zavar, hogy az e-pl5 fejlettebb volt, mint az e-p3, de az e-p5 jóvoltából ez az ügy is megoldódott

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29782) Gondwana válasza Studi (#29780) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem a gyártóknak untig elég, ha a saját raktárosuk tudja benne a logikát, hogy mi mellé kell letenni a megfelelő palettákat. Vannak ilyen időszakos névmániák: nem túl régen mindenben X-nek kellett lennie, előtte a 7-es szám volt a kötelező, valamikor az XP volt a magic symbol, szerintem lassan a kis rajzocskák jönnek majd, de legalábbis némi kanjit is bevonnak majd a nevezéktanukba (kezdetnek lehetne csak emoticonokat meg fonetikai jelöléseket, mint a zolimpjusz mju:2-nél).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29783) jjeahh válasza Gondwana (#29782) üzenetére


jjeahh
nagyúr

most az "S" a menő, szerencsére ez a fényképezőket annyira nem érte utol...de lehet az lx7-nek még frissített verziója majd, aka lx7 S, esetleg lx7 mini :P de én letojom mit ír rajta, max ha nőineveket kezdenek adni, vagy ilyen panasonic san francisco, akkor rakok rá egy szigszalagot...volt még menő a "pro" is meg a "super", az "x"-et én meghagynám mosószereknek

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29784) .mf válasza Studi (#29780) üzenetére


.mf
veterán

Annyira azért nem vészes, mint ahogy beállítjátok :P
GF1 megjelenése után az erősebb piaci igény az volt, hogy legyen belőle még egyszerűbb "girlfriend" gép is, így a GF vonalon ebbe az irányba haladt tovább a GF2/3/5/6, egyre nagyobb butítással; a komolyabb gép pedig a keresős G-széria maradt, G1/2/3/5/6. De evvel ellentétesen jött olyan igény is, hogy mellé azért legyen valami GF1-hez hasonló komoly, de rangefinder-forma gép is, s mivel a GF brandet már másra futtatták be, így lett GX; továbbá mivel a GF és a G vonalon is már 6-nál tartottak, ezért jelzendő, hogy ez náluk is újabb, fejlettebb gép, ezért lett 7-es.
A GH külön vonalon mozog, nem tömegtermék, nem is annyira szoros kapcsolatban a többivel, mint a GF és G, más frissítési ciklussal, ezért maradhatott GH3.
(Nyilván ezek csak tippek, talán akár belemagyarázások, de legalább logikus egységet alkotnak).

Olynál még egyszerűbb, teljesen párhuzamosan mentek:
E-P1, majd butított változata E-PL1; következő iteráció E-P2, ennek egyszerűbbje E-PL2; s így tovább E-P3 és E-PL3, majd egy kis helycsere, előbb E-PL5 és utána E-P5 a negyedik generációban.

Ha a 4-es szám hiánya kavar meg, annak kulturális okai vannak. Az 4 egyik olvasata hasonlít a halál szó kiejtéséhez, ezért ez nekik olyan vagy rosszabb, mint nálunk a 13. Ahogy nálunk sem nagyon van 13. emelet vagy 13. kórterem, hasonlóképp / nálunk is jobban kerülik a 4-es számot.

Szerk: tegnap úgy tűnik bevettem a fogalmazásgátlót is... szöveg kicsit rendberakva.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29785) kamilyon04


kamilyon04
csendes tag

Sziasztok!
sikerült összeállítanom a "kompakt rendszerkamerás fényképező szettem". :D
Egyetlen problémám van: A tükörreflexes szettből maradt táskáim értelmetlenül nagyok ehhez a cumóhoz.

Mit ajánlanátok méretben/tipusban? Az se baj, ha olcsó/használt, vagy sufni megoldás
Két feltételnek kellene megfelelnie:
Válltáska legyen( hogy hátizsákkal együtt is lehessen használni.)
Elválasztva, áttekinthetően legyenek benne az ojjektívek.

Tehát amit el kellene pakolni:
Oly E-P3, esetleg rajta a vf-2vel
oly 12-50
oly 40-150
pana 14 2.5
Samyang 7.5 3.5
Zeiss Pancolar 50 1.8 adapterrel.
Töltő, 2-3 akksi egyéb apró szarok

(#29786) n.andras74 válasza kamilyon04 (#29785) üzenetére


n.andras74
aktív tag

jó kérdés! Én is pakolgatok állandóan.... hol a nagy táska amibe a régi nagy gépem volt hol a ridikül:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29787) kamilyon04 válasza n.andras74 (#29786) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

A kisebbik táskámnak - amit a pentax k20-szal már nem használtam mert kicsi volt - is az alján kell kotorásznom, hogy megtaláljam a cuccokat.
Mindegyik táskám feleslegesen magas az új objektívek méretéhez képest... Nem baj majd karitative keresek nekik valami gazdát, ha lesz időm foglalkozni vele. csak most kellene találni valami frappáns megoldást :)

(#29788) Gondwana válasza kamilyon04 (#29785) üzenetére


Gondwana
addikt

Esetleg övtáska? (Ahogy néztem, a 493 és 495 már nagyok lettek volna, nekem pedig ebben elfért egy GH1, 20mm, 14mm, 45mm, 7.5mm, egy pótakku, egy FL36R, meg még a táska tetejében két 46mm filter meg egy gélszűrő a vakura)

Szerk.: Közben a német oldalukon mégis fenn van még, csak a többiről szedték le.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29789) Studi válasza kamilyon04 (#29785) üzenetére


Studi
addikt

Konkrétan m43-hoz méretezett, jó és áttekinthető táskát én még nem leltem. :-(
De a Te cuccaidnak jó lehet talán az E-System kompakt táska is, bár lehet, hogy picit nagy.

(#29790) kamilyon04 válasza Studi (#29789) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

ha erre gondolsz:
[[link]
Akkor ez pont az a méret, amit nagynak találok :)
Azt hiszem, hogy valami Szél 25cm x Mély: 10 cm x mag 15cm körüli lenne az ideális, amiben 3nál több rekeszt ki tudnék alakítani. Délután megyek egy kört, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#29791) jjeahh válasza kamilyon04 (#29785) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha dizájn számít, akkor [link]
nem valami olcsók mondjuk, de elég jó minőségűek, nekem union kit van, és nagyon elégedett vagyok vele, az csak 15 font volt ebayről. neked sztem a montgomery street courier mérete lenne kb gondolom megfelelő, de a kialakítása nem biztos...tényleg ennyi cuccot magaddal hurcolsz?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29792) FEDman


FEDman
addikt

Hoppá! :))

Már épp írni akarta, hogy amellett hogy szinte biztosan Pana szenzort fog kapni, azt se zárnám, ki, hogy az egy érdemben tovább fejlesztett GH2 szenzor lesz.

A Fuji-Pana együtt működés bejelentése óta szerintem biztosra vehető, hogy a Pana nem adta fel a szenzorainak a továbbfejlesztését. És bár "csoda" szenzorra még várni kell, de a bejelentésből az is kiderült, hogy az új szenzor alapja egy hagyományos CMOS szenzor lesz, ennek fejlesztésért a Pana a felelős és az organikus részt pedig a Fuji fejleszti.
Ennek megfelelően valószínű a Pana azóta is folyamatosan fejleszti a hagyományos CMOS szenzorait és hát a GH2 lapkája már nem mai darab, simán lehet hogy azóta összedobtak valami még jobbat.
És mivel a GH2 szenzor egyébként sincs ám olyan messze a Sony szenzortól, így simán el tudom képzelni, hogy azóta a Pana összedobott egy minden szempontból versenyképes szenzort.

No persze láttunk már olyat, hogy az ilyen kezdeti tesztelők néha a kelleténél kicsit lelkesebbek voltak.
Szóval ez egy jó hír, de azért ezzel mindig úgy vagyok, hogy majd hiszem ha saját szememmel láttam. :U

[ Szerkesztve ]

(#29793) Parci válasza FEDman (#29792) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó váznak ígérkezik, megvan az mft csoport nex-6-osa :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29794) fattyu válasza Parci (#29793) üzenetére


fattyu
veterán

A szomorú az lesz ha sony ceruzával is vastagon fog majd az cetlin levő szám...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29795) kamilyon04 válasza jjeahh (#29791) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

Eddig a pentax k20d+16-45 f4, tokina AF 70-210 F4.5, pentax f 50 1.7, pentax 10-17 fisheye 3 a metz 40 mz 3 vaku jött velem az útjaim nagy részére. Ez így kb 3,5 kg az aprólékkal együtt
Ennek a tömege egy kicsit megviselte a lelkem, (de leginkább a nyakam).
Ezért döntöttem a milc mellett:
Az előbbihez hasonló összeállítást tudtam kreálni a Pentax leváltásával, sokkal kisebb súllyal. (bár értelem szerűen a nagy váz előnyeit, illetve a zoomoknál a konstans fényerőt, meg a fisheye zoomot buktam.)
Tehát annyira nem zavar a "sok" - szerintem annyira nem is :) - cucc. Az én világomban mindegyiknek megvan a maga szerepe.
Már csak a hozzá való táska-szisztéma a kérdés :F

(#29796) Studi válasza Parci (#29793) üzenetére


Studi
addikt

Egyre közelebb vagyunk a bejelentésen, és most már nagyon jól néz ki. Ebbe a Pana belead mindent. :-)

(#29797) FEDman válasza Parci (#29793) üzenetére


FEDman
addikt

Ja, csak ez jobb lesz ez annál.. :D
Tiltes EVF, bitang jó AF, 1/8000s ...

Ami még felmerült bennem, hogy bár nem tartom valószínűnek, de ha ez egy újratervezett szenzor akkor azért van egy minimális esélyünk arra, hogy akár valós iso100 is lesz benne. :)

(#29798) madgie válasza FEDman (#29792) üzenetére


madgie
titán

"the video quality is the same of the GH3"

Szóval k*rvadrága lesz.

#29799: türelem, tornaterem :))

[ Szerkesztve ]

(#29799) FEDman válasza madgie (#29798) üzenetére


FEDman
addikt

Minden csak idő kérdése, a GH1 is k..drágán indított aztán mostanra mégse olyan nagy kaland beszerezni egyet. :DDD

(#29800) n.andras74 válasza madgie (#29798) üzenetére


n.andras74
aktív tag

1000dodo lesz. Írták is...A GX1 hol kezdte?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.