Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68001) jjeahh válasza hibavissza (#67999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A miénk is kitakarja valamennyire, néha zavaró, de azért lehet látni mit filmezel, a kreativitásban valszeg nem gátol meg csak kissé kényelmetlen. Az ára borsos, de csak addig, amíg nem lesed meg, hogy úgy általában mennyibe kerülnek a 3 axis gimbalok :D Szal valszeg jelenleg az egyik legolcsóbb gimbal, ami kapható...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68002) hibavissza válasza jjeahh (#68001) üzenetére


hibavissza
veterán

Találtam egy olyat, hogy Clidecam HD 4000 Ezt még DIY project keretében is le lehetne gyártani. Csak egy jó gömbcsuklót kell beszerezni. Szerintem 30 ezer megfogná. Van valami jó blog erről?
Ezeknek a motoros gimbaloknak megveszekedett ára van.

[ Szerkesztve ]

(#68003) jjeahh válasza hibavissza (#68002) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom ezek milyenek, én csak a came mini-t meg a nebulát próbáltam eddig, ezek motorosak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68004) jeni válasza Mercutio_ (#67993) üzenetére


jeni
félisten

A Pancake obival sosem láttam hirdetni. Ellenben a 12-50 gyengébb a 14-42mm II R obinál az meglep. Ennyit érnek a külföldi teszt oldalak? Szívesebben venném a 45mm 1,8 obit helyette.

(#68005) MrChris válasza hibavissza (#68002) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nem gömbcsuklós. Azt nem is ajánlanám, kiegyensúlyozhatatlanok, billegnek nem véletlenül az oszlopos terjedt el. Már csináltam steadit, olyan rendszerűt mint az a Glidecam, rendes csapágyazottat, két irányba állítható platformmal ahogy kell. Ha olyat akarsz amit használni is lehet az kb 20-30.000-fttól van az anyag, attól függően milyen minőségű csapágyakat, nyersanyagokat veszel és mennyi megy pocsékba. Viszont a tervezés, elkészítés, bíbelődés, újratervezés... munkaórában rengeteg lesz ha magad készíted. Szerszámozottságról nem is beszélve. Ha meg kiadod esztergályosnak, marósnak, szakiknak abból már egy profi cuccot vehetsz. Sok mindent barkácsoltam már és eljututtam oda, hogy csak azt éri meg megcsinálni amit nem lehet kapni, különben ritka az ha megéri.

(#68006) hibavissza válasza MrChris (#68005) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem csak egy jó rajz kéne. A többi egy tálca német sör. ;)

(#68007) Lassú Víz válasza MrChris (#68005) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne csodálkozz rajta. A fejlesztési költség nálad 1 darabra terhelődik, míg a boltinál sokra.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#68008) .mf válasza Haugland (#67948) üzenetére


.mf
veterán

Ha csak jpg, akkor Panák helyett Oly.

Kutyus: "Kis offként nyeltem egy nagyot :)"

Jó cucc, én is szoktam nagyokat nyelni, főleg az árán. A7 ugyan már csak 1000 EUR újan, de egy fokkal jobb lenne egy A7m2, ami meg már 1500 EUR, az igazi viszont mégiscsak egy A7R2, csakhogy az 3500 EUR... A legjobb ár-érték arányú sor, 28, 55, 85, még 2500 EUR. Kéne egy UWA- és egy telezoom is, még 1100 + 1300 EUR. S ott tartunk, hogy 8400 EUR, bő kétésfélmilla, s van egy vázunk s hozzá 3 db fixünk és 2 db f4 zoomunk. :(
Remélem, hogy hamarosan kijön egy A7m3 javított ergonómiával (tárcsák), az R2 AF-jének továbbfejlesztésével, s végre kidobnák belőle azt a redves AA-szűrőt, esetleg frissítenék a szenzorát is. Egy A7m árszintjét még nagy nehezen lenyelem, de egy A7R2 túl sok egyszerű hobbistának.

Jeni, Anoka: EM5 +e-shutter +wifi +live-compo +jobbevf -időjárás-állóság -akkusmarcsa.
Az EM1m2 remélem érdekesebb lesz.

Jeah: "Szerintem valamelyik 43rumors-os srác a hugira ráizgult :DDD"

Szerintem a többiek is így vannak vele, nem csak én, hogy egyszer-kétszer már majdnem beírtam, hogy a 43r admin annyira rá van indulva a húgodra, hogy bármi kép a húgodról bárki által insta-bekerül ;]

Schanyee: "- Az összecsukódó mechanikája (az a kis zár) borzasztó, a Pana 12-32 fényévekkel jobb"

Szinte mindenki nyavalyog rá, de attól még nem fog mágikusan megváltozni. Egyszerűbb, ha elfogadod olyannak, amilyen, és inkább élvezed a használatát, kis méretének előnyeit.

"- A széles látószög városnézésre nagyon bejött, szinte belefér a képbe amit látok :)
- A széles látószög a képek visszanézésekor nagyon ritkán tetszett, minden olyan kicsi, hogy hiába van minden a képben, igazából semmi se látszik. Csak azoknál a képeknél jött be ahol kevés dolog van és azok jó nagyok. Különben a végeredmény még TV-n nézve is élvezhetetlenül kicsi.
- Embereket nagyon zavaróan torzítja a nagylátószög :(
"

Nem mindenben értek egyet Ken Rockwell-lel, de ezt nekem is be kellett látnom:
"Ultrawide lenses are the most difficult lenses to use well. Ultrawides are not for "getting it all in." Ultrawides are for getting yourself, and therefore the viewer, right smack into the middle of something. Ultrawides are for putting next to the muzzle of Dirty Harry's revolver to put it in your face. If you can't or won't get close, leave the ultrawide at home.

Ultrawides rub the viewer's nose in your subject. Properly used, ultrawides grab your viewer and yank him into the middle of your situation.

Ultrawide lenses are for getting close and bringing the viewer into the photo, not for fitting a subject into a photo."

Jeah: "Váá, addig dugtam felismerte :D Problem solved!

ANOka: csak ma hisztizett, eddig nem volt gond"

Minden sora arany :DDD Szóval a dugás mindenre megoldás :DDD

Warter: elsőre azt hittem, ff, olyan szürke :DDD Hol van ez?

Scarabeus: hát ez kár :( Velem pár országot beutazott, eddig még bírja, igaz manapság már csak otthon van, a 9-18, 20, 45 hármas mellé már nem érzem nagy szükségét.
Erről az "életem egyik legjobb gömbpanoráma helyszíné"-ről majd kérünk infókat és képeket :)

Hibavissza: "nekem ez a stabi dolog is olyan, hogy jól mutat a tesztekben, de a való életben nem elég megbízható. Én az ISO emelésben jobban bízom. Mondjuk csak Canon-Pana vonalon mozogtam eddig."

Igen, ebből látszik, hogy OMD-vel még nem volt dolgod ;] Az magic.

Jeni: ha a képminőség a fontos, akkor 20-as és 45-ös :)
Oly olcsó kit alapzoomok közül 14-42-II-R > 14-42 EZ ~ 12-50
A kettő mondjuk nem is igazán egy kategória, az egyik pöttöm, a másik lónagy mivel hossza nem változik zoomoláskor, cserébe időjárásálló.

Hibavissza + Jeah: Glidecam, és múltkor már írtam, amikor Jeah gimbalokat nézett. Hasonló passzívokat elég sok filmesnél láttam már, és ha nézel behind-the-scenes videókat, gyakoriak bizonyos feladatokra. DIY verzióban nemhogy 30k, de pár k-ból ki lehet hozni.
Motoros gimbalt is ki lehet olcsóbban hozni, ahogy írtam már: DIY, Hobbykingnél fél kiteket (karbon váz) és többi szükséges alaktrészt (motorok, vezérlő, akku) egyhelyben mind kapni nálunk.

MrChris: ehhez képest ennek (MadMax Gokart) a behind-the-scenes-jében is feltűnik szerintem pont az a darab, amit Hibavissza linkelt, rajta egy RED kamerával, sőt, úgy tűnik, hogy a kamerás nagyon is szereti, mert többet van ezen, mint motoros gimbalon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#68009) hibavissza válasza .mf (#68008) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem az tűnt fel a werkfilmben, hogy 9:54-től a kamerás mögött álló statiszta szemmel hágja a kellékes csajt. :DDD

Csak ilyesmiket gyártanék.[link]

[ Szerkesztve ]

(#68010) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Jelentem végre sikerült beszereznem - használtan - egy LUMIX 20 mm f1.7-et. Ezüst színű ugyan, de jól mutat. És jó képeket is csinál, szinte le sem tettem még ma.

(#68011) gorgo


gorgo
őstag

ahoj poplacsek.
Megjártam a Tátrát az idén is. Legalább nem volt 3x fok, eső viszont volt, és emiatt sajnos legtöbbször csak a "B" program valósult meg (nagyon gáz egy túravezetés volt e tekintetben: nem megyünk mert veszélyes! - baaaz, még ha vihar lett volna, akkor OK, ott meg is lehet halni, de csak szimplán esett...).
Mindegy így is jó volt. A készült képek viszont hát, nyente speciale, (itt van néhány) no nem baj, nem a fotózás az első hanem az élmény maga.
Amúgy 500 képből 5 készült halacskával, a többi a 12-40-el. Fő előnye, hogy nem kell cserélgetni (ezt sajnos nagyon megutáltam újabban) és nem zavart az eső sem, mármint e tekintetben. Azért dof-fal játszani, hát sok mozgástér nincs, bár kevéske azért van.

Sör/fröccs:
.mf fórumtárs javasolta a jövő szerdát (szept 2). Én csak 20h-ra tudnék menni, így hát szervezzük valahová a 11.kerbe :) Mondjuk a kopaszi gát? Oda még 19-re is odaérek, és szép helyen van. Van ott egy belga sörözde is!!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68012) jjeahh válasza gorgo (#68011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"nem a fotózás az első hanem az élmény maga"

Azért szerintem a tájképek picit megdolgozva, megvágva nem lennének rosszak, nekem tetszenek ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68013) Studi válasza gorgo (#68011) üzenetére


Studi
addikt

Menjünk! :)

(#68014) Lassú Víz válasza gorgo (#68011) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Mondjuk a kopaszi gát?"

Tudod te mit mondott a kis bárány a lódarázsnak? :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#68015) Freddy76 válasza gorgo (#68011) üzenetére


Freddy76
addikt

A Kopaszi-gát praktikus, az mindenkitől egyformán messze van :P

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#68016) gorgo válasza Freddy76 (#68015) üzenetére


gorgo
őstag

no látod, hozzám meg közel. Ideális! :P
Azért a te irodád sincs messze. Csak bicajra pattansz aznap (vigyél tusfürdőt, türcsit meg váltóruhát!! :DD ), és beguríthatsz néhány belga sörikét :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68017) jmakk


jmakk
őstag

Bejelentették az E-M10 II-t.
Azért kapott egy-két új jóságot:
- 5-axis image stabilization
- Focus bracketing (hoppácska! ha ez értelmesen paraméterezhető, akkor nem rossz dolog lehet)
- Perspective distortion can be corrected in-camera, live, while shooting
- 4K Time-Lapse, all in-camera, without the need for additional software

(#68018) tacto válasza jmakk (#68017) üzenetére


tacto
aktív tag

Tan a keresö is jobb felbontast kapott.

(#68019) Lassú Víz válasza jmakk (#68017) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+ Pad allows the user to keep an eye on the viewfinder while tracing a thumb on the camera’s rear touchscreen to adjust focus point.

Végre az Olynál is!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#68020) jmakk válasza Lassú Víz (#68019) üzenetére


jmakk
őstag

Ezt szerettem a G5-ben. De nem értem, ez hogyan lesz kivitelezhető itt, mivel ennek csak dönthető az LCD-je, nem kihajtható. Szóval a hüvelykujjal hamarabb fogsz beletalálni az orrlyukadba, mint a kívánt fókuszpontra. :)

(#68021) Studi válasza jmakk (#68020) üzenetére


Studi
addikt

A GX7-en lehet állítani, direkt, vagy relatív legyen a mozgás. Relatívban használhatod az lcd jobb szélét, mint touchpadet, amerre húzod az ujjad, arra mozdul a fókuszpont az aktuális pozíciójáról. Jól használható.

(#68022) |AP| válasza Lassú Víz (#68019) üzenetére


|AP|
veterán

igen, pont azok a dolgok kerültek most bele, ami miatt annak idején gondolkoztam, hogy lehet mégis GX7-et kellene venni (e-shutter, tapi AF EVF használata közben). Ráadásul jobb stabit, jobb EVF-et kapott, a tárcsák is szimpatikusabbak.
Nagyon jó kis váz lett ez. Ha megkapta volna az időjárás állóságot is, akkor szinte tökéletes (nekem)

(#68023) hibavissza válasza jmakk (#68020) üzenetére


hibavissza
veterán

Én 90%-ban nem kihajtott kijelzővel és tapifókusszal használom a g5-öt. Ez az orrban turkálás még nem jött elő. Ha belegondolok elvileg az orromnak nyomnia kéne a kijelzőt, de mégsem teszi. Nem is értem miért, de tökéletesen működik. Ha hazamegyek lemodellezem, mert elméletileg tényleg nem lehetne így használni.

(#68024) asdf_ válasza jmakk (#68017) üzenetére


asdf_
veterán

Tovabbi: 60/50/30/25/24 FPS video, a kukker valoban nagyobb felbontasu, de OLED (fuj-fuj), a kijelzo csak dontheto, szoval selfiehuszarok igy jartak. Es lett e shutter.

[ Szerkesztve ]

(#68025) .mf válasza gorgo (#68011) üzenetére


.mf
veterán

Tegnap jött vissza Rysy és környékéről egy ismerősöm hosszú hétvége után, náluk napsütés és gyönyörű idő volt, s még telefonnal is sok szép képet lőtt. Úgy tűnik, rossz helyre mentetek :)) :(

Valójában e hét szerda, 26-át jelöltem meg, de mivel senki nem reagált, nem nyomtam tovább. Jövő szerdában még nem vagyok biztos, hogy tudok menni, majd elválik. Kopaszi tőlem sincs túl távol.

Lassú Víz: "Tudod te mit mondott a kis bárány a lódarázsnak? :D"

"Bee-e-e"? :DDD

Pollai: "Nagyon jó kis váz lett ez. Ha megkapta volna az időjárás állóságot is, akkor szinte tökéletes (nekem)"

Valamit hagyni kell az EM5-m3-nak is :DDD Vagy EVF-es tapi-AF-et leszámítva (feltéve, hogy nem kapja meg fw-frissítésben) az EM5-m2, szürkén már "csak" 600 GBP, szép lassan jön lefelé...
Amúgy szerintem sok a 3 modell, és a különbségek is egyre halványodnak. Ld. az EM10 most megkapta a stabit és nagyobb EVF-et. Az EM5m2 már csak annyiban tud többet, hogy időjárás-álló, van High-res módja, és akkus markolata.

asdf_: "a kukker valoban nagyobb felbontasu, de OLED (fuj-fuj)"

"Fuj-fuj"? Miért is? Az összes OMD és A7-es, XT-1, valamint az újabb Panák EVF-je is OLED, panaszkodni mégis kevesen szoktak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#68026) |AP|


|AP|
veterán

a váz ára 199k lesz, palacsintával pedig 260k. Azt hiszem az MkI is így kezdett (vagy talán még drágábban is), szóval az ár sincs annyira elszállva.

(#68028) |AP|


|AP|
veterán

Hoztam én is pár nyaralós képet Szlovéniából. Az ország még mindig gyönyörű, az időjárás viszont nem volt most annyira jó fej...

(#68029) jeni válasza jmakk (#68017) üzenetére


jeni
félisten

MENNYI lesz az itthoni bolti ára?

(#68030) |AP| válasza jeni (#68029) üzenetére


|AP|
veterán

csak hárommal feljebb írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#68031) MrChris válasza .mf (#68025) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor panaszkodok :D nekem a G6 oled evf-e mindig 'négyzethálós' érzetet nyújt mikor belenézek. A lcd-ken sokkal vékonyabbak a pixelközök, a tökéletlen feketéjük pedig nem zavar. Szerintem inkább gazdasági vagy technológiai oka van hogy oledet tesznek lcd helyett.

(#68032) jeni válasza |AP| (#68030) üzenetére


jeni
félisten

nem olvastam vissza
ez most tuti?

(#68033) |AP| válasza jeni (#68032) üzenetére


|AP|
veterán

amennyire egy sajtóközleménynek hinni lehet

(#68034) gorgo válasza jmakk (#68017) üzenetére


gorgo
őstag

ami miatt ez számomra érdekes:
kb. majdnem minden benne van már az 'alsó' kategóriás vázban is.
Ehhez képest nincs tér már felette. EM5 mk2 értelmesen csak műteremben használható a 40mpix módban, EM1 meg 'csak' PDAF-ben ad hozzá (helyesebben ugye sok tekintetben még el is marad tőle, mivel az új vázban több apró feature van már...).
Csak úgy hangosan gondolkodtam...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68035) gorgo válasza asdf_ (#68024) üzenetére


gorgo
őstag

ha a régi tömörítő kodek maradt akkor kb. parasztvakításnak jó csak.
Illetve a 60 fps elvben nem segíthetne abban, hogy ne essen szét a kép gyors mozgásnál? Ugye adott gyors mozzanat már két frémben kell hogy kódolódjon, hátha javít valamicskét!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68036) jmakk válasza gorgo (#68034) üzenetére


jmakk
őstag

Komolyan nem tudom elképzelni milyen újdonság fog belekerülni az E-M1 II-be. Az okés, hogy beleraknak mindent ami az 5 és 10 II. verziókban van, meg mondjuk egy 4 lépéses sima high-resolution módot. Talán meglépik még a 20MP-s szenzort, ami a GX8-ban is van. Végül is, ennyi akár elég is lehet. :))

[ Szerkesztve ]

(#68037) Studi válasza gorgo (#68034) üzenetére


Studi
addikt

20-as szenzor, stacking, hi-res mód, hi-res stacking...

De az Oly általában telerakja minden jósággal az alacsonyabb kategóriás vázait is, nincs ezzel semmi baj. :)

(#68038) Monya78


Monya78
veterán

Em10 Mark II vel kapcsolatban csak Nekem tűnik csúnyábbnak hogy a váz felső részéből ennyire kilógnak a tárcsák?

Mondjuk annyi újdonságot hozott, majd később valami akció keretében tuti upgradelek erre a modellre...

(#68039) |AP| válasza Monya78 (#68038) üzenetére


|AP|
veterán

először nekem is furcsa volt, de biztos kényelmesebb így a kezelés.
A legjobban kilógó rész még így is a púp, tehát nem hinném, hogy nagyon útban lennének. Nekem az első képek alapján nem tetszett annyira, de most simán cserélném az MkI-et.

(#68040) sideburns


sideburns
aktív tag

Vajon az E-P vonalat miért hanyagolja az Olympus?
Az E-P5-re gondolok elsősorban, 2013 májusban jött ki, azóta semmi.
Egyedül az E-PL7 jött ki tavaly augusztusban.

(#68041) .mf válasza jjeahh (#67805) üzenetére


.mf
veterán

Nyehehe...
A fotós, akit Jeah egy héttel ezelőtt emlegetett, a DPR-en Reader's Showcase-t kapott :))

MrChris: "nekem a G6 oled evf-e mindig 'négyzethálós' érzetet nyújt mikor belenézek."

Kapcsold ki a kompozíciós segédrácsot ;]
Nekem nincs ilyen érzetem. Biztos sok tényezőtől függ, felbontás, méret, optika, szem. Az EM10m2-nek 2.36 MPx és 0.62x, annál már nem hinném, hogy lenne ilyen gond.

Jeni: "nem olvastam vissza"

Öreg hiba :U

Gorgo: "Ehhez képest nincs tér már felette. EM5 mk2 értelmesen csak műteremben használható a 40mpix módban, EM1 meg 'csak' PDAF-ben ad hozzá"

+időjárás-állóság, +akkus markolat. Ritkán, de már mindkettő jól jött.
Én is hasonlót írtam kicsivel feljebb: egyre kisebbek a különbségek a 3 szint között. Egyszerűbb lenne csak 2.
EM1m2-re leszek majd kíváncsi (meg A7m3-ra).

"Illetve a 60 fps elvben nem segíthetne abban, hogy ne essen szét a kép gyors mozgásnál?"

Ha a mozgás miatt esne szét / lenne darabos / lenne rázkódás benne. De a szétesős, blokkosodós, elkent-részlethiányos inkább tömörítés számlájára írható. S szerintem inkább az lesz, mint gyors mozgás.
Nyáron tesztelgettem ezt kicsit motoron sisakkamerával (még mindig kösz Studi! :R ) -- ott ám van gyors mozgás, annyira száguldozni sem kell, a szűken az út melletti részek: fák, kövek, árnyékok, már akkor is elég gyorsan suhannak és a sok részlet és fény-sötét ki is hozza ezeket a hibákat. 720p30 8Mbps, 1080p30 16Mbps, 1080p60 24Mbps. A 8Mbps-os 720p távolra nézve méretéhez képest még nem rossz, de a közelben gyorsan elsuhanó dolgok, főleg árnyékok, teljesen szétesnek, blokkosodnak. Szinte élvezhetetlen. A 16 Mbps-os 1080p30 viszont már egész jó, és kicsi a különbség a 1080p60-hoz képest.

Jmakk: "Komolyan nem tudom elképzelni milyen újdonság fog belekerülni az E-M1 II-be."

A nyilvánvaló: továbbfejlesztett PDAF, több kereszt-érzékelővel; meg gyorsabb és pontosabb hibrid AF en bloc. Ami amúgy geciség, hogy csak az EM1-ben van, mert lassan a konkurencia minden gépében alap a hibrid AF, itt meg csak a csúcsgép kiváltsága. Ezen kívül azok, amik az EM5m2-ben és EM10m2-ben már megjelentek, pl. EM5m2-féle forgatható kijelző, ez az új AF-pad.
Ami még várható: az új 20 Mpx Sony szenzor (esetleg új procival); az EM5m2 féle High-res mód továbbfejlesztve (4-képes, kézzel kitartható), nagyobb EVF (XT1 / A7R2).
Jó lenne még: szoftveres javítások, pl. paraméterezhető auto-ISO, okosabb bracketing, kombinált High-res + expo-bracketing, élhetőbb MySet-ek (elnevezhető, tárcsára kitehető -- többre értékelnék egy myset tárcsát, mint a módválasztót), külső tápcsatlakozó a vázon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#68042) anaqer válasza Monya78 (#68038) üzenetére


anaqer
veterán

Nem, szerintem is elég ocsmány... de mondjuk felőlem aztán akárhogyan is kinézhet, én a MkI-ről már csak új szenzor esetén váltok akármilyen Olyra.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#68043) Studi válasza sideburns (#68040) üzenetére


Studi
addikt

Jó kérdés. Az E-M10 mkII annyira teljes lett, hogy új modelt is maximum ezen az áron hozhatnának ki. Anno ugye a P5 drágább volt, mint az E-M10. Szóval ez így nehéz kérdés. A PL7 is annyira pöpec lett, hogy szinte helyettesíti a P7-et. Szóval nem tudom, mit tudnának kitalálni. Inkább az a furcsa számomra, hogy ahogy emelték a PL széria szolgáltatáskörét, azzal együtt kirúgták alulról a PM-et, már igen rég kifuttatták a kereskedésekből is, és nincs semmi igazán pici váz alulra. Pedig a PM2 nem volt rossz. :)

(#68044) ANOka válasza .mf (#68041) üzenetére


ANOka
őstag

A 4 MySet-et most is kiteheted bárhova. M10 esetén én a módválasztó tárcsára tettem ki általam nem használt módok helyett.

(#68045) m.albert válasza Monya78 (#68038) üzenetére


m.albert
csendes tag

Ez volt első gondolatom nekem is. Egy kicsit túltolták retro vonalat, a régi filmes OM-1/OM-2 gépeknek voltak hasonló tárcsái és kapcsolói, leginkább on/off gombnál feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#68046) jeni válasza |AP| (#68030) üzenetére


jeni
félisten

Amúgy az OMD10 Mark II az 174000 Ft-ba kerül majd az Oly boltban.

(#68047) Studi válasza jeni (#68046) üzenetére


Studi
addikt

Ez az infó most honnan? Mert eltér a Mintabolt hivatalos közleményétől, de a Prémium Klub kedvezményestől is.

(#68048) gorgo válasza .mf (#68041) üzenetére


gorgo
őstag

igen, szerintem is 2 kategóriának van reális tere.
Amúgy ami az Oly politikájában negatív, az az, hogy ha veszel egy nem nagyon régebbi de felsőbb kategóriás modellt, mert az már olcsóbb, akkor beszopatnak azzal, hogy rá 1 hétre kijön ez elvben gyengébb, ami olcsóbb, és többet tud... Jelentkezzen aki már járt így! (a szaros em5 hiába tudna egy nyomoronc tisztán e-shuttert, stb, ha nem adják meg fw frissítéssel, márpedig azt már nem, szopjon az ember, adja el a 2 hetes vasat és vegyen újabbat?)

Markolat/időjárásállóság: so-so. Marcsát eladtam, rájöttem, hogy kb. azonosan szar képeket lövök vele/nélküle :) . A plusz akku, az oké, 100% pozitív. Esőállóság: és mire mész vele, ha az összes obid nem esőálló??? Neked tudtommal egy sincs (persze lehet tévedek).

a videó bitrátás elmélkedésem 100% elmélkedés, függetlenül hogy ebből most az oly tudna-e előnyt kovácsolni. Amúgy magam sem hiszem hogy bármit is javítana.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#68049) jeni válasza Studi (#68047) üzenetére


jeni
félisten

:K
15% Oly tagságival :C

ha az emlékezetem nem csal akkor bármely Oly termék megvehető az Oly tagságival 15% kedvezményes áron vagy még sem?

[ Szerkesztve ]

(#68050) ati3x válasza sideburns (#68040) üzenetére


ati3x
senior tag

Szerintem az ep vonal mint olyan "halott". Azaz ócsó kategóriàban marad az epl, a keresös közép-felsöközép-felsöbe meg az omd vonal. Én meg azon gondolkodom, hogy az új em1-ben mondjuk szenzormozgatàssal megtàmogatott fókuszàlàs jöhet. Ergó mint a gx8-nàl a dfd. Persze, csak talàlgatok! :-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.