Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29551) schawo válasza MrChris (#29549) üzenetére


schawo
titán

A VF3 nehezebben esik ki a helyéről, mert van rajta egy zárószerkezet, ami jobban igyekszik a helyén tartani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29552) Warter


Warter
őstag

Van valakinek egyszerű és gyors megoldása Panasonic-hoz (GF2) expo szám kiolvasásra? Előre is köszi.

(#29553) nesa


nesa
veterán

Urak hogy lehet EPL1 et bealitani hogy automatikusan forgassa el a kepeket, lehet hulye vagyok de nemtalalom :U

(#29554) madgie válasza Gondwana (#29548) üzenetére


madgie
titán

20/1.7 nem tud AF-C-t, sajnos.

Nesa: PL1-ből asszem kihagyták az orientációszenzort.

Warter: próbáld meg ezt.

(#29555) nesa válasza madgie (#29554) üzenetére


nesa
veterán

A fene egye meg, ritkan hasznalom portre allasba de most a gitart fotoztam zavart hogy kulon kell forgatnom.

(#29556) Warter válasza Warter (#29552) üzenetére


Warter
őstag

Időközben megtaláltam, ha esetleg másnak is lenne ilyen gondja itt a megoldás:

Step 1 - While pressing [ Q.MENU/Fn2 ], [ on GF2 use Play, on G3 use DISP/Fn1 ] and "[ RIGHT ] of Cursor buttons" simultaneously, turn the Power on. Camera powers up, no sign you did anything. Go to step 2.

Step 2 - Execute the error code display mode:

Press [ Q.MENU/Fn2 ], [ MENU/SET ] and "[ LEFT ] of Cursor buttons" simultaneously with the step 1 condition.

(#29557) Mercutio_ válasza Warter (#29556) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van ilyen G3-hoz is? :U

madgie: Rosszkutya! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29558) madgie válasza Mercutio_ (#29557) üzenetére


madgie
titán

Van :P

Szerk: teljes service manual, óvatosan használd! (Get manual aláhúzva, oda katt)

[ Szerkesztve ]

(#29559) Freddy76 válasza Gondwana (#29548) üzenetére


Freddy76
addikt

Dehogy nincs, csak akkor fix a gyutáv :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29560) Mercutio_ válasza madgie (#29558) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29561) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit takarítottam, nem azért, mert szabályt sértett a téma, hanem mert nagyon off topik volt, és ki is lett tárgyalva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29562) gorgo


gorgo
őstag

Lődöztem mostanság G3-mal és OMD vel azonos helyen, azonos témákra. Az apropó ami miatt írok, az a színvilág. Általában az oly színei többnyire jobbak, teltebbek, szemet gyönyörködtetőbbek. Kivételt képez a zöld gazdag árnyalataival, főleg amelyek sárgába hajlanak. Magas Tátrában túráztunk, ahol jellegzetes sárgászöld zuzmók vannak hatalmas mennyiségben, és amelyek elszíneznek még egész hegyoldalakat is.
Nos, ilyen helyeken egyértelműen a pana színei voltak szebbek, valóságosabbak. Olyannyira, hogy az oly színei kifejezetten zavaróak, természetellenesek, sárgába hajlóbbak. Egyenlőre még nem sikerült rendesre megcsinálni őket, bár elég fásult/fáradt voltam már tegnap éjjel.
Marha kíváncsi leszek az új GX-re...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29563) .: JuSzT :. válasza gorgo (#29562) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hegyi túrára elviszel 2 ekkora gépet, csak hogy teszteld melyik a jobb? :) respect

(#29564) Studi válasza .: JuSzT :. (#29563) üzenetére


Studi
addikt

Ekkora? A kettő együtt annyi súlyra, mint egy DSLR. :)

(#29565) .: JuSzT :. válasza Studi (#29564) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jó tudom, csak azért ezek egyben elég nagy táskát igényelnek,vagy kettő kicsit :) Gondolom pót akksi egyebek.

(#29566) gorgo válasza .: JuSzT :. (#29563) üzenetére


gorgo
őstag

Lényegesen egyszerűbb ám a helyzet, nem hülyültem meg, az egyiket én, a másikat az asszony használja.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29567) hegyimorc válasza gorgo (#29562) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Vinni kellett volna még egy Fujit is :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29568) MrChris válasza gorgo (#29562) üzenetére


MrChris
nagyúr

van ezek között publikus képed, amin mi is érzékelni tudnánk a színbéli különbözőségeket? Engem nagyon érdekel, mert eddig nálam a pana színeinél mindig jobbnak bizonyultak az oly képei.

(#29569) gorgo válasza hegyimorc (#29567) üzenetére


gorgo
őstag

Ezen ne múljon, valaki ad egyet, én viszem! :C

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29570) gorgo válasza MrChris (#29568) üzenetére


gorgo
őstag

Maradjunk annyiban, hogy lesz! Csak még pár nap, néha kell aludnom meg a családra is időt szánnom. Esetleg megpróbálom addig is "helyre rakni" azokat a színeket...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29571) gorgo


gorgo
őstag

G3 törpefenyő

OMD törpefenyő

mindkét kép rawból lett hívva, a legkisebb módosítás nélkül (ACR default). Mindkét kép auto WB-vel lett lőve. Ez a legeklatánsabb példa, azért az átlag különbség nem ennyire kirívó, itt viszont igen. Ez is azt erősíti meg, hogy az oly túlhúzza a sárgát rendesen...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29572) schawo válasza gorgo (#29571) üzenetére


schawo
titán

Oly jpegben domborít igazán. Rawból melózni kell a megfelelő színért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29573) Parci válasza gorgo (#29571) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha awb-vel lőttél, akkor ez nem eklatáns példa semmire szvsz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29574) FEDman válasza Parci (#29573) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy mondod, ez inkább csak arra jó példa, hogy az Oly szeret a természetestől melegebb WB-t választani. Viszont ha már Raw, meg LR akkor amúgy is úgy lövi be az ember a WB-t ahogy akarja. Adott esetben meg is lehet fordítani a kettőt ha az embernek épp olyanja van. :DDD

Pana

Oly

(#29575) madgie válasza gorgo (#29571) üzenetére


madgie
titán

A G3-nál nálam rég default a 3 yellow, 1 magenta AWB eltolás.

(#29576) HollyBoni válasza FEDman (#29574) üzenetére


HollyBoni
veterán

alsó kép hol készült? :)

oops, most látom rossz embernek írtam.

[ Szerkesztve ]

(#29577) jmakk válasza HollyBoni (#29576) üzenetére


jmakk
őstag

Nem is a saját fotója miatt rögtön rossz embernek titulálni... :DDD

(#29578) Marseille199 válasza gorgo (#29571) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ha másban nem, de ebben mellé kell állnom a G3 színeinek. A természetben szerintem remekel. Jók a zöldjei, kicsit "fuji filmesen néz" ki.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29579) gorgo válasza Parci (#29573) üzenetére


gorgo
őstag

Nagy átlagban az oly fehéregyensúlyát találom pontosabbnak, persze nem tökéletes. Olyannyira, hogy inkább rábízom magam, mintsem szarakodjak vele (eggyel több rontható paraméter, bár nem, mivel rawból korrigálható).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29580) Parci válasza gorgo (#29579) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs ezzel gond, én is így tennék, csak nem árt tudni, hogy a végeredmény nem azért sárgás, mert "az oly zöldjei sárgásak", hanem azért, mert máshova tette a fehéregyensúlyt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29581) n.andras74 válasza Parci (#29580) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Bizony ha WB automatán csinál érdekes dolgokat...Sokszor vissza se tudom hozni a valós szint. Ilyenkor manuálisan állítom a WBt. Így az utómunka során is könnyebb dolgom van. Persze nem olyan tragikus a helyzet hogy evvel egy kezdő MFT rajongót lebeszéljünk a technikáról.:-)
Tegnap arra jutottam hogy a Gx1 melle kell egy öreg Canon 5D... Hiába a fejlődés csodák nincsenek.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29582) Parci válasza n.andras74 (#29581) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy kell az 5d... :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29583) Gondwana válasza Parci (#29582) üzenetére


Gondwana
addikt

De kell: vannak helyzetek, ahol GX1-gyel (vagy esetemben újabban X100s-sel, régebben GH1-gyel) egyszerűen nem vesznek komolyan, a fotózottnak van igénye a parasztvakítási faktorra. :K

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29584) madgie válasza Gondwana (#29583) üzenetére


madgie
titán

Oda el se megyek, ahol nem vesznek komolyan.

(#29585) rbalint88 válasza madgie (#29584) üzenetére


rbalint88
addikt

Elmész Canon 5D-s pólóban :D

(#29586) Parci válasza Gondwana (#29583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha pénzt keresel ezzel, akkor minden ér. úgy amúgy viszont fölösleges az ötdé. épp azon agyaltam, hogy ha most meglátnék egy alig használt d700-ast 250e ft-ért, meg kéne venni, mert bombavétel. aztán rájöttem, hogy: minek, mire használnám? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29587) Studi válasza Parci (#29582) üzenetére


Studi
addikt

Nosztalgia-faktor miatt, 20-as Flektogon, meg pár Takumar mögé jó az, most, hogy már viszonylag elérhető árban van. Persze ez nem racionális érv. :)

(#29588) n.andras74 válasza Parci (#29582) üzenetére


n.andras74
aktív tag

no majd megyünk együtt lődözni a haverral...neki ötDéje van:-).

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29589) jjeahh válasza Gondwana (#29583) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vegyél a gx1-re bőrtokot, ha még nincs, és valami klasszikus obit megtoldva napellenzővel, tetejére keresőt, mindezt pakold bele egy oldschool bőrtáskába, felteszel egy dizajnos napszemcsit, és sztem garantált így is a hatás... :DDD de most tényleg, sztem manapság a stílusos, egyedi dolgokra is ugyanúgy felkapják a fejüket az emberek, mint egy ff gépre, sőt...nekem ff-es ismerősöm nincs, de ami aps dslr, minden van a haveri körökben, és semmi nem kelt olyan feltűnést, mint az e-p1-em bőrhatású szkin-el, ujjpántal, manuál üvegekkel, acme made tatyóból előhalászva...tapasztalatból mondom...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29590) n.andras74 válasza jjeahh (#29589) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én is így használom:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29591) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#29589) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem is ilyesmi tapasztalatom van.

Fehér NX barna bőrtok: mindenki azt bámulta, már idegesítően. Többen leszólítottak...

Fekete GF2 rajta a méretes ezüst 40-150, szintén nézik,főleg 150mm-en, pedig még a barna bőrtok nincs is rajta.

(#29592) n.andras74 válasza n.andras74 (#29590) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Volt hogy a Balaton parton egy 800as Nikonos komoly telével elégé megmosolygott mikor előkaptam a kis GXet...De mikor telkeztem állványa lapszűrözni...már odajött érdeklődni:-)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29593) gorgo válasza Parci (#29580) üzenetére


gorgo
őstag

Nos, nem fogalmaztam eléggé konkrétan. Az oly alapból nagyon felhúzza a sárgát, de valami olyan furmányos módon, hogy azt szimplán a WB csúszkákkal nem feltétlen lehet helyre rakni. Nem pusztán arról van szó, hogy mellé ment az auto WB. És jellemzően ezeket az eseteket nem egyszerű helyre rakni, mert ugyan az adott képrész, tárgy/alany rendben lesz színileg, ekkor a kép többi része megy el... :)
Mindegy, aki csutka színhelyesen akar fotózni valószínűleg nem Oly/Pana mikro4/3-dal nyomul.

Arra kíváncsi lennék, hogy mik potyognak ki a GH3-ból, nagyon. Kár, hogy nem tudom meg. Illetve az sem valószínű, hogy a Panának lesz több szotyi szenzoros váza. Egyszer megvette, abból sztem tanult egy s mást, fejlődött, és innentől azt tippelem hogy gyárt magának...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#29594) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Na, itt is bepróbálkozom, a DSLR a keret miatt nyögvenyelős. Szóval eddig kompakt és bridge gépeink voltak és mindent utáltam a zajos, szar, nem színhű minőségtelenségüket. Aztán kipróbáltam egy Canon 650D tükröset és igen, megvolt az igazi...ha lenne rá píz, de a keret 70k. Sokan mondogatják, hogy nézzek milc-et, de nem tudom mennyi értelme van, mondjátok el ti és adjatok egy kis tanácsot.

Szóval a keret 70k. Kb. 10 megapixel elég, nagyobbrészt beltérben, a gyereket, családi eseményeket fotóznám, meg persze kirándulások, stb. Tehát szerintem kell egy jó fényérzékenységű, nagyobb látószögű minőségibb masina. Utómunkázni nagyon nem akarok vele photoshopban, fényképezés közben nem gond nyomkodni a megfelelő beállításhoz. Mit javasoltok ebben az árban?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29595) jjeahh válasza V.Stryker (#29594) üzenetére


jjeahh
nagyúr

attól függ a canont milyen obival próbáltad, hogy elégedettséget váltott ki...ha kit-el, akkor sztem bármilyen olypana megfelelhet kitben, ami belefér a keretedbe...ha van ilyen. keresőre szükséged van-e? sztem a pana 20mm f1.7 kell neked azt hiszem, de az drága...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29596) V.Stryker válasza jjeahh (#29595) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A canon-t alap 18-55-ös obival próbáltam, ami volt a kit-ben.
Pana alatt egy GF3-at értünk pl? A kereső a belekukucsgálós l.fasz? :D Végülis nincs...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29597) jjeahh válasza V.Stryker (#29596) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elfelejtettem kérdezni, használt is jöhet?
pana alatt pl g1, g2, g3, gf1, gf2, gf3, gf5-öt pl...olympusból ott van az e-p1, e-p2, e-pl1, e-pm1, e-pl3 kb, ami olcsóbb

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29598) Mercutio_ válasza V.Stryker (#29596) üzenetére


Mercutio_
félisten

18-55-tel beltérben se csinálsz csodát, illetve vagy vakuztál, vagy volt elég fény.

#29599: Kompakthoz képest a mikrós (főleg újabb 16MP-s szenzorú) vázak is azok lennének szerintem, mert már jobban bírják a magasISO-t mint a korábbi 12MP-s szenzor. Legjobb, ha elmégy valami sörözésre, vagy összefutsz valakivel és kipróbálod. Perse, ehhez olyan ember kell, akinek van kitobija :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29599) V.Stryker válasza jjeahh (#29597) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Újszerű, garis használt jöhet, persze.

Mercutio_: Csodát nem, de az eddigiekhez képest egy csoda volt.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29600) jjeahh válasza V.Stryker (#29599) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kicsit kevés a pénzed sztem...fényerős obit nem kapsz ennyiért + váz...max, ha beéred szűkebb látószöggel, és manuál fókusz-al, akkor lehet régi üvegeket turkálni, egy adapterrel ezekre a rendszerekre szinte bármi felmegy, nagyon olcsón kapsz meg szuper minőségű obikat, meg ezek nagyon masszív darabok általában, annó még fém-üveg kombóból csinálták a kitobikat is...cserébe mozgó témára nem igazi, neked kell fókuszálnod, és nincs belőlük nagylátó mft-re a 2x crop miatt...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.