Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29951) k1csi válasza b.vr (#29948) üzenetére


k1csi
senior tag

hogy mennyire tartja az árát az attól függ mikor hozza ki a váltóterméket a Pana.

Ez részben igaz mert ugye ott van az Oly is amire szintén szabadon lehet váltani. Bár lehet igazad van össze fogják szinkronizálni a vázak frissítését, pl. most az EP-5 vs. GX7 direkt konkurenciája egymásnak és az E-M5 utódjának a bejelentése is aktuális még idén.
Viszont a GX meg a G között most jó nagy ugrás van.

FEDman
Munkagépnek a maximum flexibilitás komoly szempont ahol az mFT 2 Fé hátrányban van a FF-hez képest, azaz vsz. kevesek gondolkodnak egy GH3 szintű munkagépben...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29952) madgie válasza k1csi (#29951) üzenetére


madgie
titán

Videóban sokan gondolkodnak a GH3-on, elhiheted. Videós cimborám is a minap morgott, hogy pont most nincs melója (lóvé), pedig megvenné Lacáét.

(#29953) FEDman válasza k1csi (#29951) üzenetére


FEDman
addikt

Azért a szenzor önmagában nem minden. Ezen felül ahogy középformátum se kell minden melóhoz, úgy az FF se feltétlen létszükség minden helyzetben. :)

[ Szerkesztve ]

(#29954) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki ért jobban a ptool-hoz? A "patchers for testers" menüpont alatt van pár dolog ami nem tudom mire jó.

(#29955) MLaca válasza k1csi (#29951) üzenetére


MLaca
őstag

hát, én pl. kifejezetten meló miatt vettem a gh3 masinát, mert egy álom a használata. az akkuja nálam 600+ képet és 2 órányi videót bírt első töltés után (és még nem merült le, de adtam neki enni, mert megszántam), a nyele baromijó kényelmes (kényelmesebb, mint sok-sok dslr gépé) és a videója meg kb 1 millás kategóriáig überelhetetlen. tárgyfotóra is jó a kihajtható, dönthető kijelzője miatt, ha állványról kell idétlen szögekben fotózni, nem kell a tárgyasztal alá feküdnöm, mint a FF dslr vázakkal, amikre jellemzően nem szerelnek artikulatív kijelzőt (ja, vehetek hozzá szögkeresőt..). szóval de, főleg melós gépnek ideális a gh3 :)

http://mlzphoto.hu/

(#29956) FEDman


FEDman
addikt

Ilyen egy meglepően jól teljesítő kit obi. :)

(#29957) k1csi válasza madgie (#29952) üzenetére


k1csi
senior tag

Hobbi szinten. Számomra pl. a 2x árért (használtpiaci) minimális előnnyel (GH2-höz képest). Vsz. a GX7-el jobban megfogta a lényeget a Pana. Biztos vagyok benne többen fogják venni mint a GH3-at (GH5-öt stb).

FEDman
Nem létszükséglet, de van ahova kell a FF (KF-et már kétlem). Innentől meg a FF biztosan lesz, az mFT meg opciónak talán.

Vsz. számomra meg a többség számára jó irányba mozdult a Pana. Az mFT rendszert nem a pro vásárlók fogják eltartani, jó hogy nem azok a szempontok alapján építik a rendszert (nem azokra a véleményekre hallgatnak).

MLaca
Van pótakkum a GH2-höz, forgatható a kijelzője. Fogása érdektelen (bár attól tartok egyszer letörik a műanyag bekapcsológombja). Tárgyfotóra szinte bármi jó.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29958) Parci válasza FEDman (#29956) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az új 14-140-et tesztelje már valaki! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29959) FEDman válasza Parci (#29958) üzenetére


FEDman
addikt

Ha az is ilyen jó lesz akkor kezdhetsz vakarózni! :D

(#29960) Parci válasza FEDman (#29959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gx7-re ügyesen rámenne :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29961) ati3x


ati3x
senior tag

Nem dönthető a kijelző? Mááá nem is kellene.. :D Inkább egy omd.. :D Már várom hogy mikor lesz "baráti" áron.. Habár a gx1- váz is elgondolkodtató.. Most szorják ki ezerrel nevetséges áron..:D

(#29962) madgie válasza HollyBoni (#29954) üzenetére


madgie
titán

Az azért van, hogy ne piszkáld :)

(#29963) Freddy76


Freddy76
addikt

Hát, ez az első pana váz, ami tetszik. Most van ugye a d7000, ami nagyon jó (nagyon-nagyon jó), de a mérete számomra egyre zavaróbb, nem tudom megszokni. Ezért keresnék (újra) egy mirrorless vázat, ami kiválthatná, az omd és az xe-1 hajszál híjján tökéletes lenne (egyiknek kissé idegesítő a menüje és a kezelése, a másik kissé lassú), a panákkal eddig is az volt a bajom, hogy - elnézést - csúnyák... Az ep5-öt vettem volna, ha lenne beépített evf.

Ez viszont tetszik, határozottan. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle ténylegesen, és leginkább: mennyiért...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29964) Parci válasza ati3x (#29961) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, dönthető

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29965) Parci válasza Freddy76 (#29963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1000 euróér'

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29966) Studi válasza Parci (#29965) üzenetére


Studi
addikt

Mennyire szoktak pontosak lenni az ilyen ár előrejelzések? És azt tudjuk, hogy az 1000 EUR az mit takar? Csak vázat, vagy esetleg alapobis kitet? (vagy 14-140 kitet? :DDD)

(#29967) MLaca válasza Studi (#29966) üzenetére


MLaca
őstag

ez az előrejelzés egészen pontos ;)

http://mlzphoto.hu/

(#29968) b.vr válasza k1csi (#29951) üzenetére


b.vr
őstag

>> hogy mennyire tartja az árát az attól függ mikor hozza ki a váltóterméket a Pana.
>Ez részben igaz mert ugye ott van az Oly is amire szintén szabadon lehet váltani.

a pana gx-7 és a stílusban amúgy közel álló oly e-p5 nem helyettesítő termékei egymásnak, mivel (a szenzor-összevetést most hagyom mert a gx-ét még nem tudjuk, jobb lesz-e (mennyivel, ha egyáltalán), de ami meghatározó különbség hogy a gx-7 ben nincs stabi viszont van beépített EVF, addig a e-p5-ben van stabi viszont nincs beépített EVF.

Szóval hacsak a pana nagyon el nem számítja magát a belépő árral (ami nem valószínű), itt csak lassan lefele csordogáló árakkal érdemes számolni amíg nem érkezik az utód (és itt feltételezhetően minimum 2 év lesz a termékciklus) Ezt csak az húzhatná keresztbe, ha az Oly mondjuk jövő tavasszal kijönne egy olyan PEN-nel amibe tesz beépített EVF-et (ráadásul "értelmes" áron, azaz nem messze 1.000 euro felett) De ilyenről még csak találgatást sem olvastam, szóval nagyon nem érdemes készülni rá.

Studi: "És azt tudjuk, hogy az 1000 EUR az mit takar? Csak vázat, vagy esetleg alapobis kitet?"
Tuti hogy csak a váz. Amúgy nem lesz 1.000 - csak 999... :DDD
(nem vicc. Az e-p5 váz is annyi :) )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29969) Studi válasza b.vr (#29968) üzenetére


Studi
addikt

1000 EUR alatt van már az E-M5, mint keresős Oly váz. ;)

Én még úgy tudom, hogy a GX7-ben is lesz stabi.

(#29970) need válasza b.vr (#29968) üzenetére


need
addikt

"de ami meghatározó különbség hogy a gx-7 ben nincs stabi"

", lesz csendes mód, beépített képstabilizátor (jaj, de jó lenne, ha az Olympus 5-tengelyes kerülhetne bele!),"

az itt levő forrás [alapján..]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#29971) need válasza Studi (#29969) üzenetére


need
addikt

gyorsabb voltál.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#29972) b.vr válasza Studi (#29969) üzenetére


b.vr
őstag

"1000 EUR alatt van már az E-M5, mint keresős Oly váz. ;) "
van, de az nem "rangefinder-style" :)
(és amúgy is mindjárt itt az utóda - majd annak nézd az árcéduláját :)

"Én még úgy tudom, hogy a GX7-ben is lesz stabi."
Hát szerintem az csak egy korai pletyka volt amit már akkor sem vett senki komolyan.
De aztán lehet hogy le vagyok maradva, akkor a többiek majd kijavítanak.

Akkor le voltam maradva :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29973) .mf válasza Studi (#29966) üzenetére


.mf
veterán

1000 EUR, csak váz - már pár bolt adatbázisából kiderült.

b.vr: ebben is lesz IBIS, csak nem tudni még, hogy hogyan fog teljesíteni.
Olynak fel kell kötnie a gatyát a következő modellel és végre kiadnia egy OMD-nél kompaktabb keresős rangefinder gépet. Aztán jöhetnek az árháborúk. Már alig várom :DDD
/Bili

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29974) b.vr válasza .mf (#29973) üzenetére


b.vr
őstag

"Aztán jöhetnek az árháborúk"
Jaja, a többiek már írták a stabit (még most is nehezen térek magamhoz hogy a pana meglépi ezt a váltást - viszont egyben nagyon örülök, _ha_ ez azt jelenti hogy a következő G-ben is bevezetik)

És igen, most már akkor az a konkrét kérdés marad hogy hogyan viszonyul a stabi teljesítménye az e-p5-ében lévőhöz, valamint a szenzor-összevetés - és nagyjából el is dől melyik 999 euro van inkább a helyén... :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29975) need


need
addikt

én várom már mit lép az Oly erre... azt már tuti hogy gépet veszek év végén..vagy a következő év első negyedében... legalább lesz miből választani..akkora.. ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#29976) FEDman


FEDman
addikt

Sajnos azt kell mondanom az Olympus most elég rendesen mellé lőtt az E-P5-tel. :(
És nem az a gond amit beletett, mert az mind maga a tökély, a probléma azzal van ami kimaradt..

A mai felhozatal mellett: NEX-6/7, X-E1 és most már nemsokára a GX7 kihozni egy 1000 eurós vázat beépített EVF nélkül az maga az öngyilkosság. Állítólag nem is nagyon mennek az eladásai..

No de sebaj, mostanáig az Oly kaszált az OMD-vel, most egy darabig lehet a Pana fog. Aztán majd jöhet megint az Oly, ez fajta egymásra licitálás nekünk csak jó lehet. :)

Egy szintén méretarányos összevetés:

(#29977) Freddy76 válasza Studi (#29969) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja, és most egész emberibb áron lehet új szettet összehozni... Ha kiváltod a prémium klub tagságit, ami 8.000, - Ft, 15 % kedvezménynel kapsz vázat, így az új váz 263.000. Mivel új a váz, lehet akciósan obit venni hozzá, a 17/1.8 "csak" 120.000, emellé még akaszt az ember egy 45-öst (akár újonnan, a 15 % kedvezménnyel 85-ért), és kész a szett... Mindez újonnan, garival. Persze sok ez így is, de azért sokat zuhant ez egy év alatt...

EP5 jobban tetszene, de az még drágább, és nekem a beépített kereső hiányozna...

Eh, nyolc hónapja nem volt nálam rendszerváltás, ez nem állapot :DDD.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29978) MLaca válasza Freddy76 (#29977) üzenetére


MLaca
őstag

nekem meg pont nemrég lett egy d7000 a m4/3 mellé :P

http://mlzphoto.hu/

(#29979) Parci válasza FEDman (#29976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ez így lesz, le kell verniük az árát és én az első leszek a sorban :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29980) Studi válasza FEDman (#29976) üzenetére


Studi
addikt

Én azért az E-M5-öt még nem írnám le, két okból se:
- nem tudom, hogy van-e konkrét infó az utódról. Persze ebben ti jobbak vagytok, de mostanában leginkább egy E-5 utód hibrid vázról csicseregtek a madarak, ami viszont nem lehet ilyen retro formájú. Ha az jön, akkor az E-M5 még maradhat a kínálatban.
- az E-M5 szerintem már megtette a kötelességét, hozott bőven az Olynak, nyugodtan vághatnak az árból. És ha leviszik 750-800EUR környékére az árat, akkor még mindig elég erős konkurenciája tud maradni az 1000 eurós GX7-nek.

Utóbbi persze az E-P5-nek is nagyon alávágna, de most a Pana lépéselőnyben van, ha eladásokat akar produkálni az Oly, akkor lépnie kell.

(#29981) Studi válasza Freddy76 (#29977) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem még ne vegyél OM-D-t. Az Olynak lépnie kell, és ez csak lefele viheti az árat. Ha mégsem, akkor is fellendülhet még a használtpiac, és Mintaboltos gépeket még min. 1,5 év garival lehet vadászni. :)

[ Szerkesztve ]

(#29982) xtremetuning válasza Freddy76 (#29977) üzenetére


xtremetuning
addikt

270-ért láttam OMD vázat + markolatot 2 év garival.
Csókánál van 45 1.8 is 65-ért......

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29983) FEDman válasza Studi (#29980) üzenetére


FEDman
addikt

No de mikor is írtam én ilyet? :U
Se az Olympust, se az E-M5-öt nem írtam én le. :N
Konkrétan az EP5-öt tartom egy rossz ütemben túl drágán kihozott modellnek. Itt kicsit eltaktikázta magát az Oly. Viszont ahogy írtam is biztos vagyok benne, hogy vissza fog vági az Olympus valami ütőssel, ez csak idő kérdése. Erre írtam hogy ez az oda-vissza harc nekünk csak jó lehet. :)

(#29984) Freddy76 válasza Studi (#29981) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem akarok cserélni egyelőre, túlságosan pezseg most a piac, sok újdonság várható.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29985) FEDman válasza Parci (#29979) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ha levesznek az árból akkor mindjárt jobb lesz a helyzet.

Mondjuk ettől az még nem oldódik meg hogy ahhoz hogy kicsi legyen az EVF-et is le kell róla venni. :D

(#29986) Studi válasza FEDman (#29983) üzenetére


Studi
addikt

Igaz. :-) Csak azt írtad, hogy eddig kaszált az Oly az OM-D-vel, ezt érdemes annyival kiegészíteni, hogy a gép még mindig nagyon piacképes, és egy vágás az áron nagyon sok eladást tudna hozni az Olynak. Persze ez elvágná az E-P5 esélyeit is, teljesen egyetértek, hogy az (ennyiért) egy kicsit félrement. Az induló árát valahova közvetlenül az E-M5 alá kellett volna belőni.

(#29987) Parci válasza FEDman (#29985) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne feledd, hogy ez csak egy e-p5, márpedig az e-p3 sem olyan drága kifutóként stb.

az opcionális keresőt nem biztos, hogy bánom. néha szívás (síelésnél, amikor egyszerre kéne a durva fény miatt, de nincs hely neki), tehát jobb a beépített, de vállalható kompromisszum. cserébe amikor rajta van és nem gond (és az új rögzíthető normálisan, nagy lencsés, kényelmes, fasza), akkor nagyon kényelmes odatenni az arcod, szépen elemelkedik stb.

de jobb a beépített, ez nem vitás. a lényeg, hogy nálam az e-p5 működik, inkább a fogás miatt nem, ha mégsem, az evf-et még tolerálom így.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29988) kasee


kasee
aktív tag

Miért ilyen nehéz eladni egy Panasonic GF3 hibátlan , garis gépet?
0 jelentkező....

(#29989) rbalint88 válasza kasee (#29988) üzenetére


rbalint88
addikt

mert alapgép és jobb tudású gépet kapsz ugyanannyiért...

(#29990) schawo


schawo
titán

Ha tényleg passzol a kép és a spec lista, akkor végre elkészült az első rendes MFT váz. Az E-M5 majdnem teljesítette az elvárásokat, csak a középre tett keresővel és a gyenge videós képességekkel lehúzták az 5-ös alát négyesre. Talán a GX7 :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29991) Freddy76 válasza xtremetuning (#29982) üzenetére


Freddy76
addikt

Hellóbelló, most látom, árulod a cuccod, om-d-t mindenestül. Vissza tükrösre, vagy valami más tükörnélküli lesz helyette?

Ha jól emlékszem, tavaly az elsők között voltál, aki om-d-re váltott.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29992) b.vr válasza FEDman (#29976) üzenetére


b.vr
őstag

"Sajnos azt kell mondanom az Olympus most elég rendesen mellé lőtt az E-P5-tel."

Lehet, de akkor ezt a hibát 1-1.5-2 éve követte el (szóval akkor amikor véglegesítették az e-p5 terveit) Lehet hogy akkor még nem tudták hogy a Pana "felrúgja" a ki-nem-mondott szegmentációs elvet: a pana nem tesz stabit, míg az oly meg nem tesz beépített EVF-et (kivéve a legfelső kategóriába)
(amúgy érdekes hogy az olynak lett volna szerintebb könnyebb dolga meghúzni azt a logikus (legalábbis szerintem) lépést hogy a pen-t és a pen light-ot azzal szegmentálja, hogy az előbbibe evf-et épít)

Az oly nyilván már égebb óta tudja mint itt mi, hogy milyen lesz a gx7, szóval az árazásában azért benne lehet az a logika hogy az első hónapokban még menjen 1000 euroért, aztán ha piacra lép a gx7 (aminek azért mi még nem tudjuk milyen lesz a szenzora, és mire képes a stabija) akkor megvágják az árát úgy hogy az e-p5 értelmes alternatíva maradhasson. És a price-cut bejelentéssel kicsit azért a publicitásból is visszaszerez - azért persze a gx7 lesz pár napig/hétig a fő m43-attrakció, ez kétségtelen.

Az inkább különös(nek tűnt), hogy (addig is amíg vagy az OMD-utód, vagy az a bizonyos hibrid, vagy akár mindkettő piacra nem lép) bizonyos (nem azt mondom hogy nélkülözhetetlen, de azért szerintem jelentős) feature-ökben megelőzte az aktuális zászlóshajót is (wifi+tethered shooting, 1/8000, focus peaking) Lehet hogy jobban helyén lehetne érezni az árát, ha nem a most már akár 900 euroért megkaphato e-m5 mellé érkezik, hanem rögtön az új zászlóshajó alá (árban is) - aztán lehet hogy pont így lesz nekik jó: először az e-p5 kapta a lelkendezést, ezt majd ugyan a gx7 el fogja hódítani, aztán az új oly zászlóshajó majd megint visszalopja a showt (persze _ha_ visszalopja :) )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29993) jjeahh


jjeahh
nagyúr

e-p1-hez tudtok valamilyen utángyártott akkut ajánlani? vagy vegyek eredetit?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29994) schawo válasza b.vr (#29992) üzenetére


schawo
titán

Simán el tudom képzelni, hogy a fejlesztési ciklusok nagyon lerövidültek. Régen lehetett ez pár év, de manapság inkább pár hónap. Jó példa erre a Samu legújabb csúcskategóriás telefonja, amit pár hét múlva bejelentenek, de a spec listája még egyáltalán nem végleges, 3 különböző kijelzőmérettel és típussal most folynak a fókuszcsoportos tesztek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29995) BiriBum válasza schawo (#29994) üzenetére


BiriBum
őstag

Erősen megváltoztál! :DDD Nem komoly a baj, ugye?

Sok fan drágán megveszi ezeket a rohamfejlesztett kütyüket és megy a live bétatesztelés. Mire a hibákra rádöbben a közönség, jön a következő xar...

[ Szerkesztve ]

(#29996) need válasza schawo (#29994) üzenetére


need
addikt

most látom csak milyen jó kis avatarod van... ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#29997) xtremetuning válasza Freddy76 (#29991) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez egy vicces sztori. :D
Haverom árulja, aki 2 nappal utánam vette a szettet, de kevesen jelentkeztek a hirdetésre.
Gondoltam az lehet az oka, hogy kevés a hsz a nickje mögött. Feldobtam ugyanazt a hirdetést az én nickem alatt és láss csodát reggelre egy vagon ajánlat a postafiókomban......

Nekem még mindig itt van, köszönöm jól érzi magát. ;)
De azért idő közben lett tükrös is mellé, hogy baj ne legyen....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29998) Tulku válasza schawo (#29994) üzenetére


Tulku
veterán

Mint az köztudott Schafranek?....Jöjjön csak kissé közelebb!

Jajj nnne mister Tájfel.....ÁÁÁÁÁ!

Gondolom ilyen előzményei lehettek az avatar vátásnak :)

(#29999) Warter válasza b.vr (#29992) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem kicsit túl sokat gondolsz a dolgok mögé. Néha erősen összeesküvés elméletbe hajlik amiket írsz, szerintem a fele se valós a dolgoknak. :)

kasee: Mennyiért árulod? Nekem a GF2 32e-ért ment el, annál sokkal többet szerintem a GF3-ért se fogsz kapsz. Bár ha van gari ez tud rajta egy keveset dobni.

[ Szerkesztve ]

(#30000) madgie válasza Warter (#29999) üzenetére


madgie
titán

32, huhh, na az komoly :((

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.