Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60001) eeXaa válasza madgie (#60000) üzenetére


eeXaa
addikt

:C

(#60002) madgie válasza eeXaa (#60001) üzenetére


madgie
titán

Te miért nem alszol? Készíted az újabb trollkodnivalót a filmtopikban? :))

(#60003) eeXaa válasza madgie (#60002) üzenetére


eeXaa
addikt

...már elkészült :D
...nah jó, ezútal a mementót fejtegettem, a before i go to sleep kapcsán,
..amúgy alig trollkodok, sokszor persze ez nem így jön le, de az meg nekem furcsa egy kicsit, hogy emberek hogy fel tudják kapni a vizet, ha egy általuk jónak tartott filmet, én nem tartok jónak... :N

(#60004) madgie válasza eeXaa (#60003) üzenetére


madgie
titán

A sz@rokat meg jónak tartod :D

(#60005) eeXaa válasza madgie (#60004) üzenetére


eeXaa
addikt

..ja igen... azt el is felejtettem.. :DDD

(#60006) Ear001


Ear001
addikt

Tegnap voltam az Oly márkaboltban és kellemesen meglepődtem, mert kiderült, hogy változott a klubkártya meghosszabbításának a módja. Amennyiben valaki egy évben 200 000 forintnyit költött vele, annak automatikusan meghosszabbodik egy évvel.

(#60007) MLaca válasza Studi (#59996) üzenetére


MLaca
őstag

a sokéves kínlódásom, rendszerváltásaim és rendszer-összeállításaim során arra a következtetésre jutottam, hogy (számomra) a m4/3 ideális munkagépnek (tárgyfotó és videózás), objektívek terén viszont csak zoomot (7-14/4, 12-35/2.8) használok hozzá a 60-as makró kivételével. Full Frame-ben nekem Nikon tükrös vált be (tesztek miatt, ugye, nem lehet elhagyni, mert a CaNikon dSLR-jei a legtámogatottabbak a kiegészítőgyártóknál), ehhez buli az f/1.4-es 50es és a többi fényerős fix. Full Frame-hez számomra nem illik a zoom. APS-C meg olyan köztes senkiföldje :P

http://mlzphoto.hu/

(#60008) Mercutio_ válasza madgie (#60000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a kerek legalább jó helyre került.

MrChris:Ha gondolod pár napra elviheted a 25-öst, most úgysincs időm semmire annyi a meló.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#60009) eM'82


eM'82
addikt

meglett a döntés (köszönöm a tippeket!), Panasonic DMC G6. Kezdésnek (kezdőnek) szerintem megfelelő lesz. Győzött az ár/érték arány :).
A tanácsolt LUMIX G VARIO 14-42mm/F3.5-5.6 ll-es objektívvel itthon Kit-ben nem lehet kapni (bármennyire túrtam érte a netet). Ellenben angliában ezzel árulják.
A kérdésem, hogy szerintetek is megéri-e angliából kb. 150-ért (újonnan) ez a Kit (ismerős hozza repcsin)? Valamint, hogy várhatóan tudom-e itthon gariztatni pana szervízben?
köszi

(#60010) .: JuSzT :. válasza eM'82 (#60009) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Erről már volt egy vita kb pont 1 éve.
A Pana EU honlap pontosan kimondja, hogy itthon is érvényes a garancia, viszont a Pana Hu más állásponton van.
Attól függ mennyire vagy "jogász", és tökös :)

Az ár nem rossz egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#60011) Parci válasza eM'82 (#60009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem egyáltalán nem éri meg, kifutó váz, a kitobi nem ér sokat, ergo vennél egy vázat 120e+ ft-ért. nem buli. őszintén szólva ennél még az itthon kapható g6 + 14-140 kit is jobb vétel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60012) Studi válasza .: JuSzT :. (#60010) üzenetére


Studi
addikt

Annyi, hogy az európai garijegy mindenképp legyen lepecsételve, és legyen hozzá számla.
Angliában sok a távol-keleti szürkeimport, az viszont nem lesz garanciális Magyarországon. Szóval figyelni kell, hogy normális kereskedőtől származzon.

(#60013) Studi válasza Parci (#60011) üzenetére


Studi
addikt

Az viszont 230, nem egy árkategória. :( Az újabb kitobival amúgy mi a baj?

szerk: eM'82: biztos, hogy a II. kitobival árulják az angoloknál? Angol amazonon, ebayen sem látok ilyen kitet, csak az I-es verzióval. (meg az X-essel, de az nem jó!)

[ Szerkesztve ]

(#60014) Parci válasza Studi (#60013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi baj nincs vele, tök jó, de nem ér 30e ft-nál többet. ergo veszel egy g6 vázat 120-ért. szerinted az jó vétel?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60015) eM'82 válasza Studi (#60013) üzenetére


eM'82
addikt

Igen, biztos. Direkt megnéztem a leírást.
The H-FS14042 provides 28-84mm (35mm equivalent) shooting in a compact body.
High Quality Kit Lens Supplied
LUMIX G VARIO 14-42mm/F3.5-5.6 ll ASPH./MEGA O.I.S.

Parci:
Itthon 126 a váz újonnan. Szinte nincs különbség. Értem én hogy kifutó model, de kitben sztem 150-ert nem tűnt rossznak. Amit irtal objektivvel azzal nekem már húzós lenne.

(#60016) Parci válasza eM'82 (#60015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahogy érzed. eddig a g szériás vázak mind a padló alá estek árban, 299 és 399 dollárokért szórták ki a kiteket a végén. a g6 épp most megy majd a kukába, én biztos nem venném meg az utolsó pillanatban teljes áron. minimum megvárnám az utódját, hátha olyat tud, hogy inkább azt veszem teljes áron. illetve hátha akkor végre itthon is olcsóbb lesz.

(de persze én eleve kerestem volna egy használt g5-öt, g6-ot itthon, 50-80e ft-ért)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60017) Studi válasza Parci (#60016) üzenetére


Studi
addikt

Ezzel egyetértek, ha szóba jöhet a használt, akkor ki kell várni egyet itthon. (vagy egy E-M5-öt, E-M10-et, azokból még a garisra is nagyobb az esély)

Előzőre: újban sajnos most nincs olcsóbb alternatíva, G6 árai még magasan maradtak, az E-M10-et sem érte még el az első áresés. Reménykedjünk benne, hogy a Pana is hoz új keresős vázat a GX7 vagy a G6 helyett, és az Oly fronton is lejjebb csúsznak az E-M5, E-M10 árak az E-M5mII érkezésével.

(#60018) MLaca válasza Parci (#60016) üzenetére


MLaca
őstag

de ne a dolláros árat nézze már a szerencsétlen, mert nem biztos, hogy tud hozatni ámérikából, ráadásul nem lesz garija sem. ez a kifutó g6 egy nagyon jó gép, univerzálisan bevethető, jó az ára, kihajtható, elforgatható tapikijelzővel, jó evf-fel. nincs jobb ár/értékű m4/3-os kezdőgép per pill. ez tény.

http://mlzphoto.hu/

(#60019) MLaca válasza eM'82 (#60015) üzenetére


MLaca
őstag

nyugodtan vedd meg, 150-ért a II-es obival jó vétel, főleg, ha gari is lesz rá. az usd-s árakat meg felejtsd el, európában, a keleti blokkban élünk.

http://mlzphoto.hu/

(#60020) Parci válasza MLaca (#60018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a váz tudásával van a gond, hanem az árával. az is csak nekem, úgy látszik. hamarabb vennék e-m10 ez kitet, mint ezt 150-ért angliából. de minimum egy duplakitet várnék akkor, valahogy, mert az a másik, hogy a 14-42 után fájni fog minden obi külön megvéve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60021) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ehh, most látom, hogy a mintabolt leakciózta a prémium e-m10 kiteket is 200-ra, de már csak a zöld van. a narancs pedig über ütős volt :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60022) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok, van itt valakinek a fórumban már Panasonic LX100, vagy van valaki aki már ki tudta próbálni, tesztelni? Nagyon gondolkodok a vételén, a Sony RX100M3 a másik jelölt a vételre. Tehát ha valaki már használ vagy használt LX100-at leírhatná a tapasztalatait.És a nagy kérdés LX100 vagy RX100M3.
Előre is köszönöm.

(#60023) MrChris válasza haarmaan (#60022) üzenetére


MrChris
nagyúr

MLaca már tesztelte, meg is írta itt a prohardveren!

(#60024) rbalint88 válasza haarmaan (#60022) üzenetére


rbalint88
addikt

RX100m3 egész jó kis gép, bár azért az EVF megoldás tartósságával kapcsolatban vannak kételyeim. MEg a gép magam eléggé mütyür, inkább egy jó képminőségű point-n-shoot gépnek mondanám, mint egy igazi csúcskompaktnak, ami inkább illik az LX100-ra a sok kezelőszerv miatt. LX100-ra a jpeg motor, lassú zoom és a dönthetetlen kijelző érkezett kritikaként, én ezekkel együtt tudnék élni, illetve megnézném a pirospöttyös tesót Leica D-Lux typ109 néven, ami több garanciával, jobb (jó) jpeg motorral , Lightroom licenccel és messze jobb értéktartással rendelkezik.
Szóval én az RX100m3 és az LX100 közül a Leicát választanám.

(#60025) Parci válasza rbalint88 (#60024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60026) hibavissza válasza eM'82 (#60009) üzenetére


hibavissza
veterán

150-ért sok. Egy G5/G3 valamelyikét használtan töredékéből kihozol. Teljesen értelmetlen ennyi pénzt elszórni első gépnek. Oly penek is vannak szaré-húgyé használtan csak ott nincs kereső ami nem árt egy első gépesnek. Segít a komponálásban. Azonban ha szemüveget hordasz felesleges. Nem fogod tologatni le-föl a szemüveged minden fotózáskor, ha van kijelző.

Szerintem.

(#60027) hibavissza válasza MLaca (#60019) üzenetére


hibavissza
veterán

Most van itthoni gari az Angliában vett Pana gépre vagy nincs? Ha elhajtják az itthoni márkaszervizből akkor az a 150-es angliai ár nem valami kedvező. Nem tudom mibe kerül egy értékbiztosított posta Angliába, de nem lehet túl olcsó. Az egyéb kellemetlenségekről már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#60028) rbalint88 válasza hibavissza (#60027) üzenetére


rbalint88
addikt

Freddy76-tal kell menni, úgy akkor is lesz gari, ha amúgy nincs :DDD

mondjuk ha már Anglia, akkor inkább valami GX7-et lőnék.

(#60029) hibavissza válasza rbalint88 (#60028) üzenetére


hibavissza
veterán

Ahogy Freddy76 gépparkját ismerem akkor már olcsóbb lenne saját költségre megcsináltatni :DDD

(#60030) Studi válasza hibavissza (#60029) üzenetére


Studi
addikt

:U

(#60031) Freddy76 válasza hibavissza (#60029) üzenetére


Freddy76
addikt

?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#60032) Schanyee válasza eM'82 (#60009) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én annó a G3-at vettem kit objektívvel, hasonlóan kifutó modell volt, kiállított darab, utolsó a készleten 145 000ft-ért. Utána fél évig bárhol néztem itthon a legolcsóbb ár is drágább volt annál. Ha hasonlóan alakulnak az árak akkor jó vétel nagyon annyiért. Azzal meg nem foglalkozz, hogy dollárban mennyi, amerikában minden a fotós cucc olcsóbb jelentősen. A garancia meg szerencsére olyan dolog, hogy igen jó eséllyel nem lesz rá szükséged. Ha esetleg ki tudod próbálni vásárlás előtt és nincs hibája akkor nem is nagyon lesz vele. De lekopogom, sose lehet tudni :)

(#60033) eM'82 válasza hibavissza (#60026) üzenetére


eM'82
addikt

az a baj, hogy én ezt a gépet nemigen tervezem lecserélni egyhamar, s pont ezért igyekszem olyat választani ár/érték arányban, amely megfelel az igényeimnek (sőt). A G5/G3 speckóit elnézve valóban nem nagy a különbség, azonban a fejlettebb videóopciók + wifi(NFC) számomra vonzóak.
Tudom, hogy őrültségnek hangozhat (annak fejében, hogy pénzt szeretnék spórolni (egy fixobira)), de nemigen szeretnék használt gépet venni. Valahogy szeretem első pillanattól én birtokolni a kinézett kütyüt (teló, fejhallgató, bármi...). Több "project" fut egyszerre, telócsere, pc felújítás, így próbálom okosan (újat, ár/érték arányban) rakosgatni a pénzemet.
Mindettől függetlenül várok még 1-2 hetet, s figyelem, hogyan alakulnak az árak. Neadj'Isten sikerül egy Oly E-M10-est alig használtan (alacsony exposzámmal) kitobival, bőven garival, 150-160 körül levadászni akkor arra lecsapok.
Nem vagyok szemüveges, s az EVF-re szükségem volna + vakura is (néztem a Olympus PEN E-PL7-est).

MLaca + Schanyee:
Az amcsis amazonárakról már réges rég letettem. Bármennyire csábítóak, nem tudom behozatni. Ellenben angliából (szinte) bármikor. Durván meglepődtem a co.uk-s áraikon.

(#60034) Schanyee válasza eM'82 (#60033) üzenetére


Schanyee
senior tag

Bocs, nem olvasok most vissza lehet írtad, hogy mik az igényeid, milyen kamerád volt eddig stb, így kezeld amit írok
Nekem az a véleményem, ha sokat szeretnél fotózni, hogy vedd meg a legolcsóbbat ami neked tetszik és minél hamarabb vegyél mellé mondjuk egy fix 20-as vagy 45-ös objektívet használtan attól függően, hogy melyiket használnád többet. Sokkal nagyobb előrelépés mint amik a mai új vázak között vannak különbségek. A használt objektívek szinte nem veszítenek semmit az árukból, a vázak azok mondjuk elég durván. Ha azért annyira nem sokat, csak egy kompaktot váltanál ki évente 2-3 nyaralás alkalmából plusz a szokásos családi fotókra, akkor meg ne szórakozz EVF-el meg ilyesmivel, vedd meg a ténylegesen legolcsóbb újat pl az E-PL5 vagy 7 kit-et, esetleg duplakitet. Nem tudom Pana esetében van e hasonló árazású váz jelenleg. Képminőségben, használhatóságban így is úgy is nagy előrelépés lesz, plusz az EVF nélküli változatok még kisebbek is méretre, könnyebben elférnek a táskában.

(#60035) schawo válasza hibavissza (#60029) üzenetére


schawo
titán

Segítek: Freddy76 ügyvéd :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60036) hegyimorc válasza eM'82 (#60033) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha tudod mit akarsz, hosszú távra veszed - és ezt komolyan is gondolod, mert van aki "hosszú távra vesz", aztán 2 hét múlva mégis cserél :D -, akkor azt vedd ami most szimpatikus és most vedd, ne várj, mert semmi értelme.

Az árak úgy alakulnak, hogy bármit is veszel, napról napra kevesebbet ér, és bármit is veszel pár hónap múlva lesz jobb. Ez ma is így van, egy hónap múlva is így lesz és valószínűleg 10 év múlva is. Van értelme várni?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#60037) Freddy76 válasza schawo (#60035) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak papírom van róla, amúgy nem értek hozzá :(

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#60038) BullZeye


BullZeye
veterán

Olympus E-PL5-ben nincs véletlenül olyan opció, hogy úgy nevezze el a képeket, hogy dátum-idő.jpg

Vagy simán ha törlöm róla képeket, akkor maradjon meg a számozás? pl 0001.jpg->0562.jpg, ha törlöm őket, akkor kezdjen a 0563.jpg-nél.

(#60039) .mf válasza eM'82 (#60009) üzenetére


.mf
veterán

Igen, 150 font nagyon jó ár egy G6 + 14-42-II kitért. ;]

Ne viccelj már. 150 eHUF? Bő egy éve, a megjelenése után örültem, hogy a hivatalos (nem szürke) angol garis 0 expós G6-ot 110-ért elvitték. Max. a duplaobis vagy 14-140-II kitjéért adnék annyit (egy éve vettük azokat ~175-180-ért), ha olyat keresnék. Egy angol garissal pedig ha idehaza köcsögösködnek (sajnos Panasonic HU hajlamos rá), akkor legolcsóbban is 6~7k a posta per irány.
Itthon azért ritkásabb már boltban, mert egyrészt sose volt túl népszerű, másrészt gyakorlatilag már kifutott, csak utódmodell még nem érkezett.
Aprón ugyan egy jó ideje már nem volt, de szinte újan, garival, ez kb. 110, max 120-ba lenne. Sőt, 130-140-ért egy EM5+14-42-II-t is már össze lehet szedni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60040) Studi


Studi
addikt

Egy kósza gondolat: az új, MC-14 jelölésű telekonverter belefér vajon az MMF-3-ba? Ha igen, akkor jó lesz vele a kép, vagy takar valamennyit?

(#60041) Degeczi válasza BullZeye (#60038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindegy a sorszámozás (bár szerintem a törlés nem érinti: onnan folytatja, ahol törlés előtt tartott), mert ha jót akarsz magadnak, egyébként is olyan programmal töltöd át a képeket, ami röptében, már a letöltés során átnevezi azokat vmi beszédes nevűre, pl. ÉÉÉÉHHNN-ÓÓPPMM kezdetűre az Exifekből kiszedett időpontok alapján

Sok program tud ilyet, még a Lightroomba beépített importáló is

(#60042) eM'82 válasza .mf (#60039) üzenetére


eM'82
addikt

Én szeretném a legjobban ha 150font lenne ez a kit :). Viccnek jó volt. Gyorsba megnéztem, a EN epl5-ben nincs vaku, nincs EVF, gyenge videófunkció.
igen, hardverapron én is találtam alig használt pana g6-ot nagyon jó áron, de most nincs. Ha lesz, akkor öröm és bódóttá' is lesz :C

(#60043) MLaca válasza eM'82 (#60042) üzenetére


MLaca
őstag

ne hallgass a nepperekre, nekik ingyen is sok lenne. ha tetszik, megvan a forrás, vedd meg!

http://mlzphoto.hu/

(#60044) Studi válasza MLaca (#60043) üzenetére


Studi
addikt

Most tényleg Te bíztatod fillérb@szásra? :Y :DDD

(#60045) cdl


cdl
senior tag

A rumors szerint a jövő héten bejelentik az E-M 1 szoftver updatet.
Mit takarhat majd?
Video funkciók reszelgetése, hdr tuningolása?
Esetleg víz alatt is működni fog tőle a gép, vagy ha rácsavarunk egy 12-40-et, 10-85 f2.0 lesz belőle😀

(#60046) Studi válasza cdl (#60045) üzenetére


Studi
addikt

Úgy legyen. :D Meg tudjon szenzormozgatásos 80 megapixelt, és villámgyors követő PDAF-et, esetleg automatikus élességsorozatot, makróhoz focus stackinget. :D

(#60047) Lassú Víz válasza cdl (#60045) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Valamit, amitől a 7-14 pro fókuszálása jobb lesz. Nincsenek várakozásaim, így csak kellemes meglepetés érhet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#60048) schawo válasza cdl (#60045) üzenetére


schawo
titán

Mit takarhat majd?
Két új szépia profil, egy új jpg becsillanás effekt, instant képkeretek, fészbúk integráció. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60049) rbalint88 válasza MLaca (#60043) üzenetére


rbalint88
addikt

azért .mf-et lenepperezni elég erős volt :N legrosszabb esetben is gyűjtögető lehet.

(#60050) cdl válasza schawo (#60048) üzenetére


cdl
senior tag

Mindig ez a negatív hozzáállás😏
Szerintem sokkal többet fognak hozzátenni a mostani tudásához.
Persze lehet, hogy naív vagyok.
Nem mintha nem lennék boldog vele, csak a kütyüzés miatt érdekell.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.