Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55001) Schanyee válasza hegyimorc (#54994) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én hirdettem pár hétig hogy akarja e valaki EP-5re cserélni a GX7-ét, de senki sem jelentkezett :( :)

[ Szerkesztve ]

(#55002) |AP| válasza Studi (#55000) üzenetére


|AP|
veterán

én a 9-18-at néztem a németeknél, 500 euró alatt van. Az azért még a kedvezményes árnál is jobb.
De biztos van, aminél itthon jár jobban az ember, annyira nem néztem szét (e-pl7 például jó áron kezdett)

(#55003) eeXaa válasza Schanyee (#55001) üzenetére


eeXaa
addikt

:)

(#55004) scarabaeus válasza Studi (#54990) üzenetére


scarabaeus
őstag

"és GX7-el (talán GM1-el is?)"
Azokban egyezőek vannak, így a GM1-gyel is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55005) Rum.cájsz válasza eeXaa (#55003) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Hmm, mintha nőne a GX7 tábor... :DD

(#55006) Freddy76 válasza Rum.cájsz (#55005) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem csoda, az a gép egy ergonómiai telitalálat. Amikor kézbe vettem, rögtön azt éreztem, hogy már ezer éve használom, minden adta magát. Ha a pana színei valamiért nem zavarnának, én is megvettem volna...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#55007) Rum.cájsz válasza Freddy76 (#55006) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Lehet csak az AA szűrő hiánya?
A PANA és a Kenyon kivételével már mindenki (akár időszakosan is) kidobta a gépeiből.
Na mindjárt megkapom hogy mi köze a színvilághoz az AA szűrőnek?!
Pedig ennek a két márkának a színeire szoktak a legtöbben panaszkodni, brrr a 2NAGY vidijós cégére.
Nna, ebbe végképp nem kéne belemásznom... :K
...mára lehúzom magam, meg egy vackor páleszt is, oszt jóccakát! :U

(#55008) hegyimorc válasza Freddy76 (#55006) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Ha a pana színei valamiért nem zavarnának, én is megvettem volna..."

Na, én viszont épp ezért kezdek vele szimpatizálni. A legendásnak mondott oly színek, kb addig voltak számomra igazán tetszetősek mikor még GF1-ből próbáltam normális színeket csiholni, de a GM1 (saját LR-profilokkal) számomra teljesen rendben van, a GX7 pedig elég közeli rokon.

Az EM5-nek (és általában az olyknak) van valami olyan vöröses beütése amivel együttélni tudok ugyan, de szeretni sosem fogom igazán. Nikon, Fuji, és most már a Pana színvilága is közelebb áll hozzám.

Az EM5 még mindig jó gép, de rájöttem, szinte csak akkor használom a kis GM1 helyett amikor fontos a jó fogás (markolattal) és/vagy fontos a jó stabi. Ez utóbbi hiányozna ... vagy fene se tudja. Ki kellene próbálni a GX7-t!

Másrészt, kicsit mégis agyalok az EM1-en is, mert annak AF téren vannak előnyei.

Szerencsére ezek inkább csak gondolatkísérletek. Inkább időből kellene elég, hogy egyáltalán fotózásra is jusson :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#55009) |AP| válasza hegyimorc (#55008) üzenetére


|AP|
veterán

"de a GM1 (saját LR-profilokkal) számomra teljesen rendben van"

tudnál dobni pár profilt, amik neked beváltak?

(#55010) eeXaa válasza hegyimorc (#55008) üzenetére


eeXaa
addikt

Viszont kontraszt af-ben jobbnak tartják a review-k a gx7-t.

(#55011) gorgo válasza hegyimorc (#55008) üzenetére


gorgo
őstag

Kb. dettó, színügyileg. A "legendás" oly nekem sem begyere, ellenben a jó szenzor miatt rawból lehet azért faszát kihozni, ami lényeges! Az ergonómia (em5) kicsit oximoronnak hat, egyedül portrémarkolattal (simával sem az igazi) lesz csak jó, de azzal már eléggé megnő a mérete/súlya. Igen, a stabi statikus témára, az verhetetlen.
Javaslom próbáld ki a GX7-et :D. Fókusz ügyben sztem jobb, mint az em1 (itt most a PDAF-et nem vettem figyelemben, azzal nem próbáltam). Ergonómia ügyben meg még jobb.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#55012) Novics


Novics
senior tag

Hehe, pénteken E-M10 tulaj lettem. :DD
Még a beszoktatásnál tartunk, de lassan az EVF-et is megszokom, át kell szokni az OVF-ről, azért az nekem még mindig... közvetlenebb. De tény, hogy sokkal praktikusabb. :K
A kézikönyvben semmi hasznos nem volt, kell vadásznom egy részleteset, mert a beállítások, funkciót feléről fogalmam sincsen, hogy micsoda. :B
A fogása nekem nagyon bejön, nem akar kiesni a kezemből, igaz 2 ujjam lelóg róla, de hát vagy kicsi váz, vagy elfér minden ujj. :) A 14-42 pinduriságát szoknom kell. A zoomgyűrű forgatásához kevés a hely. A bal mutatóujjam eléri a jobb gyűrűs- és középső ujjamat. Szokni kell. Ahogyan azt is, hogy nem ASP-C f/1,7. De legalább jó helyen van az élesség. :D
A legjobb az egészben, hogy belefér a pulcsim zsebébe. :D Ja, meg ez a dönthető kijelző is jó cucc.
Majd még tesztelgetem. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55013) .mf válasza Novics (#55012) üzenetére


.mf
veterán

Hátha az EM10-re is érvényes nagyobb része [link]
Gyári beállítással so-so, de testre szabva sokkal jobb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55014) madgie válasza gorgo (#55011) üzenetére


madgie
titán

Annak idején én is néztem a GX7-et, sőt bevallom most is oda-odatéved a szemem, de azt hiszem abban Pana szenzor van, ami hosszúexpóban eléggé le van maradva a Sony mögött :(

(#55015) Mercutio_ válasza Novics (#55012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak nem a palacsinta zoommal vetted?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55016) arn válasza hegyimorc (#55008) üzenetére


arn
félisten

Warm colors nelkul?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55017) jjeahh


jjeahh
nagyúr

uhh kezdődik a sz*p*da, első adag pana g3 raw-al már szenvedek, az összes vöröses-magentás, ha visszahúzom zöldes, ha azt is visszahúzom, majdnem ff már és mindenki zombi... :DDD baromi laposak a képek oly után, és fogalmam sincs hogy csináljak belőlük "3d"-bbet :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55018) madgie válasza jjeahh (#55017) üzenetére


madgie
titán

Kiveszem a "nemmegmondtuk" zsákomból az X-E1 feliratú fecnit, jó? :D

(#55019) TayRol válasza Mercutio_ (#55015) üzenetére


TayRol
veterán

Nem, sima 14-42 R-rel.

(#55020) jjeahh válasza madgie (#55018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szegény ember panasonic-al főz :D majd megszokom, vagy áttérek ff-be...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55021) Lassú Víz válasza jjeahh (#55020) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Visszakunyerálod az E-P1-et hugitól... :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#55022) Freddy76 válasza jjeahh (#55020) üzenetére


Freddy76
addikt

Fogj be egy medvét, és add el. Abból kijön egy em10.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#55023) hibavissza válasza jjeahh (#55017) üzenetére


hibavissza
veterán

Bár a g5-nek más az érzékelője...saturation: blue -40, red+4; temperature: +100-200; tone curve: dark -8, light +8. Nálam kb. ez az alapbeállítás. Élesítést a teljes képre nem teszek. Teljesen szétbarmolja a hátteret.
Érdekes, hogy vakus képeknél a váz JPG is nagyon jó. Vakus váz JPG-nél jobbhoz eléggé kapaszkodni kell ACR-ben. Persze itt most a helyesen exponált vakus képekről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#55024) hibavissza válasza jjeahh (#55020) üzenetére


hibavissza
veterán

a Panasonic behozhatatlan előnye az összes többi rendszerrel szemben, hogy egy idő után hatalmas mennyiségű boldogsághormont szabadít fel mikor sikerül valami nem hányinger színű képet kiizzadni :D

(#55025) Mercutio_ válasza hibavissza (#55024) üzenetére


Mercutio_
félisten

jpg-ben kell fotózni és nincs sz*pás a raw-okkal :DDD ISO1600 fölött meg mehet át BW-be, a színzajt úgy se lehet elkerülni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55026) hibavissza válasza Mercutio_ (#55025) üzenetére


hibavissza
veterán

mindenkinek meg kell járni a saját poklát, míg eljut idáig. meg kell tanulni örülni a JPG-nek :D

(#55027) Novics válasza .mf (#55013) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi. Az oly oldalán van E-M10 manual is. Majd azt átolvasgatom. Van rajta beállítási lehetőség bőven, el fogok vele szórakozni egy darabig, amíg átrágom magamat rajta. :D

Mercutio_
Ahogyan TayRol mondta, egy ilyennel vettem.
Na, azért csak lekaptam őket egymás mellett. Jupiter 11a, Pentax 16-45, Pentax-a 50 1,7, meg az új szerzemény. A manuális ugyan kisebb, de az fix, ott csak a fókuszt kell tekergetni, könnyebben elérem. A zuikon is mindig a fókuszt kezdem el tekergetni, mert az jobban kézre esik. Ja, meg itt pont fordítva kell zoomolni, a másik irányba kell tekerni. :DDD Ezt is szokni kell. De amúgy tetszik. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55028) Dolphin


Dolphin
tag

Mindig csak a pénz és technikai dolgok... legyen pár kép is: album :R

(#55029) #40935168


#40935168
törölt tag

No, buta kérdés: Panasonic Lumix G X VARIO 35-100mm f/2.8 Power OIS hogyan viselkedik Oly vázon ?
- CA korrekció mintha nem minden Oly-n menne, azt olvasom. De itt nincs is nagy CA (elvileg) korrekció nélkül sem
- OIS műxik ? (Ilyenkor kikapcsol a szenzor stabi Oly-n, vagy lehet választani? A menüben mintha láttam volna ilyesmit).

(#55030) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Lassú Víz: portrézni néha biztos :K

Freddy76: :DDD

hibavissza: :R kipróbálom, köszi, most lett is egy adag raw-om, most értem haza egy sétából

Dolphin: milyen széép oly színek... :)) :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55031) jjeahh válasza hibavissza (#55023) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öö, várj csak, ezeket hol állítsam? lr? camera calibration vagy color fülön?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55032) hibavissza válasza jjeahh (#55031) üzenetére


hibavissza
veterán

Én ACR-t használok. A Lr menüjétől agyfaszt kapok.
A saturation a HSL/Grayscale fül alatt van. A Lights/Darks az Tone Curve fül. A Temperature meg a Basic fül/White Balance alatt.
Csodát ne várj ettől a presettől csak kicsit nagyobb mozgásteret ad. Meg aztán én natív lencséket használok g5-ön. Lehet neked ez nem jó.
Ja, élesíteni ne élesíts csak ha az életed múlik rajta. Én csak a szemekre szoktam tenni mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#55033) jjeahh


jjeahh
nagyúr

amúgy már kérdeztem, de nem kaptam választ rá, melyik a legjobb raw-feldolgozó sztetek panasonic raw-okhoz? oly-val azért maradtam lr mellett, mert az olyviewert leszámítva az cseszte el a legkevésbé a színeket meg a zajszűrést, de panasonic-al konkrétan nincsenek is színek, szal... szabad a pálya :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55034) MrChris válasza jjeahh (#55033) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem egyik xarabb mint a másik ;]

(#55035) Studi válasza MrChris (#55034) üzenetére


Studi
addikt

Végülis mindegyikkel csak a meló van... :DDD

(#55036) Freddy76 válasza #40935168 (#55029) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem nem volt gondom soha oly váz + pana obi párossal (em5-ön volt 20/1.7, de próbáltam 25/1.4-et, 14-45-öt is). Oly nem szűrte a CA-t, de nem is volt vele bajom.

Stabi: tudtommal csak az egyik megy, éspedig a vázba épített. De ezt az okosabban megmondják. Kapcsold ki az egyiket, akkor biztos nem lesz gond. Esetleg próbáld ki az egyiket, majd a másikat kikapcsolva, majd mindkettőt bekapcsolva.

D800-at mennyiért adod el?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#55037) .mf válasza Novics (#55027) üzenetére


.mf
veterán

Pont azért linkeltem a cikket, mert ez csak azt a néhány de elég fontos dolgot emeli ki és ad támpontot a beállítására, ami sokat dob a kezelhetőségen és eredményen. Hiába olvasod el a 130 oldalas manualt, csak azt sorolja el, hogy mi hol van és mit csinál...

Eperkutyus: én stabis Pana obikat eddig kikapcsolt saját stabijukkal használtam OMD-n. Tesztek szerint ekkora gyútávon még az Oly vázstabija a jobb; és van az a nagyon hasznos beállítása is, hogyha félig lenyomod az expógombot, akkor is megy. A másik pedig, hogy így egyszerűbb, mint minden obicsere után a menüben turkálgatni, hogy visszakapcsold.
CA-korrekció EM1-en és talán EM10-en van.
Az Olynak is amúgy most jelent / jelenik meg a pro telezoomja: 40-150 f2.8, jövő héten lesz idehaza egy kipróbálós bemutató a mintaboltban

Jjeahh: még jó, hogy nem adtad el az EP1-et ;]
Sajnálom, hogy így jártál :( Próbáljuk azért a pozitívat is keresni.
...
...
na, valami csak kell legyen? ...
talán annyi, hogy most már alaposan ki fogod ismerni a raw-hívókat
;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55038) jjeahh válasza .mf (#55037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem adtam el, de már nem az enyém, max kölcsönkérem néha...amúgy valszeg a pana raw-okból is ki lehet valahogy hozni szép színeket, tónusokat, csak rá kellene jönnöm hogyan, jelenleg bármit húzgálok úgy látom csak romlik a helyzet :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55039) mano42 válasza jjeahh (#55017) üzenetére


mano42
aktív tag

fel tudsz valahova tölteni egy pár rawot?

(#55040) jjeahh válasza mano42 (#55039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lelopja valaki és felhasználja mosószer vagy óvszer reklámhoz, oszt a modellem megöl :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55041) .mf válasza jjeahh (#55040) üzenetére


.mf
veterán

Akkor gombázzál...

Btw, "óvszer reklámhoz"... ha olyan jellegű a kép, akkor tolhatod ide is fel, fekete-fehér is jó lesz ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55042) schawo válasza jjeahh (#55033) üzenetére


schawo
titán

MFT-ben a legjobb színek a 12-es olympusokból esnek ki. A 16-os olykkal sem lennél maradéktalanul elégedett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55043) jjeahh válasza .mf (#55041) üzenetére


jjeahh
nagyúr

idén nincs már gomba :( :D

schawo: azért még öngyi nem leszek, ha idővel rawokból ki tudok majd hozni tűrhető színeket, akkor oké...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55044) Studi válasza schawo (#55042) üzenetére


Studi
addikt

A vicces ebben, hogy a 12-es Olyk Pana szenzort használnak. :)

(#55045) gorgo válasza jjeahh (#55043) üzenetére


gorgo
őstag

nincs-e? Én ma egy rakás gombát találtam, erre mifelénk melegebb idő van!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#55046) jjeahh válasza Studi (#55044) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondolom mindegy milyen szenzor van bennük, a feldolgozó proci a ludas

gorgo: jó neked :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55047) MrChris válasza Studi (#55044) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, van egy adag Oly és Pana gép ezzzel a 12-es szenzorral aztán mégis egész más színárnyalatokat produkálnak. Valami raw gyártás, konvertálósdi nem megy igazán jól a Panának.

(#55048) jjeahh válasza MrChris (#55047) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem senkinek nem megy igazán jól, csak az oly-nak meg a fujinak :D eddig az összes sonycanikon színei, amit próbáltam sok utómunkát, türelmet igényeltek... persze obi meg fényfüggő is, de az oly-ra bármilyen obit tolok fel, és bármilyen fényben fotózok szép eredményt dob... najó nem mindíg, de 99,9%-ban :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55049) Studi válasza jjeahh (#55048) üzenetére


Studi
addikt

Amúgy míg közeledben van az E-P1 is, érdemes pár képet csinálni azonos helyszínen azonos obival a két gépben, és párhuzamosan betölteni Lightroomban, így tudnál talán legközelebb jutni az Oly eredményéhez.

(#55050) jjeahh válasza Studi (#55049) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen, erre én is gondoltam :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.