Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28351) Studi válasza Superbad (#28349) üzenetére


Studi
addikt

20/1.7 + WD40 :DDD

(#28352) arn válasza Parci (#28343) üzenetére


arn
félisten

en is "visszavonulok" a forumozastol egy idore, jo masina az omd :) obiknal maradok a 14-150, 45, 20 vonalon, a tobbit eladom. esetleg kiprobalok egyket fixet meg (25, 12, a 35os annyira nem tetszik amennyire draga).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28353) ati3x válasza macri810 (#28337) üzenetére


ati3x
senior tag

off..

olympus xz1

Ez kb átszámolva 65-66ezer.. otthon az árgépen kb 80.. azaz 20-25-el drágább mint amit megadtál.. Esetleg probálkozz vm német online boltban. Ugye eu-n belül.. :)

[ Szerkesztve ]

(#28354) jjeahh válasza Superbad (#28349) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vegyél helios-t, szedd szét, takarítsd ki, olajazd meg, és van sikamlós mf gyűrűd bagóért...persze, ha tetszik az 58mm átfogás... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28355) Studi válasza arn (#28352) üzenetére


Studi
addikt

Miféle 35? 75-re gondoltál?

(#28356) Superbad válasza MLaca (#28350) üzenetére


Superbad
tag

Aminek szorul a gyűrűje, sajnos nem működik rendesen a follow focussal, mert a bordás szíj nem tapad rá rendesen. A 20mm-essel sajnos nem használható.
Vagy valami jó rögzítési módszer kellene, ami nem rongálja az obit.
Próbáltam a bordás alá "postagumit" tenni, de az sem segít.

Pillanatragasztani nincs kedvem... :)

Jut eszembe a WD40-ről. Valahogy lehet javítani a 20mm-es fókusz-szorulásán? :)

(#28357) Superbad válasza jjeahh (#28354) üzenetére


Superbad
tag

A 45-ös jó, azzal jól működik, csak túl szűk (a non-O.I.S. miatt pláne :)

(#28358) arn válasza Studi (#28355) üzenetére


arn
félisten

bocs, 17re gondoltam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28359) Studi válasza arn (#28358) üzenetére


Studi
addikt

Jaa, na igen, az egyelőre nagyon drága.
A 20-as és a 45-ös félelmetesen jó ár/érték arányú üvegek, nemhogy 4/3-ban, de más rendszerekben sem könnyű ilyeneket találni. Pláne párban.

(#28360) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

(#28361) Marseille199 válasza Studi (#28359) üzenetére


Marseille199
senior tag

A 20-as jó ár-érték arányú? Hát nemtom, más rendszerben ennyiért 50/1.4-et kapsz, szóval kicsit sántít :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#28362) arn


arn
félisten

Azert kepminoseg, meret (!) es ar szerint is ott van a szeren. Ha az ekv 35os uvegekkel hasonlitod, maris nem olyan rossz a felallas.

Egyedul a sebesseg resze santit, de a 17es kepminosegben es arban is gyengebb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28363) MrChris válasza arn (#28362) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem vagyok otthon az ekv 35-ös üvegek terén, azok mibe kerülnek? Azt látom, hogy 50/1,8-as Canont lehet már venni 35e-ért, az 50/1,4 meg 105ezer. Melyik üti meg a Pana 20/1,7 minőségét?

(#28364) nord_ válasza MrChris (#28363) üzenetére


nord_
veterán

A kánon 50 1.8 arra jó, hogy a botrányos építési minőséget és a (valószínűleg ennek is köszönhető) nem mindig pontos fókuszt látva a delikvens azon nyomban bekapcsolja a számítógépet és "50 1.4 vásárlás" szavakat írja be a keresőbe.
Az 1.4-es változat kellemes, a háttérmosás egész szép, viszont nyitott rekeszen közel se olyan éles, mint a Pana 20. 1.7. A gond az, hogy a Pana látószögéhez fullfrémen sokkal inkább egy 35-ös felel meg, mint egy 50-es. APS-C Canonra, Nikonra meg ne is álmodjunk ilyen látószögű, elérhető árú "sajátmárkás" fixről... (A Sigma csinál ehhez hasonló látószögű obit: ez a 30 F1.4. Baromi jó élesség 1.4-en, viszont a fókusz olyan stigmás: sose lehetsz száz százalékig biztos, hogy pontos. Annó D300-zal is teszteltük: állvány, távkioldó, egyértelmű célpont, mégse volt konzekvens az autófókusz viselkedése.)

(#28365) kasee


kasee
aktív tag

Hello

GF3 ra szeretnék szűrőket venni, erre ugye az 52mm t vegyem?

(#28366) scarabaeus válasza kasee (#28365) üzenetére


scarabaeus
őstag

Dehát szűrőt nem vázra, hanem objektívre kell venni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28367) rbalint88 válasza kasee (#28365) üzenetére


rbalint88
addikt

ha ø52, akkor igen. de az objektívtől függ ez, nem a gép típusától, amin rajta van.

(#28368) kasee válasza scarabaeus (#28366) üzenetére


kasee
aktív tag

Ah igen lemaradt, az alap Lumix g vario 14-42 van rajta.
köszi

(#28369) HollyBoni válasza kasee (#28368) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, arra 52 kell.

(#28370) MrChris válasza nord_ (#28364) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, nagyot tévedtem az összehasonlítással hisz az 50-es kb 75mm APSC-n. Canonnál maradva legalább a 35/2 kellene ami 80 pénz és kérdés a minősége. De inkább a 28/1,8 a (ekv.~42) nyerő az meg már 130e. és kérdés a minősége, mert nem ismerem.

(#28371) kasee válasza HollyBoni (#28369) üzenetére


kasee
aktív tag

Köszi

A Hoya Cirkuláris polár és a Pro1 digital polárszűrő között mi a különbség, hogy 2 szer annyiba kerül kb?

(#28372) Studi válasza Marseille199 (#28361) üzenetére


Studi
addikt

Az kroppos rendszereken már ~75 körül jár, más kategória, mint a m43-on a 20-as.

(#28373) ati3x


ati3x
senior tag

Szal ide is belinkelem, mert nem teljesen off.. :) Az mft egyik nagy előnyének tartom a régebbi manuális obik használatát. Pláne ha az embernek a kezdetekkor nincs elég pénze a rendszerobikra, főleg a minőségi darabokra. A másik dolog, a kifutó szériák "nevetséges" ára, sokszor egy középkategóriás kompakt árában mennek.. Szóval egy-két kép E-pl1 és Canon SSC 50/1.4-el:

e-pl1 & canon 50/1.4 ssc 1
totál ellenfényben, Lr-ből "hívva"

Szert tettem egy konica 135/3.5 obira is kb, 1500- körüli árban, :) Érzésem szerint ennyit bőven megért... :D Pár kép vele:

konica 135/3.5_1
konica 135/3.5 2
konica 135/3.5 3

Szóval nem sírom vissza az ixus 80-at.. :D

(#28374) k1csi válasza MrChris (#28363) üzenetére


k1csi
senior tag

Studi

Canon esetén 1.6 a szorzó, azaz 24mm az ami APS-C esetén legközelebb van a Pana 20 1.7-hez.
24 1.4 II-t hasonlítottam, mindenben jobb mint 20-as Pana ha az árát meg a méretét nem nézzük...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28375) Warter válasza ati3x (#28373) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem, ha valaki inkább manualozik ahhoz sokkal inkább Nexet érdemes venni.

(#28376) ati3x


ati3x
senior tag

Amúgy a 17/1.8 hogyan viszonyol a pana 20/1.7 minőségéhez? Mert kb dupla árban van.. De gondolom az af-je kicsit jobb-gyorsabb mint a 20-é..

(#28377) Studi válasza k1csi (#28374) üzenetére


Studi
addikt

Azért az általam írt ár/érték aránynál elég nehéz figyelmen kívül hagyni az árat. ;-)

(#28378) MLaca válasza ati3x (#28376) üzenetére


MLaca
őstag

[link]

http://mlzphoto.hu/

(#28379) ati3x válasza Warter (#28375) üzenetére


ati3x
senior tag

Az epl-1 et tavaly ősszel vettem, kb 1/3-ad áron, mint amiért akkor egy NEX, ment.. Persze sokáig nálam is a sony volt a "favorit" de aztán "kikötöttem" az mft-nél. Nemsokára beruházok egy 45-ös obiba.. Aztán utána egy 20, vagy 17-esbe.. A nex szériának még van hova fejlődni objektívek terén.. Habár most "összebútoroztak" az Oly-val, és amikorra aktuális lesz nálam a generációváltás, lehet aktuális lesz. Pláne ha "emberi" áron kijönne a nex rendszerre 45, és a 20-esnak megfelelő fix, ami frankón összedolgozna a fázisérzékelős AF-el (5R, 6) no akkor... Váltanék... Addig meg húzom a jelenlegi géppel, és manuálokkal.. Esetleg egy sigma 19/2.8-ba beruházok, lefedve a "széles" látószögü tarományt. Mivel ebben nincsenek emberi árú manuálok.. Ez a sigma meg csak egy kicsit drágább mint mondjuk egy jobb 50-55mm-es top manuál..

(#28380) jjeahh válasza ati3x (#28376) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] :DDD nekem a pana jobban kellene

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28381) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sokszor olvasom hogy a Pana 20-nak lassú az AF-je. 14-42 kitobihoz képest milyen? Nekem az is gyors.

(#28382) Mercutio_ válasza HollyBoni (#28381) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahhoz képest lassú :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28383) need válasza jjeahh (#28380) üzenetére


need
addikt

hát érdekes volt a teszt.. :R minden esetre..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28384) jjeahh válasza Warter (#28375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennyire hasznos a focus peaking ficsőr? keresővel fókuszálást is veri? illetve ez minden nexben benne van? adapterezhető rá minden, ami mft-re? ahogy elnéztem nex3, nex5 nagyon olcsó használtan már...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28385) need válasza Mercutio_ (#28382) üzenetére


need
addikt

ugye erre válaszoltál.."Pana 20-nak lassú az AF-je. 14-42 kitobihoz képest"
na most a Oly 45mm f1/8 képest mennyire lassú..?

próbálok viszonyítani de csak ahhoz tudok amim van..bocs.. ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28386) .mf válasza ati3x (#28379) üzenetére


.mf
veterán

/ Szvsz: ha most 50-es manuál üvegeid vannak, akkor a helyedben inkább a 20-ast venném előbb, mivel olyan gyútávú manuálisat nem (vagy csak nagyon nehezen, kétes minőségben) találsz, a 45 meg úgyis közel van az 50-hez.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28387) Mercutio_ válasza need (#28385) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, és a 45-öshöz képest is lassú, a 20-ast nem a hangja és a sebessége miatt szeretjük :N de gyere el a következő talira és megnézheted, van 14/20/45 gorgo-nak 25-ös, Studinak meg 12/100-300 így fejből ami érdekes lehet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28388) ati3x válasza .mf (#28386) üzenetére


ati3x
senior tag

igaz, de ezt az 50 körüli gyutávot használom egyenlőre leggyakrabban.. Mondjuk az is igaz, hogyha nagyritkán felkerül a 14-42 akkor ott a 18-20-25 tartományt használom. A tele vége azért van kilőve, mert ugye ott az 50-es, és az nagyságrendekkel jobb. A 135 ös pedig egyenlőre még ritkábban használom.. Esetleg ha valamikor eljutok egy repülőnapra...(uyge ott elég végtelenre tekerni..) De macera a fókuszálás, belenagyítva már receg rendesen.. "statikus" témára még ok, de.. Szóval a jövőben engem kielégítene egy 20 és egy 45-ös obi.. Nagyon nem is kellene más. Ha pedig álmaim sorát raknám össze akkor: 17F1.8, 25/1.4, 45/1.8, és ha szinte "végtelen" mani lenne akkor még a 75/1.8-as jöhetne.. Szal semmi zuuummm.. :)

(#28389) Mercutio_ válasza ati3x (#28388) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem elég a végtelenre tekerni :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28390) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#28389) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

arra gondolsz, hogy tulmegyen a vegtelenen?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28391) Zozzer888 válasza Mr.Csizmás (#28390) üzenetére


Zozzer888
addikt

"A végtelenbe és tovább!"

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28392) jjeahh válasza ati3x (#28388) üzenetére


jjeahh
nagyúr

20, 45 majd lesz nekem is, viszont 75-ért soha nem adnék annyi pénzt...vagy nem tudom...előbb kipróbálnám a jupiter 80/f2-őt.. :DDD valszeg jövő hónapban be is szerzek egyet, főleg mert mintha van m42 fit is, és egy adapterem most itt porosodik, kihasználatlan... na meg ha már annyira nem lenne hova költenem a pénzem, biztosan előbb gondolnék 75-ös helyett valami f0,95-ös hyperprime-ra, vagy nokton-ra...persze jó kérdés, hogy ezekkel mennyire könnyű vagy nehéz a fókuszálás belenagyítgatással...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28393) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, alakul ez :) (nem viccelek, megfelelő obikkal ez is tök jó koncepció lehet)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28394) FEDman válasza Parci (#28393) üzenetére


FEDman
addikt

Hát ez érdekes..
Még egy két generáció és eljut a Pentax oda ahonnan eleve indítania kellett volna. :DDD
Kíváncsi leszek, hogy az eddigi obikkal mi lesz. Persze legrosszabb esetben crop módban továbbra is használhatóak lesznek.
A mai legújabb 1/1,7" szenzor van annyira jó hogy már érdemes legyen vele foglalkozni. De persze mivel elég nagy a harc ezen a vonalon így csak nagyon átgondolt koncepcióval érdemes egyáltalán belevágni. Ellenben ez az össze-vissza kapkodás, amit a Pentax jelenleg művel az utóbbi időben az inkább egy öntökönlövéssel ér fel.

(#28395) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valakinek nincs egy felesleges M42 adaptere? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28396) Parci válasza FEDman (#28394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az írják, hogy az összes eddigi obi is kirajzolja a nagyobb képkört. de amúgy ja, még így is necces, hogy lesz-e értelme az egésznek, egy lx-7 vagy egy p7700 elég erős önmagában, ugyanazt nagyobb méretben, fényerőtlenebb obikkal stb. kiadni elég értelmetlen.

mondjuk jobban belegondolva marhaságnak hangzik ez a pletyka, az összes eddigi obinak módosulna az ekvivalens fókusztávolsága... hirtelen minden nagylátó lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28397) Studi válasza Parci (#28393) üzenetére


Studi
addikt

Erre már nem lehet azt mondani, hogy halva született ötlet, de szerintem túl késő, hogy befuthasson. Nem feledhetjük, hogy a Pentaxnak nincs akkora háttere, mint a Nikonnak, de tán még akkora sincs, mint az Olynak és a Panának együtt. Ahhoz, hogy váz és objektív választékot is tudjanak mutatni egy, az eddig használtnál jóval kisebb érzékelőre, ingük-gatyájuk rámehet a fejlesztésre.

(#28398) Parci válasza Studi (#28397) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pentax q-ról hallottál-e már? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28399) Studi válasza Parci (#28398) üzenetére


Studi
addikt

Amikor írtam, akkor még nem volt ott a hozzászóláson, miszerint a korább Q obik "jók" lesznek hozzá (persze más ekv. gyújtótávolsággal). :P Így azt feltételeztem, hogy nulláról kezdik megint az építkezést.

szerk: és persze figyelmetlenül futottam át az angol cikket is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28400) FEDman válasza Parci (#28396) üzenetére


FEDman
addikt

Az önmagában egy elképesztően gagyi dolog, hogy ha egy adott rendszeren belül mindenféle váltás/jelölés nélkül ugrálnak a különböző szenzorméretek között..

A mostanában induló rendszereknél pont az a jó, hogy nincs a klasszikus értelemben vett crop, minden obi az aminek eredetileg szántak. Na itt akkor most megint indulhat a duplán számolgatás melyik obi melyik vázon pontosan milyen is lesz. Van egy olyan érzésem, hogy a Pentax Q célközönsége nem is igazán fogja tudni ezt követni. :DDD

Már csak ezek miatt is úgy vagyok ezzel a hírrel, hogy ekkora barom még a Pentax se lehet, szóval majd hiszem ha látom. :)

Ettől függetlenül ha jól számolom a jelenlegi obikkal nagyjából olyan 0,84x jelentene. Ez még nem olyan vészes, a jelenlegi zoom obijukból pl. ekv. 24-70 lenne. De akkor is felmerül bennem, hogy ezt egyrészt a célközönség mennyire fogja tudni követni, másrészt meg ha még ki is rajzolják a jelenlegi obik a kicsit nagyobb szenzort akkor azt majd milyen minőségben teszik, ha pl. a fent említett zoom obijuknak nagylátó végén még 1/2,3" szenzoron is majdnem 5% a torzítása. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.