Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29351) madgie válasza Studi (#29350) üzenetére


madgie
titán

Kompaktoknál lehet, MILC-eknél eddig mindnél ki lehetett kapcsolni.

(#29352) Marseille199 válasza Studi (#29350) üzenetére


Marseille199
senior tag

milceken ki lehet :) Legalábbis g3-on tuti

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29353) Marseille199 válasza Parci (#29349) üzenetére


Marseille199
senior tag

A makró? Elvileg 120-140 között. Nem olyan vészesen, de persze, kb 2x olyan hosszú mint a 45. Még határeset nálam használat szempontjából.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29354) FEDman válasza Marseille199 (#29347) üzenetére


FEDman
addikt

Hát azért klasszikus portré obinak kicsit rövid az az ekv. 67,5mm.
De még ha e felett szemet is hunyunk, még akkor is ott van, hogy a Samu vonalon a kötelező 30/2 mellé mi értelme van még egy 45/1,8-nak is? :U

(#29355) FEDman válasza Marseille199 (#29353) üzenetére


FEDman
addikt

Ha csak arról lenne szó, hogy egy "picit" hosszabb, akkor azt mondanám oké, de ez többek között súlyra is durván a 4x-ese az mZuiko 45/1,8-nak. :)

(#29356) Tulku válasza madgie (#29351) üzenetére


Tulku
veterán

Nem hiszem hogy csillagfotózásra neked alkalmas lenne az LX7, mikor a GH-k is megfeneklettek nálad...

Viszont azon kívül gyakorlatilag mindenre csak ajánlani tudom...holnap dolgozni fog a kicsike, állatkert, csodák palotája és persze az elmaradhatatlan gyerök... :)

(#29357) Parci válasza FEDman (#29354) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt most zuiko 45/1,8-ról volt szó (versus samu 60/2,8)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29358) Studi válasza Parci (#29357) üzenetére


Studi
addikt

De az összehasonlítás a funkciójuk miatt inkább a 60/2.8-as mZuikoval reális. Igaz, hogy átmérőben ott is van +1,5 centi, ez a nagyobb érzékelő miatt nem tűnik olyan soknak. A Samu súlya viszont ahhoz képest is kétszeres, ez a sok.

(#29359) n.andras74 válasza Marseille199 (#29352) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Most nincs nálam a Gx1 de azon is ki lehet remélem ki is van kapcsolva ill. mindig RAWban fotozok...lehet zajszürés?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29360) Gondwana válasza n.andras74 (#29359) üzenetére


Gondwana
addikt

Fogalomzavar: a blackframe zajszűrásről volt szó, ami azt jelenti, hogy ha exponálsz 30s-t, akkor utána a gép saját eszétől csukott zárral exponál még egyet szintén 30s expozíciós idővel, és ezt a fekete képet kivonja az általad komponált felvételből. Csillagfotózós sorozatnál ez szaggatott vonalat eredményez.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29361) FEDman válasza Parci (#29357) üzenetére


FEDman
addikt

Ja úgy oké.
Túl sok itt már a 45/1,8...
Azt hittem a Samu féle 45/1,8 lett megnevezve, mint remek portré obi. :)

[ Szerkesztve ]

(#29362) n.andras74 válasza Gondwana (#29360) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Értem...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29363) n.andras74 válasza n.andras74 (#29362) üzenetére


n.andras74
aktív tag

ill. majd kipróbálom a csillag fotózást is...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#29364) madgie válasza Tulku (#29356) üzenetére


madgie
titán

Mán hogyne volna alkalmas rá, ott fityeg az elején az a 24/1.4, eleve jó két fényértékkel fentebb indítanék vele, mint a mostani cuccokkal. És nem, nem az érdekelt, hogy ISO 800 felett mennyi, ha kikapcsolható lenne és félperceket bírna úgy (alapérzékenységen, vagy 200-on), az azért felettébb baba volna. Time Lapse be, félpercesekből vagy 30-60 kép oszt csók. Az a kis Leica szétkarcolná az eget (és ráadásul ott a fényerő baromi sokat ér efnyóccal csak a fényesebb csillagokat látod)

(#29365) HollyBoni válasza Studi (#29350) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak GH1-el van tapasztalatom, de ott ki lehet kapcsolni teljesen a zajszűrést. :K

(#29366) madgie válasza HollyBoni (#29365) üzenetére


madgie
titán

G1, GH1, GF1, GH2, G3, stb kikapcsolható. Tükrös/MILC kategóriában alap, hogy kilőhető ez, azt hittem csúcskompaktoknál is alap.

(#29367) k1csi válasza madgie (#29364) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem tudom mit értesz a mostani cucc alatt, de a két fényérték (4x annyi fény) akkor ér igazán sokat, ha négyzetmilliméterenként nem közel 4x annyi pixel osztozik rajta.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29368) FEDman válasza k1csi (#29367) üzenetére


FEDman
addikt

Nem lehet mindent szenzor méretre levezetni, a Pana lapkák ilyen szempontból külön kategóriát képviselnek. Normál körülmények között hozzák az elvárhatót, viszont amint hosszú expora kerül sor egyből a szenzor méretükhöz mérten erősen alul teljesítenek.
Így lehetséges az hogy hiába van az LX7-ben kisebb szenzor, ha az a Sony-tól érkezik és emiatt a hosszú expot jobban bírja. Ehhez jön még a remek fényerős obi.

Ez persze nem azt jelenit, hogy az LX7 ilyen szempontból egy csodafegyver, de hogy a Pana szenzoros mFT gépekkel szemben meglepően jól állja a sarat az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#29369) k1csi válasza FEDman (#29368) üzenetére


k1csi
senior tag

OK, a hosszú expós zajosodás tényleg más.
Én is olvastam pletyka szinten valahol, hogy az LX7 szenzora a Sony-tól jön, de van erre megbízható forrás? (Pana magától sosem mondaná el...)

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29370) FEDman válasza k1csi (#29369) üzenetére


FEDman
addikt

Nem hiszem hogy most meg fogom találni, de régebben valami bizonyíték félét is fel tudtak erre mutatni.
Mindenesetre az is elég beszédes, hogy az LX5-ben még a jól ismert multi-aspect-es 1/1,63" 10Mp-es Pana CCD szonzor volt, addig az LX7 már pont olyan paraméterű 1/1,7" 12Mp-es CMOS lapkát kapott, mint a szintén ekkora szenzoros Canon/Nikon kompaktok, amik viszont már jó rég óta Sony szenzorral futnak.

[ Szerkesztve ]

(#29371) Marseille199 válasza FEDman (#29354) üzenetére


Marseille199
senior tag

Most miről is beszélünk? Mert ezek szerint egyikőnknek sem egyértelmű. Én a 45-ös zuikora gondoltam, de szerintem Parci is. Ami ugye egy elég jó portréobi. ellenben a 60-as samu, ugyanazzal az ekv. értékkel meg egy elég bitang portré. Nem a samu féle 45/1.8-ra gondoltam ám :P

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29372) k1csi válasza FEDman (#29370) üzenetére


k1csi
senior tag

OK, a multi-aspect elhagyása tényleg beszédes (meg hasonló mint a GH2->GH3-nál történt), ill. megnéztem a DxOMark dinamika mérését ott is a majdnem 1 Fé javulás volt ami megint nagyon Sony szenzoros váltásra utal (kis kiolvasási zaj).

Meggyőztél, hosszú expóra (alacsony ISO-n, azaz kb. max ISO200-ig) vsz. tényleg jobb az LX7 mint a régi Pana szenzoros gépek.

Viszont nemcsak az LX7-nek, hanem pl. EPM-2-nek is mintha rendesen esett volna az ára (legalábbis kint, remélhetőleg őszre közelebb jön), azaz remélhetőleg egyre több Sony szenzoros gép közzül lehet válogatni majd normális(abb) áron.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#29373) FEDman válasza Marseille199 (#29371) üzenetére


FEDman
addikt

Épp az előbb előbb tisztáztam ezt Parcival. ;)
Sajnos mindkét gyártónak van 45/1.8-a és mivel te nem jelezted, hogy melyik 45/1,8-ról írsz így azt hittem a Samu kínálatát sorolod, mint lehetséges portré alternatívákat. Azóta viszont már tisztáztuk, hogy valójában az Olympus obira gondoltál és így már mindjárt a helyére is került minden.

(#29374) FEDman válasza k1csi (#29372) üzenetére


FEDman
addikt

Valójában a multi-aspect megmaradt az LX7 esetében. Ettől függetlenül a történet tényleg hasonló, mint a GH3 esetében. Mivel itt egy picit kisebbre cserélték a szenzort így logikus lett volna, hogy itt is elhagyják ezt. Az LX7 esetében azonban mégis megmaradhatott. Ez úgy lehetséges, hogy a korábbi felületnél kisebb területet használnak. Ha megfigyeled ugyanazt a 12Mp-es 1/1,7" lapkát használja mint gyakorlatilag az összes ilyen mai kompakt, viszont ezekkel ellentétben az LX7 egyszerre mindig csak 10Mp-elt használ.
Azaz a multi-aspectet úgy tudták megtartani, hogy a nem szélesebb Sony szenzoron belül mozognak képarány váltáskor és annak teljes felületét sose használják ki teljesen. Ez azt is jelenti, hogy az LX7 valójában a hagyományos 1/1,7" szenzoros kompaktoknál egy hangyányit kisebb felülettel dolgozik.
Ez minimális veszteség, főleg annak fényében, hogy a Sony szenzor bőven jobb annyival, hogy ezt simán túlkompenzálja. Ezt akár a GH3-nál is eljátszhatták volna, csak akkor a jelenlegi obik látószöge beszűkült volna egy kicsit és ezzel pont a lényegét vesztette volna el az egész.
LX7 esetében viszont ez nem járt ilyen hátrányokkal, mert itt az elődhöz képest egy teljesen újratervezett, a kicsit kisebb szenzorfelülethez igazított objektívet alkalmaztak.

(#29375) Parci válasza Marseille199 (#29371) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de erre írtam, hogy:
- a samsung 60-as ekvivalenciát nézve is fényerőtlenebb
- sokkal nehezebb és nagyobb is
- drágább

szóval az én szememben, mint portréobi, simán elvérzik, nem alternatíva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29376) Marseille199 válasza FEDman (#29373) üzenetére


Marseille199
senior tag

Tovább kellett volna olvasnom, ja. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29377) Marseille199 válasza Parci (#29375) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ja, ez igaz. Nekem csak azért jött fel, mert Samunál ez a 16-30-60 sor eleg is lenne mindenre. Na, offolást befejeztem. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#29378) FEDman válasza Parci (#29375) üzenetére


FEDman
addikt

Itt azért felmerül bennem a kérdés, hogy Samura és Fujira miért nincs Sigma 60/2,8??

(#29379) Gondwana válasza FEDman (#29374) üzenetére


Gondwana
addikt

...Ezt akár a GH3-nál is eljátszhatták volna, csak akkor a jelenlegi obik látószöge beszűkült volna egy kicsit és ezzel pont a lényegét vesztette volna el az egész...
Esetleg vettek volna egy rakás a szélén selejt 24MPix APSC szenzort, máris pakolhatták volna befele a multiaspect megvalósítást (majdnem az 1:1 is meglehetne így) :C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29380) FEDman válasza Gondwana (#29379) üzenetére


FEDman
addikt

Simán.. :DDD

(#29381) Messer22 válasza madgie (#29323) üzenetére


Messer22
senior tag

Jelentem fagy rendesen az nx10000 :(

Nem, nem saját, egy hölgy ismerősé. én próbáltam lebeszélni...

Messer

(#29382) Gondwana válasza Messer22 (#29381) üzenetére


Gondwana
addikt

(Régen a PDA-kon is volt reset gomb, hátha itt is bekerült - legalább egy 1.01-es fwfrissítéssel - valami gombkombináció, amire újraindul...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29383) Messer22 válasza Gondwana (#29382) üzenetére


Messer22
senior tag

akksi ki majd be és örül, ha indul a menet :))

Messer

(#29384) madgie válasza Messer22 (#29381) üzenetére


madgie
titán

Hááá, pedig csak poénnak szántam :) (nem minden alap nélkül, a telefonjaikon szerzett tapasztalataim alapján)

(#29385) Messer22 válasza madgie (#29384) üzenetére


Messer22
senior tag

Azért egy milc-en kicsit jobban zavar, ha kimered a kép és nem reagál semmire...

Messer

(#29386) .: JuSzT :. válasza Messer22 (#29381) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nalam 4000 expo alatt 0 fagyas. Fw mikori?

[ Szerkesztve ]

(#29387) Livio


Livio
tag

Hali!
Az miért van, hogy Oly E-P3-at nem lehet találni használtan? Ennyire jó, vagy ennyire nem akarnak rajta bukni a gazdik? A retro kinézete mondjuk nagyon ott van sztem.

(#29388) Parci válasza Livio (#29387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem alig vettek. marha drága volt végig, aztán meg most lett leakciózva, ámde közben itt az e-pm2 a sokkal jobb szenzorral.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29389) schawo válasza Livio (#29387) üzenetére


schawo
titán

Kutyának se kellett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29390) Livio válasza Parci (#29388) üzenetére


Livio
tag

Aha. Ezek szerint most sem éri meg a 130 pénzt?
Egyébként őszre várható, hogy jelentősebben csökkenjenek az Oly gépek árai valamilyen oknál fogva? (újabb típusok miatt vagy bármiegyéb)

(#29391) .: JuSzT :. válasza Livio (#29390) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

130 körül már nagyon sok e-pm2 dupla kit van, volt eladó.

(#29392) Livio válasza .: JuSzT :. (#29391) üzenetére


Livio
tag

Itthon, vagy az Ebayen? Itthon még nem láttam ilyet, bár még csak kb 1 hónapja nézelődök.
Meg azért inkább 100ért szeretnék venni, ezért is kérdeztem korábban a használtakat.

(#29393) .: JuSzT :. válasza Livio (#29392) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Német olympus mintabolttól, de valóban ebayen keresztül.

(#29394) FEDman válasza Livio (#29390) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól emlékszem az E-P3 új korában 270e Ft-ról indult, na erre mondjuk mi hogy rohadt drága volt. Különösen azért volt ez fájó, mert olyan túl sok érdemi újítást nem hozott az E-P2-eshez képest. Szemben mondjuk az E-P5-tel, ami viszont szinte minden porcikájában komoly előrelépést mutat az elődökhöz képest.
De persze ennek van rád nézve pozitív vonzata is, ha tetszik az E-P3 akkor szerintem nyugodtan nézhetsz E-P2-t is. Azt biztos olcsóbban megkapod és szinte ugyanaz.

(#29395) Parci válasza Livio (#29390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem rossz gép az e-p3, bár én utáltam valamiért. gyors frissítésű af van már benne, stabilabb vele a keresőkép stb. a szenzor viszont a régi. jó kezelés és működés gyenge szenzorral (e-p3) vagy gyenge kezelés és működés (e-pm2) jó szenzorral.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29396) schawo válasza Parci (#29395) üzenetére


schawo
titán

A pm2-ben is gyors af van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29397) Studi válasza Livio (#29390) üzenetére


Studi
addikt

Az mindig várható. :) De az E-P3 utódja már piacon van, így ezen a téren nem várható semmi jelentős "esemény". Az árát a mintabolt nemrég csökkentette, legfeljebb karácsony előtt várható még valami készletsöprés szerintem. De az Oly árstratégiáját nem mindig lehet lekövetni. :)
Egyébként nagyon jó váz, de a PL5-PM2-P5 trió az újabb szenzor miatt népszerűbb.

(#29398) Parci válasza FEDman (#29394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

af-ben jóval gyengébb (lassabb), a keresőképben is (ha használsz evf-et), viszont szerintem pont százszor szebb az e-p2. néha elgondolkodom rajta, hogy kéne egyet szerválni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29399) Studi válasza Parci (#29395) üzenetére


Studi
addikt

A "gyenge szenzor" azért kicsit túlzás szerintem, de kétségtelen, hogy a többi széria hamar megkapta a Sonyt, ami jobb.

(#29400) Parci válasza schawo (#29396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem írtam, hogy nem. az e-p3 generációjával és azóta mindenben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.