Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) TayRol válasza Tulku (#15000) üzenetére


TayRol
veterán

megnéztem, tapiztam, próbáltam a Mercutio es Marseille tulajdonában levőt is,
de inkább a klasszikus "tégla" formát választom. Oly EP3, X100, GX1, Nex7, OMD.

persze evf-fel - és kimondottan tetszik az utolagos kereső.

(#15002) Tulku válasza TayRol (#15001) üzenetére


Tulku
veterán

Letszduit!

Jó fényeket! :)

(#15003) TayRol válasza Tulku (#15002) üzenetére


TayRol
veterán

tudom, hogy a G3 mellett soknak tűnik az ára úgy, hogy nincs se kihajtható lcd se evf (mondjuk ezek után nem is értem miért drágább ennyivel), de ha egyszer ez tetszik...

köszi.:)

(#15004) Mercutio_ válasza TayRol (#14987) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valaki hozná, vagy EU-n belülről vennéd?
Csak mert különben esélyes, hogy megfogják a fináncok, és akkor +VÁM+ÁFA

14-42 X ha nem jön be el lehet adni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15005) TayRol válasza Mercutio_ (#15004) üzenetére


TayRol
veterán

hozzák, tuti átjön.

(#15006) Mercutio_ válasza TayRol (#15005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, úgy könnyű :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15007) nord_ válasza Tulku (#15000) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek. Ha kell a kereső, akkor egyértelműen a beépítettet preferálnám, főleg, hogy G3 esetében grátiszként jár hozzá a hajtogatható lcd.
(Használtam GF1-en külső keresőt, de sose tudtam megszokni... Táskába pakolásnál is macerásabb, látszik és érezni is rajta, hogy kényszermegoldás.)

(#15008) arn válasza TayRol (#15003) üzenetére


arn
félisten

teljesen mas volt az indulo aruk is, az egyiket egy premiumtermeknek szantak, a masikat meg egy olcsositott gh2nek. mas az anyaghasznalat is.

nalunk amugy mennyi a gar a pana cuccokra?

jo helyen nezed? en olyan 30 dollart latok kozottuk (csak a vaz)...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15009) Tulku válasza nord_ (#15007) üzenetére


Tulku
veterán

Azt hiszem kijelenthetjük, hogy kétféle fórumozó létezik...az egyiknek bejön a G3 a másiknak nem :)

(#15010) TayRol


TayRol
veterán

hulye kerdes: a powerzoomos 14-42X minden gond nélkül működik oly vázon is?

(#15011) Mr.Csizmás válasza TayRol (#15010) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, hiszen m4/3 szabvány ugyanúgy.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15012) eeXaa válasza Tulku (#15009) üzenetére


eeXaa
addikt

...és azt is, hogy legtöbbünknek de nagyon :)

(#15013) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

asszem eladom a francba a teljes m43 szettemet, legalábbis most abszolút nyomorultul érzem magam velük. a képek nem tetszenek, a raw fájlok feldolgozására nem tudom rávenni magam stb. e-pl2, 14-150, 20/1,7

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15014) doktor úr válasza Parci (#15013) üzenetére


doktor úr
tag

Mit veszel helyette?

(#15015) FEDman válasza Parci (#15013) üzenetére


FEDman
addikt

Én már rég visszaváltottam volna a helyedbe Nikonra, ha ennyire Capture NX függő lennék. ;)
Ha az ember megszok egy feldolgozási metódust akkor utána tényleg nehezen tér át másra. Szerencsére én a LR-al vagyok így, ami azért is jó, mert ez a progi nem köt egyetlen márkához se. :)
Talán csak az Fuji X-Pro1 váz kivétel ez alól, de szerencsére (?) arra nincs pénzem.
Ha lenne akkor asszem én is hasonló gondba lennék. A LR-al nem az igazi, mintha összeakadna a kettő, a vázhoz csomagolt Sylkipixen alapuló gyári konverter meg az a program amivel én se tudnék megbarátkozni.

(#15016) FEDman válasza TayRol (#15010) üzenetére


FEDman
addikt

:)

(#15017) Parci válasza doktor úr (#15014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azon gondolkodom, hogy eladok mindent, az asszony d200-asát is, és majd egy d7000-et, meg vmi kompaktot játszani. nem kell két komoly rendszer kettőnknek.

de még az om-d lehet, hogy visszarántana, az e-3-at imádtam anno. nemtom. a mostani tutira nem tetszik, a vacak stabi idegesít stb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15018) TayRol válasza FEDman (#15016) üzenetére


TayRol
veterán

ha ez a te gépparkod akkor innentől nem szólok hozzád.:D

(#15019) madgie válasza TayRol (#15018) üzenetére


madgie
titán

FEDman koma a legelső Micro 4/3 gépet használja kitartóan (Pana G1) :))

(#15020) FEDman válasza TayRol (#15018) üzenetére


FEDman
addikt

Egyikkel fotózok, a másikkal meg ha nagyon unatkozom akkor 100-as szögeket szoktam beverni a falba..

Neeem, ez nem az én cuccom. :N

(#15021) TayRol válasza FEDman (#15020) üzenetére


TayRol
veterán

na azért.:)

(#15022) FEDman válasza madgie (#15019) üzenetére


FEDman
addikt

Minek kapkodni, nem igaz? :D

Egy kicsit nagyobb dinamika azért nem ártana..

Úgyhogy a következő lépcső, hogy a G1-em kap egy LR4-et. :DDD

(#15023) madgie válasza FEDman (#15022) üzenetére


madgie
titán

Na így kell okosan, pénztárcabarát módon fejleszteni :DDD

(#15024) Ijk válasza Parci (#15017) üzenetére


Ijk
nagyúr

Add el az asszony d200-asát és vegyél a pl mellé egy omd-t, akkor többet nem aggaszt hogy a d200 nex fáljait jobb capture nx-ben feldolgozni. ;]
Én is szeretem a Capture NX-et, de tuti hogy nem váltanék rendszert miatta.

Egyébként már nem egy helyen láttam hogy milcre váltással az asszony megörökölte a régi tükröst. Elég vicces amikor a nagy darab férfi szaladgál a kis szappanosdobozzal, a nő pedig a melák tükrössel. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15025) Parci válasza Ijk (#15024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már rég át akartam állítani milc-re az asszonyt, de utálja, nem hagyja. a d40 méretű vázakat is utálja, nem tudok mit csinálni vele, amikor anno eladtam a d300-at, rendesen balhézott, hogy mi a répának kellett azt eladni. a d200-at csak akkor tudom kihúzni alóla, ha valami nem rosszabbat/konzumerebbet kap, a d7000 pont jó lesz. azért a 100%-os keresőt, iso 25600-at, jó lcd-t ő is érzi. :)

kitalálom még, hogy mi legyen, de az tuti, hogy az e-pl2 repül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15026) TayRol


TayRol
veterán

mivel a gh2-vel ment a sima lumix 14-42 is, az X-es tetszik de sokallom érte az árát, epl1-re mit ajánlanátok? m.zuiko 14-42 II-t, vagy megint sima lumix, vagy valami más?

(#15027) Tulku válasza TayRol (#15026) üzenetére


Tulku
veterán

Alsó árkategóriában (stabis obik közül) magasan a 14-45-ös pana a legjobb.
Rekeszelés nélkül tűéles kép, villámgyors, elfogadható stabival és kapcsolóval (oly vázakon kikapcsolható, de pl pont pl2-3 videón olyan yello-kat produkál szenzorstabival, hogy ajánlatosabb inkább az optikai stabit használni ilyenkor)...hogy kapsz-e használtan?

Ritkán tűnik fel, nagyon keresett, 20-as palacsinta szintjén van elégedettségi mutatók alapján.
14-42 és ez ég és föld (majd Fedman megerősít ... vagy nem) mindenképpen ezt ajánlom.

Oly zúmokat nem esmérem...

[ Szerkesztve ]

(#15028) TayRol válasza Tulku (#15027) üzenetére


TayRol
veterán

köszi!

(#15029) arn


arn
félisten

en is 14-45ot vagy turaobit vennek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15030) arn válasza Parci (#15025) üzenetére


arn
félisten

de most mi is hianyzik tulajdonkepp? a nikonos raw?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15031) Parci válasza arn (#15030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nikonos raw nagyon hiányzik. ettől független dolog, hogy az e-pl2 pár dolga szintén nem lopta be magát a szívembe. lassú működésű, bár szemre nem, de mégis. illetve vacak a stabi, és mivel volt már profi szenzoros stabis vázam (e-3), nem szeretném lejjebb adni.

két utat látok:
1. e-m5, és jpg+raw-ban fotózok, raw-val pedig csak akkor bíbelődök, ha valami bitang jó képet lőttem, a többi fotónál törlöm és jó a jpg

2. nikon d7000

bónusz út egy fing olcsó nikon j1/v1 + 30-110, de ez egyelőre nem létezik, és a vázak amúgy sem tetszenek igazán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15032) madgie válasza Parci (#15031) üzenetére


madgie
titán

Kösz, hogy az első bekezdéssel megkönnyíted a frissen eladásra kínált E-PL2-m dolgát :DDD

A két út közül én az OM-D-t választanám, de hát tudod, én hogy viszonyulok egy ideje a tükrösökhöz :)

(#15033) Parci válasza madgie (#15032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nehezíti, hogy nekem a grip is kell az e-m5-höz, és hát rohadt drága az egész. de tény, hogy az már fényképezőgép formájú, érzetű, működésű és tudású valami. nem kéne paráznom a stabi miatt, hogy hol mennyit ront, mert javítana.

amúgy én is el fogom adni az e-pl2-met hamarosan, és már önmagában megnehezíted, mert én 75e ft-ért szeretném (szerettem volna). :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15034) FEDman válasza Parci (#15033) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól tudom akkor eddig az E-PL széria összes típusa járt a kezeid között.
No most az E-PL5 várhatóan heteken belül itt lesz..

:D

(#15035) Parci válasza FEDman (#15034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valami azt súgja, hogy nem az én világom lesz, az e-pl3 is megfoghatatlan volt már. e-p3 sem jött be formára, a gripes e-m5 tetszik. formára a g5 is, de azzal sem lennék előrébb. kár, hogy a nikonnak nincs komoly milc cucca. remélem nem fogy majd jól az 1-es széria, és csinálnak egy aps-c alapút is. vagy egy nagyon frankó 1-es vázat, végülis a 30-110 pazar üveg lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15036) Peat;)


Peat;)
veterán

Sziasztok, M.ZUIKO 14-150mm-ra szeretnék pusztán a védelem miatt egy szimpla 58mm (UV)szűrőt/védőt venni. Mivel a mintaboltban lévő 15000 számomra nem opció, egy HAMA csoda is megteszi? Esetleg akinek van tapasztalta, hallotta, a képeket nem torzítja/nem zavar be a háznak stb? Vagy ha valaki tud 5 körüli áron jobbat azt megköszönöm, holnap viszont meg kell vennem :)

[ Szerkesztve ]

(#15037) vendingo


vendingo
veterán

A PL2-höz mi a legfrisebb vázfrissítés? 1.2?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15038) nesa válasza Peat;) (#15036) üzenetére


nesa
veterán

Nincs szuksege semmilyen gagyi vedelemre ez ugy hulyeseg ahogy van, max ott van ertelme ahol froccseno sar lehetseges de az ugyis oda froccsen ahonnan nemtudod kiszedni.

Ha a frontlencse kozepere belekarcolod a neved akkor se teszel akkora kart a kepeidre mint egy fos UV szurovel.

(#15039) vendingo válasza vendingo (#15037) üzenetére


vendingo
veterán

Közbe rájöttem, hogy van :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15040) Marseille199 válasza Peat;) (#15036) üzenetére


Marseille199
senior tag

Úgy, ahogy Nesa kolléga mondja. Minek az rá? Ha rallyet fotózol, vagy terepbringásokat, ahogy elszáguldanak az obitól 20 centire a sáros erdei úton, akkor esetleg. De amúgy minek? vigyázni köll' rá!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#15041) Peat;) válasza Marseille199 (#15040) üzenetére


Peat;)
veterán

Eddig nem használtam, de nem tudok maximálisan vigyázni rá mindig, ott volt bennem a félsz pl szökőkútnál+szél esetén, vagy libegőben nyomorogva mikor ütöm bele valamibe :) Most vízesés közelében leszek biztosan, meg horgászni is szoktam. Kirándulni is szeretném majd vinni, ez az obi mondjuk erre is való szerintem, nem csak utcára. Szerintem megveszem ezt az occsót és ha nagyon parázok ott felteszem, máshol nem. Max első alkalom után mellőzöm, meggyőztetek hogy többet/ennyit sem éri meg rászánni.

Egyébként napellenzővel akartam megoldni hogy legyen némi fizikai védelem is vele, de cseszett megjönni Kínából, útközben/idehaza(erre tippelek) elkeverték/lenyúlták. Meg az obi "fényerőssége" miatt azt is mindig le kéne venni.

Kösz a válaszokat

(#15042) madgie válasza Parci (#15033) üzenetére


madgie
titán

Még lehet az enyémre sem rabolnak rá, és akkor lehet a GF1 kerül eladásra... pedig azt nem szeretném :)

(#15043) Marseille199 válasza Peat;) (#15041) üzenetére


Marseille199
senior tag

Semennyit nem éri meg rászánni! Várd meg azt a napellenzőt!

Nem tudom, miért ilyenek az emberek. Valamelyik fotós könyvben biztos leírta valamelyik okos, hogy a szűrő az fontos. Vizes lesz? Hmm, letörlöm. Ezek a mai bevonatok nem olyan puhák ám, mint 30-40 éve. Megkockkáztatom, hogy egy mezei porszem , meg sem karcolja a frontlencsét, no para! Inkább egy jó törlőkendő ezért a pénzért!

Szerk: A napellenzőnek mi köze van az obi fényerejéhez?

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#15044) sphe válasza Parci (#15035) üzenetére


sphe
senior tag

miért, mi a problémád a g5tel hogy nem lennél beljebb?

(#15045) TayRol válasza Marseille199 (#15043) üzenetére


TayRol
veterán

elég sok időbe és pénzbe telt míg a nagy gyártók kifejlesztették az obijaik utolsó üvegét ami szvsz sokkal strapabíróbb mint szinte bármelyik szűrő.

(#15046) madgie válasza sphe (#15044) üzenetére


madgie
titán

Tippelek: messze nem Olympus szin(t)ű jpg-ek.

Ja, meg a vázstabi hiánya.

(#15047) Parci válasza sphe (#15044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyan hoz közelebb a g5 ahhoz, hogy nem akarok nem nikon raw fájlokkal bíbelődni, és hogy nem elég jó a stabi az e-pl2-ben? a g5-ben nincs is stabi, és még rosszabbak a jpg-k, ergo még többet kéne utómunkázni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15048) TayRol válasza Parci (#15047) üzenetére


TayRol
veterán

várd meg a photokinat, hátha lesz valami fogadra való.

(#15049) Marseille: kivéve ha a tengerparton fotozod a Baywatch-lányokat déli szél kíséretében. akkor esetleg.:D

[ Szerkesztve ]

(#15049) Marseille199 válasza TayRol (#15045) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát ja, ezt mondom én is :)

Hót felesleg minden hülyeséget az obi elé aggatni. Vigyázni kell rá. Jóéjszakát :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#15050) atok666 válasza Parci (#15031) üzenetére


atok666
őstag

Lehet, hogy nemsokara jon a rancfelvarrott J2 es akkor majd lesz olcso J1 ;)

Atok

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.